apartmanda nem normal seviyede

apartmanda Norma nem. Odadaki nemi düzenleyen Nasıl

apartmanda nem oranı nedir? Çoğu insan kolay oturma odasında sıcaklık ne olması gerektiğini, cevap bulmak, ama nem sorunu çıkmaza bunları koyacağız. Ve birim yalnızca doğru numarası aranabilir. Bu arada, nem - bu evde mikroklima seviyesinin temel göstergelerinden biridir.

Odada nem özel bir cihaz ile ölçülür - higrometre. Bunlar tasarım (dijital, saç, kablosuz) ve ölçüm aralığında farklı olmakla birlikte bunların her kullanılması çok basittir. Her zamanki termometre fazla zor, neyse.

Nem norm odanın türüne bağlıdır. Örneğin, fırın içinde, kümes içinde fermantasyonu için salonlarında, bu% 70-80 ürünleri depolamak için soğuk depo olup. büyüyen laleler için Seralarda ısıtma norm olarak kabul edilir% 95, ulaşabilir. Ama bilgisayar, telefon üniteleri ve ofis ekipmanı performansı ile odalar için% 50 geçmemelidir.

apartmanda Norma nem Ayrıca oda tipine bağlıdır. Ortalama sayılar% 40-60 arasında değişmektedir. oturma odaları ve iç optimum nem koridorunda, sıhhi düzenlemelerine göre soğuk mevsimlerde 30-45% olmalıdır. tesislerin bu tür için kabul edilebilir değerler -% 60'a kadar.

% 30-60 dairede sıcak mevsim Optimum nem. İzin verilen -% 65 kadar. Ancak, yüksek rutubetli bölgelerde (caddenin% 75'in üzerinde) geçerli göstergeler% 75'e yükselmiştir.

mutfak, tuvalet, banyo, kombine banyo, lobi, merdiven boşluğunda ve kilerde, bu rakam standart değil.

Çeşitli göstergeler ve özel ekipman kullanma ihtiyacı - tüm bu ortalama kişi için çok karmaşık görünebilir. Bu nedenle, bir apartman dairesinde, yüksek veya düşük nem öğrenmek, bir bardak deneyimi geçirebilirsiniz. Bir cam ya da bir yığın (herhangi bir cam kap) al, suya dökülür, buzdolabında 3-4 ° C'ye kadar soğutulur. Sonra odası ve saatin gemiyi koymak gerekir:

 • damar duvarı buğulanmış ve daha sonra 5 dakika süre ile kurutuldu, - nem indirilir, kuru hava;
 • 5 dakika ıslak duvar sonra - optimum performans;
 • Yüksek nem - akışlarını çalışan damar duvarlarının 5 dakika sonra.

Yani, kolayca odasında atmosfer öğrenebilirsiniz nasıl, ama deney saflık için cam ısı kaynaklarından uzak yerleştirilmelidir.

1

zararlı nem

Fazla nem, - hoş olmayan bir küflü bir koku, küf ve küf ile birkaç gün iç giyim için kurutma, bir pencere buğulandırılır. Sadece bu faktörler az kullanılmaktadır evin kalmak olun. Ve böyle bir iklim insan sağlığı üzerinde çok iyi etki olmadığını eklenmesi gerekir: ne zaman mantar sporları

zehirlenme, alerji, ihlal ısı değiştirme işlemlerini neden olabilir gıda ile temas, enfeksiyon riskini arttırır. yüksek nemli bir evde yaşayan bir kişi, hasta daha sık ve daha uzun.

İnsan vücudu düşük nem üzerindeki etkisi nedir

Düşük nem de bir takım sorunlar neden olur. Bu su içeren herhangi bir şey buharlaştırma yoğunluğunu güçlendirir: insan derisi ile, bitkiler. Kuru Güncel ve cilt elastikiyetini ve eski kaybeder. Kuru burun mukozası ve bu nedenle, soğuk algınlığı ve akut solunum yolu hastalığı riski vardır. özellikle astım ve alerji hastalarının solunum sisteminin çeker.

apartmanda Norma nem - bu soyut bir kavram değildir. Bunlar ne kadar güvenli odasında atmosfer anlamamızı sağlayan gerçek sayılar vardır. Nem büyük ölçüde azalır veya artar Ve eğer normal göstergelerle tutarlı olmasını sağlamak için gereklidir.

dehumidification iki ana yöntem vardır.

