Ani veya termosifon

Nasıl bir su ısıtıcısı flow-through veya depolama seçilir?

Ana yapısal eleman ani su ısıtıcılar, ısıtma elemanıdır. Bunun yanı kullanılabilecek çeşitli cihazlarda cihazın türüne bağlı olarak:

 • Çıplak sarmal
 • TEN
 • bek
 • Kozhhotrubny eşanjör

ısıtma kapasitesi olarak dar borulu ısı değiştirici aracılığıyla akış sırasında suyun hızlı bir şekilde ısıtılmasını sağlamak kullanılır.

Kazanlar iki tipe ayrılır:

 • Akış. kompakt boyutu var. PETN varlığı kullanımlarını oldukça kolaylaştırır. Isıtma elemanı yeterince güçlü ve uzun bir servis ömrü vardır. Soğuk su PETN geçer ve sıcak su ısıtıcı üzerinden akar. ani su ısıtıcısı çalışma prensibi - içinden geçen su boyunca gerekli sıcaklığa kadar ısıtıldı.

Bazen çalışan şofben baş edemedi. sebebi düşük güç aygıtı ve ılık su yüksek tüketimidir. Sadece birimin kapasitesinin hakkını satın alabilirsiniz Bu sorunu düzelt. Ayrıca hesaba güç kaynağının bazı özelliklerini almak zorunda. Çoğu zaman sorunlar yüklenerek sonucunda ortaya çıkan, yüzden bir elektrikçi danışmak önemlidir.

 • tasarruf. Özel bir su tankı var. Hatta eski binalarda, bu tür cihazların kullanımına izin verir güç şebekesi, daha büyük bir yük vermeyin.

Modern su ısıtıcıları Verimlilik

birimlerin prensibine dayanarak, akış tipi bir ısıtıcı tarafından ısıtma elemanının önemli güç için daha fazla kaynak tüketen acele bir sonuç yapmak mümkündür. Ancak bu doğru değildir.

Uygulamada, her iki birim kaynak hemen hemen eşit miktarlarda tüketen. sorunsuz, ancak uzun süre - Sadece daha yoğun akış, ama kısaca ve depolama olun.

1

burada avantaj akış ısıtıcıların tarafında olduğu açıktır. Böyle bir cihaz, toplama ve su depolamak için bir tank mevcudiyetini gerektirmez. Akış tipi aparat kolaylıkla uymayan birikimli yerlerde kurulabilir.

Örneğin, lavabonun altında ya da herhangi bir niş. Modern üreticileri böylece düzgün seçilen ısıtıcı sadece iç bozmak değil, aletin estetik tarafına umurumda değil, aynı zamanda uyum bunu tamamlayacak. Buna ek olarak, yapının ağırlığı karakteri taşıyan duvara sabitleme gerektirmez.

Pratik ve derecesini kullanmak uygun

 • onun kullanım konforu için Akışı tipi ısıtıcı az 8 kW kapasiteye sahip olmalıdır. Bu seviye kışın sıcak su sağlayacaktır.
 • Daha az güç bulaşık için mutfak lavabo ihtiyaçlarını karşılayabilir - artık. Bu nedenle, üniteyi satın alırken, bu kritere dikkat etmeleri gerekir. güç eksikliği kışın musluktan su ılık olmasına yol açabilir.
 • Bu konuda finanse sistem çok daha uygundur. Zaman ısıtma için gerekli olduğunda, sistem bağımsız olarak ayarlanabilir konforlu bir su sıcaklığı, keyfini çıkarmanızı sağlar. 80'den fazla litrelik bir tank hacmi, banyo yapmak için bir fırsat sağlayacaktır. Bununla birlikte, kabın az cihazlar su daha ekonomik bir kullanım varsayalım.
 • duş ve mutfakta su dağıtıcısı - ısıtıcı bu tür diğer bir avantajı, su, örneğin, birden fazla alıcıya beslenebilir olmasıdır. Benzer bir seçenek, sadece pahalı modellerde mevcut akış türüdür, ve sıcaklık bir atlama yol açacaktır su geçiş geleneksel modeller ile.

