Alüminyum radyatör sınıflandırması

Alüminyum radyatör seçimi: teknolojileri ve markaları karşılaştırma

"Doğru" radyatörlerin seçimi iklimimiz için çok önemlidir, çünkü ısıtma mevsimi birkaç ay sürer ve kışlar oldukça şiddetlidir. Vatandaşlarımızın çoğu alüminyum ısıtıcıları tercih ediyor. Dökme demirli pillerin "hükümet döneminde" bile ortaya çıktılar ve onları ısıtma ekipmanları pazarından yavaş yavaş yerlerinden ediyorlardı. Birkaç on yıl boyunca alüminyum modeller çok popüler hale geldi. Teknoloji değişiyor ve her üretici tasarımda, üretim yöntemlerinde, dekorda yeni şeyler getiriyor. Müşterileri ne çekiyor? Hangi alüminyum radyatörler daha iyi? Hangi şirketlerin evdeki ısınmayı emanet edebileceğini?

Neden alüminyum, demir veya çelik değil

Termal güç. Alüminyum, çelik ve dökme demirden daha yüksek termal iletkenliğe sahiptir. Tasarım başarıyla tasarlanıp monte edilirse, radyatörün ısı transferi 200 vat'a ulaşabilir.

Hafif ağırlık. Hafif metal. Bununla birlikte, nakliye sırasında veya yükleme sırasında herhangi bir sorun da olmaz. Alüminyum radyatörün bir bölümü 1,5 kg'a kadar ağırlığa sahiptir. Örneğin, büyük kütlesi nedeniyle bir dökme demir pil, tek başına kurulumu çok zordur, iki kişinin çabalarını gerektirir, akünün düşmemesi için bağlantı elemanlarını dikkatlice kontrol etmeniz gerekir.

Soğutucu ekonomisi. Radyatördeki soğutma sıvısı miktarı neden bu kadar önemli? Daha kük olan cihaz hızlı ısınır, daha ucuz ısıtma, daha düşük atalet. Alüminyum bölümünde 300-500 ml sıvı, dökme demir - 4 litreye kadar yerleştirilir.

Tasarım. Hafif metalin işlenmesi kolaydır ve bu da tasarım olanaklarını genişletir. Alüminyum modeller güzel, rafine ve çekici görünüyorsun. Perdelerin arkasına gizlenmek zorunda kalmazlar veya ek olarak süslemeleri gerekmez.

Çeşitli boyutlarda. Cihazın gücü, ısı veren yüzey alanına bağlıdır. Radyatörleri her zaman küçük veya tersine çok büyük bulabilirsiniz. Bazı imalatçıların kataloglarında 2 m yüksekliğe kadar modeller bulunmaktadır.

Alüminyum radyatör seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Üreticiler, ürünlerini yoğun bir şekilde ilan ediyorlar. Eğer iddialarına inanıyorsanız, ürünlerin son derece güçlü ve son derece güvenilir olduğuna karar verebiliriz. Fakat pratikte uzmanlar merkezi ısıtma sisteminin çalışmasının istikrarlı olmadığı dairelerde alüminyum radyatörlerin kullanılmasını tavsiye etmemektedir. İstediğimiz kadar su dövülmesine karşı dirençli değillerdir. Ayrıca, alüminyum soğutucunun kimyasal bileşimine duyarlıdır. Dolayısıyla alüminyum cihazlar, sahibinin kendisinin su kalitesini kontrol ettiği özel evlerdeki ısıtma sistemleri için daha uygundur.

Ayrı ayrı, sahte söz etmek gerekir. Markaların popülaritesi sıklıkla acımasız bir şaka yapar ve vicdansız bayiler kendi üretimlerini tanınmış bir markayla başlatır. Markanın "terfi" ne kadar artması, standart altı bir sahte ürün satın alma ihtimalini artıracaktır. Satıcının itibarını, sertifikaların varlığına dikkat edin.

