araba için Poliüretan mastik

otomobil karoseri, özellikleri için Sütür mastik

Otomobil derz dolgusu touring otomobil tamir ayrılmaz bir malzemedir. Farklı ihtiyaçlar için farklı bir dizi vardır. Bu yazıda Karoseri için dikiş dolgu macunu bahsedeceğiz.

bir sızdırmazlık ana işlevi bir sızdırmazlık, yalıtım ve yapıştırma yüzeyidir. vücut onarım, sızdırmazlık ürünleri güvenilir bir ortamda (nem) öğeleri korumak için olanak gerekli birimleri, yapıştırma, mühür dikişleri, eklem için kullanılır.

Şu anda pazar farklı özelliklere ve farklı piyasada mevcut konteynerlerin sahip otomotiv dolgu macunu çok çeşitli vardır. Temel olarak otomobil contaları dikiş sentetik reçine ve lastikten.

Beden ve kullanımı için mastikler Türleri

Touring Car tamir uygulanan ana türlerini düşünün.

bir boru (kartuşun) 1. Dikiş yalıtkan 300 mi. En yaygın ve sık kullanılan muhtemelen Bu tür. Bu tek bileşenli bileşim, çoğunlukla dikiş bileşikleri sızdırmazlık sağlamaya yönelik. Bu tip mükemmel sızdırmazlık oluşturmak için en iyi sızdırmazlık malzemesidir. Kullanmak için, özel bir dolgu silah lazım.

Bu silahlar, mekanik ve pnömatik her ikisi de.

dikiş, kapı, kaput, gövde, motor bölmesine iç kısmının kapatılması için öğütülmüş kullanılan tüplerde araba için Dolgu. Onlar optimum substrat oluşturmak için, farklı renkler, beyaz, siyah, bej, gri gelir.

Fırça altında 2. Dolgu ameliyat dikiş ipliği. 1 kg Banks gerçekleştirilen bu tür, aynı zamanda fırça için kullanılan bir tek bileşenli bir bileşimdir. Bu bağlantı doldurmak için metal parçaların bağlanması için mükemmeldir, kaynak

1

boya fırçası altında Yol derz dolgu genellikle bagaj bölmesinde, motor, tampon ve diğer görünmeyen elementlerin altında boşluk kısımlarını bağlamak için kullanılır. Nem ve korozyona karşı koruma sağlamak için sağlar. Ayrıca gri renkler, beyaz, siyah, bej, bir çeşitlilik vardır.

3. Araç mastik bandı. Dikiş bant mükemmel pürüzsüz dikiş oluşturmak için. Bu kolay ve kullanımı çok uygun yapıştırıcı destek vardır. kurutma gerektirmez, hemen boyanabilir.

4. Ayrıca bir tüp dolgu araba dikkat (150 ml.). Ne küçük işler için uygundur. yukarıda belirtilen gibi aynı özelliklere ve işlevlere sahiptir. beyaz, siyah, gri, bej: Farklı renklerde mevcuttur.

Örneğin, popüler marka ve türde bir dizi düşünün.

çok popüler ve dolgu gövdesi 999, hemen hemen her evin boyama dükkanda bulunabilir.

Gövde 999, hemen hemen tüm Yukarıdaki düzenlemelerin boşaltılır. 150 ml'lik Bu boru., 300 ml kartuş. ve 1 litre Bankası. Bir taban kauçuk ve çeşitli reçineden oluşmaktadır. çevreden metal koruma mühürlemek için kullanılır. Uzun bir süredir elastikiyetini korur. Bu hemen hemen hiç çekme yapmaz. Hatta, çok kalın bir tabaka ile çatlak ve yüzeye iyi yapışır sahip değildir.

uygulamak için Yüzeyler:

Ürün uygulanması için hazır olan, ve daha fazla seyreltme gerektirmez. Kuruduktan sonra, bu emaye her türlü boyanabilir. Sadece arabanın iç kısımlarında uygulayın.

