Banyo için Buhar bariyeri

elleri ile hamam ve buhar bariyeri kurulum talimatları için malzeme seçimi

banyo için hızlı gerekli sıcaklık kazanabilir ve katmanları yalıtım için kullanılan, bekle daha iyidir olarak. Bununla birlikte, ısıtıcılar pek çok sorun - Yüksek su alma, hammadde yalıtım özellikleri kaybına ve yok olmasına neden olmaktadır. Nem yardım paroizoliruyuschie film ve diğer malzemelerden yalıtım korumak için. buhar banyoları ve saunalar ne olduğunu inceleyelim, seçim için daha iyi ve nasıl bağımsız bir kurulum yapmaktır.

Bazı durumlarda, bir buhar bariyeri ↑

Bir çok durumda, yalıtım mineral yün farklı kullanımı. Bu malzeme daha sıcaklığını korur ve ucuzdur, çürümeye etmez. banyosunda Buhar bariyeri su buharı tutmak için tasarlanmıştır ve onları yalıtım tabakası içine nüfuz izin vermeyin. Isı polistiren, penoplex veya köpük saklamak için kullanıldığı takdirde, su buharı korunmak için gerekli değildir.

Güvenilir buhar, sadece yalıtım katmanının verimliliğini artırır, aynı zamanda çürüyen banyonun duvarları ve tavanı korur. farklı bir izolasyon kullanılması tavsiye edilir tesislerinde bilerek farklı hesaba katılmalıdır paroizoliruyuschih malzemelerini seçerken:

 • sıcaklığını yansıtmaktadır ve ek bir etki termos oluşturmak En iyi buhar buhar bariyeri folyo için.
 • Duşta Eğer konvansiyonel filmler yapabilirsiniz.
 • Bir bekleme odasına ve geri kalan odada uygun membran buhar bariyeri veya kraft kağıt olacaktır.

Özet buhar bariyeri malzemeleri ↑

sorusuna cevap arayışı: nasıl duvarlar ve banyo tavan için bir buhar bariyeri seçmek için, kullanılabilir malzemelerin özelliklerini incelemek gerekir. Bunlar aşağıdaki gruplara ayrılabilir:

 • Çeşitli filmler;
 • IZOSPAN membran tipi malzemeler;
 • kraft kağıdı;
 • Buhar bariyeri özelliklerine sahip izolasyon;
 • Obmazochnaya buhar.

Bu ucuz bir malzemedir. o 3 ila 6 metre web genişlikleri satıyor çünkü filmin iyidir. Bu nedenle, dikişleri minimum duvar ve tavan kınına mümkündür. bir ikiye katlanmış altı metre tuval satılan film, üç metre gerçek genişliği. Duvar iki tabakaya dönük bu katlanmış formda bağlanabilir.

Ancak, filmin kırılgan. Birkaç yıl sonra yüksek sıcaklıklarda yıkmak başlayacaktır. Bu nedenle, modern inşaat, daha az ve daha az kullanılmaktadır. 100 mikron kalınlığında - yine karar verirse banyo mantolama filmi en kalın kumaş seçin.

Bina kağıt veya kraft kağıt ↑

Yüksek nem bulunan yerlerde, yoğun bina kağıt, sözde kraft kağıt kullanmak mümkündür. Saf haliyle artık nadiren, kaplanmış veya folyolu popüler bir modifikasyon Mylar kullanılır.

1

plastik ara tabaka olmadan da düz folyo ve kraft kağıdı kesinlikle su ile temas tolere edemez, böylece değişen bir oda ya da dinlenme odası örtülmesi için de kullanılmaktadır. Daha dayanıklı kuru saunalar her ikisi için uygun bir malzeme ve buhar - Kraft kağıt Mylar veya plastik tabaka ile kaplanmış olabilir.

Satışta Eğer kraft kağıda dayalı banyo için böyle bir buhar bariyeri bulabilirsiniz:

 • Izospan FB - Mylar kaplı mukavva;
 • Megafleks KF - başka bir üreticiden benzer bir madde;
 • Alurkraft, Izolar - kraft kağıt, plastik film ve folyodan oluşan buhar üç katmanlı;
 • Rufizol S - kraft kağıdı folyo buhar bariyeri temel.

Bu malzeme çok buhar bariyeri banyoları ve saunalar için kullanılır. Hidrolik ve paroizoliruyuschih özelliklere ek olarak, bu yalıtılmış bir etkiye sahiptir. Bu genişletilmiş bir polietilen esnek bir tabakadır.

