akülü vidalama için Chuck

Ne bir matkap için cephane ve onları nasıl seçileceği

matkap için Chuck bilezikleri kenetleme olarak sınıflandırılan. Pens, soğuk halde, matkap çubuğu ya da soğuk bir metal olan işleme parçası tespit bağlanması için kullanılır. Klasik kartuş sertleştirilmiş halkasına ve 3 aynı lob (cam) oluşur.

Collet - Güçlü, sertleştirilmiş çelikten merkezi kol. Kartuş cihazı merkezi olarak konumlandırılır. Bu kenetleme tamamen özdeş saha (cams) oluşturmak 3 miktarında keser. bölme dairesi çapına azaltarak birbirine bastırılır.

mekanik delme için ilk kartuş yüzeyi üzerinde bir ayarlama tekerleği olan bir silindirdir. Bundan başka, cihazın önceden ayarlama manşonu ilave edildi.

Silindir hala matkap veya tornavida şaftı üzerine monte edilmiştir. Ters tarafta önceden memesi "vermek".

mandren küçük saplı matkaplar, kesici ve musluklar düzeltmek için en uygundur. germe pensesi içindeki Bu araç içindeki kameraları basılması, takılır.

çene için ayna aşağıdaki seçenekler ile karakterize edilir:

mekanik ve elektrikli matkaplar için Chuck sıkıcı denir. aynasının ana avantajı meme için bir çap aralığı olan.

25 milimetre - 20-2 mm - Kalitatif ayna 1 bir matkap kullanımına izin verir. kartuş maliyeti daha anlamlı dezavantajları diğer matkap Bu eleman.

anahtar olmadan çalışan matkaplar için ev ve profesyonel kullanım sondaj teknolojisi anahtarsız mandren için.

Birkaç saniye için böyle bir kıskaç ile, doğaçlama anahtarın yardımı olmadan, matkap ucu değiştirebilir. Kesme takımı tutucusunun salınmasını sağlayan mekanizma zayıflatmak presleme Güçlendirilmiş hurma. Aynı şekilde daha fazla çalışma için matkap ucu düzeltin. Kartuşun bu tür bir oluklu metal kol ve kilit iğnesi aracılığı ile çalıştırılır.

1

cons tarafından anahtarsız mandren kararsız sıkıştırma içerir. Zaten yıpranmış anahtarsız mandren niteliksel değil krank yol açan geniş çaplı matkap yakalar. Yuvarlak bir incik için tipik bir örneğidir.

Anahtar çeneli ayna zamanla çalışma durumlarında kaybetmek kolaydır özel anahtar, gevşetmek ve kelepçe gerekiyor. Hatta bir mengeneye, örneğin, matkap kelepçe veya değirmen "sıkı" olabildiğince daha deneyimli kullanıcılar matkap araçları anahtarını fırlatıp tercih vermek ilginçtir.

Matkap, bir tornavida veya bir çene ayna anahtarı ile bir çekiç satın alarak, derhal elektrik bandı ile telin kümesinden anahtarını kilitlemek veya sağlam kordon kravat. matkabın değişikliği ile ilgili problemler ortaya asla.

matkap için radyo amatörleri arasında çok popüler küçük kartuşları. Bu elemanlar, bazen bir matkap ya da mini matkap konur. Bu delme işlemi için adapte edilmiş herhangi bir araç üzerine monte edilebilir. Örneğin, kuyumcu bağlantı elemanları olmadan bu işi yapamaz.

Çoğu zaman kolay matkap veya tornavida ev mini kartuşları kullandı. 0.1 ila 4.5 milimetre optimum matkap çapı küçük kartuş.

Çip, mini modeli ve takı delmek için çok uygundur.

Mini kartuş basit yapı anahtarsız halkayı sahiptir. Çoğu zaman pirinçten yapılmış.

kaldırmak ve dişli bağlantı ile kartuş nasıl değiştirilir

Dişli mandren nedeniyle sol vida dişi için alet mili üzerine monte edilir ve sabitlenir. sabitleme ihtiyacı ile hasarlı kartuşu çıkarın, ancak hesap standart dışı dişli bağlantı içine almaya.

