Bahçe sulama için su ısıtıcısı depolama

Nasıl sorgulanmak üzere bir elektrikli su ısıtıcı seçilir?

Ülkede sıcak suyun varlığı olan değerlerde şehir dairede alışık oldukları, bulaşıkları yıkama ve diğer etkinlikler yıkama, duş için gereklidir. Oldukça sık yaz yazlık su ısıtma problemi bir elektrikli su ısıtıcı cihazın satın karar verir. Bu tür cihazlar birçok avantajı var, ama daha da çeşitleri ve böyle bir ısıtıcı satın diğer nüansları hakkında bilgi almak için detaylı olmalıdır.

 • Ülkede ısıtma ünitesinin kurulumu sayesinde her zaman onların yaz yazlık yaşayan belli bir konfor sağlayacaktır sıcak su, erişebilecektir.
 • yazlık için seçilen Elektrikli su ısıtma cihazları genellikle olarak değil tüm siteler doğalgaz erişebilir.
 • Evler için su ısıtıcı modeli çok enerji tüketmek gerekmez.
 • Çeşitler su ısıtma cihazı oldukça geniş. Farklı kapasite ve farklı kapasitelerde cihazlar tarafından temsil edilir.
 • su, yani, sıhhi tesisat ya da iyi pompa yükleme gerektirmeyen elle dökülebilir olan ısıtıcılar varyasyonları vardır.

Dağı küçük ısıtıcılar genellikle oldukça basittir, ifade vermeye seçilir.

şebeke tarafından desteklenmektedir banliyö alana ısıtıcı seçerek, çeşitli düzenlemeleri karşılayabilir.

Bu tür cihazlar özel evlerde su ısıtma için talep çok bulunmaktadır. Onlar da kazanları denir. depolama aygıtı suya bağlı olması gerektiğinden, merkezi su kaynağı ile yaz evler için veya otomatik pompa istasyonu ile alanlara seçilir.

1

Su güvenlik sistemi yoluyla kazan ve bir termostata bağlanır PETN, içinde ısıtıldı girer. tank içindeki suyun hafif soğuduğunda, PETN geçişinin meydana geldiği sıcaklık, önceden belirlenmiş bir yükselir. Bahçe için elektrikli ısıtıcı bu tip dezavantajları yüksek güç tüketimi, nispeten yüksek fiyat ve sudaki basıncın işleyişi bağımlılığını içermektedir.

Onlar bir depolama ünitesi kurmak imkansızdır banliyö alanları için seçilir. Soğuk su akışı olan ısıtıcısı tüpüne bağlanması, sonraki çekme-off noktasına monte cihazı akış. tüpler aracılığıyla ısıtıcı cihaz girdikten sonra bu su istenen sıcaklığa ısıtıcılar ve ısıtıldı hareket edecek. ısıtma veya özel valf veya kontrol paneli düzenler.

Su ısıtma için tür cihazları kullanmak için ılık su açılışından hemen sonra musluktan geliyor çünkü çok uygundur, ancak bunların çalışmalarına bazı sınırlamalar vardır. (Ki bu da gerekli olan pompa ayarı veren yetersiz ise) basınç ve su ile ilgilidir ve kablo üzerindeki yük (tepe bu hatırı sayılır ısıtma), ve cihazın performansı (bu düşüktür).

su temini eksikliği ile villalar talebinde tür cihazlar. Onlar Lavabolar benzeyen ve üst kapak manuel su ile doldurulması için açılmış olduğu bir kabı temsil eder.

Tankın içindeki alt kısmında bulunan yüklü ısıtıcı ve valf olduğunu. Bazı modellerde, çeşitli tanklar Resim - bir suda ısıtılır, diğer soğuk su içerir ve valf bir karıştırıcı olarak işlev görür. ısıtıcıya benzer Set çok basittir ve bir pompa var olduğu kuyudan, içinde arazi kazanacaktır. Buna ek olarak, bu tür cihazların maliyeti düşüktür ve bunların çalışma oldukça ekonomiktir.

Bu gibi içme suyu ısıtma cihazı vana üzerine monte ve içinden geçen su tenu monte edilir ısıtır. bir noktada su ısıtmak için gerekli eğer seçilir. Bu cihazın ana avantajı, kompakt boyutu yatmaktadır.

Bu ısıtıcı yere monte ve anında dakikada 1.5 ila 3 litre miktarda su ısıtır edilebilir. Ayrıca, özel bir valf kullanarak su akışının gücü değişen sıcaklık koşulları düzenlenebilir.

