apartmanda gaz sayacı ayarlama kuralları

apartmanda gaz sayacı ayarlama kuralları. Kurulum Gereksinimleri gaz sayacı

araçlardan aylık maliyetlerini azaltabilir tüketilen gazın miktarını ölçülmesi. , Istatistiklere göre, bir kişi belirli bir süre boyunca harcadığı gaz miktarı için - ev veya apartman sayacında yokluğu tek tarife hizmetler için ödeme tüketicilerin zorunlu kılmaktadır. Bu yazıda size apartmanda gaz sayacı ve kurulum için temel gereksinimler kurulumu kurallarını öğrenecektir.

Bugüne kadar, sayaçlar çeşitli kullanılır: diyaframı (diyafram), türbini, Dönüm ve girdap, böylece gerçekten neyden olduğunu seçin.

Rusya'da, en sık yerli gaz ağında membran tipi cihazı yüklü. Bu ekipman elastik membran ile tamamlanır. Bu cihazların en büyük avantajı güvenilirlik, basit bir tasarım ve nispeten küçük bir ölçüm hatasıdır. Elektronik metre kontrollü dahili sensör ile daha doğru göstergeleridir.

Ayrıca, gaz sayaçları onlar bir saat içinde tüketmek ne kadar gaz göre ayrılır. Bu parametre apartmanda bulunan tüm gaz aletleri teknik parametrelerini incelemek suretiyle belirlenir. 2.5 m3 / saat - dört ortalamalar 1.56 m3 / saat, kolon ile tüketimi klasik gaz ocakları. toplam tüketim toplamı, istenen sayaç gücünü açıklamak için yardımcı olacaktır.

Bir döner hacimsel veya elektronik gaz sayacı seçimi, sen gaz tedarik sol ve sağ hem yapılabilir gerçeğine dikkat etmelidir. Eğer satın aldığınızda dikkate almak önemlidir.

Eğer doğrulamalar arasındaki aralık günü ayarı, konunun yani tarihe göre belirlenmez beri, seçilen modelin üretim tarihini kontrol gerekiyor satın aldığınızda zorunludur. kontrol ettikten sonra fabrika sonraki teste kadar gerekenden daha uzun giderse, işletme ömrü boyunca bazı zorluklar yaşayabilir.

tüketilen gaz miktarı, sayaç işaretlenmesi:

 • 2.5 m3 / saat hacim verici ve sayabilen cihazı işaretleme G1,6.
 • G2,5 - 4 m3 / saate kadar.
 • G4 - 6 m3 / saat.

daha güçlü bir donanım bir gaz sayacı veya SGBV G6 G10, örneğin, de bulunmaktadır. Bu cihazlar, aynı prensip ile karakterize edilir.

eski tarz ekipmanı (etiketli SG) için test aralığı 5 yıldır. Modern elektronik gaz sayacı 12 yıl ortalama çalıştırılabilir çıkarabilirler.

gaz sayacı, yükleme sırasında nispeten karmaşık bir cihaz belirli şartlara uygun olması gerekir. Aygıt ve onun kurulumu ve işletimi için gereksinimleri hakkında bilgi içeren bir belgeyi - pasaport gitmeli muhasebe her birim içerisine dâhildir.

1

genel şartlar ve apartmanda gaz sayacının montajı kurallar vardır:

 • Taban yüzeyine cihazdan mesafe - 1600 mm.
 • kazan veya gaz arasındaki mesafe cihazı aralığı - 800 mm.

Buna ek olarak, ekipman sadece içeride değil, aynı zamanda cadde tarafında monte edilebilir. Bu ikinci durumda, karşı doğrudan güneş ışığına maruz kalma, sıcaklıktaki güçlü değişikliklere, nemden korumak için tercih edilir. Böyle poz anlamlı ölçme cihazın ömrünü azaltabilir.

üzerlerinde pasaport bireysel cihazların kurarken genel şartlara belirli bir modele uygulanır ve farklı bir apartmanda, kurallar gaz sayacı kurulumunu listelenmiş olabilir.