Mastikler 3M uzun vücut onarım kendilerini kanıtladı. Farklı ihtiyaçlar için malzemelerin büyük aralığı vardır. 3M 08684. düşünün Bu gri bir tek bileşenli poliüretan bileşimi olup (aynı zamanda, bir siyah beyaz). dikişler vs dairesel kapılar, bağlantı panelleri, araba zemin, işlemek için tasarlanan

Bu poliüretan dolgu gövdesi 3M aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • iyi uygulama
 • yayılmamış
 • çabuk kurur
 • Kurutma işleminden sonra, yüksek sertlik ve elastikiyete sahip
 • sert ortamlarda Kurutma (nem, düşük sıcaklık)

Orada otomotiv gövde sızdırmazlık 3M kaynak (kaynak), aynı zamanda, ancak uygulama gösterildiği gibi hala ilk asit ya da epoksi astar tedavi önerilir.

 • Yüzey temizlenmeli ve emniyete alınması gerekir
 • Daha iyi yapışma için hafifçe olmak bürokrasi Bright temizleyebilir
 • gerekli prime edilmiş yüzeyi çift bileşenli primerler ise
 • Yüzey iyice antisilikonom yağı alınmış olmalıdır

Aynı zamanda silah dolgu macunu bir manometre ile dişli ünitesini kurmak için önerilir. Bu pürüzsüz ve düzgün ders verecektir.

kenarlar ve fazla kaldırılır ve parmak ya da lastik spatula yerle bir edilebilir. mastik sopa ve tutam antisilikonom sürüklenen olmayacaktır.

Bir fırça ve istenilen viskoziteyi elde etmek macunu dağıtma bilmiyorum bir araba ile dolgu macunu uygulamak istiyorsanız, çözüm basit. Sütür poliüretan sızdırmazlık maddesi, yüksek ölçüde çözünür yağ giderici (antisilikon) 'dir.

Boyama işlemi, mümkün ise, kurutma işleminden sonra, ister baz metalik boya ya da akrilik 2k bileşimler, bundan başka işlem olmadan, hemen her emaye uygulanabilir.

Silikonun vücut zayıf devlet göze çarpar hatırladı ve beni o sözü ya da herhangi bir onarım üretilmiş olmalıdır. Bu teknolojik süreç özellikle dikkat edin.

Yapıştırıcılar Filmi

Araba tamir çeşitli amaçlar için yapıştırıcılar ve sızdırmazlık birçok çeşit sunuyor. Bu çeşitlilik içinde gezinmek için bile profesyoneller için kolay bir iş değildir.

GENEL BİLGİLER

yapıştırıcılar sıvı, kuru ya da katı kompozisyonlar, 1 ve 2 bileşimler içerir. bunların kurutma veya boşluk 3'te sertleştirme de birleştirilen yüzeyler arasında bir yapışkan tabaka oluşturulur. Bağ kuvveti, iki ana özelliklerine göre tespit edilir:

 • yapışma - yapıştırılmış yüzeyler ile yapışkan tabaka bağlanması;

Yapıştırıcılar esas olarak bağlanması ve parça ve yapı elemanları pozisyonda sabitlemek için kullanılır.

 • Sakız bileşikler Hasarlı alanları doldurmak için tasarlanmış.

sızdırmazlık ürünleri sızdırmazlığı (conta) eklem birimleri, montajları ve vücut parçaları sağlamak için kullanılır. yapıştırıcılar aksine, bileşimleri ve özellikleri değildir ve atanması sızdırmazlık maddeleri.

 • Mastik, contalar onarım "normal" veya bunların yerine yeni contalar oluşumu için amaçlanan.

Modern yapıştırıcı ve sızdırmazlık genellikle çeşitli katkı maddeleri ile polimer bazının gibidir:

 • sertleştiriciler, başlatıcılar ve katalizörler Hızlı ve tam bir tedavi sağlamak;

yapıştırıcı ve sızdırmazlık paketlenmesi Bu onların özelliklerine ve amacına göre yapılır:

- ve sıvı - kavanoz, küçük şişeler, şırıngalar, dozlama (tek veya çift), aerosol kutular ve plastik ya da alüminyum tüpler.

Şişeler ve borular genellikle çıkarılabilir konik dağıtıcı sahip en (ucunun arzu edilen delik çapına kesilmiş).

Profesyonel kullanım "sosis" ve "kartuşları" için tasarlanmıştır. Bazen olarak adlandırılan özel bir sıkarak manuel veya pnömatik cihaz gerektirir "uygulama silah namlusu."

- katı - plastik zarflarda briketler biçiminde ve aynı zamanda makara dizileri ya da şeritler üzerine haddelenmiş veya yara gibi.