Yukarıda belirtilen vidalı kartuş içinde bulunan, gerekli mantık sınırına başka bir deyişle, "havuz" kamlar maksimum sökmek için. Yani bu eylem fotoğraftaki gibi görünür:

Nasıl daha ayrıntılı incelemeler aynasını sökmeye? İçinde aynı vida görülebilir, çıkarılabilir bir yıldız tornavida. erişmek için, kesinlikle saat yönünde sökmek için iyi bir tornavida gerekir. vida yüklü değil araçlar modeli vardır. Bu durumda, kartuş tamamen hazırlık çalışmaları olmadan milden bükülür.

zamanla vida nedeniyle özensiz değişim kesme araçları oluk keskinliğini kaybeder Solak. kolaylık sağlamak için, bir çekiç ile tornavida sokulur vidayı vurabilir. Bu eylem aracına zarar vermeden oluk derinleştirecek.

gevşetirken, rahatlık açısından önemli bir 14 kullanabilirsiniz.

Nasıl daha sonra matkap gelen aynasını kaldırmak? Oldukça basit bir vida veya soldaki iplikle bir iği gevşeterek, el değiştirme veya tamir için kendini yuvarlak bükülmüş.

Daha yedek mandren

Karmaşık bir şey - Bir mandrenle ve iplik ayarlamak için benzer bir sekans için uygun edinirler.

Ne kadar çabuk bu kısa videoda gösterilen matkap ile çakın kaldırmak için:

değiştirirken dikkate bağlantı türünü alır. Bunlardan ikisi:

Konu olan bir kartuş yukarıdaki şemada bir araç üzerine monte edilmiş.

Iplik kartuş iki tip damgasını olduğunu bilmek önemlidir:

1,5-13 - kartuşa monte kesici aletin minimum ve maksimum çapı işaretlenmesi.

değiştirmeler için, bu işaretlere dikkat. senin matkap ayna ayarlanırsa, örneğin, 1.5 -13 M12, aynı işaretli kartuşu değiştirmek için gereklidir.

Koni bağlantı türü biraz daha kolay düzenlenir. Kartuşu değiştirdikten sonra basitçe şiş. Aşağıdaki çeşidi vardır:

"B" etiketli mağaza araçları her patron montaj tam koni tabanı anlamına ilginçtir. etiket (10 ila 18) üzerindeki sayılar - Alt açıklık çapıdır.

Nasıl matkapla konik bağlantıdan kartuşu çıkarmak için? en kolay yolu. Kartuş pimi kabartma ile standart bir çekiç ile sökülür.

Bir tornavida satın almak ne

Bazı eserlerinde vidaları çok sıkmak zorunda. Kesinlikle bir tornavida ile elle yapabilirsiniz, ancak kayda değer çaba ve zaman alıcıdır gerektirir. süreci hızlandırmak için, bir tornavida seçmek gereklidir. Ev - - Ancak çok daha kolay montaj ve demontaj vidaları çok ucuz modeli vardır. Bazı matkap modunda çalışabilir.

Bildiğiniz gibi, profesyonel tornavidalar fazla değeri olan, ancak bu bir rastlantı değildir. Daha iyi ve daha pahalı malzemeler kullanılır güvenlik büyük bir farkla, ile yapılır. Buna ek olarak, olası uzun vidalar vida ve / veya daha sert malzeme ile çalışmayı kolaylaştırır daha fazla güç sahiptir.

kaynak profesyonel ve ev tornavida arasındaki fark

tüketici veya ihtiyacınız profesyonel tornavida çözmek için yapılması gereken iş miktarını tahmin ediyoruz. Eğer inşaat veya büyük onarım başlarsanız muhtemelen profesyonel veya yarı profesyonel modele ihtiyaç vardır. Eğer bir araç periyodik olacak gerekiyorsa - sökün şey / zaman zaman günlük fazlasıyla yeterli olduğunu sıkın. Bu araç sayesinde artıları kaynak basitçe talep olmayacaktır. bu kriter çok zor değil Yani bir tornavida seçin.

sınıf tanımlanmış olması, size bir tornavida veya bir pil ihtiyaç güce karar vermek gerekecektir. iş yerinde daha yüksek mobilite ve pil kablosu müdahale etmeyecek de, ama daha ağır: Avantajları ve her iki dezavantajları belirgindir. Ağ pil gücüyle bağlı değildir, ama güç Tüm inşaat alanlarında değil sahiptir. Genelde, seçim zor. İyi bir pil ile akülü vidalama ağında yayınlanan benzer bir modelden daha iyi daha pahalı değer bir belirleyici an olabilir. Fark pil varlığı ile oluşur - iyi seçenekler pahalıdır.

