Ahşap için Fonksiyonlu makine

ev için odun fonksiyonlu makineler

Ağaç makinesi - Kendisine saygısı konağın atölyede mevcut ekipman. Bu ünite satışı veya kişisel kullanım için kereste ve ahşap ürünleri üretmek için düzleme tahtası, genel idare ve küçük iş parçası verir.

Bu makale ağaç işleme makineleri sunmaktadır. Biz onların işlevselliği, çalışma tasarımı özellikleri düşünün ve en popüler modeller için piyasayı analiz etmenin yanı sıra kendi seçtikleri konusunda tavsiye verecektir.

1 aygıtı ve işlevselliği

Karakteristik özelliği, farklı işleme işlemleri gerçekleştirmek için aynı makine kullanımı sağlayan araç, evrensel ekipman hızlı değiştirilmesi olasılığıdır. Böylece, Çoklu dilme makinesi ortalama fiyat kategorisinde aşağıdaki araçları monte edilebilir:

, Planya vb testere gerçekleştirirken Ayrıca ekipmanın işlevselliği kesme parametrelerinin derinliğini değiştirmek için izin verir masaüstü yüksekliğini ayarlama olasılığı uzatılır kalite ve ahşap doğruluğunu etkileyen önemli özelliklerinden biri, tablo sertliğidir. O çalışma yüzeyi tarafından oluşturulan titreşimlerin onun düzeyine bağlıdır - yüksek olduğunu, daha titreyen hasat ve daha zor kesin bir kesim testere yapmak. Burada yüksek katılık ile karakterizedir dökme demir masa, ile ağaç işleme makinesi satın almak önerilir.

Bize bu evrensel tüketici birimi gerçekleştirmek için işlem adımlarının neler yapabileceğini daha ayrıntılı olarak ele alalım:

 • testereyle - Eğer MAC açısından (enine, boyuna ve kavisli) kesikler her türlü yürütmek, Döşeme ve ahşap bölümlerini kesebilir dekupaj, grup, dairesel ve gönye gibi araçları bu tür değiştirir;
 • Planya - levhaları ve (ikame Kalınlık ve planya makineleri) üretmek sağlayan uçları, planya ile boyut olarak parçalara takılması;
 • Delme - çapraz kesme veya kör delikler ve sıkıcı oluşturulması;
 • öğütme - kesme ve profil tekniğinde kullanılan kesici dönen silindir gövdeler Makinede (değiştirme ve öğütme birimi kopyalama);
 • Taşlama - düzensizlikler, keskin kenarları ve ince kalınlıkta boyutlarının işleme yumuşatma, yüzey çapakları çıkarılması.

Ortalama yonga levha ve MDF levhalarının imalatı için bu tür makinelerin kullanımına izin vermekte presleme mekanizmasının oluşan yukarıda işleme makineleri, fiyat aralığıdır.

Kombine ahşap makinesi, yukarıda bahsedilen çalışma araçlara ek olarak, aşağıdaki elemanlardan oluşur:

 • çerçeve;
 • taban plakası;
 • motor;
 • mil;
 • iletim;
 • masaüstü;
 • yardımcı makine.

1

Taban levhası stabilitesi temin eden bir baz birimidir. yapının geri kalan kısmı sabitlendiği bir destek çerçevesi olarak hizmet levha üzerinden yatağından. ev makinesi içinde elektrik motoru ikinci yüksek hızlı oranına sahip, ancak asenkron motor genellikle aralığı 1000-2000 devir / dakikada çalıştırılır ve sürekli çalışma çalıştırılabilir ederken, aşırı ısınmaya karşı daha hassastır, asenkron veya toplayıcı olabilir. ahşap işleme makineleri C asenkron motor çok daha pahalı toplayıcıya analoglarından daha olduğuna dikkat edin.

Aktüatör, bir çalışma aleti V-kayışı ve dişli vasıtası ile sabitlenmiş olduğu bir şafta bağlanmıştır. Tercih edilen bir vites kutusu güvenilirliği açısından, yüksek hızda kayış kırabilir ve böyle bir transfer titreşim daha fazla üretir, çünkü içinde.

