Armstrong süspansiyon sistemi

Armstrong taşıyıcı sistemleri

Armstrong taşıyıcı sistemleri Avrupa'da% 100 üretici yapılmıştır. Prim fiyat segmentine ilişkin tavan döşemeleri için en güvenilir çerçeveler, biri olduğuna inanılmaktadır.

Üretici Armstrong şu süspansiyon sistemlerini sunmaktadır:

  1. Başlangıcı 24 mm / 15 mm. bir ana kılavuz 3.6m ve enine çubuklar 1,2 ve 0,5 metre arasında farklı uzunlukta, ve süspansiyonları (plaka PL, PLL kenarına bağlı olarak) 0,6m + alan oluşur. Kilitler enine kılavuzlar (aynı zamanda çubukları olarak adlandırılır) da farklı olabilir: TL - aracı ortak monolitik uzatma rayı olan; TLX - kanca kilit, vücuda perçinlenir XL raylar - yay çeliğinden bağlantısı, kilitleme ray gövdesine Sixty2 on perçinlenmiştir - yüksek sertlik ile varyant genel rehber ve 62 mm yüksekliğinde;
  2. Korozyon süspansiyon sistemi Prelude 24 mm. çapraz kaburgalar dış kimyasal ve fiziksel etkenlere karşı olağanüstü mukavemet ve direnç için delinmektedir. TLX kilitler bulunmaktadır
  3. Tasarım Izgara Sistemi Siluet 15mm. Siluet 6 mm, siluet 3 mm İnterlude olabilir. Bunlar taşıyıcı sertlik sağlamak uzunlamasına deliklere sahiptir. Aynı zamanda herhangi bölümleri ve diğer tasarımlar ile kombine edilebilir ki uygundur. Çok estetik. XL kilitleri var.
  4. Tasarımcı kolye Axiom sistemi. Seçenek çok düzeyli tavan bir yapıyı oluştururlar. Bu 50 ila 200 mm arasında, farklı üç metre yüksekliğinde, ilgili köşe bağlar, klipler ve evrensel pedin profillerden oluşur.
  5. Genişbant süspansiyon Izgara sistem. 50 ila 150 mm arasında bir genişliğe sahiptir. Bütün kilitleme sistemleri TL, TLX ve XL enine kılavuzların ile birlikte.
  6. Ekonomi fariant tuğla Cirit

Armstrong taşıyıcı sistemleri açık veya kapalı (görünür veya görünmez) olabilir. (Vektör 24x12.7x12.7x24 3.05M için böyle Shadowline gibi) gizli süspansiyon sistemleri için kullanılan özel bir alan.

Armstrong taşıyıcı sistemleri aşağıdaki renk gelir:

 • Beyaz (WG Küresel Beyaz - En sık kullanılan);
 • Siyah (BK Siyah);
 • Gümüş Gri (SG, Ral 006);
 • beyaz (WR RAL 010);
 • Krom (CE);
 • Carrara (CA Sarrara hafif yeşilimsi mermer);
 • Platin (PN Platin);
 • altın (BS Pirinç)

Bu temel, ancak tüm spesifikasyon Armstrong taşıyıcı sistemleri üreticisi. Bunların çoğu bizim şirkette satın alınabilir.

tavan üreticileri

Şirket "Tavan sistemleri" Moskova müşterilerine ek bir yılbaşı indirimleri hazırladı. kilit pozisyonlar için indirimli fiyatlar.

Firmamız büyük nesnelerin bitirme talebinde asma tavanlarda yeni tip sunmaktan mutluluk duyar. Önemli ölçüde emtia genişletmiştir.

yeni makaleler

Ukrayna kriz etrafında gergin durum yapı malzemelerinin temini ile ilgili olarak müşterilerimizin ciddi endişeler oluşturuyor.

Tip süspansiyon sistemi

1

Her türlü Asma tavanlar © 2014

Formlar ve tavan Armstrong kurulumu

Cazip tavan - Odanın iyi görünüm koşullardan biri. Bu konunun onarım çok ilgi alıyor çünkü. Daha zor çalışma koşulları - Ama duvarlarda daha katlanmış bir tavan çekici hale getirmek için. Tavan Armstrong seçiminiz - hızlı gerekiyorsa, ucuza amacıyla odada bu kısmını. Hızla olasılıklar denizi veren süspansiyon sistemi, monte.