ısıtıcının Bu tür bir dezavantajı, yeterince düşük verimlilik ve yüksek güç tüketimi çıkıntı yapar.

birçok üretici firmadan temin güç kaynağı, koşarak ısıtıcıları biriktirmek.

 • Özellikle THERMEX, Electrolux, Ariston, Timberk, Ferolli ve diğer markaların talep su ısıtıcıları bizim piyasasında,. Onların değeri Cihazın hacminin ve diğer özelliklerine bağlıdır. Örneğin, 10 litre birim 4000-6000 roubles, 30 litre kazan 6000-8000 rubleye mal olacak satın alınabilir ve 80 litre birim hacmi için 7.000-12.000 ruble ortalama ödemek için gereklidir.
 • Akış ısıtıcı Alış, genellikle Electrolux, AEG, Termex ve diğer markaların makineleri seçin. böyle bir cihaz satın almak için, kendi gücüne bağlı olarak 2000 ruble için nasıl bir ve 7-8000 ruble veya daha uzun olabilir.
 • Vinç üzerinde Ani su ısıtıcıları şirketleri AQUATHERM ve Delimano tarafından üretilmektedir. Akvaterm modelleri 3.5 kW'a kadar tüketmek, şebeke düşük sıcaklıklar ve dalgalanmalara karşı korunmuş, su sıcaklığı ayarlamak ve farklı tasarımda sunulmaktadır verir. Bu ısıtıcılar, uzun bir süre için kullanılmaktadır ve 3-5 bin ruble aralığı içindedir.
 • Delimano modelleri kolayca ısıtma seviyesi, kullanım kolaylığı kontrol tasarımını (beyaz olarak ifade edilmiştir), kuvvet, anlık su ısıtma çekmek. geleneksel bir karıştırıcı gibi bu tür bir ısıtıcının türüne göre. Bu plastik ve metalden yapılmış ve daha fazla güvenlik için, seramik yalıtım iç tarafı ile kaplıdır. Bu 5.000 ruble ortalama böyle bir cihaz değer.
 • Toplu su ısıtıcıları sunan en iyi bilinen üreticileri, Ariston, Bosch, Alvin, Atlantik, Atmore vardır. Böyle ekipmanın ortalama maliyeti 1500-2500 ruble olduğunu.

müşteri yorumlarını değerlendiren en sık yaz aylarında yaşadığımız evler için su ısıtıcı almak dikkat çekicidir. Sahipleri evler oldukça ekonomik uygun bu tür cihazları arzu edilen bir sıcaklığa kullanımı ve uygun suyu ısıtmak için demek. çünkü onların büyük kapasite ve düşük verimlilik daha az talep cihazı Akış.

Elektrik vanaların akışı hakkında, ısıtıcılar çoğunlukla iyi inceler. Onlar bir yerde su ısıtmak için edinirler. Ancak, kullanıcılar bu tür bir taşınabilir aygıt son derece güvenilir ve hızlı bir şekilde yeterli su ısıtır olduğunu işaret etmektedir.

Sıvı modeller gelince, onlar hiç su ana olduğu alanlarda, çok memnun tatilcilerin bulunmaktadır. Onlar elle böyle bir cihazda su dökün ve hatta böyle sıkışık ortamlarda sıcak su alabilirsiniz mutluyuz.

 • Her şeyden önce seçilen silindire PETN gücüne dikkat. Çoğu durumda, alıcı cihazı ekonomik ve Cottage kablolama çalışmasının yüke dayanıklı olması gerekmektedir.
 • ülke tek bir noktadan (örneğin sadece mutfak) suyu ısıtmak için, bir vinç üzerine monte portatif ısıtıcı bakmak mümkündür. sıcak su ile birkaç noktaları temin etmek üzere bir ihtiyaç vardır, bu tür ısıtıcıların uygun değildir ve daha güçlü bir akış cihazı veya depolama modeline aralığı durmalıdır.
 • Tankın hacmi belirlemek. Bu durumda, aynı anda ısıtma suyunun önemli sayıda olsa daha uzun olacağı akılda tutmak, ancak bir duş almak istiyorsanız yaz aylarında ülke bütün aile yaşayacak özellikle eğer, kullanışlı olacaktır.
 • ısıtma cihazının güvenli çalışması için çok dikkat edin. Kısa devre ve yangına karşı alınan koruma güvenilir bir modeli yoktur emin olun.

