Ahşap evin duvarları için buhar izolasyonu

Ahşap evin duvarları için buhar izolasyonu

Konutun konforu odadaki sıcaklık ve nem seviyesine bağlıdır. Ahşap bir evde, bu, ısıtma ve yüksek kaliteli ısı yalıtımı ile sağlanabilir. Buna ek olarak, nemlerin duvar, zemin ve tavan üzerindeki nem olumsuz etkilerini azaltmak için buhar bariyeri derecesini kontrol etmek gereklidir ve bu görev zordur.

Aşırı nem evin ahşap yapısı üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Duş kullanırken izole, pişirme, yıkama, ıslak temizlik, buhardan dışarıya bir çıkış yolu arıyor. Basıncı atmosfer basıncını çok aştığı için, buhar tavan, duvarlar, zemin üzerine basar, sıcaklık farkıyla birlikte kondensat oluşumunu da teşvik eder. Ahşap yapıyı ve mühürleri yavaş yavaş emprenye ederek su onları deforme eder ve yok eder: malzemeler çürür, küflenir, performans düşer.

Kirişlerin tavan ve duvarlar için hazırlanması sürecinde, buhar ve su yalıtımı yapıldıysa, kereste ve zemin tahtaları böyle bir korumaya sahip değildir. Buna ek olarak, evin birinci katının döşeme zemine yerleştirilmesi, nemin üzerindeki nem olumsuz etkisini arttırıyor. Tahta bir evin yapımını yok etme sürecinden kaçınmak için, güvenilir bir buhar bariyeri sağlamak için özen gösterilmelidir. Koruyucu tabaka bir ısıtıcı görevi görür ve odadan sokağa hava boşaltarak ağacın nem ile temasını önler. Bu sayede evin çalışma ömrü önemli ölçüde artacaktır.

Ahşap evlerin buhar izolasyonunun avantajları

Ahşap (hatta işlenmemiş), yüksek derecede ısı yalıtımı ve iyi geçirgenlik özelliğine sahiptir. Bu malzemenin doğallığı, odanın havasına zararlı dumanların çıkacağı korkusu olmadan ev inşa etmeyi mümkün kılar. Avantajların yanı sıra, ağaç da önemli dezavantajlara sahiptir. Nemi toplamak, ısı transferine direnç seviyesinde bir düşüşe neden olur ve ahşabın bozunumunu kışkırtır. Duvarların ve evin diğer bölümlerinde mantar görünümü, konutun estetik özelliklerini kötüleştirmekte ve sakinlerin çeşitli hastalıklarına neden olabilmektedir.

Ahşap yapının düzenli olarak ıslanması ve kurutulması sonucunda, derzlerin sızdırmazlığı bozulur ve sonuç olarak bunlar temizlenir. Ahşap evin duvarları için buhar bariyeri sağlanmazsa, malzemeler nemli havanın içinden geçmesine ve nemden bir miktar korur. Ahşaptan yapılmış duvarların ve diğer elemanların çalışma koşullarını iyileştirmek için, sıcak hava ve soğuk kapatma yapılarının birleşimine su geçirmez bir bariyer yerleştirilmesi gereklidir.

Yapı malzemeleri pazarında, mükemmel özelliklere sahip farklı su buharı bariyeri türleri sunulmaktadır. Kural olarak, nefes alan zarlar ve filmler ahşap evlerin duvarlarını nemden korumak için kullanılır, ancak başka su yalıtımı türleri de vardır. Bir ev yalıtımı ve buhar bariyeri için hangi malzemeler uygundur:

 1. Çatı malzemesi. Su yalıtımı için bu tür malzemelerin avantajı düşük maliyetlidir ancak çatı malzemesi, müştemilatların çatılarına ahşap evlerin duvarlarını korumaktan daha uygundur. İlaveten, ana buhar bariyeri değil aynı zamanda daha etkili materyallere ilave bir katmanın rolü gibi bir aletin kullanılması daha uygundur.
 2. Alüminyum folyo. Filmin bir tarafı metal, diğerinde takviyeli bir örgü vardır. Böyle bir cihaz, kapalı bir buhar bariyeri ve ısıyı yansıtan bir katman yaratmaya yardımcı olur. Ahşap bir evi yalıtmak için, folyo buhar bariyeri metalize bir kaplama ile dışarda örtülür. Böyle bir malzemenin bütünlüğüne zarar vermeyecek şekilde duvarlara dikkatlice yerleştirilmesi gereklidir. Evinizi folyo ile kaplamaya karar verirseniz, konut sadece korozyondan korunmaz aynı zamanda yalıtılmış olur.
 3. Difüzyon zarı. Buharı geçiren malzeme havayı (iki veya bir taraftan) geçebilme özelliği sayesinde konutu nemden korur, miktarını düzenler. Buhar bariyeri membranı, malzemenin mikroyapısından kaynaklanan yüksek bir buhar geçirgenlik katsayısına sahiptir. Yaygın bir filmin önemli bir avantajı, alanın en rasyonel kullanımını sağlayan, ısı yalıtımı ve membran arasında bir havalandırma aralığı bulunmamasıdır. Ahşap bir evin duvarları için böyle bir buhar bariyeri, odanın iyi bir şekilde ısıtılmasını sağlar. Buhar bariyerinin diğer türlerinden farklı olarak membranın fiyatı yüksektir - tek dezavantajı budur.
 4. Polietilen veya polipropilen film. Polietilenle karşılaştırıldığında, polipropilen daha dengelidir ve atmosferik fenomene dirençlidir. Bununla birlikte, bu malzemeden gelen buhar bariyeri filmi önemli bir dezavantaja sahipti - ısı izolasyonu tarafında yoğunlaşma oluştu ve duvarlar için bu gibi buhar bariyerinin hızlı bir şekilde kaybına yol açtı. Modern bir malzeme türü, selüloz içeriğine sahip özel bir viskoz tabakasına sahiptir. Çok miktarda nemi emip havadaki havalandırma etkisiyle yavaş yavaş kurur. Ahşap yapıların duvarları için filmlerin başlıca avantajları demokratik değeri, sağlamlığı ve döşeme kolaylığıdır.

Ahşap evin duvarları için bir buhar bariyeri kurulumunun özellikleri

Bir buhar bariyeri, yalnızca konut duvarlarını nemden korumak için değil, aynı zamanda odanın ısınması amacıyla da bağlanır. Malzeme tesisatının teknolojisi, uygulamanın yerine bağlıdır. İnşaatçılar binanın durumuna, kütük türüne ve diğer faktörlere bağlı olarak duvarın dış veya iç tarafına buhar bariyeri koyabilirler. Malzemeyi içten veya dıştan takarken buhar bariyerini takma bazı özellikleri vardır.

Evin duvarları yuvarlak kütüklerden oluşuyorsa, havalandırma boşlukları kalmayabilir: kirişlerin birleşimindeki boşluklarla işlevleri yerine getirilir. Eğer yapı dikdörtgen veya kare kesitli pürüzsüz ahşaptan oluşuyorsa, buhar bariyerini doğrudan duvarlara koymak olanaksızdır - bu, buhardan kaçmakta güçlük çekecektir. Bu durumda, kütükler önce 2.5 cm raylarla doldurulur (aralarındaki adım 1 cm'dir). Kasa yüklendikten sonra ısı yalıtımının üzerine yerleştirilir. Üzerinde su yalıtım filmi esnetilir ve bundan sonra duvarları dekore etmeye başlamak mümkündür.

1

Odadaki çalışmaların düzgün bir şekilde yerine getirilmesi ile normal bir mikroklima sağlanmış olup, sadece kütük evleri için değil, çerçeve yapıları için de idealdir. Duvarlar için buhar bariyer izolasyonunun harici montajı için anlatılan yöntem basittir, bu nedenle, yetenekli inşaatçılar dahil edilmeden bağımsız olarak gerçekleştirilebilir.

Ahşap bir evin iç izolasyonu

Buhar bariyerinin iç döşenmesinin ilk aşaması, müteakip bir antiseptik ile muamele edilerek duvar yüzeyinin temizlenmesini içerir. Ayrıca talimatlara göre raf kasası takılmıştır. Rafların lümenlerinde, üstünde bir buhar bariyeri tabakası çivi veya zımba ile tutturulmuş bir ısıtıcı yerleştirilir (örneğin, bir mineral yün). Bu amaçla bir difüzyon membranı seçilirse doğrudan ısı yalıtım materyali üzerine yerleştirilir veya ısı yalıtımı ile buhar bariyeri arasında 5 cm'lik bir boşluk bırakılır.Film gergin olmalıdır aksi halde koruyucu özellikler düşük olacaktır.