Armstrong tavan sistemi kabası bitmiş tavanda bağlı askılarıyla, profillerden oluşur askıya alınmıştır. Bu profiller donatım ve plakalar ayarlanır dikdörtgen veya kare hücreler oluştururlar. Bütün bunlar bir araya Armstrong tavan sistemidir.

Tavan Armstrong - seçeneklerden biri

Profiller bir rulman (yönlendirilmesi) var. askıları sayesinde Onlar bitmemiş tavana sabitlenmiş ve ana yükünü edilir. kılavuzlar 120 cm ayarlandığından, tüm sistemin toplam kütlesi, azdır. 50 cm mesafe ile işaretlenmiş çizgiler askıları monte edilir birlikte. alt kısımda kancalar ve raylar delikleri var. kılavuz sadece kanca asılı. Daha sonra, 120 cm aralıkla düzenlenmiş paralel bir rehber, olsun.

Armstrong tavan cihazı

Aynı saha Aralarında - 120 cm - enine profil kurulur. Sonuç 120 cm bir hücredir * 120 cm. Armstrong asma tavan levhalar 60 * 60 cm arasında bir boyuta sahip (tam olarak, 598 mm x 598 mm). İstenen boyutlara sahip hücreleri elde etmek için - çerçeve profiline güvenceye daha yükleyin. Yani kalır ışıkları monte edip hücrenin plakaları ayarlamaktır.

Armstrong aslen endüstriyel, ofis ve kamusal alanlarda kullanılmak için geliştirilmiş. Ancak farklı kalitelerde bir dizi bile özel evlerde ve apartmanlarda kullanılan gerçeğine yol açmıştır. İşte asma tavanlar Armstrong özelliklerinin listesi aşağıdadır:

 • Düşük fiyat. Bu yanlış bir tavan yapmak en ucuz yoldur.
 • levha ve profiller varyantları çok sayıda. Tabaklar sadece beyaz mat olabilir. Bunlar farklı parlaklık seviyelerine sahip farklı renklerde boyanmış, metalden yapılır. cam, ayna, filmin yapıştırılan "ağacın altında" vb vardır Ve bu tabaklar benzersiz bir tasarım elde etmek, kendi başınıza yapmak kolaydır.
 • Kolay kurulum. Yükleme sırasında tüm temel işlemler, bu en azından sürer.

Bu seçenek ev için idealdir

Armstrong tavan - gerçekten dikkate değer bir ürün. Muhtemelen vb ofisler, alışveriş merkezleri, sinemalar, sahipleri çok seviyordum çünkü Ama dezavantajları da vardır. İlk - tavan görünümü ofis veya bir kamusal alan için idealdir, ama özel odalarda onlar algılanan tüm değildir. Ama öyle - zevk meselesi. II - süspansiyon sistemi ve "yiyor" tavan yüksekliği, çoğu için, ve böylece problemleri. Tavan az ya da çok normaldir Ama eğer sistem konabilir. Hepsi bu eksilerini bu.

Armstrong tavan sistemi kolaylıkla birbirleri ile bağlı olan bir dizi eleman içerir. onun avantajlarından biri - Herhangi bir boyut ve konfigürasyon tavan almanızı sağlar modülerlik,. Doğrusal olmayan şekillerle tek sorun - onlar değil sağlanır ve hiçbir tam zamanlı kararlar vardır. Sadece kare ve dikdörtgen odalarda kullanılan asma tavana bu tür çünkü.

Karışık dolgu ile tavan Armstrong bu sürümü

Tavan Armstrong'un dealyut alüminyum alaşımdan yönelik profiller. birlikte süspansiyonlar bağlanmış ve birleştirildiği yoluyla uygulanan profil perforasyonu, üzerine. alt kısmı profilleri - daha sık gümüş renge sahip olabilir, ama - - odasından görülebilen biri beyaz. Orada bir siyah ve altın, diğer renkleri bulabilirsiniz, ayrıca, ama aradıkları gerekmektedir.

