Ahşap bir evin boya için

Dışarıdan bir ahşap ev boyamak için nasıl

 • 1 renk aralığını dikkate almak
 • 1.1 Yağ
 • 1.2 Akrilik
 • 1.3 antiseptik Opak
 • 2 doğru renk ve gölge Seçimi
 • 3 Ön çalışmalar
 • 4 boyama tekniği
 • 5 Videolar

Er ya da geç, bir yazlık veya bir ülke yazlık her sahibinin ahşap evin dışında boyamak ne düşünür? yağmur ve kar: Tabii ki, onun inşası için yine de, o da ek nemden koruma gerektirir, yüksek kaliteli ahşap kullanılmış, ancak bulundu. Ayrıca, bu prosedür cephe güncellemek ve daha çekici hale getirecek akılda tutulmalıdır.

Biz renk aralığını dikkate

Renklerin aralığı

Tabii, bu imkansızdır eğitim olmadan boya satın almak için mağazaya gidin. Burada, boya her türünün kendine özgü özellikleri ve avantajları vardır çok çeşitli ile karşı karşıya alıcı, dikkate almak önemlidir.

emayeler yağı

Böyle boyalar makul maliyeti olarak bu kategori en yaygın ve ulaşılabilir çağrılmalıdır. Hatta bu olumlu özelliklerin varlığı dikkat etmek mümkündür: derin nüfuzu, tabaka kurutuldu çeşitli hava koşulları değiştiğinde dayanıklıdır. Bununla birlikte, bu çeşitli dezavantajları:

 • hızlı solma;
 • 5 yıllık bir ortalama boyama sıklığı;
 • birkaç saat kurumasını (rüzgarlı havalarda durumunda tüm toz evin duvarlarında ise).

mürekkep katının yenileme hızı üzerinde, ultraviyole radyasyonu ve renk kalitesi miktarını çökelmesini etkiler.

Cephe Akrilik

ev içinde ve dışında hem boyama için uygundur yenilikçi bir malzeme. Metal, tuğla ve ahşap: Buna ek olarak, kaplama farklı malzemelerden yapılabilir. Hatta kurumuş mürekkep tabakasının diğer boyalar aksine, ev ve sokak arasındaki hava sirkülasyonunu engel olmayacağını unutmayın. Renkli katmanın stabilite süresi yaklaşık 8 yıldır.

1

Başka bir son gelişme üreticileri. alkid-akrilik esaslı, bu sürdürülebilirlik yüksek göstergelerinden biri yapar üzerinde geliştirilen boya. Güncelleme tabakası 10 yıldan daha eski değil var. Koruyucu tabaka güvenilir hava ve böcekler odun koruyabilir.

Basit bir kural tarafından yönlendirilen olmalı sağ boya malzemesini seçmek için: Pahalı ahşap duvarlar, korumak istiyorsanız, göz yapısının korunmasını sağlayabilen laklar tercih vermek daha iyidir. Odun bölgede yaygın sıradan Boyalı ahşap, boya her türlü olabilir.

Doğru renk ve gölge Seçimi

renk ve ton seçin

nasıl renk seçmek için: boya türlerinin geniş bir ürün yelpazesine ek olarak, ahşap ev sahipleri başka ikilem olacak? Bu, tek bir renk ya da birkaç bir kombinasyonu olabilir. Desenler, çizimler ve grafikler tasarlamak da mümkündür. Doğal olarak, bu soruyu cevaplamak için, onların tat tercihlerini takip edin ve dikkate evin çevreleyen araziyi almak için yeterlidir.

Oysa uzmanlar sonucu çekici bir görünüme sahip olarak cepheye dikkate doğru renk seçimi konusunda birkaç ipucu almak öneriyoruz. senin ahşap ev güney enlem bulunan, yani, o serin renklerde boya gereklidir:

mor cephe

Biz kuzey enlem bahsedecek olursak, sıcak renkler seçmek daha iyi vardır:

çevresi ile kontrast yapay oluşturulması sayesinde ev kalabalıktan mükemmel izole edilmiştir. Sıkı iş tarzı ve gri vermek, ama çok karanlık gölge tercih edilmemelidir. açık sarı, açık ve koyu kahverengi bu seçenekler ahşabın doğal rengini korumak için keşfedilebilir olduğunu. Onlar daha büyük doygunluk verir.

