bahçe için Yıllık Çiçekler

bahçe için yıllık çiçekler, bakım gerektirmez - vardır! bahçe için en iyi 10 uzun ömürlü: güzel, iddiasız (fotoğraf)

Cottage - çiçeksiz hayal edilemez bir dinlenme yeri.

parlak ve çekici çiçek bahçesi oluşturma, bundan sonra seyir Eğer dayanıklı bitkiler kullanabilirsiniz, zaman ve çaba sürmez. Tabii ki, bu bakım gerektirmeyen, ancak kimin için o minimal de var, hiçbir renk yoktur.

özel yetiştirme koşulları gerekmez mükemmel uzun ömürlü çiçekler vermek.

bölgede Ne tür çiçek dikmek?

Süs uzun ömürlü onlar sadece bir yatak oluşturmak için kullanılabilir, ancak bir parça süslemeleri ve bahçe tasarımı canlandırmak için, çoktur. Doğru bitkileri seçmek için, geç ilkbahardan sonbahara kadar çiçeklenme güzellik keyfini çıkarabilir. Buna ek olarak, gölge seven numuneler bile en tenha yerde eşsiz manzarasını vermek edebiliyoruz. bir yatak üzerinde de negatif sıcaklık ani soğutma ve fırtınanın tolere Mevcut dayanıklı türler olmalıdır.

Tüm çiçekler birkaç tipe ayrılabilir yaz yazlık yetiştirilmektedir:

• Erken ilkbahar çiçek uzun ömürlü;

• Uzun çiçekli bitkiler;

Bir sınırın kaydı için •;

Alp için •;

1

• dekoratif yaprak döken uzun ömürlü;

bahçe için etli bitkiler •.

çeşitleri, türler ve basit bitki çeşitliliğine rağmen, dikkate toprak ve tarım iklim koşulları bileşimini almak için henüz. Bu yaklaşımla, bir çiçek yatağı yıllardır görünümlerini memnun edecek.

bakım gerektirmez yıllık çiçek bahar

Soğanlı bitkiler ilk bahar günlerin gelmesiyle zaten kendi görünümünü mutluyuz. ampullerin çoğu türleri az bakım gerektiren ve nakline ihtiyaç duyan bir kez her birkaç yılda fazla değildir. Bunlar ilk çiçekler onların tomurcukları yayma ve doğanın uyanış hatırlattı. Tüm ihtiyaç duydukları - ampuller bozan kemirgenler, yokluğunu. bitkiler koruyun daha kolay onlar için bakım yapmak Modern iniş sepetleri aracılığı ile mümkündür.

Grup dikim laleler yolları boyunca veya kayalık bahçede, yatak iyi görünür. genellikle Mart ayında, oldukça erken başlar laleler Blooming. Çiçeklenme süresi tipine bağlıdır ve iki ay kadar sürer. Laleler kısa ve uzun tipe ayrılır. İlk ikinci yüksekliği 50 cm ulaşabilir 10 cm, kadar büyür.

yere Eylül ayının ortasında, sonbaharda lale her türlü dikmek. Çiçekler su durgunluk olmadan iyi aydınlatılmış bahçe araziler tercih ederim. Yaz kuru toprak kaldığı arzu edilir, ve ilkbaharda orta nemli.

botanik lale Boyama herhangi fanteziyi gerçekleştirmek için olanak sağlayan çok çeşitlidir. Sıradan lale aksine - botanik yuvaları onlara daha güzel, çiçekli bol olur vermek yayılan, yıllık kazı ampuller gerektirmez.

bahçede botanik lale Ortak türleri:

bu renklerin Cüce formları kaya bahçesi, bahçeler, doğal bir tarzda uygundur.

yaprak döken ağaçlar, rockeries ve çimler altında iyi yetişen bitkiler dışında. Bazı bölgelerde, Nisan - - dönemini Çiçekli Mart sonu. dikim için su durgunluk olmadan, iyi aydınlatılmış bir yerde seçmelisiniz. Toprak iyi bitki bile en ufak podmokaniya tahammül edemez, boşaltılmalıdır. Iridodiktiumy Ağustos ayı sonlarında ekilen. Bazı türler yüksekliği 10 cm aşmaz.