Evrensel ahşap makinesi az olacaktır yüzey malzemesi ile sürtünme düzeyi, işlem bölgesine iş parçasının beslenmesi ile herhangi bir sorun olacaktır ki bu durumda masaüstü metal ya da alüminyum, parlatılmış olmalıdır. Tercihen aşırı durumlarda, dahili elektrikli süpürge ile bir birimi seçin - süpürge tarafı için bir bağlantı ile, temiz işyerinde olmadan normal olarak çalışmaya çünkü, bunu yapamazsınız.

2 Ortak modelleri ve seçme kılavuzu

yaygın piyasada ağaç işleme makineleri Testere. Sen yerli üretimin ekipman (şirketin Corvette ve karıncalar dikkat edin) ve yabancı şirketlerin birimlerini (Jet, Makita, Hitachi) seçebilir.

Bizim makinelerin işlevselliği açısından ekipmanın çoğu Çin girmeden yerli şirketler tarafından satılan beri onlar sadece, yapım kalitesi açısından kaybetmek, ithal aşağı değildir. Eğer iyi bir fikir kaydedebilirsiniz böylece - Eğer satın aldıktan sonra akla makine kendi ellerini getirmek isteyen Ancak, güvenle alabilir.

"SD9raquo Ant serinin birimleri tahsis edecek yerli firmaların ekipmanlar arasında; yani aşağıdaki modeller:

Ağaç işleme makinesi Ant SD3-03 - 75 kg - açık 73 * 63 * 58 cm ölçülerinde yükleme, ve ağırlık için kompakt ünite. S3-03 böyle ev kullanımı için fazlasıyla yeterli bir yüzey planer, testere, freze, delme ve thicknesser gibi işlemleri gerçekleştirmek için yapabiliyor.

Testere tezgahı çalışma modu S1 (sürekli çalışma) ile SD3-03 asenkron sürücü donanımlı bir masaüstü çelikten yapılmıştır, yüzey parlatılır. boy ve kesme açısı raf mekanizması tarafından ayarlanır.

spesifikasyonları Ant SD3-03 düşünün:

 • kalınlık parametreleri: iş parçasının kalınlığı - 5-75 mm, geçiş başına malzeme çıkarılması derinliği - 3 mm kadar;
 • dilimleme parametreleri: kesme derinliği - 85 mm, genişlik preform - 250 mm kadar;
 • Freze parametreleri: disk kesici ile derinliği - 70 mm, montaj - 40 mm;
 • Bıçak çapı testere - 250 mm;
 • düzlemsel mil mesafesi - 250 mm, mil üzerinde bıçakların sayısı - 2 ünite;
 • (Dairesel) kesici çapı - 160 mm, şekilli - 40 mm;
 • Delme çapları arasındadır - 3 ila 16 mm'ye;
 • elektrik motorunun güç - 2700 W (tüm 220V).

45 bin. Ruble ortalama maliyetle hayata SD3-03 modeli. ucuz 5 binlerce ucuz bir alternatif olarak düşünülebilir gibi SD3-02 Ant, 2000 watt için yapılandırma az güçlü motoru hesabı. diğer parametreler birbirine SD3-03 model ve benzeri SD3-02.

Eğer testere makineleri ile ilgileniyorsanız, bu Ant SD4-01 doğru bakmak mantıklı. gösterge işlevi sağlamaz Ancak bu model, birim planya, freze, testere ve sondaj işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kombine ahşap makinesi SD4-01 yukarıda ele alınan benzer özelliklere sahip, kesme Ancak geliştiğini olasılık - propil kalınlığı 85 mm'ye çıkar, ve 300 mm parçaların genişliği.

Aynı zamanda iyi özellikle modeli UODM-1, şirketten ev Luchesa için ağaç işleme makineleri kanıtlanmıştır. Bu birim 9 yüzey planer, testereyle, thicknesser, örnek yuvaları, freze, taşlama ve delme işlemleri gerçekleştirirken yapabiliyor.

spesifikasyonları Luchesa UODM-1 düşünün:

 • kalınlık parametreleri: iş parçasının kalınlığı - 8-50 mm, geçiş başına malzeme çıkarılması derinliği - 3 mm kadar;
 • dilimleme parametreleri: kesme derinliği - 60 mm, ön kalıpların genişliği - 220 mm kadar;
 • Bıçak çapı testere - 315 mm;
 • (Dairesel) kesici çapı - 180, şeklinde - 40 mm;
 • matkap çapı - 16 mm;

1500 watt Luchesa UODM-1 kurulmuş asenkron tahrik gücü üzerinde 220v şebeke işletilen. İş mili hızı aralığı - 1500 ila 3000 dev / dak. ev için işlevsellik / fiyat birliklerinin ideal oran biri Bu makine, size 40-50000. Ruble mal olacak.