En popüler Izolon kaplama önledi. O, aşırı sıcaklık buhar dayanıklı nem, ısı korur. kalın köpük tabakası, yalıtım özelliklerine daha belirgin. Hamam için, en az 3 mm kalınlığında folyo Izolon uygulamak için amaca.

Folyo mineral yün ↑

folyo Bir banyo için kullanılması daha iyidir nasıl karar verirken, folyo mineral yün gibi çok yönlü bir malzemeye dikkat etmelidir. Bu, modern bir buhar olup mükemmel izolasyonlu ve özellikleri vardır.

Aslında, bu yalıtım, ısı-neme dirençli bir tabaka ile kaplanır. Böyle bir folyo buhar bariyeri ısınma banyo için idealdir. İçeride ve dışarıda folyolu yalıtım katmanının tavan ve duvarlara monte edilir.

kaplama seçilmelidir kaplama banyosunun için en az 50 mm kalınlıkta değildir. Folyo mineral yün rulolar halinde satılmaktadır. Yapı marketlerinde böyle amyant üreticileri karşılayabilir:

 • Rockwool Lamel MAT - dikey gücü ve malzeme esneklik sağlayan liflerin kaplama düzeneği ile ilgili olarak, doğal folyo kaya yünü;
 • Knauf İzolasyon LMF Alur - kaya yünü folyo 600 derece sıcaklığa kadar dayanacak şekilde, fakat folyo ile temas ettiğinde hava sıcaklığı fazla 100 derece olmamalıdır;
 • ; Banyoları ve saunalar için özel olarak tasarlanmış, cam ve folyo kaplama, - Isover (Izover) sauna
 • URSA M-11 F - izolasyon ve buhar bariyeri ıslak oda yönelik bir başka kaplama.

Buhar bariyeri kaplama "Izospan» ↑

"Izospan" - Modern malzemelerden biridir. ürün kaplamaların çeşitli ile temsil edilir. Ancak hepsinin ortak bir özelliği, - kalınlığı ve neme karşı koruma için gücü değişen bir polipropilen film.

Ayrıca sadece çiftler, ama su kaçırmayın tavan ve banyo duvarlarında kullanılabilen Buhar bariyeri "Izospan". Bu nedenle, malzeme kılıf işlevi bu şirketin eşleştirilmiş ve duş odaları edilebilir.

banyo odaları kaplama için en iyi böyle işareti gibidir:

 • bir metalik kaplama ile polipropilen membran - "Izospan FS» folyo. Tamamen buhar ve su geçirmez. Bu enerji tasarrufuna katkıda ısının% 90'a kadar yansıtır;
 • "Izospan FX" Köpük folyo. nemden duvarları korumak ve onları izole etmek değil sadece kullanılabilir Evrensel ürün;
 • kraft kağıt çekirdek ile "Izospan FB» metalize, tavan banyo için kullanılması tercih edilir. folyo ürünleri geri kalanı gibi, odasında tutarak, ısı enerjisinin çoğunu yansıtır.

nem sıvı kauçuk koruma ↑

Sıvı kauçuk - ticari bir bitüm-polimer karışımları, buhar ile temas izole edilmelidir yüzeye direkt olarak uygulanabilir. Bu yöntemin kolaylık herhangi unsurları, hatta en karmaşık yapılandırma tedavi edebilir olmasıdır.

Banyo sıvısı lastik genel olarak, bir beton zemin veya beton ve tuğla duvar ile kaplanır. yüzey metre karesi başına 1.5 kg duvarları yeterli akışı için. Akış metrekare başına 3 kg hakkındadır böylece katta daha kalın bir tabaka, gereklidir.

Satışta Eğer sıvı kauçuk tür üreticileri bulabilirsiniz:

 • Silindir Sınıf bitüm-polimer sakız;
 • Sikafloor®-400 N Elastik
 • Mapegum WRS;
 • İsofleks PU-500.

bir buhar bariyerinin doğru montajı, haddeleme ↑

o buhar bariyeri zaten banyo bitmiş yapmak için gerekli hale gelirse, eski astar tümünü kaldırmak zorundayız. yeni bir bina yapım aşamasında ise, yalıtım yalıtım tabakası sonra monte edilmiş, ve daha sonra duvar kaplama malzemesi kaplamak edilir.