1

Hangi alüminyum radyatörler daha iyi - döküm veya ekstrüzyon

Modern üreticiler, enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon gibi alüminyum radyatör üretiminde iki teknolojiyi kullanıyorlar. Her iki yöntemin de kendi dezavantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle bazı şirketler bu teknolojilerin en iyisini almayı deniyor. Yalnızca döküm veya ekstrüzyonla yapılan modeller vardır. Farklı kısımların farklı şekillerde üretildiği de var. Örneğin, radyatörlerin üst ve alt parçaları dökülür ve dikey elemanlar ekstrüzyonla yapılır.

Enjeksiyon döküm nedir?

Bu teknoloji kalıplarda döküm imalatı gerektirir. Bir alüminyum alaşımı tanırlar ve parçaların elemanlarını oluştururlar. Metal soğuduğunda, parçalar yapıştırılır veya kaynak yapılır. Sonuç olarak, yüksek mukavemetli radyatörler elde edilmektedir. Isı dağılımı iyi ve yüksek basınçlara dayanabilirler. Ancak parçalar dökülürken, gelecekte cihazın ömrünü kısaltacak gözenekler ortaya çıkabilir. İç yüzeyler kaba olabilir. Buna ek olarak, dökme modeller nispeten ağırdır; Minimum izin verilen duvar kalınlığı 1 mm'dir. Bu radyatörün yüksekliği 200 mm'ye ulaşabilir.

Ekstrüzyon ile radyatör imalatı

Ekstrüzyon ekstrüzyontur. Yapıların ayrı ayrıntıları sıkıştırılır ve daha sonra yapıştırılır veya kaynak yapılır. Bu elementlerin yüzeyleri pürüzsüz, gözeneksiz ve pürüzlü değildir. Bu kesinlikle bir artı. Ancak eksi - her biri er ya da geç sızıntı yapabilen çok sayıda dikiş ve ek yeri vardır, bu yüzden modeller sistemdeki basınca karşı daha hassastır ve daha az güvenilir sayılırlar. Ekstrüzyonla yapılan radyatörler çok çeşitlidir. 2 m yüksekliğe kadar güzel tasarım modelleri var.

Alüminyum radyatör firması ve ülkesi seçmek en iyisidir

Cihazları seçerken, ülkeye ve üreticiye dikkat etmeniz gerekir. Alüminyum radyatörlerin derecelendirmesinde, İtalyan, Macar, Rus ve Çin üreticileri liderdir. Avrupa şirketlerinden bahsediyorsak, birçoğu daha ucuza üretim yapmak için üretim tesislerini Çin'e taşıdı. Rahatlık sağlamak için, firmaların merkez ofislerinin bulunduğu ülkelerdeki en iyi markaları "sınıflandır", fabrikaları değil "sınıflandırın".

Isıtma donanımı piyasasındaki koşulsuz lider. İtalyan ürünleri pahalı, ancak yüksek kaliteye sahipler ve onarım ve bakım gerektirmeden uzun yıllar sürebilirler. Popüler markalar:

 1. «Global Radyatori». Pahalı, güzel, güvenilir. Bu marka cihazlar ısıtma sistemimizin özelliklerine göre uyarlanmıştır. Ürünler için üreticinin garantisi - 10 yıl.
 2. «Sira Industrie». Şirket öncüdür. İlk alüminyum radyatörlerin adı "Sira" idi. Modellerin seçimi büyüktür. Çok iyi "Alux" ve "Nik" serileri.
 3. «Fondital». Vatandaşlarımızın odak noktası "Calidor Super Aleternum" dur. Model özellikle Rusya pazarında üretiliyor.

Çoğu Macar üreticisi fabrikalarını Çin'e ve Rusya'ya yerleştirmeye çalışıyor. En popüler ürünler "Nami" dir. Bu radyatörler Rus sistemleri için çok uygundur. standart olmayan soğutucu bileşimine uyarlanmıştır. "Nami Classic" modeli, 12 atmosferlik bir basınç için tasarlanmış iki katmanlı antikorozif bir kaplama ile korunuyor - çalışma koşullarımız için neye ihtiyaç duyuluyor. "Nami", İtalyan ürünlerinden daha ucuz ancak kalitesinden daha düşük.

