Bahçecilik ve peyzaj

Peyzaj - Bahçe ve peyzaj

Herhangi konut bina, yeni bir kır evi ve küçük bir yazlık olup olmadığını olurlarsa olsunlar görünümünde bir mimari açıdan güzel ve özgün şekillerde görünebilir, caddenin mimari ve planlama çözümde, çevresindeki peyzaj ile uyumlu entegre ve uygun bir "yeşil" çerçeve olmalıdır.

Her buna, ihtiyaç ve yeteneklerine doğasında sanatsal bir lezzet ile sitenizi donatır. Çoğu zaman, çok, sitenize koymak sadece ilk bakmak istiyorum. kötü bir tat önlemek ve her şeyi yığmak değil - Ve yine, ana koşulu yerine getirmek gereklidir. Biz karakterinizi göstermek ve komşularına ayarlamak utanmamalısın. arsa aynı tarzda doldurmak, ancak onun "vurgulamak" ile olmalıdır.

peyzaj saha planlama tasarımı Hakkında

verimli ve etkin çekici ve güzel yapmak böylece mevcut arazi alanını kullanın ve için, o planlama aşamasında karar vermek gereklidir, bunun bir bölümünü ev ihtiyaçları, rekreasyon alanı için, bahçe, mutfak bahçe ayıracak. Bu sitede görmek istiyorum bu unsurların bir listesini yapmak, kağıt ve kalem almaya ölçekli bir yol haritası çizmek için en iyisidir. Peyzaj tasarımı, bahçe, peyzaj renkler, tekrarlayan form ve malzemeler tarafından verilen bir tema ile birleşmiş olmalıdır. Bu durumda, dikkate sitede, toprak koşulları, kardinal olan yerin rahatlama alarak.

sebze, meyve ve çilek büyümeye - Şimdi hiç kimse sadece tüketim için bahçeye kullanır. Temelde, bir dinlenme alanı olarak hizmet verir ve dinlenmek için fırsat veren ve fiziksel olarak dışarıda çalışmak, somut yararlar getireceğini. sitede rekreasyon alanı içerebilir düşünün:

 • verandalar, teraslar ve çardaklar;
 • çocuk oyun alanı;
 • barbekü veya ızgara ile piknik alanları;
 • pasif rekreasyon için çim;
 • Bir yüzme havuzu, gölet, akarsu, şelale veya çeşme suyun vücut;

evin yakınında bir bahçede yer almaktadır böylece Peyzaj tasarımı, peyzaj, dekoratif unsurlar olmadan donuk görünecektir:

 • kemerler, pergola, trellises trellises;
 • çiçek veya çalılar ile kaplar;
 • bahçe figürler, heykeller.

bahçe süsleyin:

 • yatak (yatak, çıkıntılar);
 • alp kayar;
 • rockeries veya kayalık bahçe;
 • sulak bahçe;
 • çitlerin.

rahatlık ve konfor oluşturun:

 • bahçe mobilyaları, banklar;
 • dış duş;
 • kandil (sıcak ya da soğuk sigara);
 • Otomatik sulama.

arazi alanı sağlar ve bir sebze bahçesi yapmak için bir arzusu varsa, o zaman yerleştirilmelidir: Sebze ve meyve yataklar, yatak baharat ve şifalı otlar, sera ya da sera için.

1

Eğer sitede olmasını istediğiniz istenen nesneler listesi sonra, hangi olmadan normal bir hayat yaşamak imkansız olacaktır, gerekli ilerleyin gerekir:

 • bahçe aletleri, bahçe mobilyaları, bisiklet vb depolamak için döken veya ev.;
 • park yeri;
 • şeritleri takip;
 • çöp kutusu, kompost yığını için koyun;
 • elbise kurutma koyun;
 • Alan aydınlatma;
 • hayvanlar, kuşlar için muhafazaları ve binalar;
 • kuyu veya sondaj kuyusu.

Genellikle gerekli ve arzu unsurları oldukça kolay ve güzel şekilde sitede yerleştirilmesi zor olan; Ardından, listenin başında en önemli binaları koymak gerekir ve daha az önemli - sonunda. iyileştirme ve siteyi peyzaj için etkilenmiş ve alan belirli öğeleri vazgeçmek zorunda, çekici bir görünüm değil.

