Açık ahşap süpürgelik

Geniş ahşap zemin kaide

onarım son rötuşları biri - Süpürgeliklerin döşemesi. dekoratif kaplama ve koruma (kaide, bir duvar ve zemin kaplaması arasına monte edilir) olarak ve kablolarının döşenmesi ve bu kablo gizleme mümkündür içinde kaide gerekir.

Ne biliyoruz ve süpürgelik konusunda anlaşılması önemlidir? döşeme doğal ya da sentetik olabilir. Buna bağlı olarak, Form pervaz seçmek uygundur. Ahşap bir tane - Bazı kaplamaları (halı, muşamba, seramik karolar) için plastik kalıpların, diğerleri için (ahşap kaplı) önerilir.

türleri süpürgelik

Ancak, Süpürgeliklerin birçok türü:

süpürgelik Bütün bu tür birbirinden farklılık gösterir:

 1. Poliüretan süpürgelik -, esnek, hafif, nem ve sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır, mekanik hasar (bunlar çizilme ve darbelere korkmuyoruz), kolayca yıkanmıştır. Banyo için uygundur.
 2. metal baza - paslanmaz çelik, demir dışı metal, alüminyumdan yapılmıştır. banyo, koridor, mutfak için uygundur. neme dayanıklı, uzun ömürlü. Bu kaideler fiyatları yeterince yüksek.
 3. Süpürgelik laminat - Onlar laminat ile zeminler için uygun ek parçaları, gerektirmez.
 4. Süpürgelik MDF - ahşaptan daha dayanıklı MDF paneller, imal. lamine maddelerle benzer özellikleri ve görünüşü göre.
 5. plastik kalıplar - Nemli odaları, ofisler, ofis için uygundur. herhangi bir renk ve renk tonu olabilir. ahşap zeminler ile kullanım için tavsiye edilmez. muşamba, laminat ve halı zemin süpürgelik monte edin. Bunlar estetik, nem direnci, Ev kimyasallara karşı dirençli, Bu ek tedavi gerektirmez. Onların gücü ve dayanıklılığı düşüktür. Güvenilmez monte, bu yüzden sık sık ilave olarak sabitlenir. Birlikte plinthoslu plastik fişi, köşe dahil bağlayan unsurları, edinmelisiniz. Fiyat Plastik Süpürgelik bir avantajdır onların ahşap muadillerinin değeri çok daha düşüktür.
 6. ahşap süpürgelikler - Böyle yatak odası, çocuk odaları olarak kuru odaları için uygundur. Monte onları ahşap zemin ve parke için önerilir. Bu süpürgelik güçlü, dayanıklı, doğal, ekolojik bulunmaktadır. Ancak, fiyatları yüksek.

Gerekli olan kaideler karar vermek amacıyla, uygun basit kuralları takip:

 • Süpürgelik rengi Bu zemin, duvarlar ve kapılar ile kombine edilmelidir.
 • Bazen bitmiş bir görünüm odaya döşeme rengi biraz farklı bir kaide, verecektir.
 • yaklaşmalıdır Süpürgelik Taban kaplamasının tipine ve tesislerinde sunulan özellikler.
 • Ahşap süpürgelikler çizimler ve renk ve değiştirilebilmektedir.
 • gerek dikkate stokunun uzunluğunu almak kırparak için.

Bu kuralları takip ederek, süpürgelik çok daha kolay olacaktır seçin.

Plastik pervaz yaygın ama onlarla hala popüler ahşap bazalı, günümüzde de kullanılmaktadır. ahşap kaide nelerdir?

Ahşap süpürgelikler: Özellikler

Ahşap süpürgelik iki türlüdür:

Süpürgelik kaplama dizisi bir fiyata daha kabul edilebilir. Genellikle kaidenin temeli çam veya köknar ahşaptır. Değerli ahşap kaplama tabanının üzerine katman. kaidenin Görünüm dizinin kaide aşağı değildir. Tasarım çözümü zevkinize göre seçilebilir - basitten karmaşık için.