Çoğu zaman Profili beyaza boyanmış

Uzunluk 600 mm profilinin, 1200 mm, 3600 mm. Destek profilleri katı olmalıdır (vaka neobhoidimosti birleştiği olabilir) için profil alanı değil kısaydı şekilde seçme uzunluğu. İstenen uzunlukta bölümler halinde kesilir.

Enine profilleri 120 cm uzunluğunda, kısmen kısmen yazdığınız -. 60 cm Size durumunda herhangi süspansiyon sistemi oluşturmak için ne kadar ihtiyacım dikkate almak gerekir. kenarları onlar taşıyıcıya birleştirilmiş oldukları çıkıntıları yapılır - Onlar kesmek edilemez.

Tavan Armstrong devre ve bileşenleri Montaj

Rulman ve enine profil iki boyutta gelir - plakalarının farklı türleri için: 15 mm ve 24 mm 'lik bir raf. Farklı ve "rest" - plakaların farklı kalınlıklarda altında (19 mm, 24 mm ve 29 mm) arasındadır.

duvar profilleri vardır. Onlar oda çevre üzerine monte, bir köşeye olarak tasarlanmıştır. Bunlar uç plakaları dayanır. 19 mm ve 24 mm - Onlar da farklı boyutlarda raflar ile var.

asma tavanlar için paneller Armstrong iki boyutta gelir -. 120 cm x 60 cm ve 60 cm x 60 cm, ikinci varyant kareler dikdörtgenler daha iyi kabul olan, belki de, daha yaygındır. 6 mm ila 19 mm - Farklı kalınlıklar orada. kalınlığa, yalıtım daha yüksek derecede bir tavana sahip, ancak bu özellik malzemeden levha büyük ölçüde bağlıdır. Ve birkaç türü vardır:

 • Ekonomi sınıfı. hepsini en ucuz, bunlar son derece higroskopik ve yüksek nem tahammül edemez. Bir alın şeklinde nem - sıvı formda, yukarıda ya da havadan komşular sel zaman. Ağır hale nemle Fed, şekil değiştirmeye başlayabilir - görünümünü bozar bend. Genel olarak, en ucuz seçenek, ancak iklim kontrolü ve sürekli nemli odalarda iyi hissettiriyor. Bu grup, Oasis (Oasis) ve Oasis +, Cortega (Gortega), Tatra'ya (Tatra), Bajkal (Baykal) içerir.

Tavan Armstrong Sigorta Fonu Bütçe için paneller

Tabaklar Prima sınıfı

Tavan Armstrong için Nem geçirmez levha

Akustik ve hijyen - Belirli uygulamalar için

Tasarım. Sadece temel seçenek vardır

Bunun üzerinde firma Armstrong üreten otantik plakaların bir soru oldu. diğer türleri ve diğer kampanyalar tarafından üretilen formları vardır. adı ve görünümü farklı olabilir, ancak kategoriler halinde bölünmesi yaklaşık olarak aynıdır.

diğer malzemelerin ve farklı bir tarzda Bazı türleri

Beyaz, farklı boyut ve şekle sahip delikli tek bir levhadan, farklı renklerde boyanır, plastikten yapılmış olup - - ve yarı saydam bırakılmış PhotoPrint Örneğin metal levhalar vardır. Genel olarak, bu sistem çeşitli panoları dahil etti.

profil ve plakalarının tipleri

Başka bir nokta: kenarlarında Armstrong tavan plakası bir çıkıntı vardır. Bu çıkıntı, farklı genişlik ve derinlik olabilir. çıkıntının boyutu ve seçilen profil tipi için. Bu olabilir ve bunun tersi, ancak birleştirilmiş olmalıdır.

Cezalı ve onlar değiştirmesinden daha

kanca, profil tutulur - Armstrong tavan için süspansiyonlar raptiye, alt yüklemek için deliğin üst kısmında bulunmaktadır. Üst kısım ankraj ya da (malzemenin üst üste bağlı olarak), diğer bağlantı elemanları ile tavana bağlanmıştır.

Askıya farklı tasarımlar var

Bütün bu çeşitlilik en yaygın iki pimli versiyonu kullanılır (yukarıdaki resim - üçte aşağıda fotoğrafta sağdan). Bu askılar çabuk kolay aynı düzlemde koymak ihtiyaç vardır tavan, yüksekliğini ayarlamak için yapacağız, pahalı değildir.