Aynı zamanda çevre koşulları zamanla değişecek ve anlamlı istenen ve gerekli öğelerin durumunu etkileyebilir unutmamalıyız. Bu çok hata ve gereksiz bir çaba önleyecektir. değişen koşullara tipik bir örnek çocuklar büyüyünce olmasıdır. Bu bir oyun alanı gerekmez olur. Sonra, bunun yerine bir defa nepomestivshiysya gölet veya piknik düzenlemek mümkündür. Manzara, ekim alanına da çalılar ve ağaçlar büyümesi ile değişecektir. bahçe daha gölgeli yerler olacaktır. Bunun yerine ışık seven renklerin gölge seven uzun ömürlü bitki gerekecektir. ağaçlar ve çalılar bazıları örnekler değiştirilmesi var.

iyileştirme çalışmaları sekansı

tüm nesneleri ve düzeni kesin listesini kurulan zaman, bölgenin güzelleştirilmesi için ilerleyebilir. Yatay tasarımı, bahçe, çevre belirli bir sırada yapılır. İlk olarak, eski ağaçların kütükleri bölgeyi temizlemek, toprak hareketiyle bağlantılı hafriyat yapılan. Site hafif bir eğime sahiptir, bu eğimin yönünde hizalanır. yeterince büyük bir eğim, kesme ve podsypaya toprak, bir küçük düz alanda veya teras sağlayabilir. Teraslar taşları güçlendirmek veya istinat duvarları yapmak. Aynı zamanda sütun için ped kazma delikleri tesviye ve sabit yapı (pergolalann ve gazebolann, kemerler, Sarmaşık), borular, otomatik sulama ve diğer programlar için siperler yatakları. Kazı tamamlanması çim için bir yer hazırlanmış üzerine, parça ve rekreasyon alanı bölünürler. parça, asfalt alanlarda, teraslar dikilmiş ağaçlar ve çalılar, çok yıllık çiçekler, numaralı seribaşı çim döşenmesi sonrasında.

Hatta emlak girişinde ilk bakışta onun sahipleri hakkında uzun süre unutulmaz bir izlenim oluşur beri Peyzaj tasarımı, evine yaklaşımlara peyzaj, tüm bölge için sesi ayarlamak gerekir. bir veya süs ağaçlarının daha dikildi süslemeleri girmek için, çalılar, açıkça göze çarpıyor. Kapı (kapısı) dan evine bir yolu yoksa, onun bordürler yıllık dökmeyen dikimleri veya yıllık çiçekler kırpılmış olarak iyi bilen biri. uzay pist yakınlarındaki ise, kayaların ve bitkilerin kompozisyon sağlayabilir. çevre düzenlemesi ve peyzaj tasarımı titizlikle büyük önem ve her detaya talep ediyorlar böylece evin önünde Alan, genellikle küçüktür.

İlgili makaleler: Başka 83

ya da küçük bir yazlık, onlar güzel olursa olsun ve mimari açıdan orijinal, uyum içinde olmalıdır

planlamak başlar herkes peyzaj Elleri o yaratılış hayal, sitenizin tasarımını edildi

Creepers için gereklidir peyzaj ev ve banliyö alanları. dekoratif, estetik fonksiyonuna ek olarak

peyzaj dizayn üç temel yönlerini birleştiren bir sanattır. mühendislik

dünyanın, ben düşündüm peyzaj dizayn Siteniz için. peyzaj dizayn - o harika bir dünya nerede

konfor, rahatlık sağlamak ve armoni tüm olanaklarla güzel bir ev inşa etmek yeterli değildir ve lüks içinde oluşturmak

Bahçecilik ve peyzaj

Peyzaj peyzaj tasarımı

Çevremizdeki dünyayı dönüştürecek peyzaj tasarımının yardımıyla, güncelleyecek, bunu değiştirmek, ahenkli olun. Peyzaj, Ağaçlandırma için özel bir dizi tedbir olarak, bize bu sorunu çözmeye yardımcı. Herhangi alan rahat ve özgün hale ağaçlar, çalılar, kaya bahçeleri ve kayalık bahçeleri, güzel çiçek bahçeleri ve yeşil çitler yardım - Biz doğal malzemelerle yardımıyla uzay uyum.

profesyonel bahçe ve peyzaj - Bir kişinin uyumlu ve rahat hissettiği yaşamak için en uygun koşulların yaratılmasıdır.