Ani su ısıtıcıları çalışma prensibi

Sürekli akış ısıtıcısı çalışma prensibi rölesi etkinleştirilir ve akış ekipman ısıtma elemanının içinden geçen akışkanı sağlayan ait olup, burada cihaz, soğuk su verilmesini içerir. Bu tasarımın ayırt edici özelliğidir anlık su ısıtma. Bu suyun sınırsız hacmini veren olasılığı, ancak sıcak ve ılık değildir sağlar.

Elektrikli ısıtıcı açık olabilir ya da kapalı, birinci besleme özel bakım karıştırıcı ile, birden fazla su alma noktasının yeteneğine sahip değildir. İkinci tip cihazlar su ile bir kaç emme noktaları sağlamak için uygundur.

ilk olarak bu cihazlar içinde kapalı tip cihazlar bakınız, basınç ve basınçlı olmayan bir model ayırt su altında Sabit şebeke basıncı su temini. su musluk cihazı üzerinde bulunan açık basınçsız cihazları ana su besleme basıncı mevcudiyetini hariç veya içinde önünde monte edilir.

su alımı ısıtma başlangıç ​​otomatik olarak devreye girer de, bu kontrol sistemi sayesinde mümkün olur. Bu elektrikli ve hidrolik ekipman iki tip gelir, ikinci tip üzerinden faaliyet hidrolik agregat, bir membran ile donatılmıştır ve bir çubuk ile donatılmış olup, kumanda kolunun itin.

bir mikroişlemci ve elektronik sensörler kanal sıcaklık aracılığıyla çalışma yürütür en etkili, birinci kontrol sistemidir. Bu, elektrik enerji tasarrufu ile sonuçlanır güç tüketimi bağımsız tespit cihazı gerekli düzeyi sağlar. çıkışındaki su sıcaklığı ayarlayarak, o sağlanır girişin otomatik bakım, ve bu sıcaklıkta akış ayarlarında değişikliğe etkilemez.

Gaz su ısıtıcıları Detayları

Gaz su ısıtıcıları ateşleme türüne bağlı olarak değişir, bu amaç için kullanılabilir:

 • piezoelements
 • hidrolik türbin
 • elektronik parçalar

gaz, su ısıtıcı kullanımı, baca rejenerasyonunda, inşaat aşamasında sözü ve yapı projesi listelenen, izin verilebilir. Bunların avantajı, artan veya gaz tedarikini azaltarak sıcaklığı kontrol olasılığıdır.

1. Isı değiştirici 3. gaz brülörü 4. Fan (jeneratör basınç) 5. Sensör 6. Kontrol paneli musluk 8. 9. Gaz girişi 10. soğuk su musluğuna soğuk su temini için 7. Sıcak su akış 2 egzoz borusu

Ancak, belirli çalışma koşulları, bunların kitlesel ve giderek kullanılan elektrikli ani su ısıtıcıları kullanımını engel evrenseldir.

Yaz aylarında, sıcak su çoğu zaman kapalıdır. Dolayısıyla bunu elde yapmak bir sorun vardır. daire sahipleri için bu ihtiyaçların tatmini konfor ayrılmaz bir parçasıdır. Duş veya banyo, bulaşık yıkama, çamaşır veya ıslak temizleme suyu olmadan yaşayamaz, yüzden sıcak olması önemlidir.

Eğer yazlık yaşıyorsanız, merkezi su temini eksikliği - numaralı sorunu. Özel bir su ısıtıcı akan suyu yardımcı olacak bu görev ile başa çıkmak için. İstediğiniz modeli seçin kolay değildir, sen kriterler seçilir ve hangi firmaların alıcılar arasında en popüler olan tam olarak ne bilmek gerekir.

su ısıtıcı nasıl seçilir

akan su Şofben teknik cihazların herhangi özel mağazasında satın alınabilir. Ama bu kolay değildir. İlk anlamak önemlidir Cihazın teknik özellikleri, satıcınıza başvurun. Deneyimli bir danışman size her cihazın özelliklerini anlatmak ve sizin için en uygun seçenekleri seçecektir.