Armstrong tavanını takarken süspansiyon nasıl kullanılır

Ancak bu süspansiyonların minimum yüksekliği 25 cm'dir.Bu hatta bazı ofislerde ve hatta evlerde ve dairelerde, hatta daha fazladır. Çıkmanın yolu saplamaları kısaltmak (sağdaki üst resimde olduğu gibi) veya mevcut materyalleri kullanmaktır. En uygun uçta bir halka ve bir parça elastik çelik tel bulunan çelik saplamalar bulunur. Bu tespitin eksi süspansiyonun yüksekliğini ayarlamak zordur. Onların ihtiyaç duydukları uzunlukta olmasını sağlamalıyım.

Süspansiyonları değiştirmek mümkündür.

Uçlarda kanca olan uygun dübeller. Ancak tavan için çok az mesafe levhalar bırakmanıza izin vermediğinden manevra alanına ihtiyaç duyduğunuzdan burada da telden ek kancalara ihtiyaç duyulacaktır. Ana ve asma tavan arasındaki minimum mesafe 25 mm'dir ve çok rahatsız edici olacaktır. En az 50 mm olması istenir. Ancak bu sadece tavana hiç ışık veya fanlar takılı değilse.

Lambalar ve havalandırma menfezleri

Düzenli ışıklar ve havalandırma ızgaraları, ofisler, ticaret salonları, kamu ve sağlık kuruluşları için kötü değildir. Tabaklarla aynı büyüklüğe sahiptirler ve sadece seçilen yere yerleştirilirler. Lambaların bağlantısı ile herhangi bir sorun yoktur - büyük bir zapolochnoe alanı istediğiniz bölüme ait kabloları sorunsuz bir şekilde çizmenize olanak tanır. Tavan veya kablo kanallarına sabitlenmiş metal tepsiler içine yerleştirilirler.

Ofiste armatürlerin ve havalandırma ızgaralarının kullanımı örneği

Apartmanlarda ve evlerde, normal demirbaşlar en azından tuhaf görünüyor ve güç kesinlikle gerekenden daha büyük. Bu durumda, gömme spotlar genellikle kullanılır. LED'lerle almak daha iyidir - neredeyse ısınmaz ve az elektrik tüketirler ve ışık yeterli olur.

Evler ve dairelerde ventrikül kullanımı olağanüstü bir durumdur. Sistemin sızıntılı olması, delikli plakaların birçoğu tavan alanının yeterli derecede havalandırılmasını sağlar. Bununla birlikte, ek delikler gerekiyorsa, standart bir ızgarayı kullanmak veya plakta uygun bir delik açarak daha küçük bir boyut oluşturmak mümkündür.

Bir lazer seviyesini olması güzel, uygun bağlantı elemanları (tavan malzemeye bağlı olarak dübel veya vida,), delmek için gereğini, ancak su ve bir kabarcık alabilirsiniz: basitçe tavan Armstrong toplayın. Kesim profilleri için metal makas kullanabilir veya bir kesme diskli bir öğütücü veya metal bir bezle bir testerec kullanabilirsiniz.

Yanlış tavan Armstrong'u aşağıdaki adımlarda monte etme teknolojisi şuna benzer:

 1. Duvarlarda asılı tavanın bulunduğu seviyeyi işaretliyoruz. Kabarcık seviyesi ile bunu daha kolay, daha zor bir seviyede yapmak daha kolaydır.
 2. Duvar profilini planlanan çizgide düzeltiyoruz. Farklı genişlikte raflara sahip profiller var, yükleme ile karıştırmayın - raflar profillerle aynı boyutta olmalı. Her 50 cm'de uygun tutturucuyla duvarlara sabitleyin.

Duvar profillerinin sabitlenmesi

Bir plan çizmek ve daha sonra kuruluma devam etmek daha iyidir

Yük taşıyan profilleri asıyoruz ve kancalara sabitledik

Örgüleri profillerden topluyoruz

Asma tavan sisteminde plakaların montajı Armstrong

İşte Armstrong kurulumu için adım adım talimat. Her şey çok basit. Sadece plakaların planını önceden planlamamız ve kendimiz için, duvarların hangi mesafelerden geçeceği konusunda bilgi sahibi olmamız gerekir. Ayrıca tümü tasarımcı olarak toplanmaktadır.