Ne senin siteyi karar verdiniz mi?

 • o kayalık bahçeleri ve kaya bahçeleri büyüyecek - ister?
 • Ve, belki, bir gölet ve çiçek yatak düzenlemek için tercih?
 • manzara Ne tür yaklaştırır bahçe: İngilizce veya Fransızca, Çince veya Japonca?

GK hayal uçuş sınırlamaz "Arbor" peyzaj projesinin uzmanlar tarafından gerçekleştirilen ve tüm arzuların gerçekleşmesi için koşulları yaratır. Bir tek istediğiniz zorundadır ve her zamanki peyzaj güneş ışıltı gümüş çeşme jetleri, yazlık çevresinde mucizeler sürekli arkaya olacak, yaprakların veya yeşil sokak bir yolculuk hışırtı arayacak bahçe kokular süs ve gurur olur.

sağlama hizmetler bahçe ve peyzaj, biz zaten planlama aşamasında olan sahipleri ve aile üyelerinin ihtiyaçları, gerekli tesis ve alanları sağladı dikkate almak. peyzaj tasarımının ana görevi - iş ve eğlence için konforlu bir yaşam ortamı sağlamak ve aynı zamanda en estetik ifadesini elde etmek. Bu görev en iyisidir peyzaj bahçe başa çıkmak için yardımcı olur.

sadece huzur ve mutluluk duygusunu bahçede bitkileri hayran - meyve ağaçları ve meyve çalılar veya dekoratif ile: ve ev bahçe etrafında büyümek - İstediğin etmeyin.

Zaten bir bahçe varsa, onu dönüştürmek ve geliştirmek - yeni yatak kırmak veya dinlenmek için rahat bir yer ayarlamak için, bir oyun alanı oluşturmak, yeni parçalar koymak, bitişik dikim çitlerin veya süs duvarlara ekleyin. Ağaçlar ve çalılar yavaş büyür, ancak bahçe peyzaj yükseltebilirsiniz ve kısa sürede, eğer bu hızla büyüyen sarmaşıklar ve uzun ömürlü kullanımı. bitkiler seçerken, biz dikkate sitenizin koşullarını alacak - nem, ışık, toprak verimliliğinin kullanılabilirliğini.

Biz sıcak enerji, sakin nazik renkler sıçramasına her yıl renkleri döndürmek ve çevresindeki alanın karakter olacak Yıllıkları pitoresk çiçek yatak, yaratma, kentsel alanlarda geliştirilmesi için yeni bir parlak renkler yapabilirsiniz. vazo ve saksı içinde çiçekler, asılı sepetleri taşınabilir, kompakt, Dikey çiçek yatak ve fazla sorun bakım neden olmaz: Eğer yeşillik küçük alana sahip dekore etmek istiyorsak, konteyner bahçe sunabilir.

Herhangi peyzaj şirketi öngörülen zaman dilimi içinde bir ön onaylı proje yapacak. Hayallerinizin bahçe oluşturmak istiyorsanız arayın. Her şey senin elinde, çağrı - ve golü geçelim!

Başarı banliyö alanı

misafirler eğlenceli, dinlenmek ve çalışma yapabilen çok güzel ve bakımlı bir alanda, hayali - her yaz ikamet karakteristik. Sadece güneş ışığı bahar bahçesinde uyanmış kokuyordu, yeşil çimen ipeksi halı üzerinde ne güzel sabah yürüyüş hayal favori çiçekleri keyfini çıkarın.

ancak iyileştirme banliyö alanı - tek başına yapmak durumunda rüyasının gerçekleşmesi yolu, dikenli olabilir kolay değildir. Sitenin iyileştirilmesi ve peyzaj bilgi ve becerileri tabanları ıslahı, inşaat, toprak bilimi ve diğer teknikleri hakim olması uzmanlardan oluşan bir takımın sağlarsa Ama, tasarım ve her büyüklükteki bir ekim geliştirmek mümkündür.

Bir çiçek açan bahçe, çiçek, gölgeli caddeleri ve güneşli çim - Bu peyzaj banliyö alan geniş yeşillikleri ile ilişkili herkes için bir yazlık olarak, iyileştirme temel görevi haline gelir. Ama arazi ıslah tesislerinin iniş sadece etkinlikleri içerir ve onlara bakan, aynı zamanda toprağın hazırlanması, drenaj sistemleri ve sulama yaratılması - tüm neyi peyzaj olmadan etkili olamaz. Bu nedenle eğitimli profesyoneller sitesi iyileştirme projesi dikkate bütün topraklarının özelliklerine ve sahibinin iradesini alır.