Ev verimli işletilmesi için ağaç işleme makineleri satın edip üzerinde, Moskova'daki bu ekipmanların kullanımı tecrübesi olan insanlara anlatacağım.

SV Nichev, 30 yaşında:

Rendelenmiş üretim panoları amacıyla satın alınan Evrensel makine ve bunların müteakip uygulanması. Uzun sonunda UODM-1 yerleşmiş, almaya ve pişman etmedi neyi tercih olamazdı. Benim parayla bu iki yıl boyunca 6/12 operasyonda arızasız çalışan büyük bir birimdir. Ben tavsiye!

RL Hromolev, 49 yaşında:

kendi imalat tahminlere göre ekipmanın yarı ücretini defetmek gibi, banliyö alanı çevresinde çit değiştirmek için gerekli iken makine aldı ve gelecekte bunun gereksiz olmayacaktır. özellikleri ve makul bir fiyata gibi - seçim Ant SD3-03 düştü. Ben mükemmel, tüm ev görevler için tam yeterlidir güçlü ve güvenilir beygir monte olduğunu söyleyebiliriz.

Ahşap için Kombine makine: Popüler Modeller ve fiyatları

ahşap mağazaları için çok fonksiyonlu bir makinenin cephanelik Birçok ev ustaları. Size çeşitli işlemleri gerçekleştirmek için izin verir. Bu nedenle, ağaç ürünleri üretmek üzere kullanılabilir.

Ayrıca, bu tür ekipman yaratıcı fikirlerin uygulanması için bir araç olarak düşünülmelidir. kendi ev stüdyosunda onu yapmak sureti ile, uzunlamasına yanal ve açısal kesme testere üretmek mümkündür.

Ahşap için kombine makineler tipleri

Aynı zamanda, bu makineler, düzlem ve yan düzlem parçalar sağlar. Ve farklı fiyatlarla sunuluyor Modern fonksiyonlu makinelerinin modellerinde, mekanik iş parçası için mümkündür.

İç piyasada sağlayan bu ekipman, birçok çeşidi vardır etkin bir şekilde sorunları çözmek ahşap işleme için kullanılabilmektedir. Tüketicilerin talep çoğu birkaç model vardır.

Çok Fonksiyonlu makine Corvette 322

Bir odun işleme için kombine ekipman model olarak görülmelidir. Bu cihazı kullanarak, farklı operasyonların çok sayıda yapabilirsiniz.

, Evinin atölyesi kombinasyonu makinesini yapabilirsiniz uygulamak kereste işleme üretmek. Bu Corvette 322 serisi özellikleri bulunması nedeniyle elde edilir:

 1. kılavuz rayı boyunca dilimleme.
 2. kalınlığa Planya.
 3. Enine ve boyuna kesme.

Ayrıca, bu ekipman gerçekleştirmek için kullanılabilir delme ve freze işlemleri. alanının sınırlı olması durumunda bu kompakt ve fazla yer almaz, çünkü bu tür bir makinenin kullanımı ev marangoz dükkanında üretim kapasitesini artıracaktır. Hatta sorunsuz ağırlayacak küçük bir alanda oldu.

makinesinin hareket ile sonuçlanan santral olarak, bu modelde, hareket eden endüksiyon motoru. Güvenli kullanım için bir manyetik marş vardır. Bir elektrik kesintisi meydana geldiğinde Onun sayesinde, spontan motor çalışırken durumu hariç.

kayış tahrik motoru sayesinde aşırı yüke karşı korumalı. Bir malzeme kullanılan gri dökme demir gibi bir masaüstü üreticisine yaratmak. Danışma dökme veya cilalı.

 • Biz ekipmanın yapılandırması hakkında konuşmak, o zaman koruyucu bir kayış olduğu üzerinde bu model, üç bıçak, bir ekipmanda varlığını seçin.
 • Bu modelin ayrıntıları işlenmesi çok ve iş planlaması sağlayan bir paralel kılavuz vardır donatmak için de.
 • Daha masaüstü için tasarlanmış iki uzantısı vardır.
 • Aynı zamanda, kombine bir makine koruyucu kapak kurulu olduğu bir testere bıçağı ile donatılmış. Bunların dışında, bir elektrikli süpürge için üç meme bulunmaktadır.