1

Dizinin süpürgelikler değerli ahşap (meşe, kayın, dişbudak, kiraz, ceviz, kızılağaç, venge) ya da maliyet kaya çam veya ladin yaptı. Pahalı zemin kaplamaları ile uygulayın. , Dayanıklı mekanik aşınmaya dayanıklı, zaman alıcı yüklemek için, fiyatı yüksektir - bu süpürgeliğin ahşap malzemenin fiyatı ve bunun işleme kalitesi belirlenir.

Şimdi mevcut ve Esnek ahşap kaideler. Ağaç - meşe, akçaağaç, dişbudak, kayın - özel teknoloji ile işlenir ve esnek hale gelir. mühürlü bir paket içinde olmalı bu süpürgelik tutun. Hava sertleşmesine ve onu verecektir formda kalır.

Fiyatlara gelince, en ucuz ahşap süpürgelik kaide çam yapılır ve En pahalı - meşe. Ancak karaçam yapılmış kaide bu melez çam daha neme karşı daha dirençli olduğunu gerçeği nedeniyle, biraz pahalı çam.

lak kaplama - Ahşap süpürgelikler kurulum sonrasında ek tedavi gerekir.

yüklerken ahşap kaideler gerekli:

 • tam olarak duvar ölçmek, her köşesinde ve geçişler hazırlar.
 • vidalar için matkap delikleri (çivi gibi çam gibi yumuşak ahşap süpürgelik için kullanılabilir).
 • vidalar arasındaki mesafe olmalıdır 800-1200 mm.
 • yerden 15-20 mm mesafe uymak.
 • Şapka boğmak samoreza.
 • Tüm eklemler ve kurulum tekmeliğin yerleri kabartmak özel macun tahta.
 • Gerekli boya ve vernik edin.
 • Bir kaide kaplama yapılmış, o zaman yapıştırılmış olabilir veya Özel klip üzerine monte, Aşağıdaki noktalar dikkate alarak:
  • bağ olmalıdır için Tamamen düz duvarlar;
  • klip üzerinde tutturulması için de tamamen düz duvarlar gerekir, ancak bu durumda, iç süpürgelikler Eğer rota kablolarınızda.

ahşap kaideler Bakımı

Kurulumu süpürgelik bitmiş ve oda bitmiş bir görünüm kazanılmış sonra, onlar için bakım için nasıl düşünmek gerekir. ahşap süpürgelik temizlemek için ve bakım önerilir:

 • olmamalı aşırı Nemlendirici kaide;
 • toz giderme, kuru veya nemli bir bez veya bir elektrik süpürgesi kullanılabilir;
 • Eğer ev temizleme spreyi, yemekler için evrensel bir yağ alma sabun kullanabilirsiniz;
 • süngere tatbik aracı, ve kaide üzerine;
 • leke süngerle temizlenir varsa, kullanabilirsiniz aşındırıcı toz kabağı ve plastik. Ancak, bakım yüzeyine zarar vermemeye dikkat edilmelidir;
 • uygulamak için elektrik süpürgesi kullanırken yaralanmaları önlemek için kauçuk tampon meme;
 • cinsiyet agresif deterjanların işleme hemen mendil Tüm lekeleri.

Yeterli dikkat ahşap kaide uzun görünümlerini korurlar.

Böylece, ağaç - Şimdiye kadar En çevre dostu malzeme, insan sağlığı üzerindeki faydalı etkileri. Buna ek olarak, ahşap ürünleri, şık, güzel görünmek ve her zaman odasında ek bir konfor yaratmak.

hiçbir zaman demode geliyor, zamansız bir klasik - süpürgelik seçerken o ağacın akılda yararlıdır.

materyal izin kopyalama, web sitemize yüklemeyi aktif link sağladı.

Nasıl seçim ve yere ahşap bir kaide yüklemeye

hemen hemen her zaman bir yerleşim bölgesinde prosedürü bakan zemin odanın etrafında süpürgelik montajı ile sona erer. ana özellikleri, türler ve kurulum: makale ahşap kaide zemin hakkında tartışmaktadır.