Nereye sipariş edilecek ve duvarların buhar bariyeri ne kadardır?

Ahşap duvarların izolasyonu ve buhar bariyeri için malzeme bina mağazalarında satın alınabilir. En geniş seçenek, uzmanlaşmış hipermarketlerde mevcuttur. Buna ek olarak, internette parobarrier sipariş edebilirsiniz, ancak yalnızca satın aldığınızda malların kalitesinden emin olabilirsiniz. Ahşap evin duvarları için buhar bariyeri ne kadardır? Aşağıda, farklı üreticilerin materyalleri için fiyat örnekleri içeren bir tablo bulunmaktadır.

Ahşap evlerin duvarlarının buhar bariyeri ne ve ne için yapılır

Mineral yün ile izole edildiğinde ahşap bir evin dış duvarları için buharlı yalıtım gerekir. Bu ısıtıcı neme karşı oldukça hassastır. Yüksek higroskopik özelliği sayesinde su biriktirir. Aynı zamanda, malzemenin ısıya karşı koruyucu özellikleri önemli ölçüde azaltılır. Nahoş sonuçları önlemek için mineral yünün her taraftan nemden korunması gereklidir.

Dışarıdaki sudan korunmak için rüzgar ve su yalıtımı kullanılır. Yalıtımın ve atmosferik yağışın aşınmasını engeller. Ayrıca, yalıtım yüzeyinden tehlikeli yoğunlaşmayı gidermek için yaklaşık 50 mm kalınlıkta hava ile havalandırılan bir tabaka sağlanmaktadır.

Duvar buhar bariyeri atanması

Ancak bir ev pastası tasarlarken, binanın içinden nemin gelebileceğini hesaba katmak gerekir. Bu, ahşap bir yapı veya diğerlerine buhar geçirgen malzemelerden (örneğin, tel kafes) yapılmışsa özellikle geçerlidir. İçten nemden korumak için bir buhar bariyeri kullanın. Evin duvarları içerisindeki buharların hareketini önlemek için gereklidir ve mineral yününün nem toplamasına izin vermez.

İnşaat pazarında ahşap veya çerçeve evinin buhar bariyeri inşaatı için çok çeşitli malzemeler bulunur. Hepsi de iki büyük gruba ayrılıyor:

Yalıtım kaplaması olan yeni bir malzeme de bulunmaktadır. Sıvı bir kauçuk. Çözüm polimerlerden oluşur ve sıvı halde kullanılır. Yüzeyi uyguladıktan sonra kurumasına izin verin. Sonuç, buhar veya sıvıyı geçirmez bir film olacak. Fakat ahşap veya çerçeve evlerin duvarları için böyle bir buhar bariyeri geçerli değildir. Tuğla ve betondan yapılmış bir binanın yapımında olağan malzemelerle modern bir alternatif haline gelecektir.

Göz önünde bulundurulması gereken durum için, rulo malzemelerle geleneksel izolasyona ihtiyaç vardır. Çalışmanın başlangıcından önce, filmlerin membranlardan farklılık göstermesi ve mineral yünle ısıtma yaparken buhar için bir bariyer oluşturmak daha iyi olduğunu bulmak gerekir.

Bu tip materyallerin kullanımı uzun zamandan beri popüler hale geldi. En basit seçenek olarak, inşaatçılar her zamanki polietilen filmi kullanıyorlar. Bu durumda polietilen pürüzsüz veya delinmiş olabilir. Uzmanlar, parobarrier için ilk türün kullanılmasını önerirler. Malzemenin kalınlığı en az 0.2 mm olmalıdır. Ev duvarlarının buhar bariyeri için iki katlı filmlerin seçilmesi önerilir.

Montaj polietilen film

Plastik malzeme sakıncaları yeterli sayıda vardır. dezavantajları şunlardır:

 • düşük gerilme mukavemetli bir malzeme kolay kurulum sırasında hasar görmüş;
 • Düşük kullanım süresi;
 • Hava akımı (üretilen sera etkisi) önlenmesi, havalandırma yapı daha fazla dikkat gereklidir.

Montaj delik veya çatlak sırasında filmin görünüyorsa, koruyucu kapasitesi önemli ölçüde düşecektir. Bu nedenle doğru bir hatta takviyeli filmleriyle çalışmalarını yürütmek için gereklidir. polietilen avantajı - düşük maliyet ve yüksek kullanılabilirlik (hemen hemen herhangi bir donanım mağazasında) satın alınabilir.