Tek bileşenli 7 malzemeler tek bir paket içine yerleştirilmiş ve hemen kullanıma hazırdır.

İki bileşenli Belirli bir oranda ayrı olarak paketlenmiş kısımların kullanımdan önce karıştırma gerektirir.

Yüzey hazırlanması için yardımcı maddeler, bir yapıştırıcı ya da sızdırmazlık uygulamadan önce kullanılabilir:

 • temizleyiciler - yüzeyin uygun bir temizlik sağlanması;

bu malzemeler ön-muamele gerekli olduğunda, bir yapışkan ya da dolgu macunu 9 verilir, tek bir paket içinde uygulanır. Uygulamanın sırası talimatlarında belirtilmelidir.

Siyanoakrilat (siyanoakrilat) hızlı kuruyan yapıştırıcılar metal, seramik, deri, lastik, plastik kullanılır. Onlar aşındırıcı olmayan hiçbir solvent içeren ve kısa ayar zaman var - birkaç saniye 1-3 dakika. aktivatör Kür atmosferde ve bağlanmış yüzeylerde uygun mikroskopik miktarlarda ihtiva nemdir.

bunlar tek bileşenli ve küçük parçalar yapıştırılması için uygundur, çünkü bu yapıştırıcılar, kullanımda uygundur. En iyi sonuç, sıkı sıkıştırma ve ardından bir yüzeyine uygulanması ile elde edilir. Güvenilir bir bağlantı iyi bir uyum parça (en fazla 0,25 mm'den açıklık) sağlanır.

Bazı siyanoakrilat yapıştırıcı lehim yapmak yerine kullanılabilmektedir. Bunu yapmak için, bu yapışkan tabakanın yeterli bir elektrik iletkenliğini sağlayan, özel bağlayıcı ekleyin. Bu tür yapıştırıcılar, hasarlı araç cam liflerinden ayarlanabilir ısıtma onarımında, örneğin, kullanılır.

suya sürekli maruz kalma altında parçaların yapıştırılması için, siyanoakrilat yapışkanlar uygundur. Bunlar arasında polietilen, floroplastik (Teflon) ve polipropilen yapıştırılmış olamaz.

Modifiye edilmiş akrilik yapıştırıcılar bağlama metal, cam, seramik, cam, bazı plastikler, ve bu malzemelerin çeşitli kombinasyonları için uygundur. Bunlar ön camın iç tarafına aynalar yapıştırılması için özellikle kullanılmaktadır.

Bu yapıştırıcı maddeler sadece özel aktivatörler iki bileşenli ve sertleştirilir. aktivatör yapıştırıcı önce yüzeye uygulanmaktadır ya da bazen onlarla önceden karıştırılabilir. Bazı durumlarda, bileşenler paralel şeritler biçiminde ayrı ayrı uygulanır.

akrilik yapıştırıcılar UV esas olarak birlikte cam ve cam metal bağlamak için tasarlanmıştır. Özellikle, bu tür yapıştırıcılar araç dikiz aynası desteği ön camına monte edilmesi için kullanılır. Bunlar-tek bileşenli ve özel katkı maddeleri içeren - foto-başlatıcılar. yapışkan Kür yalnızca belirli bir dalga boyunun bir kaynaktan gelen ultraviyole ışık ile ışınlama sonra oluşur. Polimerizasyon birkaç saniye aynı anda gerçekleşir, ancak şeffaf malzemelerin bağlanması yalnızca ışınlama bölgesinde, bu mümkün.

Yardımcı yapıştırıcılar polimerizasyon yöntemleri ile kullanım için opak malzeme. gidiş yüzey polimerizasyonu - Bu durumda, başlangıç ​​ışık tutkal eklem çevresi ile sadece ışınlanmış kavranır. Bundan başka, bağlı özel katkı maddeleri, reaksiyon yapışkan tabaka üzerine yayılır, ve tamamen kürlenir.

poliüretan yapıştırıcılar plastik, kağıt, tekstil, kauçuk, deri ve doğal deri, lifli malzemeler, vs. en tip herhangi bir kombinasyon halinde birleştirilmesi için tasarlanmış Bunlar suda çok yüksek bir yapışma, esneklik ve direncine sahiptir. yapıştırıcılar, otomotiv cam parçaları için sızdırmazlık maddeleri gibi, örneğin, kullanılır.

 • tek bileşenli - bileşimi aynı zamanda başlatıcılar 10 sertleştirme içerir.

