1 m2 tarafından lateks boya tüketimi

1m2 su bazlı boya tüketimi

Su bazlı boyalar: genel bilgiler

Boyama ve bitirme işlerinin en önemli türlerinden biridir. Ve en yaygın ve boya çalışması biri lateks boyadır. zararlı çözücüler içermez, çünkü çok çevre dostu çok uygun ve aynı zamanda. Bu boyalar yanmaz ve zengin bir palet var - kolayca iç herhangi bir renk alıp böylece.

Bu boya ek olarak, lateks cildi tahriş etmez, aletleri ve insan vücudu ile yıkandı sorunsuz, çabuk kurur.

Su bazlı boyalar genellikle iç dekorasyon kullanılmaktadır. Bu çok uzun bir zaman, çok yüksek kalitede ve güvenli malzeme, boya hemen her yüzeye uygulanabilir olduğunu. Boya genellikle boyama tavan ve duvarlar için kullanılır. Su bazlı boyalar, daha önce herhangi bir parlak boya ile boyanmıştır, bu yüzeylerde kullanılamaz.

Farklı su bazlı boyalar vardır - akrilik, stiren, akrilik ve akrilosilikonovye. İç boyama binalar için en iyi boya ilk türüne uygun.

Boya öncesi yüzeyi iyice hazırlayın. İlk olarak, böylece onarım daha dayanıklı yapabilir, ve ikinci olarak, su bazlı boya tüketimini azaltmak mümkün olacaktır. yüzey dikkatlice eski boyanın temizlenmesi ve işlemden geçirilmiş bir şekilde hizalanmalıdır. Primer yoğunlaştırmak, yapışma yüzeyi artıracaktır.

lateks için en önemli göstergelerden biri de fiili tüketimidir. O metrekare başına kilogram hesaplanan. boya bu özellikler paket üretici tarafından belirtilir, ancak su bazlı boyalar için, bu şekil, çok ortalaması olacaktır.

mürekkebin gerçek tüketim birçok faktöre bağlıdır. 25 ° C üzerinde - İlk olarak, boya gerekli olduğu bir optimum sıcaklık oluşturma Birkaç ince katmanları yapmak teker teker koyarak için çok daha verimli boya kalın bir tabaka, uygulamayın. Katlar arasında 2-2.5 saat boyunca ara verin. araçlarının doğru seçimine bağlı olacaktır. Fırça, rulo veya sprey ile genellikle boya. Boyayı uygulamadan önce talimatları mutlaka okuyun. su ile veya beyaz tutkal ile seyreltilmiş boya kendi türünün çoğu.

1

su bazlı boya ile boyama

Silindir, su bazlı boya yüzeylerin boyanması için ideal olan ve yüzey üzerinde herhangi bir artık bırakır. Uzmanlar lateks boya kullanımı uzun rulo eklemenizi öneririz. mürekkep akışı da üreticiye bağlıdır ve doğrudan gibi belirli bir süresi ile ilgilidir "Saydamlık" boya. Basit bir ifadeyle, bu terim eski kaplama koyu gölgeleme üzerinde harcamak zorunda boya miktarı ile ilişkilidir. Diğerleri 2-3 koymak gerekir Bazı boyalar oldukça, tek bir katman empoze. Ayrıca, boya fiili tüketim Eğer boyama olacak malzemenin durumuna bağlı olacaktır. daha pürüzlü ve gözenekli ise - Boya yüksek gidecek.

Ve son. mutlaka ucuz boya satın gerekmez - kaydetmek ister. Üretici tarafından belirtildiği gibi dikkatlice, boya tüketimini okuyun. Belki de daha karlı pahalı boya satın, ama daha az masraf ile karşı.

Lateks boya: 1 m2 başına tüketim oranları

Su bazlı boyalar sulu bir ortam içinde, içinde çözüldü süspansiyon değildir mikroskopik polimer parçacıkları bulunmaktadır. baz polimer bağlı akrilik, silikat, lateks, polivinil asetat ve silikon su bazlı boyalardır.

Ve ateşe dayanıklı boya sağlığına halel getirmeksizin bir solvent su bunun için kullanıldığı gibi, çünkü.

esaslı su neyi tüketim boyalar üzerinde bağlıdır?