Birleştirilen makinesinde otomatik besleme parça aralığı için sağlanır. Buna ek olarak, kanat yüksekliğini ayarlamak mümkündür. Kelepçe sürgülü tablanın üzerine kullanılabilir. Teşekkür sağladığı için Sağlam kelepçe iş parçalarının Onların kesim görevleri yaparken.

Bu kombine ekipman sahibi bir freze ve sondaj işlemleri yapmak için can frezeler kullanımı. onlar masaüstü iş parçası üzerinde kullanıldığında üç projeksiyonlarda kez döndürülebilir.

Bu ekipmanın özelliklerinden biri olan Makinenin büyük bir kitle. Bu nedenle, onun çalışmaları sırasında titreşim hariçtir.

Bu modelin teknik özellikleri hakkında konuşmak, biz Corvette 322 220V şebeke gerilimi tarafından desteklenmektedir unutmayın. Bu birimin gücü 2.2 kW olduğunu. iğ dönme hızı dört bin. Rev / dk.

Kombine makinenin Zenitech MFL-300A

Zenitech MFL-300A - ağaç ürünleri işleme donanımları bir diğer popüler modeli. Operasyonların geniş bir yelpazede gerçekleştirmek için tasarlanmıştır.

Özellikle, yapılabilir: enine ve açısal kesme; planya; freze; sıkıcı.

teknik parametreler açısından, o yukarıda açıklanan model ile çok ortak yönleri vardır. 1130x800x700 mm: Aşağıdaki bu makinenin boyutları. Onun ağırlığı - 200 kg. Bu cihaz 220V şebeke tarafından desteklenmektedir. Bu modelin Gücü 3.2 kW arasındadır.

Piyasa modelinde önerilen 2600 dolar fiyata. Bu kombine torna mili işlemleri gerçekleştirirken 4000. z / dak lık bir hızla döner. Makineyi donatılması 3 uç bulunur.

Bu model, yukarıda ele alınan güç açısından düşüktür. Eğer makinenin kullanma kılavuzunu okumak Ancak, daha sonra, genel olarak, onun teknik özellikleri açısından bu abisinden pek farklı değildir. Aşağıda bu modelde güç tüketimi - 1.5 kW.

Bu 220V şebeke gerilimine bağlanabilir. Boyutları 920x1210x970 mm'dir. ağırlık gelince, ekipman bu kombinasyonun ağırlığı 145 kg'dır. Bu ayar aşağıdaki faaliyetler için kullanılabilir:

Kombine makinenin ML 292m-2

doğrama ekipman Bu model aynı zamanda çok fonksiyonlu birimlerin grubuna aittir. Bu cihazla ahşap parçaların işlemler işleme geniş bir yelpazede gerçekleştirebilirsiniz.

Doğal olarak, diğer herhangi bir ekipman gibi, bu model aşağıdaki işlemler için kullanılabilir:

Bu kombinasyon makinenin değeri açısından yerli ustalar çoğunluğu için kullanılabilir. Pazarda bu sunulmaktadır 700 dolar fiyata. bunu uygulamak çeşitli operasyonlar ağaç matkaplar izin verilir gerçekleştirmek için.

Bu kombine makine 1000x910x390 mm boyutlara sahiptir. Onun kapasitesi 1.5 kW arasındadır. Bu 220V şebeke geriliminden çalışabilir. Mil yaklaşık 3580. / dakika ile döndüğü zaman. Bu kombine makinenin donatım dairesel testere var Aşağıdaki boyutlar 1x6 250 x 35 mm x.

Kombine marangozluk makinesi mLq 343

uygun bir fiyatla yaptığı atölye ağaç işleme makineleri kompakt boyutta arıyoruz olanlar, modele mLq 343 dikkat edilmelidir.

Bu ekipmanın temel avantajı onunki kompakt boyutu, böylece kendilerine herhangi bir rahatsızlık vermeden, hatta küçük bir atölyede yükleyebilirsiniz.