Erken çiçekli soğanlı bitki türlerinin tarafından şunlardır:

Uzun banliyö alana uzun ömürlü çiçekler açan

onlar yıllık dikim, yetiştirme fideleri ve diğer sorunlar gerekmez çünkü basit uzun ömürlü iyi. onlar genişletmek ve sadece daha güzel her yıl olur. bakım gerektirmez bahçe için Bu çok yıllık çiçekler, - Herhangi bir yaz ikamet için bir nimettir.

Bitki hafif gölge iyi çalılar arasındaki ağaçların altında yetişen yumuyor. Etkileyici oyma yapraklar ve alışılmadık şekilli çiçeklenme güzelliği ile yaz ziyaretçi çekmektedir. Astilba pek hasta değil zararlılar, zarar ve minimum bakım gerektirir. Tüm onun ihtiyacı - kuru inflorescences kaldırılmasını.

bitki Sulama yağmurlu yaz aylarında onsuz hiç yapabilirsiniz nadir olmalıdır. Kışın bazı türler sığınma ihtiyacı, ancak yetiştirme iklim kuşağında bağlıdır.

Hazirandan eylüle kadar Astilba çiçek açar. Rizomlar Nisan'dan Mayıs veya sonbahar, bahar aylarında ekilir. Bitki yüksekliği 20 ila 120 cm arasında değişmektedir. Çiçek topraktaki organik maddenin sokulması için iyi cevap verir.

Bitki bir sulak alanlar ve kil topraklar için godsend. Meadowsweet büyümez sadece güneş can fakat gölgede. Burada tek koşul - her zaman nemli toprak.

meadowsweet Çiçeklenme Haziran ayında başlar ve Eylül ayına kadar sürer. Arsalar Mayıs ayında bitkiler ekilir. rockeries veya rabatok yetiştirilmesi için uygun büyüklüğü nedeniyle. Filipendula sıradan yükseklik 30 ila 250 cm arasında değişir.

Böyle olduğu sürece çiçekli bitkiler, bir ülke olmadan bahçe hayal etmek imkansızdır:

• rudbeckia - ve bir ayçiçeği çiçek gibi çok gösterişli görünüyor;

• Lavanta - Evde ve bahçede zararlı böceklerin kurtulmak yardımcı olan bir bitkidir;

• globe çiçek - işleme göletler ve ıslak alanlar için bir bitki;

• Sardunya - Herhangi bir toprak ve ışık koşulları için bir çiçek;

• kantaron yıllar - Güneş siteleri için bir bitki.

bakım gerektirmez Güzel çiçek açan uzun ömürlü

Birçok uzun ömürlü arasında, korkuyor donlarından değildir ve barınak olmaksızın iyi kışlamak bazı güzel çiçekli türler seçebilirsin.

1. Delfiniyum - 5-6 yıla kadar büyüyen tek bir yerde.

2. Primula orman - bahar çuha çiçeği.

3. Floksa - Farklı renklerde basit otsu bitkiler.

4. Clematis - bitkiyi tırmanma çit, çit süslemeleri oluşturun.

5. Şakayık - oldukça kokulu çiçekler.

6. Papatya - bahçe için büyük iddiasız çiçekler.

yay oluşturulan büyük küresel inflorescences, ile güzel bir çalı en don.

Ortanca rengi oldukça zengindir ve toprak asitliği bağlıdır. beyaz, pembe, mor, krem ​​ve mavi hydrangeas yetiştirilir.

Parlak güneş ihale yaprakları ve çiçek yaprakları yakmak olarak Ortanca, kısmi gölgede dikildi. Bir Ortanca budama bitkilerin bakımında en önemli anları. pek zararlı etkilenir Çiçek, kış yumuyor. barınma ihtiyacı olan bazı bölgelerde.

güneşli alanlar için Otsu bitkiler. 7 yıla kadar büyüyen bir noktada, bundan sonra bitkiler nakline ihtiyacı. Uzun Çiçekli, unutulmaz. Çiçeklerin rengi ve şekli değişebilir ve çeşitli bağlıdır.

bitki iddiasız, bu sık sulama gerektirmez. Haftada toprak birkaç kez ıslatmaya yetecek kadar iyi. hastalığa eğilimli, nadiren zararlılar etkilenmez.