Genel kurallar odaları kaplama ↑

Tam bir mühür kaplama - En önemlisi, kendi elleriyle kurulum buharı bariyeri malzemeleri elde etmek için gerekli şeydir. Buhar tavan ve eklemler veya ağ aracılığıyla duvarlar arasındaki boşluklar boyunca deri altına düşmemelidir.

Bunu yapmak için, tüm dikişler özel folyolu mutlaka veya çift taraflı bant yapıştırılır. Böyle bir yapışkan bant yoksa, normal bir bant kullanabilirsiniz, ancak bu durumda bir buhar bariyeri ömrü azalacaktır.

5.10 cm bir boşluk ile birbirlerinin üstüne binmiş olan ağ-yapılar. Duvarlara bağlamak için bir başka düzenleme olarak, yalıtım sabit zımba tabancasıdır. Sıkıca ince tırnaklar 15-20 cm artışlarla çivilenmiş sonra yüzey, bastırılır ince şeritler, kullanımı, ve zımba dikiş ilave olarak bant yapıştırılmış.

Buhar bariyeri ve oda astar kaplama arasındaki boşluğu dikkate almak gereklidir. Geleneksel olarak iç mekan banyosu sorunsuz rendelenmiş panoları çıkarmak. Havalandırma boşluğu buharlaşmasına nem yoğunlaşmasına için gereklidir ve odun içine batırılmış değildi.

Make yeterli havalandırma çok basittir. ısınma üzerinde ve buhar yüzeyinden korunmuş 2-5 cm'lik kalınlığı çubukları paketlenmiş ve şimdiden onları dekorasyon panoları bağlı. Biz nemi kurumaya, her banyodan sonra mühürlü odayı havalandırmak için gerekli olduğunu ve mantar gelişimini kışkırtmak olmadığını unutmamak gerekir.

buhar bariyerleri çalışmaları duvarları izole olduğunu göstermektedir. Yani, duvarlar mineral yün tabakası sabitlenmelidir. sabit ve buhar bariyeri olacaktır çünkü ısıtıcı altında Kasa, ahşap olmalıdır.

ısıtıcı için mineral yün ile duvar arasında izolasyon folyosu kaplama mümkün olduğu kadar verimli bir şekilde çalışmıştır. Bu amaçlar için, film membranı izolasyon içine düşmeyecek soğuk duvarlarında oluşturan ve böylece yoğunlaşma almak daha iyidir.

çalışmak için Sarf ve araçlar ↑

İlk olarak, gerekli tüm malzeme ve araçları hazırlamak. buhar bariyerleri banyoları izospanom, izolona veya gereken diğer yalıtım filmi için:

 • filmin gerekli sayıda;
 • eklemleri yapıştırma bandı,
 • zımba veya küçük çekiç ve çivi ile zımba tabancası;
 • gibs, sen bağlama çivi seçerseniz;
 • en az 2 cm havalandırma boşluğu kalınlığı bar, tutturma zımba tutulması halinde;
 • Ağaç vidası;
 • tornavida ya da güçlü bir tornavida.

Duvar kaplaması için adım adım talimatlar ↑

duvarlarda çalışmalarının aşamaları, elleriyle buhar banyoları şuna benzer:

 1. 10-15 cm tavan ve taban çakışma ile toplam cidar alanından gerekli malzeme miktarını hesaplayın. Standart bir rulonun genişliği 1,5 m'dir. eklemlerin sayısını en aza indirmek için, kumaş değil dikey olarak sabitlenir fakat yatay, yani, odanın çevresinde yatay dikiş olsun.
 2. İş yalnız yapılır - bir filmi sarar ve tutar, diğeri duvara sabitler.
 3. Astar alt köşeden başlar. Bitişik duvarda 10 cm ve zeminde olduğu kadar çakışmayı yapın.
 4. Ruloyu duvarın uzunluğu boyunca dikkatlice çözin, birkaç yerde zımbayla tutun, böylece film düşmez.
 5. Bir sonraki köşeye ulaştıktan sonra buhar bariyeri kesilmez, ancak ikinci duvarın kaplaması gelinceye kadar rulo dik durur.
 6. Folyolu izospan veya herhangi bir metalize film yerleştirirken tabanın içine ve parlayan bir katman dışarıya döşenir.
 7. İş zımbayla yapılırsa, filmi 20 cm kadar basamaklı zımba tepsisi ile sabitleyin.
 8. Bağlantı elemanları baskı plakaları tarafından tuttuğunda, çubuğu sandığa uygulayın, uçlarını çivileyin ve ardından çivileri 15-20 cm adımlarla sabitleyin.
 9. Ruloyu çözmeye devam eden bir sonraki duvara gidin. Rulo biterse, bir sonraki kumaş birinciyle örtüşür ve ek yerinde yapışkan bant ile iyi yapıştırılır. Benzer şekilde, odanın alt kısmı astarlı.
 10. Üste gidin. İş yine köşeden başlıyor. Film, bir tavan üzerindeki örtüşme ve bir buhar bariyerinin bir alt tabakasında ortaya çıkacak şekilde düzenlenmiştir.
 11. Kapılar ve pencerelerin etrafında, varsa, tuval ek olarak sıkıştırma plakaları ile sabitlenir ve yapışkan bant ile yapıştırılır.
 12. Tüm bağlantılar ve kelepçelerle tespit yerleri mutlaka yapışkan bant ile korunmaktadır. Herhangi bir yuvanın olmaması çok önemlidir, aksi takdirde hiçbir etki olmayacaktır.
 13. Tespitleme kelepçeleri ile yapılırsa, finisaj döşeme doğrudan onlara monte edilir.
 14. Zımba kullanıldığında, havalandırma boşluğunu sağlamak için ilave dikey şeritlerin en az 2 cm kalınlıkta doldurulması gerekecektir.

Banyo tavanındaki buhar bariyeri aşamaları ↑

Banyo tavanı için buhar izolasyon filmi, duvarlar ile aynı prensibe göre seçilir. Bir folyo kaplaması daha iyidir, çünkü aslanın payı, tavan boyunca kaybolur.

Kendinizi döşemek için adım adım talimat:

 1. Buhar bariyeri takılmadan önce, banyodaki tavan mineral yünle yalıtılır ve burada tabaka duvarların kalınlığının iki katı olmalıdır.
 2. Oda dikdörtgen ise, çarşaflar tavanın uzun kenarına yerleştirilir, böylece derzler mümkün olduğunca küçük olur.
 3. Rulo kaynatın ve filmi duvarlara örtüşecek şekilde yatırın.
 4. Tuvali kenarlarından ve ortadaki birkaç yerde zımbayla sabitleyin, böylece düşmez. Bundan sonra, filmi tavan kasası boyunca bir zımbalayıcı veya sıkıştırma çıtasıyla iyice sıkın.
 5. Bir sonraki tuval, birincisi örtüşerek atılır ve tavana bağlanır. Bu, tüm alan kaplanıncaya kadar filmin geri kalanıyla birlikte yapılır.
 6. Tuvaller arasındaki tüm bağlantılar, ayrıca tavan ve duvarların sınırları, yapışkan bant ile dikkatlice yapıştırılır.
 7. Tavanın enerji tasarrufu özelliklerini geliştirmek için, yoğuşmanın çatıya izolasyona girmesini önlemek için çatı katından bir başka katman katılır.

Hamamın buhar bariyeri üzerinde yapılan çalışmalar çok basit, ancak önemini hafife almak zordur. Düzgün bir şekilde yönetilen buhar bariyeri sayesinde odanın enerji verimliliği artar ve ısıtma maliyetleri azaltılır.

Buhar banyosu yalıtımı - malzeme seçimi ve montajı

Bir Rus banyosu için en önemli şey, belirli bir süre buharı tutabilmesidir, bu nedenle optimum bir mikro iklimin korunması için gereklidir. Aşağıda, bir banyo için ne tür bir buhar bariyeri seçileceğini ve duvarlar ve çatı kaplamaları için planları üzerinde duracağız.

Buhar bariyeri nedir

Basit bir buhar bariyeri, beyaz veya mavi bir filmdir ve üniform ve takviye lifleri ile birlikte. Malzeme yoğun bir yapıya sahiptir, yüzey düz ya da dokulu olabilir. Banyolar ve saunalar için yalıtım, oluklu yüzeyli ve çivili bir kaplamalı zar olabilir.

Banyo için özel film folyo veya metalize lavsan kaplaması ile yapılır.

Neden buhar bariyer malzemeleri kullanmalı

Buhar odası koşullarında yüksek nem ve sıcaklık koşullarında yaratmak için önemli çabalar ve bilgi toplamak gerekir. Isı yalıtım tabakasının aşırı nemden korunması için özel dikkat gösterilir. Banyoda ısı yalıtımı, genelde bazalt yünle yapılır. Kuru koşullarda, ısı iyi korur ve yüksek sıcaklıklardan korkmaz.