Bu makine ölçülerinden 1210x1050x810 mm vardır. ağırlığı için olduğu gibi, bu model, 190 kg'dır. Piyasa modelinde önerilen 1390 dolar fiyata. Bu fiyat etiketi modeli profesyonel ekipman grubuna ait olduğunu dikkate alarak, oldukça makul.

220V şebeke geriliminden olabilen bir ağaca Bu makineyi çalıştırın. Onun güç tüketimi 1.5 kW olduğunu. çalıştırma aleti mili 3100 devir / dakikalık bir hızda döndüğü zaman. Aşağıdaki işlemler, bu aparat kullanılarak yapılabilir:

Uygulamada çok fonksiyonlu ekipman kullanımı

Çok fonksiyonlu ağaç işleme makineleri - oldukça sofistike cihazlar, başlamadan yüzden önce talimatlarını okuyun Onların kullanılmak üzere, böylece sorunları veya onarım ihtiyacı içine çalıştırmak için değil. bu tür donanımları nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için, herkesin marangoz deneyimli değil bilir.

Bu nedenle, çalışma kılavuzu şarttır. Ancak, üretici ne olursa olsun tüm modeller çok fonksiyonlu makineleri var olduğunu belirtmek gerekir Aynı çalışma prensibi. Bu ekipmanın uygulama pratikte üzerinde aşağıda ele alınacaktır. Bir örnek olarak, çok işlevli almak Performax PKM'si makinesi 300.

ağaç işleme ekipmanı, modern modeli tarafından sahip tüm fonksiyonlar arasında en popüler malzemeyi kesiyor. çoğu oldukça modern birimleridir, bu durum şaşırtıcı değildir büyük çalışma masası, O kolayca kesme boşlukları yapmanızı sağlar.

Bu durumda, mümkün olduğunca ağaç ürünlerini kesmek gerekiyorsa, önemli nokta iş parçasının genişliğidir. Bu faktörün önemi nedenle makine için önemlidir masaüstü farklı boyutlarda.

ağaç işleme makineleri en güncel modeller belli bir açıda ahşap kesim taslaklara ve hatta yatırarak mümkündür.

Bu marangozluk ekipmanın ekipman döndürülebilir içinde testere bıçağı mevcut olduğu gerçeği ile sağlanmaktadır. masaüstü döndürmek için olasılık sadece bazı modellerde mevcuttur.

Ancak, tüm makineleri Çok fonksiyonlu testere döndürülebilir. Bazı üreticiler bunun bu nedenle onların modellere fırsatı tanıtmak yoktur Bu makine yapısı komplike. Yine, ışık toplayıcı, fazla ağırlık ve boyutları farklı değildir, eğilebilir dayanak kenarında karşı onları, bir açı ile çözünmesi mümkündür.

Ayrı bir kılavuz çubuğu hareketi bir ölçek var olduğu üzerinde abutmenti oluşursa, bu tür ekipman olarak kabul edilebilir en iyisi Ev işçisi. Ve tüm çünkü kullanarak, sahibi istenilen açıda parçayı kilitlemek edebiliyor.

Bazı durumlarda, durdurma bölümü düzleme hareket ettirilebilir. Bu durumda, ayarlama ölçmek için tasarlanmıştır araçları kullanılarak gerçekleştirilir.

Ağaç kesimi ile ilgili tüm Çok fonksiyonlu makineler fonksiyonunu planyalama. Pahalı modelleri, bir yüzey göstergesi ile donatılmıştır. Bu sayede iş parçalarının bitirme gerçekleştirmek için yapar.

Makinenin eğilebilir bir durağı vardır satın aldıysanız, en büyük zorluklardan sen olmayacak bir uçağa pahlı veya katmanı. ama daha iyidir Makinenin yanında yer testere bıçağına daha yakın olan taraftan.

tek geçişte planya derinliğini artırmak için, yetiştirme ve masaüstü düşürerek manipülasyon yapabilirsiniz. marangozluk ekipman üretiminde her üretici kendi makinelere kurar masaüstü ayarı. Ancak, büyük zorluklar elemanın yapılandırmayla ortaya çıkar. Bunun üzerine bile acemi işleyebilir.