Uzun bir garanti saygın bir üreticiden ısıtıcı alın. Gelecekte bakım ve onarım para harcamak daha adil, güvenilir bir makineyi satın almak daha iyidir (özellikle de şehirden uzak yazlık ise).

Seçme ve istenen suda ısıtıcı cihaz, satın alma daha sonra, ülkeye seçilen bir montaj yeri taşınmaktadır.

Ne olursa olsun satın alınan su ısıtıcı tipi ne tür oldukça kolayca yükleyebilir. Başlamak fikstür seçmek için yüzeye cihazda yükünü belirlemek için. Bunun için cihazın ağırlığı ve bunun içinde mevcut olabilir maksimum su hacmi katlayın. katı bir duvara tavsiye ünitesini kurun, bazı marjı ile fikstürü aldı.

su ısıtıcısı bağlayın da bir sorun değildir. Sadece makine su hakkını getirmek için, hem de ısıtılmış suyun geri çekilmesini donatmak için önemlidir. Bundan başka, uygun bir şekilde cihaz, aşırı yüksek basıncın tahliye sorumlu bütün muslukları ve vanalar, özellikle de güvenlik valfi, bağlanması gerekir.

Aşağıdaki videoda düzgün bir kır evinde bir elektrikli su ısıtıcı yükleme bir örneğini görebilirsiniz.

Bahçe sulama için su ısıtıcıları

yazlık Su ısıtıcısı ve duş

nasıl en iyi tatil su ısıtıcı seçmek için: sorgulanmak üzere Su ısıtıcıları?

ülkede su için su ısıtıcı bağlantı şeması

Nasıl daire için bir su ısıtıcısı seçilir ve bağlamak için?

Serbest akış şofben

Tüm hakları 14+, saklıdır

Site materyalleri Kopyalama sadece sitemize aktif bir bağlantı kurulumu durumunda mümkündür.

Su ısıtıcısı depolama: sorgulanmak üzere Seçim kuralları

Nispeten Yakın zamana kadar, ülkedeki sıcak su bir hayaldi. bunu elde etmek için, birçok kişi alışılmadık çözümü başvurdular. Örneğin, arzu sıcak su veren bir ülke ev kabı olarak kullanılmıştır varil, çatısına monte. Ama şimdi her şey çok daha kolay hale gelmiştir: Yazlık sahipleri için pazar sıcak su üretme işini kolaylaştırmak ayarları çeşitli kullanılabilir hale geldi.

mükemmel bir çözüm, bir su ısıtıcısı depolama türüdür. Ama bunu satın almadan önce, belirli bir model seçerken aramaya ne olduğunu anlamak gerekir.

ilkbahardan sonbahara kadar ülkede yaşayan insanlar için, Hazır Sıcak su bölümü önemli bir avantajdır. Yeterince sıcak su mevcut bir yazlık evde, o el yıkama yemekleri için kullanılabilir olduğunda, bir duş alarak.

Ve ısıtıcı seçeneğine senden uzak uzun dükkana giderek önce alınan görevler edinilen yüklemesini gerçekleştirmek gerekenleri tanımlamak gerekir değildir. Bu durumda, tam olarak gereksinimlerini karşılayacak modeli seçebilir ve teklif edilen özellikler için fiyat makul.

sorgulanmak üzere bir şofben seçerken açıklığa kavuşturulmalıdır ilk şey - işte kullanılacak enerji ekipman ne tür. Şu anda piyasada elektrik ve gaz üzerinde çalışan mevcut ısıtıcılar bulunmaktadır. ülke kullanım kazan zaten varsa, bu durumda silindir bağlantı kazanı doğrudan yapılabilir. İkincisi ise bu özelliği desteklemesi gerekir.

Buna ek olarak, sorunu çözmek için gerekli Onların ihtiyaçlarını karşılamak için gereken su miktarı ile. bir ısıtma sistemi seçerken Ayrıca dikkate alınması ve bir ülke evde yaşayan insan sayısı edilmelidir. Başka bir önemli nokta - ısıtma süresi. Aynı zamanda göz ardı edilmemelidir.

ısıtma suyu için tesisin verimliliğini hesaplanmasında aşağıdaki parametreler köken:

 • ısıtma suyu belli bir miktar meydana geldiği hızı;
 • Bu süreçte harcanan elektriğin maliyeti.

Kullanılan enerji tipine uygun olarak ısıtıcılar türleri

su tesisatı ısıtmak için enerji kaynağı bağlı olarak birkaç tipe ayrılır:

Denir ki aynı zamanda bir banliyö bölgesinde kullanılabilen pazar ve akış depolama cihazlarında kullanılabilen su ısıtıcıları, ek olarak.