Ben Tornavidalar, kord kritik uzunluk

Eğer güç tornavida seçmek için karar verirseniz, kablonun uzunluğuna dikkat edin. Artık öyle, işe yarayacak kolay - daha taşınabilirliği taşımak zorunda olmayacaktır.

Pillerin doğru tornavida seçmek için, pil türüne dikkat etmek gereklidir. Bu konuda tek bir şarj yanı sıra depolama yerleştirmek için prosedür üzerinde çalışma süresini bağlıdır.

 • Lityum iyon (Li-İyon). Uzun bir ücret, hızlı şarj tutmuyorsa, şarj edilme çok sayıda depolama sırasında neredeyse hiç akıntı var. Genel iyi bir seçenek, ama pahalı olarak. Belki, tek şarjla operasyonun süresi önemlidir profesyonel modelleri üzerinde daha yaygın olduğu için. dezavantajı soğuk ve ülkemizde önemli olan korkusudur.

Lityum iyon piller, uzun ömre sahip kendini deşarj tabi değildir, ancak pahalı

Nikel metal hidrit piller iyi bir seçenek, ama çok uzun bir hayatım yok

Pilin en ucuz türü - nikel-kadmiyum pillerin, ancak bir "şarj hafıza"

Eğer tercih Yani, bir akülü vidalama periyodik halindeyken ve nikel-kadmiyum pil için iyi çalışır. Eğer dikkatlice kullanırsanız, uzun zamandır. Eğer büyük ölçekli işe başlamak, bu diğer piller kullanmak daha iyidir - Daha az kesinti olacak, iş daha hızlı hareket edecektir.

anahtar ve anahtarsız: tornavida ayna iki tür biridir. Bystrozazhmnoy (genellikle üç lobu) meme saniye değişiklik sağlar - kartuşu biraz tekrar edildi ters yönde krank sonra meme, değişen elle hafifçe döndürülür. Buna ek olarak, bir pozitif şey vardır: olmasıyla tutucu alan herhangi bir kalınlıkta eki monte edilebilir. tutucuya incik var ana şey.

Tornavida mühimmat Türleri

Anahtar mandrenli aynı operasyon özel bir anahtar gerektirir. Bu, özel bir sokete takılı özgür olmayan bağlanma kadar krank edilir. anahtar değiştirilmesinden sonra ters yönde döndürülmektedir. dezavantaj açıktır: taraftan anahtar gereklidir.

Anahtarsız mandrenin yapısına göre, bir ya da iki kavrama sahip olabilir. milini - İki kavrama, onlardan biri kartuş, ikinci düzeltir. debriyaj biriyse, o zaman vücudun bir şaft kilit düğmesi vardır.

Bu parametre için tornavida seç zor değil - genellikle tüm hızlı harekete katılıyorum. Ancak biraz daha pahalı eşit olduğu diğer şeyler vardır, sen büyük boyutta ağızlığı düzeltmek için izin verir.

Eğer tornavida ve güç türüne karar verdikten sonra, teknik şartname üzerinde durulması gerekir. Onlar vidalı ne olacağını vidalar ve hangi malzeme belirler.

Örnek Performans tornavida

hız ve tork

bir tornavida vida dönebildiği kuvvet momenti belirlenir. Bu ev modellerinde oldukça küçük olabilir - 10-15 Nm ve profesyonel 130-140 Nm ulaşabilir. pro tornavidalar kolayca ve hızlı sert malzemelerle çalışmak için vidaları ve büyük sıkın Çünkü.

Ama gerekli yüksek tork nedeniyle uygulanan kuvvet ayarlayabilirsiniz tornavida tüm malzemeler ile her zaman değil, değil. Bu amaçla orada sınırlayıcı. Bu mandren üzerine yerleştirilmiş hareketli bir halka olarak tasarlanmıştır.