Boyama için düzgün seçilmiş renkler ahşap ev alanı ile uyum sağlayarak bütünleşir veya genel plan üzerinde olağanüstü öne izin verir.

hazırlık işleme

nitel boyama ahşap evin önemli aşamalardan biri duvarlarını hazırlanmasıdır. Onun bahçenin güzel cephe boyamak için nasıl bilmiyorsanız, aşağıdaki nispeten basit önerilerle yakından tanımak zorundadır.

Ahşap, daha önce boyanmış, düzgün hazırlamak gerekir, yoksa önümüzdeki birkaç ay içinde boya tabakası pul pul ve kapalı düşmeye başlar. Ilk şey toz ve diğer kirletici kurtulmak için. Bunu yapmak için, baskı altında hortum temin suyun yüzeyi boyunca yürüyebilir. Ancak, küf veya mantar enfeksiyonları şeklinde kirletici maddelerin varlığı, onların uzman yapılarını tedavi etmek gerekir. Ayrıca, reçinenin bazı yerlerinde olağan spatula uzaklaştırıldı ve özel bir lak üzerine tatbik edildiği, oluşturulabilir.

Yüzey tamamen Boyama için hazırlandıktan sonra, o 7-10 gün süreyle dinlenmeye odun vermek önerilir.

En iyi boya ahşap, tamamen çözülecek ne istedi ve duvarlar hazır olduğunuzda, boyalar doğrudan başlayabilir. Evin dışını boyamak için herhangi bir özel bilgi ve becerilere sahip olmak gerekmez. tüm prosedürü oldukça basittir, bu nedenle bağımsız yapılabilir. Önemli olan birkaç kurallara boyama teknolojisi ve bağlılığın kesin performanstır:

 1. sürecin tüm cephenin başlangıç ​​derin penetrasyon astarlanmış ve gereken önce tabaka tamamen kuruyana kadar bekleyin.
 2. Boya herhangi bir uygun yöntem ile uygulanabilmektedir: Püskürtme, rulo veya fırça.
 3. katın uygulanmasından geçmeden önce, bir öncekinin tamamen kurumasını sağlarlar gerekir. Yüzey bile hafif nemli olmamalıdır.
 4. büyük bir fırça ya da püskürtme tabancası kullanarak düzgün uygulama için.
 5. Boyalar ve antiseptikler uzunlamasına elyaflar uygulanır.

Tabancanın

iş sokakta yapılır gerçeğine rağmen, aşındırıcı ve zararlı kokuların onların solunum sistemini korumak için gereklidir. solunum cihazı kullanın ve leeward tarafında kalmaya çalışın.

Gördüğünüz gibi, ev boyama - çok zaman alıcı bir görev değil. doğru türde ve boyanın gölge seçmek için, hem de tamamen memnun sonucu master boyama teknolojisine uygunluk bakımından yeterli olacaktır. ihtiyacın ilk kez kullanıldı boya sadece aynı tip repainting harcamak: uygulandıktan boya tabakası olan eski ahşap yapının cephe boyama söz konusu olduğunda, önemli kural dikkate almak gerekir. Eğer ev boyandı bilmiyorum, o, güneşte yanma, yaşlanma sürecinde her rengin beri bağımsız kapsama türünü belirlemek için, aynı görsel farklı sadece satın gereklidir.

videoda bir ahşap ev boyama oluşabilir Hata:

diğer makalelerimize unutmayın:

Beni en zor soru için - boya doğru seçim ve gereken kutuların sayısının hesaplanmasıdır. Ben miktarı biraz daha çünkü az bakım boya bazı bölgelerde, ahşap kalitesine bağlıdır, ve anlıyoruz. Bu ne neden olur ve bu sorunu çözmek için nasıl, ne değerlendirirsiniz aynıydı ve bunun rengi değişmez? Sonuçta, katman ve renkler menyaetsya sayısı.

Anton, emprenye için boya uygun seç ve onu tedavi - yani boya kuvvetle absorbe ve azaltılmış tüketim edilmeyecektir.

makale çok yararlıdır ve kampanya Doğru boya seçilmiş değildi. Sonra sadece SONElar boyamak gerekir sonraki yıl boyalı neden gibi düşünüyorum. Bir şirketi kullanmak en iyisidir boya ne tür söyleyebilir misiniz? Tam olarak ne zaman testine boya?

alkid emaye boya Unicom iyi Of - biz geçen yıl boya seks aldı. pas pil iyi tutan üzerine Boyalı, hatta renk yanmış değildir.