Ama nem etkisi altında, termal yalıtım özellikleri önemli ölçüde bozulur - sauna ısı kaybetmeye başlar. Ve eğer bu durumda ısıtıcı dondan da etkilenirse, o zaman çok çabuk çöker. Bu nedenle budur ve banyoya buhar yalıtımı tabakası koymak gerekir.

Termal izolasyonun bozulmasına neden olan nedenler:

 • Çünkü odanın içindeki nem yüzünden. Rus banyosu oldukça yüksek nem ile ayırt edilir, bu nedenle buhar buhar odasına bitişik odalara girmeye çalışır. Buna ek olarak, sokakta ısı yalıtkanından geçer. Bu tolere edilemez.
 • Buhar odasındaki, sokakta ve tavan arasındaki sıcaklık farkından kaynaklanan nem nedeniyle. Buhar odasındaki hava kendiliğinden ısındığında, buhar sağlanmadan önce yoğunlaşma ortaya çıkar.

Banyoda bir buhar bariyeri nasıl düzgün bir şekilde paketlenir

Bu materyalin düzgün bir şekilde çalışması için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • dikişleri ve derzleri kapatmak için mümkün olduğunca;
 • Bitirme ve folyo arasında boşluk bırakın.

Yalıtım dikişlerinin mutlak mühürlemesi büyük olasılıkla çalışmaz, ancak ısıtıcının içine girecek olan buhar miktarını önemli ölçüde düşürür, bu oldukça mümkündür. 5-10 cm'lik bir yerde, banyo üst üste binmek için buhar bariyerini folyo haline getirmek gerekecektir.

Derzler iki taraflı bantla veya folyo bant ile yapıştırılmalıdır. Herhangi bir inşaat mağazasında satın alabilirsiniz.

Banyo için folyolu izolasyon hasar görmez. Filmin brusklarla sabitleneceği yerlerde delikler de görülecektir. Onları en aza indirgemek için, bir inşaat zımbası kullanmalısınız. Maksimum kaliteyi elde etmek için, bağlanma yerlerinde, kazıma bandıyla yüzeyi bir kez daha yürüyebilirsiniz.

Ahşap kelepçeleri - ahşap panelleri sabitlemek için başka iyi bir yöntem var. Tırnak her 15-20 cm'de sürülür Bu durumda buhar penetrasyonuna karşı mükemmel koruma sağlanır.

Havalandırma boşluğu oluşturma

Boşluk, kaplama işlemi için deriye çekme işlemi sırasında sağlanır. 2 cm'yi aşmalıdır Barlar seçildikten sonra buhar bariyerinin üzerine çivilendi. Sonra, ahşap astarı sabitliyorlar. Yine, folyonun tamamen kalması gerektiğini unutmayın.

Sonuç olarak, yükselen buharın bir kısmı yoğuşma ile buhar bariyeri filmine düşecektir. Oluşan damlacıklar, izolasyon ile astar arasındaki boşluktan geçen doğal hava akımlarıyla derhal kurutulur. Çürüme üzerine düzgün bir şekilde yapılmış çalışmalarla, hiç bir soru çıkmaz.

En iyi buhar ve su yalıtım banyosu folyo esaslı malzeme olacaktır. Buharları mükemmel şekilde korur ve aynı zamanda, oda içerisindeki ısı dalgalarını yansıtan kayıpları azaltır. Folyoların hiçbir şeyden etkilenmediğinden emin olan insanlar var, ancak pratikte gösterildiği gibi bu, banyolar banyo yaparken yalnızca folyo kaplama malzemesi kullandığında fazladan para kaybı.

Tabii ki, çok kolay hasar görmesi nedeniyle kimse basit bir ince folyo kullanmaz. Tercihen, bir kağıt alt katmana sahip olan bir bina folyosu.

