Alçıpan fotoğraf mutfak tavanları

Mutfak için Alçıpan tavanlar: fotoğraf örnekleri ve stil seçmek için ipuçları

, Streç kumaş boyama, badana, duvar kağıtları: Mutfakta gibi belirli alanlarda tavanlar terbiye için birçok seçenek vardır. Ancak, en popüler bugün alçı levha yapımı bulunmaktadır. Mutfak için alçıpan tavan, çünkü bu şaşırtıcı değildir: fotoğraf makalesinde sunulmaktadır, yadsınamaz avantajları vardır.

Mutfakta Asimetrik alçıpan

Avantajları ve tavan alçıpan dezavantajları

Eğer mutfak tavan iyidir merak ederse (çeşitli seçeneklerin fotoğrafları kolayca internette bulunabilir), zihin alçı panelli hemen gel.

Hangi mutfak tavanında iyidir: ilham için fotoğraf fikirler. Çeşitli stilleri sürümleri. seçim kriterleri. kaplamaların çeşitleri. Klasik yolu bir tavan tasarımı. Modern süspansiyon yapıları.

Alçıpan tavanlar Avantajları

Mutfak için alçı levha asma tavan (özel sitelerde fotoğrafın iyi gösterilmektedir) yüklemek kolaydır ve hiçbir karmaşık öncesi tedavi gerektirir. Sen profesyonel yardım almadan ve yenileme en az bilgiye sahip yükleyebilirsiniz. Ancak, kartonpiyer yapılmış mutfak düzeyli tavan yüklerken deneyimli oluşturucu yardım almalıdır (Internet üzerinde fotoğrafın seçimini belirlemeye yardımcı olmak için).

alçı tavan inşaat metal ve ahşap elemanları kullanılarak

Alçıpan tavanlar hızla ve kolayca düzensizlikler, havalandırma boruları, yalıtım malzemeleri, kablo ve kablolama Communications, içerideki modern bir mutfak ve muhteşem bir görünüm vermek gizlemek için izin verir.

Küçük bir mutfak için alçıpan tavan resimleri tek katlı tasarım spot işaret onları gömülü kullanarak alanını genişletmeye yardımcı olmak için nasıl kullanılacağını gösterir. Çok seviyeli tavanlar rahat fonksiyonel alanları üzerinde büyük bir oda kırmak için fırsat verir.

1

Yerleşik spot ışıkları Tek seviyeli tavan

Alçıpan konstrüksiyonların çok avantajı arasında çevre dostu onları çağırabilir. sıva tabakası "nefes" onları tanır ve bunlar kalıp korkmuyoruz. Böyle tavanlar tamamen insanlar için güvenli ve yüksek nem ve sabit sıcaklık değişimleri odalar için uygundur.

Alçıpan anlamlı odasında gürültü seviyesini azaltabilir bazı iyi ses yalıtımı özelliklerine sahiptir. Alçı levhalar, bütün metal çerçeve yangına maruz değildir.

Alçıpan ses yalıtım özelliklerine sahip olan

Tavan alçıpan kullanımının lehine bir diğer önemli faktör düşük maliyetidir. Böylece, hatta küçük bir bütçe ile orijinal bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Alçıpan tavanlar dezavantajları

tüm avantajlara rağmen, alçıpan tavanlar bazı dezavantajları yok değildir. Hatta suya dayanıklı alçı levha suyun etkisi altında deforme olur. daire Yukarıdaki komşular sel olacaksa, o zaman tavan tamamen değiştirilmesi gerekecektir.

Mutfakta tavan dekorasyon için suya dayanıklı alçıpan kullanmak daha iyidir

Faydalı İpucu! Eğer güçlü bir özü kullanabilirsiniz, mutfakta alçı tavan nem direncini artırır. Bu buhar ve nemin zararlı etkilerini en aza indirecektir, hem de hoş olmayan bir koku ve isle sorunu çözmek için.

tavan takma yeri yüksekliği en az 10 cm azaltıldığı anlamına gelir (çok-katlı bir yapı, montaj durumunda - hatta daha fazla). Bu nedenle, bu tavanlar her zaman düşük tavanlı mutfaklar için uygun değildir.