Eğer bir su ısıtıcısı satın almaya karar vermeden önce, farklı modellerin özellikleri ile aşina olmalıdır.

su ısı değiştiricisi soğuk üretilen su ve ısıtma giriş yaptığında: Bu ısıtıcılar prensibi çok basittir ısıtın.

çıkışında sıcak suyun sıcaklığı çok farklı olabilir.

Bu birçok parametreye bağlıdır:

 • sıvılar bir karıştırıcı içerisinde karıştırıldığı oranlar,
 • Su tedarik sisteminde mevcut basınç;
 • donanım otomasyon;
 • Isıtıcının kullanım sıklığı.

Alan gazının sürekli olarak tedarik sistemi sahip olduğunda, gaz ısıtıcı kullanılabilir anlaşılmalıdır.

su ısıtmak için gaz aletleri Bu tür, aynı zamanda, özellikle karmaşık bir yapıya sahip değildir. kendisi Kurulum, amacı olan bir gaz brülör vasıtasıyla suyu ısıtmak için bir tank. ikinci toplama tankının tabanında yer almaktadır.

vermek depolama ısıtıcı en önemli avantajı tatil evinde birkaç tüketicilerin yararlanabilirler sıcak su büyük bir arz, tarafından sağlanır olmasıdır.

Bu ekipman ve bazı dezavantajları vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Su ısıtma işlemi için uzun bir zaman alır;
 • Kazanın büyük boyutlu. Birçok yönden onlar tankın büyüklüğüne bağlıdır.

su ısıtmak için kullanılan elektrik enerjisi vermek için bir akış ısıtıcı kullanılarak. Bu meydana ısıtma ısıtma elemanları su ile doğrudan temas sırasında.

bu nedenle su içinde daha yüksek bir basınç, çıkışında düşük su sıcaklığı. Böylece, ülkeye tesisatın seçimi dikkate musluktan su basıncı almalı ve bununla akılda birim kapasitesini almaya.

Önemli olan, bu tür bir önceki farklı - daha belirli bir su hacmi değil stream ısıtılması.

Su ısıtıcıları ülkede kullanılmak üzere, sahibine büyük miktarlarda sıcak su almak için fırsat verir.

Sıcaklık kontrolü gerçekleştirilir otomatik yükleme değildir ve bir karıştırıcı içinde karıştırılması ile.

ülkeye su ısıtıcı aldı Herkes, soru, hangi tip kurulum sıcak suda ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun yol sağlayacak doğar?

bir su ısıtıcısı seçerken bir ülke sitenin özelliklerine dayalı olmalıdır:

 • Karada gaz ve su temini merkezi sistem düzenlenen eğer, en iyi seçim - Gaz şofben ederken. yazlık gazlaşacak değilse, o zaman durumda tüp gaz kullanmak gereklidir;
 • bir su ısıtıcı seçiminde dikkate alınmalıdır Su tedarik sisteminde basınç. Su kapatma sıklıkla meydana ötesinde zayıf basınç ve pazar seçimine cihazların sonra bir su ısıtıcı depolama türü lehine yapılmalıdır edin. istikrarlı bölüme su temini ise akış ayarını seçin. Çok sayıda önemli avantajlara sahiptir. Bunu kullanırken, ülkeye gelmek, sen tanktaki su ısınıncaya kadar uzun süre beklemek zorunda değilsiniz. Bu, genellikle, en az 8 saat gerektirir;
 • Orada hiçbir gaz olduğunu, ancak yaz yazlık elektrik sahipse, en makul çözüm bir elektrikli su ısıtıcı satın almak. Bir depolama tipi cihazı seçmeliyim, tesisin işletilmesi ev kablolama tutulması gerektiğinden 3 kW'a kadar güç.

Bunlara ek olarak diğer parametrelere ödenmesi gereken dikkati vermek için bir su ısıtıcısı seçerken:

 • Hedef aygıt;
 • Ses ayarı ve ek olarak, tip ve güçte;
 • "Makine üzerinde" su sıcaklığı ayar varlığı;
 • üretici ve teminat ve süresi kullanılabilirliği;
 • ekipman, kurulum yerine ve montaj yönteminin boyutu.

Eğer ana duvara su için ısıtıcı birim üretmek mümkün değilse, o zaman düşünmelisiniz elektrikli su ısıtıcıları Zemin Türü modelleri. Bu kazanı yüklemek için, sadece su kaynağına düzgün bir yüzey ve erişim ile mahkemeye gerekir.

