adım kılavuz ellerin adımla Kör alan

elleri ile kör bölgeyi yüklemek için adım adım talimatlar

Cihaz kör alanı - çok önemli bir olay. bazen yeterince ilgi kalmamak, evin inşaatının tamamlanmasından sonra bu işi yapın, yüz çünkü tasarım atmosferik nemden temel korumak için son derece önemli bir görevi yerine getirir kör alanın kabul edilemez. malzemelerinin seçimine koruyucu şerit ve önerilerin her türü için adım talimatları kör ellerinizle alanı, adım nasıl yapılması gerektiğini ilgili diğer talimatlar.

Bugün temelini korumak için en popüler yoludur, ancak eksiklikleri oldukça çok sayıda vardır, bu nedenle daha pahalı ve güvenilir seçeneği mali kapasiteye sahip ise, o başvurmak daha iyidir. Çoğu zaman, kör alanın bu tür kentsel yapı kütlesinin özelliğidir.

dezavantajları şunlardır:

 • Fabrikada beton veya onu alışverişe yoğurma için gereken (karıştırıcılar kullanmak için bir ihtiyaç vardır);
 • Beton o karmaşıklığı artırır ve inşaat süresini artırır bakımı (her 2-3 saatte nemlendirici), gerek duyduğu zaman 4 hafta içinde gücünü ve yarısını kazanıyor;
 • yüzeyinde çatlakların oluşma olasılığı;
 • Sistem, fırtına kanalizasyon ve drenaj erişimin zorluğu. Onlara incelemek veya onarım Çünkü, kapağını çıkarmak gerekirse, ardından yeni koydu.

Tertibat beton yapı

aşağıdaki sırayla beton elemanları üretimi:

Beton cihazın kör alanının sekansı

 1. tüm katmanları karşılamak için gerekli olan bütün yapının kalınlığının hesaplanması. Bu değer vakıf çevre üzerindeki hendek derinliğini belirlemek için gereklidir.
 2. geometrik boyutlarının belirlenmesi. Ortalama olarak, genişlik beton eğimin 90-100 cm içinde kabul edilmelidir% 3-5 (parça mallar için -% 5, toplam hatırlamak önerilir değerleri karışıklığı önlemek için, bu yüzden -% 5)..
 3. arazide izlerini çıkarın. Bunu yapmak için, mandal çevre vakıf gelecekte inşaat sınırları onun üzerinde gerilmiş kablosunu temsil eder.
 4. Ayrıca bir siper kazma. Zaten sınırlı biçimlendirme açısından Boyutları, yalnızca ilk paragrafta hesaplanan derinliğe toprağı kazıp olabilir.
 5. Zemin tabanı özenle sıkıştırılmış. Mümkünse, nemden ek koruma sağlayacak olan kilden kilidi.
 6. kum sonraki katman yastık haline gelir. değişim ip toprakları, cihaz tabakadaki suyun tahliyesi denetimli serbestlik nepuchinisty, taban tesviye üzerine, ülkede geniş bir dağılıma sahiptir: Kum üç işlevi vardır. Kum yatağı sadece büyük veya orta kum yapılır. Kör alan cezaları ile kendi elleriyle inşa ediliyorsa, büyük bir büzülme olasılığı çatlama ve su yalıtımı ihlali. Tabaka kalınlığı toprak özelliklerine bağlı olarak seçilir. Hesaba gücü ve su doygunluğu almak önemlidir. Toprak dayanıklı sitesinde ise yaklaşık 200mm kum bırakmaya yeterli olacaktır. uçucu bazların için bir 500 mm kum yatak gerektirebilir.
 7. çakıl yatakları aşağı yukarı kum gibi aynı işlevi yerine getirir. Sen moloz, ancak çakıl veya kum ve çakıl karışımı sadece kullanabilirsiniz. ve bu bağlamda, otmostki aracı, toprağın gücü bu aşamada hazırlık çalışması sona bütün konstruktsii.na güvenilirliğini de artırır. Düzgün hayır, farklı materyallerin vakıf için kör alan nasıl temel farklılıklar Bu noktaya kadar.
 8. Bir sonraki adım - formaların aday. Sıvı beton karışımına ihtiyacı Decking işaretleri dışında sızmaz. plaka kalınlığına imalatı için 22-25mm satın alınabilir. Sen kurtarmak için eski malzemelerini kullanabilirsiniz. vakıf çevre yüklü olan duvar panoları, birlikte vurma çünkü. Bu binanın doğrudan duvara kurulu ayarlamak için önemlidir, bina bileşeninin kalınlığı, kalınlığı 20-40 mm aralığındadır, gerekli genleşme sağlar. dikiş bodrum farklı bir çekme ve kör alanda çatlama ve yapısının deformasyonunu önlemek için gereklidir.
 9. kalıp yüklendikten sonra, kafes yığını. Bunlar somut eğilme mukavemetini arttıracaktır. donatının çapı yaklaşık 10 mm atamak için tavsiye ızgaraları. cihazlar dayanıklılığı ve güvenilirliği sağlamak otmostki Böyle bir teknoloji.
 10. Ayrıca, cihaz vakıf çevresinde enine kurullarının kör alana yüklenmesi gerekir. Levhalar ayrı bölüme şerit kesilmiş genleşme derzleri sağlar. 2 metre tarafından atanan Adım panoları.
 11. Bir sonraki adım - Beton dökme. V22,5 (dereceli M300) - Bunun için sınıflar B20 somut karışımıdır. Böyle bir çözüm, gerekli dayanım ve dayanıklılığı sağlama yeteneğine sahiptir. Kullanım beton küçük sınıflar B15 ve V17,5 sığabilecek, ama o kadar hayat azalacak hatırlamakta yarar var. V22,5 standart hizmet ömrü bir karışımı yaklaşık 25 yıldır zaman. Levhalar arasındaki her bölme, eklemlerde bir dolum tek bir adımda gerçekleştirilir. Eğer mühür istiyorum kez. Orada birkaç yolu vardır, ancak gerekli ekipmanın en yaygın vibropogruzhateli.pri eksikliği sen shtykovaniem kullanabilirsiniz.
 12. Çözelti dökülmüş sonra yapılan çimento yüzey mukavemet özelliklerini geliştirmek için yapılır.
 13. beton temel kör alanının üretimi sondan bir önceki aşamada yapısal mukavemeti ve bakımı bir dizi haline gelir. 20 ° C ve normal nem kürleme bir sıcaklıkta, 4 hafta sürer. sıcaklık daha düşükse, işlem önemli ölçüde yavaşlatılır. Sen markalı beton dayanımının en az% 70 beklemesi gerekir. yüzey döküldükten sonra bir hafta ya da iki her 2-3 saatte (ve gece boyunca gece başına 2-3 kez) nemlendirilir. Bu çatlakların görünümünü önlemektir.
 14. Beton mukavemetinin% 70 atılırsa, kalıp kaldırmak mümkündür. Bundan sonra otmostki cihaz tamamlanır.

döşeme kaplaması Otmostka vakıf

maliyet - bu durumda kendi elleriyle evin etrafında Kör alan tek dezavantajı var. Ama görünüş, bakım kolaylığı ve kullanım kolaylığı açısından bir önceki tipine üstündür.

işin hazırlık aşaması kör alanın beton temelin üretimi için öğeleri 1-7 altında gerçekleştirdi.

kaplama karo devresi yapımı

Bundan başka, farklı teknoloji:

1
 1. Gerekli önyargı sağlarken kırma, kum 70-100mm başka tabaka üzerine serilir.
 2. Bir sonraki aşama - plakalarının montajı.
 3. Mühürlü eklem parçası elemanlarının, çimento-kum harcının oluşturduğu donatılı.