banliyö alana Dekoratif parke çok yıllık çiçekler

Dekoratif yaprak döken çiçekleri özel dikkate değerdir. Onlar dikkati sadece onun sahası için değil, aynı zamanda yaprakların güzelliği çekmek. bahçede çiçek aranjmanları oluşturmak için gerekli bu bitkilerin çoğu.

dekoratif parke dayanıklı bitkilerin sayısının tüm sevdikleri renk gidin:

gümüşi renkli yapraklarla Çok yıllık dekoratif yaprak döken bitkiler mavi tonları parlak ve renkli çiçekler için mükemmel bir zemin vardır kompozisyon tamamlayacak, pembe çiçekler ile de birleştirir.

bahçede bileşimlerinin yapılmasında da sadece yaprakların renk ama onların şekil dikkate almak gerekir. Tüm ölçülü olmalı, unutmayın!

Zemin bakım gerektirmez etli çiçek kapsayacak

Crassulaceae temsilcileri yaygın alp bahçelerin tasarımında ve zemin örtüsü olarak kullanılır. Stonecrops ve Euphorbia çeşitli en doğal bileşimini vererek kayalık bahçeleri harika görünüyorsun.

Sulu bitkiler su birikiminin olduğu güneşli bir alanda, dikilecek gerekir. Tüm türler kumlu toprak, iyi kayaların arasında kök salmak tercih ederim. Succulents doğal yağış dağıtmak olabilir, sık sulama gerektirmeyen, bakım talep edilmemektedir.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

bahçe için Yıllık Çiçekler: cüce, orta, uzun boylu ve yakışıklı kıvırcık

Birçok bahçıvanlar bahçe arsa tasarımında çok yıllık bitkiler için kendi tercih vermek sır değil. Onlar peyzaj kompozisyonlar oluşturulması için çok caziptir bitkilerin ne tür ve neden?

Tüm bahçe bitkileri büyüme dönemi üzerine ayrılabilir 2 kategoriler:

 • yıllıklar - bitkileri, yaşam döngüsü, dikim ile başlayan ve bir yıl içinde belirtilen tohum olgunlaşması ile biten, veya yay sonbahar, daha kesin konuşmak gerekirse. Bu süre geçtikten sonra, bu bitkiler ölür.
 • uzun ömürlü dekoratif yeşillik ya da birkaç yıldır aynı yerde yetişen ve ek tohumlama ve dikim gerektirmeyen güzel çiçekli bitkiler bu tür diyoruz. Bu durumda, bitkiler kendi dekoratif değerini korur. yıllık kuzenlerinden daha erken bakım ve çiçek sağlamlık ve kolaylığı ile karakterize bahçe için en güzel uzun ömürlü çiçekler.

Neden uzun ömürlü yıllıkları daha iyi?

Yıllık ekinlerin ayırt edici özelliği bol uzun çiçekli gerçeği ve zengin canlı renkler ve tonlar çok çeşitli tartışmak zor. Ancak, birçok bahçıvanlar yıllık bir türdür büyümeye daha olası olduğunu belirtmek gerekir. Bu seçim aşağıda açıklandığı faydaları Yıllık ilişkin:

 • Mnogoletki bahçe sezon boyunca kendi dekoratif itiraz korur.
 • ekim veya nakli bitkiler, yıllık iniş için gerek kalmadan (seçilen çeşitlerin bağlı olarak) birkaç yıl için bir peyzaj tasarım oluşturmak yeteneği.
 • Bu bitkiler çoğunlukla vardır don ve iyi soğuk mevsimlerde onlar için bakım için ekstra çaba olmadan, toprakta kışı ve ısı başlangıcı ile hızlı büyürler ve ilk yıl önce, nedeniyle zaten oluşmuş kök sistemini çiçeklenmeye.
 • Bu çiçekleri olan Büyüyen daha az maliyetli, yıl sonra benzersiz çiçek yatakları ve bahçe çim yılın eşsiz güzelliğini korurken, dikim materyalinin sabit edinimini gerektirmez çünkü. Dahası, kendi fide, tohum, kök üretebilir ve yeni türler satın alma dost bahçıvanlar ile paylaşır.

Bu kategorideki bitkiler mükemmel temel ve ek tasarım öğeleri, şekil, yükseklikleri ve renkleri mnogoletok, birbirini mükemmel tamamlayan geniş bir seçim sayesinde hem çiçek yatak tasarımında kullanılan.

