apartmanda priz yeri

apartmanda yuvalarına doğru şekilde yerleştirilmesi

nüanslar ve oda işlevselliğine ek olarak, standartlar ve kurallar ayarlamayı düşünmelisiniz. Örneğin, kapı çıkışından Avrupa standardı mesafe 10 cm ve zeminden 90 cm arasında bir maksimum yüksekliğe aşması gerekmektedir.

Basit bir örnek olabilir ellerinizle çıkış yerleştirmek nasıl düşünün. Aşağıdaki diyagram geleneksel bir iki ofis gösterilmektedir:

SNIR, SEP ve GOST gibi düzenlemeler tarafından yönlendirilen montaj ve konum Elektrikli. Bu maddenin dışarı, priz ve anahtarları kurulumu yüksekliği ne olması gerektiği hakkında şunları yapabilirsiniz öğrenin.

mutfak

Mutfakta büyük ve küçük gibi ev aletleri bir yeri vardır. Nedenle, odadaki bütün ev ve elektronik cihazların konumu ile cihazların tasarımında başlamak gereklidir. ekipmanın toplu mutfak seti üzerindedir. mutfak önlüğü üzerinde çıkışını düzenlemek için nasıl bazı kurallar vardır:

 1. daha ankastre için çıkış dolapları bitişik duvarlara yerleştirilmiştir. aletleri arkasında cihazı doğrudan yerleştirmek.
 2. Bir çekme parçası için dolabın üstten 60 cm mesafede monte edilmiştir.
 3. tezgahlı üzerinde çıkışları yerleştirme küçük ev aletleri bağlamak için gereklidir. Bu elverişli konumu bir blender veya elektrik bağlanmasını sağlar. Tipik olarak, bir çalışma yüzeyi 30 cm bir yükseklikte yerleştirilir.

Biz buzdolabı, fırın ve ocak için çıkış düzenlemesi unutmamalıyız. ocak bağlamak için bir çift soket kullanın ve fırın olarak kullanılmasına izin verilmez basitçe yükü sürdürmek değildir. Sen yemek masası yakın bir veya iki öğe yerleştirebilirsiniz.

açık bir şekilde aşağıdaki video mutfakta elektrik prizi doğru konumunu göstermektedir:

Odada veya oturma odasında, soket bulmak için dört seçenek vardır. Bu alanlar şunlardır:

 1. Antre. Bu siteyi ayarlama düzeni bağlayıp küçük ev aletleri edebilmek için gereklidir. Örneğin, bir batarya ya da bir elektrikli süpürge. cihazın konumu standartları, kapı ve zeminden 30 cm, yani 10 cm ile uyumlu olmalıdır.
 2. Televizyon alanı. Bu durumda, cihazın konumu aşağıdaki gibidir: duvara veya gizlemek bunların tekniğe TV arkasında TV süspansiyon ya da görülebilir teller değildi.
 3. oturma alanında. cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar için şarj cihazları bağlamak mümkün olduğu bu alanda yuva böylece olmalıdır bulun. Bu hatırlama ve elektrikli şömine, lambalar ve diğer küçük ve gerekli detayların yerleşimi konusunda değer. Ayrıca klima için bir bağlantı gerekir.
 4. masaüstü. Bir oturma odası olarak kullanıldıklarında durumlar vardır. Sonra güç için konnektörleri sayısını artırmak için gereklidir. Bir masa lambası ve bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar için çıkış düzenlemek için gereklidir. Elektrikli için masa arasında yeterli bir mesafe Şekil.
1

sahte Tv Usta elverişli konaklama çıkışları Hakkında video eğitimi içinde anlatıyor:

geleneksel olarak her yatak odası ayrılır çeşitli alanlarda üzerinde olabilir yatak odasında soketini bulun. İlk olarak onlar bir yatak ve komodin yerleştirilir. Bu düzenleme yatak her zaman gece kitapta, gazetelerde de okuyabilir altında bir lamba veya lamba olması gerektiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Şemada şeması ve ne kadar uzağa mobilya uzak olmalıdır unsurları yaklaşık konumunu gösterir.

Yatak odasında masa varsa, iki prizler, PC için bir ve masa lambası için bir tane gerekir. Daha masa yüzeyinde 20 cm civarındadır dizin. Oda TV yüklemeyi planlıyorsanız Ve yerden 130 cm yükseklikte bir bağlayıcı 3-4 yerleştirmek gereklidir. teller o TV gizlemek için iyidir, karışmaz. apartmanda teller gizlemek için hakkında bilgi için, makalemizi okuyun.