Bu boyalar iç ve dış hem kullanılmaktadır, bunlar boyama için uygundur: beton, tuğla, sıva, boya duvar kağıdı. Her yüzey için masraf olacak.

dokulu sıva malzemesi ihtiyacını boyama için % 10-20 daha fazla, Pürüzsüz daha. Bu boyama için çıkıntılı elemanlar ilave malzeme gerektiren kaynaklanmaktadır.

Boya tüketimi oyunlarını azaltmada önemli bir rol yüzey hazırlama Boyama için. Yüzey durdurucu ve kumlu, toprak sıkılaştırıcı uygulandığında, malzeme tüketimi önemli ölçüde azalacaktır.

Uygulama vodoemulsionku için fırçalar kullanılması önerilmez, Bu durumda, metrekare başına boya tüketimi maksimize edilecektir. İdeal aracı tüy basıncını ve şeklini ayarlamak optimum akışını elde edebilirsiniz burada pülverizatörü edecektir.

Genellikle silindir ve tepsi kullanılır. pürüzlü yüzeyler ve sıva boya için iyi kullanılır kürk yastık ile uzun tüylü malzemelerden yapılabilir. düz yüzeyler için kısa elyaf, uygun kat.

bir silindir çalışırken kullanmak önemlidir Doğru boyama tekniği:

 1. o oda buldum içinde tepsi serbestçe rulo kadar büyüklüğe sahip olmalıdır.
 2. tepsiye boya seviyesi silindir dörtte birinden daha fazla batmaz şekilde olması gerekmektedir.
 3. boyarken, silindir, tüm yüzey üzerinde aynı kuvvetle basılmalıdır, daha sonra çizgiler ve şeritler kaplama olmadan sabit açın.
 4. Boya kalınsa, sen su ekleyin, ancak en fazla% 10 olabilir.
 5. Sık sık, daha sonra rulo daldırma ince, pürüzsüz bir tabaka alamadım, boya ovmak için denemek gerekir.
 6. Kaplama gizleme gücünü almak için bir süre için umut, boya kalın bir tabaka uygulamak gerekli değildir. Bu aynı zamanda kaplamanın çatlamasına, sadece can kumaşın maliyet artışlarına yol açar.
 7. ara kurutma en az 2 saat ince tabakalara ihtiyaç Yüzey. Zaman kalite yüzey hazırlama, genellikle 2 katmanları yeterli olacaktır.

Sen sıva uygulama oranları hakkında bilgi edinmek için ilginizi çekebilir. Burada okuyun.

Üretici her zaman 1m2 başına boya akış hızını gösterir. Unutmayın, Yaklaşık oranda söyledi.

Tüketim, ideal koşullar teknikte uzman boyacılar kaplama için bu tür ideal bir yüzey olarak hesaplanır.

Birinci ve ikinci tabakanın hızını kadar olmalıdır kaplama tabakası 2, bu tablo, mürekkep tüketimini hesaplamak. Aynı zamanda yapmak düzeltme faktörü , Alet yüzey pürüzlülüğü ve gözenekliliği uygulamak için bir yöntem.

cephe boya tüketimini Sayma, koşullar dikkate almak, ki burada boya. Çünkü benekli su hızla buharlaşır ve kaplama dengesiz ısı, yazında sırasında, hizalamak için, renk tonu için gerekli olacaktır. Eğer dekoratif sıva boya, tüketim artar en az% 20.

Sadece hesaplanan ücreti boyama olmalıdır için duvar kağıdı için % 20 oranında artması, Kağıt çok gözenekli bir malzemedir ve şiddetle boya emer çünkü.

diğer şeylerin yanı sıra tavan boyama üzerinde akış hızını, hesaplanırken mürekkep küçük bir bölümünü yaklaşık% 5 olduğu unutulmamalıdır irretrievably kayıp Sadece katta boşaltın.

lateks boya Gözden.

Duvarların dekorasyon için hazırlanırken dikkate duvarlar binanın en görünür kısmı olduğu gerçeğini alınır. gerek özel dikkat yüzey hazırlama. yüzey duvarları sıvalı ve kullanıma hazır değilse, bu renklendirme tabakası 3 sağlamak için ihtiyatlı, üçüncü katmanın akış hızı saniyede yaklaşık olarak aynı olacaktır.

finiş boya rengi Tedarik edilecek dışında renklendirmek gerekiyorduysa. Bunu yapmak için, sağlayıcılar var özel rehberler boya ve karamel rengi 1 kg, uygulama oranını göstermektedir spektrumu. Bu aralığın üzerinde uygun renk seçilir.