Süpürgeliklerin temel amacı

Ahşap bir taban kaidesine sahip Gerçekleştirmek pratiklik, sadece montaj sonrasında veri öğesi tarafından gerçekleştirilen temel görevleri inceledikten sonra anlaşılabilir:

 • En önemli görev zemin ve duvar kaplamaları arasındaki eklemleri kapatmaktır. madde oda sıcaklığı ve salınım nem koşulları artan genleşir deforme olmayacak şekilde hemen hemen her yer kaplaması bir duvardan küçük bir boşluk ile serilir. Doğal olarak, herhangi bir ortak fotoğraflara ve görsel inceleme ile bir oda berbat edebilir ve baza organik örtü ile kombine edilecek ve boşluğu kapatmak. Ayrıca bakınız: "Nasıl ısıtma boruları için pervaz yapmak - Masters Konseyi".
 • zemin ve duvarları terbiye Özelliği bu iki yüzey birleşme noktasına yakın alanlar Döşeme oldukça zordur gerçeğinde yatmaktadır. astar için başvuran herhangi kusurları kapalı zemin veya tavan pervaz olabileceğinden.
 • kat ahşap kaide yüklemeden önce, ayrı ayrı bölümleri şerit kesme sınırlayarak oda işlevsel bölgeleri yerleştirerek düzeni döşeme döşeme oluşturabilir.
 • süpürgelik izin Modern versiyonları elektrik, telekomünikasyon kabloları vs. altında yatıyordu ( "Kablo kanalı ile Süpürgelik kat - seçimi ve montajı" daha ayrıntılı olarak) kablo kanalı ile bir kaide - O bir elementtir.

Çünkü ahşap zemin kaidesine yüklemenin bu avantajların herhangi bir odada gereklidir:

 • Diğer malzemeler oda duvar ve zemin kaplamada herhangi bir kusur yakın olarak ahşap iyi tahta. Ancak, nüans ile bu avantajı: ahşap süpürgelik boyutları kalınlığında 1.8 cm'yi aşmayan ve sonra onunla daha geniş bir boşluğu kapatmak için yeterli güç olacaktır (okuyun: "süpürgelik boyutları zemin için uygundur nelerdir - Farklı odalar için örneklerin seçimi"). Bu durumda, plastik ürünler tercih edilmelidir. kavşak uzakta bulunan kusurların kapatılması, ile ilgili olarak, daha sonra zemine ahşap kaide 8 cm veya daha fazla bir yüksekliğe ulaşabilir.
 • herhangi bir ahşap eleman kaide orijinal görünüyor gibi ama oda tasarımı ile abartmayacağına olabilir. Yani, örneğin, ahşap duvara zemin ve alçıpan üzerinde çinileri ile oldukça kötü gider. laminat, parke, muşamba ve benzeri doku ile diğer malzemelerin altında eklemlerin bitirme gelince, dolap fotoğraf ve görsel muayene öne olmayacaktır. Aksine cinsiyet veya orijinal delineate zemin ve duvarlar sürekli izlenimi yaratacaktır.

Ahşap süpürgelik iç bitirme için ideal unsurlar değildir ve daha sonra belirtilen ve dezavantajları edilmelidir:

 • ahşap süpürgelik olarak böyle bir modifikasyon olarak kablolarının döşenmesi için geçit inşa etti. Bütün yapının mukavemetini azaltmak çünkü kanallar kaide yapısını yapmamak. Buna göre, önemli ölçüde estetik dekorasyon azaltacaktır bunun üzerine Stroebe duvarlar veya kablo kanalları eklemek gerekli olacaktır.
 • Eğer zemine ahşap bir kaide takmak önce, düzensiz duvar dikkate almak gerekir. Ahşap kıvırmadığından ve duvar ve süpürgelik arasındaki boşluklar kaçınılmazdır çünkü üst üste kötü hale getirildiğinde.
 • ahşap kaideler maliyeti PVC daha yüksektir. Ve asil ahşap bahsediyoruz, ama en yaygın değildir. ucuz ahşap üzerine üretici meşe veya kül tabakası uygun değil ama büyüyen, neden olursa fiyat azalır.
 • özel tedavi ve ahşap süpürgelik emprenye etmeden yüksek nem koşullarında kullanım için uygun değildir.