Onlar merkezi renkli kaldırım ve halı tesislerinde olarak hizmet edebilir ve eşsiz çiçek bahçe heykelleri, resimleri ve şarkıları oluşturmak için kullanılabilir. En etkileyici bir görünüm yığılmış manzara orta, yüksek ve sarmaşıklarla, bodur dekore edilmiş.

Sınıflandırma ve yıllık çiçek çeşitleri

Doğru toplama uzun ömürlü, renkleri değiştirebilir ve hatta yılın mevsimi ve aylar çizim eşsiz manzara başyapıtlarından oluşturabilirsiniz. Bu bahçe kesinlikle herhangi bahçıvan gurur duyacak.

Genellikle farklı yüksekliklerdeki bitkilerin seçerek organizasyon için ranzalı büyük etkiye üretirler. bahçe bitkilerinin son yetişkin yüksekliği üzerinde uzun ömürlü 4 ana gruba ayrılabilir:

Bu kategorideki bitkiler mevsimlik türleri vardır ve "yetişkin" öğelerin yüksekliği 30 cm yi geçmeyen. Bu bitkilerin bordürler, kayalık bahçeleri ve çiçek yatak çok popülerdir dekore ve çiçeklenme döneminde özellikle eşsiz güzel bir görünüm alır.

Bu tür kaplamalar mükemmel toprağın düzensizliklerini gizlenmesi ve finans ve işgücü açısından çok ekonomiktir edilir. Dikim yoğunluğu uymalıdır tek tip çiçek halı elde etmek olduğunu belirtmek gerekir.

Düşük büyüyen çok yıllık çiçekler büyük çeşitliliği arasında aşağıda çok popüler çiçekler.

Hercai menekşeler - Çok güzel ve özel bakım çiçekler bütün yaz gerektirmeyen ve tüm yıl boyunca göze hoş bunların renk tonları ve kombinasyonları çok çeşitli sıcak bölgelerde. Onlar mükemmel flowerbed sredneroslye ve uzun boylu çiçek vurgulamaktadır.

Salyangozu (Winnick) - tene- ve herhangi bir bileşimin topraklarda büyüyebilir antifriz tesisi. Yaygın taş bileşimler ve kaya kullanılan. Genişleyen, Cezayir menekşesi güzel çiçek açan mavi veya pembe halıda dönüşür.

floksa - parlak beyaz gelen koyu kırmızı ve kırmızı arasında değişen renklerle güzel dekoratif çiçekler,. Yaygın peyzaj tasarımında kullanılan. Floksa 15-20 cm güzel renkli çiçek halı yüksekliğini oluştururlar. Bu çiçekler gazlı tercih, bereketli, nemli toprak bol. Dikim zaman 1 metrekare başına 6 bitkilere düşmelidir.

centiyana - muhteşem mavi-mavi çiçekler, çan ile ihale bitki, aktif neredeyse tüm yaz (geç Haziran, Temmuz ve Ağustos) açan. Çünkü doğal dağ kökenli slaytlar ve kaya bahçeleri tasarımı için vazgeçilmezdir. Gentian cins, yaklaşık 400 tür içerir.

Düşük büyüyen çiçekler için bakım şartları

 • İstenilen boy ve renk bolluğu korumak için ülkedeki yıllık çiçek büyüyen düşük yetiştirilmesi zaman, yaprakların gelişimini uyarır ve sapları bitki beslenme, özellikle azot gübre, temkinli bir yaklaşım gerekir.
 • nakli bitkiler doğrudan güneş ışığına ve gölgeleme ile ilişkilerini dikkate almak gerektiğinde. gölgede ışık seven bitkileri hatalı yerleştirilmesi, onların çiçekli azaltacaktır ve sapları zaman ışığa doğru ulaşan istonchatsya bulunmaktadır. Gölge bitkiler sadece aydınlık alanlarda yerde "yakmak".
 • Her tür için nem koşullarına uygun özenli olunması gerekmektedir.
 • İyi seçilmiş bitkiler sürekli çiçekli bir sitede bir etki yaratacaktır.
 • zararlılara karşı yabani otlar ve gevşeme düzenli kaldırılmasını yanı sıra önleyici tedaviye ihtiyacı vardır.
 • Düzenli kurutulmuş çiçek ve hasta bitkilerin çim temizlenmesi gereklidir.

plastik şişe Yataklar - mükemmel bir seçenek gereksiz kapasite bertaraf etmek.