Dubleks asma tavan alçıpan mutfak en az 10 cm ve yüksekliği azaltacaktır

Alçıpan farklı dayanıklılık olduğunu. Zamanla, orijinal renk ve şeklini kaybeder ve demonte edilmesi gerekecektir.

çatlaklar içinde görünebilir büzülmeye bağlı olarak dikkatle Alçıpan tavanlar, yeni mutfaklar kullanılmalıdır.

mutfak alçıpan ve ahşap paneller bitirme kullanılan

mutfak, fotoğraflar ve türleri için Alçıpan tavanlar

Kurulum teknolojisine bağlı olarak, asma tavanlar ve bindik ayrılamadı. çubuklar veya parantez - Metal çerçeve askılar ile tavan plakasına bağlanmıştır. Bu çerçeve bağlı alçı için. süspansiyonlar boyutu tertibatının genişliğidir. Bu alanda, aydınlatma ve havalandırma boruları için iletişim kablolarını gizlemek.

Mutfakta Yanlış tavan veya yaprak GCR

Asma tavanlar kartonpiyer modüler ve katı. Alçı levha bütün yaprak - İlk durumda modüller ikinci, şeritler, bantlar veya karo şeklinde bir fabrikada üretilmektedir.

Modüler tavan büyük avantajı bireysel modülleri yerine deformasyon durumunda tüm yapıyı, hem de gizli haberleşme ücretsiz erişim değiştirmek mümkündür. kusurları ve örtüşme usulsüzlük gizlemek için tasarlanmış Sürekli tavanlar, zaman imkansız bir tesviye solüsyonu yardımı ile bunu yapmak için.

mutfak tavana bir kompleks çok katlı yapı,

Asma tavanlar Herhangi mutfak modern bir görünüm vermek ve fonksiyonel bölgeye alanı bölmek olanak yerleşik lambalar, kullanmanıza izin verir.

monte etmek için asma tavan tavan levhası doğrudan bağlanan bir metal ya da ahşap çerçeve kullanılır. Bu nedenle, özel bir çerçeve sertliği ve mukavemeti bildirilmektedir. On daha sonra astar ve shpaklyuyut olan alçı levha sayfalarını bağlıdırlar. Son aşamada boyama veya halicilik yüzeyini kullandı.

alçı monte armatürler, spot içinde

Faydalı İpucu! Asma tavan da onun yüksekliğini azaltmadan oda dönüşümü sağlar. Genellikle Kruşçev bulunan küçük mutfaklar için uygundur.

yüklemesinde mutfak için kartonpiyer yapılmış tavan ve ipuçları Fotoğraf Tasarımı

mutfak için asma tavanlar çeşitli farklı türleri:

Asma tek seviyeli tavan sıva alçı süslüdür

Tek seviyeli tavanlar pürüzleri ve iletişimi gizleme, uygun maliyetle tavan hizalamak izin verir. Bu ucuz, basit, derli toplu bir tasarım istisnasız tüm yemekler için uygun olmasıdır.

mutfak tavan çevre üzerinde alçıpan Kutu

Onun kurulum kendi başlarına uygulanması kolaydır. elleri ile mutfak tavan alçı yüklemek için (montaj çalışmalarının bireysel aşamaların fotoğraf ve video örneklerle internette bulunabilir) olarak yapmanız gerekenler:

 • Geleceğin tavan noktası yüksekliğini işaretlemek;
 • işaretleyici iplik ve alçıpan levhaların gelecekte inşaat çevre bina seviyesi önlem;
 • dübel profilleri ve montaj levhaları sabitlemek;
 • mesafe olacak şekilde vidalanmış, alçı levha, en az 20 cm yaprak saptamak;
 • macun eklemler, dikişler serpyanku üzerinde önceden yapıştırılan;
 • Uygulanan üst kaplama.

mutfak-yemek odası Dubleks alçıpan tavan

Bütün bu çalışmalar özel beceriler gerektirmeyen, ancak bir ortak ile onların en etkili yürütmek için.

tek katlı tavanlar için en iyi seçenek Yüzeye bir parlak parlaklık veren boya kabul edilir. Tavana bu tür Daha özel tasarım mutfak, bir resim vermek şablonlar kullanılarak uygulanır olacaktır.