Piyasada bulunan bu tür malzemelerin birkaç adını ayırmak mümkündür:

 • Rufisol S. Kraft kağıdının nem önleyici bir temeline sahiptir. -60 ila 120 o C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir
 • Alukraft. Bu tür materyal, folyo ve kraft kağıdı arasında bir polietilen film formunda ilave bir ara tabakaya sahiptir.
 • Isospan FB. Metalize edilmiş lavsan tabakasına sahip bir kraft kağıdıdır. Metal olarak kabul edilmez, bu da bir termoda kullanılması önerilirliği konusunda soru işaretleri verir. Bununla birlikte, üreticiye göre, malzeme 140 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanabilir.
 • Megaflex KF. Önceki versiyondaki benzerlik.
 • Yutafol H170 AL. 4 tabakadan oluşan bir membrana sahiptir ve saunalar ve banyolar için buhar bariyeri uygundur.

Buharlı odada cam bez tabanlı bir banyoda buhar bariyeri de bulunmaktadır. Artan gücü vardır ve fazla bir değer olan 450 ° C'ye (kısaca 600 ° C'ye kadar) dayanabilir. Bu göstergeler bacaların izolasyonunda kullanılmasına izin verir.

Doğal olarak, bu tür malzemelerin maliyeti çok daha yüksek olacaktır. Isı yalıtım özelliklerini geliştirdi, bu nedenle ek yalıtımı azaltmak (tabakayı azaltmak) mümkün olacak.

Üreticilere göre, cam elyaf yalıtımı çevre dostu olduğundan banyoları bitirmek için idealdir. Bununla birlikte ödeme, kraft kağıt bazında materyalin üç kat fazlasını gerektirir.

Hemen hemen piyasadaki tüm malzemeler markasızdır.

Ünlü markalar arasında şunlar kaydedilebilir:

 • Thermophol ALST - 400 о С'a kadar;
 • yalıtım folyo;
 • Armofol - 150 о С'ya kadar, kendinden yapışkanlı bazda değişiklikler vardır.

Yine de folyolu ısı izolasyonundan faydalanmak mümkündür. Döşeme şekli basit yalıtım için olduğu gibi aynıdır, böylece kurulum süresinden tasarruf edebilirsiniz.

Bu tür folyo malzemeleri markaları vardır:

Malzemeleri seçerken, yanıcılığını dikkate almak önemlidir. Yanıcı olmayan veya hafif yanıcı bir materyal ise iyidir, çünkü banyolar yangın tehlikeli yapılara aittir ve bu durumda yeniden sigortalanması arzu edilir.

Tavana buhar bariyeri montajı

Banyo için buhar bariyerini tavana yerleştirirken, yakınındaki derzleri seyredin - ısı kaybını en aza indirgemek için malzeme duvara bir kaplama ile döşenmelidir. Malzemeyi aynı çift taraflı bantla düzeltebilir ya da kaburga ile bastırabilirsiniz. Böylece, maksimum güvenilirlik sağlanacaktır.

Genellikle, tavan odasındaki ana yalıtıma ek olarak, nem önleyici malzeme katmanı da koyarlar. Orada, özellikle gereklidir, çünkü yağıştan sonra, damla nem çatının içinden nüfuz edebilir. Her durumda, yeniden sigortalanmak zarar görmez. Ancak bu durumda buhar geçirgen bir su yalıtımı gerekecektir - ısıtıcının çiftinden tırnağa girip orada buharlaşmasına izin verecektir.

olabilir banyosu içinde ve genel olarak mevcut malzemelerin kullanılması ile tavan arasında bir buhar bariyeri üretmek. Bu yöntem bazen kenar, bağlayıcı kalın kirişleri fazla 50-60 mm, panoları varsayar. gemide tavan arasında, buhar yayılır.

bütçe dışarı hiç çalışıyorsa, bir vernik emdirilmiş karton sıfatıyla, mumlu kağıt, saydam kağıt, özelliklerinde benzer bir malzemeden kullanılabilir. Kenarlar ve eklem dikkatlice işlenir, sonra kil macununun üstüne sürülür. Bazen gelecekte çatlaklar minimum sayıda saman ya da artan viskozite bitmiş materyal elde talaş ve eğitim var ekleyin.

kil son kat kuruduktan sonra malzeme kuruyana kadar, çatlak oluşan taze bulaşmış ve tekrar bekleme. Sonraki ısı yalıtım katmanı sekmesine transfer ve buhar odasında tavan kendisi ahşap paneller dikilir.

İç duvarlar buhar izolasyon malzemesi

duvarlarda buhar buhar bariyeri tavan düzenleme hemen hemen aynı desen ile gerçekleştirilir. fark, yalıtım tabakasının kalınlığı (çift duvarlar için küçük) Sadece olmasıdır. Bu durumda, uygun folyo veya tavanda birkaç içeri membran film, aynı zamanda (ayrıca okuyun: "Nasıl buhar odasında tavan yapabilir ve baca vasıtasıyla geçirmek").