 1. Bul ve yüksek nem nedenini ortadan kaldırır. .. iyi havalandırma yapın, genellikle havalandırın: Bu, her dava uğruna vb şeyler, güneş ışığı eksikliği, uygun havalandırma eksikliği, mühürlü PVC pencereler, duş veya kurutma, performans nedeniyle pişirme geçici artış olabilir, bunu düzeltmek için bir yol seçebilir pil ömrü ve m geliştirmek için. s.
 2. özel kurutma, kimyasal maddeler, nem emici ve klima sistemleri kullanarak drenajın zorladı.

Bu mümkün değilse veya ciddi maddi maliyetler içeriyorsa İdeali, ikinci uygulamak mümkündür, ancak, sadece ilk yöntemi kullanmak gerekir.

Isıtma cihazının yoğunluğu ve oda havalandırılmış suç nadir olduğunda Çoğu zaman, kuru iç hava, kışın oluşturulur. Ancak, bu sorun ortadan kaldırılabilir. Aşağıdaki önlemlerle sağlanır kuru hava ile apartmanda Normal nem:

 1. akvaryum veya dekoratif çeşme odasında bulunması.
 2. bitkilerin büyük bir sayıda varlığı.
 3. Yerli nemlendirici montajı.
 4. Herhangi bir aletleri, özellikle ısıtma kullanım sıklığını azaltmak.
 5. Sık havalandırma.

apartmanda Optimum nem - Bir senin sağlığın korunması rehin ve evde konfor istenen düzeyde sağlamak için. Ve sağlık tasarruf değmez. Yani zoruyla bile, normal nem göstergeleri korumaya çalışın.

Oda için nem oranı

apartmanda Nem doğrudan sağlık ve tüm sakinlerinin refahını etkiler. Normal olarak, seviye görülen düşüşün evlerde ısıtma sezonunda. Hava kurur toz ve viral hastalığın neden olur ve insan bağışıklık sistemi azaltmaya yardımcı patojenlerin miktarını artırır.

Yüksek nem de evin tüm sakinlerinin refahı üzerinde olumsuz etkisi vardır. Bu nedenle nem, sıcaklık ve bu ısıtıcı, nemlendiriciler ve klima sistemi gibi cihazların kullanımı parametrelerini ölçerek tesislerinde uygun mikro korumak için gereklidir.

nem anlamlılık düzeyi

Bu oran yılın zamanına bağlı olarak değişir. En kısa sürede ısıtma sezonu başlar başlamaz, hava ısınır ve odadaki kuru hale gelir. bina kötü radyatör ısınıyor, bazı evlerde, tam tersine, yüksek nem vardır.

endeks seviyesi köklü bilim adamları olan normalden daha düşük ise, bu viral hastalıklara karşı vücudun bağışıklık azaltır burun mukozasında, kurumasına yol açar. Bu nefes sürecini ve vücudun azaltılmış oksijen zenginleştirilmesi bozulur. Buna ek olarak, bu bir mikro nedeniyle oda mikroskobik toz partiküllerinin yüksek miktarda çeşitli alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

Fazla nem, solunum sistemi içine düşer ve vücut zayıflatmak sporlar olan duvarlarında mantar yayılmasına yol açar. Solunum hastalıkları gelişme riski vardır. Bu durumda, aksi takdirde olumsuz tüm aile bireylerinin sağlığını etkileyecek, gösterge seviyesini azaltmak için çok önemlidir.

editörlerinin önemli bir ipucu!