 • Çim. peyzaj projesinin alanında çok güzel berrak Haziran sabahı yalınayak koşmak hangi bir yeşil çimenli halı oluşturulmasını dahil edilebilir. Çim görsel çokluçizgiler gizler ve tüylü peyzaj huzur ve rahatlık duygusu verir eğer, topraklarının sıralamasını verir.
 • Çiçek yatak. Nadiren tarla dikim yatak, mixborders veya gül bahçeleri ile dağıtır. Çiçek bahçeleri sınırsızdır hayal gücü için form ve uzayda çeşitlidir: bunlar tek ve çok yıllık bitkilerden oluşturulabilir, renkler, şekiller, sahipleri isteğinin kokuları birleştirir.
 • Alp slayt. edelweiss, kekik, taş kıran çiçeği, alp asters - talepkar olmayan bu dağlarda kullanılan bitkiler serpiştirilmiş taklit kayalıklar - Bu peyzaj tasarımının birçok tatilcilerin bölümleri tarafından favori biridir. kendisi kompozisyonda güzel ve ahenkli dikkate her bir elemanın tüm nüansları alarak yaratıcı uzmanlarımız tarafından oluşturulan peyzaj araziler alpin bahçeleri dahil.

Başarı kır evi arsa sadece ilk bakışta aslında o bilgi ve becerileri gerektirir basit bir konu gibi görünüyor. uyum alanını değiştirmek farklı özelliklere ve karakteristiklere sahip malzemeleri birleştirmek için - O bir sanattır.

Başarı kısmı hayal gücü, profesyonellik ve yetenek gerektirir. Tasarımcı, bir ressam, onun resmini yapar. Sadece kurşun kalem kullanın ve bunun için boya ve yok bitkiler ve diğer doğal unsurlar, hem de bir tuval - ev topraklarına tüm komşu.

Bahçecilik ve özel hanelerin peyzaj - "Arbor" uzmanları memnun olduklarını CC çalışmak, bu nedenle, sonucu her zaman müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktadır.

Peyzaj okul ve anaokulu

Arzu çocuklar için en iyi koşulları yaratmak ve sağlık ve gelişim için gerekli her şeyi ile bunları sağlamak için - itici gücüyle, çocukların bütün gün geçirmek hangi kurumların konforunu artırmak için. Tipik olarak, peyzaj ve peyzaj okul ya da anaokulu inşaatı aşamasında planlanan, ama çoğu zaman tamirat sonra, gerekli işlemlerin makul ve peyzaj çevresi güncellemek istediğiniz durumlarda.

Bunu yapmak için, uzmanlar GC "Arbor" bir okul bahçe projesi veya okul öncesi sipariş etmek gerekir. Onlar kurumlarında ve çocukların zevk için kullanılabilecek dış ve çevre düzenlemesi peyzaj tasarımı için gereksinimleri biliyoruz ve binaların figüratif ifadesini geliştirmek ek bir araç olarak.

Anaokulları. Peyzaj ve bahçe anaokulu bölümü genellikle ekim ağaçları ve kaliteli kum alanı kazandıracak şekildedir çalılar ile başlar. İç ve dış alanlarda Entegre kullanım çocuklardan oluşan bir grup için bir üniforma rahat bir ortam yaratmak için - temel karakteristik gelişme.

tasarımcının görevi - çocuk bahçesi peyzaj düzenleme, aynı zamanda büyük bir rahat dinlenme ortamı olduğunu oluşturmak üzere sadece:

 • gerekli güvenlik seviyesine sahip sahalarda ilginç ve çeşitli çocuk konaklama sağlamak;
 • oyun alanı işlevsel amaç karşılık gelir;
 • Çok eğitici ve estetik değeri olabilir.

Bu nedenle anaokulu peyzaj projesi daima müşteri ile en küçük ayrıntısına kadar rafine.