İkinci Düzenleme filmleri - polipropilen. Onlar polietilen görünüm ve özelliklerinde benzer, ancak eksiklikleri bir dizi engellendi:

 • gücü arttı;
 • uzun ömür;
 • Aşırı ısınma direnci;
 • çatlama riskinin azaltılması.

polipropilen film

dezavantaj propilen gibi daha yüksek maliyet ve aynı düşük hava geçirgenliği vardır.

polipropilen ahşap ev buhar duvarları özel bir anti-kondensasyon kaplamaya sahip olabilir. Bir yandan malzeme pürüzlü bir yüzeye sahiptir. nem muhafaza ve buharlaştırıldıktan sonra edilir. Böyle bir film kullanırken duvar ve evin içinde astar arasında bir boşluk oluşturmak gerekir.

o ısı koruma artan etkinliğini sağlamak için gerekli olduğu alanlarda için genellikle bir alüminyum tabakası ile bir film uygulayın. Bu gibi malzemeler, yüksek ısı yalıtımı daha binaya ısı geri yansıtacak şekilde mümkündür. Bu buhar duvar banyo veya sauna için uygundur.

En iyi uygulama içinde olacaktır nem buharı bariyer membranın yalıtımı korumak için. Benzer adlarla diğer malzemeler ile karışmaması için önemlidir:

 • parodiffuzionnaya membran;
 • superdiffuzionnaya zar.

Bu malzemeler sadece dıştan bağlanmış su geçirmezliğinin sağlanması ve yalıtımında kullanılır. Onlar yalıtımında nem girmesini engellemek için tasarlanmıştır, ancak çiftin hareketini engellemez. Bu olasılık, mineral yün içinde birikmediği bir sıvı buhar ihtiyacı vardır. Binanın operasyonda ciddi sorunlara su yalıtımı kurarken yerine buhar bariyeri ortaya çıkabilir.

Buhar bariyeri membran nemden yalıtımı korumak değil, aynı zamanda ev "nefes" izin vermek için değil sadece

buhar bariyeri membranların üretimi birçok şirket ilgileniyoruz. Genellikle, mineral yün ve su geçirmez koruma üretimi yapan şirketlerin ürün aralığında bulunurlar. Bu malzeme, bir dokunmamış kumaş ve aşağıdaki olumlu özelliklere sahiptir:

 • izolasyon bir çift tehlikeli güvenilir bariyer;
 • İyi hava geçirgenliği, binada sera etkisine yol açmaz;
 • insan sağlığı için güvenlik;
 • çevre dostu.

dezavantajları nispeten yüksek maliyet içerir. Membran tabi seçimi, kendi gücüne dikkat etmek gereklidir. yırtılmaya karşı iyi bir direnç yok türü bulunmaktadır, onları özel bakıma ihtiyacı montaj.

kurarken, kesinlikle maddi yalıtımı yüzleri yan sırasını takip etmek önemlidir. Üreticinin tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlı kalması gerekmektedir.

ahşap evlerin inşaatı sırasında, buhar içi, rüzgar ve hidro tutturulur - dışarıda. İstisna ısıtıcı oda tarafında sabitlenir durumlar olabilir. Ancak yeni inşaat için bu seçenek arzu edilmez. Bu yalıtım malzemesinin kuralları soğuk hava tarafından güvence altına alınmalıdır gerçeği kaynaklanmaktadır. zorlayıcı bir neden yoktur, yalnızca bu mümkün sapma.

ahşap ev duvarının devre tabakaları

Ahşap bir evin duvarlarını ısınma üzerinde çalışmaya başlamadan önce kir ve tozdan dış yüzeyinde temizlenmelidir. metal zımba tellerinin çivi hazırlamak için gerekli buhar bariyeri malzemesini düzeltmek için. Tüm bağlantı elemanları çinko kaplamanın korozyona karşı korunması gerekir.

malzemenin boyutlandırılması eklemler ağları özel bir bant lazım. para kazanmak için filmi takarken sık bant yapım kullanıyoruz.

Yapıştırma bandı dikişler

dışında ve kurum içinde monte filmler ve membranlar birkaç kuralları takip etmek gerektiğinde:

 • ağlar herhangi bir yönde, desen duvara monte edilir;
 • başka bir tabakanın üst üste, en azından 10 cm;
 • Eklemlerin bant genişliği boyutlandırma - en az 10 cm;
 • pencere deformasyonu (bir yönlüdür) göz önüne alındığında, küçük bir marj sağlamak için gerekli delikleri yakınında;
 • güneş ışığından korunması gereken malzeme yakınındaki Konami (bu özellikle stabil olmayan bir polietilendir).