60-120 ° C arasında bir sıcaklıkta, oda sıcaklığında 2 ila 6 saat arasında iki gün için bir kaç saatten yapışkan tabakanın sertleştirme Uygun primerler ve temizleyiciler ile ön işleme tabi tutulmuş bir bağ yüzeyleri artırmak için.

Poliüretan yapıştırıcılar yağ, yakıt, kalıbın etkisine karşı dirençli olan, otomobillerde kullanılan birçok malzeme için iyi bir yapışma vardır. Özellikle iyi mekanik özellikler yapışkan bağlantılar "sıcak" sertleştirme ile karakterize edilir. epoksi yapıştırıcılar Çeşitli dolgular ve onları metal, plastik, ahşap, cam, seramik, metal ve plastik ve ahşap yapıştırılması için kullanılır olmadan. cam, porselen, seramik yapıştırılması ve yardımcı maddeler kullanılan yapıştırıcılar olmayan metal bunları yapıştırılması için. EAF genel yapıştırıcıdan dolgu maddeleri ile özel epoksi bileşikleri onarmak için ( "sıvı çelik", "erimiş alüminyum" olarak adlandırılan, vs.) - Bu, çeşitli formülasyonlar ve bileşimler de dahil olmak üzere yapıştırıcılar en yaygın gruplarından biridir. Bu tip Yapıştırıcılar iyi yapışma var ve yüklenen parçaların bağlanması için kullanılabilir, ancak titreşimli yüklere maruz değil.

En çok, iki bileşenli epoksi malzemeleri, bunlar, bir saat için birkaç dakika bir süre için karıştırma bileşenlerine bağlı olarak ardından sertleştirme maddelerinin özellikleri kullanılır ve sıcaklık sertleşir.

Epoksi bileşimler, bir paket olabilir. Bu durumda, kür onlar özel aktivatörü ihtiva etkisi altında gerçekleşir. Özel olarak, kullanımdan önce promeshivaniya gerektiren zor, "soğuk kaynak" dir.

anaerobik yapıştırıcılar Uzun süre mümkün açık havada özelliklerini değiştirmek, ancak havanın yokluğunda aktif metal yüzeyi ile temas ettiğinde hızla tedavi etmez. Bu koşulların her ikisi, dar boşluklar temin edilmiştir, bu nedenle anaerobik yapıştırıcı maddeler için kullanılır:

 • sabitlemek ve dişli bağlantıların sızdırmaz;

Özellikle viskozitesi yapıştırıcının özelliklerine bağlı olarak doldurulmuş en fazla boşluk 0.1 ila 0.6 mm arasında olabilir. iyi nüfuz gücü sayesinde, en likit anaerobik formülasyonlar, iyi, hatta (0,05-0,07mm kadar bir genişliğe sahip) çok dar çatlakları doldurmak.

Kür süresi doldurulacak boşluk boyutuna bağlıdır, malzeme yüzeyleri bağlanmış ve durum için. Bu 15-35 ° C arasında bir sıcaklıkta 15 ila 30 dakika arasında olduğu Tam sertleştirme genellikle 24 saat içinde gerçekleşir.

temas eden yapışkan kürlenmesini etkileyen en yaygın malzeme iki grup vardır:

 • aktif, , Sürecinin hızlandırılması - bakır ve alaşımlarını, nikel, pirinç, bronz, düşük karbon çelik;

Özel aktivatörleri bağlama "pasif" materyalleri hızlandırmak. Bu yapıştırıcı madde önce bir ya da her iki yüzeyine uygulanır. aktivatör ve imkansız yapıştırıcı Öncesi karıştırın.

(Uygulamaya bağlı olarak) yapışkan tabakanın 12 mukavemeti, yüksek, orta ve düşük olabilir. Bazı üreticiler gibi, ambalaj üzerindeki renk bakınız:

ayrılamaz bileşiklerde anaerobik yapıştırıcılar maksimum mukavemet ile birlikte kullanılabilir ve çoğu zaman çözümlü - en az. sökülmesi zorluk durumda 150-300 ° C'lik bir sıcaklığa kadar önceden ısıtılması bileşik önerilir

Depolama anaerobik yapıştırıcılar, sadece bu nedenle sadece kısmen doldurulmuş, veya kullanılan hava geçirgen kap zaman ambalaj kabı olup, hava ile temas halinde olabilir.