Orijinal bir yolu yazlık, Pitch alpin tepeden dekore etmek istiyorum. Tam talimatlar makalemizde bulabilirsiniz.

yıllık bitkilerin Bu kategorideki temsilcileri yüksekliği 30-80 cm arasındadır. Sredneroslye çeşitleri yaygın bağımsız iniş için ve parakete kompozisyonlar için ve güvenli bir bahis dekorasyon herhangi banliyö alan her ikisi kullanılmaktadır. popüler aşağıda listelenmiştir bu türün çiçekleri arasında - şimdi bahçe için en güzel sredneroslye yıllık çiçek isimlerini bilmek ve muhteşem fotoğraf hayran mümkün olacak:

günlük zambak - banliyö alanlarında güzel dekorasyon, 25 türü bulunmaktadır. Çok iddiasız, çok çekici bir görünüme sahiptir ve yaklaşık 10 yıl nakli olmadan yapabilirsiniz.

Civanperçemi - mükemmel geç sonbahara kadar güzel flowerbeds bol renkler tasarımını tamamlar, erken Haziran çiçeklenmeye başlar.

Snoudon gülü - oval ve sıradışı çiçeklenme genellikle sarı kalın yaprakları vardır. Çiçeklenme zamanı - Haziran, Temmuz. Seviyerde Isı ve ışık, ama nem bolluğu gerektirir için.

bahçe için Tall çok yıllık çiçekler dev bir bahçe olarak kabul edilebilir. Onların yüksekliği 1,8 metredir. Yüksek renk genellikle çiçek yataklarının merkezi elemanları olarak kullanılır.

Kök-Rose - Çok güzel çiçekli bitki, 1,5 metre yüksekliğe ulaştı. yüksek kaynaklanıyor yerleştirilen peonies anımsatan farklı tonlardaki Çift ve yarı çift çiçekleri,. Çiçeklenme yaz ve sonbahar boyunca devam eder.

Japon Zambağı Purpl Güzellik - ve bir orkide gibi görünüyor. yaz başında bu uzun boylu çiçek kültürü çoğalmaları ve don kadar çiçeklenmeye devam eder.

Ayçiçeği mor loosestrife - bu tek nüsha olarak ya da diğer bitkilerle birlikte harika görünüyor. Bu çiçekler çiçek yatak büyük süs bulunmaktadır. Onların çiçek açma zamanı - Yaz ikinci yarı.

Doğa adama güzelliği ve egzotizm ile ayırt her biri bahçe için uzun ömürlü tırmanma büyük bir seçim verdi. Bu kategorideki tüm üyeleri esnek olan esnek saplar, çoğu desteği gerektirir. Acemi bahçıvanlar daha dayanıklı türleri tercih önerilir.

Greening ve yol, balkonlar, çitler, çardaklar güzelleştirici, bunlar mükemmel tüm inşaat hataları gizlemek vardır. Gerekli bilgi edinmek için ve yazlık güzel kıvırcık çiçeklerin fotoğraflarını görmek için sunuyoruz.

sarmaşık gülü - ıslahının sonucu, bahçe ve yabani gül geçiş. Bu tür kemerli olan pletepodobnye katı bir destek gerektiren katı küçük yapraklar, çeker.

küçük çiçekler (çap olarak. 5 cm yi geçmeyen) Büyük salkımına ince hoş bir koku terlemek ve 30-40 gün, genellikle bir kez bir yıl boyunca estetik zevk vermek. Ancak, tekrarlanan çiçekli çeşitleri vardır. sarı ve beyaz, kırmızı, pembe, somon pembe, gelip çiçek türüne bağlı. Bitkiler özellikle ilk yıl çok tuhaf bulunmaktadır. Onlar soğuk mevsimlerde bol düzenli sulama, güneş ışığı ve ısınma ihtiyacı vardır.

wistaria - Deneyimli bahçıvanlar ve yeni başlayanlar hem ekledi. Bu yaprak döken üzüm aittir ve ana özelliği yere düştü dekoratif narin yapraklar olduğunu. Çok güzel renk fırça, uzunluğu 50 cm ulaşan, hatta en sofistike aesthetes dikkatini çekmek için başarısız olamaz. Wisteria çok yılda 2 kez iklim koşulları talebiyle ve budama ihtiyacı olan.