Ayrıca kapı ve pencere açıklıkları, hem de diğer tasarımları ile bir buhar bariyeri prokleivat uzay dockings gerekecektir. iyi olsun buhar o kadar uzun bessboyno banyo sürecek ve zamanından önce ısınmanın Belirli öğeleri değiştirmeye gerek yoktur.

yıkama buhar bariyeri tabaka montajı

Banyo sorunsuz sürece yıkama bölmesine buhar bariyeri sağlamak için gerekli olarak çalıştığı için. Mevcut aşırı nem ve sıcaklık ölçümleri kadar, normal koşullar ile ilgili çok daha düşük olan seviyededir.

Sadece kalite buhar buhar bariyeri sağlamak önemlidir, hem de yıkama olup. Bu durumda, ancak malzeme folyo bazında vazgeçilebilir. Mükemmel difüzyon membranı uygundur. Bir ısıtıcı bir çift almak için vermez, ve iç kısmı ile zar yalıtımında nemini bir higroskopik tabaka ile donatılmış ise.

Bu membranın kaba yüzey damlacıkları meydana halinde, bunlar hava akımlarının etkisi altında buharlaşır kadar tutulur olduğunu göstermektedir. Böyle bir plan çalışması için, ince kaplama ve bir katman buhar bariyeri arasındaki havalandırma için boşluk bırakmak gerekir.

folyo dışarı doğru - buhar bariyeri tabaka sağ yan yüzeyleri üzerine monte edilmiş olduğundan emin olun. Aksi takdirde, malzeme hızla çözülür ve aksi takdirde banyosu kullanmak imkansız olacaktır, onun tam değişimi gerçekleştirmek için gereklidir.

diğer alanlarda fizibilite buhar bariyeri montaj

Olsun ya da olmasın size kalmış, diğer alanlarda bir buhar bariyerinin kurulumunu gerçekleştirmek için. banyo prosedürlerinden sonra aynı soyunma odasında gerekli nem seviyesi yükselecek. Odanızın odundan yapılmış ve içeriden, dış taraftan onun yalıtım hiç harcama düşünmüyorsanız, bir buhar bariyeri bırakmaya mümkün ve değil - kurutma ağaç nefes gibi bir doğal bir şekilde gerçekleştirilecektir ve bir çifti üzerinden gidecek. Ama normal müdahale etmeyecek bu durumda bir havalandırma sistemi kurmak veya zamanla da sorunlara neden olabilir.

Odanızın tuğla veya köpük bloklar inşa Ama eğer tüm banyonun zorunludur içinde bir buhar bariyeri konulması gereklidir. Buna ek olarak, havalandırma sisteminden, değil izolasyonu ve buhar tek katmanlar kurutuldu gerekir dikkate almak gereklidir - ve giroizolyatsiyu ama emici malzemenin nedeni duvarlar, hazır olduğunu.

Sonuç olarak, buhar bariyeri tabaka nem itici madde ilave edilir. Orada tuğla banyosu ısınma iki yöntem vardır ve her ikisi de, buhar bariyerinin işlevini yerine getirir, ve aynı zamanda, ısı geciktirecek folyo malzemesinin döşeme içerir.

Çatı buharı bariyeri banyosu Döşeme

banyosunda doğru buhar bariyeri sağlamak için, duvarlar ve tavan, aynı zamanda çatıda değil, onu yüklemeniz gerekir. tavan buhar engel zarı olarak düzenlendiği bir ahşap çerçeve yapmak ve yalıtım ve su geçirmezlik üstünde için. Ve zaten çatı malzemesinin bağlama, ardından kurulum kontrobreshetki yaptı.

Yukarıdaki yazıda, banyoda bir buhar bariyeri nasıl ayrıntılı olarak değerlendirmiştir. Biz açıkça tüm öngörülemeyen nüansları işleri değil sonunda olması, onların özelliklerini anlamak için, sızdırmaz buhar arasındaki farkı anlamak gerekir. Doğru şekilde yapılırsa, bitmiş oda çok uzun bir zaman sürecek.