Seçme ve ülkeye su ısıtma donanımları satın, siteye teslim ve sonra doğru yüklenmesini gerçekleştirmek gerekir. Denir ki evler için dolum şofben montajı - oldukça kolay bir iştir, bu yüzden sıhhi tesisat becerilere sahip olmasa bile, o zaman kolayca kurulumu ile baş edecek. Önemli olan - doğru kuvvet bağlantı elemanları hesaplamak. Aşağıdaki noktaya dikkat edin: Kurulum sırasında, sadece tank içinde yazılan ünitenin ağırlığını değil, aynı zamanda bir su kütlesi, dayanacak olmamalıdır çapa kullanın.

Bir depolama şofben veya sıvı satın aldıysanız, bu durumda onu içinde Ana duvarda sadece montaj mümkündür. Bu beton veya suni taştan yapılmış olmalıdır. Düşük kalınlıkta iç duvarları, bir ekipman için uygun değildir.

devre anısına hiçbir zor anları yazın yüzden anlamak oldukça açıktır.

şöyle Nasıl ülkedeki ısıtıcının giriş yüklemektir:

 • Gerekli tüm ilk şofben getirmek;
 • daha fazla sıvı örnekleme noktası yerleştirilmesi;
 • Daha sonra, vana ve musluk bağlantısı;
 • Bir sonraki adım, emniyet valfinin ayarı gerçekleştirilir. Ana amacı - Tank delinmesine engel olmak için zaman içinde basıncı.

Vermek giriş ısıtıcı takımının kendi kalitesini gerçekleştirmek mümkün olacaktır emin değilseniz, bir uzmandan yardım almalısınız. O ekipmanın kurulumu yapacak kısa sürede oldu ve yüklemenin sonunda yapılan işin üzerinde bir garanti verecektir.

Bir ülke sitesinde evin kamu su kaynağına bağlı değilse, sen giriş ısıtıcı yaklaşacaktır.

piyasada iki onun çeşitlerinin üzerine anda mevcut:

İlk onun görünümünü daha rustik bir lavabo gibi. Tank su az miktarda ve bir lavabo - tasarım kapsamında, iki ana unsur vardır. bir termostat ile donatılmış tank aygıtı suyun sıcaklığının stabilitesi için. Buna ek olarak, bu şekilde "kuru" start-up ve aşırı ısınmayı önleyerek, bir emniyet sistemi vardır.

Buna ek olarak su ısıtıcısının bir yer ve duvar modifikasyonu vardır. Ülke zaten bir lavabo sahip olduğunda Onun alım makul. Bu kurulumla az mal olacak.

Küçük sıcak su temini kombinin açık versiyonlarının ana dezavantajı. modifikasyon de depo duvarına 100 litre arasında olabilir. Doldurulması için geleneksel bir kova kullanmak mümkündür.

Güneş enerjili su ısıtıcı ifade vermek üzere - alternatif enerji kaynaklarının kullanımı ile bir çalışma cihazların örnekleri.

Biz ekipman tasarımı hakkında konuşmak, o zaman vakum tüpleri bulunmaktadır. Onlar da her an makineyi kullanma olanağı sağlamaktadır. Kışın, bir ısıtıcı olarak su 70 d ısıtır°C. Yaz aylarında 100'e kadar ulaşabilir°C.

Cihazın en önemli avantajı güneş varlığı çalışması için bir ön şart değildir oluşur. Bu yelpazenin yeterli UV parçasıdır.

yüksek fiyat - Bu cihazın bir dezavantajı vardır.

ülkede kullanılabilecek ekipmanın başka tür - odun yakıtlı kazan. tertibat, basit bir yapıya sahiptir. Ana unsur yakacak yanan için fırın altında bulunan bir tankı vardır.

Su tankındaki ısı ve yangın duman tarafından üretilen ısıtılır. Bu tip bir ekipman kullanımı sakıncalıdır. Bundan başka, kullanımı çıkışında su ayarlaması için izin vermez.

ısıtıcı Ayar vermek - özel madde. Her sahibi yükleyebilir ya da değil karar verir. Bu yazıda, seçim ve kurulum ipuçları önerileri sağladı. Nihai karar sizin.

Evler için su ısıtıcı seçimi

ülkedeki tüm boş zamanlarını geçirmek, bunun üzerinde rahat bir yaşam koşullarını oluşturmak istiyoruz. Ve ana gereklilik sıcak suyun varlığı haline gelir. burada ve asla merkezi sıcak su kaynağı olacağından, ısıtıcı kullanarak bu sorunu çözecektir. Nasıl bir su ısıtıcısı ifade vermeye seçme ve satın alırken bakmak için ne?