Nasıl iyi kendi başlarına boya miktarını hesaplamak için, ve aynı zamanda boyanın türüne bağlıdır olsun? içeride bir renk yeterli değildir ve tam tersine diğer gerektiğinden fazla kaldığı gerçeği ile karşı karşıya ev boyarken, uzmanlar bize yardımcı hatalı hesapladı. Yine de, orada boya farklı türde ve aynı alana farklı bir oran olsun. aniden renkli evin bir parçası ve Hava yağmur gibi, kötü döndü Ve eğer hala olması konusunda endişe? Odun tamamen kuruyana kadar resim yapmaya devam etmek ve onu "güzelleştirme" ve ilk bölümünün rengi arasında keskin bir sınır olmaz, beklemek gereklidir?

cephenin uzun bir servis ömrü için dışarıdan bir ahşap ev boyamak için nasıl

o görünüşte mükemmel görünüyordu, ve aynı zamanda böcek ve mikroorganizmalar çeşitli korunmuş bir ahşap ev boyamak için nasıl bu makalede okuyabilirsiniz.

Neden ahşap yaşlanma ↑

İlk olarak, ahşap evler çökmeye başlar neden bakalım.

Ağaç - yaşlanma tabidir yaşayan bir malzeme. Birçok etkiler doğal faktörler, örneğin su, güneş radyasyonu, mantar gibi. yeni ev inşa edildi sonra Olumsuz etkiler sadece birkaç hafta içinde görülebilir.

ilk yağmur ve kar nedeni şişlik şeklinde Yağış ve kuruduktan sonra yer tepki alır. Sonuç olarak, yüzeyde mantar geliştirmeye başladığı çatlaklar vardır, bu bir "gizli" var - içeride gelişir, nedenle fark etmek zordur.

Bu hesapları düşürmek için gerekli değildir ve Kabukböceklerinin, 2-3 yıl içinde hangi evinizin içindeki huzur içinde uyuyabilir ve hatta bu tür komşularının şüphesi olmayacaktır.

Atmosferik yük nem kaynağından iyi bir mesafede olan evlerin çok daha fazla kıyı bölgelerinde veya açık alanlara, bulunan ahşap binalar etkiler. Binanın kuzey tarafında çok daha az duyarlı güney ve batı daha olumsuz etkilere etmektir.

ahşap yaşlanma nedenleri fazlasıyla yeterli. Ama onu tüm sen doğru boya kullanırsanız, can yardımcı olur.

Yeni ahşap ev ↑ için Boya

Yeni bir ev inşa ve şimdi boyamak istiyorum var. Bu amaçla boyanın ne tür kullanılır? en inceleyelim.

Ön aşama - Dikkatli hazırlık ↑

renklenmeye geçmeden önce, dikkatli bir yüzey hazırlamak gerekir. Ön aşama gelişmiş yapışma ve tamamlanmış kaplamanın dayanıklılığı büyük ölçüde artar ve böylece arzu edilen bir baz, oluşturmak için kullanılır.

 1. bir su püskürtücüsü ve çok sert bir fırça kullanıldığı zaman toz kaldırmak. Su çok daha iyidir sadece yüzeyi boyunca fırça yürüdü eğer daha, toz emer.
 2. Sen ağaç veya mavi üzerine kalıp fark edebilirsiniz. Özel aracını kaldırmak için gereklidir.
 3. Reçine knot için metal bir spatula, vernik (daha yumuşak olur) ile çıkarılmalıdır.
 4. Metal parçalar metal astar ile kaplanmıştır.
 5. Bu çalışmayı tamamladıktan sonra, filmi kaplayan bir buçuk ya da iki hafta boyunca dinlenmeye odun vermelidir. Genel olarak sıcak havalarda havalandırma için bir delik bırakmayı ihmal etmeyin, "battaniye" kaldırabilirsiniz.
 6. ağaç olası kuru, nemli değilse, o zaman doğru bir ıslak yüzeyde antiseptik zakolerovanny astar neden olabilir ve sürece kurutun için bir şans olarak tek başına evden ayrılır.

kaplamaların üç tip bu amaçla satın alınabilir:

antiseptikler Bu yüksek nüfuz gücüne sahiptir. penetrasyon derinliği - 4-7 mm. Bu güvenilir tüm atmosferik yükler, kalıp ve bozulmaya karşı yüzeyini korumak için mümkün kılar. Kaplamanın ve cam vardır. Şeffaf cam antiseptikler, o asil, doğal gölge veren ahşap dokusu muhafaza eder.

onun rahatlamasını korurken antiseptik Opak tamamen, doku gizlemek.

akrilik boya Uzun bir süre için, renk ve parlaklık, yüksek hava direnci ve mükemmel ile muhafaza ile karakterize edilmektedir. Akrilat odun nefes almasını sağlar.