Okulu. Peyzaj okulu, anaokulu alanına karşıt olarak, uzay izole etmek amacı değil - daha doğrusu, okul binasına rahat bir yaklaşım oluşturma görevini yerine getirir. Bitişik trafik arterleri boyunca koruma bandı işlevi acquire ağaçlar ve çalılar. Özellikle dikkat okula ana girişinin önünde alanın mimari ve peyzaj düzeni estetik ödenir.

Ne zaman sitenin planlama ve peyzaj organizasyon öngörmek ve yeşil alanlar korumak için dikkate farklı perspektiflerden okul binasına bir yaklaşımın olasılığını almalıdır. Sağ cihaz spor alanları şerit kaldırım, yağmur suyu drenajını hakkında - Ve yine sitenin iyileştirilmesi unutmamak. Yıllardır bu meydan ile tasarımcılar ve mimarlar GC "Arbor," ve her zaman başa çıkmak için - başarıyla sevinç ve müşteri memnuniyetini.

Sen emin olmak? katalog bakın ve - çağrı!

Peyzaj kilometre

Ne olursa olsun söyleniyordu, ancak mahkemenin iyileştirme evin düzenlemesi ve mimari özellikleri daha ev sahipleri daha parlak ve daha objektif karakterize etmektedir. şehir apartmanın mahkeme olsa bile, sitede yer alan tüm nesnelerin stilini ayarlar ve kiracı hakkında ilk izlenim yaratır de, bu açığız.

Bir apartmanın topraklarının Başarı - bu deneyimli mimarlar ve tasarımcılar tarafından dikkate alınır, bir kerelik değil ve sürekli dikkat gerektirir. bir kez yapılan ve inşa edildi Ne, eğlenceli gevezelik çeşme başlangıçta büyümüş herşey sararmış yapraklar ve çiçek yatak kapsayacak ve onların şeklini kaybeder, aksi rahat balkon hızla çirkin olmak, siparişte yer için.

Bu nedenle, Moskova hanelerin iyileştirme - mimar ve tasarımcıların sadece orijinal görev ve sonra tüm endişeleri çiçek yatakları bakım, inşaat ve bahçesinde mimari nesneler için hizmet sağlayan kamu hizmetleri veya özel kuruluşlar tarafından karşılanır.

Avlular gereksinimleri değil, aynı zamanda bireysel özellikler sadece dikkate alarak, farklı şekillerde geliştirilir.

 • salıncak, kaydırak, bir şekilde yaşayabiliriz spor malzemeleri, çit kurulması, ve çiçek yatak - Peyzaj oyun çocuklar için gözde inşaatı yapılmaktadır.
 • oyun baŞarlsl - bu özel kaplama oluşturma, spor malzemeleri ve diğer gerekli kurulum inşaat faaliyetlerde zaman her şeyden önce olduğunu.
 • Yerli topraklarının başarı oluşturulmasını ve süs göletleri ve küçük bahçe formlarının daha ileri kullanımı içerebilir - onlar mahkemeye belli bir tarzı ve görsel çekiciliği verir. Düzgünce döşeli yol yarda daha rahat hale getirecek temiz ve düzenli ve iyi kurulmuş mobilya sitesini tutmaya yardımcı olacaktır.

görünüşteki sadelik ve başarı her türlü kolaylığı rağmen bir olay çok zahmetli olup sadece maliyesinin yeterli miktarda gerektirir, ama aynı zamanda beceri ve özel donanım. Bu nedenle, sadece profesyonel tasarımcılar ve peyzaj mimarları, Medeni Kanununda "Arbor" ile aynı için güvenilir olmalıdır. iş geniş pratik deneyim, bilgi ve yaratıcı yaklaşımıyla, onlar verimli ve sahibinin isteklerine tam uygun olarak, hızlı bir şekilde gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirmek.

Kentsel alanlarda yeşillendirme

Kentsel yeşillendirme ve peyzaj Yaya ve ulaşım bölgeleri arasındaki yamaçlarda yüceltici manzara sokaklarda ekilir sokaklar, oluşturma çimenler ve çiçek aranjmanları doğal çeşitliliğe dayalı.

Kentsel alanların yeşillendirilmesi izledikleri ana hedefi - vatandaşların hayatı, egzoz gazları ve gürültüden korunma, hem de sıcak günler için hayat kurtaran gölge oluşturulması için elverişli koşulların yaratılmasıdır. dikkate yeraltı ve yer iletişimi alarak inşaat planı ile birlikte sokakların tasarlanan peyzaj,. dikkate gelecekte parklar ve sokaklar değişen olasılığını almak mutlaka hazırlama sürecinde iken.