Bu soruyu cevaplamak için, biz anlamak gerekir:

 • su ısıtıcıları ve özellikleri çeşitleri;
 • yazlık su ısıtıcıları gereksinimleri;
 • su ısıtmak için kullanılabilir kaynaklar.

Toplama ve bilgileri analiz, en iyi seçim yapabilir ve uygun su ısıtıcı satın almak.

su ısıtıcıları ana tip

Biz zaten ev için bir su ısıtıcısı seçilir bilen - sen tüketicilerin ihtiyaçlarına kablolama kapasitesinin yanı sıra enerji kaynaklarının (gaz ve elektrik) kullanılabilirliği üzerinde durulması gerekir. ekipmanın doğru seçim hızlı ve ucuz sıcak su hazırlama sağlayacaktır. Ama nasıl bir şofben ifade vermek üzere seçilir? değerlendirmek ve daha analiz etmek gerekir birçok faktör vardır:

 • Ülkede kiracı kalış süresi;
 • Kış aylarında kullanmak üzere ihtiyaç;
 • Enerji tedarik ağzı (gaz veya elektrik) varlığı ve durumu;
 • Sıcak su tüketimi, hedef (banyo, yıkama, el yıkama, bulaşık yıkama).

Genel bir kural olarak, veren yaşam için bir nesne değil, bu yüzden bir su ısıtıcı satın almadan önce bir çok soru çözmek gerekir.

Başlamak için, en ülkedeki kullanabilirsiniz su ısıtıcıları türleri, halledeyim. Satışta bize güç akışı modeli, elektrikli hafıza basıncı, sigara basınçlı elektrikli depolama, hem de gaz depolama modeli mevcuttur. Hepimiz önümüzdeki ele alacağız bazı avantajları ve dezavantajları vardır.

Ani su ısıtıcıları vermek

Akış su ısıtıcı veya lavabolar için dokunun bir sulama her ikisi ile donatılan ve özel T, bu cihazların hangi iki bağlanabilir.

Minyatürleştirme ve basitlik - bu ani su ısıtıcılar farklıdır. kuyruk önceden belirlenmiş bir sıcaklığa onun hızlı ısıtma için açık olduğu Bunlar sıcak su. Su ısıtıcı içinde güçlü ısıtma elemanları ve sıcaklık kontrolü yüklü. Eğer musluk ısıtma açtığınızda rezistansı açılıncaya ve su ısıtmak başlıyor. Valf kapatıldıktan sonra, ısıtma otomatik olarak kapanır. şeması belli dezavantajları oldukça verimli olsa değildir:

 • Düşük güçlü ısıtıcılar ısı gerekli seviyesini sağlamaz ve az miktarda suyun kısa vadeli tüketim odaklı;
 • Yüksek güç kazanlar mevcut olmayabilir yaz koşullarında, güçlü elektrik kablolarını gerektirir;
 • sıcak su yokluğu güç kaynağını ayırırken.

Ama avantajları vardır - bu küçük boyutlu ve ısıtma suyunun yüksek bir oran. Güçlü ısıtıcıların kullanımı olmasına rağmen, bu ısıtıcı, ısıtma elemanları sıcak su gerekli olduğu zaman çalışma çünkü, düşük maliyetli olarak kabul edilir.

Bahçe sulama için su ısıtıcıları

Su ısıtıcı basınç tipi, elektrik ile kapalı bile bir sıcak su rezervi, sağlayabilir. Soğuk su kaynağını kapatmak Ama eğer, o zaman bile tam tanktan ve sıcak su alma olasılığı olmayacaktır.

Tüketiciler seviyorum ve onlara evler, daireler ve özel evler için ideal bir seçenek dikkate Depolu elektrikli su ısıtıcıları saygı. Bunlar, etkili ısı yalıtımında dizilmiş, ısıtma ve iç tankın sıcak su depolama sağlar. Bu ısıtıcılar, ısı kontrol ve gömülü ısıtma elemanı sürekli destek sağlar. O çıkıyor Bunlar gerektiği gibi ısıtıcı elemanlar içeren, saat çalışır. Ama burada kullanılan ısıtıcılar gücü nadiren 2 kW aşıyor.

ifade vermek üzere bir su ısıtıcısı seçerken, satın alınan ekipmanın avantajları aşina olmalıdır. Bu sıcak su sürekli varlığı, bağıl sıcaklık kararlılığı, set ve arzu edilen sıcaklığa ağa ayrı bir elektrik hattına duyulan ihtiyaç olmaması destek yeteneği vardır. eksiklikleri arasında büyük ebatlı sıcak su düşük karlılık ve montaj şartlarına uyması gerekmektedir dahil.