Bu tasarım form hakkında fazla detay makalesinde bulunabilir "döşeme kaplaması kör alana." Aynı teknoloji parke taşı veya seramik tuğla yapısı monte edilir.

korunması için vakıf bu tip inşaatı şu sırayla işlem yapılmasını gerektirir:

Tertibat Toprak yapısının

 1. Beton kör alan için puan 1-7 hazırlanması.
 2. 100-150 mm ve contanın kil tabaka kalınlığı döşeme. kil imalatı için, ancak iyi kalitede ve yüksek mukavemet olduğu takdirde, temel için çukur geçişinden sonra kaldığı süre, kullanılabilir.
 3. Düzenleme dekoratif tabakasının oluşturulmasını tamamlar. Bu amaçla, kil tabakası utaplivajut veya taşlar shingle üstüne koydu. Bu uygun bir patika oluşturmak ve yapısını güçlendirecektir.

Kil kör alanı - Vakfın çevre olduğu gibi sömürerek oluşturmak için ucuz ve zaman alıcı bir seçenek.

Evin çevresinde kör alan yapmadan önce, o PVP membranların seçeneği dikkate almak tavsiye edilir.

Bu malzeme, hava neminden alınan koruyucu destek yapılarının en yüksek derecede sağlar.

teknolojisi geleneksel koruyucu pavings farklıdır:

 1. Beton kör alana yönelik adımları 1-5 gerçekleştirin.
 2. burada Laid kum tabakası ve zar.
 3. Bütün bu moloz tabakası uyuyun.
 4. dolgu yapın.
 5. Dikilen çimen.

Membranın kör yüzey alanı için geçerli değildir ve bir geçit olarak kullanılamaz. Onun tek fonksiyonu - güvenilir su yalıtımı. materyal seçimi evin gelecekteki sahibinin yetenekleri ve tercihlerine bağlıdır.

Kendi elleriyle Otmostka: adım adım kılavuz

ellerinizle Kör alan kolaylıkla gelişmemiş olabilir. Kar erir sonra oluşan baz çökelmesi, hem de suyun altına düşmesini temel korumak için tasarlanmıştır. Bazı bölgelerde, yüksek-yatan yeraltı suyu ile malzeme etkileşimi önlemek için gereklidir. hayatın inşaat süresini uzatmak için bir istek vardır, söz bir bina elemanı temin etmek önemlidir.

ellerinizle Kör alan ahşap, beton, tuğla, asfalt, karo, beton levhalar ya da kaldırım taşları yapılabilir. , Kaplama sırasında ikinci - - her ne tasarımı iki tabaka, burada ilk olacaktır seçilir, ince çakıl, kum, kil veya gartsovki özel arka tabaka. evin bu bölümünü oluşturmak için vakıf ile birlikte tavsiye edilir. Bina satın alındı, fakat kör alanın mahrum olsaydı Ancak, uzatılabilir. Kör alan kendi elleriyle inşa edilecek olursa, talimat mutlaka yararlıdır. Bu durumda, bir kural olarak sadece 25 cm korniş çıkıntı daha büyük olmalıdır olması gibi. Sonunda, bu suyu tahliye o kadar iyi olur, genişliği 100 cm dir. daha büyük, bu bileşen elemanı donatılmış olmalıdır. standart sapma, 3 ila 7 derece sınırı kullanılmaktadır. Paralel çevre boyunca yer alan bir oluk duş musluk, inşa edilmiştir.

Tanımlanması sınırları ve eğitim üssü

Kör alan kendi ellerinizle inşa edilecek ise, sınır tanımlayan ilk gereklidir. Gelecekteki yapısı altında bu bitki köklerini çıkarmak için tavsiye edilir, bu bir süngü maça kullanılarak yapılabilir. Bitkiler kör alanı yok etmek mümkün değildir, böylece toprağın üst tabakası kaldırmak için gereklidir. Ek toprak herbisit ile muamele edilebilir. kartın çevresi boyunca çözümün sızıntısını önlemek için kısıtlayıcı kurulmalıdır. Şimdi hazırlanmış konum sert, kumla kaplı paketlenmiş ve su ile kapak edilmelidir. Bir sonraki katman tuğla veya moloz mücadele olacak. Bütün bunlar bir titreşim kullanılarak mühürlü olması olduğunu.