Parthenocissus - uzunluğu onlara anten ve vantuzlar karmaşık yapısı ile birlikte 20 m, üzüm kolayca herhangi bir yüzeyine sabitlenen ve ek destek gerektirmez dallı ağaç sarmaşık .. Bitkinin ana estetik değeri soğuk hava başlangıcı ile kırmızı ve mor tonları rengini değiştiren bir sulu yeşil yapraklar vardır. Küçük meyveler de çok dekoratif bakmak ve tüm yapraklar damla kadar dalları saklanır. Bitki bakım ve büyüme yerine, don direnci talep değil, çabuk büyür.

hanımeli - 2-3 metre yüksekliğe ulaşan tırmanma çalı. Düzenli budama ve bağlamalarına gerektirir. Çiçekler bitkiler eşsiz bir lezzet vardır ve bazı türlerin koyu mavi meyveleri değerli terapötik özellikleri vardır. Çok iddiasız kültür ve herhangi iklim ve peyzaj koşullarında yetişir.

sorgulama için Uzun ömürlü (don kadar erken bahar) formları, renk ve çiçek süreleri çok farklı olması. peyzaj bileşiminde çeşitli çok yıllık bitkilerin doğru kombinasyonu eşsiz ve izyskannym.Dacha sürekli bitkiler herhangi yetiştiricisi gururu olmaya ve iyi bir ruh hali garanti edemez çiçekli dolgulu bahçeye yapım bahçe sezon boyunca renk ve kokuların çeşitli zevk verir.

bahçe için en çok yıllık çiçekler: isimleri ve fotoğrafları ile bir dizin

Kulübe lezzetli ve sağlıklı gıda değil, aynı zamanda estetik haz alındığı yer değil sadece bir kaynak olabilir. Bunu yapmak için, tembellik ve beğeninize süs bitkileri için seçilen bir sitede koymayın. onlar az zaman ve çaba almak gibi çoğu kamyoncu, uzun ömürlü çiçekler büyümeye tercih ediyoruz. Biz en popüler bakacağız bahçe için çok yıllık çiçekler - isimlerle fotoğraflar. Sitenizi henüz süslemek ne karar vermediyseniz altında bulunan Dizin, seçimi ile size yardımcı olacaktır.

senin yazlık için sipariş estetik zevki size tüm sıcak sezonu verdi yılında, farklı dönemlerde birbiri ardına çiçek olacaktır onun için böyle çiçeklerini toplayıp deneyin. Eğer bir çiçek yatak inşa planlıyorsanız, daha sonra aynı bakım gerektiren bir sonraki sadece bu çiçekleri bitki. İlk kapalı olmadığından sürmesi, düşük yakınında yüksek koymayın. onlar ilkbaharda çiçek böylece Yani, ülkede neler çiçekler dikmek?

Çok yıllık çuha çiçeği vermek: fotoğrafını ve adını

gün ilk bahar tutucu göz kısmına hoş başlamak birçok mükemmel uzun ömürlü çiçekler var. Bizim kataloğunda bahçıvanlar arasında talep çok olanlar listelenir.

Onlar Mart ayında topraktan soğuk hava ve ambar korkmuyoruz. Kardelenler iyi çalılar ve ağaçlar yakın ekilir. Bu onların tüm yerüstü kısmı kısa çiçeklenme döneminden sonra ölür akılda tutulmalıdır.

Fotoğraf: Beyaz kardelen

Bunlar hassas çiçekler kardelen ile birlikte açarlar. Sadece bir kir olduğunda erken ilkbaharda, onların parlak renklerle gözü yayaları zevk. Özel efekt farklı renk çiğdemler bir dizi yerleştirerek elde edilebilir. Çiçekler, ağaçlar ve çalılar, çimenler altında ve kap içinde açık alanlarda harika görünüyorsun.