Kapının unutmayın. Kapıda Yer prizleri olarak gerekli. Bir elektrik süpürgesi ya da bir radyatör bağlamak gerekir.

Doğru yatak odasında çıkış videoda anlatılıyor konumlandırmak öğrenmek için:

Banyoda çıkış varlığı - sadece konfor ve rahatlık değil, aynı zamanda acil ihtiyaç değil. elektrik prizi göre ayarlanan ikinci ısıtma araçları küvet veya duş muhafazadan 60 cm mesafede olmalıdır. Bu oda çok nemli olduğundan, minimum miktarda cihazı yerleştirmek gereklidir.

kombinasyon halinde banyo demir veya traş makinesi kıvırma, saç kurutma makinesi çıkış düzenlemek mümkündür. Kural olarak, bir sonraki aynaya, lavabonun yakınında yerleştirilir. Ne yazık ki, ve suya yakın. Bu nedenle, geleneksel tasarım aşağıdaki resimde gibi, nem geçirmez konut yüklemeniz gerekir, burada uymuyor:

Onun özellikleri kişileri kapatmak için güçlü bir kapak bulunur. kablolama cihazların koruma derecesi düşük olmayan IP44 olmalıdır. bir artık akım cihazının (RCD) olmadan devre şemasına çıkış kullanmak yasaktır olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu video örneklerinin kaplı banyoda elektrotochek uygun yerleştirme hakkında:

Ayrıca tavanda demirbaşlar düzenlemek için bilmek ilginizi çekebilir. Basit ipuçları daire veya özel ev yetkili aydınlatma yapacak!

Her dairede salon olarak adlandırılan bir odası bulunmaktadır. İlk adam girer sırasında oldu. Ve aynı zamanda doğru kablolama cihazları karşılamak mümkün olmalıdır. Kural olarak, bu tür bir oda için iki çıkışları oldukça yeterlidir. Sonuçta, koridorda temelde ayakkabıları için kurutma makinesi kullanın veya kapı zili ya da elektrikli süpürge bağlantısını yürütmek.

diyagram üzerinde pencere uzak çıkış ve bir mesafe kadar uzakta ve köşelerinde gerektiğini belirten:

Herhangi özel daire. kablolama mekanizmalarının düzeni - Bu nedenle, her oda için ayrı bir plan geliştirmelidir. Sonuçta, tamamen farklı ev aletleri her kapı numarası, fakat proje baştan zamanında değiştirmek için değil ya da uzatma kablolarına kullanmayın böylece kenar boşluğu elektrik noktaları yüklemek için daha iyidir.

Nihayet apartmanda anahtarları ve prizler hata ışığın yerleştirme kabul edilir yararlı videoları görüntülemek için tavsiye:

Yani, biz nasıl apartmanda prizler konumlandırmak için söylemek istedim hepsi bu. Umarım, bu ipuçları en uygun yer ve odalarda elektrik prizlerine sağa yerleştirme karar yardımcı olacaktır!

priz ve anahtarların kurulum yüksekliği: nasıl seçilir? Örnekler Resim

Onarım veya inşaat yapan, birçok daire sahipleri doğru apartmanda anahtarları veya prizler yerleştirmek nasıl merak ediyor. sağlık - Kullanıcı deneyimini, aynı zamanda operasyonun güvenliğini ve dolayısıyla da etkiler çünkü.

Düzgün bu biz yakın geçmişte mevcut kuralları dikkate sorunu yerleştirme ve yeni başa çıkmak için, diğer ülkelerde etkilerden geldi.

Sovyet zamanlarda, yetişkin omuz yüksekliğinin düzeyinde kendilerine girişine yakın bir yerleşim bölgesinde ışık anahtarları yüklemek için karar verildi veya tavana yerleştirilen. zeminden 90-100 cm bir mesafede duvara monte edilen yuva.

koridor tavan anahtarı örneği. vücudun içinde gizlenmiş mekanik yaylı kolu ışık, kontrol etmek kablosunu bağladı. İlk ışık onun gerilim aydınlatır ve ikinci en - söner.