Kör alan bodrum veya mahzeni vardır evinde kendi elleriyle inşa edilecek olursa, yalıtım mutlaka üretmek zorundadır. malzemelerin rolü, penoplex, polistiren veya köpük cam kullanılması önerilir. Kalan hava tabakasının altında kör alanı, kalınlığı 15 cm eşit olmalıdır, böylece çalışmalarını yürütmek için gereklidir. Bir çatı yalıtım kullanılabilir veya PVC film gibi olabilir.

Sıcaklık kesitler olun

Kör alan ev kendi elleriyle inşa ettiğinizde, kesitler yüklemek için bu son derece uygundur ağır tepsileri veya düz barut ihtiyaç emin olun. Başka önemli bir nokta eylemleri kör alanın duvarları ile birleştiği yerde genleşme derzleri bırakarak ihtiyaç gibi. Sen mastik asfalt veya çatı malzemesi kullanabilirsiniz. İkinci seçenek iki tabaka halinde serilir edilecektir.

Bir sonraki adımda, hazırlayıp çözüm dökebileceğinizi, M300 markasını kullanmak, bu yüzden sağlam ve güvenilir kör alanı elde edebilmek için tercih edilir. 1: 4: Beton 3 bir oranda kullanan kum, çimento, öğütülmüş taş ve su için, bağımsız bir şekilde yapılabilir 1.2. çimento karıştırıcı, su ile karıştırılmalıdır, bu tutkal benzeri bir karışım elde edilinceye kadar uzun yapılması gerekir. Sonra, çakıl ve kum ekleyin. Kitle homojen hale geldiğinde Beton hazır olarak kabul edilebilir.

Eğer kendi elleriyle evde kör alanı yapmak hakkında düşünüyorsun, çimento üretmek için önemlidir. Bu amaçla, bir spatula ile yumuşatılmış olan beton yüzey tutam kuru bir çimento çözeltisi döküldükten sonra 15 dakika. Bu nem, iç nüfuz olasılığını ortadan kaldırır. Bu durumda, yüzey kendisi düzgün ve göze estetik olduğunu. sonra döşemeyi bırakmaya gerekiyordu Ancak, o zaman bu adım atlanabilir etmektir.

Kısa sürede elleriyle kör bölgeyi yap, beton plaka prekast kullanabilirsiniz. Bunlar önceden hazırlanmış bir yüzey üzerine serilir ve daha sonra sıvı bitüm dökmek gerekir. kum tabakası altında yere yerleştirilir giderek daha popüler profilli drenaj membranlar haline son yıllarda tüketiciler arasında. Herhangi bir kaplama koymak mümkün üst.

anlatılan yapının yeni varyantların ortaya çıkmasına rağmen, tüketiciler çoğunlukla somut seçenekleri belirleyin. Bu tür sistemler, 15 cm kalınlığındaki serilir kil yer alır. Eğer ip toprakla çalışmak olursa, ek bir kum katmanı kullanmak mümkündür, kalınlığı 8 cm'lik eşit olmalıdır. Eğer işler için tek beton kullanıyorsanız, soba hızla yok etti. Bu durumda, genleşme derzleri yapmak gerekir, bunlar her üç metre mesafede bulunmaktadır. Bunu yapmak için kullanılır vardır ahşap çıtalar, bitüm ile önceden kaplanmış. Aralarında beton döşeme yapılmış kenarında ayarlanmalıdır. Dikişlerin organizasyon bir başka varyantı, büyük bir çakışma ile yerleştirilir tel örgü, kullanmaktır. Kendi elleriyle kör alan ev yerleşme ise, yapımında çimento dolgusu ile su emme olasılığını ortadan kaldırmak mümkündür. Bir sonraki adımda yüzey ıslak bir bezle kaplı ve tüm 10 gün boyunca bu durumda bırakılır. Belirli aralıklarla, su sisteminin dökmek gerekir. Hala kör alanın kullanımı ne tür karar veremiyorsanız, beton kullanımı en iyi seçenek olarak değerlendirilmez. Bu, bu malzeme çok etkileyici miktarda bu tür işleri yürüten tüketilmektedir gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bundan başka, işlem çok zaman alıcıdır. Tek artı sadece davranır gibi yapının yüzeyinde yürümek mümkün olacağını söyledi.