Alçıpan yapısı kolaylıkla kablo, havalandırma boruları gizleyebilir içinde

Eğlenceli! Özel efekt kalem kağıt sıvı ile uygulanır adlandırılan toplu boyama, kullanılarak elde edilebilir. daha bu tasarım teknolojisinin yaratılmasıyla sayısız videoda bulunabilir.

genişletilmiş üç boyutlu yapılar ile tamamlanmaktadır mutfak tavan

Yaygın dubleks alçıpan tavanlar mutfak (dergilerde ve internette resimler onların inanılmaz estetik göstermek). çok ayrıntılı değil ve yüklemek için karmaşık değildir, onlar her zevke uygun seçenekler çok çeşitli sunuyoruz. Alçıpan basitlik ve streç kumaşların güzellik birleştirmek düz arka hatlar, hassas geometriler (elips, dikdörtgen, daire) ya da kombine tavan olabilir.

iç tavan beyaz ve koyu gri renkte bir arada kullanılan

Geniş mutfaklar için optimal çözüm alçıpan tavan katmanlı edilecektir. Zonlu alanı, tüm alanın rasyonel kullanımını, yetkili mutfak aydınlatma ve aydınlatma yardımıyla özellikle çalışma alanı sağlamak için: Onlar aynı anda birden sorunları çözmek için izin verir. tavan (yanı sıra davlumbaz, aydınlatma sistemleri, genellikle süslenmiştir alçı elemanları) montajı uzman hizmetlerini gerektirir, ancak bu durumda bile en garip tasarım bir haftadan daha uzun süre kurulacaktır.

aydınlatma spot mutfakta kullanılan İçin

fotoğraf örnekleri ile mutfakta tavan tasarımı için genel öneriler

Form iki- askıya alınan veya çok düzeyli tavan görsel pürüzsüz uzay sınırlamaları için yardımcı olur. Dikdörtgen, kare mutfak çizebiliriz. Oval kıvırcık alçıpan geniş odalar için uygun mutfakta tavanlar (fotoğraf uzman sitelerinde sunulan) ve kare - daraltmak için.

Çalışma mutfak alanı görsel FCL hacmi tasarımı ayrıldı

alçak tavanlı odalarda size katmanlılığını ağırlıklandırma sıva dekoratif unsurlar, geniş bir rakam kaçınmalısınız.

Aydınlatma ayarlayın ve yetkin kendi parlaklığını belirlemek için önemlidir. çalışma alanı iyi aydınlatılmış olmalıdır, ancak yemek masası üzerinde dağınık bir ışık sakinleştirmeye uygun olacaktır.

Mutfakta tavan Kardeş mat beyaz boya ile boyanmış

dergilerde mutfak tavan için resimde görüldüğü gibi, mat klasik tarzda iç harika görünüyor yüzeyleri ve parlak - modern iç.

video ve gipsorkartona mutfağında güzel tavan fotoğrafların Büyük seçim internette sundu. fikir ve tasarım bulmakta biraz zaman harcarsanız - mutfağınızda gerçekten orijinal şık ve benzersiz süspansiyon tasarımı içinde oluşturabilir.

Alçıpan asma tavan: fotoğraf, farklı odaların tasarımı

Alçı panoda iki seviyeli tavanlar, fotoğraf ve açıklama

Alçı panoda oturma odası için iki seviyeli tavanlar, iç mekandaki fotoğraf

Alçı Levha Yatak Odası Tavanları: Fotoğraf ve Montaj İşlemi

Koridor ve mutfak için zemin üzerine fayanslar: fotoğraflar, seçme ve istifleme ipuçları

Mutfak fıstıkları için önlük: orijinal fikirlerin fotoğrafı ve seçimle ilgili tavsiye

Mutfakta alçı levha tavan: tasarım, fotoğraf

Mutfakta jips mukavvanın tavanı tavandaki tavan plakalarının farklı seviyelerde olduğu, yarıkların, usulsüzlüklerin bulunduğu durumlarda son işlem yapmak için mükemmel bir seçenektir. Aynı zamanda iletişim döşeme sorununu çözmeye yardımcı olacak ve ilginç bir ışıklandırma şeması yaratma fırsatı sağlayacak.