Duvar kat ila yaklaşık 160 ÷ 180 cm arasında bir seviyede yerleştirilmiş geçer. Bu mesafe optimum ışık kontrolü için en uygun kabul edildi. kapı fotoğrafı görülmektedir arasındaki ÖRNEK yerleştirme birimi geçer.

Aşağıdaki ekran eski kurallara göre bir odada prize konumunu gösterir.

Şimdi birçok daire bile sakinleri anahtarlama cihazının bu düzenleme ile elektrik devresini işletilen normuna göre, buna kullanılır.

kez Yeni ruhu - Avrupa standardı

Aslında, terim "Evrostandart9raquo; inşaat yapılarının karmaşık hesaplamalar için, ve tüketici çıkarları onları korumak; çok özel Evroremont9raquo" kavramıyla birlikte, komşu ülkelerden bize geldi gibi belirlemez şimdi sıklıkla kullanılır ancak bu konuda elimizde bir şey yok.

Mevcut bina kodları ve elektrik tesisatı ile ilgili düzenlemelere kesinlikle bir yerleşim alanı çıkışları ve anahtarların yerleştirilmesi, sayısı ve konumu yüksekliğini sınırlamaz. Onlar sadece tehlikeli alanları ve koruma ile bunları monte etmek yollarını belirterek genel yönergeleri verir.

uygun herhangi bir yerden - Özellikle, ortak girişim 31-110-2003 döşeme veya kordon ve çıkış kontrolü için tavandan kapı kolu seviyesi 1 metre girişine yakın yerleştirilmiştir anahtarları önerir.

Mutfakta, gaz ekipmanı (levha, boru) çıkışları ve anahtarlar içeren elektrikli cihaz, en kısa mesafe, en fazla 50 cm olmalıdır.

banyo lavabo, küvet ve diğer su ekipmandan 60 cm bir mesafe ile sınırlıdır bölge 3 soketi, donmaya bırakılır içinde. diferansiyel otomata RCD izolasyon transformatörü GOST 50.571,11-96 alanları, koruma cihazları kural uygulama belirler.

Bu nedenle, elektrik prizi ve anahtarları yerine sadece set son kez geleneklerine göre, dikkate kullanıcı deneyimi alarak edilmelidir konumunu seçin.

elektrikli ev aletleri yere Öneriler ergonomi

telefon, TV, alarm ve diğer cihazlar: Elektrik işe gitmeden önce her oda için düşük voltajlı devresi dahil elektrik ağına bağlantısının yerini belirterek, mobilya ve ev aletleri düzenlemeye ölçekli yerleşim planının bir kroki yapmak gereklidir.

Gelecekteki ekipman için bu yerlerin küçük bir kaynağı sağlamak için önemlidir. Pratik o haklı olduğunu göstermektedir.

Böyle bir televizyon, bilgisayar, çamaşır makinesi gibi durağan konuma, derin dondurucu ... Onların teknoloji buna bir ücretsiz yararlanabilir gereklidir, ancak cihazların arkasına kendilerini gizlemek için arzu edilir.

Periyodik olarak, kullanılan soket yerden aynı yükseklikte konumlandırılmış tasarıma katma kabul edilmiştir, genellikle yaklaşık 30 cm mesafe seçin. Onlar daha az fark edilir bu durumda bulunmaktadır. Böyle bir numara seçmek için tavsiye edilir, her alanda elektrik süpürgesi ve taşınabilir elektrikli aletler kullanmak için uygun.

bir masa üzerinde elektrik prizleri, mobilya başucu tabloları 10 ÷ 20 cm bir yükseklikte bir yüzeyi üzerinde yer alan.

Onlar açılmasını 10 cm mesafede ve Bu konum elinizi yüksek yükseltmek yok mu :. yetişkinler için uygundur yaklaşık 90-100 cm yükseklikte sap tarafında ön kapıya yakın duvara monte edilmelidir. Ve dört yaş arası çocukların zaten aydınlatma kullanmayı kendi olabilir.

alçaltılmış kordon yönetimi ile Tavan tasarımı anahtarları odaların tasarımında kullanılmaya devam.

Yazın ve amacı da şalter tesis etme için dikkate alınmalıdır. uçlarından uzun koridor bir lamba kontrol etmek için iki hat anahtarı ayarlanabilir. oda girişinde yakın tek bir konumdan ayrı odalarda ışık kontrol etmek için birçok anahtar bir blok sağlamak için aralıklı olabilir.

onlar, ışıkları kapatmak yatak, ellerin basit gösterinin çıkamayız diye odalı anahtarları düzenlemek için uygundur.

