ada davlumbaz

Özellikle mutfak ada kaputu için

Evrensel ada davlumbaz çağrılabilir. Bu çalışma duvara bağlı olmadan, herhangi uygun bir yerde kurulur. Bu sayede uzay planlaması ve iç tasarım seçeneklerini arttırmak mümkün kılar. Kural olarak, büyük mutfakta popüler böyle bir teknik olarak. Bu catering ve sık ev veya modern apartman alanında bir kamu kurumu olarak olabilir. Ada davlumbaz - bir yüksek teknoloji ve modern tasarım.

Odak teknolojisi

Üreticiler ada temizleme tekniği şekil ve boyutlarda çeşitliliğini şık. mutfakta merkezinde bulunan edilebileceğini göz önüne alındığında, demirbaşlar, ışıklar ve farklı bir prensip birçok türü vardır.

Canopy'ler yüksek kaliteli malzeme ve çok-işlevli yapılır.

aşağıdaki özellikleri için ada davlumbaz olmak üzere başlıca özellikleri:

 1. Egzoz birimi yalnızca gerektirir tavan montaj.
 2. Ekipman sen esasına çalışmasını sağlayan, filtrelerin birkaç çeşit ile donatılmıştır devridaim. ek karbon filtresinin uygulanması daha ince bir saflaştırılmasına olanak tanımaktadır.
 3. Görünüm çekme belirgin bir şekilde farklı bir şeklidir. Aynı havalandırma ile bu dikey olarak yönlendirilmiş bir tasarım.
 4. Temelde ada birimleri - devridaim, onların tesisat havalandırma kapağının bir dizi sağlamaz olarak.
 5. Hood olabilir dinamik. Bu özellik, buhar ve hava kirliliği yoğun emilmesi için plakanın altına düşürmek için bir mekanizma sağlar. davlumbaz ile birkaç yakın Setüstü olduğunda bu özellik çok uygundur. Parfüm aktif emilir ve odanın ve harmanı yayılmaya yeteneğine sahip değildir.
 6. tarzı vurgular edebilir tasarım desenleri geniş seçimi.

Tasarım ada çıkarıcı Elica

ada kaputun olumlu ve olumsuz yanları

Ada aralığı davlumbaz uzaktan kumanda ile kumanda edilebilir yeni teknoloji ile yapılır. Aynı zamanda rahat bir çalışma ortamı sağladığı, aşçı için çok uygundur hava kirliliği kontrolü, ek bir sistem ile donatılmıştır. Hood olumlu anları bir yeri vardır:

 1. çok yönlülük. Davlumbaz mobilya ve ekipman yerleştirme yapmak için en uygun izin mutfak çevresinde yüklenir ve merkezde edilebilir.
 2. tasarımların çeşitli. ürünlerin Geniş yelpazesi her zevke ve tercihlerini tatmin edecektir. Dolayısıyla, çelik, seramik, cam veya iyi bir ortak iç alanı ile kombine edilebilir.
 3. Temizlik ekipmanı farklıdır yüksek verimlilik. genel olarak kullanılan modeller ve güçlü motorlarında, teknik yüksek bir teknik parametrelere sahiptir.
 4. işlevselliği. Ada ünitesi farklı sürümleri vardır. soba kapalı olduğunda ışığa alternatif olarak çalışabilir gelişmiş aydınlatma ile yerleşik tavan modeli vardır. Önemli bir avantaj, yüksekliği ayarlanabilir, elektronik kontrol edilmesidir. her tarafta aynıdır gölgelik çok popüler ikili sürümleri.

Güçlü motora varlığı göz önüne alındığında, bu birimler oldukça gürültülü ve öğe eksiklikleri atfedilebilir. Sessiz çalışması için önemli ise, sessiz kaputu dikkat edin. Bu üretmek zamanında yerine kirliliği ve karbon filtrelerinin seviyesini izlemek gerekir, böyle ekstreler yeniden kullanılabilir değildir ve temizlenmesi mümkün değildir. Ayrıca dezavantaj yüksek fiyat. Ama, teknik donanım herhangi bir kategoride olarak, daha güçlü ve işlevsel modeller varsayılan ayarları ve fonksiyonları asgari seti ile daha pahalı seçeneklerdir.