Eğer saç koşulu ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, özellikle dikkat kullanmak şampuanlar dikkat edilmelidir. Rahatsız edici Beklentiler -% 97 şampuanlar ünlü markaların vücudumuzu zehirleyen bileşenleridir. bileşim içinde bütün hastalıkların Sodyum lauril / lauret sülfat, koko sülfat, PEG, DEA, MEA olarak adlandırılır hangi nedeniyle madde.

Bu kimyasal bileşenler bukleler yapısını yıkmak, saç kırılgan hale gelir, onların elastikiyet ve güç, rengi soluyor kaybederler. Ayrıca, bu malzeme organlarında birikir ve çeşitli hastalıklara neden olabilir, karaciğer, kalp, akciğerler içine alır. Bu kimya fonların kullanımına karşı tavsiye ederiz. Son zamanlarda, uzmanlarımız ilk yer firması Mulsan Sosmetic vasıtasıyla çekildiği testler şampuanlar, yürütmüştür.

tamamen doğal kozmetik tek üretici. Tüm ürünler sıkı kalite kontrol ve sertifikasyon sistemleri altında üretilmektedir. resmi online mağaza mulsan.ru ziyarete değer. makyajını doğallığı konusundaki şüphe, son kullanma tarihini kontrol ederse, o depolama bir yıl geçmemelidir.

nem oranı ölçümü

bir higrometre adlandırılan özel bir cihaz ile ölçülen Norma nem. Bu yüzde olarak bu endeks değerini gösterir. % 60 - en uygun düzeyde 40'tır. Bu gibi durumlarda, kişi iyi hissediyor ve evde yeterli nemi ve çiçekler değil, kuru ahşap mobilya olsun.

açıldığında nem çalışan bir merkezi ısıtma sistemi veya ısıtıcılar ile apartmanda ne olabilir var - higormetre kullanarak, soruya cevap vermek mümkün mü? Tipik haliyle, bu gösterge 35% 'den daha azdır. Bu gibi durumlarda, örneğin, uygun tedbirleri almak bir nemlendirici satın almak önemlidir.

Orada ölçüm alternatif yöntemler de vardır, ama bunlar bir higrometre kadar doğru değildir. Örneğin, bir bardak suya çevirmeli 5 saat için bir buzdolabı içinde soğutmak ve odanın ortasına koymak mümkündür. 5 dakika sonra, cam bakmak gerekir:

 1. görürseniz yoğunlaşma kuru vardı - bu akışları boşaltma hale gelirse nem düşürülür - bu rakam arttı.
 2. cam duvarları buğulanıyor kalmıştır, odada iklim "Norm" eşleştiğini söylemek mümkün görünmektedir.

Size böyle bir tablo ASSMAN olarak odasında bir yöntem nem seviyesini değerlendirmek için izin verir. Bir termometre gösterir hava değerini düzeltmek için gereklidir. Sonra 5 dakika bekleyin ve sıcaklığı nasıl değiştiğini görmek, ıslak bez veya kağıt mendille sarılmış bir termometre gerekir.

Tablo ASSMAN dikey kuru termometre okumalarının kolonu ve yatay içermesidir - ıslak termometre farkı ölçme. iki okumanın kavşakta şimdi odadaki nem olacakları gösteren bir rakamdır.

Önlemler odasında nem seviyesini normale döndürmek için

o odayı ısıtmak için geliyor kış aylarında, böyle bir cihaz nemlendirici olarak vazgeçilmez olacaktır. buharlaşır ve uzay nem zenginleştiren saflaştırılmış su ile doldurulur gerçeği tarafından sağlanan normal nem. Genellikle odanın büyüklüğüne göre nemlendiriciler satın.

aşağıdaki gibi kışın rahat bir iklim korumasına izin verir ek önlemler şunlardır:

 • Odaların düzenli havalandırma;
 • kuru temizleme;
 • Kapalı bitkiler üretmek.

Odaya sen sen çam iğneleri, çubuklardan turunçgil uçucu yağ birkaç damla ekleyebilirsiniz hangi su ile bir vazo koyabilirsiniz. Bu yöntem yalnızca havayı nemlendirmek olmayacak, ama aynı zamanda besin ile zenginleştirmek - uçucu üretim, etkin bir patojen bakteri ve virüslere karşı savaşır. Su kapları hatta ev iç süslemeleri yapabilirsiniz. Sen deniz taşları, bambu, kabukları ile dekore kompozisyon yapabilirsiniz.