çoğu durumda kullanılır, genellikle 90 cm üzerinde 30 cm ve anahtarlar evrensel olarak kabul edilir yerden soketi monte. Odaya mobilya veya beyaz eşya gelecekteki konumu hakkında emin değilseniz, bu yöntemi kullanmaktan çekinmeyin.

çıkışları yerleşimini planlamak ve odalarda anahtarları nasıl

elektrikli ev aletleri ve mobilya düzeni bir çalışma taslağı hazırlanması için aşağıdaki resimde göz önüne alındığında, genel öneriler kullanırlar.

Salonun içi uygun bir yerdir:

devre kesiciler ile mahfaza dağıtım panosu;

elektrik sayacı (yerel koşullara bağlı olarak, ya da tek tek gövde panelinden yüklemeden düşünün);

anahtar, ya da bir blok;

Kablo geçiş için bağlantı kutuları.

Aşağıdaki resim bir koridor içinde elektrik tesisatı mümkün düzenlemelerinin birini göstermektedir.

Yatak odası konaklama seçeneği prizler ve her iki tarafta yatak kapanır aşağıdaki şekilde gösterilmektedir.

yüksek nem nedeniyle elektrik güvenliği konusunda Banyo ve duşlar özel dikkat gerektirir. prizler, fan ve uzaktan kumanda düğmeleri bunları yerleştirmek şu elektrik planını gösterir.

Yüksek nem ile odalarda çıkışları yerleştirirken göz önüne alınması gerekenler hakkında daha fazla bilgi burada mevcuttur: banyoda Outlet

Multivarki, elektrikli ocak, ... Breadmakers: Aşağıdaki şemada farklı egzoz için yerler çıkışları, gaz ocakları ve elektrikli yemeklerinde elektrikli mutfak Belirli bir yerde kurulumunu göstermektedir

Burada, çalışma masası montaj üzerinde çıkış yüksekliğinin yüksekliğine bağlı olarak değişebilir. O 10-15 cm mobilya yüzeyi üzerinde yükselir, böylece yüklemek için uygundur. Ve çağdaş mutfağı için iyi bir tek güç çıkışı ve bunların bir bütün bloğu kullanmamak.

düşük voltajlı anahtarlama devreleri için alanları ile oturma odası veya salonda: telefon, televizyon, interkom ...

Hatta garajda prizler ve anahtarlar için yer dikkate alınması gerekmektedir. Bir örnek olarak, kendi düzenleme açısından duvardan 10 cm ve zemin 140-150 cm gösterilmiştir. güç mühendisliği ile periyodik tutulur odalar için en uygun seçeneklerden biridir.

priz ve anahtarların çağdaş düzenleme örnekleri

çıkış 220 volt birimi ve düşük voltajlı devresi için ayarlanır:

büro birinci sınıf öğrencisi üzerinde "büyüme için" Soket:

mutfak gaz sobası, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi üzerinde bir yer için alt yuva bloğu:

aydınlatma lambaları ve tavan ışıkları gömülü grupları için çocuk odası duvarında Kontrol ünitesi:

mutfak masasının üzerine yerleştirilmesi için güç şeridi:

Bu makaleyi arkadaşlarınla ​​paylaş:

Sosyal ağlarda grubumuza katılın:

priz ve anahtarların montaj yüksekliği: nerede ve nasıl bulmak için?

güç noktalarının pozisyonu, priz ve anahtarların kurulum yüksekliği - bu, her oda için sayıların planlama, şemaları, hesaplamalar gerektiren ciddi bir konudur. önceden tasarlanarak yükleme yaklaşımını tutmak için, o zaman, uzatma kablosu gevşemeye taşıma rastlamak ve böylece çıkış veya ağ aşırı yükleme, her şeye bağlanmak gerekmez.

Planlama ve anahtar ve priz montajı

Her kişi günde yaklaşık altı farklı cihazlar kullandığı tahmin edilmektedir. Ve sayısı sürekli artıyor. biri neredeyse hayat hayal onsuz yeni cihazlar ve araçlar vardır.