Herhangi, hatta en pahalı ve kaliteli boya, er ya da geç bir güncelleme gerektirecektir. Ne zaman o an gelir ki?

 • Bu şekil, büyük olarak değişiklik gösterebilir ve küçük yan rağmen, yaklaşık 5 yıl antiseptikler cam ortalama yaşam.
 • Antiseptik kaplamaya sahip - 7 yıl kadar;
 • akrilik boya - 10 yıla kadar;
 • 6 yıla kadar - yağ içinde.

Belirleyici rakamlar - Sen evin orijinal görünümünü kaybedecek zaman görmek zorunda.

Yeni bir ahşap yüzey ↑ boyamak için nasıl

Özel beceriler Gerekli olmasa uygulamak, ancak bazı ayrıntılar vardır.

 1. Astar. Antiseptik astar mantarlara karşı koruma için önemlidir. Antiseptik eksik etmeyin, önemli ölçüde bitmiş kaplamanın ömrünü uzatabilirsiniz.
 2. Boyanın uygulaması. Birinci ve en önemli kural - (2-3 katmanları yeterlidir) birkaç tabaka halinde tamamen kuru yüzey için boya gerekir. Her bir tabaka, kurutulmalıdır.
 • onun gölge her zaman aynı mürekkep periyodik karıştırma gerekir;
 • daha çok tek biçimli bir tabakasını elde etmek için, bir fırça ile uygulanır, ama boya ile aşırıya yoktur;
 • Daha iyi astar boyama için renk düzenini kullanmak, sonra da renk mükemmel olacak;
 • Güneşin kavurucu ışınları altında odun boya - Boya arzu olmadığı, çok çabuk kurur. boyama işleri için en uygun hava - sıcak bulutlu ve rüzgarsız;
 • ve boya, ve bir antiseptik sadece uzunlamasına doğrultuda uygulanmalıdır;
 • çok hızlı bir şekilde emilir bu yerlerde su - günlükleri ve kalasların sonu en zayıf onları halkadır. yüksek nem nedeniyle hızlı yıkımına ve şarj zayıflamasını • önlemek için, uçlar dikkatle primer ve kaplama malzemesinin birkaç kat işlemek gerekir.

Vitray eski ahşap ev ↑

Başlamadan önce dikkatlice yüzeyini incelemek gerekir - belki hemen onarım gerektirir. Evin batı ve güney kısımları çekici bir görünüm kaybeder, bu yönleri üzerinde olan tüm olumsuz etkilerin en gereklidir.

Bir komple boya durumunda kuralları takip etmelidir - ya aynı boya (üretici anlamında) veya en son ne zaman malyarnichali boya aynı tür kullanın.

Eğer bir ev satın aldı ve o erken boyalı ne bilmiyordum? Sonra boya ürünün türünü belirlemek için kendi başlarına deneyebilirsiniz. Bu görsel olarak yapılır.

 • akrilik boya görünüyor ve ince bir deri gibi hissedilir. Genellikle tahıl boyunca çatlaklar He got.
 • Dokunmatik deride hafif bir tebeşirimsi bir tortu bırakır zaman içinde yağ kaplama, opak hale gelir. tahıl veya hücrede üzerinden geçirin Çatlak.
 • cam antiseptikler incelir. Yüzey parlak ise, evi antiseptik aynı veya daha koyu bir renk, hatta yağlı boya boyamak mümkündür. Antiseptik izleri neredeyse görünmüyorsa, bir akrilat kullanabilirsiniz.

Eski boyanın bir parçasını gözyaşı ve bir rulo halinde rulo için: ürünün görsel değerlendirme ek olarak, küçük bir deney yapmak mümkündür. Kolayca kıvrımlar, bu yüzden ev akrilat boyanmış ve sadece senin elinde ufalanmış eğer önemlisi petrol edin.

bir kalıp olup, bu özel bir solüsyon ile çıkarılır ve ahşap yüzeyine boya daha iyi yapışması için, ayrıca, bir alkalin bir deterjan ile muamele edilir.

