bağımsız plastik pencere video kışın üzerinde ayarlayın

Nasıl bağımsız plastik pencereler ayarlamak için

Günümüzde insanlar aktif Euro pencerelerde eski ahşap çerçeve yerine edilmektedir. plastik ve metal toplanan Kullanışlı modern tasarımlar, güvenilir ve uzun ömürlüdür. Sadece kapatılır ve ısı yalıtımı yüksek düzeyde bulunur. plastik pencereler kendinizi nasıl işleneceğini bilerek, uzmanların katılımı olmadan bazı sorunları çözmek mümkün olacak. Doğru ve güvenli ayar euro tasarım, ancak bu büyük bir olay değil, bazı kurallara uyulmasını gerektirir. Okumaya ve herhangi bir durumda nasıl davranacağını öğrenir.

Hangi sorunları kendiniz çözülebilir

Başka bir mekanizma gibi, plastik pencere hasar görmüş olabilir. ciddi hasar düzeltilmesi uzmanları bırakılması daha iyidir. Küçük sorunlar kendi ellerini düzeltebilirsiniz. Master aşağıdaki çalışmaları yer alıyor içeren olmadan herhangi adamı yerine getirebilecek Bağımsız temel onarımlar:

 • Başarısız kolu yerine;
 • açık konumda sapın sıkışmasını engelleyen;
 • sapın yağlama mekanizması güncelleyin;
 • kam ayarlama mührü altında hava kaçağını ortadan kaldırmak için;
 • Kurulum kısıtları;
 • Yıpranmış mührün yedek.

plastik pencereler ayarlanmasına ilişkin adım adım talimatlar

Plastik pencerelerin ayarlanması karmaşık kesinlikle hiçbir şey anlamına gelmez. Önemli olan - uzmanların değerli tavsiyelerine dikkatle dinlemesini ve özenle talimatları izleyin. Bu yazının aşağıdaki bölümler size işlerini optimize etmek pencereleri nasıl ayarlanacağını anlamak için ayrıntılı talimatlar görüntülenecektir. Kaydet veya mücbir sebep halleri kaybolmak etmemek için, kendiniz için tamir bu temel düzenini yazın.

kış daire ve evlerin dondurucu soğuk, birçok sahipleri ile birlikte geldiğinde kış için plastik pencere nasıl ayarlanacağını düşünmeye yardımcı olamaz. Bunu yapmak için, kanat basarak derecesini arttırmak için pimlerin konumunu (metal parçaları özel parça) değiştirmeniz gerekir. Korkutucu geliyor, ama aslında, bu sorun özellikle zor değil. Yani, ciddi don sokak susturmaya etmemek için, çift camlı pencere ayarlamak için nasıl not edin:

 • kutu tasarımı özel kameralarından ile donatılmış olduğundan emin olun (değilse, sen "kış" modunda pencereyi geçemezsiniz) kanatlarını kenetleme derecesini kontrol eder;
 • (Bunlar tam ortasında ve kanatlarda kenarlarında bulunan) kanatların iç kameraları bulun;
 • Kamın mevcut durumuna dikkat ve sonra 40-50 ° saat yönünde her edecek;
 • nazikçe sapın inme hissetmek pencereyi kapatmak;
 • Eğer bu hareket biraz çaba ile verilir fark varsa - bu mühür eskisinden daha güçlü bir şekilde bastırdı ve bu nedenle daha güvenilir havayı geride tutan demektir;
 • Eğer istenilen sonuç elde edene kadar Aksi takdirde, bir saatin tersi yönde çevirin.

"Kış" / "yaz" arasında doğru ve güvenli geçiş için özel bir tornavida kullanın. Maksimum ölçüde kanat kenetleme eksantrik çevirin tavsiye edilmez. kaçınılmaz IG biriminin yalıtım özelliklerini bozulmaya bağlı olan sızdırmazlık malzemesinin yok edilmesi için güçlü yük yol açar.