Alçı plakalı tavan yapımı, düz, eğri, yuvarlak, oval farklı formlara sahip olabilir. Herhangi bir iç mekan stilinde, alçı sıva tavanları uygun olacak ve birtakım teknik ve estetik problemleri çözecektir.

Mutfakta alçı levha tavan tasarımı

Alçı levha yapım tasarımına geçmeden önce bir takım teknik şartları dikkate almak gerekir. Örneğin, bir çalışma bölmesinin bir ekstrakta olması gereken ekipmanın üzerine bir hava kanalı gerekir ve bunun için sağlanması gerekir. Armatürlerde inşa etmeyi düşünüyorsanız, bu armatürlerin boyutlarını dikkate alarak tavanlar ile alçı levha arasındaki mesafe seçilmelidir.

Çalışma odası odanın büyüklüğünün ve tavanın şekline göre değerlendirilir. Ardından seçilen stil ve işlevselliğe bağlı olarak düzey sayısını ve konumunu belirleyin. Sonra, tavan yüzeyinin düzeltileceği rengi ve yöntemi seçersiniz. Mutfakta alçı levha tavan tasarımı çalışmaları son aşamasında - aydınlatma cihazları ve dekoratif elemanlar seçimi.

Renk seçimi yaparken genel tasarım kurallarına uyulmalıdır:

 • Küçük odalarda açık renkler kullanmak daha iyi;
 • Ferah mutfaklarda doymuş koyu renk tonlarına izin verilir;
 • Pastel renkler neredeyse her iç mekan stiline uyacak ve konfor katacak;
 • Parlak, sert renkler, refah ve ruh hali üzerinde kötü etkiye neden olabilir.

İpucu: Görsel imar uygulamasını vurgulamak isterseniz, farklı yüksekliklerde her bir bölgede mutfakta asılı bir alçı levha tavan yapın. Farklı yükseklikleri ayıran sınır boyunca tavana monte edilen nokta ışık fikstürleri, etkiyi güçlendirecektir.

Mutfaktaki tek katlı alçıpan tavan

Bu, her oda için uygun olan en basit tasarımdır. Yüzeyi sıvalı ve boyanabilir - ve bu durumda tavan tüm avantajlarını koruyarak gelenekselle farklı görünmeyebilir.

Tavanın altında iletişim, kablolama veya aydınlatma armatürlerini kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda mutfağın görsel imar edilmesi, farklı bölgeler üzerinde farklı bir renk veya farklı doku uygulanarak vurgulanabilir. Örneğin, yemek masasının üstünde, tavan hafif olabilir ve çalışma alanının üstünde - daha doymuş bir tonda olabilir. Yemek alanına dikkat çekecek ve içerideki egemenliğini sağlayacaktır.

Mutfakta alçı plakanın tavanı, bu alanların sınırları boyunca aydınlatma armatürleri takarsanız bölgeleri seçmeye vurgu yapmanıza yardımcı olacaktır. Yöneltilen ışık, bu ya da odanın bir bölümünü etkin bir şekilde tahsis eden bir tür "ışık perdesi" yaratacaktır.

Üç boyutlu çizimlerle süslediğinizde basit bir tavan, başyapıtı haline dönüştürebilirsiniz. Bunları kendiniz yaratabilirsiniz - ve bu kolaydır. Seçilen desene yüzeye uygulayarak, sıvı kağıt yardımı ile çizimini yapar ve kuruturuz. Bundan sonra, jips mukavva levhaları seçilen yerlere sabitlenir ve olağan şekilde boyanır.

Alçıpan mutfağında iki kat tavan

İki aşamalı olarak yapılan tasarım, muhteşem bir iç mekan elde etmek veya mutfak gibi karmaşık bir odayı onarırken ortaya çıkan teknik problemleri çözmek için daha fazla fırsat sunuyor. Çıkıntı yapan parçalar, hava kanalları veya büyük gömme armatürler gibi kendilerini haberleşmenin geniş öğeleri altına gizleyecektir.