Ne zaman böyle göstergeler tarafından yönlendirilen edilmeyi tercih:

 • Bir su ısıtıcı size gereken: depolama veya akış;
 • Tank hacmi;
 • Isıtma suyun hızı;
 • ızgara üzerinde yükü;
 • Gerekli su tüketimi.

Bu soruları yanıtlayarak, sadece kendinize uygun bir seçenek pick up. Eğer el ve bulaşık yıkamak amacıyla bir su ısıtıcısı satın alırsanız, bu tür ihtiyaçlar için bazı oldukça küçük bir araba (10-15 lt) olacaktır. akan su duş su ısıtıcı yapmak için 50 litre kapasiteye sahip olmalıdır. Ailenizle birlikte yaşıyorsanız, o zaman orta büyüklükte bir kazanı (100 litre) alınması tavsiye edilir. komple ev sıcak su ısıtıcı sağlamak için 250 litre gerektirir.

Akılda tankı daha büyük olduğunu, su daha uzun süre ısıtılan edilecektir ayı önemlidir. banyo sıcak sıvının büyük miktarda gerektirir için çünkü Kışın, bu özellikle önemlidir. Yaz aylarında, 35-40 derece yeterlidir, daha yüksek bir sıcaklıkta termostat ayarlamak için hiçbir mantıklı ..

ani su ısıtıcısı bağlanması (şema)

yüklemeden su ısıtma cihazı bir enerji kaynağı olarak hizmet edecek olan çalışacaktır hangi yöne karar vermelidir zaman. ucuz yolu suyu ısıtmak için - bir Şofben. Evin yanındaki bir otoyol, herhangi bir soruna ise. Ama gaz yokluğunda su ve mekan ısıtma ısıtmak için başka yollar bulmak zorunda kalacaktır.

Sen sıvı yakıtla çalışan kazanı ayarlayabilirsiniz, ancak bu ekipman için ayrı bir oda gerektirecektir. Aynı zamanda elektrikli su ısıtıcı satın alacak soruna iyi bir çözümdür. Onlar kullanımı en kolay, ama biraz daha pahalı.

arz ve belediye su sistemlerinin bakımı ve yazlık veya ülke evinde sıcak suyla su gibi donanımlara gerek sorumlu ulusal servislerin Kararsız çalışma şofben kazanılması ve kurulum vardır. Eğer bir su ısıtıcısı seçmeden önce - akışını veya depolama dikkatlice onların karşılaştırmalı özelliklerini incelemek ve bilinçli bir karar verilmelidir. Birçok yönden, seçim odanızın teknik özellikleri bağlıdır, ancak birimlerin hesap diğer parametrelerin içine almak da önemlidir.

En yaygın olarak, özel kullanım için kullanılan elektrikli ısıtıcılar aldı. Bu eğilim ünitesinin montajı makul fiyat ve kolaylığı nedeniyle.

Bu tür cihazların suyun ısıtılması prensibi ani veya saklanmasıdır. Çalışma artan ısıtıcı su ve su, gerekli olan bir miktarda kullanılabilir ve bundan sonra arzu edilen sıcaklığa kadar ısıtma ayarlanır.

Akış ısıtıcı daha hızlı bir şekilde ısıtılması işlemi sağlar. Su, yüksek güç ısıtma elemanları içinden geçirilerek ısıtılır ve musluğun açılması sonra birkaç saniye içinde mevcut olabilir. Birkaç özelliklerine olabilir iki ısıtıcıların performansını karşılaştırın.

Su ısıtıcı ayarlayarak, duvar iki ile çarpılır ünitenin ağırlığını, destekleyebilir emin olun. Bir cihaz çıkış 220 volt kadar sağlanması.

Ani su ısıtıcı montaj aşamasında daha "kaprisli". Ek kablo düzenlemesi için bir ihtiyaç ve devre kesicinin durumuna olacaktır. 9KW veya daha fazlası için tasarlanmış güçlü birimler, üç faz ile ağa bağlanmak için gerekiyor. olumlu bir şey de var - küçük boyutlar olmayan sermaye duvarlarında bile bu cihazı monte edebilirsiniz.