Pencere sıkıca kapatın etmezse, belki de yanlış bir veya daha fazla döngü konumunu maruz. Bu durumda, çerçeve açarken bir yönde biçilen edilmelidir. Bu küçük sorun kendinize düzeltebilir. Plastik pencerelerin döngüler her evde mevcut basit ev aletleri kullanılarak yapılır ayarlayın. hızla sırayla penceresini getirmek için yardımcı olacaktır adım adım talimatlar kaydedin:

 • açık bir pencere;
 • altıgen üst açıklığında bir döngü için bir nokta;
 • uygun boyutta altıgen yerleştirin ve saat yönünde dönmeye başlar;
 • Aynı şekilde daha düşük menteşe ayarlamak;
 • Bu işlemleri gerçekleştirirken, eşitledi durumu çerçeveye dikkat;
 • Mükemmel derecede düzgün dikey düzlem almak için, inşaat seviyesi kullanırlar.

Bu talimatlar ayarlanabilir plastik pencere ve kapılar olabilir Rehau (Rehau), Veka ve KBE markaları. Diğer üreticilerin Aksesuar so-ve-döngü ayarlama devresi tamamen farklı görünecek, bir dizi özellik vardır. Ancak, plastik pencereye kendini ayarlamak çok basittir. Bütün bu mekanizmalar aynı prensiple çalışır. Önemli olan - bulmak ve düzgün döngü sorumlu uygun donanım elemanını yapılandırmak için.

1

Dışarısı sıcak olduğunda, insanlar konut havalandırın. Bunu yapmak için, tüm pencereleri, mutfak ve banyolarda / kapılar açılsın. Yoğun çalışma kolu mekanizması gevşetilmiş olduğu ile, bu nedenle ayarlaması gerekir. windows her zaman sorunsuz açıp sessizce yapışmaya başladığı takdirde daha ciddi sonuçlara yol açar önce, sorunu çözmek için deneyin. özel araçlar ve özel teknik beceri sahibi varlığını gerektirmeyen elleriyle plastik pencereler ayarlayın. En Yeniden çalışmış işlemek için şu adımları izleyin:

 • açık bir pencere ve blok mekanizması yağ kalemler yenilemek;
 • Kilit (o sap bulunduğu yaprağın bir parçası üzerindedir) pozisyonunu kontrol edin;
 • o geç çalıştı çıkarsa, yerine kilidi basın ve sonra serbest uygun pozisyona (yatay) için düğmeyi çevirin edebilmek;
 • iç mekanizma hizmet verme kontrol etmek için, bir tornavida ile kolu kendisini çıkarmak için gerekli olan;
 • plastik kapağın altında bakarak, apaçık bir sorunu görebilirsiniz ve (mekanizmanın unsurlarından biri sadece yanlış pozisyon aldı, örneğin) düzeltebilirsiniz;
 • sorunu çözmek için denemek için bir tornavida kullanın, ancak aşırıya kaçmayın;
 • sapın iç mekanizmasının incelenmesinde, (nedeniyle küçük yabancı parçacıklar kalem sıkışmış oldukça mümkündür) kiri çıkarmak için çalışıyorum.

Bu adımlar sorunu çözmezse, bir uzmana aramak gereklidir. Deneyimli bir ustanın yardımı olmadan bazı hataları ortadan kaldırın neredeyse imkansızdır, yüzden deneme gerekli değildir. birçok özellik sunar çünkü Kendini, karmaşık plastik pencere mekanizmasının çalışması o kadar kolay değildir anlıyoruz.

Bu prosedürü gerçekleştirmek için ihtiyaç çok basit tanımlanır. mühür elastikiyetini kaybeder ve birçok çatlak görünüyorsa - onun yerini zamanı. Aksi takdirde, pencere daire içine çevre ve soğuk, toz ve gürültüden sizi kurtarmaz hatta en güvenilir mekanizmadan hava sağlamak için ücretsiz olacaktır. Aşağıdaki algoritma ile gerçekleştirilen, plastik pencerelerde yalıtım değiştirilmesi:

 • bir pencere açmak ve üst veya alt köşesinde başlayan dikkatle eski mührü kaldırmak;
 • dikkatlice toz, kir ve kum çıkarmak için oluğu tedavi etme;
 • Aynı şekilde, üst köşesinden başlayarak pencere genişliği boyunca, yeni bir sızdırmazlık eklemek;
 • sıkıca tüm uzunluğu boyunca oluk tutulur emin olun;
 • daha sonra güvenli yalıtım dikey konum açıları (lastik gerdirilmeyen veya açılar eşleşmeyen) kontrol edilmesi;
 • Alt yatay çizgi tutturmak ve çevresinde sızdırmazlık kontrol edin.