Rus fiyatlarıyla İtalyan ısıtma ekipmanı arıyorsanız, "Rifar "'a ihtiyacınız olacaktır. Bu Global Radiatori'nin lisans ve teknolojisidir, pazarımız için iyi donanım ve adaptasyon. Tabii ki, Rifar Global Radiatori ile karşılaştırıldığında kaybediyor ancak ürünlerin kalitesi oldukça iyi ve fiyatlar uygun.

Yüksek kalitede bütçe modellerine "Termal" üretim denilebilir. Bunlar iyi bir anti-korozyon koruması ile, 20 atmosfer basıncına dayanıklı gerçekten güvenilir radyatörlerdir.

Çin ürünlerinin düşük kalitesi efsanedir ancak layık üreticiler de vardır. Isıtma piyasasında üç şirket önde gidiyor: Maxterm, STI, Epico. Bu şirketlerin radyatörleri güvenilirlik ve dayanıklılık için temel gereksinimleri karşılar. Özellikle alıcılar, Çinli modellerin fiyatından memnun. Onlar Avrupalılardan çok daha düşüktür. Çin'den ürünler seçerken dikkatli bir şekilde teknik dokümanları okuyun ve radyatör duvarlarının kalınlığını öğrenin.

Hangi alüminyum radyatör seçilecek, çalışma şartlarına ve kişisel ihtiyaçlarına göre karar verilecektir. Önemli olan, cihazın uzun yıllar sadakatle hizmet ettiği. Öncelikler üzerinde karar verin ve aramaya devam edin. İyi şanslar!

Onlara yorumlarda sor

Sorunuzu mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde açıklayın ve uzmanımız cevaplayacaktır

Çok katlı bir evde hangi kirişlerin, İtalyan veya Çin ve Alüminyum veya Bimetalik olacağını bilebilirsiniz. Ve eğer bir gaz ısıtma ile ısıtma varsa.

Alüminyum radyatör sınıflandırması

Evinizi ısıtmak için akü tipine karar verdiyseniz ve aliminyum radyatörleri kurmaya karar verdiyseniz, hangi üreticinin tercih etmesi gerektiği sorusu ortaya çıkıyor. Günümüzde pazar, kalite ve bütçe için uygun bir şey seçmenin zor olduğu yönünde çok fazla önermeye sahiptir.

Bu yazıda Rus tüketicilerine ürünlerini sunan en popüler markalardan birkaçını inceleyeceğiz ve bir çeşit radyatör derecelendirmesi yapacağız.

Alüminyum radyatörler nerede üretiliyor?

Bazı karışıklığı önlemek için bazı radyatör modellerini üreten belirli bir fabrikanın yeri hakkında değil, bazı firmaların bulunduğu ülke hakkında konuşacağız. Birçok üreticinin uzun zamandır üretimlerini Çin'e taşıdığı ve tanınmış Avrupa markaları altında ekipman ürettiği bilinmektedir. Isıtma cihazlarının pazarı da istisna değildir.

Ana alüminyum radyatör üreticilerinin coğrafi konumu dört gruba ayrılabilir:

 1. Batı Avrupa. Şüphesiz burada lider İtalya'dır, ancak bu bölgede neredeyse hiçbir rakip bulunmadığına dikkat edilmelidir. Avrupa Birliği'nin önde gelen ülkeleri, örneğin İngiltere ve Almanya, tartışılan ürünleri üretmiyor ve geriye kalan ülkeler arasında İspanya'yı hatırlatıyor;
 2. Doğu Avrupa. İtalyan montaj fabrikalarına ek olarak, kendi üretimi de var. Özellikle Macaristan ve Polonya'da yoğunlaşmıştır;
 3. Rusya. Yerli tedarikçiler arasında seçim yapabilecekleri bir şey var: Bazı markalar yabancı lisanslar altında üretiliyor, kendi gelişmeleri de var;
 4. Çin. Çin mallarını tercih ettiğinizde, çok ucuz bir ısıtma cihazı satın almak için günaha yenilmemek daha iyidir. Ayrıca, tamamen bilinmeyen bir adı olan bir şirketin bir ürününü satın almak da oldukça tehlikelidir.