Her Tamirci oldukça sık ahşap boşlukları işleme operasyonlarının uygulanması ile uğraşmak zorunda. Birçok kişi tanınmış Demir testeresi veya uçağı gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Ancak, bu tür sorunlar büyük ölçüde eğer basitleştirilmiş olabilir marangozluk ekipmanı kullanmak tahta. Bu önemli zaman ev işçisi kaydeder ve ek olarak, testereyle ve keski, Sondaj için görevleri gerçekleştirmek için önemli bir fiziksel çaba olmadan izin verir.

piyasanın sunduğu geniş seçenek Çeşitli fiyatlarla gibi donanımları. mevcut her yerli şirketlerin modelleri ve yabancı meslektaşları ile birlikte. Hangi seçim seçeneği - herkes kendi mali özelliklerine bağlı bina, kendisi için karar verir.

Ama doğru seçim için o fiyatı değil, aynı zamanda işlevselliği sadece odaklanmalıyız. Sonuçta, herkes kesinlikle gerçekleştirmek için kullanılabilecek bir ev stüdyosu makinesi istiyor uygulamaların geniş. Bu nedenle, torna işlevi dikkat etmek gereklidir.

ekipmanın Güncel modeller fiyat ve özellikleri farklıdır, bu yüzden herkes kendi mali yetenekleri uygun bir model torna göre seçebilirsiniz.

O uzun süre hizmet vermiş ve kullanımı sorun yoktu sırasında, o yüklendikten sonra olmalı ve bu elektrik şebekesine talimatları dikkatlice okuyun Çalışma. Sonra birçok sıkıntıları önleyecektir.

ev için Evrensel çok amaçlı ağaç işleme makineleri

Ağaç işleme için Evrensel makine başarıyla mini atölye değiştirin. çok fonksiyonlu cihazların çok sayıda işin doğası ve malzemelerin türlerine göre seçmek gerekecektir. oynamamaktadır bir atölye alanı satın değil az zaman. Sonuçta, ahşap için çok fonksiyonlu makineler mini formatta veya tam kat bir masaüstü olabilir. Zemin modelleri ev için yeterli kompakt olmasına rağmen, kolay yerleştirme ve hareket boşlukları sihirbazı etrafında alanı gerekir.

Çoğu durumda, ev master ahşap ve tahta işleme başa sahiptir. Birleştirilen cihaz mutlaka bir testere ihtiva gerektiği için. Bu birincil ahşap yani herhangi manipülasyon, mobilya boşlukları oluşturmak için uzun kereste kesme yararlıdır.

Bundan başka iş parçaları makine işaretleme göstergesi içermesi durumunda, çalışma parçası bir istenen kalınlığa kadar işlenir, palanyadan sorunsuz kısmak. Oyma genellikle çok fonksiyonlu tasarımlarda sağlanır yapboz yardımı ile yapılır. Sabit Jigsaw el çok daha kolay, o önceden herşeyi cihazı temin çünkü testerenin kurs dert etmeyin, malzeme ağını yorumlayan usta kapatmaz.

Buna ek olarak, kıvrım ve kanal açma sondaj, frezeleme, kenar için ekleri ile donatılmış odun makineleri. Diğerleri sadece 2 sağlarken, 5 farklı fonksiyonlara kadar birleştirmek model vardır.

Çoğu zaman, birçok özelliği bir arada kalitesi pahasına uygulanan! Şansı iş mükemmel daire testere değirmen yeterince güçlü olmadığını bulunmaktadır. Nedenle, üreticilerin bilinen cihazlarda durdurmak için arzu edilir.

Çok fonksiyonlu makineler

Evde veya ahır, evrensel ekipman kullanılarak profesyonel seviyede işlem gerçekleştirebilir. Ev ahşap işleme makineleri aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek için olanak sağlar:

 • boyunca ve parçaları kesme plakaları ve kesme kesmek için kullanılan tahıl boyunca kesme;
 • de dahil olmak üzere boyut levhaları (plakalar, çubuklar ve panel) ve bir uçak profili ile hizalar planya;
 • Sondaj - yapma delikleri;
 • öğütme - çapaklar yüzeyinden uzaklaştırılır, sarkma, kabarıklık, keskin kenarlar kaldırılır, ürün gerekli boyut ve pürüzlülük getirilir;
 • Freze - karmaşık parçaların imalatı, desen kesme profilleri
 • Grind - Tedavi silindirik parçaların.

