Ağaç Patina

elleri ile patina ahşap: 3 uygulama aşaması

Orada ahşap iç mobilya ev eski desenleri, kimin formu onun prezentabl kaybetti? yeşillendirilmesi - içlerine yeni bir soluk getiriyor yöntem yoktur. Bu yazıda evde kendi elleriyle yapılabilir nasıl bakmak.

Örnek patinated mobilya

Patina odun belirli bir şekilde boya dönüşümlü iki kat uygulayarak onun yapay yaşlandırma, ama daha ayrıntılı olarak her şeyi ele alalım:

Evre №1: malzeme ve araçların hazırlanması

Altın boya, ahşap patinajı

Aşağıdaki malzemeler gerekir:

estetik ve aynı zamanda Siyah ahşap mobilya perdahlama mutfak yanma hemen hemen hiç iz bırakır

1

Boya birçok avantaj özelliğidir olarak, akrilik satın almak en iyisi:

 • Çevre güvenliği. katılaşma sürecinde sadece kesinlikle güvenli su buharlaşmasını yayınladı.
 • Iyi direnç gösterir. Kurutma işleminden sonra, su geçirmez kaplama, çatlama ve soyma eğilimli değildir kalır.
 • Bu dekorasyon uygulanmasında kolay operasyon inanılmaz olan sızan herhangi bırakmaz.
 • doymuş Geniş bir renk yelpazesi.

akrilik boya renklerinin çeşitli

elleriyle ahşap Patina bu araçların kullanımı ile uygulanan:

Fotoğraf zımpara

Eğer bir ağaç üzerinde bir patina yapmadan önce uygun duruma getirmek için gereklidir:

 1. Dikkatle eski boya izlerini kaldırmak için mümkün olduğunca çalışıyor, zımpara kağıdı ile ahşap tedavi.

Sıva eski boya zımpara

 1. Tüm çöktürülmüş tozları alın.
 2. ahşap korur ve boyalara olan yapışma için ideal koşullar yaratır çok ince bir polimer tabakası oluşturur, ahşap, boyama önce bir primer ile kaplanmıştır.

Hazırlama fırça veya rulo ile ya da gerçekleştirilebilir

Astar sertleşir Alanı patinasını neden bir ağaç olarak doğrudan tanımlayan en önemli son aşamasına ilerleyebilir.

İpucu: Eğer mobilya patination tarafından hazırlanan bitirdikten başlamadan önce, sizi ormanın bazı hurda parçası üzerinde kendi gücünü ve pratik testi önerilir.

Bu doldurmanız yardımcı ve önceden olası hatalar görür.

aşağıdaki gibi ahşap Patina uygulanır:

 1. Yavaşça seçilen kereste ve boya birinci tabakayı kapsamaktadır.

akrilik boya birinci zemin kat uygulanması

 1. en az 24 saat bekledikten tamamen kuruması arka plan kapsayacak şekilde.
 2. Patina metalik renk çıkıntı yapmaz düz pürüzsüz alanları boya. Önemli olan mürekkep miktarı ile abartmak değil veya mobilya sonucunda çok rengarenk ve yapay yaşlı ziyade iddialı bakacağız.

taban tabakası kahverengi mürekkep uygulama bronz patina

İpucu: yerlerde boya hala hızla sildim olarak, kişi ile doğrudan temas halinde bu yöntem kolları ve diğer parçalar tutmayın.

 1. patine ayarlamak başlar ve ahşap yaşlanma çok etkisi ulaşan kuru bir bezle doğru yerleri üzerine yazar kadar bekleyin.

Proses sürtünme kimyasal işlem görmüş yüzey

 1. bunun için mekanik hasar ve nem girmesini önlemek için edebilen bir katman oluşturarak, cilası bileşimi lak Sonuç.

Vernik uygulaması için "yaşlı" mobilya

Biz kendi elleriyle evde nasıl sıkıntılı ahşap gördük. süreç kesinlikle karmaşık değil, ama son derece doğruluk, bakım ve takip yukarıda açıklanan öneriler gerektirir. Ama sonunda, sadece eski mobilya yeni hayat veremeyiz, ama aynı zamanda evinizin ana cazibe olacak iç mobilya, gerçek bir başyapıt yaratmak için.