Bakım ve işletme vodonagervateley

Funded şemaları düzenli bakım gerektirir. Dikkat musluk suyu kalitesine bağlı olarak, farklı bir miktarda görünür görünen ölçekte, ısıtma elemanlarının temizlenmesi için dikkat edilmelidir. Magnezyum anot değiştirmek için de gereklidir.

Ani su ısıtıcı özel ilgi gerektirmez. Doğru bağlantı ve işlem cihazının zaman oldukça uzun bir süre sorunlara neden olmaz.

(6 kW'a kadar) küçük kapasiteli kazanlara basit akış daha fazla depolama daha ucuza kullanıcıya mal olacak. Ancak, yüksek güç üniteleri, elektronik varlığında (koruma ve düzenleme) ile, çok daha pahalı mal olacak.

su ısıtıcı toplayıcı tip fiyat cihaz ve tasarım iç kaplama, tank, imalat malzemesinin hacmine bağlı olarak, değişir. Yani gereksiz yere fiyatı yok.

Akış veya su ısıtıcısının beri seçtiğiniz?

Tüm karşılaştırmalı veriler göz önüne alındığında, genel sonuçlara varmak mümkündür:

 • Küçük boyutu, uzun ömür ve kullanım kolaylığı akış ısıtıcısının karlılık bahsediyoruz.
 • Düşük güç Akış cihazları su tüketimi çok fazla değil bir bahçe, yazlık evler, suyun ısıtılması için ideal cihaz, ancak kış koşulları ve varolmayan içinde.
 • Ama kentsel daire veya özel evler için son derece uygundur 12kW 9 ila kapasiteli protochniki. Böyle evlerde üç fazlı şebekeye verilmesine gerekir. Bu birim için gerekli tüm şartlara bağlı olarak sınırsız miktarda istenilen sıcaklığa su sağlar.
 • Su ısıtıcı akım türü uygun maliyetli bir görüş.
 • Ancak depolama ısıtıcının çalışma kardeş kıyasla daha büyük bir konfor farklıdır.
 • Cihazı Biriken aynı zamanda, sıcak su birçok emme noktaları, farklı akış sağlayabilir.
 • 80 litre kapasiteli ucuz bir depolama aygıtı satın alarak, rahatça sıcak banyo yapabilirsiniz.
 • depolama tipi sistemler sadece yüklenir, bu kablolarda herhangi bir değişiklik veya ilave ekipmanın kullanılabilirliğini gerektirmez. Ancak, bu tür cihazlar normal bakım gerektirir. Bu tür cihazlar.

mevcut bilgileri göz önüne alındığında, koşullar için idealdir birimi lehine bir seçim yapmak mümkündür. Su ısıtıcı pazarı layık örnekler ve depolama ve akış tipini sunabilmektedir.

Makale kategorisi:

ana yapı elemanı akış su ısıtıcıları Bir ısıtma elemanı. türüne bağlı olarak

ev, yazlık veya Bir şehir dairede, yüklemeyi kullanabilirsiniz birikimli şofben, olarak da adlandırılan

kullanmak kazanlar Dolaylı ısıtma: bu, etkili, ekonomik ve güvenilirdir. ömür kazanlar dolaylı ısıtma

Akış su ısıtıcıları arasında seçme

su temini sorunları ile karşı karşıya merkezi sıcak su sistemi Birçok kullanıcı: onarım ihtiyacı olan teknolojik ve hijyenik amaçlarla termal üniteleri, boru hattı yıkama, drenaj sistemlerinin yükseltin. sıcak su devre dışı bırakılması acil durum nedeniyle oluşabilir. Dolayısıyla daire sahipleri zamanlarda havzalar ile giymiştir. Aynı kaderi yaz aylarında evinin veya yazlık yakınında yaşayanlar kaplayabilir. Sürekli sıcak su için kaynağı üreticileri cihazlarının farklı türde büyük bir yelpazesi sunuyoruz. En yaygın olarak bilinen su ısıtıcıları ve depolama seçenekleri anında vardır ve hangisinin daha iyi ya da daha karlı - Bu incelemede bulmak.