1

satın alırken nelere bakmak

Bir ada gölgelik tabak modelleri çeşitlidir ve farklı fiyat aralıkları bulunur. Eğer güç ve fan hızı temel parametrelerini tanımlayabilir bu şekilde, kaputun gerek duyulan boyutunu - iş miktarını ve kapsama alanını hesaplamak için önemlidir. Bir sonraki adım, arzu edilen tür ve yapı şeklindeki seçimidir. uyumlu model seçimi konusuna Enteriyör başka elementler, karşılaştırmalı olarak görünüyordu ada Davlumbazdaki için dikkatle ele alınmalıdır. Doğru seçilmiş ekipman uzun bir süre sürecek ve eylem hayal kırıklığına uğratmadı.

Eğer doğru seçenek özler seçerken için görünmelidir Temel ayrıntılar:

 1. dikkate yükleme konumunu alarak, gerekli belirlemek tipi davlumbaz. Eğer merkezi havalandırma bacasının içine çökmesine olamaz, veya süreç çok sorunlu ise, seçim devridaim modunda duruyor durdurmak için.
 2. seçmek güç Birim, mutfak alanı verilmiş. performans aralığı 400-1000 metreküp / saat olabilir. Maksimum güce sahip bir kaput 25 metrekare için mutfak hizmet edebilir. m.
 3. gürültü. Bu yüksek teknik performans lehine değil oynayacaktır sadece bir seçenektir. Küçük bir mutfak için ağır hizmet tipi ekipman almayın. motor daha güçlü, bu yüzden yüksek sesle: Bu yüksek gürültü seviyeleri nedeniyle. Normalde algılanan gürültü 40 dB yukarıdaki, eğer müdahale ve sonrasında kullanımı uzun süreli kulağını rahatsız edecek.
 4. kontrol mekanizması. mutfak aletleri ile deneyime sahip, sen özgüllük verilen yönetmek için daha uygun yollar tanımlayabilirsiniz. dokunmatik düğmeler ile daha popüler modelleri. Bazı uygun düzenleme için kapağı yüksek ayarlanırsa, özellikle uzaktan kumanda, bir.
 5. markası. Bir gölgelik seçerken belirli üretici servis merkezleri ve garanti süresi olup olmadığını öğrenmek gerekir. Ekipman çok pahalı ve olması gerektiği tam olarak kendini amorti eder.
 6. Ana iç Uygun dizayn temizlik birimi.

modern bir mutfak ada aralık davlumbaz planlarken gerçek bir nimet olacaktır. Bu yüksek performans, üretkenlik, hareketlilik ve modern tasarımı birleştiren bir tekniktir. temizlik ekipmanı Bu eleman sadece iç mutfak tamamlayacak değil, aynı zamanda yemek pişirmek için rahat bir ortam yaratmak mümkün.

2017 yılında mutfak için davlumbaz ilk on modellerini derece, en yüksek kalite ve işlevsellik kullanıcılar tarafından tanıdı. Ana özellikleri, avantajları ve dezavantajları, fiyat aralığı tanımı.

Mutfak için Ada aralığı davlumbaz. Nasıl ada davlumbaz seçilir?

mutfak alanı rejenerasyon herhangi sahibi modern teknoloji ile kendilerini çevreleyen etmeye çalışır. Bu, her şeyden önce, pişirme süreci en rahat ve kullanışlı hale getirmek için emin olmak için gereklidir. Bu plaka üzerinde bir kadın için çok fazla zaman harcıyor sır değil. Bu, pişirme kızartma söndürmek ve bu da, istenmeyen kokuları, is oluşumuna yol açar. Ondan kurtulmak için, size ocak üstünde davlumbaz yüklemeniz gerekir. Modern üreticileri farklı modeller, farklı kapasite, boyut, tespit yöntemi olup, tasarımı ve üretimi. Mutfak için Ada davlumbaz büyük mekanlar için en yaygın olanlarıdır. Bunlar tavana doğrudan monte edilmiş kanalına bağlanır. Sayesinde farklı tasarımı ve modern çizim yönlülük için iç mükemmel bir dekorasyon olacak ve aynı zamanda maksimum kalite temel görevi ile başa çıkmak için - hava filtreleme.