Gerekli aşağıdaki yüklemek için belgelerin bir örneği listesi:

 • Kurulum dikkate cihazı alarak yürütülecektir odanın Sahipliği.
 • Kimliği.
 • ekipman için Pasaport.
 • Cihaz henüz elde edilmemişse - pasaportlar hiç seçim sayacında güç yükünü bulmak için, içeride gaz ekipmanı (kazanı, soba, vs ...) yüklü.
 • Evin planını mekânlar.

Bu belgelerin bir örnek listesi, yani bir gaz sayaç takma karar ne zaman, tam liste yerinde netleştirmek için arzu edilir.

apartmanda gaz sayacı ayarlama kuralları:

 • İlk adım esas yeri, sahibinin tam adı, yanı sıra takmalarını planladığınız yerin posta adresini belirtir gaz servis açıklamaya yazmaktır. Bundan sonra, sizin daire veya ev gaz ekipmanının incelenmesi ve satın almak için karşı ne olması gerektiğini söylemeye usta, gelmelisin. "Özellikler" sihirbaz proje geliştirmek sağlayacak dile getirdi. Kural olarak, bu çalışma biçimi o gaz hizmetini gerçekleştirir.
 • usta "şartname" alınan uyarınca ekipman satın alın. (Daireler veya evler için tasarlanmış) ev ölçüm cihazları, birbirini "nominalom9raquo farklıdır; - Onlar, birim zamanda geçen enerji kaynakları, hacimleri. Bir plaka set edildiği daire, saat başına gaz 2.5 m3 ileten uygun bir sayaç için.
 • ödenmesinden sonra fatura edilecektir gaz servisine ikinci kontak, usta gelip muhasebe satın birimi kuracak. Gaz sayacı montajı evinde yapılacaktır olsa onun pasaport vermeyi gerekli olacaktır. Bazen notlar bazen gaz tedarikçisi ile temasa geçilmesi gerekir, aynı ana bulunmaktadır.
 • Sonra ölçüm cihazının mühürleme için aynı gaz servis uygulamasını uygulamak gerekir. Bu işlemin ardından, toplum içinde tek bir nakit işleme merkezinde sunulmalıdır bir sertifika, kesmeniz gerekir. Böylece, tezgahın kendinizi kaldırma, yeni sisteme gaz temini için ödeyecek.

gaz sayaçları tüketici tarafından değil özel bir evde yüklü olmasına rağmen, kurulum için temel gereksinimleri ile aşina olmalıdır. Ve yukarıdaki kurallarına ek olarak, başkaları da vardır.

 • metre kurulumunu tamamladıktan sonra, mühürlü olması kesinlikle gereklidir.
 • Gaz değil sadece sayaç devresi montaj yerine tekabül olduğunu, ancak hizmet gaz uzmanlarını kabul edilmiştir önemlidir.
 • Yüklü ekipman sertifikalı olmalıdır.
 • apartmanda gaz kaynak yürütürken devre dışı bırakılmalıdır.
 • Kurulum çalışmaları sadece kalifiye uzmanlar tarafından yürütülür.
 • güvenlik yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirilmelidir.

Gaz sayacı montajı - kanunu!

Kanun uyarınca, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu ... 9raquo artması üzerine 261-FZ" №; 2009 yılında kabul, gaz sayaçları her evde kurulmalıdır. Biz doğrusu reçete kişi sayısına göre belirlenir norm, daha tüketilen miktar için ödemek zorunda çünkü, hiçbir şey kötü ve korkunç vardır.

Sonuçta, farklı dairelerde ve evler enerji tüketimi birisi daha farklı ve daha az kişidir. En sahipleri, ölçme cihazları yüklü çantası tasarruf hissettim.

Madde 13, paragraf 5.1. Gaz metre (Kanun 261-FZ №) kurulumu, 1 Ocak 2015 tarihinden önce apartman sahipleri yapılması gerektiğini belirtmektedir.

Prensip olarak, herhangi bir ölçüm cihazı daire sahibi olan kişinin aittir. Buna göre, müşteri sayacı değerini ancak montajı işi sadece tazmin etmekle yükümlüdür.

toplam maliyeti etkileyen bir dizi faktör vardır. Onları düşünelim:

 • kimin para için satın alınır.
 • gerek kaynak çalışması yerine ya da bunun eksikliği.
 • iletişim aracının uzunluğu hesabı görüntülemek için.
 • gaz tüketen daire cihazların sayısı, (kazan, soba, sütun).