Böylece, ev su ısıtıcı ev merkezi bir sıcak su kaynağı ise, bu durumda nüfusa sıcak su sağlamak için tasarlanmıştır. Bu tür teknikler kullanılarak başlıca avantajları şunlardır:

 • Ne olursa olsun işlem amaçlı modunun;
 • hızla uzun süre ev içi kullanım suyunu ısıtmak için kullanışlı ve ekonomik bir yol;
 • Birden çok çekme noktalarını nasıl yeteneği;
 • Aynı sıvı ısıtma değeri;
 • iç uyması şekillerin çok çeşitli.

yapımında kullanılan yakıt, bağlı cihazlar üç çeşit ayrılır:

 1. Gaz. Sütunun bu tip nedeniyle sıvının büyük kaplar olarak adlandırılır. Sistem en işletilmesi ekonomik, fakat gerekli özel montaj şartları (baca vasıtasıyla yanma ürünlerinin çıkarılması, montaj yeri) içindir. Ne zaman ihtiyaç yangın güvenliği önlemlerine uymak.

 • Dolaylı. Kazanın bağlı ekipman. sıcaklık uzun bir süre (4-8 saat) muhafaza edilir. Kazan ünitesi ile komple tasarımları seçmek için yeteneği ile dolaylı minimuma suyun maliyetini düşürür.

  Bir şehir daire veya özel binalar için en iyisidir şofben ne tür sorusunu cevaplamak için - akışının veya depolama, mekanizma ve iki cihazların ana bileşenlerini düşünün.

  akış ısıtıcısı aparat ve mekanizma

  Su ısıtma cihazı bu tür karmaşık bir yapıdır su tankı olmadan. Sıvı sıcaklığı ekipman açıldıktan sonra birkaç saniye arttırır. Akış tipi ısıtıcılar popüler üreticileri tarafından şunlardır: "Ariston", "Electrolux», Garanterm, Gorenje'yi, Thermex ve diğerleri.

  Cihaz, bir boru şekilli bir elektrikli ısıtıcı ile küçük dikdörtgen plaka olduğu - TAN.

  Cihazın temel bileşenleri:

  • elektrikli ısıtma elemanları;
  • / Su çıkış borusu besleme;
  • elektronik bir kontrol ünitesi;
  • Uzaktan kumanda.

  Bütçe modelleri donatılmıştır termostat, bu PETN ısıtılmasını ayarlamak için kullanılabilir. prim cihazlar ile donatılmıştır dijital kontrol paneli. Sonuç olarak, yönetim daha kolay ve görsel olarak açıktır.

  elektrikli ani su ısıtıcısı Sürüş

  Ani su ısıtıcı aşağıdaki mekanizma eserleri bulunmaktadır:

  • Özel lâmbanın yüksek güç ısıtıcı ihtiva eder;
  • su başlangıç ​​akan sıvının ısıtma elemanının içinden geçmektedir;
  • Güç basıncı üzerinde olması durumunda, su sıcaklığı daha düşüktür;
  • Vinç biriminin kapanış otomatik olarak kapanır.

  Uyarı! Doğru topraklama örgütü olmadan cihazı kullanmak yasaktır.

  ayrılmıştır ısıtma ekipmanı akış, kullanılan enerji kaynağı bağlı olarak:

  Her tip özelliklerine Tanıma Eğer akış ısıtıcı seçmenize yardımcı olacaktır.

  çok fazla su ısıtırken teknikte Bu tür küçük boyutu için değerlidir. Elemental modeli kurulum için popüler. 2 işlemini kontrol etmek için kullanılır:

  • Kontrol artış / düşüş suyun en bir mikser ile;
  • boru şeklinde bir ısıtma elemanı (üç seviyeli kontrol) güç ayarı kullanılarak.

  Elektrikli su ısıtıcıları çalışma prensibine göre 2 tipe ayrılmıştır.

  1. Basıncı. Bu tür Ani su ısıtıcı, su dağıtım sisteminde tutarlı bir parçasıdır. en fazla 6 bar tasarımında basıncı. Bunlar yolluk yanına monte ve binanın çeşitli noktalarda, gerekli güç su ısıtılır. Su ısıtıcısı ilave ekipman (memeler veya karıştırıcılar) sahip değildir. Bu lavabo altına monte edilmiştir. sıvı sıcaklığı ısıtıldıktan sonra, belirli bir seviyede tutulur: avantajlar, elektronik bir kontrol sistemi içerir. dezavantajları - önemli bir maliyet ve enerji tüketimi.