Farklı yüksekliklerin parçalarının birleşimi hacim verecek ve iç görevleri çözmeye izin verecektir. Yapının yüksek kısımları çoğunlukla mutfağın çalışma alanında veya merkezdedir. Seçilen tasarıma bağlı olarak çeşitli şekle sahip olabilirler. Mutfakta alçı levha tavanlarında genellikle oval ve dikdörtgen elemanlar birleştirilir. Alçı panelden streç tavanlara kadar çeşitli unsurların kombinasyonları da vardır. Bu iç mekanı çeşitlendiriyor ve bir "bükülme" ekliyor.

Mutfakta alçı panelden çok seviyeli tavan

Alçıpan parçalarını üç veya daha fazla seviyede kullanırsanız, böyle bir tavan çok seviyeli olarak adlandırılır. Çoğu zaman, yüksek tavanlı, ferah mutfaklarda - üç metre veya daha fazla - kullanılır.

Özellikle "Stalin" olmak üzere, eski yapıların daireleri için normal olan, tavanın yüksekliğinin dört metreden fazla olduğu durumlarda bu özellikle doğrudur. Boyunda çok büyük değil, önemli bir yükseklik ile bu odalar orantısız görünüyor ve çok seviyeli bir tavan, oranları düzeltmenizi, odanın daha rahat olmasını sağlar.

Bu tavanlar, tavanın yüksekliklerinde büyük farklılıklar, önemli kusurları gizleyebilir ve tavan kirişlerini veya havalandırma kanallarını gözlerden uzaklaştırabilir. Yardımları ile, örneğin, mutfak mobilyalarının münhasırlığını vurgulamak üzere aksan ayarlayabilirsiniz.

Mutfakta alçı levha tavan: artı ve eksileri

Alçı alçı levha yapıları için artılar çok, ana listeliyoruz:

 • Kabloları ve iletişimleri gizleyin;
 • Tavan plakalarının düzensizliğini ve kusurlarını gidermek;
 • Görsel imar konusunda yardımcı olmak;
 • İç mekana kişiliği kazandırın;
 • Tavan arası aydınlatma armatürlerinin tavana bir seviyede kurulmasını sağlar;
 • Ek ses yalıtımı sağlayın;
 • Bina hazırlandığında değiştirmeyin, çatlaklar bırakmayın;
 • Tasarım için sınırsız olanaklar sunun.

Açıkça görülen avantajlara ek olarak, dezavantajlar vardır ve tavanı kırpıp değiştirmemeye karar verirken bunlar dikkate alınmalıdır.

 • Alçı plaka yaparken alçı sıva yaparken 7 cm yüksekliğinden kaybolur;
 • Kurulum becerileri gerektirir ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilir;
 • Zamanla alçı levha plakalar arasındaki derzler çatlamış olabilir.

Mutfakta aydınlatmalı alçı levha tavan

Düzgün seçilmiş ışık düzenleri, odayı kesinlikle değiştirebilir, daha ferah hale getirebilir, ayrı parçaları vurgulayabilir, ana alanlara odaklanabilir. Tavan içine monte edilebilen spot ışıkları, temel aydınlatma işlevlerini yerine getirebilir veya odadaki belirli yerleri hedef alabilir.

İlginç bir seçenek tavan aydınlatmasıdır. Bu versiyonda, korniş birkaç santimetre tavantan girinti ile duvara yapıştırılmış ve arkasında LED şeridi döşenmiştir. Böyle bir arka ışığın gücü ve rengi değişebilir. Aydınlatılmış tavan daha yüksek gözüküyor ve oda kendisi ek bir hacim kazanıyor. Dahili kaynaklardan gelen yön ışığı iç mekanı dönüştüren ışık ve gölgelerden ilginç bir oyun oluşturabilir.

Alçı levha tavan küçük bir mutfakta

Mutfak küçük boyu, alçı levha tavan yapısının kullanımında herhangi bir engel oluşturmaz. Sadece doğru türünü ve tasarımını seçmeniz yeterlidir.