Cihazlar evlerimizi doldurun ve çıkışların sayısı değişmeden kalır. panik içinde bir kişinin şarj akıllı telefonlar, daha sık için ücretsiz bir konektör arayışı içinde ev veya ofis etrafında çalıştırırken. Ve sonuç nedir? Biz yazıcıyı veya başka bir şey kapatmak zorunda. Bu tür durumlardan kaçınmak için zor değildir, sadece düzgün konektörleri konumlandırmak için nasıl bilmek gerekir. Sonra mümkün olduğunca rahat olacak bunları kullanın.

/ Transfer şalterleri ve prizler kurarken o planlama için zaman tanımak için gereklidir küçük onarımları önlemek için. bir iç tasarımcı bir proje sipariş ederken Örneğin, uygulama tam ağ konnektörleri ve sigortaların sayısı, hem de konumlarını belirtmek gerekir.

Yana geliştirici iç kanepede bir dizüstü çalışmayı tercih olduğunu bilemez. Proje onayı - bir noktaya hangi tüm yorum aldı ve projenin değişiklik yapmak için.

İç önemli öz planlama ile oda ve onun dekorasyon amacını anlamak için. yararsız bir şey - Ayrıca dolap soket olarak dikkate mobilya düzenlemesinin gerçekleşir. Eğer her altı ayda bir kez isterseniz Ve odasında mobilya yeniden düzenlemek için?

Bu devre kesiciler ve yuva sayısı hesaplanması sadece tasarım işleminden sonra gerçekleştirilir olduğu ortaya çıkıyor.

kesinlikle evde ağ konnektörleri ve geçiş sayısını ve konumunu düzenleyen, yönetmelik Bina, hukuk dile değildir. Ama "tasarımı ve inşası için uygulama kodu" başlıklı bir belge veya devre kesiciler ve elektrik konektörleri vardır öneriler dile ortak girişim 31-110-2003 vardır.

ama aynı yükseklikte, uygun bir yerde - ilk 1000 mm ve ikinci kadar ele kapı ile yer. Sadece sağduyu ve kendi seçimi ile yönlendirilmelidir.

anahtarların yerleştirmede inceliklerini

750-900 mm yükseklikte kapının yakınında yer almış ana aydınlatması anahtarının. yükseklik hesaplama ailedeki tüm yetişkinlerin ortalama büyüme oranları dayanmalıdır. Sonuç olarak, her türlü konfor ellerini yukarı kaldırmadan devre kesici düğmesine basın vardır.

800 mm seviyesi nispeten tüm örnek niteliğindedir. Anahtar kapısı kapandığında, o sap tarafında olacak şekilde yerleştirilir, tersi değil edilmelidir. Sonra açtığınızda, kapı onu geçersiz kılmaz. Ayrıca, çeşitli mobilya ve dolapları devre kesicinin erişimi inkar edemez.

banyo, giyinme odası ve bir depoda aydınlatma armatürleri için güç çıkışları koridorda monte edilmelidir. tesislerinde kendilerinde yeri olma hakkı - odaları, mutfaklar, hem itibariyle koridorunu yaşayan için.

Yardımcı veya dekorasyon aydınlatma ayarlamak için Kablolama cihazlar ama tasarımı ile, elverişli bir konumda monte.

Avantajları ve Sovyet ve Avrupa standartlarına dezavantajları

Eski "Sovyet" yöntemi elektrotochek yeri böyle bir gücü var:

 • bir talep olduğunda BDT ülkelerinde daha fazla insan verilerin daha uygun versiyonu olarak kabul edilir, sırasıyla, büyük bir teklif bulmak mümkündür;
 • Anahtar neredeyse göz hizasında olduğu;
 • Sen altında mobilya ayarlayabilir ve bu anahtarı engellemez;
 • Çocuklar için en güvenli seçenek;
 • çıkış yeri rahatça önce "yay" olmadan cihazı bağlamak için izin verir.

Ama cihaz prize bağlıysa, her zaman aynı yerde duracak, süreç daha az çekici görünüyor. teller için, ve kriko önemli bir konumda olacaktır.

Aynı zamanda, "Avrupa standardı" - geçerli:

 • Yüksek ergonomi, hoş ve kolay kullanım;
 • Ve aynı zamanda, katlanmış eller "kör" aydınlatma cihazları düzenlenmesi;
 • kamu inceleyen maksimum "gizli".