  Elektrikli ani su ısıtıcısı basıncı

  Elektrikli ani serbest akışlı su ısıtıcı

  Dikkat! sadece bir tanesi - Basınç varyasyonları elektrikli su akış musluklar çoklu olmayan basınç su ısıtıldı. Bu nedenle 3 kW güce sahip olmak için yerine normal bir ağın kullanılabilir ve üç fazlı bir sistem olup.

  Tekniğin bu tür bir enerji kaynağı olarak doğal gaz kullanır. Bunun bir sonucu olarak, yanma sıvıyı ısıtmak için ısı büyük miktarda serbest bırakılır. çıkış ısı destekler, bu brülör cihazında. elektronik ateşleme ile gaz ısıtıcı otomatik modda çalıştırılan - sıcak su ile yetecek kadar açık mikser.

  Güç cihazları (22 kW ila 24), (17 kW ila 19), orta, küçük olabilir, en yüksek (28-30 kW). Gaz akış ısıtıcısı elektrik daha ekonomik yazın. su duş için gerekliyse, şofben orta ve küçük kapasiteli seçmeniz gerekir. Mutfakta ve banyoda kullanmak için, 24'den fazla kW kapasiteli gaz cihazları kullanır.

  su ısıtıcıları aparat ve mekanizma

  Kazan - En popüler ısıtma teknolojisi. Sistem içinde ya da yapı altına monte edilmiş olup, bir ısı kaynağı ile, ısıl yalıtımlı bir kap oluşur. Nedeniyle düşük güç tasarımına evler ve daireler güce elektrik kablolama için uygundur.

  Cihazın temel bileşenleri:

  • mahfaza;
  • Isı yalıtımı;
  • elektrikli ısıtma elemanları;
  • Soğuk su temin borusu;
  • potokogasitel;
  • elektronik bir kontrol ünitesi veya termostat;
  • Sıcaklık denetleyicisi;
  • sıcak su çıkış borusu;
  • Uzaktan kumanda (konfigürasyona bağlı olarak).

  birim vardır kontrol bloğu. Nedeniyle ısıtma sıcaklığına maruz bırakıldığı. Sıvı haznesi, birçok kişi kullanıyor ve ne sıklıkta nasıl bazında hesaplanır. bir aile üyesi alt eşik - 50-80 litre.

  akışıyla olduğu gibi, orada Elektrik ve gaz su ısıtıcıları türler birikmeli. sıhhi piyasada birçok üretici vardır, nedenle sunulan aralığı ile uğraşmak bazen zordur. Bir kazan şehir içinde villa veya daire için uygundur ne olduğunu anlamak için - gaz veya elektrik ve bunların farkları nelerdir, ayrıca düşünün.

  Gaz depolama ısıtıcısı

  düşük güçte (1 kW ila 6 kW) çok yönlü nedeniyle elektrikli su depolama. özel güç kablosu bağlantısı için gereklidir. Gaz agrega 4-6 kW benzer enerji düzeylerine sahiptir. 2-3 saat - 150 litre su ısıtmak için karşılaştırıldığında, gaz cihazının 1 saat elektrikli su ısıtıcısı gerektirir.

  Dikkat! Gaz kazanlar ve bunların montaj maliyetleri fiyatları elektrikli cihazda daha yüksektir. Ama iç gaz elektrik daha az maliyetlidir.

  avantajları ve su ısıtıcıları hem de tip dezavantajları

  Akış veya su ısıtıcı - tercih nedir? yanıt için teknolojinin iki tür olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün.

  sıcak su kesintisiz arz

  enerji ağları için özel gereklilikler

  Doğal gazın düşük maliyet;

  Bu alan ısıtma kullanılabilir

  ayrılan yanma ürünleri çok gerekli baca;

  güvenlik yönetmeliklerini yangın dikkat

  sıvıyı ısıtmak için zamanın önemli

  Suyun büyük hacimli ısıtılması için düşük güç;