Lastik yapıştırıcılar (elastomerler) Metal, cam, deri, ahşap, kumaş, plastik ve diğer malzemelere kauçuk yapıştırılması için de kullanılır. Bunlar çözücü buharlaşması ve (oda sıcaklığında) (100 ° C'nin üzerinde bir sıcaklıkta) "sıcak" veya "soğuk" 13 sertleştirme sonuçlanması nedeniyle sertleştirilir.

vb benzin, aseton, etil asetat, - çözünen çeşitli organik çözücüler içinde poliüretan dahil olmak üzere kauçuk, hazırlanabilir yapıştırıcılar

Kendinden vulkanize yapıştırıcılar Bu kullanımdan önce karıştırılması gereken parçalardan oluşur:

Yapışkan bağlantılar (vs soğuk agresif ortamlar, nem, ısı, kuvvet, direnç yırtılma) ana özellikleri, kullanılan kauçuk özellikleri esas olarak bağlıdır.

Plastik malzeme için tutkallar Bu malzeme, monte edilen parçaların kimyasal doğası nedeniyle yakın olan bir polimer matris, sahip olmalıdır. Bu, en istikrarlı bileşikleri ulaşmasını sağlar.

Bazı yapıştırma plastik için epoksi ve poliüretan, ancak bir yapışkan bağın dayanıklılığı olarak yararlı amaçlı yapışkanlar, daha düşüktür.

Polimerik malzemeleri birleştirme yüzeylerinin hazırlanması diğer durumlarda daha önemlidir. Yıkama, eski kaplama çıkarma, organik çözücüler ile gerekli yüzey pürüzlülüğüne (sözde "pürüzlü") ve yeniden yağlama sağlayan talimatlarına göre kesinlikle gerçekleştirilmelidir.

termoplastik yapıştırıcı, Termoplast 14 temelinde üretilen, esas olarak plastik ve bileşikler, yüksüz diğer metal olmayan malzemelerin yapıştırılması için kullanılır. Bu gibi bir metal, plastik, lastik, arasındaki bağlantı için kullanılmaktadır, fakat düşük bir ısı direnci değişkenlik gösterebilir.

Bunlar, katı halde ya da organik çözücüler içinde çeşitli polimerlerin çözeltileri şeklinde üretilmektedir. Kürleme erime sonra çözücü ya da soğutma buharlaştırma ile meydana gelir.

"Silikon" Sızdırmazlık başarısız tamamen (mukavva, kauçuk, mantar, paronitovye, vs.) 15 yerine hasar görmüş ve oluşturma (oluşumu) conta onarmak için kullanılır.

Ayrıca, optik elemanlar (ışık, el feneri) ve sabit bir araç pencereleri ve bileşik kapaklar kapatılır.

Silikonlar, silikon (veya fluorosiloxane siloksan) kauçuk temel alınarak yapılır. Bu atmosferik nemin etkisi tedavi ve katkı sertleştirme altında yeteneğine sahiptir ve lastik 16 gibi, elastik hale gelir. birleşen yüzeyler üzerinde bir düzensizliklerin varlığı mühürleme tabakasının elastikiyeti ile telafi edilir ise bu yapıştırıcılar, boşluklar ve 6 mm doldurabilir. Geleneksel silikon sızdırmazlık maddeleri, 200-250 ° C 'ye kadar bir çalışma sıcaklığına sahip olan bileşikler kullanılmaktadır 300-350 ° C' ye kadar ısıtılması ve 375 ° C'ye kadar bakır ile ısıya dayanıklı dolgu maddesi olabilir

Silikonlar, benzin dayanıklı değildir - bu karbüratör, yakıt borusu ve diğer birimleri ve yakıt besleme sisteminin parçaların onarımı için kullanılamaz. sızdırmazlık bazı tipleri, etilen glikol (antifriz) ve motor yağlarının ortamda parçalanmayan. dolgu macunu yenmesi ciddi bir hasara neden olabilir otomatik şanzıman tamir etmek conta sızdırmazlık kullanımı kesinlikle yasaktır.

poliüretan sızdırmazlık Bu eklemler ve otomobil eklem gövdesi, kapatma parçaları için oluşturucular ve conta olarak kullanılır. poliüretan yapıştırıcılar yakın bu tür sızdırmazlık özellikleri ile (yukarıda. bakınız), ve bu nedenle yüksek bir yapışma ve contalı eklemler için uygun değildir.