Hız ne kadar büyük olursa tork

halka üzerinde belirli sayıda önüne koyarak, bir işareti, sen bir araç geliştirebilirsiniz maksimum kuvvet olarak ayarlayın. Bu değeri ulaşıldığında, kartuş tek kaydırılır edilecek - vida büküm gitmiş olacak. izlemek açıkça bu değeri elde - Ratchet açar.

bağlantı elemanları ve sondaj fiili sıkılaştırılması: Birçok modeller tornavidalar iki modda çalışabilir çalıştırılabilir. Böyle bir model çoğunluğu artık bir tornavida, matkap, denir ama. Matkap mod anahtarını (ön ucu yerine) son konumu ortaya geçmek için. Bu sayede bile oldukça zor materyalleri delmek kolaylaştırır maksimum hızı, mümkün kılar.

Ve Kutya tork ve dönme hızı - güç elektrik motoru bir sonucudur. Nedenle bu seçeneği de bakmak gerekir. yüksek hızlı parametreleri ile elektrik hattına tornavida: Ama burada sadece üç değerden takip etmek gerekir. iyi bir performans ile güçlü modeli birçok üretici bulundu, ancak Metabo (Metabo), Bosch (Bosch) ve Makita (Makita) ve diğer tanınmış fiyat gibi gerçekten çok yüksek olabilir. benzer özelliklere sahip başka markalar ama daha makul fiyatlarla vardır. Örneğin RYOBI (Riobi). az bilinen bir marka olsa da, ancak İncelemeler yukarıda belirtilen tanınmış markalarla daha kötü. Amacıyla tek gücü hakkında temel özellikler ve fiyat modellerini karşılaştırmak edebilmek için, ancak farklı markalar, biz masaya onları azaltır.

Hızlar sayısına söyleyecek birkaç kelimeye bedeldir. hızlarda sayısı ile karıştırılmamalıdır. Bu vidalar veya matkaplar, farklı boyutlarda çalışırken kullanılan iki işlem modu bulunmaktadır. küçük vidalarla çalışırken büyük vidalar vidalama veya büyük delikleri açılırken / matkap daha yüksek bir hız seçebilirsiniz - daha az.

Onların çalışma parametrelerini seçmek gerekir pil türü dışında sağ tornavida, piller, seçmek için:

 • Kapasite. Bu stok kadar enerji miktarını yansıtır. Daha bu daha iyi (ama daha pahalı) Parametre olduğu açıktır.
 • Gerilim. akülü vidalama için Pil 10 V, 12 V, Bu parametrelerle 14.4 V. genellikle ev modeli vardır. Daha ciddi bir araç 18 V ve 24 V'luk bir gerilim ile çalışır

Seçilen tornavida özellikleri nelerdir?

Ev veya profesyonel kullanım için bir tornavida seçmek için, ve pişman olmaz, parametrelerin gerekli olduğu görüntülemek için gereklidir. Birkaç model aldı ettiyseniz o ücretleri pilleri tornavida arasındaki aralık ne kadar süre onlara bağlı olduğu, bu özelliklere bunları karşılaştırın.

Her zamanki gibi, bu fonksiyon gerekli, ancak büyük ölçüde kullanılabilirliğini artırmak değildir. Bazı fiyat eğer ve asansör, çok daha ve bazı oldukça dikkat çekici değildir. ve ters ışık işyerinin varlığı - en ucuz tornavida seçmek için, minimum yapabilirsiniz. dinlenme, tabii ki, kullanışlı, ancak profesyoneller için daha uygun.

Bazı ek özellikler çok yararlıdır

Bu seçeneğin olması mümkün vidasını veya matkap malzemesi yakalanmış kolaylaştırır. özel bir anahtar aracılığıyla yapılır elektrik polarite, değiştirilmesinin neden olduğu dönme yönünün değiştirilmesi. Genellikle, tahrik kolunun yakınında yüklenir.