Bugün yedek mikroklima maksimize Modern konut ısıtma yöntemleri vardır. çeperler, küf ve mantar gibi aşırı nem gibi belirtileri vardı ise, özel bir kimyasal araçlar ile yüzey tedavi ve duvarları yalıtımı için gereklidir.

bodrum, sıhhi tesisat yetersiz koşulu da apartmanda havada üzerinde olumsuz bir etkisi vardı. Önemli tesislerin zamanında onarım yapmak önemlidir.

Odada Norma nem - tüm sakinlerinin sağlığı üzerinde doğrudan etkisi olan bir rakam. Birçok faktör sıcaklık, mevsime, ısıtma yöntemi ve onarım hatta daha yüksek kalitede, kapalı bitkilerin varlığı da dahil olmak üzere, mahfaza iklim etkiler.

Eğer higormetre kullanabilirsiniz, bunu ölçün, ama maalesef doğru değildir kolay yolları vardır, ancak sağlık için mümkün olduğu kadar rahat bir apartmanda konut yapmak için alınabilecek ne gibi tedbirler önermek.

apartmanda Nem: tesislerinde oranı göstergesi

Böyle bir şey apartmanda nem gibi ayrıntılı olarak ele madde: farklı amaçlar için konut binalar için bu endeks oranı, öyle ya da norm sapmalar kaynaklanan, insan üzerindeki etkileri konuk kayıt yaptırdı. Metin uygun iklim koşulları sağlamak için nem seviyesinin ve bu amaç için tasarlanmış ölçüm aletleri, hem de öneriler için alternatif yöntemleri tarif eder.

Hava sıcaklığı ve nem - Sağlık ve esenlik apartmanda mikroklima etkiler

apartmanda Nem: norm rahat yaşam koşulları için su içeriği

Optimum nem seviyesi - Bu insanların yaşaması için rahat bir iklim sağlanması bileşenlerinden biridir. Ve tesislerinde her biri için, amacına bağlı olarak, kendi mikroklima sağladı. Çoğu insan evde sıcaklık ve havanın kalitesi hakkında bakım ve bu bir unutun. Ancak bu hava bir parçası olarak su (buhar) moleküllerinin sayısı odasında durum ve bitkilerin durumun güvenliği, insan vücut sıcaklığının algılanmasını yönde etkiler.

Nemlendiriciler optimum nem seviyesini korumak için ev aletleri vardır

Dikkat! düz geleneksel ortalama normal hava nemi% 45 arasında bir seviyede olmalıdır. Bu, oda ve çalışma koşullarına tipine bağlı olarak değişebilir.

norm sapma kış sezonunda olduğu gibi ve sıcak mevsiminde mümkündür. Her iki durumda da eksikliği veya nemin fazlalığı insan sağlığı, bitki sağlığı ve mobilya zarar, dekorasyon, vb bozulma yol açar

Ne (ana bina için ortalamalar) apartmanda nem olmalıdır:

Böyle mutfak, banyo ve tuvalet olarak Spaces daima nem yükseltilmiş düzeyine sahip olur, bu yüzden bu odalar için norm diğer binalar için daha yüksektir.

Banyoda, suyla doğrudan temas, yukarıdaki nem endeksi olduğu yerde

sonuçları bir sapma nedir gerektirmez birlikte olan itibaren apartmanda nem standartları: Aşırı kurutulmuş hava

Pil dahil olduğunda, ev içi hava overdried olur. Bunun bir sonucu olarak, yolcular mukoza tahriş ağrısı ve burun boşluğu olan. saç ve cilt kurutma yoktur. konut statik elektrik kurallar nem ihlal yaparken havadaki toz parçacıklarını kaldırarak, oluşturulur. Bu süreç mikroplar ve toz akarları yayılması için temel olabilir.