Kör alan kendi elleriyle inşa ediliyorsa, makalede sağlanan adım talimatlar, adım birçok hatalarını ortadan kaldırır. Sadece nepuchinistyh toprak için uygun beton türleri. yumuşak kör alan kullanımı huzursuz toprak için tercih edilebilmektedir. Bunu yapmak için, belirli bir önyargı kil etrafında temellerini gerekir. hareket edebilen bir film ya da stekloizol olarak, su yalıtımı üstüne koydu. İlk yoğunluğu yaklaşık 250-300 mikron arasında olmalıdır. Su yalıtımı gösterilir ince çakıl 1-10 cm. Sağ bir tabakanın sağlanması, uykuya tekrar kil düşmesi gereklidir.

Kendi elleriyle evin etrafında kör alana döşenecek ise, rubemast kullanabilirsiniz. Başlamak için, kullanılması gereken set kalıp, panoları kenarlı. uzay içindeki kum ile doldurulur. Kum belli bir açıyla yerleştirilir ise siper ilk yatay sıkıştırılmalıdır. Bu duvarın yüzeyi üzerinde aşırı bükerek Rubemast kapatılması gerekir. oluk bir tür gövdesinin üst kenarına ASG doldurun. Bundan başka yüzey üzerinde hareket sağlayan, bağlantı elemanları monte edilmiş.

ellerinizle Kör alan makalede sunulmaktadır adım adım talimatları yabani otları yok etmek için kullanılan bir jeotekstil ile gelişmemiş olabilir. Gerekli önyargı bir siper düzeni uygulamak ve kazmak başlamak için. Sonraki jeotekstil peçeli, ayrıca su geçirmez, ancak otlar çimlenmeye izin vermez olmasıdır. Bu 20 yıl boyunca çalıştırılabilir. sunun malzeme temeli üzerine bazı örtüşme ile olmalıdır. çakıl birinci tabaka geo-tekstil üzerinde gerçekleştirilir 10 ile 20 onun örme fraksiyon kullanılarak doldurulacak, yüzey tırmık düzleştirmek gerekir. olan yüksekliği Sonraki hazırlanmış boş, 20 cm'dir. nehir kum dökmek gerektiği kör alanı kenarında bunun için, kum yatağı üzerinde döşemek için gereklidir. siper iç kısmı çakıl, 10 cm olan bir tabaka ile kaplanmalıdır.

Kendi elleriyle evin etrafında kör alana yapmadan önce, bu amaç için kullanılacak teknolojinin düşünmek gerekir. Uzmanlar çalışma sürecinde bir drenaj borusunun kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu elementin vakıf çevre boyunca belirlenen gerekir ve daha sonra çakıl dolu. Boru delikleri temin etmek önemlidir. köpük üstünde Laid, o zaman tüm toprak ile doldurmak gerekir, bir örtüşme sağlamak için önemlidir. boru drenaj oyuklarına bağlanmalıdır. temelden 40 cm uzaklıkta, gerekli güzel üstünde çakıl ve çakıl dökmek. Eğer kendi elleriyle evin etrafında kör alana yapmadan önce, onun pratiklik düşünmek önemlidir. Böyle bir sistem etkin bir şekilde su kaldıracak ve sistem kendisi çatlakları olmayan oluşturulur iken vakıf, donma olmaz.

elleri ile kör alanının adım kılavuz adım

Evin çevresinde Kör alan

Evin inşaatına başlamadan önce, gelecekteki sahibinin iyi vakıf, duvarları ve çatısı bir ereksiyon sınırlı değildir gerçekleştirmek zorundadır. ev, zemin katın zemin ve nemden bodrum (varsa) ve sonraki yıkımını sadece koruyacak daha riprap vakıf gerekir. Kör alanının temelidir ve bunun üretim teknolojisi bu yayında tartışılacak.

Ne kör alandır ve bileşen parçaları

Biz adım talimatları Ellerinizi adımla kör alan nasıl açıklamak önce, bunu, kendi çeşitleri ve bunun üretimi için kullanılan malzemeler neden ihtiyaç ayrıntılı olarak bize bildirmeniz gerekir.