Patina edilmiş mobilya Böyle bir ülke ve klasik olarak tasarım stilleri yeniden için idealdir

Bu makalede videolar, sadece güzel şeylerle gönderilen teme.Okruzhayte hayatınıza alakalı ek bilgi tanıtacağım.

elleri ile ahşap mobilya patinasını nasıl oluşturulur

Mobilya veya mobilya yeni parça ayırt etmek çok kolaydır. Onun ayırt edici özelliği - mükemmel temiz ve parlak yüzey. Ancak, tüm bunların güzellik için, bazı insanlar yaşlı ağaç üzerinde fazla değer yerleştirin. o bir anda eski evinde mobilya parçası olan bir şey, özellikle eğer.

Oldukça basit antik herhangi bir nesneye işlerlik kazandırmak için - bu teknoloji mobilya yapay patination imkanı sunmaktadır.

Başlangıçta, patina altında genellikle mobilya bulunabilir olabilir bakır tabaka, ayna pervaz, sütunlar ve zenginleri isimleri diğer mimari elemanlar oksitlerinin anlaşılacaktır.

Ama çok zordu böyle bir güzellik olsun - Ben istenen etkiyi elde ettiği bir şeye bir düzine yıldan fazla beklemek zorunda kaldı. Bu an geldiğinde, konu ile keyifli bir değişiklik meydana - bu filmde göründü mavimsi veya yeşilimsi renk tonu.

Zaman geçti ve yakında herhangi plak metal ve ahşap yüzeylerde meydana patine olarak tanındı. Herhangi bir modern şeyler ver yaşlı etkisi Aşağıdaki malzemeler kullanılarak:

 1. altın, gümüş veya bronz - soy metal parçacıkları içeren özel mürekkep. Bu kaplama materyalleri kullanılarak elde edilen doğal bir patina daha dayanıklıdır. Bu yıkım ahşap koruma sağlar asgari porozite ile yoğun bir dokuya sahiptir.
 2. antik asil etkisi ile bir yüzey oluşturmak için geleneksel şekilde herhangi boya kullanabilirsiniz. Dahası, kaplama renkleri seçeneklerin büyük seçim hiç gölge sayesinde olabilir. Doğal bir altın patina veya uymayan parlak mavi, kırmızı ve diğerleri - Patina herhangi bir renk olabilir.

sadece ahşap belirli türlerinin ürünü olabilir, örneğin asil etki elde edin. yoğun bir yapıya sahip ve neme karşı dayanıklı olması gerekir üretim ağaç için seçilmiş. Bu malzemenin kayda değer örnekleri - meşe ve kül.

Daha unutulmamalıdır ki asil göründüğünü in vivo etkisi Sadece tek parça dizisi, Aynı anda imkansız MDF modern cephesinde onun görünümünü bekleyin.

Herhangi bir yüzeye olabilir yaşlı etkiyi alın:

elleriyle patina için türleri bileşimin

Yetenekli ustalar Bileşiminde farklı olabilir malzeme aşağıdaki patination kullanımı:

 • leke;
 • bitüm;
 • akrilik;
 • mum;
 • gomalak;
 • yağ.

Bu maddeler ile bir soy yüzey oluşturmak farklı tonları özel efektlerle:

 • Dilim arıtma.
 • Bütün masraflar dahil.
 • Kraklür Etkisi.

tutarlılık patina çalışma bileşimine bağlı olarak çeşitli tipte olabilir:

 1. Kalın. yapısına Bu patine bir hamur benzer. Bu, karışımın uygulanması sonrası yakın altın doğal renk, sarıdan kırmızıya tonları alır ahşap işleme için kullanılır.
 2. Sıvı. Su veya sentetik esaslı olabilir ahşap deseni ennoble ve aynı zamanda hafif bir parlaklık etkisi veren olabilir Bu formülasyonlar.
 3. Facetted vernik. O dolayı yüzeyde çatlak suni yaratılış yaşlanmaya daha derin bir etki sağlar.

Herhangi bir şey mutfak mobilyası ya da antika dolap olsun, asil bir yüzeye verilebilir. Ahşap bir ürünün dokusunu vardı ana şey. Çeşitli bazların ilgili bileşimler kullanılarak metal ve ahşap yüzeyler tedavisi için. Aralarındaki fark, substrata stabilite ve yapışma derecesine yatmaktadır.