Ama bu seçenek her zaman eğilip gereken ek çocukların korunması, hem de için cihazların bağlantısı gerektirir. her durumda ek mobilya montajı duvar ünitesi içine inşa engeller.

anahtar ve prizler Özellikleri montajı

Uzun tartışmalar nedeni zemin çıkış konumlardan yüksekliğidir. Kesin tanım hiçbir yerde kayıtlı olduğundan, biz "Avrupa standardı" veya "Sovyet standart" gibi terimleri kullanabilir. daire "yenileme" planlandığı zaman muhtemel prizler zeminden 300 mm alınacaktır, ancak anahtarlar - zaten 900 mm.

"Sovyet standart" anahtara göre omuz seviyesinde atanabilir - yaklaşık 1600 mm ve çıkış da çok daha yüksek olduğu - kat 900 mm.

Her yöntemin kendine olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Onlara kısa bir bakış.

Özellikle koridor konaklama

Koridor yeterli çıkışları 1-2. yerden yaklaşık 15-20 cm daha kaide yakın köşeye yerleştirin. Bu ayakkabılar için veya telefonu şarj için ev böyle elektrik süpürgesi gibi aletleri, dehıdratörlerı çeşitli bağlanmasına izin verecektir.

Buna ek olarak, mükemmel uyum koridor ve diğer cihazlarda. Bunlar arasında:

 • devre kesiciler ile mahfaza dağıtım panosu;
 • bir voltaj regülatörü;
 • Daireler merdivenlerinde ayrı bir yer sağlamak için ise elektrik sayacı, bu koridorda inşa edilebilir;
 • mutfak, banyo ve tuvalet için anahtarlar;
 • Kablo TV, Ethernet veya sabit hatlı telefon için bağlantı kutusu;

Çoğu durumda, bu yeterli, ama bazen de yerden ısıtma sensörünün koridor yükleme içermektedir.

Yer elektrotochek banyo

Elbette miktar büyüklüğü ve cihazların sayısına bağlıdır, ancak vakaların% 95'inde olacak - yeterince priz 1-2. birinci istenen kat 1000 mm düzeyinde ayna yakın konumlandırılır. Bu kurutma makinesi ve tıraş makinesini bağlayacak. İkincisi, örneğin çamaşır makinesi veya ısıtıcıya bağlı. Bu durumda, arabaları zemininden az 600 mm ve 1500 mm - kazan için.

Bu, kontrendikasyon cihaz dikme yakın çıkış güçlendirmek dolayısıyla küvet ve lavabo fazla 600 mm, tercihen 1000 mm den girintili olmalıdır hem olduğunu söylemeye gerek yok. Neme karşı koruma endişe IP 44 Hava çıkış belirlemelidir zorunludur.

Biz ürün daha tehlike maruz kalabilir unutmamalıyız. Zemin tamamen güvensiz gelen sel riskine maruz banyo beri 150 mm'nin altında makaleler bağlanır. çıkış suyu alırsa, ölüm tehlikesine basitçe devasa olduğunu.

Bunun nedenleri ev aletleri ya da unutkanlık ana bilgisayarlara sızdıran musluk veya boru kırılma farklı bir durum olabilir.

oturma odasında kurulum özelliklerini

Ev sineması veya basit bir TV kutusu en az iki çıkışları gerektirecektir. çoğu TV alıcısı ve alıcıya ikinci uydu için ilk. yükseklik seviyesi TV'nin yere göre belirlenmelidir. Bir duvara monte edilecek bir kaide üzerinde durmak ya da özel bir hücre duvarı mobilya sığabilir. güç kablosu sarkan veya gerilim altında olamaz. O tamamen ekranın arkasında gizli olmalıdır.

her biri, ayrıca duvar 'de kat 150-300 mm soketin 2 üzerine yerleştirilmelidir. Onlar alet, oyun konsolu, elektrikli süpürge için bir zemin lambası, fan, akü şarj bağlanabilir.

Ünitenin kolay bağlantı olasılığı hakkında endişelenmenize gerek.

oturma odasında bir kişisel bilgisayar olacaksa, altı çıkışları minimum ekran, sistem ünitesi, masa lambası, tarayıcı, ses ayarları ve Wi-Fi router için hoparlörler için güç kaynağı sağlamak için gereklidir.

Her yıl daha fazla konfor ve geçici insan maliyetleri sağlamak için akıllı cihazların geliştirilmesi. Doğal olarak, mutfakta ekipmanın miktarı bazen sadece üzerinde rulo. Öyle zorunlu bulaşık makinesinde olabilir kaputu ve çamaşır makineleri, elektrikli ocaklar bağlamak için sağlanmalıdır.