 • Mutfağın küçük bir yüksekliği ile, tek seviyeli bir tavan seçin - zaten hesaptaki bir santimetreden daha "yiyor".
 • Tek seviyeli tavanı daha karmaşık hale getirmek ve daha etkili kılmak için iyi düşünülmüş bir ışık düzeni yanı sıra bir korniş arka plan ışığının kullanılmasına yardımcı olacaktır.
 • Görsel oda artışı tavana boyama için açık renk yardımcı olacaktır.
 • Tavanda parlak dokular kullanmak odanın ses seviyesini görsel olarak artırır.

İpucu: Mutfak yüksekliği küçükse ancak iki katlı bir tavana sahip olmak istiyorsanız, normal seviyedeki tavana, ana seviyenin biraz altına yerleştirilen geniş bir dekoratif korniş ekleyin. Kornişin arkasındaki aydınlatma gerekli izlenimi yaratmaya yardımcı olacaktır.

Yazım hatası mı var? Parçayı seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basarak gönderin.

Mutfak için alçı levha tasarım tavan - 20 fotoğraf

Tasarımcılar, güzelliğini nefes kesen yapılardan yaratmanın mümkün olması nedeniyle alçıpan sistemden hoşlanıyorlar. Bu benzersiz yapı malzemesinin dekoratif özelliklerini takdir etmek için, fotoğrafları bu makalede sunulan alçı levha mutfağının tavanlarına bakmak yeterlidir.

Mutfak - özel işlevleri olan bir oda ve bir mikro iklim. Bir tavan tasarım projesi tasarlarken bu daima dikkate alınır:

 1. Mutfakta iyi bir havalandırma olmalı. Bunun için, ortak şaftın bulunduğu yere bağlı olarak, boru odanın her yerine sürülebilen ocağın üzerine bir kaput yerleştirilir. Bu nedenle, projenin temel noktası, havalandırma kanalını ve diğer iletişimleri kaldırdığından, çalışma alanının üstünde bir kutu olacak ve bu kutu boşaltılamayacaktır.
 2. Mutfakta ocağın yanında bir gaz sütunu ve / veya bir gazlı ısıtma kazanı varsa da durum daha da karmaşıklaşıyor - saklanmaları arzu edilen boruları da bırakıyorlar.

Alçı levhadaki mutfak tavanının tasarımı kulaklığın tasarımına uyabilir (ve olması gerekir).

Tavan armatürleri kulaklıkta yankı uyduruyor // photo newstroy.com.ua

Plakanın üstündeki davlumbaz kutudaki kanal vasıtasıyla havalandırma şaftına bağlanır // photo reminkom.ru

Çalışma yüzeyi neredeyse bir ayna gibi yansıtılır // photo remontnadonu.ru

Çalışma yüzeyinin üstünde ekstra ışık her zaman yol. // photo ud39.ru

Alçıpan tavanların ilk bakışta görünmesi çok karmaşık görünebilir, ancak hepsi iki düzeye ayrılır: bir düzey ve iki düzey. Düzeyler daha fazla olabilir, ancak dairelerde bu tür tasarımlar çok nadiren kullanılır, çünkü çok fazla alanı "çalarlar".

En sahipleri mutfakta kardeş alçıpan tavan tercih - sadeliği rağmen, bu tasarım çok ilginç ve prezentabl bakabilirsiniz gösterisi altında fotoğrafları. İki seviyeden daha az maliyetle binadan yalnızca beş ila on santimetre yükseklik alır. Bu armatürleri, boyama, ayna ekler, mozaik, dekoratif sıva, sıva veya wallpapered, fotoğraf baskısı ile fresk filmle düzenlemede yardımcı olabilir.

Düz konstrüksiyon fikstürlerin tüm alan boyunca simetrik olarak sabitlenmesine olanak tanır // photo newstroy.com.ua

Delikli alçı levha sıradan olduğundan daha zordur, çünkü sayfadaki delikler vasıtasıyla bağlantı elemanları üzerinden görülebilir // photo astartadecor.ru

İki katmanlı yapılar daha ilginç görünüyor, ancak yalnızca yüksek alanlar için uygundur, çünkü yükleme sonrası yükseklik kaybı en az on beş santimetre olacaktır. Ancak odanın yüksekliği izin veriyorsa, o zaman iki seviyeli sürümde durmaya değer. Burada alçı levha kullanımını en üst düzeye çıkarabilirsiniz - eğrisel ve kırık çizgiler oluşturmak için, karmaşık geometrik şekillerin kabartma deseninin başının üzerine atabilirsiniz.