Belirli bir değere hakkında konuşursak, ortalama bir gaz sobası varlığında gaz sayaçları montaj 4000-5000 ruble mal oldu.

bir apartmanda gaz sayacı ve özellikle kurulum seçimi

fiyatları kullanıcı üzerinde olan gazın büyüme hızı çok daha ikna edici konut ölçüm cihazlarının her türlü zorunlu ekipman hükümet düzenlemelerine fazla. tezgahın üzerine su ödeme hatırı sayılır ekonomik faydalar getirir gerçeği şüphesiz olabilir, ama "kopek" enerji taşıyıcı sayma çok istekli önce. toplumsal konut Uzak görüşlü sahipleri zaten dikkate doğalgaz zenginlik tüketimini alarak bir ağ cihazına satın alınmış ve uyguladık. Şimdi dairede gaz sayacı montajı sadece tutumlu sahipleri, ancak ülkenin tüm vatandaşlarına gerekli ve hükümet tüm kaynakların maliyetini dikkate almak bir kararname yayınlandı.

Sayaç ve seçim kuralları çalışma prensibi ↑

gaz akış metre sayaç mekanizmasının etkinleştirme yöntemine bağlı olarak, dört sınıfa ayrılır. işletmeler için tasarlanmış döner, türbin ve vorteks makineleri kenara bırakarak. iç kullanımında kullanılan (bir delik ya da bölme olarak da bilinir) cihaz membran tipi gaz sayacı düşünün.

Cihaz ↑ bilgileri okur

Membran sisteminin çalışmalarıyla ilgili daire ayrıntılarda bir gaz sayaç takma isteyenler için kullanışlı olacaktır. Cihaz alternatif olarak "panjurlar" açma kendine özgü bir odadan oluşur. Panjur yapısal çapraz çubuk mekanizması ile ilgili.

 • İlk olarak, aşırı yükleyerek birinci haznenin gazla dolu kavite diyafram deformasyonuna neden olur.
 • Diyafram alternatif olarak bir sonraki boşluğun içeriğini gönderme, açılmış bir sonraki bölmeye akan gazın bir kısmının, ve sıkıca kapatın olan hareket damperleri kepenk iletir.
 • gaz geçirgen kısmından mekanik panjur hareket darbesi çapraz mekanizmayı geçirilir.
 • Çapraz sadece bir yönde dönen bir "dişli" bağlı oldukları hareket mekanizması, sinyal gönderir.
 • gaz kısımları, cihazın içinden geçerken "Zvezdochka", aygıt sayımı belirtiyor.

Not. gaz sayacı okumalannın hareket mıknatıs anlamsız olduğu için cihazın tüm elemanları, alüminyum ya da plastik malzemeden yapılmıştır.

yer değiştirme prensip ile bir bölmeden diğerine geçer uygun bir gaz cihazın bir boru yoluyla girilmesi. işlem döngüsü tamamlandıktan sonra tekrarlanır.

muhasebe cihazlarının sınıflandırılması gazının saatte tüketilen miktarı dayanmaktadır. daire birimlerinde kurulan teknik özelliklerini incelemek gerekir Bu parametreyi belirlemek için. dört brülörleri ile ortalama gaz akış plakası 1.56 m³ / h, gaz, su ısıtıcı 2.50 m³ / h tüketir olup. burada seçilen cihaz modeline göre toplamı istemleri.

Konsey. Alıcılar, bir gaz sayacı seçmek için öğrenmek, sol veya sağ taraftan kumanda edilebilir muhasebe cihazlarının farklı varyantları bu gazın bilmelidir. seçerken bu yönüne dikkat unutmayın.

 • tanımı G-1,6 sahip gösterge sayısı ve 1,60 atlayabilir - 2,50 m³ / h;
 • 4.00 metre küp - G-2,5 2.50 atlar
 • G-4 4.00 6.00 metre küp.

Özellikler, G-6, G-10, G-16, vs. Aynı ilkeler tarafından belirlenir.