Depolama su ısıtıcıları bir zemin veya duvar olabilir. Zemin modelleri herhangi bir odada yüksek kapasite ile karakterizedir ve yüklenir. o tuğla yerine ahşaptan yapılmalıdır - duvar ısıtıcılar seçimi, iyi bir yük taşıma duvar olduğundan emin olun.

Serbest akış şofben - yazlık için iyi bir seçim, içindeki su elle yazılabilir, böylece hiçbir su yoktur.

ifade vermek üzere bir su ısıtıcısı seçerken, serbest akışlı modeline dikkat edilmelidir. Yukarıdaki su ısıtıcıları bir basınç model çalışmasına - hemen harcanan musluk suyu ile ikame musluk suyu açılmasından sonra (su deposu sürekli baskı altında içinde). Burda su elle veya otomasyon tarafından sağlanır, ancak tankın içindeki basınç (non-kapalı depo yapısı) eksik - Serbest akış modelleri basittir.

olmayan basınçlı su ısıtıcıları avantajları:

 • Gerek büyük baş etmek - tank içinde su olduğunu ana şey;
 • Suyun kendi ağırlığının basıncı sağlanması;
 • Soğuk su kaynağı yokluğunda çalışma yeteneği - dökme su ısıtıcıları;
 • Basit yapı;
 • nedeniyle tankındaki basınç olmaması için emniyet artışı;
 • sürdürmek ve onarım kolaydır.

Onların ana dezavantajı piyasada onların kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu nedenle, birçok bahçıvanlar doğaçlama araçları uygun tanklar ve depolar tans satılan kullanarak bunları kendiniz yaptı.

Nasıl evler için su ısıtıcı seçme

Şimdi su ısıtıcıları ülkede kullanılabilir biliyorum söyledi. Sonra, seçim kriterlerini araştırmak ve her durumda en iyi seçenek seçmek için çalışacağız. Başlamak için, en sıcak su tüketim miktarı ve sıklığına bahsedelim.

Su tüketimi yoğunluğu

Akış su ısıtıcıları arasında karar vermek sorusunu çözmek ne sıklıkta ve ne kadar ülkede ise, sıcak su geçirirler.

Sen ülkeye bir su ısıtıcısı satın alacak, ancak ani su ısıtıcısı ya da daha iyi bilmiyorum Dikkatle yazlık adresinden görünüm sıklığını ve tüketim hacmini analiz etmek gerekir. Eğer sıcak mevsimde, hatta tüm yıl boyunca boyunca ülkede yaşıyorsanız, size depolama tipi su ısıtıcıları dikkat önerilir. Onlar kadar ısıtılır sıcak su neredeyse anında tedarik sıcaklığı size söyledi sağlarlar. Eğer bir ülkede yaşamak için, o zaman, çamaşır yıkamak, bulaşık yıkamak, duş ve banyo almak gerekir - tüm bu durumlarda, biz sıcak su sürekli kullanılabilirliğini gerekir.

Bize başka bir seçenek düşünelim - Eğer görkemli izolasyon ülkede yaşıyoruz ve sıcak su sadece bir ya da iki kez, günde gerektiğinde (örneğin, yerinde bir günün ardından bir daldırma). Bu durumda, bir su ısıtıcısı satın haksız olduğunu. Böyle bir ısıtıcı saat içinde suyu ısıtır ve bir duş alarak 15 dakika en fazla sürer. O (duşta yani) sıcak su sağlamak için gerekli olduğu durumlarda çalışır ani su ısıtıcısı seçimine dikkat etmek en iyisidir.

Eğer, yabani otları, hasat meyve ve sebze çekin şehir hayatından bir mola ve barbekü keyfini haftada bir kez evinde ortaya göstermek, o zaman şofben para için boş değer satın alacak - burada akış modeli yaklaşacaktır. Sonuçta, çok fazla su bulaşıkları yıkamak veya hızlı bir duş alarak gerekli değildir.