çok işlevli makinelerin iki ana kategoriye ayrılır:

 • yürütme organları mutfak robotu ekleri çerçeve türüne göre değiştirilir: sürücüyü ayarlayın - bir testere olsun, değirmen set - değirmen. Bu küçük tuhaf işler için tasarlanmış en kompakt Mini modelidir;
 • Tüm bileşenler çerçeveye yerleştirilir, ana diğerine taşınır. Bu tasarım zemin birimlerinden mümkündür. Onlar daha güçlü ve kullanımı kolaydır. her düğüm uygulanması Eğer yarı profesyonel görevleri gerçekleştirmek için izin verimli yürütülür.

220 V, iki fazlı şebeke gerilimi üzerinde çalışan odun Ev makineleri, yeterince ekonomik ülke ve evler sahipleri arasında çok popüler.

Aktüatörler evrensel makineleri

vasıtası ile çok işlevli cihazı Ağaç:

Tamamen cihazı yeniden yönlendirerek, kesme aletini değiştirmek mümkün olmasının yanı sıra, Kesime veya frezeleme derinliğini ayarlayabilirsiniz: bir çalışma masa üstü dikey yönde hareket ettirilir. mobil olduğundan, katılık ve kaliteli bağlantı elemanları dikkat etmek önemlidir. doğruluğunu ihlal beri Herhangi titreşimler tamamen ortadan kaldırılmıştır. Yüksek dayanıklı alaşım farklı çerçeve. kesici aletin hareketi bir elektrik motoru tarafından beslenir. Bu ekipmanın gücünü yeteneklerine bağlıdır.

çok işlevli cihazların avantajları

daire testere, değirmen, matkap ve dekupaj: Küçük ev atölyede el cihazları yerleştirmek için çok daha kolaydır. Ama ağaç makine kendi önünde birçok fırsat açılır:

 • makinede çalışma ağırlığına aracı tutmak için daha kolaydır. Operatör yorulur, hata yapma veya zarar, bu nedenle iş parçalarının bir dizi planlıyorsanız, makineye tercih verebilir;
 • Detaylar daha yüksek kalite elde etti. Hatta özel yetenek gerektirmeden, ağaç işleme makinelerinde Eğer iyi bir ürün yapabilirsiniz. el aletleri ile çalışırken aynı anda iş parçası ve aracın konumunu izlemek için gereklidir. işleme sırasında ise yalnızca nihai ürün kalitesi üzerinde olumlu bir etkisi vardır malzemeye dikkat gerektirir;
 • Bu el kullanarak elektrikli aletler daha birkaç kez yapabilirsiniz, tek parça işlemek için zaman azalır.

Ahşap için evrensel makinelerin bütün avantajlarıyla birlikte ciddi bir dezavantajı var: profesyonel kalitede işleme ve yüksek hassasiyet elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle, endüstriler özel ekipman kullanmayı tercih eder. Buna ek olarak, ev aletleri ağır kullanım için vermeyin ve hızlı bir şekilde ağır yükler altında başarısız olabilir.

universal torna makineleri popüler modelleri bazıları

Bu ağaç işleme makinesi özellikle konutlarda kullanım için tasarlanmıştır. Bu eserler çeşitli gerçekleştirmek için izin verir:

 • herhangi bir yönde ahşap her türlü kesme;
 • planya;
 • kıvrım;
 • freze;
 • olukların üretimi, çıkıntılar, keskileme;
 • matkap uç ve kesiciler bileme.

İş parçası, elle veya otomatik olarak beslenebilir. masa üstü üç bölüme ayrılmıştır ve her birinde rahat bağlantı elemanları vardır. Tüm işletim elemanları iş parçası ile birlikte taşınır koruyucu kalkanı ile kaplanmıştır. Alt boru elektrikli süpürge bağlamak için sağlanır.

Yerli ağaç işleme makinesi SEDM 2200 kalibre Özellikleri

 • iş mili dönme hızı 4100;
 • 2.2 kW motor gücü;
 • birleştirme için bıçak sayısı - 3;
 • En planya genişlik - 25 cm;
 • Geçiş başına talaş derinliği - 0.3 cm;
 • maksimum kesme derinliği - 7 cm;
 • testerenin daire çapı - 25 cm;
 • frezeleme kelepçenin büyük çaplı - 13 MM4
 • tek geçişte Kalınlık derinlik - 0.3 cm;
 • Maksimum iş parçası yükseklik - 12 cm.

ev için makine iki kesiciler, testere, iki öğütme jantlar, matkaplar, kesiciler, kılavuz durağı ve anahtarsız mandren ile donatılmıştır.