önceki bölümde ki, kış mevsimi için bağımsız iç plastik pencereyi nasıl öğrendik. Gerekirse bir rahat çerçeveye yeni mühür sığacak sağlamak için uygun talimatları uygulayın. maksimum eksantrik çevirin gerekli değildir, ya da yeni lastikler birkaç aydır da elastikiyetini kaybeder ve bunun yerini zorunda gidiyoruz.

Video: plastik pencereler elleriyle ayarlayın

aşağıdaki videoyu görüntüle, sen uzmanların katılımı olmadan, bağımsız iç plastik pencereler nasıl ayarlanacağını anlayacaktır. Değerli ipuçları, menteşeleri ayarlamak kış modunu özelleştirmek ve kauçuk mühür yerine size yardımcı olacaktır. Basit talimatları uygulayın ve istediğiniz sonucu elde ve yaygın hatalardan kaçınmak olabilir.

Kendi elleriyle kışın plastik pencereler ayarlayın

zamanımızda alın, plastik pencere, abartılı olmadan, evde 'havalarda üzerinde doğrudan etkisi oldukça yaygın olması edilir. " Enerji fiyatları sürekli artan ve bağlamında, dolayısıyla faturalar maliyeti (özellikle ısıtma), makaleler yalnızca uygun olarak seçilmiş ve yüklü olmayan önemlidir. Ayrıca kış için pencerelerin zamanında ve nitel ayarlama yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde, soğuk dönemde değerli ısı dışarı doğru ısıtma sokak oluşan sızıntılarla dışarı çıkar.

kışın Düzeltilmiş plastik pencere evde sıcaklık ve konfor katkıda bulunacak

ön plana konutların havalandırma kalitesi yılın sıcak zamanlarında. Ayrıca kolayca plastik pencereler ulaşacak, uygun ayarlama maruz kalmışlardır.

Bu yazıda kış ve yaz için pencereleri nasıl hazırlanacağını sunacak. Buna ek olarak, ipuçları nasıl böyle de uygun sıcaklık mevsim eğitimin bir parçası olup sarkmış ve sürtünme kanatları gibi küçük kusurları ortadan kaldırmak için.

Bir kural olarak, her durumda plastik pencerelerin ayarlanması için hazırlanması, uygun bir araç seçimi indirgenir ve müdahale düzenleyici gereken zor alanları belirlemek edilir. Bize daha ayrıntılı olarak bu adımların her biri düşünelim.

Pencere metal parçaları genellikle sıradan Allen anahtarı "dört" gerektirir ayarlayın. Bazen (oval kilit pinleri için) bir anahtar yıldız, bir oval biçiminde bir girinti ile özel montaj anahtarını gerekebilir. aksesuarların Nadir türlü olağan tornavida veya pense ayarlanabilir.

Allen anahtarı pencereleri ayarlama konusunda işin çoğunu yapılır kullanın

Böyle bir anahtar seti ile pencere bağlantı parçaları her türlü işleyebilir

Böyle bir ana anahtar herhangi üretici ve türünden pencere bağlantı parçaları ayarlamasını sağlar

koltuk ayarlama ihtiyacını Belirlenmesi

Herhangi bir ayar gerektiren konumlar, genellikle aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