Mürekkep tüketimi önemli hesaplanırken Tüm faktörler dikkate almak, bu pratik bir materyal etkiler: aracına yüzey pürüzlülüğü ve gözenekliliğe ve işi gerçekleştirmek için koşulların.

1 m2 tarafından Lateks boya tüketimi

Lateks boya - apre eserlerin son aşamasında kullanılabilecek en popüler malzemelerden biri. Etkileyici bir takım vasıflara sahip:

 • çabuk kurur;
 • Çevre dostu;
 • yüksek mukavemet ve direnç;
 • kullanıcı dostu işlemi (- bile yıkamak için yıkanabilmektedir ve bazı türleri).

Su bazlı mürekkepler, iç (boyama duvar, tavan) ve çalışma dış (ön) hem de performansında kullanılabilmektedir. Tek sınırlama, parlak bileşimler kaplanmış boya yüzeylerin imkansız olduğunu.

Boyanın tüketimi genellikle iki tür belirtilir:

 • metrekare olan yüzey boya 1 litre ile kaplanabilir;
 • Kaç 1 metrekare bir yüzey boyama için gerekli malzemenin gram.

Piyasada ana su bazlı boyalar

Tikkurila en - fotoğrafta (9 litre fiyatı yaklaşık - 2400 ruble itibaren)

Tikkurila uzun güvenle o "boyalar" bölümünde ilk yerlerden biri alarak iç yapı piyasada mevcut olmuştur. Fin şirket Petersburg yakınlarındaki bir tesis açtı, şimdi Tikkurila bulmak ve yerli markalar olabilir.

aşağıdaki gibi boya ortalama tüketimi:

 • Düzensiz emici yüzeyler için - 9-11 Metrekare 1 litre boya ya da 1 m2 başına 110-130 gram.
 • hatta emici olmayan yüzeyler için - 6-8 metrekare 1 litre boya ya da / M 150-200g.

 • Saf rengi;
 • arayanların çok çeşitli sonucunda boya ve, kolirovaniya için fırsatlar;
 • Fin yüksek çevre standartları;
 • UV ışığına dayanıklılık ve direnç;
 • mükemmel teknik özellikleri.

Dulux (10 litre fiyatı yaklaşık - 2700 ruble itibaren)

Dulux mat boya seçenekleri üretiminde uzmanlaşmıştır.

Şirket ayrıca Rusya'da bir üretim açtı, ancak yerli ürünlerin kalitesi henüz İngilizlere karşılaştırılamaz. aşağıdaki gibi boya ortalama tüketimi: 12 metrekare başına 1 litre ya da yaklaşık 120 gram başına 1 m2.

Tanınmış İngiliz markası malzemelerin yüksek kaliteyi elde etmek için, ana özellikleri şunlardır:

 • boyalı yüzey pürüzlü maskeleme mükemmel ışık emilimi;
 • Yüksek örtme gücü, ideal görünüm sadece iki kaplama tabakası elde etmek için sağlanır.

"Kartopu" (10 litre fiyatı yaklaşık - 1400 ruble itibaren)

Ortalama mürekkep akış hızı 11 Metrekare başına 1 litre veya 1 m2 başına yaklaşık 130 gram.

Ünlü Polonyalı üreticinin Boyama bütçe segmenti, su bazlı boyalar bir liderdir. malzemenin avantajları yüksek bir örtme gücü ve çeşitli malzemeler (örneğin, sıva ve alçı levha) yüzeylerinin bitirme birleştirme olanağı sağlamaktadır.

"Tex" (9 litre fiyatı yaklaşık - 850 ruble)

Ortalama mürekkep akış hızı 6-8 metrekare başına 1 litre falan 1 m2 başına 160-220 gram.

düşük fiyata Malzeme layık teknik özelliklere sahiptir. Başlıca özelliği neme karşı artan direnç, bu nedenle boya çoğu banyo, mutfak ve benzeri alanlarda kullanılan. Ancak, artan malzeme tüketimi ve yüzey hazırlama gereksinimleri sonuçlanan yetersiz saklanma gücüne sahip "Tex" boya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + = 13