İnternette beğenilen radyatörleri okumak tavsiye edilir; İyi bir gösterge Yandex.Market'teki derecelendirme ve ürün incelemeleridir.

İtalya pazarımıza epeyce farklı radyatör modelleri tedarik ediyor. Tabii ki, hepsinin en yüksek kalitesi var, ancak aynı zamanda oldukça pahalı. Alüminyum pillerin maliyeti genellikle bir bölümün fiyatıyla karşılaştırılır. Belirli modelleri analiz ederken, incelememizin yapıldığı andaki (Haziran 2014) bölümün ısı çıktısını ve yaklaşık maliyetini göstereceğiz.

şirket Küresel DI FARDELLI Ottorino gelen Radyatörler&C, elbette, bizim en alüminyum radyatör tarafından yol açtı. Bu klasik Avrupa kalite 10 yıllık bir süre için garanti doğruladı.

Küresel üretim tamamen bizim ısıtma sistemlerinin gerçeklerine uyarlanmış ve özel evlerde ve şehir daireler hem kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Ne radyatörler Küresel iyi bu marka tarif özellikleri?

Radyatör Küresel Vox

 • Çalışma basıncı 16 bar;
 • Koruyucu kaplama floro-zirkonya, bileşimin iç yüzeyi;
 • döküm ile üretimi;
 • yuvarlak hatları ile zarif bir tasarım;
 • Menşe ülke - İtalya.

Iseo ve VOX: menzil radyatör iki ailenin oluşmaktadır. 195 watt - Güç 500 mm ISEO bölüm VOX, bu rakamın biraz daha iyidir, yaklaşık 180 W olduğunu. Bu nedenle, bu değişikliği biraz daha pahalı - 430 ruble. Bölüm başına, benzer bir ürün ise ISEO 400 ruble maliyeti.

Bir liderin liderini - Genel olarak, bütçe firma, şüphesiz seçmek izin verirse.

Pil Sira Quarzo

şirket icat ve alüminyum radyatör üretilen kim birinci olmasıyla ünlüdür. Ve 50'den fazla yıl önceydi - 1961 yılında. Dökme ve haddelenmiş alüminyum radyatörleri Sıra aralığı üretilen temel noktalardan biri, olduğu.

Bu aralıkta seçim için bol vardır. ekstrüzyon arasında modeller iyi Alux ve Nik bir dizi bilinmektedir.

 • Alux - "yerli" İtalya, o "aniden" ve daha pahalı - 500 milimetrelik modeli (ve bizim derecelendirme ancak böyle boyutları için oluşturulacak) 190 watt kapasiteli olup yaklaşık 400 ruble maliyeti;
 • 320 ruble - Nik modifikasyonu, Çin'de bölüm gücü 175 W, fiyat yaptı.

Alaşım radyatörler Sira S2 ve Sira Quarzo sofistike tasarım ve yüksek performansı bir araya getirir.

Sadece birkaç üreticileri yüksek basınç yöntemi ile yapılan ürün yelpazelerine dahil olduğunu düşünürsek her iki model prim ekipman bağlanabilir, döküm.

Bu artık rekabette hiçbir analogları sahip, 15 yıllık eşsiz garantiyi onaylar. Eh, bu İtalya, insanlar ısıtma için her şeyi bilen bir ülkedir.

Satılan alüminyum radyatörleri Sıra düzenekleri 4 bölümden başlayarak hazırlanmıştır. yaklaşık 200 watt onların ısı ve maliyet - - Parametreler iyi ekstrüzyon daha modellerini döküm yaklaşık 450 ruble. Bölüm başına.

Radyatörlerin İtalyan üreticileri hakkında konuşun çok uzun olabilir. Ama yine de, biz diğer ülkelerden en azından bazı uzay ısıtma cihazları sağlamak amacıyla durdurmalıyız. Bu nedenle Fondital tamamen bizim değerlendirme İtalyan ürünleri tamamlar.