Morilnye bileşimler. gözler evde durumu atmak, o zaman mutlaka onun içinde sen odun patina makaleler bulabilirsiniz. sihirbaz ahşap yüzeyler leke boyama için kullanılıyorsa, bunlar muhtemelen buna özel bir estetik özellikleri vermek için tasarlanmıştır olmaz.

Fakat buna rağmen, boyama bu yöntem geliştirmek ürünleri ile ilgili en yollarından biri, olan, aynı zamanda yüzeyini koruyan mantar, küf, nem ve çürümeye karşı.

İstenilen patine etkisi ise daha belirgin olabiliyorsa yerine fırçalanmış. Bu esnek olmayan uzunlamasına lifler tutar ve aynı zamanda özel bir sert fırça yumuşak kaldırır.

Bu evde doğal dizinin yüzey bitirme olduğunu. Bu seçenek sağlasa da, bir süs olsun tek renk patine. Leke koyu gölge sonra, böylece bir altın kaplama yüzeyi beklemek gerekmez.

İlk bakışta, bir başyapıt alabilirsiniz bitüm gibi böyle bir özelliksiz yapı malzemeleri ile hayal etmek zor. Ancak, ilk kullanımdan sonra tüm şüpheleri ayırır.

Onun özel yapı ahşap çok esnek hale getirir ve patina uygulama sürecini kolaylaştırır. Arzu edildiği takdirde, kitabı, doymuş yaldız veya ince plak etkisi elde edilebilir.

Bir bitüm vernik kullanılması kolaylıkla olabilir iplik girinti lekelemek, vurgulama yüz yüzeyi üzerinde çıkıntı yapan. Bu malzeme, polimer beton ve terebentin veya mineral uçucu yapılmıştır. Bu nedenle, sabitleme tabakasının, gomalak vernik çökeltilmesinden sonra yüzey işlem gerektirir.

patinalıdır oluştururken tesadüfen Bu su bazlı malzeme popüler. yaşlanma efekti oluşturmak için kullanılabilir, çünkü bu çok yönlülüğünü nedeniyle her yüzeyde - metal, ahşap ya da alçı.

Elde edilen kaplama, çok dayanıklıdır substrata mükemmel yapışma, Bu çürüyen ahşap korur ve mikro-organizmaların ortaya çıkması. Bu onların elleriyle ahşaptan oldukça basit teknoloji ve patinalama olduğunu. Bu çıkıntılı elemanlar ipliğin istenen renge tüm yüzeyi veya yapılan işlem için kullanabilir.

daha etkileyici patina için kullanılabilir farklı tonlarının bileşimler. Ama biz birkaç tabaka halinde uygulamak gerekir. Bunun bir sonucu olarak, karmaşık bir renk desen elde edilir.

Akrilik kompozisyon farklı tonları ile patinated yüzey oluşturmasına izin:

patina ile çalışmış olanlar, bunu yapmak için ne kadar basit biliyorum. Hiçbir zorluk ve ahşap işleme. Üstelik bu süreç keyfi getirir çok eğlenceli.

Fakat her Tamirci kullanılan farklı tipteki yüzeylere çalışırken bilmesi gerek Özel bir algoritma. Bu ana koşuldur, dekoratif bir patina garanti.

yüzey hazırlama. Ellerinle ahşap ürünler üzerinde patinalıdır oluşturmaya başlamadan önce, yüzeyi incelemek ve bu iş için uygun olduğundan emin olmak gerekir. Onlara ek işlem yapmak gerekmez çünkü ham diziden ürünler bu amaç için idealdir.

Başka bir şey, sen akrilik veya PVC film ile oluşturulan pürüzsüz boyalı yüzeylere, kaplamalar ile ilgileniyor eğer. Onlar boya tutmayacaktır. Bir kusur düzeltmek için, fırçalama kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Eğer yüzey tedavisi için ihtiyaç kaba bir zımpara kağıdı ya da bir metal fırça.

Demek ki böyle etkiler filme kararsız altında bulunan yumuşak odun lifi kaldıracaktır. yapı maruz kaldığında, daha sonraki işlem için hazır olacaktır. Şimdi bir yumuşak bir fırça ile gerekli Toz yüzeyi temizleme ve bunu temizleyin.