tesislerinde aşırı kuruluk birçok olumsuz sonuçlar doğurur:

 • ;, Mikro-çatlaklar ve erken kırışıklıkları soyulması, orada dermatit, sonuç olarak - cilt, saç ve tırnakların esnekliğini azalma
 • Göz kuruması - kızarıklık, kaşıntı ve bir dış gövde ( "kum") olarak hoş olmayan bir his vardır;
 • Kan kalınlaşır - Bu kan akışı dolaşımını yavaşlatır, çünkü kişi, baş ağrısı bir zayıflığı var. verimliliğinde azalma, kalp artan strese maruz ve dışarı hızlı aşınma edilir;
 • Bağırsak ve mide suyu viskozite artar - eser ölçüde sindirim sistemi yavaşlar;

düz, kuru, istemi başlar hava bitkilerin yapraklarının ipuçları kurumaya gerçeği

 • Solunum yolunun kuruluğu - zayıflamış yerel bağışıklık bir sonucu olarak, soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıkların olasılığını arttırır;
 • düşük hava kalitesi - hava kütlesinin bileşimde alerjen sayıda konsantreleri normal hava nemi bağlama su parçacığı en.

Åtte ait ratite günü! bitki ve hayvan daire olan nem eksikliği muzdarip. ahşap mobilya ve bitirilmiş Azaltılmış servis ömrü, onlar, çatlak kaplı kaybolur.

etkileri nelerdir Normal nem yukarıda ima vardır

su fazlalığı da bu kadar çok insan, normal daire nem ve nasıl bu endeks içindeki iklimi korumak için kabul edilir, ne düşündüğünü, insanlar için tehlikeli olabilir. odasında su buharı artan içeriği mantar, küf ve zararlı bakteriler için ideal bir üreme yeri haline gelir.

Örneğin, yüksek hava orada nem kalıp ve rutubeti de

Bu gibi durumlarda, sorunların bir çok şey var:

 1. solunum hastalığı sıklığı ve şiddeti artırır - bronşit, rinit, allerji, astım olmak kronik olarak hastalığı tedavi etmek için zordur.
 2. Odalarda mikro klima artık yaşam için kabul edilebilir - insanlar odalarında nemli veya tıkanıklığı hissediyorum.
 3. taze duygu Kayıp - patojenik organizmaların ayırma ıslah kokuları neden olur.
 4. çamaşır yıkamak için kuruma süresini arttırır.

Dairenin Artan nem göstergesi de çevreye zararlıdır. Bitkiler tavana çürümeye başlar ve duvarlar kalıp, deformasyon değişikliklerine maruz ahşap yüzeyler görünür. Kitap ve diğer kağıt ürünleri yapısını değiştirmektedir.

nem bir overabundance mobilya ve dekorasyon malzemelerinin bozulmasına yol açar

Ne apartmanda havanın nemi olmalıdır: GOST standartlarına göre

Nem nispi veya mutlak olabilir. Optimal değerini hesaplamak için evde rahat bir iklim yaratmak. GOST 30494-95 dairede normal nem olmalıdır belirten oranını düzenlenir.

Bağıl nem iki değer bir yüzde oranı olarak ifade edilmektedir:

İzin verilen değer - insan sağlığına zararlı olmayan bir sınır, ancak genel sağlık, ruh hali üzerinde olumsuz bir etkisi ve performansı düşürebilir.

yüklemek için bir nemlendirici - apartmanda rahat bir mikroklima oluşturmak için en etkili ve pratik yolu

Dikkat! yatak odası ile ilgili olarak, bir kişinin uzun süre açık çocuk odaları ve diğer alanlarda, kesinlikle oda mutfak, banyo, koridor ve banyo opsiyonel normal nem uyması belirli kurallar varsa. Bu odalar yardımcı olarak kabul edilir.