 • Bu parklar ve bahçeler kendine özgü kentsel çevre düzenlemesi vardır: o hesaba bitkisel alanlarda alanını alıp hesaba iklime sahip bitkilerin seçilmesi gerekir.
 • Yatay organizasyon yollar trafik gürültüsünü azaltmaya yardımcı olacaktır.
 • Peyzaj tasarımı açıkça peyzaj çeşitlilik ve konfor sesin farklı düzeylerde farklı bir derecesi ile yaya trafik alanı bandı boyunca ortaya konur, hem fonksiyonel hem de estetik etkilidir.

Ama bu mükemmellik uzmanlarımız aittir tasarım hileler tüm özellikleri değil. Biz, ağaç türü, çalı ve çiçek çeşitlerinin seçimine özellikle dikkat doğal ve sürdürülebilir çim tarafından toprakları yüceltmek. kentsel yeşillendirilmesi geliştirilen iken daima güzelliği vurgular ve gece aydınlatma sistemini tamamlayan peyzaj tasarımı, yalnızca bir parçasıdır. Bitkiler gece bile güzel ve yirmi dört saat, onlara hayran olabilir - GC "Arbor" kanıtlanmış.

Modern metropollerde genellikle gevşeme ve dinlenme için yeşil vahalar sakinleri müsamaha değil. Peyzaj parklar ve bahçeler - İkinci Plan gökdelenler, alışveriş merkezleri, oteller, otoparklar indirileceği belediye harcamaları ve programlar yeşillik ana öğe değildir. Ama insanlar ağaçlar ve çiçekler ile memnun olamaz, sadece onlar güvenli ve sakinleşmiş yeşillik arasında yer alıyor. Bu nedenle, parklar iyileştirilmesi daima alakalı olacaktır.

 • keyifli bir konaklama için rahat koşullarda yeşil alan - Bu bir başarı eğlence parkı olabilir. Bu parklarda, topraklarının yarıdan bitkilere ve yerleştirilen sürmek ikinci yarısında aittir.
 • Veya oyun bölgelerinin bir çok yeşillik ve parlak ipeksi çimler dalmış yeşil alanlar, sürmek, sınırlı çocuk parkı, iyileştirilmesi.
 • Bu yakından süs bitkileri ile meyve ağaçları ve çalıları ile iç içedir bahçe, iyileştirilmesi olabilir.
 • Park peyzaj projesi size dolaşmak ve dinlenebileceği bir yer değil, aynı zamanda araştırma alanında flora gelişimi için bir platform sadece sağlayabilir. Bu durumda biz botanik parkı bahsediyoruz.
 • Park peyzaj projesi dökmeyen çalılar ve hvoynyhderevev ekimini ve sınırlı eğlence için tesis sayısını içeriyorsa, ormanlık araziye kurmayı planlı olması muhtemeldir.

Park alanı Peyzaj. Parkın ana bölümü herhangi bitkiler, ancak park ve bahçelerin çevre düzenlemesi her zaman bireysel karakteri vardır. Park oldukça çok sayıda bireysel iniş biri için, ve diğer gerekli caddeleri ve glades için. peyzaj tasarımcıları bitkilerin altında peyzaj parkları planlarken toplam alanının yaklaşık% 70 yayarlar.

 • fideleri;
 • çalılar;
 • çim çim;
 • çiçek bahçeleri için • bitkiler; (uzunluğu 6 m'ye kadar) büyük boy.

büyük ve küçük - peyzaj parkları tüm şehirler için ilgili çalışıyorum. Havadaki zararlı maddelerin konsantrasyonunu azaltmak ve çevrenin ekolojik dengeyi korumak için, şehrin görünümünü yüceltmek için, vatandaşlar için elverişli yaşam koşulları yaratmak için peyzaj sağlar.

kentsel gelişim dikkate trendlerini alarak bizim peyzaj tasarımcıları parkları tasarımı ve güzelleştirilmesi sırasında, dünya deneyimi kullanın uluslararası standartlara uygun olarak çalışmalarını gerçekleştirmek.