Her ne kadar bitüm, mum ya da temel renk bileşimlerinin uygulanması için teknoloji akrilik oldukça basit, bu algoritmanın doğruluğu yapılmalıdır:

 1. Çalışma gerçeği ile başlar tevdi renklendirici yüzeyinin. Onun miktar almak istiyorum doygunluğu sonucuna bağlı olarak belirlenir. Boya, sadece ürünün yüzeyi üzerinde yer ya da kabartma kalınlığına nüfuz.
 2. İhtiyaç olursa o zaman bir bez solüsyonu ile fazla kaldırmak.
 3. Birinci tabaka kuruduktan sonra, ileri bir daha derin bir etki patination oluşturun. Bundan sonra bir sonraki koymak ve onu tüylü.
 4. Mürekkep kurur zaman bitirme tabakası ince zımpara kağıdı alıp bu yeri ufalanarak. adımları tamamladıktan sonra, biz bir antika asil yüzeyini almalısınız.
 5. muamele edilen yüzey son aşamasında vernik alkalin kaplanmalıdır.

modern mobilya ve iç mekan öğeleri itiraz rağmen hala özellikle takdir edecektir insanlar var Antik etkisiyle mobilya. Ama bu mutlaka antika olmak zorunda değildir.

Noble yüzey modern malzemeler kullanılarak elde edilebilir. Ama burada her boyama malzemeleri kendi özellikleri vardır gerektiğine dikkat etmeliyiz, nedenle çalışmak gerekir teknolojiyi keşfetmek uygulama ve tam olarak buna uygun.

dekorasyon Mutfak mobilyası patination kullanma

Ağaç belki asil patine karanlıkta, eski ürünlerin en iyi bilinen belirti ile kaplı. Doğal bir yolu çok yavaş oluşur, böylece işaretçi dayanıklılık ve kaliteli mobilya üzerindedir.

Aslında, patinated odun daha sık modern mutfaklara sahip antik yanılsaması yaratmak amacıyla yapay olarak üretilmiş.

Başlangıçta, patina tabakasının altında zaman içinde, metal yüzeyinde oluşturulan bir oksit veya tuz, kastedilmektedir. Yumuşak ağaç lifleri ve balmumu veya yağ ile deliklerinin doldurulması kademeli çökmekte oluşur meşe, kayın, - - bakmakta kullanılacak hangi araçları bağlı Sonra aynı kategorideki ve eski bir ağaç üzerinde doğal patine oldu.

Bu etki o kendi elleriyle yarattığı gibi, evde zaman olarak elde fakat uzun süre almaktadır. Ve antik doğal patina alma sadece değil MDF veya sunta üzerine, masif ahşap olabileceği açıktır.

Eve ana sınıfına başvurmak Ancak, çok daha hızlı yapay bunu ve yapabilirsiniz. özel formülasyonlar ve özel donanım kullanır.

Patina edilmiş mobilya aşağıdaki bileşiklerin kullanımını içerir:

 • Bitüm patine - ellerinizle bir ahşap yüzey üzerinde bitüm vernik, beyaz ispirto ile aşırı yıkama uygulanır. Bitüm, gözenekler ya rahatlama derin bölüme ıslatmak, uzun süreli kullanım izlenimi yaratır. Ortaya çıkan patine daima daha koyu bir renktir. hakkın etkisi gomalak vernik düzeltmek için.

Patina akrilik, su bazlı ev ortamı için en kolay kullanımlı ve ideal. Akrilik boya yüzeyine bir fırça ya da süngerle uygulanabilir veya ipliğin tek tek parçaları seçerek ve sonra gölgelenir. böylece fildişi arka plan ve üzerinde mavi veya siyah arka plan, altın koyu meşe karşı, patine gümüş rengi üzerinde gümüş patine: renklerin renk düzeni ile sınırlı değildir. Herhangi ana sınıfı mobilyanın yüzeyinde istenilen gölge ahşap boyama birkaç kez harcayarak ve farklı renklerde yapılabilir iddia ediyor.

böylece boyama cephelerinin, Oymacılık, boyama ve: Akrilik boya mükemmel diğer dekorasyon teknikleriyle birleştirilmiştir. meşe, huş ağacı, ve metal - - bakır, pirinç Ayrıca ahşap için uygundur.

 • Şellak vernik - etanol göre reçine çözeltisi. kompozisyon tabakaların sayısına bağlı olarak, kırmızı şeffaf altın mobilya tonları verir. Vernik ellerinizle bir fırça veya sünger ile uygulanır. Gümüş ve altın için cephe akrilik boya boyarken Shellac vernik Oymacılık ve etkinin özellikleri için idealdir: oje onlara eski ürünlerin sessiz bir parlaklık verir.