Bu yapı esas işlevi sonunda beton çatlak ve yontma kalıcı hasarlara neden olabilir nem girişine karşı bina temeli, korur olmasıdır. herhangi bir ev veya yazlık yapmaz olmadan. Nedenle, herhangi bir boşluk bırakmadan, ev çevresindeki tüm yapmak gereklidir.

Modern şarj cihazı otmostki iki katman izole edildi:

 • nem, toprak ve diğer zararlı etkilerinden evin hemen temel koruma işlevini yerine getiren bir alt döşeme;
 • yapı, estetik bir görünüm ve eklenen koruyucu birincil (altta yatan tabaka) elde etmek üzere hizmet eden, dekoratif.

bodrum kör alanın cihaz katmanları bağlı olarak, sert ve yumuşak ayrılmıştır. İlk durumda, beton, takviye edici ağ, su yalıtımı ve yalıtım malzemesi içerecektir geleneksel malzemeler kullanılacaktır. Dekoratif tabaka tersine levhalar ya da diğer katı materialy.Esli kaplama, doğal taş gerekir, kör bir bölge yumuşak, daha sonra bunun üretimi için kil, çakıl ve kumdan oluşan bir parça olması gerekir.

Şeması otmostki

Düzgün bir evin tasarım öğesi yapmak için, arzu ve bazı bilgilere gerekecektir. Prensip olarak, hiçbir şey karmaşık ve aşağıda açıklanacaktır teknoloji, sopa, sen evde nemden iyi koruma, hem de yapının güzel estetik görünüm güvenebilirsiniz. Doğru olan evin etrafında inşaat yapmak için, aşağıdaki işlemler algoritmaya uygun olmalıdır (ilk seçenek nazikçe sonra katı bir kör bölge kabul edilir ve edilecek).

Katı otmostki Algoritması montajı

 1. Yapılan hazırlıklar. Bu şunları içerebilir:
  1. evde bir siper, kazma derinliği 250 ila 350 mm ve en az 1-1.5 daha metrelik bir genişlik arasında değişebilir, kenarları arasında hizalanır ve önlemler toprak duş değildi ve hendek böylece arka temel duvarı dikkatle ve çünkü duvarları temelin dış duvar olduğu;
  2. çıkıntı ve çukurlar olduğu bu yüzden bundan sonra, açmanın alt dikkatle hizalanır;
  3. o zaman neden gereklidir sorusuna, uzmanlar toprakta mevsimsel dalgalanmaları dengelemek ve aşırı nem önlemek için araya bir yastık oluşturmanız gerekir.
 2. kendisi şekilde yapılır yastık. 5-10 santimetre tabakası dökülür ve iyi sıkıştırma için sulanmaktadır kum al. Ayrıca hafifçe 3-5 santimetre bir tabaka dökülmüş ve bu ihtiyacı çakıl cezaları, rap sonra.
 3. Şimdi su yalıtım katmanının dikkat çekmek gerekir. doğru yapmak için, çatı tabakalarını kullanmak daha iyidir. tek bir tabaka içine, hırsızlığa karşı olan tabakalar birbirine her üzerine bindirilmiş, kilitli ve buna küçük bir farkla 1-2 cm'dir ve açma duvarı ile kaplanmıştır. Bazıları da yalıtım üzerine tavsiye ve ısı yalıtımı katmanı yatıyordu. Çoğu uzman izolasyon daima kalite kör alanın birimi girmelisiniz söylüyorlar.
 4. Artık bir takviye edici ağ oluşturmaya başlayabilirsiniz. hem monolitik ve Yassı temel için takviye İki parçalı tasarım gerekli değildir. Simplex ve gider, ancak yüksek kalite ile yapılmalıdır ve uydurma kablolu olduğunu.
 5. Bir sonraki aşama, bir beton çözeltisinin hazırlanmasıdır. Sen kum, çimento, su ve ezilmiş taş cezaları gerekecektir. İdeal beton çözümün oranları aşağıdaki gibi olacaktır:
  • bir kısım çimento;
  • Kum, iki parça;
  • Moloz dört adet;
  • 0.6 parça su içerir.
 6. Eğer beton dökme başlamadan önce, kesinlikle genleşme derzi yapmalıdır. Bu eleman nedeniyle çözülmüş değildir zemin üzerinde eşit olmayan basınca bağlı olarak, kör alanı ve temel sağlar ve bağımsız bir şekilde, dalgalanma. Eğer bir çekici ya da bir çatı malzeme alıp bodrum dış duvar ve kör alanın gelecekteki iç duvarı arasında koymak gerekenler. Genişliği 2-3 cm geçmemelidir. Bu tür dikiş bağlama cihazı yapısı.
 7. Beton çözeltisi hazırlanır sonra doldurmaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki özellikleri gözlemlemek önemlidir. çok kör alan belli bir önyargı 1.5 derece, asgari parametreler olmalıdır. Bu nedenle, ilk katmanın (beton) sonra vakıf sınırına 2-4 seviyesinin üstü onun asal durdurmak ve dekoratif bir tasarım tekrarlarının parçası olan bir eğime yapmak gereğini santimetre ulaşır. Bazı uzmanlar kalıp yalıtım eklemlerde yapmak önerilir. Bunu yapmak için, gelecekteki tüm kör alan bitüm veya mastik asfalt ile tedavi ahşap panoları yerleştirildiği sınırları üzerinde, tekdüze dikdörtgene bölünür. Daha sonra, tüm beton dökülür ve levhalar görünür olmamalıdır.