anaerobik sızdırmazlık ürünleri (Özellikleri :. Cm "anaerobik yapıştırıcı") vidalı bağlantıları, flanşlar ve geleneksel contalar düz eklemleri veya bunların yerine kapatılması için kullanılır. silikon farklı sızdırmazlık motor yağı ortamı, benzin, dizel yağı ve etilen glikol için yeterli dirence sahiptir. bileşiklerde kullanılabilir, çalışma sıcaklığı nadir durumlarda, 80-150 ° C'yi aşmayacak - 175 ° C

Isıya dayanıklı sızdırmazlık titreşim ve mekanik gerilim açısından egzoz gazlarının etkisi altında çalışan egzoz sistemi parçaların onarımı için tasarlanmıştır. katı ( "soğuk kaynaklar" bir tür) ve bir macun ya da seramik dolgu sahip olabilir. yağ ve pas ve kurutuldu yüzeyden temizlenmesi uygulanır. Bazı durumlarda, deklanşör hızı 12 saat içinde gereklidir.

tutkal ve tecrit maddelerinin kullanılarak araç tamir başarının anahtarıdır - daha da önemlisi, hakkını seçip, doğru gerekli kompozisyonu kullanmak.

çalışmasından önce saptamak için arzu edilen:

 • hasarı ve ek elemanların (yamalar, prizler, bağlantı elemanları, vs.) için ihtiyaç doğası;

bir yapıştırıcı ya da dolgu macunu seçerken Talimatları dikkatlice okuyun ve tespit:

 • materyal ve hedeflerin onarımı (hayır kontrendikasyonlar ise) şartlarına uyum;

bir araç (vb fırça, spatula, uygulama tabancası) için gereken;

 • Hazır-çalışma malzemesinin canlılığı (bu kullanma imkanı engelleyen, sertleştirme sırasında);

Bileşim 1 - bileşenlerin kimyasal olarak homojen bir karışım.

Bileşim 2 - Bu tür bir dolgu maddesi olarak, bir epoksi reçine ve metal tozu gibi kimyasal olarak farklı bileşenlerin karışımı.

3 Kür - katı çözünmeyen sıvı polimer malzemenin geri dönüşü olmayan bir geçiş. Bu belirli maddelerin varlığında meydana gelir - aktivatörleri, yüzeylere yapıştırılmış ya da kullanımdan önce malzemeye ilave edilir (bu durumda çoğunlukla "sertleştiriciler" olarak adlandırılır).

4-yapışkan dolgu maddesi, aktif yüzey aktif madde, çok küçük parçacıklardan oluşan metal tozları oluşur. Bu yapışkan polimer bazların molekülleri ile güçlü bir kimyasal bağ oluşturmaktadır. Bu yapıştırıcılar dolgular, partikülleri sadece fiziksel bağlantılı bir dolgu maddesi ile geleneksel yapıştırıcılar temelde farklıdır.

5 kullanılarak sızdırmazlık mandallar daha sonra demontajını kolaylaştırır dişli eklem ve pas oluşum içine nem nüfuz olasılığını ortadan.

ve benzeri gibi çeşitli maddeler, elektriksel ve termal iletkenlik, ısıl genleşme katsayısı, 6 direnç

onları bileşen sayısı çok daha fazla olduğu için 7 "tek parça" ve yapıştırıcılar için "iki-bileşenli", koşullu bulunmaktadır. Bu gibi malzemeler, örneğin zaman bir veya iki bileşen olarak, paket sayısı ile aranmalıdır.

"Doğal aktivatörleri" karşı 8 Özel etkinleştiriciler örneğin atmosferik nem, zaman bağlı yüzeyin içerdiği, yapay uygulanmasını gerektirir.

Şekil 9, bu durumda, kit, tutkal, sertleştirici ve özel aktivatör olarak üç ayrı paketler içerebilir.

10 daha iyi bileşenleri hizalamak ve tek bileşenli bir poliüretan yapıştırıcı viskozitesinin ayarlanması için olan yapışkanlığı artırmak amacıyla genellikle uygulanan çözücüler (örneğin, aseton) - yüzey aktif maddeler - ıslatma yüzey bağlı malzemeler artırmak için sentetik reçineleri kapsar.