Radyatör Calidor Süper Aleternum Özellikleri

Bu şirketin aralığında, biz Calidor Süper Aleternum denir bir modelini seçtik. Neden - Kendiniz yargıç:

 • Bir model özellikle Rusya için tasarlanan ve mevcut misafirler ile uyumludur;
 • hava kabarcıklarının ve korozyona çıkması karşı koruma özel bir kaplama ile muamele iç yüzey;
 • Geçerli değerler soğutucu pH - 5.10;
 • Çalışma basıncı - 16 bar;
 • Isı transferi bölümü 193 watt;
 • Fiyat Bölüm 500 ruble;
 • Menşe ülke - İtalya.

Bu model için izin verilen pH değerlerine dikkat edin. açıklamalarında İtalyan üreticilerin çoğunluğu önemli ölçüde garantiyi etkileyebilir 7-8 aralığını belirtmek - her Rus evde, bu düzenlemeler dikkate gerçeğinden güven yok.

NAMI sağlam dökme alüminyum radyatörler de Rus pazarında bilinmektedir. Birçok satıcı kalite ve fiyat iyi kombinasyonu olarak bu modeli tarif eder. Nitekim NAMI da soğutucunun standart dışı göstergelere uyarlanmış bir dizi var, - o NAMI Grande seslendi:

Radyatör Nami Klasik

Çift paslanma önleyici kaplamanın;

 • 120 ° C Soğutma suyu sıcaklığı;
 • 12 Kabul edilebilir pH değeri;
 • Çalışma basıncı 12 atmosfer;
 • Isı transferi bölümü 195 watt;
 • az 400 ruble Fiyat bölümü;
 • 10 yıl garanti.
 • Standart bir radyatörler NAMI Klasik da vardır. Onlar maliyeti hakkında aynı, ama çok yüksek performans farklı değildir ve bu nedenle özellikle ilginç değildir.

  ve gerçekten de genel Macar radyatörler ise çok makul bir fiyata sahip - sonuçta, bu İtalya değil. Ve onlar Çin ve Rusya'da kullanılan fabrikalarda üretilmektedir.

  Yurtiçi alüminyum radyatörler

  Rus alüminyum radyatörler alıcılara de ilgi konusudur. Bunlar modern ithal ekipman imal edilir, iyi bir performans ve makul fiyatlar var.

  Pil Rifar Şap Ventil

  Daha önce tartıştığımız ürünleri İtalyan firması Küresel lisanslar, tarafından üretilen radyatörler serisi. Alüminyum ürünleri modelleri ve Şap Şap Ventil tarafından sunulmaktadır. kısaca özelliklerini anlatayım:

  • Dikey kanalın özel dizayn - kaynak kullanılmadan;
  • 20 atmosfer basınç çalıştırılması;
  • antifriz kullanma yeteneği;
  • Isı dağıtımı 183 W;
  • Fiyat bölüm 410 ruble;
  • 10 yıl garanti, 25 yıl hizmet ömrü.

  Rifar radyatörler Rusya'da üretilen olmasına rağmen, hidrojen indeksi (pH) için gereksinimler yeterince var - 7-8. pasaport olarak açıkça diğer parametrelerle kullanan soğutucu yasaktır belirtti.

  onun sisteminin kalitesinden emin değilseniz Yani, başka bir şey seçmek daha iyidir.

  Ucuz 20 atmosferlik bir çalışma basıncı ve iyi bir gösterge pH radyatör - 7 ila 9, iyi bir akış organizasyon şeması ve korozyonu önlemek için koruyucu bir kaplama. 60 mm'lik bölümleri kalınlığı, bu nedenle kolayca daha niş takılabilir. Sonuç olarak, ısı transferi bölümü çok yüksek değil - 167 watt, ama fiyat iyi - sadece 250 ruble. Bölüm başına.