Örnekler düğme düzeneğini vidalama geri uçuş

Çoğu zaman, seyahat yönünü değiştirmek için bir düğme üç konumu vardır: ortalama aracı devre dışı bırakılır. Bu güvenliğini artırır: yanlışlıkla kolunu vurursan, tornavida sadece durur ve ters yönde döndürmek için hemen başlar.

iş yeri vurgulayarak - gerçekten tornavida bedelini etkilemez edilir Çok uygun bir seçenek. İyi ışık koşullarında sayesinde aracı kontrol etmek çok daha kolaydır.

çalışma alanı için Tanıtım - yararlı bir ek fonksiyon tornavida

sap ya da başlangıç ​​düğmesine bastığınızda yanar kartuş LED'li yakın aracı gövde. Eğer rahat çalışması için bir tornavida, seçmek istiyorsanız, istihdam vurgulamak oldu bakın.

Eğer bir pil ile bir tornavida seçmek için karar verirseniz, bir batarya göstergesi olması güzel olurdu. kırmızı, yeşil, sarı, gövde üzerinde yer almaktadır - Farklı renklerde Bu ışık yayan diyotlar. Ne zaman yeşil - tam şarj durumunda kırmızı - neredeyse boş.

Pil Göstergesi

Yer göstergesi firması bağlıdır, ancak genellikle aynı yerde sapın kalınlaşma ve LED aydınlatma ile ilgili, ya da konut üstündeki.

Otomatik besleme vidaları

Bu tornavidalar da dükkan denir. Bu seçenek uzmanları, fikstür küçük artışlarla konulmalıdır alçıpan, çalışırken özellikle olanlar için yararlıdır. kılavuzları otomatik olarak tutucu beslenir içine kendi kendini kılavuzlayan vida sıkışmış özel kayış üzerine monte edilir.

bağlantı elemanları otomatik olarak beslenmesi ile tornavida

Bu seçenek iki şekilde uygulanabilir: (soldaki resim) hırsızlık tornavidalar geleneksel tornavida paketliyor yoktur. alet bir matkap halinde ya ters edilebildiğinden ev kullanımı için ikinci bir seçenek, tercih edilir. Shoplifter aynı tornavida - profesyonel kullanım için çok özel ekipman.

Nasıl yardımıyla ve ek alet yardımı olmadan hızlı ve kolay kartuş tornavida kaldırın.

Ülkemiz, tornavidalar, hem evsel ve sanayi araçları olarak çok uzun zaman önce değil çıktı. İlk defa onlar havacılık endüstrisinde kullanılan ve sonra tornavidalar sıradan insan hayatında kullanılmıştır.

Ana parça Bu cihaz için bir mekanizma ayırt edilebilir arasında, içi boş bir şekli, bir silindir, ayar manşonu ve sıkıştırma çenelerinin oluşmaktadır. Bu mekanizma denir - Bir kartuş.

aleti milinin ve aynı parça üzerinde, kartuş veya koni içinde bir diş üzerindeki dişler vasıtasıyla Erişim kartuşu.

Bugün pazar mühimmat iki ana türü sunmaktadır:

Anahtarsız mandren başka sınıflandırma vardır:

ayrıntı bu tür kaldırma az bir nedeniyle kavrama çubuklarını ve diğer döner şekilde bir çırpıda sıkmak ya da iki el gevşetebilir.

Bu ürün ile çalışmak aynı adımları içerir, ancak bunlar tek elle yapılır. takım çıkarırken tür ürünlerin tasarım otomatik bir kilitleme milini içerir, bu mümkündür.

bunlar aracı ile çalışmak için herhangi bir aracı eklemek için kullanılabilir ve tür bir anahtar olarak başka bir araç kullanımı için gerekli olmadığı gerçeği ile karakterize Anahtarsız mandren.

Bu kartuşlar iki malzeme çeşitleri yapılmıştır:

Plastik ürünlerin kullanımı - iyi bir fırsat kullanılan ekipman ağırlığını azaltmak için, ancak bu malzeme yeterince güvenilir ve şok yüklere karşı dayanıklı değildir değildir. Anahtarsız mandren yerli ve profesyonel görevlerini yürütmek için kullanılabilir.