Eski kaba ve çürümüş tahtalar yenileri ile değiştirilmesi veya hepsi esere senin insan içine çıkamaz görünüm yağma edecektir.

boya kazıyıcı, tel fırça veya kimyasal araçlarla temizlenebilir, ama iyi tutar ve soyulmasına etmezse, o zaman bırakabilirsiniz. Sonra, mümkün olduğunca çabuk tüm çalışmaları tamamlamak "Kimyasal soyma" yöntemi kullanmak istiyorsanız kaldırma mekanik yöntem tercih edilir. Bu seçenek daha iyi ahşap dokusunu korur, ancak çok zaman alır, ama sonuç kesinlikle mısın - ahşap yüzey yeni gibi olacak.

yeni ahşap yüzeyler için önerilen olarak Sonra, aynı şemayı takip edin.

Video talimat: işin dizisi, tavsiyeler ↑

Bu bilgileri birleştirin ve sarf seçimine bir sürecin açıklama ve önerileri ile ayrıntılı video talimat yardımcı olacak yeni ve kullanışlı bilgi alabilirsiniz.

İyi günler. Ben yazınızı okudum ve ben sorular vardı.

Ben ahşap ev, ev cephe dekore plankenom Larch, çok güzel renk ve malzeme doku inşa etti. Ve gerçekten ahşabın dokusunu kapatıp rengini değiştirmek istemiyoruz. Yani soru şu: doğal ahşap korumak ve böylece onu korumayı sağlamaya yardımcı olur size makalede tarif ahşap, herhangi altarnativnye kaplama var mı? şimdiden teşekkür ederiz.

İyi günler, o alternatif, sadece bir açıklama değildir. Orada ahşap malzemeleri kapsayan açık üreticileri mavi diyoruz genellikle için, (yani ahşap doku kapatmak olmaz, bu kadar) orada sırlama edilmektedir. Mavi Dış işler için kullanılan bu yana Ama, genellikle ultraviyole radyasyona karşı korumak için, renk tonu için kullanılır. Tüm))), hava alabilir doğal ahşap muhafaza - Buna ek olarak Zobel kaplama cam tüm pratik ve üreticilerin İstem olarak vb karşılaştırmalar mavi Osmo Kraydetsayt, Lobo, aramaya

Eski bir ev aldığı. Önceki sahibinin güvenliği hakkında çok az bakım. Sonuç olarak, açı çürük cephe kırık. bu yıl boyamak gerekiyor, ya da bir sonraki kömürleşmiş edilecektir kadar. Üç lacivert bir seçim sundu - Tikurilla, Eurotex ve Remmers. Aynı fiyat kategorisindeki ve eşit hvalimy (rugaemy) danışmanları hakkında tüm. Tikurillu 2 hafta önce aldı. değil Kvinsistentsiya. Ve bu boya çok kaprisli olduğunu çıkıyor. Eski rengi değişir, gitmeyecek. Ve çürümüş açı ilk işlenmesi gerekir. Ben Remmeres Langzelit universal için bu satın aldı. Oldukça başka bir şeydir. İşlenmiş ahşap hatta farklı maliyetler bak. Muhtemelen, ve boyama Remmers alacaktır.

Eski bir villa satın alarak benzer bir durum var. Sorunun oldukça hızlı bir şekilde yeniden boyanır çözdü. Önceki tüm çatlakların doldurulması dış boya weber.ton mikro V. eski kaplama üzerine çok iyi düşüşler, özel liflerin geldi ve yontma.

2013 yılında, Remmers emprenye kullanımı adı cephe ve bahçe mobilyaları tedavisi için, hatırlayamıyorum. Ardından mevcut ürünlerle genel deneyim başka mavi renk. en çevre dostu oldu ana şey, mutlaka su bazlı gelir - Ama renkler arasında en iyi seçeneği bulana kadar. yerli iş için daha uygun olduğunu söyle.

tahtadan yapılmış bir ev boyamak için nasıl

İyi boyalı ahşap evin dışında yapılır nasıl Madde, bu malzemenin görünümünü ve dayanıklılığını etkiler ve iç odasında konfor ve rahatlık sağlamalıdır.