  Çeşitli Çin ürünlerinin kalitesi hakkında zaten çok söylenmiştir. Biz gerçeklerin bir yeniden anlatımı meşgul değil, bizce, dikkat layık bir kaç firmaları, vermeyecektir:

  • Maxterm - 16 atmosfer çalışma basıncı, ısı dağılımı 182 W, fiyat kulüpleri - 10 yıl garantilidir 250 ruble.
  • STI - 250 ruble, 10 yıl garantilidir - 18 atmosfer, ısı dağılımı 204 W, fiyat kulüpleri basıncı çalışma.
  • Epico - 16 atmosfer, ısı dağılımı 189 W, fiyat bölümü 10 yıl garanti 285 ruble, çalışma basıncı ..

  Çinli radyatör üstünkörü analizi netleştiği üzere Avrupa'da çok daha ucuzdur. Özellikle de, kaburga, özellikle yan ve arka duvar kalınlığı imalat kalitesini kontrol etmek ve garanti bakmak için önemlidir.

  Küçük bir ankette mevcut tüm teklifleri kapsayacak şekilde zordur. Araştırmamızın kapsamı dışındadır birçok layık Avrupa ve yerli firmalar vardı. Ama yukarıda kendiniz için listeyi doğru ekipmanı seçmek mümkün olacak.

  Ve eski bataryanın restorasyonu hakkında ne olacak? Yaşadığımız evde, hala (çok eski açısından ve geçen yüzyılın 50-ler) eski standı Avusturya pil. Birçok komşular yeni, alüminyum bunların yerini almış, ve onların seçim pişman ve bu daha önce attığı onlardan haber - onlar daha iyi ısındı çünkü. Tabii temizlik ve restorasyon çok zordur - her sanatçı bu üstlenecek değil. Kim benzer bir engelle karşılaştı?

  İyi günler. Benim deneyim paylaşmak istiyorum. Geçenlerde kızkardeşi taşındı. O Çinli Maxterm radyatörleri kalktı ve o son pil daha uzun zaman önce olduğu gibi ısınmak için şikayet etti. Biz istişare var ve biz Polonyalı ya da İtalyan radyatör bunların yerine tavsiye edildi. artık tamamen pişmanlık gibi, İtalyan ısıtma eksik ve sipariş vermedi - daire gayet ısıtmak, geçen yıl işletilmesi için herhangi bir sorun görmüyorum.

  Elbette herkes kendi cüzdan kalınlığına göre yönlendirilir. O zaman, çok uzun bir zaman birden fazla yapıldığı takdirde - Ama evde ısıtma sistemi gerekirse, yılda bir kez değiştirin şey olmadığını anlamalıdır. Bu tasarrufu herhangi makul bir argüman görmüyorum. İtalyan elbette yüksek fiyat batarya Bozmak - ama sadece satın almak için bir kez sizi hayal kırıklığına ama geri kalan zamanda pillerin herhangi bir sorun olmayacaktır.

  Neden Çinli radyatör bölümleri İtalya'dan ağırlık bakımından farklılık? o duvar kalınlığı farklıdır ve suyun böylece farklı miktarlarda Evet, çünkü - dolayısıyla ısı aynı zamanda farklı (ve Çin lehine) olacaktır. Ayrıca Çince pil döşenmesi için sorun bir çok ve Çin piller korozyon direncine sahip alüminyum kalitesi rulet.

  Alux zaten sekizinci yıl vardır ve kalorifer sistemlerinde ve onlar daha az bakım olabilir! Onlar para gerçekten değer vardır!

  Ben alüminyum radyatör sevmiyorum. Onlar kardeş Rusya kendisi koymak, ısı yoktur.

  En iyi alüminyum radyatör Sıralaması

  Isıtma cihazlarının seçimi odanın ısı - Bu tür alan ve ısı kaybı gibi parametrelerle korelasyon güç hesaplamaları gelmelidir son derece ciddi bir konudur.

  Bir kural olarak, sadece en iyi alüminyum radyatörler yerli ısıtma sistemlerinin parametrelerinin en uygundur.

  apartmanda bir ısıtıcı seçimi ana kriter fiyat olduğunda, alüminyum radyatör dikkat etmek zamanı. Ne firmaların daha iyi piyasada mevcut Ürünler inceleyerek öğrenebilirsiniz.