Ölçüm birimi havanın 1 m³ buharın mevcut mutlak nem içeriği alınır. Örneğin, hava metreküp 13 g su ihtiva edebilir. Bu durumda, mutlak nem 13 g / m³ eşittir.

bağıl nem almak için belirli hesaplamalar için gereklidir. Bu iki parametre gerektiren:

 • havanın 1 m³ mümkün olan en yüksek su içeriği;
 • havanın 1 m³ gerçek su miktarı.

Isıtma, genellikle oda hava kuruyan

mümkün olan en yüksek şekil, gerçek veri oranı nispi nem olacaktır. Örneğin, 24 ° C'lik bir sıcaklıkta bir hava 1 m³ sıvı 21,8 g kalabilir. Aslında su mevcut 13 g olacak, bağıl nem% 60 eşittir. rahatlığı için, yardımcı verileri içeren mutlak nem, özel bir tabloyu kullanabilirsiniz.

GOST göre odasında Norm nem

konuğunun reçete Oranı, hedef tesislerinde bağlıdır, aynı zamanda yılın zamanı değil sadece. Sıcak sezon için 30-60% sağladı. Odaya bağıl nem gösterge yüzde 60 ve en fazla% 65 olacaktır. Yaz aylarında yüksek nem eşlik bazı bölgelerde ise standart değer% 75'e yükseltilebilir.

40-45% eşit odasında bağıl nem soğuk mevsim standartları için. Bu durumda, en yüksek değer% 60'dır.

Kuru hava temizleyici buharlaştırıcı içinden geçer ve kaset optimal nemlendirilmiş ile

Ayrıca iç mekanı, bitkiler ve kurallarını sağlayan:

 1. Mobilya ve antika% 40-60 büyür.
 2. ev aletleri için% 45-60 arasında nem tavsiye
 3. Kitap ve diğer kağıt ürünleri% 30-65 nem gerektirir.
 4. Yeşil alanlar için standartlar bitkinin türüne bağlıdır. Tropik yeşillik, sen nem yüksek düzeyde ihtiyaç - 75-80% ile sınırlı% 80-95, subtropikal ve% 40-70 dahilindeki tüm diğer uygun bileşen için.

Konut için bir nemlendirici satın almak için tavsiye edilir

Dikkat! Aşağıdaki tabloda bağıl nem konfor ve sağlığı ile birbirine nasıl gösterir. seviyesine itibaren zararlı elementler ve nasıl norm nem dışında olumsuz süreçleri devam etmek evinde nasıl rahat bir his bağlıdır.

insan hücrelerine zararlı Rahatlık dilimi:

Tabloda "6", darbe maksimum değerini gösterir "1" - insanlar üzerinde çok az bir etkiye.

En popüler üreticileri ve en iyi modelleri, yapıları, bunların avantaj ve dezavantajları karşılaştırmalı özellikleri.

Bir çocuk için bir apartmanda nem norm

Çocuğun bağışıklık sistemi bir yetişkinin vücut gibi çevresel faktörlerin olumsuz etkisi ile başa çıkmak için verimli değildir. Çocuklar çok daha hızlı aşırı ısınmasına veya kolayca, bulaşıcı hastalıklardan soğuk muzdarip yakalar peremerzayut ve onlar aktarılır ağır.

Bitkiler sadece nemlendirmek, aynı zamanda havayı dezenfekte değil

Bu nedenle, özellikle bağışıklık yürümeye başlayan güçlerinin bakımı için koşulları oluşturmak için gerekli olan onun odasında, bir çocuk için dairede en uygun nem korumak için önemlidir.

her durumda havadaki çocuk odasında kuru olmalıdır. Bu tür bir ortam vücut bebek tarafından yoğun bir nem kaybını kışkırtır. kendi yetersizlik mukoza nazofarenks potansiyel müşteri Kurutma virüs ve enfeksiyonlar direnmeye. Çocuk gözlerde kaşıntı ve cilt pullanma görünebilir. Bir çocuk için% 50-60 arası apartmanda optimum nem olarak kabul edilir.