Alçıpan levhalar güzelce bükülebilir // photo reminkom.ru

Fütüristik tasarım, jips mukavvasından yapılmış // fotoğraf www.gipsmontaj-st.ru

Bu tür tavanlar için "Desenler" bilgisayar programları yardımı ile yapılır // photo httpreminkom.ru

Nazikçe aydınlatmayı kullanırken, ağır inşaat "havaya uçurmak" için yapılabilir // photo pnewstroy.com.ua

Alçı kartondan çıkan Falshalki dar bir odanın duvarlarını optik olarak itiyor // fotoğraf gestiarem.ru tarafından

Alçı mukavvadan "kirişler" alçı için taklit ile hafif poliüretan sıva kalıplama ile dekore edilmiştir // photo newstroy.com.ua

Tavanı kullanarak büyük bir oda bölüme ayrılabilir. Bir kural olarak, mutfakta iki bölge vardır - çalışma ve yemek. Onları belirlemek için, alçıpan üzerine en üst noktayı (tasarım anlamında) yerleştirmelisiniz.

Tavan imarıyla, hiçbir şey odanın etrafında hareket etmenizi engelleyecektir. Bu, mobilyalar, ekranlar, sürgülü kapılar ve bölmelerle yapılan imar karşısında avantaj sağlıyor.

Bir tavan kullanarak bir odayı parçalara bölmenin yalnızca dört yolu vardır. İç tasarım tarzına bağlı olarak, tasarımcı bunun için kullanmayı önerebilir:

Tek seviyeli bir tavan için, birinci veya ikinci yöntem, iki seviyeli bir tavan için yukarıdakilerden herhangi biri için uygundur.

Lambalar-lekeler yemek alanını ayırt eder // photo www.dynasty-dv.ru

Mutfak alanında stüdyoda, bir tavanla vurgulanan // photo potolki.okonka.ru

Aynı stüdyo, fakat rekreasyon alanından kaldırıldı // photo potolki.okonka.ru

// fotoğraf moskva-natyazhnye-potolki-zakaz.rumoskva-potolki-iz-gipsokartona.html bitmemiş olmazdı iç yemek alanı üzerinde bir katman olmadan

Tavan açıkça iki parçaya bölünür // photo newstroy.com.ua

Alçıpan duvarını küçük bir odada kullanmayı reddetmek için hiçbir neden yoktur - tek tek evlerde bazen olduğu gibi oldukça düşük tavanlı olması dışında. ( "Kruşçev" ve "brezhnevki" dahil şehir dairelerin% 100 olduğu) en fazla iki metre oda zirvesinde, güvenle tek katmanlı yapısını kurabilirsiniz - herhangi kusurları üst üste gizler. Alçı levha mutfağının tasarım tavanı, yüksekliği üç metre ve daha fazla ise aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Loft tarzı daha popüler hale geliyor. Sağdaki raflar ayrıca alçı levhadan yapılmıştır // fotoğraf www.gipsmontaj-st.ru

Küçük bir mutfak büyük bir şık olarak tasarlanabilir // photo reminkom.ru

Alçıpan, pratik olarak herhangi bir tasarım fikrini gerçekleştirmeye izin veren inanılmaz derecede minnettar bir materyal. Bu videoyu izleyerek bir kez daha görebilirsiniz:

Natalia Kombarova, özellikle cat-kitchen.ru için

Yorum ekle Cevabı iptal et

Makaleyi beğendiniz mi? "Beğendim" i tıklayın.

Kategoriler

Sitedeki tüm materyallerin telif hakları saklıdır ve telif hakkı yasaları korunmaktadır. Malzemelerin kopyalanmasına, yalnızca CAT Kitchen'a dizin bağlantısı için aktif bir açık varsa izin verilir. Bazı resimler, açık kaynaklardan alınmıştır, bu tür eserlerin telif hakkı sahibi iseniz, bizimle iletişime geçin ve kaynağa bir bağlantı ekleyelim veya resmi siteden silelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 65 = 68