  Üreticiler alüminyumdan yapılmış piller 2 tip üretmek:

  1. En güvenilir ve güvenli kesit modeli vardır.Bu özel meme vasıtası ile tek bir ısıtıcıya bağlı olan bir düzgün yüzeye sahip tek tek elemanlardan oluşur. artığı tersi ek olarak, bölüm satın ve hatta devreye sonra, sisteme bağlanmak ve.

  Herhangi bir nedenle, oda ısıtma ya yetersiz ya da aşırı ise, bu çok yararlıdır. Kesit görünüşler - Bu özel evlerde ve daireler için en iyi alüminyum radyatörler, aynı zamanda bu malzemenin en pahalı.

 • Katı türleri damgalama yoluyla alüminyum levhalar imal edilmiştir.Bu modellerin Zayıflık genellikle birlikte iki tane baskılı boşlukları güvence güvenilmez bir yöntemdir.

  , Kaynak üreticisi kompozit yapıştırıcı kullanılan yerine ısıtma sisteminde bir atılım ise, sadece bir zaman meselesidir. Bu ürünler, yoğun çekiç şeklinde ve taşıyıcının saflığında, "sürpriz" kontrol edilir vardır otonom ısıtma sistemleri için daha uygundur.

 • Eğer istatistiklere bakacak olursak, açıkça en iyi olanı alüminyum radyatörler olduğunu - kesit. Daha yüksek maliyetine rağmen, en çok satan vardır.

  Alüminyum pillerin avantajları

  Bu ısıtıcılar olan ilgi metallerin diğer türlerinden benzer ürünlere üzerindeki bariz üstünlüğü kaynaklanır:

  1. 30 atmosfer ve 20 atm'ye işletim sistemi basıncına su darbesini absorbe etme kabiliyetleri alüminyum radyatör avantajları. Bu merkezi ısıtma ile bir yapı eski döküm pil değiştirme söz konusu olduğunda bu özellikle önemlidir.
  2. Onlar odanın hızlı ve homojen ısıtma sağlar ısı transferi, çok yüksek seviyede.
  3. kesit, en azından bir parça da, o çok az bir ağırlığa sahiptir, alüminyum radyatör almak ne. Bu taşıma ve kurulumu kolaylaştırır.
  4. (300 ila 500 ml arasında bazı modellerde) soğutucunun küçük bir miktarı, enerji tasarrufu atalet azaltır ve ısıtıcının ısıtma oranı artar.
  5. Bu şık tasarım herhangi bir dekor içine güzelce karıştırır.
  6. Doğruluğundan, her özel oda için seçim alüminyum soğutucu ile hesaplamak için izin farklı boyutlarda Büyük hızlanma.

  ısıtıcının bu tür avantajları hakkında konuşan dezavantajları hakkında sessiz olamaz:

  1. Alüminyum çünkü soğutucu kalitesi alkali hakim bir ortamda aşınmaya karşı hassastır. Saflık de önemlidir, bulamaç ve enkaz beri bu tip ısıtıcılarda oldukça hızlı oldukça dar kanalları tıkayabilir.
  2. Maksimum ısıtma alüminyum radyatör 110 derece, ve böylece Şekil sistemine bağlanmadan önce dikkate alınmalıdır.

  Uzun süreli uygulama, sen medyanın kalitesini kontrol edebilirsiniz özel bir evde, için alüminyum radyatör ne olursa olsun değerlendirmesi gösterdiği gibi, onlar en iyi şekilde gibidirler.

  Alüminyum radyatörler: iyi ne şirket?