  önemli avantaj ve su ısıtıcılarının iki tür dezavantajlar analizi tüm cihazların olumlu hem de olumsuz özelliklerine sahip olduğunu göstermiştir.

  cihazlar temel özelliklerini karşılaştırmak

  Ayrıntılı olarak temel parametrelerin tekniğini analiz etmek tablodaki özelliklere azaltın:

  Üç fazlı 380 V - 9 kW üzerinde araçlar için ayrı bir kablolama gerektirir

  elektrik için - operasyon için güvenlik önlemleri uymak

  Tanınmış üreticilerin Popüler modeller

  Avrupa markaları Ariston, Electrolux, Indesit, Bosch, Vaillant - bu müşterilerin incelemelere en güvenilir ürünleri. Rus parametreler su bileşim, basınç, ve diğer kriterlere uyum cihazlar. Kumanda elemanları paslanmaz çelik veya nikel çelik ve yüksek kaliteli parçalar ile donatılmış olan korozyon önleyici kaplama korumalı. ısıtıcılar Yangın emniyeti için yüksek gereksinimleri ile üretilen ve 10 yıldan fazla olan edilmektedir. En popüler modelleri düşünün.

  1. Electrolux GWH 265 ERN Nano Plus. ifade cihaz Mekanik kontrol gaz birimleri. Ek özellikler bir emniyet vanası ile ısınma koruma içerir. Cihaz düşük bir gaz basıncında çalışabilir. Nominal gücü 20 kW birimi. Ekipman duvara monte. panelinde operasyon rahat ve fonksiyonel hale getiren dijital ekran var. 6000 ruble maliyeti.

  Gaz ısıtıcı Electrolux GWH 265 ERN Nano Plus

  VAILLANT VED ısıtıcı 24 H / 7

  1. AEG EWH 80 Konfor EL. Model Alman şirketi vardır elektrikli ısıtma elemanı. su tankı 80 litredir. Cihaz 1.8 kW düşük güçte çalışır. Dijital görüntü ayar değeri ve birlikte önceden belirlenmiş bir sıcaklık programı ile ilgili bilgileri içerir. Tank emaye kaplama ve monte edilmiş bir koruyucu magnezyum anot ile korozyona karşı korunmaktadır. Cihaz üç modda çalışır. 36100 ruble maliyeti.

  Su ısıtıcı AEG EWH 80 Konfor EL

  Su ısıtıcı Ariston SGA 150

  Akış su ısıtıcıları arasında seçim yapma, alıcılar insanların farklı görüş dikkat edin. Bu cihazlarda bu yüzden cevap verirler.

  34 yaşında Eugene, Moskova

  Anna 47 yaşında, Rostov-on-Don

  Özetlemek gerekirse biz depolama ısıtıcı sıcak su düzenli olarak ve tam güçte gerekli durumlarda uygun olduğunu söyleyebiliriz. cihazları hızlı ısıtma sıvısının fonksiyonu ile iki ısıtma elemanlarına sahip olabilir. özel binalar veya yazlık için açıkça tercih ani su ısıtıcısı.

  Bir ev veya daire için en uygun depolama elektrikli su ısıtıcıları 2017 Değerlendirme. En modelleri ve teknik özellikleri. avantajları ve dezavantajları, hem de akış su ısıtıcıları arasındaki fark.

  Ani veya termosifon iyi?

  merkezi sıcak su temini sistemine bağlı bir şehir dairede yaşıyor biri, bir yılda birkaç kez yıkama havuzları veya kova kullanmak gerekir.

  Tipik olarak, bu termal ağların tamir ve basınç testi sırasında ve ayrıca yaz aylarında, sonbahar-kış dönemi için termal birimlerin hazırlanması sırasında gerçekleşir.

  depolama ve akışı, büyük ve küçük, düz ve yuvarlak, 1-2 kişi veya büyük bir aile için tasarlanmış - sıhhi tesisat dükkanı çeşitli elektrikli su ısıtıcıları geniş bir yelpazede sunuyor.

  zaman akışı bu makalede edelim, biz su ısıtıcıları iki tür olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün ve bir su ısıtıcısı satın almak ne zaman anlamaya çalışın ve.

  su ısıtıcısının çalışma prensibi

  Aygıt yeterli basit kapasitif tip ısıtıcı. tankı içinde, su ile ısıtılmaktadır soğuk su beslenir gelen bir yalıtım tabakası ile kaplı bir dahili elektrikli ısıtıcı (ısıtıcı).