- lütfen, portföy Bakın personelimiz ve yeterliliklerini temin! Biz aramanı bekliyor.

kalabalık içinde Bitkiler, böylece yeni bir alan ve boyut kazanmak için mücadele gerçeğinden şaşırtıcı bir şey yoktur. Elbette bir insanın yardımı ile. Biz, bitkilerin yardımına koşmaya - balkonlar, çatılarda çiçek bahçeleri düzenlemek, ama orada ne - hatta sokak lambalarının.

dikey bahçe sadece kentsel alanlarda iyileştirilmesi yeni görünüyor. Aslında tırmanma bitkiler veya kesilmiş ağaç kullanılarak dikey bahçe yapımı için eski çağlardan beri bilinmektedir. sicim twined gül şeklinde Gardens of Babylon teraslar basamaklı Asma - Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri hatırlatmakla yetinelim.

Ama bugün, fiyat miktarları büyüklüğüne ve ölçeğine göre değişebilir dikey bahçe işleri, ilgi yeni bir dalgalanma yaşanıyor. dikey bahçe için fitomoduli aktif olarak kullanılır iken, sadece vatandaşların sanayileşme hakimiyeti muzdarip, ancak banliyö evlerinde yaşayanlar.

yüksek ses, toz ve is gibi güçlü güneş, kuvvetli rüzgar - Dikey bahçe duvarları olumsuz dış etkilere ev korur. Bitkiler ısı ve yağmura karşı duvarları korur. Daha yoğun kapak yaprakları oluşur, daha yağmur duvara çarpmadan onlara aşağı yuvarlandı.

Dikey ekimi için Bitkiler, çeşitli özelliklere sahip ötesinde düşey dikim ve çevresel faydalar vurgular.

 • Esnek sarmaşık nemlendirmek ve oksijen ile onu doyurarak, havayı soğutmak.
 • Tırmanma bitkiler olumlu mikroklima yerinde oluşumuna katkıda bulunuyor ve sahiplerine psikolojik konfor ve güvenlik duygusu sağlar.
 • bahçede Dikey bahçe süsleyen, ama oldukça estetichnyepostroyki ve teknik tasarım maskeleme değil sadece.

Arasında aktif dikey peyzaj tasarımları için kullanılan:

 • Halılar;
 • kafes;
 • (Imar alanı) sera ekranlar;
 • mesh
 • pristennye fitomoduli.

Ülkede Dikey bahçe mümkün hızlı ve verimli aynı zamanda dekoratif ve pratik çeşitli sorunları çözmek için yapar. Ayrıca - bu nedenle insanların rahat ve korumalı hissettikleri düzenli, işlevsel, konforlu bir yaşam ortamı yaratılır, karmaşık çözmek için.

GC "Arbor" olarak seçilmesi büyüyen ve fiyatları dizginlemek Optimum zaman gözlemlemek, bütün zirai teknolojilere uymaları mümkün kılar genç dikim materyali, iniş başarılı bir deneyimdir. Ve kendi mühendislik tabanı ve özel ekipman varlığı tüm peyzaj yüksek kalitesini garanti eder.

bahçe ve peyzaj ilkeleri

Organizasyon ve peyzaj topraklarının lider ilkelerinden biri - doğal özellikleri (topografya, doğal rezervuarları, mevcut tesisler) maksimum kullanım.

eylemlerin kompleksi vasıtasıyla Peyzaj: yerlerde patikalar ve ara yollar olukları cihaz platformları eğlence ve spor tesisleri, merdiven ağının organizasyon ve istinat duvarları rahatlama bırakın. Küçük mimari form: milleri, depo, pergola, su cihazı, hem de görsel ajitasyon unsurları - önlemlerin genel kümesinin bir parçası. önemli bir rol aydınlatma cihazlarını ve ışıklı reklam oyna.

sanayi bölgesinde Yeşil bitkiler çeşitli işlevlere sahiptir: sıhhi - hijyenik, mimari-kompozit, hizmet-eksplua -tatsionnuyu, yangından korunma,-psiko fizyolojik ve duygusal ve psikolojik.

yeşil alan kompozisyon ve bitkilerin bir dizi İdaresi işletmenin arazi alanının en az% 15'ini Ortalaması alınacak peyzaj ve yeşil alanın yerel geleneklere uygun olmalıdır.

Greening çimenler, çiçek yatak, sınırlar, çalılar ve sıradan grup ağaç dikme gibi uygulanmaktadır.