İç mekanda Armstrong tavanının fotoğrafı

Bunlar, bir dizayn serisindeki plakalardır.

Banyoda tavandaki ayna yüzeyleri

Tavandaki aydınlatmalı sütlü cam, yumuşak bir dağınık ışık verir

Hatta uzun bir koridor sıkıcı görünüyor

Uygulanan fotografik baskıyla geniş monolitik polikarbon levhalar

Köşegen performans daha zordur

Gri metal plakalar ve sıradan beyaz kombinasyonu

Bir kafe için seçenek aynı, ancak modern iç mekanda iyi görünecektir.

Bu çok karmaşık bir versiyondur - yazarın

Yalancı tavan tipleri ve montajı Armstrong

Armstrong'un tavanı, ticari salonlarda ve ofis binalarında tavanların bitirilmesi için kullanılır. Güzel, hızlı kurulum ve ucuz görünüyor. Armstrong tavan montajını ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

Armstrong Süspansiyon Sistemi

Asma tavan, gizli mühendislik sistemleri yürütmenizi sağlar. Sistemin tüm elemanları hafif metal alaşımlarından (çoğunlukla alüminyumdan) imal edilmiştir, bu nedenle zemindeki yük minimumdur.

Askıdaki çerçeve çeşitli profil türlerinden oluşur:

 • Taşıyıcılar. Uzunluk 3.6 m, T15 ve T24 türleri (profilin genişliğini tanımlar).
 • Çapraz. Uzunluk 0,6 ve 1,2 m, T15 ve T24 türleri.
 • Köşe duvarı profili 19/24.

Bitiş bir fayanstır. İki boyutta olabilirler: 595 × 595 mm ve çift 1190 × 595 mm. İkinci seçenek, dikdörtgen şekil nedeniyle daha az popüler.

Askıya alınmış haldeki profilleri desteklemek için tutturucular olarak, çerçeve yerleştirmenin yüksekliğini değiştirebileceğiniz özel yaylı direkler kullanılır. Direklerin uzunluğunu ayarlamak tavanı yatay bir düzlemde düzleştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Konuşma, üç parçadan oluşan çift bir unsurdur:

 1. bir ucunda bir delikli bir konuşma;
 2. sonunda bir kanca olan iğne;
 3. bahar tipi "kelebek".

İlk eleman tavana demirleyerek bağlanır. İkincisi bir profil koyar. Yay, çerçeve kurulumunun yüksekliğine ayarlanabilir.

"Armstrong" markası altında tavanlar birkaç sınıfa ayrılır:

 • Ucuz çevrimiçi. Mineral elyaf plakalar, düşük niteliklidir, ancak fiyatı en düşüktür. Düşük nem direncine sahiptir, bu nedenle çatı sızıntısı veya yüksek nem riski olan odalarda kullanılamazlar. Bu sınıfa "Baikal", "Oasis", "Tatra" fayans modelleri atfedilebilir.

 • Prima serisi. Bu sınıfa ait tavanların özellikleri artan teknik özellikler: neme karşı direnç artar, mekanik mukavemet, dayanıklılık, fayans kalınlığı 15 mm'ye kadar yükselir. Farklı renk ve rahatlamaları olan altı çeşit yüzey. Üretici firmanın on yıllık garantisi.

 • Akustik tavanlar. 22 mm'ye kadar plakaların kalınlığı, gürültü nüfuz etmesine karşı mükemmel bir koruma değil aynı zamanda operasyon açısından güvenilir bir tasarımdır.
 • Tasarım. Standart olmayan form, doku ve materyalden farklıdırlar.

  Tasarım tavan Armstrong

  Çoğu durumda, kurulum şirketleri bir süspansiyon sistemi satmakla meşguldür ve bu hizmet zaten tavanın maliyetine dahildir. Ancak bazen kurulumu kendiniz yapmanız veya kurulumcuların çalışmalarını izlemesi gerekiyor.

  Montaj Armstrong, nem içeriği% 70'in üzerindeki odalarda kullanılması önerilmez.