Kamera kartuşlar daha güvenilir, sağlam ve büyük şok yük etkisi fonksiyonuna sahip olan tornavida için önemsiz değildir dayanabilir.

kartuşu sabitleme çeşitli yolları vardır. Bunların arasında:

 • iplik;
 • Morse konik;
 • Yukarıda söylenenlerden ek olarak kilitleme vidası;

En basit ve en güvenilir yöntemlerden birisi 19. yüzyılda kullanılan koni vardır. Mil, özellikle kartuşun mevcuttur koni parametreleriyle bilenir. iki unsur birleştirilir zaman sebat bağlantı elde edilir.

Biz uydurma düşünün, o zaman anlamını bütün kartuş ve şaft üzerindeki dişlere uygulanır. parçalar basitçe vidalı ürünü bağlayacak teknolojisi göre.

Genellikle çelik ve ek bir sabitleme görevi gören bir sabitleme vidası kullanılmıştır. Tipik olarak kafa, bir tornavidanın olarak tasarlanmıştır, ve iplik sola kesilir. Maksimum ayna çenesi salmak eğer Vida sadece görülebilir.

Tespit yöntemi sadece bunu keşfetmek için gereken bunun için, tornavidalar kullanılır belirlemek için kolay yeterlidir. Bu Mors konik Eğer kartuş üzerinde ise bu 1-6 B10 gibi yazılır.

Herhangi bir referans mekanik bulunabilir koni boyutu, - Bu yazı, 1 ila 6 milimetre ve B10 sap çapı anlamına gelir.

tornavida aynasını tersine çevirmek için yaklaşık karmaşık bir şey yok, bu 10 Allen anahtarı gerektirecektir

 • Anahtar aynası kısa kenarına kenetlenir
 • Tornavida için yeterli süre boyunca dahildir, anahtarı çevirerek masaya vurdu

Sonuç olarak, pim ayna vasıtası ile sol iplik, bunun şafta sabitlenmiştir gerekir krank.

Bu bir yoludur, ancak yalnızca biri değil.

 1. kartuşunun altındaki vida, bu tahrik miline ek bir eki ise Chuck çeneler, tamamen bırakmalısın
 2. Gut kıran vida saat
 3. altıgen tutun ve bir saat yönünün tersine hızla yukarı krank deneyin
 4. Kartuş hareket etmelidir, fakat bu olmazsa eğer anahtarın uç güçlü bir darbe çekiç koymak değil de, gerekli olduğu

Nedenle bu yöntemlerin hiçbiri o zaman tek seçenek tamamen Cihazı sökmeye ve iğ ayna ve vites ile tasarım çekin etmektir, işe yaramaz olur. Bu tasarım bir mengeneye ayarlanır ve ancak bundan sonra kartuş anahtarından kaldırılır.

Bazı modellerde, görevi kolaylaştırmak için yardımcı özel tornavidalar oluklar vardır. Ne yazık ki, çağdaş enstrüman nadir olduğunu.

aracı çok fazla ısınmasına eğer kartuş ile sorun oluşabilir, bu nedenle zaman tornavida zaman bir dinlenme vermek gerekir.

Yeni bir ürün seçiminin esasları

Eski bir kartuşunun değiştirilmesi gerekiyorsa, yeni bir seçim zamanı. Onların anahtarlık çeşitleri, bir anahtar ve anahtarsız veya hızlı tarafından sıkıştırıldığı bir aletin yapımında kullanılabilecek olduğunu hatırlamakta yarar var.

Anahtar ürünlerin avantajı üzerine klip, hızlı, çok daha verimli, ancak yürütülen bu parametrede aşağı değildir gerçeğidir, ancak klip mekanizmasını giymek nedeniyle sıklıkla değiştirilmesi gerekir.

genellikle takım değiştirirseniz, büyük ölçüde zaman kazandıracak göreve yürütülmesi hızlı bir versiyonunu seçmek en iyisidir. büyük çaplı takım tercihini kullanırken Ama anahtar sahibine verilmelidir.

Bir koni vasıtasıyla tornavida monte edilir Kartuşlar, yapılabilir ve hızlı anahtar, seçim tüketiciye kadar her zaman.

her şeyden önce herhangi bir sorunuz sonra, size video izlemek işaret ediyorsa, hepsi aynı, sadece biraz daha net var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 2 =