çevre daha yüksek formları tampon bölge ve dinlenme alanları kurulmalıdır. bölge peyzaj ana tip bir çim olarak hizmet etmelidir.

planlama ve mekansal yapısı ve imar

işletmenin İmar - işletmenin inşaat, işletme ve geliştirme için en uygun koşulları sağlamak için gerekli bir ön koşuldur.

Bölgenin ana alanları belirlemek için gereklidir:

4. Bir kısa dinlenme,

5. sıhhi koruma (yeşil alan).

1- Üretim yapı.

4- soğutma kulesi vantilatörü.

6- Sehpalar yıkandı.

7- Su kule.

, Üretim öncesi alanı, otopark yaklaşır ve giriş, geçit, idari bina, yemek odası, görsel ajitasyon, küçük mimari formlar ve benzeri elemanları için girişlerinde: Bu içerir.

Bu alanın iyileştirilmesi temel amacı işletmenin iyi "kişi" yaratılmasıdır. Onun çözümü uygun ve güvenli yaklaşımlar ve girişlerin yapısı ile elde edilir, araçların park, inşaat siteleri saçaklar, pergola, süs havuzları kurulumu ile kısa dinlenme ve (renk elemanlarını ve yerel malzemeler kullanılarak, ekipleri), onları çağdaş kaplamaların ilerici türleri kullanarak çeşmeler, banklar, çiçek, kutular, vb

kurumsal arama modu ve araçlar parterre çimler, gruplar, çalılar, sarmaşıklar, çiçek yatak dikilen ağaçlar tarafından arazi zararlarını ve iklimsel özelliklere sahip Yeşillendirme ön üretim bölgesi.

egzotik bitkiler, taşlar ve su (rokkari, kaya) birleştiren özgün ve güzel manzara kompozisyonları, onlar başarılı bir şekilde bu bölgede kullanılabilir.

Bu endüstriyel binalar, ev ve endüstriyel tesisler gibi girişlerini ve yürüyüş yolları bulunuyor.

Bu bölge, anlamlılık büyük ve küçük kısımlar mimari ve mekansal ayırma alanına vurgulayan, her bir kısmın amacıyla da düzenlemek gerekir. Bununla birlikte, alanların her keskin kenarlara sahip olmamalıdır, ve karar tüm bölge alanı, tek bir kompleks içinde yapılmalıdır.

Fayda ve iş ben BÖLGESİ

vb depolama, yükleme tesisleri,: Fayda alan işletmenin topraklarının nispeten geniş bir yer kaplar, mevcut binalar ve destek hizmetleri vardır alanında çalışma yağış, sıcaklık, rüzgar ve toz etkisinde sayıda açık alanlar, bu yüzden uygun barınak sağlaması gerekir.

ALAN kısa ara veya dinlenme alanı

Yerleştirme dinlenme alanları iki temel gereksinimleri karşılamalıdır:

a) işyerine yakın olması ve besleme noktaları (kantin, dolaplar);

b) nispeten temiz hava ve daha az gürültü ile alanlarda yer.

rekreasyon yerlerde yararlanabileceğiniz mimari ve planlama çözümleri üç yöntemden birini kullanmak istiyorum:

1. Karmaşık siteler aynı sitede bir rekreasyon alanında yoğunlaşırlar.

2. Oyun tek bir yerde konsantre ve site topraklarının tamamında tatil yeri rahatlatıcı.

3. Tüm siteler eşit endüstriyel binalar ve yaya yollarının yakın toprakları boyunca dağıtılır.

rekreasyon alanları aşağıdaki gruplara ayrılır:

dinlenme genel tipte 1. Grounds.

2. Grounds sessiz tatil (tatil oturma, okuma, sessiz -shahmaty masa oyunları, dama vb.)

3. Grounds (jimnastik için çelik çomak, badminton, voleybol oyunları,) aktif rekreasyon - spor alanları.

platformların birinci grup için 60 kV ile 200 arasında tavsiye edilen boyutu. m.

60-80 m (8-10 kişi) 12-15 metrekare (. 2-3 pers) den - İkinci grupta.

alanı için donatım: banklar, masalar, çömleği, saksılar, su cihazları, aydınlatma, pergola, tente, dekoratif duvar, vb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 − = 29