  Kurulumun başlangıç ​​noktasını belirleyin. Bunu yapmak için odanın her köşesini ölçün ve en küçük yüksekliği seçin. Bu basamağı, zemini düzleştirdikten sonra yapmak arzu edilir.

  Taban tavanından süspansiyon yapısına olan mesafeye tekabül eden en düşük açıyla duvardan aşağıya doğru ölçün. Tabandan minimum mesafe 15 cm'dir.Tavanın altında gizli iletişim varsa, bu boyut iletişimin alt kenarından alınır (örneğin havalandırma kanalından).

  Odanın diğer üç köşesini birinci ile aynı seviyede işaretleyin. Bu bir lazer veya su seviyesi kullanılarak yapılır.

  İşaretler üzerinde eşit bir çizgi oluşturmak için bir boya çizgisi kullanın (kablo kesici). Bu, iki nokta arasındaki işarete kadar uzanan ve yaylanacak ve duvara doğrudan bir iz bırakacak şekilde eğilen boya özel bir iplikten oluşur.

  Artık askı askılarının ve profillerin yerlerini belirlemelisiniz.

  1. Odanın merkezini belirleyin. Bunu yapmak için, çapraz bir çizgi çizin. Kesişme noktası odanın merkezi.
  2. Merkeze bir çizgi uygulayarak binaları geçin.
  3. Merkezden 120 cm mesafede, farklı yönlerde, kılavuz profillerin üzerine monte edileceği çizgileri koyun.
  4. Hatlarda, her 120 cm'den sonra, noktaları erteleyelim, bunlar süspansiyonların takıldığı yerlerdir. Merkez noktası ölçmenin başlangıcı olarak alınır.

  Önce duvar profili takılır.

  Profil duvara geniş bir rafta uygulanmaktadır. Montaj, önceden kurulmuş plastik dübeller vasıtasıyla duvara sabitlenen vidalı bitmiş delikler vasıtasıyla yapılır.

  Tavandaki izlerle, demirlerin altına delikler açılır ve onlara bağlı askılar (parmaklıklar) bulunur. Kurulumu basitleştirmek için, iğnenin ucundaki tüm kancalar bir yönde döndürülür.

  Artık her şey çerçeveyi bir araya getirmeye hazır. Kılavuzların üzerinde, kancanın geçtiği delikler mevcuttur. Profillerin kenarları duvar profillerine yerleştirilir.

  Kolaylık sağlamak için, çapraz elemanların arasına üç veya dört kılavuz eleman takılması önerilir. İki tip profilin sabitlenmesi, inşaat tarafından sağlanan bir kilitli bağlantı ile gerçekleşir.

  Kollar arası mesafe 60 cm'dir.

  Demirbaşların montaj yerleri ilave bir süspansiyon ve bir çapraz kiriş takılmasıyla güçlendirilir.

  . Tavan lata mesh boyutu 60 x 60 cm karo Armstrong biçimindedir çerçeve yapısı bittiğinde - Oldukça kolay kirlenmiş malzeme, bu nedenle eldivenlerle çalışan en iyisidir.

  Karoyu hücrenin içine diyagonal olarak yukarı doğru, yatay düzlemde açın ve kurulum yerine indirin. Resmin diğer unsurlarla tesadüfine dikkat edin.

  Gerekirse kiremit bir bıçakla kesilir.

  Armstrong asma tavanlarının montajı çok basittir ve hızlı kurulum için düşünülmüştür. Bu tabanın kalitesine bakılmaksızın geniş bir alanın tavanı bitirmek için kısa bir süre sağlar. Değiştirilmek üzere birkaç yedek kiremit bırakmanızı öneririz, bunlar yapının içinde gizlenebilirler.

  Asma tavan raylarının alüminyum profillerden kendi elleriyle montaj talimatları. Çıta tavanları çeşitleri, mutfakta fotoğraf montajı ve banyo.

  Grilyato süspansiyon sistemini kurmak için adım adım talimatlar: çerçevenin montajı, ızgaranın döşenmesi ve armatürlerin montajı.

  Asma tavan kasetini takma talimatları. Seçim için ipuçları. Farklı üreticilerin fotoğraf tavanları: Albes, Caveen, Cesal, Sky.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  42 − 36 =