Ama en önemlisi - buzdolabı, mikrodalga fırın veya multivarka, bazen her ikisi. Blender, meyve sıkacağı, işlemci, tost makinesi, blender, kahve makinesi ve TV - Liste muhtemelen sonsuzdur.

kondenser çıkış için, genellikle 600-800 mm olarak ayarlanmıştır. zeminden 1800-2000 mm - germe için üç kez yüksekliğini artırmak arzu edilebilir.

Çamaşır makinesi veya cihaz konektörü bağlarken kat 200-300 mm monte edilmelidir. Buna ek olarak, onun için mutfak mobilya arka duvarında bir delik varsa kesmek için.

çalışma yüzeyinin geleceğin yerini tahmin olması, orada konektörleri sağlamak ve gereklidir. Arzu edilir bir şekilde, en az üç çıkış sığ art bağlamak için tezgah üzerinde 100-200 mm'de konumlanmıştır.

en sık Duvar destekleri üzerine monte mutfak TV sırasıyla ev aleti için çıkış yerinin yüksekliği 1800 kat ile 2000 mm olabilir.

Bu odada yeterince dört ürünleri, yatağın her iki tarafında iki yuva olduğunu. Onlar başucu lambası, elektronik saatler veya klima, vantilatör veya elektrikli süpürge gibi diğer cihazlar için olacaktır. Şifonyerin civarında saç kurutma makinesi ya da saç demir bağlantı için zemin 600-700 mm tek çıkış yüklemek için de arzu edilir.

oda PC veya TV olacaksa, o da teller gizlemek ve nasıl konnektörleri şebeke yerleştirmek için nereye düşünmek gerekir.

Düzgün kreş ayarlanan Nerede

Çocuk odası - genellikle bir arada yatak odası ve oyun alanı. Bu odada, aynı zamanda güç konnektörleri olmadan yapamaz. En az 2-3 vardı olması arzu edilir. beşik civarında lamba ve dinlenme koyabilirsiniz - Ek amaçlar için.

Birçok uzman fişleri olabildiğince küçük çocuklar üzerinde yüklü olması gerekmektedir uyarıyorlar. Bu onlar birkaç yıl önce haklıydın. Son gelişmeler şebeke ile çocuğun temasını önlemek ilave koruyucu kapaklar ile ürün donatmak için yaptı. Böyle vanalar genellikle fişler için deliklere erişmek için çaba gerektirir. Spontan çocuk merakı durdurulacaktır.

ofiste kurulum inceliklerini

Bu oda konnektör konumu üzerinde yaşayan çok farklı değildir. PC bağlantısı için gerekli en az 5-6 ünite - sistem birimi, perde, PC Hoparlör, bir tarayıcı ve bir masa lambası. kitaplar için raflar Yakınında okuyabileceği bir ortam sağlamanız gerekir. Lamba ve rahat bir sandalye yükleyin proje planına dahil edilmelidir ve bu başka bir yardımcı konektör olduğunu. Diğer iki cihaz boş bir duvarına yerleştirilir. Her bir bağlayıcı yere 150-300 mm'lik bir yüksekliğe monte edilmiştir.

iklimlendirme çıkışı için Kurulum

Bağlı klimanın iki çeşidi vardır. Doğrudan ya da çıkış boyunca makine boyunca. İlk durumda hiçbir sarkan kabloları olacak, ama kesinlikle Cihazın çalışması bağlı olacaktır hangi kaliteli bir makine almak gerekir. İkinci durumda, çıkış tavandan 300 mm yerleştirilmelidir.

Evde aydınlatma kontrol noktası üç ana gruba ayrılır:

 1. Bunlar klasik anahtarlar vardı - genellikle bir ya da iki tuşlarıyla çeşitli enstrümanlar vardır. Ama üç tuşlu anahtarlar sayesinde, aynı anda aydınlatma tesisatı üç farklı grupları kullanabilirsiniz.
 2. Bu grup o düzenleme aynı anda farklı yerlerde çeşitli ışık kaynakları tarafından gerçekleştirilir kullanan, anahtarlar oluşuyordu.
 3. Bu grup zaten aydınlatma araçlarının entegre aydınlatma düzenlemeleri, düzenleyen tür cihazları kapsamaktadır. Bunlar arasında, bir masa lambası ve zemin lamba /

daire neredeyse tüm odalar haklı tek veya dvuhklavishnye anahtarlarıyla donatılmıştır ve en önemlisi rahat etti.