Evin Buhar bariyeri duvarları temizlenen yüzeyde parantez sabittir. Bundan sonra, gövde rayının malzeme yalıtım ve kaplama tesisi için yüklenir. nem her türlü maden yünü Yetkili koruma binanın ömrünü uzatır.

tesisatın malzemeleri ve özellikleri: Ağaç ev duvarları için Buhar bariyeri

Çevre dostu konut inşa etmek Moda tahmin edilebileceği tahtadan yapılmış eski popülerlik evler kazanmış. düşük termal iletkenliği ile karakterize edilen, ekonomik, estetik, dayanıklı ve odaya çok özel bir mikro oluşturmak sağlar: Bu doğal malzeme yadsınamaz avantajları vardır. Ancak, mantar, küf ve nem tüm bu avantajları yok edebilir. durumdan çıkış yolu Ağaç ev duvarları için buhar bariyeri haline gelecektir.

Yalıtım filmi parantez vasıtasıyla ahşap bir çerçeveye bağlı olduğu

Neden ahşap ev duvarları için bir buhar bariyeri ihtiyacım var

ahşap ayırt edici özelliklerinden biri yeteneğidir "nefes". Eski bir şekilde inşa basit ahşap evler, içeriden ve caddenin arasında yeterli buhar dolaşımını sağlamak için yeterlidir.

Modern evlerde ise sadece çevre dostu, değer ve güzellik değil, aynı zamanda enerji tasarrufu standartlarına uyumu önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, sıradan ahşap duvar kirişler, yalıtım, su yalıtım malzemeleri ve terbiye yapılmış çok-tabakalı bir pasta, aslında, olmuştur.

Bu tür bir katman buharı serbest akışını önlemektedir. Bunun bir sonucu olarak, bunu deforme eder ve ısı yalıtım özelliklerini azaltmadan, izolasyon birikir, ve kondensat yavaş yavaş çatlak ve eklem sızdırmaz gelişimini tahrik, kütüklerin şeklini değiştirerek, küf ve mantar oluşumuna neden ağacı tahrip edilir. tabaka buhar bariyeri - Bu durumda, duvar kek bir daha katman eklemek için gerekli oldu.

ahşap ev izolasyon ve buhar bariyeri duvarının Örnek düzeneği

Ancak, daha modern bir ahşap evde, buhar her zaman gerekli değildir. Flitches, polulafet, bir balta ya da yıllarca kuruyabilir kendine özgü doğal yüksek nem elle biçilmiş kereste kıyılmış, işleyişinin hareket etmesine imkân tanınmaz. nem birikimi - Bu durumda, buhar bariyeri ayarı mümkün yalıtım olarak, çürümeye ve zararlı küfe malzeme koruyucu, önemli yapı zaman tasarrufu sağlar.

Faydalı İpucu! Yapıştırılmış ve hatta üretim aşamasında SİLİNDİRİK ahşap nem en kaybeder, fabrika boyutu ve olukların bir buhar bariyeri kullanmak için izin verir duvarlar, montaj sırasında önemli bir sıkılık elde etmek için izin verir.

Bir çerçeve evin tüm dış duvarları nemden korunmalıdır

Ayrıca yalıtım olarak kullanılan malzemeye dikkat edin. Örneğin, maden yünü, nem emici en yaygın izolasyon malzemelerinin bir tanesi, yavaş yavaş, dibe çökmeye başlar deforme olur, ve koruyucu özellikleri azalır. Bu, bir buhar bariyerinin zorunlu kullanılmasını içerir. Mineral yün aksine, köpük plastik eklem kapatılır şekilde yerleştirilir ve nem buhar bariyeri malzemesi tamamen geçirimsizdir.

Buhar bariyeri, ahşap ev için kullanılan malzemelerin ana tip

buhar bariyeri duvar için malzeme seçimi birçok faktöre bağlıdır: sen evi izole planı nasıl - dışarıdan veya içeriden, binanın durumuna gelen, mali kapasite, yalıtım türüne.