Buna ek olarak, ahşap döşeme kaideler boyutlarını nasıl davranacağını, aşağıdaki kriterlere Bu unsurların seçim yapmak gerekir ve:

 • Değeri artan malzemenin deformasyon riskini artırır ile beri ahşap nem, 20'den fazla yüzde değildi önemlidir.
 • kaidenin üst kısmında hiçbir pürüzlü kenarları ve katmanı ile, mükemmel pürüzsüz olmalıdır. sopa, odun liflerinin tasarım, malzeme kötü kurutulmuş ve ürünü satın edilirse buna değmez.
 • ödenmesi gereken özel önem kaide yüzeyinde dolanır. Onlar cilalı tahtadan düşebilir ve dolayısıyla estetik dekoratif unsur azalacaktır.

herhangi bir zorluk olmadan zemine ahşap bir kaide sabitleme geçirmek için, önceden malzemenin tam miktarı almak için gereklidir. Ayrıca bakınız: "Süpürgelik zemin - doğru nasıl monte edileceğini ve ne seçmek daha iyi."

aşağıdaki gibi satın:

 1. Odanın çevresini ölçtü.
 2. Bu değer genişliği kapı çıkarılır.
 3. Şimdi elde edilen değer, şeritlerin kesilmesi kaçınılmaz olarak oluşumu atık, yaklaşık% 10 ilave edilir.
 4. Elde edilen değer, bir tam sayı tarafında yuvarlanır.

Zemin ahşap süpürgelik montajı

malzemenin kesme-out ve oda çevre üzerindeki fiksasyonu: Aslında, yükleme işlemini süpürgelik iki ana aşamadan oluşmaktadır.

gönye kutusu - süpürgelik dilim niteliksel için, bir aracı kullanmak gerekir. Aslında, bu kilit içine daha sonra kayış ve bir demir testeresi kullanarak kesilir. çubuk hareketsiz kesme işleminde sadece çünkü dilim düz döner. Kesme küçük dişli demir testeresi veya metalden için özel bir bıçak kullanmak en iyisidir. Bir kaide iyi yerleştirilmiş kırpıntıların arasında, özel konnektörler ile farklılıkların giderilmesi ve kapı de kenarlarında sadece bir tarafı kapsayan tıkacı kullanmak. Ayrıca bakınız: "seçmek için iç kapılar için eşikler nelerdir."

İki ana yolla Sabit kaide:

 • Tutkal karışımı ve tırnakların uygulamasıyla. Basitçe şapka olmadan doğru yerlere 5-6 santimetrelik çivi bir kaide yumruk, sonra da duvara koyarak ve işareti yapmak tavana bağlantı elemanları üzerine çevirdi. tahsis edilen alanın bir ahşap Chopyk götürmek zorundadır. içeriden Süpürgelik kendisi duvara uygulanan yapıştırıcı ile yağlanmış ve tırnaklar içlerine çakılır. Kaidenin çekiç darbe deformasyonunu önlemek için önemlidir.
 • vidaları kullanarak, vida ve kapağı altındaki tüm işlemler aynı sırayla gerçekleştirilir, ancak önceden kaide doğru yerlerde delinmiş ve Zenk delik çapı. onlar operasyonda sorunlara yol kalmaması, 3-5 mm dokusuyla şapkalarını utaplivat gerektiğini çivilerin (Chopyk) içine vidaları vidalama By.

detay ahşap zemin süpürgelik açıklanan makale ve kendi elleriyle kendi eki için yöntemler. Bu prosedür oldukça basittir, ancak, sorunu basitleştirmek her aşamasında sorumluluğunu alacak kişi kayda daima mümkün - bar ve gerekli malzemelerin seçiminden yükleme gerçekleştirmek için müşterinin isteklerine cevap verecek.

Ltd Onun Usta PoliStyle

Ahşap süpürgelikler zemin

Hiç kimse küçük dekoratif detaylar ile güzel bir zemin hayal etmek imkansızdır - pervaz. Bu düğme dikimi unuttum pahalı bir takım elbise, gibi olacak. Ama bir bütçe takım düğmeleri olmadan birkaç kişi giymek cesaret. Süpürgelikler şekil, boyut, tasarım ve malzemedeki farklıdır. Geleneksel olarak, bu profil şimdi inşaat malzemeleri plastik, poliüretan, alüminyum, MDF, seramik, mantar ürünleri "gösteri çalışan" nin piyasada, ahşaptan yapılmıştır. Sen "zhidkiy9raquo bulabilirsiniz; baza - zamanki malzemenin özelliklerine anlayışımızı değiştiren yenilikçi bir çözüm.