 • Balmumu patine - antik etki oluşturmak için değil, aynı zamanda ağaç yapısını ve tonlama görüntülemek için sadece kullanılabilir. Balmumu kompozisyon elleri ile çalışırken bu elverişli kılan yavaş katılaşır. Balmumu patine iyi oyma desenler işlemek için uygundur, nedenle meşe ve kül değil, mobilya yapılmış küçük ahşap ürünler kullanılması önerilir.

 • balmumu karışımı, genellikle taklit metal yüzey için kullanılır - altın, gümüş, hem de ağaç. Bu alışılmadık bir etkisi yaratır ahşap yapıyı korur.

  • Yağlı mumuna benzer perdahlama, ama daha çok yönlüdür: bu metal ve ahşap için kullanılabilir. kuru fırça, sünger uygulama için uygun, craquelure için temel olabilir. Bir decoupage kullanmak arzu edilmediğinden - Yağ dekopaj için pedler kombine edilmez.

  Patina ahşap ürünleri

  Master Class onların elleriyle oldukça mümkündür ve teknoloji derin bir bilgiye gerek yoktur, tekniklerin çok sunmaktadır. Onların yardımı ile, sadece bir patine cepheler, her iç için gerekli olan yaşlanma yani etkisi yoktur.

  Ahşap ve tek ahşap patina dizisi üzerinde koyu patina gibi, yumuşak ağaç lifleri ve balmumu veya bir yağ elde edilen gözenek doldurma kademeli ayırım sayesinde elde görünüyor. meşe, kiraz, ceviz - yapay simülasyon amacı ahşap uyarınca mikro rölyef plak ve gölge çoğaltmak olduğunu. Ve evde o ağacın sadece eski değildir ki gerçekten "çevirmek" değil, aynı zamanda pahalıdır.

  Aşağıdaki yöntem teknolojisi (buna dayalı hemen her ana sınıfı):

  1. Ahşap yumuşak lifleri uzaklaştırmak için bir tel fırça ile muamele edilmektedir. MDF veya sunta cephesi ile aynı işlemi mümkün değildir: bu durumda, yüzey kuruduktan sonra, bir fırça ya da daha iyi bir zımpara kağıdı ile muamele edilir, elleri primerler baz kompozisyonu ile tatbik edilen ve. Bu tür bir yüzey MDF yaşlı ahşap taklit eder ve.

 • faturayı sabitlemek için genellikle poliüretan - O MDF ikinci zeminin bir tabağa koyun önerilir. Masif ahşap ihtiyacı yok. MDF yüzey tabakası üzerinde kurutmadan sonra da zımpara işlenir.
 • takip eden şekilde gerçekleştirilir Uygulama patina: izolasyon veya iplik kabartma yapı için, eğer gerekirse, düz bir yüzey kolu fırça uygulanır ve - sünger. Tamamen kuru patina kadar fazla karşılık gelen bir karışım yerleştir: bir ana sınıfı gösterir çünkü o düzensiz dolgu yapmak için önemlidir.
 • Gerekirse, patine veya boya tekrar uygulanır. Çoğu durumda, ne zaman bu kadar altın rengi veya MDF veya tahta plaka üzerinde bir gümüş patine oluştururum. Kompozisyon - Yağ, bitüm, balmumu, kendi başınıza almak.
 • kurutulduktan sonra, cephesinde renksiz vernik tabakası uygulamak için kendi ellerini gerekir.
 • Bu patine kolayca Oymacılık, tonlama ve hatta resim ile birleştirilmiştir.

  Aşağıdaki video daha ayrıntılı olarak aydınlatılan meşe cephelerinin, üzerine patina nasıl uygulanacağını olduğunu.

  Normal aynı şekilde uygulanmalıdır. Bir tabanı ve ahşap ve MDF ve sunta olarak kullanılır. Ama burada dikkat edilmesi gereken ana sınıfı öğreten bazı ayrıntılar vardır.