Uyarı. gaz sayaçlarının kalibrasyon aralığı kurulum tarihi ve üretim tarihinden itibaren hesaplanmaz olarak edinilen birimin yayın tarihini kontrol etmeyi unutmayın. Fabrika test yıl sonraki kalibrasyon için gerekli olandan daha uzun sürdü sonra ise sahipleri gaz besleme işleminin hizmetiyle ilgili sorunlar olabilir.

Gaz metre SG eski numunenin doğrulama süresi 5 yaşında olduğu unutulmamalıdır, doğrulamaları arasındaki sayım cihazları aralığın yeni nesil 12yu yıl hesaplanacaktır.

Gaz sayacı Çalışma koşulları ↑

Gorgaz sağlanmalıdır 100 mikrondan daha küçük, ve - gaz sayacını ayarlanması için kurallar filtre malzemesi aygıt içinden geçen derecesini belirler.

 • oda sıcaklığı ve minimum ve maksimum sınırı -20º + 60º belirlenir sayma cihazı içinden geçen gazın sıcaklığı.
 • Sayaç 10,% düzenleyici basıncının arttırılması sorunları transfer olmadan,% 20 akışında bir kısa süreli artış dayanabilmesi.
 • Gaz cihazının ağ noktasını dokunarak önce düz bir boru hattı olması gerekli değildir.

Ayarlama cihazı dikey veya yatay olabilir. Gaz sayacı kontrol etmek için temel koşul zor değildi ve bazı dönemsellik sözleşme sağlayan şirket temsilcisi ile gerçekleştirilebilir.

Özgünlük ve birimleri ayarı kuralları ↑

Cihazın montajı çalışmaları hakkını lisanslı Örgüt taşımak zorundadır. Bu sadece bir hizmet Gorgaza olabilir. Montaj yapılmadan önce, farklı şirketler tarafından uygulanan bir gaz sayacı montajı, ne kadar, sormak makul. Sadece her durumda standart oranları yanı sıra gaz aletleri ve boruların konumu nedeniyle, cihazın tasarıma uygun olarak ayarlanacaktır unutmayın.

 • gaz şebekesi muhasebe cihazı donatılması süreci RPE'de başvurusunu (enerji tasarrufu noktası) Şehir gaz ekonomisi bekliyor. uygulama yaşam alanındaki kayıt belgesi ve son bir ay içerisinde gaz ödeme zamanında ödeme belgesinin fotokopisini yapmak gerekir.
 • Uygulama yüklü birimin teknik uygunluğunu tespit ve fazladan iş gerekiyorsa tam fiyatını vermektir uzman ziyareti, saat, atandıktan sonra.

Konsey. Conta, esnek hortum ve kendisi kendi satın almak daha iyidir cihazı. örgüt kurmak satın alınan ekipman ve cihazların maliyeti, genellikle ciddi abartılmış.

 • Sonra bütün iş gasman, gaz sayacı nasıl ayarlanacağı çok iyi tanımasının. Sahibi mutlaka hareket ve daha fazla oplombirovki muhasebe cihaz için yerleşim belgesi uygulanmasında almalıdır. Ödenmesi gaz göre sayaç okuma sahipleri olabilir ancak mühürler yükledikten sonra. Bunlardan O andan itibaren mühürler ve enstrümanlar olarak ihlalleri ve hasar için sorumluluk aittir.

Aylık için gerekli sayaç okumalarını çıkarın. gaz besleme şirkette gaz sayaç okumaları ev sahiplerine iletir ne kadar doğru kontrol etme hakkına sahiptir. Gaz sektörüne 1 her altı ayda bir izleme normal sıklığı. şirket muayene tayin edebilir bilgilerin sıhhati konusunda şüphe varsa. Eğer kullanıcı tarafında ihlal edildiği takdirde, söküm, montaj ve test için ödemek zorunda kalacak. Ayrıca uzman dağıtmak gerekir sahibinin ifadesine doğruluğundan şüphe. Fakat periyodik doğrulama ile ilgili bakım organizasyon kurulmuş sayma cihazı ile gerçekleştirilir.

temas eden ve gaz sayacı koymak için bilmek isteyen, muhtemelen sorularına makale ilginç cevaplar buldum. Bağımsız olarak toksik etki, mümkün olan patlayıcı madde taşıma devresine cihazı zımba. Ama müşteriye operasyon, kurulum ve iş akışı gaz endüstrisi hizmetlerinin kuralları bilmek gerekir.