Hava modu ve devridaim çıkışı faaliyet gösteren model vardır. Bu sistemler ana farklar olarak hareket olduğunu.

Ada çıkarıcı devridaim mobil veya sabit olduğunu. İlk geliştirilmiş bir modeline ilişkindir. Bunlar hava kirliliği derecesini tanımak yapmak özel sensörler ile donatılmıştır. Bu sistem ocak üst levhasının yukarısından cihaz seviyesinin yüksekliğini ayarlayan.

Birinci tip aksine standart davlumbaz, biraz daha kolay yerleştirilir. Onlar güç anahtarı kontrol, aydınlatma ve diğer fonksiyonlara sahiptir.

Ada davlumbaz çift taraflı olabilir. Bu model, bir araya birleştirilen iki özdeş cihazlar oluşur. geniş Odalar kurulabilir, böylece yeterince güçlüdür.

fazlalaştı ki özel olarak yerleşik modelleri tasarlanmış asma tavan yapıları üreticileri için. Onlar sadece görünür çit paneli bir şekilde ayarlanır.

ada modellerinin karakteristik özellikleri

 1. ilkesini Akış. Yüklü filtre sistemleri tamamen alınan havayı arındırmak için izin verir. Nedeniyle geri dönüşüm modunda çalışan mutfak için bu ada davlumbaz için.
 2. sabitleme yöntemi. Diğer türler benzemeyen, bu gibi modeller, tavan doğrudan monte edilir.
 3. Mobilite cihazlar. Gıda büyük miktarlarda pişirme sırasında kaputun çalışmalarını güçlendirmek için bir ihtiyaç vardır. Dinamik modeller belirgin hava arıtma verimini artırabilir seviyesinin yüksekliğini değiştirmek kolaydır. Kaputun sonunda ocağın üstünde alanını boşaltarak, yükseltilir.
 4. Yapım türü. En yaygın dikey ada davlumbaz, ancak asma tavan tesisatlarında monte edilir yerleşik modelleri de vardır.
 5. Tasarım. Tasarım davlumbaz çeşitli uyumlu herhangi bir biçimsel bir yönde olan bir odada konusu uygun sağlar. En seçkin süresi dolmuş ve tasarım modelleri.

aygıtlar teknik özellikleri

Kaputun seçimine doğrudan kalkmamak, dikkate teknik özelliklerini ve tasarım tescili almak gereklidir. Bu seçeneği için, mutfak için en uygun olan cihaz performansı, büyüklüğü, güç, gürültü seviyesini kontrol olduğunu. Tasarım tamamen oda için seçilen genel tarzı ile uyumlu olmalıdır. Örneğin, ada davlumbaz klasisizm minimal, hi-tech gibi tarzlarda ayarlanabilir. Ancak, lambalar ya da diğer nesneleri taklit bazı modeller vardır.

Avantajları ve ada davlumbaz dezavantajları

Böyle modellerin avantajlarını düşünün:

 1. Çok yönlülük. Montaj mutfağın her bölümünde mümkündür.
 2. modellerin Geniş aralığı: Borular ve diğer birçok seçenek şeklinde başlık ada yuvarlak, kare, dikdörtgen,.
 3. Dekor. Davlumbaz, bir seramik, renk ve düz cam geçme parçalarına sahip olabilir. Bu tasarım cihaz özgünlük verir olduğunu.
 4. Yüksek güç cihazlar. Davlumbaz geniş ve büyük mutfaklarda havanın arıtma için tasarlanmıştır.
 5. Ek özellikler. Modeller yükseklik ayarlama ve güç elektronik olarak kontrol edilir ve aydınlatma çeşitli seçenekler mevcuttur.

 1. yüksek maliyet. Temelde ada modelleri elit ev aletleri aittir. En temel modellerin fiyatı 50 bin başlar. Ruble.
 2. gürültü. Nedeniyle bu tür bir cihaz 20 m 2 'den temizleme tesislerinde yönelik olması, bu işlemde, kaçınılmaz olarak, çok yüksek bir ses çıkar yeterince güçlü bir motor olarak ayarlanır.