apartmanda normal hava nem Dr. Yevgeny Komarovsky değerine göre bulaşıcı bir hastalıktan muzdarip bir çocuk için sağlıklı bir bebek ve% 70% 60 arttırılabilir. nem yüksekse, mukoza zarının az yoğun kurutma oluşur.

bir çocuk için dairede optimal nem% 50-60 aralığındadır

kışın çocuğun vücut için dairede, normal nem Göstergeler sıcak sezonu için aynıdır. Bununla birlikte, bir uyarı vardır: oda maksimum hava sıcaklığı 24 ° C yi geçmemelidir oda sıcaksa nem bunun% 60 Tropik yapacak olduğunu. Uygulamada, soğuk sezonda daha katlanmak daha zor apartmanda yüksek nemli sıcağında.

Önemli! Bir çocuğun odasında 24 ° C'yi aşan organizma bebeğin aşırı ısınmaya neden olabilir. mukoz ve sıvı kaybının hızlandırılmış kurutma sonucunda.

apartmanda Optimum nemi sağlamak için nasıl

nem üzerinde en büyük etkiye sahip ana faktör sıcaklığıdır. Odada ısı, fazla su havayı absorbe edebilir. Ancak, göreli nem hesaplanırken yüksek sıcaklıklarda hava aynı miktarda sıvı hacmi küçük olacağı göz önünde tutulmalıdır. Bu nüans avantajlı kışın dışarıda, çok taze ve havalandırma optimal parametreler nem normlarını korumak için sağlanmıştır havayı kullanabilir.

En nemlendiriciler modellerde su oda havası dağıtılır ısıtma plakası ve sıcak buhar kullanılarak kaynama noktasına getirilir

 • Isıtma yönelik cihazları;
 • Bu tür oyuncaklar, döşemeli mobilya, halı gibi iç öğeleri;
 • klima.

nem küçük bir kaynağı, bitkisel ve bir akvaryum, su, ıslak giysileri, mevcut çatı veya boru ile doldurulmuş tanklar kabul edilebilir olarak.

apartmanda havanın nemini nasıl belirlenir? cihazsız

Evde bolca sapmış nem seviyesi, özel bir enstrüman olmadan ve yararlanabilir nasıl belirlemek için:

sıvının su yüzeyi sürekli buharlaştığına Akvaryum nemlendirici, iyi

Su camı dolu kap kullanarak nispi nem belirlemek için, 5 ° C'ye kadar bir buzdolabı içinde soğutulmuştur olmalıdır Su yaklaşık 3 saat sürecektir ve damar belirtilen sıcaklığa ulaştı. Bundan sonra, cam masa akünün bir mesafede yerleştirilir. kondensat meydana damar duvarlarında 5 dakika içinde.

Daha sonuçlar kondensat davranışa bağlıdır:

 1. Birkaç dakika sonra cam kurudur - nem endeksi indirilir.
 2. duvarlarda yoğunlaşma kayboldu - oda normal bir iklime sahiptir.
 3. havadaki nemin bir fazlalığı görülmektedir - kabına göre damlalar akışları aktı.

FIR konik ölçümü için bir cihaz olarak görev yapabilir. Ölçeklerin durumunu kontrol etmek ısıtıcılardan ve birkaç saatten konulmalıdır. pullar sıkıca büzülme - Hava çok kuru ise nem aşırı olduğunda, ortaya vurdurularak.

İyileştirme Havalandırma Yüksek nem veya aşırı kuruluğu sorunları çözer

Bu araçların tümü sadece dolaylı olan bir sorun olduğunu gösterebilir. doğru odadaki iklimi bir nem sensörü satın almak daha iyidir belirlemek.

Faydalı İpucu! Kuru havanın birincil belirti bitkilerinin kuru ipucu. Ayrıca yeterli nem seviyesi, bu gibi durumlarda, statik elektrik yükünün yayan sentetik giysiler, belirlenebilir.

sıcaklık ve nem sensörü Uygulamanın özellikleri

nem ölçümü için, sensörler veya hygrometers denilen özel cihazlar kullanabilirsiniz. Bağımsız olarak aygıtlar, alınan veri dönüştürür ve bir yüzde olarak oluşturur.