 1. İlk olarak, pencere (kuşak) presleme ihtiyacı ayarlanması öğrenmek. Bunu yapmak için, pencere kolu yanındaki yaprağın kenarında yer kilit pimi konumunu ayarlayın. dairesel çapraz kesit şekli ile düzenlenmesi pimler veya noktalar (bundan böyle riskleri) uğradığı çizik aracılığı ile belirlenir. pimleri riskler flep orta konumda olduğu anlamına yukarı "bakıyorum". Bu yüzden sık sık bunlar varsayılan, yükleyici sihirbazının maruz kalırlar. Odanın yönünde çentik ile Pin kanat, kış konumunda set yaz için oryantasyon anlamına gelecektir risklerin pozisyonunu ters olduğunu söylüyorlar. Bu bilgi penceresi ayarlaması durumunda gerekli olup olmadığını belirlemek için yardımcı olacaktır.

dairesel kesitli ile yaz pozisyon riski pimi sokakta baktığında

 1. Buna ek olarak, sarkık kanat kontrol edin. Genellikle köklü pencereye bu konu. genellikle Sarkma açılması ve kapatılması sırasında kanat çerçevesi ile sürtünme nedeni haline gelir. Sürtünme genellikle bir karakteristik ses de eşlik eder, ve işitsel olarak belirlenir.

çatlakların oluşumuna neden olabilir kuşak Sarkma ve oturma odasında soğuk bir kış eksik

kendi ellerini nasıl ayarlanır

Denetim sırasında bu kanat pencere sarkık bulunmuştur, bu ortadan kaldırılmalı. aşağıdaki gibi yapın:

 1. çerçeveye göre aç kanat 90 derece.
 2. Vida döngü üstünde ayarlama mekanizması bulunur.
 3. Vida (genellikle altıgenin) anahtar deliği içine sokulur ve istenen sonucu elde etmek için bir dönüş yapmasını sağlamak mi.

sarkma çıkarılması üst menteşe de bir vida ayar mekanizması kıvrımlar

Vida saat yönünde döndürülmesi, karşılıklı eğik köşe kanatları saat yönünün tersine (alt Menteşe en uzaktaki) yükseltmek - indirin.

operasyon sonucu tecrübe eksikliği vidanın her devrimden sonra kontrol edilmelidir zaman. sürtünme tamamen yok elde etmek için gerekli.

Daha önce belirtildiği gibi, sıkıştırma, pencere çerçevelerini ayarlamak için ana yol yaprağı, menteşe karşı konumda dikey kenarının, pozisyon pimleri (eksantrikler) değişimidir.

kamlar çeşitli olabileceğinden - Valium ile yuvarlak veya oval, ayrı ayrı her durumda ayarlama işlemi gerçekleştirmek için nasıl düşünün.

aşağıdaki gibi mevcut risklerle dairesel kesitli bir iğne varsa şunlardır:

 1. Risk sokakta çevirmek böylece 180 derece kilit pimini döndürerek kış pozisyonuna yazdan basarak derecesini değiştirmek için, odanın yönünde "bakmak" oldu.
 2. 180 derece yaz konumunda, muylu kaydırma kış ayından yaprağı çeviri yaparken, böylece caddenin yönünde "görünümlü" nin çıkan riski.

Valium eksantrik (dikey) pozisyonu ortalama

 1. yukarıda tarif edildiği gibi (riski yukarıya veya aşağıya doğru yönlendirilir), merkezi konumda, eksantrik kaydırma yeterince doğru yönde 90 derecedir.

kepenkleri oval pimlerle plastik pencere ayarlama kurallar aşağıda listelenmiştir yapılan:

 • yatay konumda yerleştirilmiş bir anahtar ile kış ve eksantrik için bir pencere hazırlanmasında.
 • Döndürülmüş dikey eleman pozisyonu tasarrufu anlamına gelir.
 • Eğik eksantrik tanzim - sezon dışında kullanılan ortalama sırasını.

Kanadın basarak ayarlarken ortalama, yaz ve kış konumu oval pin: Soldan sağa

Daha açık bir şekilde kuralların ayarlaması aşağıdaki videoyu yardımcı olacaktır anlıyorum.