 1. Bu cihaz türünü belirlemek için satın almadan önce çok önemlidir. Tahliye ada çıkarıcı havalandırma bağlı ve özel karbon filtreler aracılığıyla hava sirkülasyonunu arındırır edilir.
 2. 800 m3 - Uygunluk oda hesaplanması Örnek 20 m 2, cihazın performansını boyutlar sayesinde optimal güç seçimi oluşur.
 3. Optimal gürültü seviyesi seçimi. bilgi ayıklamak için talimatlar bu göstergenin geçerli: 40 dB normal kabul edilir, 60 dB rahatsızlığa neden olabilir, 80 dB - yüksek sesle yeterli.
 4. cihaz kontrolü seçimi konumuna bağlıdır. Kaput kol boyu, tercih mesafe, çok yüksek ayarlanırsa - touch.
 5. Bir ekstresi Hakkında ağırlıklı bir marka olduğunu gösterir. popüler markaların Üreticileri itibarlarını, böylece belirlenen standartlara tam uyum imalatını beslemek. Daha iyi, öyle yüksek cihazı - servis merkezleri ve garanti süresinin müsaitlik durumuna dikkat etmek gereklidir.

Ada davlumbaz, hem de diğer aletleri, oldukça zor seçin. Yukarıdaki rakamlar her dikkate almak Ancak, bu pahalı cihaz sahipleri yıllarca keyfine varacaksınız.

ada kaputun Açık - açıklama, kurulum, artı veya eksi

Mutfak davlumbaz duvara yerleştirilmesi gerekmez. ada - Duvar (veya duvar) modellere ek olarak, tasarımın bir başka versiyonu var.

Bu kategorideki cihazlar kendi seçim azdır, en kat daha pahalı duvara, ancak bazı durumlarda bunları seçmek gereklidir.

Ada (ya da tavan) çıkarıcı önemli bir fark vardır: bu duvara monte edilir ve ondan tavana değildir. Bu tür bir aygıt (duvardan bir mesafede) herhangi bir yere yerleştirilebilir - ocaklı bir mutfak "ada" olacak yere bağlı olarak.

Ana özelliği - bu tertibatın bir yöntemdir: davlumbaz tavan yüzeyine takılır. Bu tertibatın ortalama ağırlık 30 kg ile başlayarak Doğal olarak, bu, süspansiyon halinde veya asma tavan olmamalıdır.

Ek elemanlar, eğer varsa - bir motor, ayrı ayrı monte edilmesi için ayrı bir platform ile ayrı bir şasi: Genellikle tavan davlumbaz monte edilmemiş satılan. motor ile muhafaza veya kablolarda veya maşa ile saplamalar süspansiyon (bir kısmının mutfakta görülmektedir). Genellikle 4 parçalarıdır.

iç Ada aralığı davlumbaz

yükseklik ayarı: (genellikle ortalamanın üstünde bir fiyatla) modellerinin bir yüzer süspansiyon var. Kaput soba üzerinde yükselmesi / indirilmesi edilebilir. Genellikle bir düzine ya da iki santimetre - ayarlama aralığı farklı olabilir.

Hemen hemen tüm modellerde 2 çalıştırma modu vardır:

Normal çıkarıcı (hava yoluyla odadan havanın çıkarılması).

Devridaim (ayrı egzoz devridaim modu hakkında okuyabilirsiniz). Bu tür bir ürün, çıkarıcı modu olarak ve bir hava filtresi olarak çalışmaz içinde Aslında: içeri hava emilir, (filtre elemanının geçen) temizlenir ve odaya geri beslenir.

Bu ürünlerin avantajları sadece herhangi bir yerde mutfakta montaj imkanı atfedilebilir. alışılmadık bir mutfak iç yapmak isteyenler için Haber, plaka yerleştirerek duvara değildir ve mesafe.