Corvette 320 üniversal kategorideki atıfta Ev cihazı, bu nedenle kereste işleme aşağıdaki türde sağlar:

 • boyunca ve lifler arasında kesme;
 • ray boyunca prostrugivanie;
 • Sondaj delikleri;
 • farklı öğütme yüzeyleri.

Bu dezavantaj alanlarında çalışması için tasarlanmış ev, çok kompakt mini bir cihazdır. Yeniden Mini makine kayış tahrik mekanizması vasıtasıyla tahrik aracına hareketini sağlayan asenkron elektrik motorla, çok basit ve hızlıdır. Çalışma tezgah dökme demirden yapılmış ve, transportirnym vurgu testereyle ve planya için bir rehber ile donatılmıştır. Planya bıçak şaft koruması kapsamındadır. talaş kaldırma bir elektrik süpürgesi ile özel bir konektöre bağlı üretilen. Testere bıçağı yüksekliği ve bitiş frezeleme değiştirmek mümkündür.

 • 1.5 kW motor gücü;
 • iş mili dönme hızı 3500 rpm;
 • birleştirme için bıçak sayısı - 3;
 • En planya genişlik - 20 cm;
 • Geçiş başına talaş derinliği - 0.3 cm;
 • maksimum kesme derinliği - 7 cm;
 • testerenin daire çapı - 25.5 cm;
 • 45 dereceye kadar bir açıda kesme;
 • Maksimum kesme derinliği - 9 cm;
 • çapında delme - 1.3 cm.

Evin için Corvette 320, anahtarsız mandren, iki kelepçe, kılavuzlar, matkap, testere Çember rasklinivatelem ile donatılmış testere ve matkap slayt edilir.

Kısa ünite özellikle ev veya küçük atölye için tasarlanmıştır. Bu modelin özellikleri:

 • enine elyaflar, aynı zamanda, istenen açıda boşlukları kesme;
 • kenarları ve köşeleri boyunca planer.

Tedavi ahşap, hem de preslenmiş tahta (OSB, MDF), laminat, kontrplak, karton ve plastik her tür olabilir. Cihaz bir asenkron elektrik motoru ile donatılmıştır. Kompakt boyutlar taşımak için kolaylaştırır. Testere daire şeffaf güvenlik korumalı gövde donatılmış tezgah kılavuz cetvel kelepçeler, kayışlar ve çapraz kesim köşesi için bir cihaz içerir. Bıçak şaft da yaralanmayı önlemek için korumalı. çip için kaldırma elektrikli süpürge bağlantısı sağlanmıştır. Ağaç işleme donanımları hızla yeniden ayarlanması.

 • motor kapasitesi - 2.4 kW;
 • Planya maksimum derinliği - 0.3 cm;
 • testerenin daire çapı - 25 cm;
 • tekerlek dönüş hızı - 2850 rpm;
 • 45 derecelik bir açıda kesme olasılığı;
 • maksimum kesme derinliği - 9.7 cm;
 • planya mili dönme hızı - 7700 RPM.

ev için Ağaç Belmash ev birimi testere bıçağı, bağlantı elemanları ile donatılmıştır. makine ağırlığı 45 kg bir tezgah üzerine monte edilecek şekilde tasarlanmıştır.

evrensel ağaç işleme makinelerinde çalışma ipuçları

 • Kullanım iş parçasının zımba, vida veya çivi çıkarmak için önce zemin kapalı temizlemek;
 • kuvvetle çarpık parçalar sığ suda birkaç kez prostrugivayte;
 • bunlardan biri icra enstrüman olur olmaz, iki eliyle tutarak ellerin pozisyonunu değiştirerek, aynı oranda sorunsuz parça Serve;
 • iticiler ve onarıcılarına kullanarak, küçük parçaların birlikte çalışmak;
 • lifleri boyunca madde teşvik işlem kalitesini arttırmak için;
 • Eğer çok uzun parçalar işlemek istiyorsanız, ek yedeklerini;
 • Çeyrek düşük besleme hızlarında seçmek;
 • Ancak dairesel testere ile hızlı bir temas mümkün gücüne güç iş parçası unutma, yem hızını düşürün.

Kombine ağaç işleme makinelerinde Çeşitli videolar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 86 = 87