Çiğdemler - ilk bahar renkleri

Bu güzel bahar çiçekleri birçok bahçıvanlar tarafından ekledi. Onlar türüne bağlıdır çok sıradışı bir görünüm ve çiçekli dönemlerdir. Mart ayında en erken çiçeklenme. Muscari küçük dikkat gerektiren ve çok iyi kendi çocuklarını kullanarak yayılır. Onları başka bir yere taşımak istiyorsanız, o uygulamak zor olacaktır, çünkü bu, dikkate alınmalıdır. Tencere ile soğanları dikmek iyidir.

muscari farklı tonları ile resmi

Erken ilkbaharda gözü memnun etmek soğuk çiçek başlatma dayanıklıdır. Güneş ısısı yeterli miktarda vermeyen bir zamanda, parlak sarı Eranthis ruhunu ısıtıyor. Kısmen gölgeli alanda erken sonbahar fabrikasında onun dacha de. O kayalık manzara zenginleştirmek için uygundur, grup dikimleri iyi görünüyor.

fotoğrafta: güneşli Eranthis

ağaçları arasında evler genellikle mevcut Güzel erken çiçeklenme bahar Scilla Difolia. Bunlar toprağın hiçbir hurda iyi gelişir ve nem yeterli miktarda çabuk çarpabilirsiniz. Bu yüzden onları kontrol etmek hazırlıklı olun.

Seviyerde yıllık çok sıradışı bir tür. bakımda Çok basit. Bu grup bitkilendirmesinde harika görünüyor.

Dicentra grup dikimleri iyi görünüyor

Birçok nergis çok çeşitleri olduğunu aslında çok onun dacha de bu çiçeği yetiştirilmesi önemsiz, fakat düşünün rağmen, hala oldukça sürpriz olabilir. Kataloğumuzda biz nergis çeşitleri (fotoğraflarla bazı) isimlerini yerleştirdik ve biz en az bir zevkinize sahip olacağını umuyoruz. Bu çiçeğin tüm çeşitlerinin görünümü alışın çevrimiçi mağazalardan sayfalarında yapabilirsiniz. Bunlardan en popüler şunlardır:

 • Triandus
 • Tsiklamenovidny
 • Bulbokodium

Bu yaprak dökmeyen ifade eder. Tepe çiçeklenme bahar ve yaz başında düşen sadece birkaç çiçekler. Alçakgönüllü, bu tepesi ihtiyacı vardır.

Salyangozu yaprak dökmeyen değinmektedir

ilkbahar-yaz çiçeklenme bahçe için uzun ömürlü Kataloğu

Geç ilkbaharda çiçeklenmeye başlar. Adonis ışık, verimli toprak, mükemmel bir his ve güneş ve gölgeli yerlerde iyi yetişir, ama çok kötü nakli tahammül.

Fotoğraf Adonis narin çiçeği gösterir

Bu bir süs bitkisi, hafif alkali toprak ve güneş sever hatta kuru sezonunda, ülkede iyi yetişir olduğunu. Aşırı nem tahammül edemez.

Bu bahçe için süs bitkileri en iddiasız biridir. Onun adı birçok ülkede bahçe için popüler renklerin kataloglarında yer almaktadır. O soğuk ne de kuraklık ne korkar. Bahar çiçeklenme ortasından her yıl, on yıllardır tek bir yerde büyüyebilir.

Badan çok iddiasız

Onun büyüleyici görünümü sümbül taraftarların sonsuz sayıda kazandı. çiçek büyük don, kuvvetli rüzgarlar ve su dolu toprak yapmaz.

Sümbül - vermek orijinal uzun çiçek

Bu çok yıllık otsu nem bol gölgede iyi yetişir. zamanında döllenme için Duyarlı, dona karşı dayanıklıdır.

nem ve gölge seven çiçek Yıl. Bu tohumların tarafından yayılır, Mayıs-Haziran açan. Onun adı, sık sık şarkı ve şiirlerde duydum.

Gerçekten unutulmaz bir atmosfer yaratmak Nezabudki

Parlak güzel çiçekler ile primroses Küçük yığınları yayın ikinci yarısını vermek için harika bir süs vardır. O nem ve zengin toprak seviyor.

Fotoğraf: Dekoratif çuha çiçeği

menekşe çeşitleri çiçeklenme farklı terimler vardır. Bunlar uzun ömürlü çok onlar başkalarına vermek harika aroması için takdir edilmektedir. Çiçekler iddiasız, ama sık sulama gerekir.