Eğer metre kendiniz ayarlarsanız, nereye gitmek ve ister kümesi sayaç ödemek için?

Gaz sayacı montaj Şartları

Gaz sayacı montaj Şartları

Gaz sayacı montajı Şartları - Yenilenmiş daire: İpuçları, püf noktaları, video, fotoğraf

 • Gaz sayacı montaj Şartları

  Gaz sayacı montajı Şartları - Yenilenmiş daire: İpuçları, püf noktaları, video, fotoğraf

 • Gaz sayacı montaj Şartları

  Gaz sayacı montajı Şartları - Yenilenmiş daire: İpuçları, püf noktaları, video, fotoğraf

 • Gaz sayacı montaj Şartları

  Gaz sayacı montajı Şartları - Yenilenmiş daire: İpuçları, püf noktaları, video, fotoğraf

 • Gaz sayacı montaj Şartları

  Gaz sayacı montajı Şartları - Yenilenmiş daire: İpuçları, püf noktaları, video, fotoğraf

  doğal gaz ve elektrik tarifeleri çok çok yüksek olduğu için gaz sayaçları faturalar üzerinde tasarruf edebilirsiniz gerçeği, onlar genel kılavuzlar için eğer ödeme, her şeyi biliyorum. Mantık enerjisinin ödeme sayaçları anlamlı platozhke miktarını azaltabileceğini belirler.

  Ekipman ile beslenmeye bağlı olduğunu hatırladı ve dikkate gazın kullanımını alarak yüksek riskli ürünlere atıfta yüzden kendine yükleme son derece istenmeyen gazoschota edilmelidir.

  Gaz sayacı takılması, temel gereksinimleri

  • Cihaz yüksekliği 1.2 ... zemin seviyesinden 1,6 m;
  • tüketiciye metre arasındaki mesafe pasaport yazılmalıdır. Belgede bu tür bir madde, mevcut değilse, hesaplama cihazı gaz sobası, kazan veya özümleyicilerden metrelik bir 0.8 metre geçirilmiştir, restoran plakası;
  • Bunlardan ve duvar arasındaki mesafe paslanmasına karşı koruma cıhazları 3 ... 5 cm aralığında seçilir;
  • Bir gaz sayacı doğal olarak havalandırılan edilmelidir ki oda. Havalandırma kanalları ve ışıma ısı ve nesnelerin nem yakınlık bloke edilmesine izin verilmez.

  Gaz sanayi uzmanlarının yardımıyla gaz sayacı montajı Koşulları

  • Gaz hizmetine ilk dönüş metre kurulumu için başvuruda. gaz için platozhkah Onların adres ve telefon numarası;
  • başvuruda. bunun hazırlanması için, bir pasaport, konut ve platozhku geçen ay sahipliğini gerekebilir. barınma hakkı birkaç kişi olması durumunda, bu uygulamayı her bulunabilirsiniz. İşçi gaz endüstrisi bir uygulama alır ve ölçümler kaldırmak için bir uzmanın geliş tarihini belirtir;
  • Kendi seçebilir veya cihazda kuracak bir sihirbaz ile anlaşmak böylece gaz metre için yer, yukarıdaki kurallara göre belirlenir. Ayrıca bir uzman ayarlamalı, kurulum süresi sayacını müzakere gaz hizmetinde hizmetler için ödeme;
  • gaz endüstrisi uzmanları olacak cihaz ayarı gazoizmeryayuschego. Buna ek olarak, gaz işçileri hizmet tüm gerekli belgeleri yapmalıdır ve başvuru için gerekli belgeleri göndermek.

  Tüm onarım

  Evinizde Tesisat ve iletişim sürekli aşağı kırma ve düzenli onarıma ihtiyacı hatırlar.

  senin mesken görünüm kararmış ve taze boya ihtiyacı vardır. Eşi düzenli bazı eylem gerektirir.

  Evinizde onarımı için fiyat hakkında sordu Onarım ekibi, görülmemiş fiyatı wrung.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 86 = 90