  Bundan sonra, sıcak su, bir termos olarak su geçirmezlik depolanır.

  Resimde numaraları:

  1 - yuva; 2 - izolasyon; 3 - soğuk su temin borusu; 4 - Termostat; 5 - Bir elektrikli ısıtma elemanı (ısıtıcı); 6 - magnezyum anod; 7 - sıcak su çıkış borusu; 8 - Isıtıcı iç kapasitesi.

  Avantaj ve su ısıtıcı dezavantajları

  Depolu elektrikli su ısıtıcı yüzünden bugün dahil bir çok avantajı, en popüler türü ısıtıcılar gibidir:

  • (Doğrudan bir prize) konut güç bağlantısı;
  • nedeniyle güvenilir yalıtım ile ısıtılmış su sıcaklığının uzun süreli korunması;
  • (Örneğin, sıcak su, aynı anda mutfak musluk ve bir banyoda bir musluğa temin edilebilir), aynı zamanda daha fazla çıkış hizmet edebilir;
  • ısıtıcıların biçimlerinin geniş bir çeşitlilik.

  Muhafazakarlar tarafından depolu su ısıtıcılar boyutlarını içermektedir. Hatta iki kişilik bir aile için en az 50-80 litreden en uygun kazanım silindir kapasitesidir. Ve ailenin üç ya da dört, sonra 100 litrelik ısıtıcı kapasitesinin edinimi bakmak zorunda. Boyutta tankı yerini ve sıkılır karşılamak için yeterli olması gerektiğini açıktır.

  ani su ısıtıcısı çalışma prensibi

  Ani elektrikli su ısıtıcısı - bu evlerde ve işyerlerinde hem kullanılan sıcak su, alternatif bir kaynak bir başka görünüşüdür. Onun çalışma prensibi, bir kapasitif ısıtıcının çalışma prensibi farklıdır.

  • Su sıcaklığı;
  • mevcut su tüketimi, / dak litre;
  • Şu anda elektrikli ısıtma elemanları gücü.

  Bundan başka akış ısıtıcısı belirli bir değerin üzerinde yüksek sıcaklık ışık göstergesi ile de donatılabilir.

  Şekilde belirtildiği numaraları:

  1 - soğuk su temini için tüp; 2 - sıcak su çıkış borusu; 3 - Elektronik kontrol ünitesi; 4 - elektrikli ısıtma elemanları; 5 - kontrol paneli.

  ani su ısıtıcısının olumlu ve olumsuz yanları

  akış tipi su ısıtıcısının bir çok avantajı vardır:

  • sıcak su miktarına herhangi bir sınırlama yoktur;
  • Cihazın kompakt, yetenek çok fazla yer almadan, yerleştirmek;
  • kapasitif ısıtıcılar görünümü ile karşılaştırıldığında daha estetik.

  eksi akış ısıtıcısı (8.10 kW kW birkaç on) onların çok büyük elektrikli kapasitesi bulunur. yüklemek için anlık su ısıtıcı iniş erişim panelinden bir kablo çalıştırmak gerekir. izin daire normal çıkış 2 kW aşmayan elektrik elektrik gücü içerir.

  Bir elektrikli su ısıtıcısı akışını satın almadan önce, evinizdeki elektrik şebekesi böyle güç elektrikli aletleri bağlamak için izin verdiğinden emin olun emin olun!

  Yani hepsi aynı olan su ısıtıcı üzerinde seçilir? Toplu tankı ya da küçük bir akış ısıtıcısının tercih ediniz?

  Ne daha ekonomik su ısıtıcıları?

  Birçok kişi kapasitif ısıtıcılar akışına göre daha ekonomik olan yazın. Tabii ki, bu değil.

  Gördüğünüz gibi, bugün kolayca gerekli şartları ve banyo iç için elektrikli su ısıtıcı alabilirsiniz.

  Sosyal ağlarda Bu sayfayı paylaş

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  68 + = 76