Örneğin, banyo için ek bir ışık kaynağı ayna üzerinde bir lamba olabilir. Ama yerleşik bir anahtar yardımıyla böyle bir düzenleme cihazı için

Yatak odası anahtarların kendi eşsiz sistemi vardır. Bu farklı yerlerden aynı anda ışık kaynağını ayarlamasını sağlar. kolaylık örneği ele alalım.

açmak veya ışığı kapatmak zorunda her zaman, biz devre kesiciler yeterince uzakta yatağından bulunması nedeniyle yataktan kalkmak zorunda. bariz Verim. oda sadece üç anahtarı yüklenir. Yatağın her iki tarafında - odadan çıkışında biri ve diğer ikisi de. Sonuç olarak, çok basit oldu yatak odasında ışığı ayarlayabilir ve devre kesiciye erişim yandan olacaktır.

Nerede ve nasıl anahtarları konumlandırmak ve prizler sadece konfor, güvenlik ve tabii temelinde belirlenmelidir. Şu anda, elektrik konektörleri ve anahtarları koyacak bir yer belirttiler olacak hiçbir öngörülen standartlar vardır. Özellikle ayrı bir odada kendi numarası.

Planlama - bakılmaksızın oda, düzenli olarak kişi yararlanacak mekanizmaların sayısını sayma aşamadır. Artı Ek aygıtlar için üstüne bir 1-2 yuva. en sıkı şartlar sadece apartmanda elektrik ekipmanın kurulması için olan ustaların için geçerlidir. Böyle insanlar iyi deneyime sahip uzmanlar olmalıdır.

tüm esere kendinizi yürütmek için karar verildi Ama eğer elektrik donanımları her türlü tanıyın gerekir. ürün yelpazesi her ihtiyaç ekipmanı altında bulabilirsiniz, yani çok geniş olduğu için. Bu hoparlörler, hi-fi veya sabit telefon jakı ve bir Ethernet kablosu bağlamanızı sağlayan bir ses jakı olabilir.

yüksekliği montaj ev, onun güvenlik, peyzaj ve güzellik rahat yaşam koşulları belirler.

Cihaz elektrotochek Video ipuçları

Mutfakta anahtar ve prizler Kurulum:

Burada uyumlu bir konuma geçer ve prizler:

banyoda, bir çamaşır makinesi için yuva montaj:

priz ve şalter tesis için uygun bir yüksekliği:

Başlamadan önce, o elektriği unutmayın - bu bir oyuncak değildir. Bu konuya mükemmel bir yaklaşım gerektirir. mutfak, banyo ve koridorda çıkışları ve ekipmanların montajı, özel toleranslar elektrik işleri gerçekleştirmek için sahip profesyonel elektrikçi, emanet etmek arzu edilir.

dikkate yüksekliğini alarak ana ekleme - ki o zaman umutsuzca kaçırılmaması gereken daha fazla koymak daha iyi birçok çıkışları olmaz unutmayın) ve planlama aşamasındadır !. Ve mutfak planında mobilya% 100 yerleştirme olması gerekir. Ve kanepe sen ondan daha soketi koymak istiyorum eğer ne kadar yüksek bilmek. Biz bazı değişiklikler yapılmış son anda vardır ve mikrodalga bir sonucu bunun için amaçlanan çıkış karşı tarafında oldu ve farklı bir yükseklikte olduğu gibi, yine Stroebe duvarlara sahiptir. Ve bu planlı olmasa bile, bulaşık makinesi güç unutma. Ardından gibi bulacaksınız.

Ben şahsen priz ve anahtarların "Sovyet" standart düzenlemenin yapışık. Biz yeni bir daire içine taşındığında, çok uzun zaman alçaltılmış kolun seviyesi ve alt alan bir çıkışındaki devre kesiciler alışmak. Benim için bu düzenlemenin ana dezavantajı, çocuklar, iyi ve özel bir psikolojik uygulama için tehlikelidir. Ve yine, prizler, her zaman bir şeyle kaplı komidin, şifonyer, geri çekilir.

Ben biri değilim artı "Avrupa standardı" yeniden düzenlenecektir muhtemelen daha yakın tamirat üzerine görmüyorum.

ağların teknik bakım düzenlemesine İnternet ansiklopedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

56 + = 65