Takviyeli filmin artan bir yoğunluğu

Buhar bariyerinin en Demokratik görünüşüdür polietilen (tercihen takviye edilmiş) bir filmdir. Bu bir fiyata mevcuttur, ancak farklı mukavemet ve dayanıklılık olduğunu. Ana dezavantajı - hava ve nem direncinin tam önemli ölçüde yüzeyindeki nemin birikmesine yol açar ve buhar bariyeri özelliklerini azaltır.

Faydalı İpucu! Polipropilen film polietilen filmin bazı dezavantajlarının yoksundur. Bu güçlü ve kendisini oluşturan selülozik elyaflar kondensat oluşmasını önler.

Buhar izolasyon folyosu ile çalışmak kolaylaştırarak, rulo mevcuttur

alüminyum ya da alüminyum folyo (kalınlık aşan 0.02 mm) bir buhar bariyeri sağlar, ancak aynı zamanda enerji tasarrufu optimal seviyede sağlanması, evlerin içinde ısı yansıtır sadece ile kaplanmış, lamine plastik film.

dış cephe kaplaması altında dışarıdan evin duvarları için ısı yalıtımları: Malzeme ve kurulum yöntemini seçmek. yalıtım türünü seçin. malzemeler, avantaj ve dezavantajları özellikleri. Temel kurulum adımları.

buhar ve ısı yalıtım özellikleri folyo polimerleri (köpüklü poliprofen ve penofol) ve cam elyafı birleştirin.

dış da sık sık kullanılan çatı malzemesi ve seçim ahşap ev buhar bariyeri duvarı için her iki tarafı kaplanmış, bitüm ile durdurmaktır.

Bir çerçeve evi pasta duvarları

Mükemmel performans difüzyon membranı vardır. Bu dayanıklı hava geçirgen malzeme çok katmanlı olabilir, tek taraflı veya iki taraflı olması, ve ayrıca hidro ve ısı yalıtımı sağlar. Dezavantajları yüksek maliyet içerir. Buna ek olarak, bu buhar yalıtım dış duvarları için uygun değildir.

Önemli! bir buhar bariyeri ve su geçirmezliği karıştırmayın. Su geçirmez, su ve buhar kondensat oluşmasını önler penetrasyonunu engeller ve iyi hava dolaşımını arttırır.

Buhar bariyeri filmin kenarları üst üste gelen kombine

Kaliteli buhar geçirgen membranlar ve farklı güç ve yoğunluğu ile filmler - ahşap evlerin duvarları izospanom için son popülerlik buhar bariyeri kazanıyor. Kolay onların kurulumunu bile deneyimsiz oluşturucu yürütmek için yapmak talimatlar izostan bir buhar bariyeri kullanımında Basit ve net rehberlik.

Ağaç ev duvarları için bir buhar bariyeri kurulumunu Özellikleri

Buhar bariyeri - evleri ısınma önemli bir kilometre taşı. onun takılmayan sırayla binanın durumuna bağlıdır evlerin bir harici veya dahili yalıtımı, olup olmamasına bağlıdır Teknolojisi, günlüklerin tipi vb. D. Yani, eski ahşap evi ısıtmak ve görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, bir ısıtıcı dışında monte edilebilir. Bir ev veya dış trim yeni faz tamamlandığında ise ev içeriden yalıtımlı.

Buhar bariyeri yalıtım tamamlayıcı özellikleri ve bütün yapının kullanım ömrünü uzatır

Ahşap bir evin harici ısı izolasyonu için bir buhar bariyerinin montajı

kütüklerden evin dış duvar üzerinde bir buhar bariyeri yüklerken, havalandırma boşlukları terk edemez. Görevleri günlükleri kendileri kavşağında boşluğu yerine getirmektir. Ev kare veya dikdörtgen şeklinde bir enine kesite sahip düz kirişin inşa edilmiş ise, buhar bariyeri doğrudan odun üzerine değil döşenebilir. Bu buhar sirkülasyonu rahatsızlığa neden olacaktır. günlükleri doldurmalıdır içine kaburgalar 1 m bir adıma sahip 2.5cm kalınlığı. ve ancak o zaman elyaf tabancası ile sabitleme, buhar bariyeri malzemesi koymak.

koruyucu film ısı yalıtım malzemesi üzerinde su buharının içeri girmesini engeller

Ardından, yalıtım yerleştirilir set sandık, üst gerilmiş su geçirmez filmi nihayet bir dış ince bitirmek transfer oldu.