Gördüğünüz gibi Yani, yaz veya kış sezonu için pencerelerin hazırlık emek yoğun değil ve sokakta bile basit bir adamın oldukça yeteneğine sahiptir. işin bu tip yılda iki kez yapılmalıdır unutmayın ve biz sıkıca kilitli kapı ve pencereler ilave havalandırma sağlamaz tabii durumunda odadaki havanın tazeliği üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir unutmamalıyız. Bu evler için özellikle doğrudur.

Plastik pencere bağımsız ayarlanabilen bir video

Plastik pencere - öz-düzenleme zorlanmadan bizzat çözülebilir PVC pencerelerin ana fay, video bakışta, arızanın nedenini belirlemek başlıyor.

Kötü döndürülmüş pencere kolu

o döndürüldüğünde kolu çevirerek zorluk varsa stres veya gerginlik ya da orada olduğunu duydum sonuna kolu çevirmek imkansız gıcırdayan - temizleme ve yağlama aksesuarları ihtiyacı vardır. Bu süreç erişilebilir yerlerde kurum ve gres yağlama kaldırılmasını içerir.

pencere ve çerçeve ortaya çıktı taslak Arasında

Kanat ve pencere çerçevesi arasında bir taslak vardı - baskı kuvveti ayarlamak için gereklidir. Avrupa Bazı parçaları türler bu fırsat var.

ayarlama döner ya da 3 mm ya da marka parçaları bağlı olarak 4 mm Allen anahtarı kullanarak basınç silindiri (pim) döndürülmesiyle eşleşen şeritleri ile gerçekleştirilir. firması "Maso" silindirin dönüşü özel anahtar veya pense kullanarak üretilir.

üfleme burada maksimum sıkıştırma belli yerlerde kullanılır. muylu dönme bir tornavida veya anahtarla meydana gelir parçaları, veri işlem kötüye gerekli değildir.

kelepçe ayarlama örneğin WINKHAUS, Roto (Sentro101) olarak her bir üretici parçaları eşleşen şeritlerini veya baskı işaretçilerini gevşeme riski olmadan tekrar tekrar yapılabilir.

Her durumda, maksimum sıkma onların elastik mühürlerin kaybını önlemek için bu azaltılmalıdır yılın diğer mevsimlerde, sadece kış aylarında kullanılmalıdır. kelepçe azaltılması aşınmayı azaltır ve küçük bir çaba ile, sapın dönmesini sağlar.

pencere çerçevesi ve eşik arasında Taslak

Eğer pencere çerçevesi ve pervazına, yani arasındaki taslak Köpük ya da silikon contalanmalıdır eşik alanı temizlenmesi ile ilgili, eski yalıtkan malzemenin ayrılmasından sonra.

Ancak, en iyi seçenektir - Yeniden yükleme reflü.

Podduvanie eğiminden, yani eğim ve pencere arasında köpük bağlantı düzeneğinin ya da tahrip olması kötü bir sızdırmazlık göstermektedir. Küçük bir podduvanii ile sokak dikiş perezapenit ve sonra geçirgen mühürleyen bu işleyebilir. Sorun devam ederse - yamaçları değiştirilmesini yapmaktır.

Kötü dönüş plastik pencere kolu

kolu çevirerek bir zorluk varsa - bu Yanlış açılması, armatürlerin kanadı veya başarısızlığını kapanış olabilir. İlk durumda, döndürme kilidini basın yatay pozisyona kolunu ve daha sonra kilidi gereklidir.

çerçeveye kanat konumunda ayarlanması bir Allen anahtarı 3 mm ya da 4mm üretir. flep yakın açmaya veya vermezse - ayar alt Menteşe olmalıdır başlayacak.

nem ve kalıp eğiminin neden odası ya da neuteplonnost pistleri aşırı nemdir. Bu durumda, onların yalıtımlı yamaçları değiştirilmesi için bir ihtiyaç vardır. İlk durumda, sorun bir havalandırma vanasını yükleyerek çözülebilir.

Plastik pencere bağımsız ayarlanabilen bir video kılavuzu

kış için plastik pencereler ayarı

Onların çalışma kurallarına uyum sağlaması PVC pencerelerin tamir kaçının.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 + = 33