  • Burada ahşap hazırlık gerektirir, böylece Kendi başına, ağaç üzerinde mürekkep rengi gümüş, altın ya da bronz, doğal olmayan görünüyor. Bir ağaç koyu, bu gölge derinleştirmek için gerekli ise, kaplama malzemesi koyu patina olup. Çok hafif veya beyaz boya kaplama yapılmıştır ise, dikkatli gümüş veya altın gölge seçmek gerekir.
  • iplik bolluğu bir balmumu veya bir bitüm patina kullanılması tercih edilir sayesinde parlak bir parlaklık olmaması sebebiyle. Karanlık bir arka plan üzerinde olumlu akrilik ve gümüş rengi görünüyor.
  • Ana sınıfında uzman olanlar sadece patinated mat cephelerini tavsiye eder: deneyim antik uçan Noel ağacı etkisini çıkıyor parlak parlama ve yerine.
  • patinated altın veya gümüş uygun aksesuarlarla kombine edilir Yani, eğer doğru.

  gümüş ve altın Oymacılık kaplama ile kullanılır.

  Böyle bir yöntem biraz daha karmaşıktır normalden daha, bu nedenle elle yapılır. Onu ve MDF ve sunta ve ahşap için uygundur. genellikle ikincisi olarak anılacaktır Kraklür Oymacılık dekorasyon görüntüleri ve Yaşlanma birleştirir.

  1. Yüzey - ahşap, MD, DSP sapının sadece primer fırça veya zımpara olamaz.
  2. birinci tabaka çivi veya tırnak cracelures dekopaj uygulanır. Bu bir arka plan ve seçilen renktir. Gerekirse, tabaka 2 ve uygulanan parlak bir gölge yapmak için.
  3. Vernik katılaşır, ama yine de yapışkan sonra cila tabakası dekopaj uygulanır. kurutulduktan sonra son çatlak, tipik bir eski kaplama çok çatlak meydana getirir.
  4. Bitmiş yüzey üzerine yazılır. böylece bu yağlı boya, altın tozu, kuru pastel renkler gümüş ve kullanılır.
  5. Ortaya çıkan faturayı düzeltmek için, ürün cilalar - En iyi shellac.

  ahşap veya MDF değişikliği yapılmış cephenin orijinal renk gerekli değildir, ama sadece Oymacılık efekti oluşturmak için ise kullanım boyalardan her aşamasında söyledi.

  Video patinated ve Çatlamak meşe ve diğer yüzeylere bir sinema dersi sundu.

  Biz mobilya yıpranacaktır görsel olarak karar varsa, aksesuar dikkat etmek gerekir. ahşap eski görünüyor ve sap parlak pirinç veya nikel yapılması halinde önemli değildir. En kolay yolu metalin ilgili türünden donanım satın. Ancak, bu işi yapmak ve kendi elleriyle olabilir.

  • Patinalama metali kullanılan kimyasal perdahlama, akrilik, mum ve hatta zift - iç ustaların yeteneği üzerindeki tabii kalem, tamponlar, insert büyüklüğü ve, bağlı olarak değişir. Orada agresif maddeler kullanılır ve güçlü bir kokuya sahiptir çünkü kimyasal patina kullanımına Usta sınıfı, çok daha karmaşıktır.

  Ama kimyasal patine ve avantajları vardır: çözüm pirinç veya bakır tüm detay tamamen alçaltılmış ve mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

  Renk çözeltisi bileşimine bağlıdır. Bu nedenle, pirinç parçaları bakır oksit klorid ve amonyak karışımı ile, zeytin ya da siyah bir renk tonu verir. potasyum sülfit aynı pirinç kırmızı-turuncu bir renk tonu vermiştir ve çözelti "sülfürik karaciğer" Metal sülfür olun.

  • Bu yöntem kendi ellerini fark edilmez ise, balmumu patine kullanabilirsiniz. Bileşim, aynı zamanda, tüm kalem veya kutu ve gölge uygulanabilir. pirinç veya demir üzerinde Rölyef - bu durumda herhangi bir metal, parlak görünür ve koyu renkle dolu derinleşen.
  • Daha kolay akrilik boya veya patina, su bazlı kullanmak. servis tarafından tavsiye edildiği Kolayca, sadece sırtlar ve kabartma elemanları üzerinde hazırlanır ve uygulanır. Antik etkisiyle, hemen her metal - Böylece "pirinç", "gümüş" veya "bronz" nin kolu almak mümkündür.

  Patina ahşap mobilya veya ahşap malzemelerde bunun bir taklit - mükemmel tasarım yöntemiyle. patina süreci gerçekten eşsiz sonuçlar sağlar, çünkü bu mutfak güvenle benzersiz çağrılabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  98 − 88 =