Kış aylarında ülke şofben ayarlarsanız, ayrılmadan önce, önceden monte edilmiş özel vinç aracılığıyla, ondan suyu tahliye etmeyi unutmayın.

evler için Akümülatif şofben - Bu yaz yazlık tüm zaman geçirmek isteyenler için mükemmel bir çözümdür. Günün veya gecenin herhangi bir zamanda musluğu açabilir ve elindeki sıcak su gerekli miktarda var. Düzenli olarak ülkeye ve kışın geliyorsa, küçük zorluk önünüzde ortaya çıkacak - deposundaki suyu ayrılmadan önce birleştirmeniz gerekir ve varışta tekrar doldurmak için. Bundan sonra yine ısınma (bu birkaç saat sürer) için beklemek gerekir.

Bu durumda, ani su ısıtıcı kazanacaktır. Hiçbir tankı, bu nedenle donmaz ve sonu yok. Sıcak su için olduğu gibi, ilk talep üzerine dök - sadece musluk açmak gerekir. Böyle yaparak sen su sisteminin komple güvenliğini sağlayacak ve bağlı olmayan konut dönemde su tüketiminin olmaması nedeniyle tasarruf mümkün olacak.

elektrik hemen hemen her yerde olduğunu elektrikli su ısıtıcıları iyi. Bu nedenle, elektrik modelleri ve çok yaygın hale gelmiştir. Eğer kablolama olanakları ile başa çıkmak için yalnız bırakılacaktır. o zayıfsa, gerekli olduğu veya değiştirmek, ya da daha az güce sahip su ısıtıcıları, kullanın. Bu arada, satış ısıtma güç ayarlaması için oldukça rahat olduğu bir özel modeldir.

Şebeke yüksek güçlü su ısıtıcı bağlamak için RCD ve otomatik ile ayrı bir hat tahsis edilmelidir.

senin büyük bir kır evi kablolama ve mükemmel bir güç girişi mı? Sonra güvenle akış modelini kullanabiliriz. Ama unutmayın, Eğer 2'den fazla kW ısıtma elemanı kapasiteli bir su ısıtıcısı satın almışsanız, o zaman bunun için ayrı bir çizgi ödünç istiyor ve bir ısıtıcının, RCD yakın ayarlayacaktır. Alış teller güç ekipmanlarının bağlantıya izin verecek şekilde gerekli iletken kesiti sürdürmek gerekir.

senin yazlık gazı vardır ve ülke tüm yıl boyunca veya ilkbahar-yaz modu yaşıyorsanız, burada bir gaz ısıtıcı yükleyebilirsiniz. Bu elektrik şebekesine bağlantı gerektirmeyen, ekonomik olan ve sıcak su hızlı bir şekilde ısıtılmasını sağlar. En büyük zorluk kurulum ve ısıtıcının bağlantı olacak. şey gaz su ısıtma ekipmanlarının kurulumu tüm yapı ve bina izin verilmez olmasıdır.

yazlık anda güç kaynağının aksamalar var? Sonra olmayan basınçlı elektrikli su ısıtıcısının alımını tavsiye edebilir. O sadece musluk suyu ile dolu değil, aynı zamanda el olarak değil - örneğin, bir kova.

Su ısıtıcı hacmi

Eğer sıcak su kullanacak kişi sayısı ve su alma noktaları miktarına karar vermek için düzgün şofben gerekli miktarını belirlemek amacıyla.

Sen ülkeye depolama şofben miktarını seçerek ona bakmak gerekir. Bu görev, Sıcak su tüketimi hacmini belirlemek için gerekli olan. (Bu da genellikle sıvı depolama modeline ve model serbest türü bulunan arasında) ısıtıcı sadece 10-20 litre kapasiteli bir model seçmek için yeterli bulaşık yıkama için gerekli olan ise. Böyle bir duş almak gibi daha ciddi sorunlara, yürütmek için, 50 litre tank kapasitesi üzerinde durulması gerekir.

Beraber ülkede yaşıyoruz? Daha sonra, tankın önerilen kapasite 80 litre olmalıdır. Üç kişi için 100 litre tanka yeter, ama hiçbir şey daha büyük kazanı kurmak için ülkeyi önler. Dört tüketiciler için yeterli miktarda su, 120 litre ısıtıcı ve beş tankı, en az 150 litre için gereklidir.

Gördüğümüz gibi, evler için su ısıtıcısı seçilir amacıyla, toplayıp verilerin bir demet analiz etmek gerekir - ülkede seyahat ve ikamet zamanına yanı sıra, elektrik kabloları, su kalitesi ve teslimat olanakları ile başa çıkmak için gereklidir. Size tavsiyelerini verdik ve onları okuyup onların durumla karşılaştırmak yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 33 = 34