 8. Bütün Bittiğinde, cihaz dekor tabakasının ilerleyebilir. Bu betonun tam sertleşme (2-5 gün) sonra yapılır. Burada, yukarıda belirtilmiş olan herhangi bir dekoratif malzemeler kullanabilirsiniz. Ama onların döşeme evden ters yönde giden bir eğim, olmalıdır.

Cihaz evin etrafında yumuşak kör bir alandır

Yukarıda sözü edildiği gibi, bu kil, kırma taş ve kum gerektirir. kolaylaştırın ve bu algoritmayı takip etmek gerekir.

 1. İlk olarak, bir katı yapısında durumunda olduğu gibi, benzer bir cihaz, bir hendek, kazar.
 2. Bir sonraki adım kum ve kırmataş yastıklar yaratılmasıdır. Hiçbir şey sağlam bir temel için yapılır olanı farksız olmasıdır.
 3. Tüm evin etrafında Kompansatörün unutmak için değil gereklidir. yukarıda anlatılıyor nasıl yapılacağını öğrenmek için.
 4. Yastık yalıtım ve yalıtılmış ve kil, çakıl, kum alınır ve bu küçük bir su miktarı ile karıştırılır. Aynı zamanda takviye örgü anda gerekli değildir.
 5. Karışım pritrambovyvaetsya katılaşır ve dekoratif element (üst katman) devam zaman.
 6. Katılaşmış birinci tabaka üzerinde, kil ve kum karıştırılmış dökülür çimento az miktarda ilave edildiği. Bundan sonra, bir taş, dekoratif fayans veya diğer malzeme koyar. Bundan başka, bütün boşluklar çimento ile serpilir ve sulanır. Belirli bir süre sonra, üst tabaka elde edilmiştir.

Yumuşak, kör alan da 1,5 derecelik bir asgari eğim sağlamaktadır ve ısı yalıtımı eklemlerde için sağlamadığını unutmamak önemlidir.

Kör bir alanı, hayır büyük dağıtmak oluşturmak için talimatlar. Önemli olan rolünü anlamak ve algoritma çalıştı takip etmek. onun inşaat ped veya genleşme derzi, o zaman uzun bir süre için durmazsa olsun, en az bir öğesi eksik ve hızlı bir şekilde tahrip olacak olursa. Başlamadan önce Yani, dikkatli kör alanın tüm inceliklerini gözden geçirmeniz gerekir.

Bu yazı için henüz yorum yok. İlk yorum.

© 2017 Foundation Kulübü

Malzemelerin kopyalanması kaynağını belirtmeden ile izin verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 55 = 56