Bu seçenek nedeniyle ağaç evin içinde bitirmek altında saklamıyor gerçeğine odasında özel bir atmosfer kaydetmenizi sağlar. Bu sadece günlüğü için uygundur, aynı zamanda evler çerçeveye kendi elleriyle ahşap evlerin duvarlarının dış buhar bariyeri verir farklı yeterince basitliği.

Düzgün, membran yüklendiğinde, nem binanın çıkıyor ve geri almaz

Ancak, bazı dezavantajları vardır. ahşap bir yıldan fazla sürebilir, tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle, bu seçenek yeni bina için çok uygun değildir. Buna ek olarak, eklem, sızdırmaz her iki tarafta oluklar caulked ve sadece su-itici maddeler, bir ısıtıcı olarak kullanılabilir olması gerekir. Böyle bir yapının kullanım ömrü farklı dayanıklılık olduğunu.

Ahşap bir evin, bir iç ısı yalıtımı olan bir buhar bariyerinin montajı

evin içinde ahşap duvarlar döşenmesi için bir buhar bariyeri oluşturmak için bir yol da vardır. Bunu yapmak için, duvarlar iyice temizlenmeli ve bir antiseptik kompozisyon ile tedavi edilir. sandık kaburgalar üzerine ayarlayın. Isıtıcı şeritler arasında istiflenmiş ve bir buhar bariyeri bunun üstüne monte edilir. Geniş şapkalı zımba ya da zımba tabancası çivi ile takılır.

bir buhar engelleyici bir duvar ve kereste duvarını çerçeveleme için örnekler düzeneği

bir buhar bariyeri dağılma zarı olarak kullanılması durumunda, bu yalıtım üzerine doğrudan yerleştirilir. Aksi takdirde, aksi koruyucu özellikler düşüş, yalıtım arasındaki ayrılıp yaklaşık 5 cm'lik mesafe paroizolyatorom. Film gergin olmalıdır gerekir. bir buhar de bariyer kaplama bağlı ve üzerine kaplama iç trim koyduk. astar ile film arasındaki mesafe en az 3 cm, aksi takdirde serbest dolaşım kırılacak olmalıdır ve nem üzerinde biriken film, buharlaşmaz olacaktır.

Genel Ağaç ev duvarları için her şey buhar bariyeri kuralları

malzemeyi iyi seçer ve kurulumunu gerçekleştirmek etkinleştirmek için birkaç genel kurallar vardır.

Tuval buhar bariyeri metalik bir bant veya zımba monte edilmesi önerilir

nem girmesini önlemek için, film, en az 2 cm sabit kesişmesidir. Bu çok katmanlı olabilir Stack, ancak toplam buhar bariyeri tabakası 4 mm'yi geçmemelidir. eklem özel bir yapışkan bant kullanılarak mühürlenmelidir. bir buhar bariyeri folyo kullanılırsa, metalize bant uygulanır.

Aynı zamanda bir buhar bariyeri bırakmaya hangi şekilde anlamaya önemlidir. Başka bir deyişle, dış bir iç ve ne bir ahşap evin buhar bariyeri duvarın hangi tarafında belirler. Örneğin, film bir ısıtıcıya hafif tarafında monte edilmelidir. out - Aynı şekilde, pürüzsüz yan paroizolyatora hep yalıtım ve yünden için uygun. Her bir alüminyum tabakadan oluşan buhar bariyeri, parlak tarafı içine sığacak. Zaman malzemenin düz tarafının dış duvarların izolasyonu duvara olması ve kaba zaman yolun bakacak şekilde olmalıdır.

ağ-yapının metalize kaba yan odada yönlendirilmelidir

Böylece, ahşap evde kalıp, küf ve aşırı nem oluşumunu engellemek için ne kadar önemli öğrendim. duvarlar için Buhar bariyeri, binanın ömrünü uzatmak, ancak estetik görünümünü bozan izin vermez, sadece, bir yetkili düzenlemesini sağladı.

dış cephe kaplaması altında dışarıdan evin duvarları için ısı yalıtımları: Malzeme ve kurulum yöntemini seçmek

İç duvarlar için fayans parkeler. Türleri ve kurulum özellikleri

kapalı evin duvarları ve için Yalıtım malzemelerinin da sunmaktadır

içeride bir ahşap ev tamamlanması. Fotoğraf özgün iç

Dışarıdan ahşap evin Isınma: malzeme ve teknoloji seçimi

kuyunun Evleri suyla temini, özellikle montaj sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + = 21