Ama birkaç dezavantajları:

Daha yüksek fiyat: ada cihazlar için yaklaşık asgari çubuğu - 2 5 bin ruble (yakın-duvar en ucuz modeli 3-4 bin daha uzun sürebilmektedir iken);

monte ada davlumbaz sadece "ana" tavan olabilir;

Duvar tipi davlumbaz ile karşılaştırıldığında modellerin daha az seçim.

(Mutfak sahne onarımı) üzerinde ada kaputu için Kanal

Prensip olarak, hala yeterince büyük ada davlumbaz modellerinin seçimi ve yüzden fazla seçenekler içerir. Yani bu seçeneği olmaması bir streç çağrılabilir.

Ama ikinci nüans - daha güçlü. Onarım tamamlandıktan ve zaten gerginlik veya süspansiyon tasarımı kurulduğunda - ada aralık kaputu uygun değildir. Ya da, tavan sökmeye aygıtı yükleyin ve yeniden tavan toplamak için gereklidir. Bu kurulum karmaşık hale getirir ve fiyatını arttırır.

Bu dezavantaj değil, aynı zamanda üzerinde, cihazın kurulumda sadece ilgili değildir. Ada aralığı davlumbaz kıracak ise - onu parçalamak ve yenisini asmak zorunda kalacaktır. Bu amaçla, ve tavan sökmeye gerekecek.

F tavan yuvanın şekli farklı özler olabilmektedir:

mutfak davlumbaz Formlar

modellerin bu alışılmadık şekli vardır.

Gie modellerinin Biraz ada (300-400 "küp" kadar) düşük bir kapasiteye sahip. En sık geniş mutfaklar için seçilen olarak Genellikle, yeterince güçlü motorlarla donatılmıştır. Yaklaşık 600-1000 m³ / h maksimum kapasitesinin çoğu modelleri.

Kısaca diğer önemli parametreleri söz:

Vites sayısı: tipik olarak duvara monte edilmiş davlumbaz, üç ya da dört gibi.

Kontrol yöntemi: çok elektronik. orta ve yüksek fiyat segmentinde bazı modelleri uzaktan kumanda dahil ettik. Kontrol ünitesi 1 kullanıcıyı yüz olan tarafındadır.

Cetveller ada cihazlar artık neredeyse tüm üreticilerin mevcuttur. İşte tahminen minimum fiyatla, tavan modeli var portföyünde marka adları parçasıdır:

 1. Akpo - 25000 ruble.
 2. Maunfeld - 30 bin.
 3. MBS - 35 bin.
 4. FALMEC - 50 bin.
 5. Smeg - 55 bin.
 6. Kronu - 30 bin.

Kurulum tavan davlumbaz duvar ünitelerinin kurulumu farklıdır. Bir kişinin o bir "sıradan" mutfak duvar, mutfak ada olmadığını karar verdiğinde - Planlı tür ürünler bitirme onarım aşamasında hemen her zaman. Aynı aşamada, ve plaka ve kaputun yerini seçer.

aşağıdaki gibi ürün yükleme olacaktır:

mutfak ada ve plakanın konumun tam yerini Seçilmiş - ve kaput asılacak yukarıda.

bağlantı elemanları için delinen delik tavanda.

montaj yerine sağlanan güç kablosu olduğunu. Ya da duvar (proshtrobiv kanalı) ya da bir kablo kanalında yönlendirilebilir.

Kurulacak yere kanalı sağlanır. Daha iyi - Daha küçük katlanmış ve daha yakın havalandırma bacası unutmayın döşerken. tavana kanalını sabitleme zaman bel vermesini önlemek için tercih edilir.

Tavan "temel" bir platform monte edilebilir.

taban platformuna vücut asılı çubuklar üzerinde bağlantı kabloları /.

plakaya yuvanın yüksekliği ölçülür: gerekli düzenleme ayarlanabilir çekme olarak yaklaşık 65 cm olmalıdır - halatları / işaretçilerini sıkma ..

Yatay seviyesini kontrol edildi. Vücut eğri asılı ise - ilgili taraf üzerinde, kablo / iğne çekilir.

doğru yükseklikte düzgün bir gövdeyi sabitleştirmek sonra toplanır ve kanal ve elektrik kablosunu bağlı için.

Sonra asma / yanlış tavan kurulumuna geçilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

90 − = 89