olumsuz aşağıdaki faktörlerden etkilenir ağacın üzerinde:

Ahşap evin dış kaplama

Eğer dışarıdan ahşap evin boya önce, kaplama için doğru boya seçmek gerekir. Genellikle üç kategoriye ayrılır:

 1. Antiseptikler. Bu malzeme derin tahta (7 mm) içine nüfuz eder ve çürüme, kalıp ve kereste yüzeyi ve içindeki diğer faktörlere karşı koruma sağlar. Antiseptik (şeffaf) ve kaplama cam olabilir. şeffaf antiseptikler maksimum ağacının görünüm korumak - fark sadece görünüşte olduğunu. Kaplama, aynı zamanda, tamamen doku gizler. Genellikle, antiseptikler yaklaşık 5 yıldır.
 2. Akrilik boyalar. akrilatlar ve suya dayalı eko malzeme, iyi nem, düşük sıcaklıktan ahşap korur. Buna ek olarak, akrilik boyalar keskin koku yok ve odun verir "nefes". Bu boyalar uzun ömre sahip - 10 yıla kadar.
 3. Yağlı boyalar. Malzeme odun yapı içine derin nüfuz etmesine izin verir ve güvenilir bir koruma sağlar kurutma yağı temelinde yapılmıştır. Boya ucuz ama dezavantajları bir numarası vardır - zamanla kurumasına uzun süre keskin bir koku, renk değiştiren. Tipik olarak, yağ bazlı boyalar, her 4-6 yıl değiştirilmelidir.

Önce sağ boya seçmeniz gerekir

Hangi malzeme seçtiğiniz? Bu, tüm koşullar, hedefler, araçlar bağlıdır. Bu bitirmek konusunda cimrilik için iyi değildir - bir ağaç yüksek kaliteli bitirmek gerektirir. Uzmanları daha pahalı doğal renkler kullanmak tavsiye ederiz. Renk olarak, daha sonra sadece bir rol oynama Tercihlerinizi yoktur.

Dışarıdan ahşap yapıyı Boyama - bu basit, ama yeterli hacim. Biz üç aşamaya sürecini bölmek:

Evin zaten daha önce boyanmış ise, her şeyden önce, eski boya duvarlar tamamen temiz gerekir. Ağacın yapısına zarar vermeyen özel yıkama yardımıyla bunu yapmak için daha iyidir. Ayrıca eski boya normal bir fırça ile temizlenebilir. Bu görev ayrıca saç kurutma makinesi bina iyi bir iş - boya kolayca duvarlardan soyulur.

Ahşap duvarlar Önce eski boya temizlenebilir

duvarları temizleme sonra, yıkama ve kuru izin vermek gerekir. yerini çürümüş tahtalar, tamir çatlaklar, küf ve mavi kolu özel araçlar - Şu anda sizin sorunlu alanları görebilirsiniz.

yeni ev ise sadece eski boya temizleme işlemini atlamak.

Bütün yukarıdaki adımlar tamamlandığında, sen astar uygulayarak başlayabilirsiniz. İki kat olarak uygulanır - burada ilk tabaka tamamen kuru, nemli, ama olmadığı zaman tahmin etmek önemlidir. Şu an için ikinci katı uygulamak en iyisidir.

Antiseptik astar yakın gelecekte pişman oldukça mümkündür, bu adımı atlamak için karar verirseniz, ağacı korumak için çok önemlidir. toprak yolun üzerinde eksik etmeyin - Aksi ağaç çok uzun sürecek.

Astar boya kuruduğunda, sen ahşap boyama doğrudan devam edebilirsiniz. Gün sıcak beklemek daha iyi, ama çok sıcak değil. Aslında boya ısı kurur çok hızlı, yeterli tahtaya nüfuz derin olmasıdır.

Ne aracı kullanmalısınız? Bu tutarlılık ve ahşap kaplama dokusu bağlı olarak ayarlanır:

 • bir silindir ya da dokulu kısa şekerleme fırçayla düz duvar boyası - uzun kıllara sahip bir fırça;
 • dokulu boya mala ile tatbik edilir.

silahına gibi, sadece yetkili personel tarafından kullanılır.