Birçok kişi dairede nemi nasıl kaldırılacağı merak, çözüm arıyoruz. İklim banyoda kontrol ve egzoz fanlar kullanılarak aşırı nemle diğer odalar için. Bu duvarlar ve kat yoğunlaşma oluşumunu önleyebilir.

apartmanda nem dengesi özel cihazlar yardımıyla düzeltilebilir

Konut için düzenli olarak nem eksikliği varsa, bir nemlendirici satın almak için tavsiye edilir. Aynı zamanda tasarım cihazlar kendileri tarafından, fan ve nemlendirici için ek nem sensörü değilse satın gerekecektir.

humidistat veya termostat sensörün çalışma eylem prensibi yatmaktadır. Cihaz açılır ve hava, su buharı miktarına karşılık olarak, rehber kapatır. Dolayısıyla, fan veya nemlendirici işlemi otomatik hale gelir. Cihaz sadece gerektiği zaman devreye girer.

apartmanda Nem kontrolü: azaltmak için nasıl / havadaki buhar miktarını artırmak

buhar miktarı eldeki vasıtası da dahil olmak üzere hava içinde kullanılan yöntemler, çeşitli kontrol etmek için. Onların kombinasyonu belli bir sonuç elde etmek için izin verir.

nemlendirici yokluğunda, zaman nem ile hava doygun için su spreyi sprey zamana

Nasıl apartmanda nem kurtulmak için:

 1. Düzenli aralıklarla odanızı havalandırınız.
 2. Böyle nerede ihtiyaç vardır olarak egzoz fanları takın.
 3. İklim sistemi veya bir nem alıcı satın alın.
 4. eve zamanında onarım (servis sıhhi tesisat ve akan su) yapmak için.
 5. ısıtıcılar ve klimalar kullanın.
 6. Çamaşırları kurutmak için aboneliği iptal.
 7. Mutfakta güçlü kaputu takın.

Faydalı İpucu! nem göstergelerinin anlamlı idi için, taslak ve diğer gerçeklerin etkisini ortadan kaldırmak için odanın arka cihazı takılması önerilir Hur.

bir higrometre temizleyici inşa yardımcı olacaktır odasında nem seviyesini belirlemek

Nasıl odadaki nemi arttırmak için:

 1. masa çeşme veya akvaryum (hane hiçbiri astım yoksa) satın alın.
 2. Klima ve ısıtıcılar kullanımını en aza indirir.
 3. Radyatör ıslak havlu asın.
 4. Zaman zaman su spreyi dolayısıyla nem ile hava doyurarak, püskürtme.
 5. Düzenli evde ıslak temizlik yapmak.
 6. Mümkün olduğunca çok sayıda kapalı bitkiler bitki.

ihtiyaçlarına bağlı olarak, belirli bir sonucu elde edecek sayıda cihaz bulunmaktadır. Onlar evde mikroklima göre seçilir. satın alma öncesinde nem parametrelerini belirlemek için tavsiye edilir. Bunu yapmak için, birkaç gün içinde ölçü almak.

nemlendiriciler - Evde optimum nem özel cihazlar vasıtasıyla mümkündür koruyun. Geleneksel, buhar, ultrason: Bu kategori klima ekipmanının, modifikasyonları ihtiva eder. "Lavabo" hava ve iklim sistemleri - Bu cihazların daha sofistike sürümleri bir higrometre, zamanlayıcı ve diğer yararlı eklemeler ile donatılmıştır. küf yardım ultraviyole lamba ile mücadelede.

nemi ve özellikle de uygulama ölçmek için cihaz

Nemlendirici: fayda ve zarar, yorumlar, araçların kullanımı ile ilgili doktorların görüşü

Banyoda Aspiratör: aşırı nemi ortadan kaldırmak

filtrasyon ile apartmanda Havalandırma

Nemlendirici: En iyi 2016-2017 sıralaması

Nasıl daire için bir nemlendirici seçmek için: yardımcı ipuçları ve öneriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

41 + = 49