Ve yine, böyle bir rekabetçi ahşap Bazdaki çok popüler olmaya devam etmektedir. O büyük bir değişim geçirdi ve bunun yerine bir sıkıcı, kötü muamele, genellikle sadece haddelenmiş eşkenar üçgen vida çam dekor unsuru olan güzel ürünler, çeşitli dönüştü. korol9raquo" gerçeği hakkında konuşun; (Bu durumda, ahşap kaide), abartılmış öldü.

seçtiğiniz kereste gelen Süpürgelik?

"Naturalnom9raquo ise; bir şekilde, başka bir işleme tabi ağacı, karaçam, çam, ladin, köknar ve porsuk nem daha dayanıklı tüm ahşap. Odadaki nemi artırarak, onlar deforme olmayan ve kuru hava altında çatlak yoktur. yumuşak ağaç başka bir avantajı, - işleme kolaylığı.

Kuru hava patlaması - Yumuşak sert ağaç (kireç, ceviz, kiraz) katı kereste türe ait yüksek nem ve meşe, gürgen, ve akçaağaç, en deforme olurlar. Buna ek olarak, katı kaya çok daha zor işleyebilir ve yüklemektir.

Ipe, jatoba, Kaplan ahşap, wenge, Lapacho, gül ağacı, Merbau ve diğerleri: Piyasa da egzotik ahşap profiller sunar.

en iyi çözüm kaide de kaplanmış olabilir. çam (iyi nem direncine sahip, ucuz malzeme) ile üretim iş parçası için kaplama ahşap ince bir tabaka uygulandığı. o melamin veya vernikle kaplanmış veneer korumak için. Bu profil değil aynı cins ahşap ürünlerin aksine, çok güzel görünüyor, ama bunun maliyeti çok daha cazip görünüyor. D'Artagnan karıştı koştu süslü pelerin Silahşörler Porthos, anımsatır. Fark Gascon aksine, ne de misafirleriniz ne "iznanku9raquo görmek mümkün olmayacaktır, yani; plintusa.D'Artanyan romanından bilinmektedir oturma odanızda set, böyle bir olasılık oldu.

Odanın iç aşağıdaki işlevleri Süpürgelik:

 • Aralarında Baş - dekoratif, bitmiş döşeme ve güzel bir görünüm görünümünü vermek için tasarlanmıştır. Uygun seçilmiş ve profil bir dekor unsuru olarak hareket edebilir yüklü.
 • duvarlar ve zemin - Maskeler odasında dikey yüzeylere uygun yerleştirin. Böyle yerlerde her zaman mükemmel gerçekleştirilen ve ahşap ve laminat yapılmış zemin kaplamaları için önemli sonrası genişleme boşluğu gerektirir değildir uyarlar.
 • Bu gizli iletişimi bırakmaya mümkün kılar.

Değerli ağaç cinsinden ürünleri ayırt edilir:

 • Uzun kullanım ömrü.
 • Yüksek dayanımlı.
 • Esneklik.
 • Çevre dostu.
 • Dekoratif nitelikleri.

Böyle profiller vardır onların kurulum maliyetini etkileyen, oldukça pahalıdır. lake veya yağ ile İşleme kaide kurulumdan önce yapılır.

karakterize Kaplanmış profili:

 • Nispeten düşük maliyetli.
 • renkler ve dokular geniş seçimi.
 • Farklı yükleme yöntemleri.
 • İyi performans: mukavemet ve dayanıklılık.
 • Çevre dostu.
 • Dekoratif nitelikleri.

profil uzunluğu tipik olarak 2,1-3,0 m. Bu uzunluk kullanımı ve çalışması makaleyi taşımak için hiçbir sorun sağlar. bölümü ve kaide yüksekliği seçilmesi yüklü olduğu içinde oda büyüklüğüne göre belirlenecektir. profillerin genişliği, genellikle 40-70 mm olup, sipariş kadar 200 milimetre veya daha fazla bir genişliğe sahip, ahşap süpürgelik fazla uzunluk imal edilebilir.

profil şekli, malzeme, doku ve renk seçimi odanın tasarım stili ile belirlenir.

masif ahşap, parke: Ahşap süpürgelikler zemin optimal ahşap döşeme benzemeye. Bu kombinasyon haklı klasik olarak kabul edilir. Gerçekten de, pahalı döşeme plastik profile uymuyor.