11 Canlı Hazırlanan malzeme sertleştirmeden önce bileşenlerin karıştırılması ile uygulanması muhtemel süresi denir.

bağlama yüzeyleri yağlama anaerobik yapıştırıcılar yapışma mukavemeti için 12 keskin bir şekilde azalır, böylece iyice temizlenmiş olması ve yağ oranını gerekir.

Vulkanizasyon 13 - proses genellikle yüksek bir sıcaklıkta, bazı maddeler ile meydana gelen kauçuk lastik dönüştürülmesi. "Soğuk" vulkanizasyon bazen "samovulkanizatsiya" denir.

soğutulduğunda sertleşmesi ısıtıldı ve yumuşatma edebilen 14 olarak adlandırılır termoplastik plastik (plastik).

15, çok esnek olarak, parça tamamen katı dolgu yerine geçemez birleştirilmiş silikonları arasındaki boşluğun önceden belirlenmiş bir değeri tutmak için gerekli olduğu zarar balataları güç aktarım aracına tamir ederken. Onlar sıkılır zaman, bağlantılı olarak gerekli açıklık sürdürmek mümkün değildir deforme.

16. Özellikle sanayide kullanılan bazı silikon bileşimleri, ultraviyole ışık ile ışınlama sırasında katılaşır.

Bir araba dolgu macunu seçimi

lastik veya karton contalar, elektrik bandı ve kil: Kaç sürücüleri makinede sızıntıları ortadan kaldırmak için mücadele en egzotik yöntemlerle geliyor. otomobil aksesuarları dükkanlarda sıkıştırmalar motorlu yağlama sistemi için daha geleneksel mallar yastıkları yerinden, çok uzun zaman önce ortaya çıkmaya başladı.

anaerobik

Bu dolgu yaparken metal ile temas halinde sertleşir, ama sadece hava içine almazsa. metal yüzeye uygulanan araç gerekli ayrıntıları bağlı olduğu, ve katılaşma süreci vardır. Çalışma sırasında dolgu oksijene maruz ise, sıvı formda kalmaya devam edecek ve debriyaj olmaz.

Bu aracın, hızlı ve verimli onarım yapılması için deneyim, beceri ve donanıma sahip profesyoneller için daha uygun olduğu sonucuna varıldı.

Böyle bir ajan sadece gündelik kullanım araç sahipleri için uygundur. Dayanıklı, elastik, bu basıncın etkisini zarar vermez, bu en güçlü motorları için kullanılabilir.

Onlara uygulamaları çok geniş verir sentetik reçine, dayanmaktadır. Bu gerçek, belirli bir bölgeyi tamir etmeye yönelik daha dar profilli ilaçları tercih araç sahiplerinin güven yoksun kalırlar.

Sorun küçük ve erken bir aşamada tespit edilirse Seramik sızdırmazlık, sadece egzoz sisteminin onarımı için tasarlanmıştır. mutlaka sürücü olmalı yapışkan, her türlü profesyonel yardım almadan ve araçlar çok sayıda kullanmadan hızla hasar düzeltmenize yardımcı olacaktır.

Amaç ve fonların fonksiyonel özellikleri oluşturuldukları üzerinde bileşenlere bağlıdır. Bu farklı direnci, hacim, renk düzeyleri ve otomobil contaları hacimleri kullanımı bile olacak seçin.

Bazı profesyonel ürünler özel bir tabanca yüklenmesi gerekir, bu nedenle dikkatli bir şekilde dikkatlice satın almadan önce talimatları çalışmalıyım veya satıcı ile danışmak.

Mastikler soğutma sistemleri, dişli bağlantıları ve delinmelere karşı vücut parçaları, kapakları, montaj birimleri ile işten otomotiv onarım alanında çok farklı bir amaca sahiptir. yardımcı bir bulunmasına karşın, örneğin, çok dar bir uzmanlık bilgisi bağlantı kısımları flanş yüzeyi veya boru hattına kullanabilir.

Kullanım Koşulları ve tipik hatalar

sızdırmazlık geleneksel yapıştırıcının ilkesine çalışırken, onarım çalışmaları sırasında maksimum etki için bir yol sağlamak bazı incelikleri vardır:

 1. tozdan ve diğer kirlerden gelen ve kuru olmalıdır çalışması ile yüzey. Benzin ya da "maden ruhları" olarak başka araçlarla, onları yağdan arındırmak için tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 2