Menekşe yazlık boyunca eşsiz bir lezzet belirtmek

Muhteşem yıllık bahçe dekorasyon veya bahçe. Haziran beri büyüleyici güzellikte sahibini mutlu mesut, yaklaşık bir ay çiçek açar. rüzgarlı ve su basmış alanları hoşlanmamaktadır. Kış için kapsayacak şekilde gerekli değildir.

Hezaren çok sıradışı

Yazlıklar bu çok yıllık çeşitli türler büyür. katalogdan Bu çiçek asit toprak ve iyi bir aydınlatma sever. Bu nem eksikliği tolere etmez.

Sevimli ipekotunun çalılar yıllardır değiştirmek zorunda kalmadan tek bir yerde büyüyebilir. O şiddetli soğuğunda ve kuraklık aşmak. Ama durgun su iyi tolere edilemez.

Spurge nakli olmadan yıllarca büyüyebilir

adları ile bir fotoğraf: yaz ve sonbaharda çiçek açan bahçe için yıllıklar,

Bizim enlem çiçek çeşitliliğine bağlı olarak yaz ortasında veya sonunda sizi memnun edecek için oldukça sıradışı. Çok sıcak güneşi ve kuraklık sevmez, birçok çeşidi vardır. Bu 20 yıla kadar aynı yerde büyüyebilir!

Astilba - katalogdan en özgün uzun ömürlü bir

Ağustos ve Eylül boyunca katalogdan Bu çiçek çiçek açar. Sadece güney bölgelerde bulunan evler yetişmektedir. O güneşe talep ve asidik toprak sever edilir.

Atsidanteru güney bölgelerinde sadece yetiştirilen

Bu sonbahar çiçek kaprisli değildir, ancak birçok aşık çünkü. Colchicum ile uğraşırken kendi özsuyu cilt yanıklarına neden olabilir gibi, dikkatli olmalıdır.

Çiğdem çok güzel ama zehirlidir

Bu oldukça (ve sadece) Haziran ayında çiçek çiçek açar kamyoncu arasında iyi bilinir. Bu, geleneksel olarak gerekli olan koşullara bağlı olarak, iki gruba ayrılır türlerin büyük sayıda vardır.

Şüphesiz, bu vysokodekorativny yıllık çiçek gibi göründüğünü bilmez kimse yoktur. Bu en az 10,000 çeşitleri vardır. Bunlar tam güneş ve iyi döllenmiş toprak tercih.

Glayöl - dekoratif çiçek katalog

Yaz sakinleri (don kadar Haziran'dan) uzun çiçekli döneminin bu uzun ömürlü çiçek çok sever. o gübre ile döller sardunya ihtiyacını büyür Kara,.

Güzel, yoğun Sorgulama için uzun ömürlü çiçeklenme. Bu herhangi bir olumsuz koşullar göz yumuyor. Tek bir dikim içinde harika görünüyor ve çiçek bahçesinde.

fotoğrafta: dekoratif Binbiryaprak

Eh bir fotoğraf ve çiçeğin adını göndermeyin bizim katalogda kasımpatı olduğunu. Asya'da kutsal kabul edilir. kasımpatı Birçok çeşidi dona bahçe araziler dekore. Genellikle yaklaşık bir ay durabiliriz buketleri için kullanılmaktadır.

Bir buket ülkeye ve evde gözler için Krizantem uzun bayram

Mutlu çocuklar genellikle adı tüm bilinmektedir yıllık çiçekler, 1 Eylül demet okula gitmek. Bu süs bitkileri en iddiasız biridir.

Asters - Okul sembolü

Biz bahçe için çoğunluğun, uzun ömürlü çiçekler göre, sizin için en iyi seçim çalıştık. adları (katalog) ile Fotoğraflar, biz siteniz için süs bitkileri seçimi konusunu çözmek yardımcı olmayı umuyoruz. Farklı çiçekli dönemine çiçekler birleştirerek, geç sonbahara kadar erken bahar güzellik tefekkür zevk alacak unutmayın.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Yorum yazmak için giriş yapın.

Chalet fotoğraflar, açıklamalar, yorumlar

işbirliği yanı sıra hak sahiplerinin aşağıdaki rehber temas:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

85 + = 87