Bununla birlikte, esas olarak çam veya kaplama ahşap ürünler, monte edilebilir ve laminat ya da halı gibi diğer kaplamalar.

Ön ihtiyaç odasında baza nem ve sıcaklığa adapte birkaç gün boyunca uzanmak. Yani sonradan tatsız sürprizlerle önleyebilirsiniz.

kata ahşap bir kaide montajı farklı şekillerde yapılabilir:

 • Tutkal.
 • gizli montaj klipler için.
 • vida veya çivi üzerinde.

önceden enstrüman içinde hazırlamak için gerekli olan çalışmak için:

 • Demir testeresi.
 • Gönye.
 • Matkap.
 • Bir bant ölçüsü ve bir kalem.
 • Çekiç.
 • Zımpara.
 • Bağlayıcılar, yapıştırıcı, montaj klipler - montaj yöntemine bağlı olarak.

zemine Ahşap süpürgelikler plastik profiller ile sunulmaktadır montaj donanımı olmadan satılmaktadır. Size böylece şeritler açıyı kesmek için bir gönye kutusu kullanılarak kesmek için bir demir testeresi var.

köşelerinde askıları bağlamak için onlar da 45 ° 'lik bir açıyla kesmek için gereklidir. Bu tür bir açı koşulu altında gerekli olduğu duvarları arasındaki açı &09deg;. Bazen, ama her zaman değil. Bu durumda ne? çok basit bir yolu yoktur. Alternatif olarak her bir duvar boyunca oda iç köşesine iki profil uygulanmaktadır. Hakkında her profil dikkatle katta bir çizgi çizin. ve bu çizgilerin kesiştiği nokta bize düzgün kesim verir. katta yapılan işaretiyle oda ve nokta birbirine denk köşesine her profil noktası kavşak noktada. dip noktaya üstten yapılır soyun. kesme zımpara ile muamele edilir ve profiller arasında derz dolgu küçük bir miktarı ile doldurulur yerleştirin.

bir ahşap zemin süpürgelik tutkal ya da tırnakların montajı için sıvı kompozisyon, profilde arka tarafına uygulanmaktadır ve duvar yüzeyine doğru bastırılır. Bu pozisyonda kaide yapıştırıcı üreticinin talimatlarına belirtilen süre tutmak gerekir.

Eğer duvar kağıdı ile duvara süpürgelik kleite ise duvar kağıdı daha iyi budama alt kenarı - böylece daha güvenli bir uyum olsun. ahşap tutkalı laminat kaide olamaz unutmayın.

vidalar üzerinde kurulum için ilk parantez içinde delikten ince bir matkap olun ve sonra fiş üzerinde vidalarını takmak için tavsiye edilir. Bu tür bir yükleme yöntemi 70-80 mm masif ahşap süpürgelik yüksekliği için kullanılır. Daha küçük profili tırnakları güçlendirir daha iyidir. çok küçük bir kafa ile özel bitirme çivileri kullanın. Daha sonra balmumu ile maskeli. Tespit çivi ve vidalar - eski, basit ve kanıtlanmış bir yol.

Montaj klipleri On Avrupa-pervaz ve kaplamalı profili ayarlayın. profilde koyar vidalar montaj klipleri sabitlemek kullanarak duvara oda, çevre boyunca. klibi takarken onlar aynı satırda olduğundan emin olmak için önemlidir. Sorunlar pürüzsüz bir yüzey farklı değildi odasında bir duvar vardır, ortaya çıkar. durumda başka bir şekilde kaide yüklemek için daha iyidir.

malzemelerin çeşitli süpürgelik çeşitliliğine rağmen, ahşap kaide zemin en popüler ve aranan biri olmaya devam etmektedir. Düzgün oda süslemeleri seçilen Profil dekor unsuru olacak ve basit ipuçlarını takip ederseniz ayarlama, çok fazla sorun olmayacaktır.

İşbirliğiniz için teşekkür ederiz!

Revizyon ve yeniden geliştirme, daire, mimari ve iç dekorasyon.

Onun Usta. iç onarım stil ve tasarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 7 = 3