Boya tamamen kuruduğunda, ikinci tabakanın uygulanması için devam etmek mümkündür.

duvar boyama hedefleri aşağıdaki nedenlerle kapalı ahşap boya, en sık değişiyordu, ama olabilir:

 • malzemenin ömrünü uzatmak için;
 • güvenlik amaçlı;
 • dekoratif amaçlı.

dahili işleme için dış bitirmek için olduğu gibi, boya aynı türde kullanın. Fark - çoğu su bazlı, toksisiteyi azaltır ve dar alanlarda çalışmasını sağlar. Ayrıca bu listede alev geciktiriciler eklenir. ev yangın önlemek için yöntem ahşap bileşimler, - alev geciktiriciler. ağaçlar fabrikada yangın geciktirici kaplanmışlarsa daha iyidir Ancak - bu durumda, kaplama daha verimli çalışır.

Çoğu zaman iç dekorasyon şeffaf ve saydam vernikler, emprenye için kullandı. Bu durumda, en büyük hacimdeki ahşabın güzelliğini kaydedin. akrilik ve yağlı boya - herhangi kusurları gizlemek için zaman ise, dekoratif kaplamalar kullanmak gerekir. Yağlı boya nedeniyle düşük maliyetle daha sık kullanılır. Ancak bu boya hava dayanak noktası sorunlu olduğu zaman, soğuk kış aylarında kullanılmasını sınırlandıran karşı keskin, koku sahiptir.

antiseptik ve iç işler için boya kullanarak, içeride kullanılabilir olduğundan emin olun. Genellikle etikette belirtilmektedir.

Harici işleme biraz farklı bir ahşap ev Boyama. Genel olarak - bazı nüansları hariç hepsi aynı hazırlama ve işleme süreçleri,.

Evin iç boya için dönüm noktaları:

Duvarlar daha önce boyanmış Yine, - eski boya bunları temizlemek gerekir. Sadece bir tel fırça ile iç duvarları temizleme, bu ağaca zarar verebilir, çok fazla kuvvet uygulamak için dikkatli olun. Eğer bu olursa - öğütücü veya zımpara kullanarak bir üst katman abrade.

Duvarlar pürüzsüz için, kuma boya öncesi ahşap ihtiyaç

Bundan sonra (veya duvarlar henüz boyalı olmasaydı) su ağacı davranın.

İşleme antiseptik ve yangın geciktirici

Duvarlar kuru olduğunda, antiseptik ile işlemeden başlayabilirsiniz. Bazı parçaları (prizler, vs.) bir plastik torba ve bant ile örtülmesi gerekir lütfen unutmayın.

Daha sonra, duvarların yangın geciktirici tedavi etmeye başlar.

Önceki tüm adımları yapıldığında bir alev geciktirici kurudu gibi, sen ahşap boyama başlayabilirsiniz. boya Her tip farklı şekillerde uygulanır - satıcıdan bu bilgiyi belirtin. Genel olarak, uzmanlar çeşitli ince katmanları yerine birini kalın uygulamak önerilir. boyamak için sprey kullanmak daha iyidir, ancak bir fırça kullanmaya karar verirseniz, yüzeyden kaldırmadan panele boyunca boyamak gerekir.

boya ile çalışırken, deri, göz ve solunum yollarında gerekli korumayı kullanın. temiz havaya dışarı düzenli, kullanım gözlük, maske havalandırın ve - tüm güvenlik uyun.

 • düzeltmek
  • tavan
  • duvarlar
  • Paul
  • Kapılar, kemerler
  • pencereler
  • Fırın, Şömine
 • binanın Dekorasyon
  • mutfak
  • Banyo, tuvalet
  • Koridor, salon
  • Balkon, sundurma
  • diğer odalar
 • bitiş binalar
  • Yazlık evler ve evler
  • ahşap evler
  • Sauna ve hamam
 • kaplama malzemeleri
  • alçıpan
  • paneline dönük
  • Duvar kağıdı, mantar
  • karo
  • Laminant, muşamba
  • Dekoratif sıva
 • ince işleri
  • alçı
  • astar
  • Kalafat
  • Boyama, badana
 • Dış kaplama
  • cephe

tam görünümde koydu ya yerleştirildi Herhangi iletişim, her zaman bir sorun olmuştur. Bu çok zor olabilir.

elleri ile imitasyon duvarcılık çeşitli seçenekler vardır. Onlar tamamen bir yüzey oluşturmasını sağlar.

sorusu, nasıl banyo ucuza can olduğu ülkemizde birçok kişiyi heyecanlandırıyor. ortalama maaş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

38 − = 31