  Çin, Rusya, İtalya ve Macaristan - Eğer iç pazar ısıtma cihazlarına ürün tedariki şirketi incelersek, 4 büyük ülkeleri ayırt edebilir.

  düşük fiyatlar - Onların popülerlik tüketici talebi tarafından belirlenir ve müşterilerin ne gerek, ne olursa olsun ikamet ettikleri ülkenin, herkesin bildiği gibi nesnel, (daha iyi olan) alüminyum radyatör sıralamak için son derece zordur.

  o kalitesi ile belirlenir ise, fiyat sırasıyla oldukça yüksek olacaktır, bu nedenle alüminyum radyatörler ülkenin üst üreticilerini tespit edilebilir.

  Rusya üretici ülkelerin ve bunların arasında en popüler arasında onurlu üçüncü sırada yer almaktadır şunlardır:

  1. Üretim Derneği "Çapa" fazla 5 yıl süreyle, tüketicilere bilinir.Bu alüminyum radyatörleri bitmiş ürünün anti-korozif özellikleri sağlar silikon ilavesiyle, paslanmaz çelikten imal edilir.

  üretim sürecinin tüm aşamaları bilgisayar kontrolü altında ekipman ithal ve kalite ve güvenlik standartlarına tamamen uygun olarak vardır. Tüm alüminyum radyatörler "Encore" bitki Bar 24'e kadar baskılara maruz, 3 deney çevrimi vardır.

 • Rifar Şirketi İtalyan firması Global'deki lisansı altında faaliyet göstermektedir.Ürünleri 183 watt ısı aktarımı sırasında 20 atmosfere basınçları için tasarlanmıştır.

  bu şirketin alüminyum radyatör soğutucu olarak antifriz ısıtma sistemine konulabilir, ancak bileşimin şartları, son derece yüksektir. pH göstergesi 8 Ph aşmamalıdır.

  Kural olarak, alüminyum radyatör (üst üreticileri belirtildiği gibi) gibi Rus üretimi çoğunlukla onlar yıllardır kusursuz kendini gösterecektir Isıtma otonom sistemler, kullanılır.

  Eğer ülkede üretilen ürünler seçerseniz, şirketin ürünleri Nami kayda değerdir. Kendine özgü yetenekler alüminyum radyatör nadirdir 12 Ph sahip olabilir, soğutma suyu kalitesi, karşı olan dirençtir.

  Macar firması yerli tüketiciye çok popüler olan ve sıralamada üç defa sürecek şekilde yok daha az çekici görünüyor ve, 195 W için bu ürünleri ısıtmak.

  İtalya palm verilebilir. Alüminyum radyatörler İtalyan "ustaları" pahalıdır ve en kaliteli performansa sahip olan, prim sınıfına aittir.

  o ülkeden en popüler şirketleri:

  1. Küresel firmalar İtalyan üreticileri arasında ürünü lider vardır.
  2. onlarla olmasına rağmen ikinci sırada Sira Industrie, bu ülkede alüminyum radyatör başladı.
  3. Onur FONDITAL üçüncü bir yer.

  Bu firmalar tarafından üretilmektedir Herhangi alüminyum radyatörler yüksek kalite, güvenlik ve operasyon dayanıklılık ile karakterizedir ve pahalı ama çok güvenilir inşaat bir üne sahiptir.

  Piyasada ucuz ürünlerle "sular" çünkü bundan daha karmaşık Çinli üreticilerin ile son derece düşük fiyattır. bu şirketler, her konuda tasarruf ürünlerinin fiyatını düşürmek amacıyla Genellikle, sıralamada dahil edilemez.

  Eğer Çinli üreticilerin güven gösterirseniz, sadece şirket veya Bilux Konner'la etmektir. aynı zamanda onların yerine yüksek maliyeti kanıtladığı gibi Onların ürünler, tüm kalite ve güvenlik kriterlerini karşılamaktadır. ise İtalya Konner'la içinde, İngiltere'de Bilux içinde: Önemli bir rol ana ofislerinin yere göre burada oynanır.

  ısıtma sistemine doğru alüminyum radyatör bulmak için dikkate teknik ve fiyat ve menşe ülke hem bütün faktörleri almalıdır. parametreler uzun yıllar soğuk kış günlerinde konfor yaratmak için, ev sıcak "arkadaş" olmasını için olmak birlikte olabilir getiren.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  37 − = 31