Banyo için Buhar bariyeri: tavan, duvar ve çatıların şeması buharı bariyeri

Rus Buhar Banyosu, ana görevlerinden biri için - çiftleri tutmak. Bütün, yüksek nem sonra, doğru atmosferi yaratmak gerekir. - Onun ikinci görev ıslanmaktan izolatör korumak için: ısı kaybına karşı binayı korumak için daha kötüdür ıslak.

Folyo buhar bariyeri - sauna için en iyi seçim

Bu olağan buhar bariyeri ise - mavi beyaz bir süt filmi vardır. Orada, takviye edici elyafın "bir kafes" homojen sahip idi. Dokunmatik - pürüzsüz ve pürüzlü - yoğun, yüzey farklı dokular olabilir. bariyer membranı vardır buhar. Bu doğrusal olmayan - veya oluklu bir yüzey çıkıntıları çivili sahiptir.

banyoları ve saunalar, bir ısı ile kaplama buharı engel oluşturur Özellikle: bir folyo veya metalize Mylar olabilir.

sauna Rus banyosunda yüksek nem ve sıcaklık özel bir yaklaşım gerektirir. Nemden ısı yalıtım katmanı korumak önemlidir. Neden onu korur? binanın ısı yalıtımı için çoğunlukla bazalt yün kullanılan gerçeği ile anlaşma. Kuru halde doğal malzemelerden yapılan iyi yalıtım özelliklerine sahip, yüksek sıcaklıklara dayanıklı. Ama termal iletkenlik önemli devlet büyük ölçüde ısı kaybına karşı koruma sağlar daha kötüdür, artar. ıslak, dondurmak eğer, o zaman çökmeye yok. herhangi bir durumda nemden korumak için gerekli nedeni budur. Ve sıvı (su geçirmezlik) gelen ve çiftinden:

 • Nem binaya gelen. Rus buhar banyosunda nem çiftler diğer oda ve (bir ısı yalıtım malzemesi ile) sokak aramak için hava, nem ile doyurulur, çok yüksektir. Ve biz kaçınmak gerektiğini.
 • Nem nedeniyle buhar odası ve tavan sıcaklık değişimlerine ve ilgili sokak (ve tavana ve iç kaplamanın duvarlarında) oluşturulur. Eğer buhar odasında havanın ısıtılması sırasında okunabilirliği buhar başlamadan önce bu yoğunlaşır.

Amacıyla böyle malzeme görevlerini yerine getirmesi için gerekli olduğunu:

 • dikişleri ve eklemlerin en iyi sızdırmazlığı sağlamak için;
 • folyo arasında olmak ve son bir havalandırma boşluğu oldu.

Sen satın almak veya metalize bandı ve prokleivat eklemleri dışında veya çift ve birbirlerine bez ekleyebilir

Komple eklemlerin mühürleme ve oluşturmak için buhar korunması için tüm malzeme, muhtemelen başarılı olmayacaktır, ancak önemli ölçüde mümkün olduğunca ısıtıcı içerisine giren buhar miktarını azaltır. Bu amaçla, bez birkaç santimetre (5-10 cm) tarafından birbirlerine çağıran ile serilir.

Eklemler yapıştırılmış ve iki sıkı bez bağ sağlar çift taraflı yapışkan bant, ve aynı yerde ve folyo malzemesinin satılmaktadır özel bir bant tarafından engellendi.

bütünlüğünü korumak için bir buhar bariyeri folyo yüklerken aynı derecede önemlidir. Film çubuklarına bağlı olduğu, bu yerlerde delikler oluşturulur. zımba tabancasından zımba kullanılarak sağlanan yükleme sırasında Asgari hasar. her şeyde mükemmellik sevenler için, üst isteğe bağlı montaj yapıştırıcı bant üzerine yerleştirebilirsiniz.

İkinci iyi bir şekilde - ahşap latalar sıkıştırma sabitleme panel olup, burada tırnaklar 150-200 mm bir boşluk ile dövülmüş. İşte buhar penetrasyonu karşı koruma hemen düzeldi.

bir havalandırma alanı buhar bariyeri nasıl yapılır

Bu boşluk kontrobreshetki barlar, sonradan bağlanır astar sağlanmıştır. boşluğu -., en az 2 cm gelen bar buhar bariyerinin üstüne çivilenerek, aldı. Ve onlar için zaten latalar sıkın. Ne zaman folyo bütünlüğünü koruma gereği hakkında unutmayın kilitler.

Ne ile elde edilir: bir parçası yukarı kaldırılır buhar buharı engel film tabakası üzerinde yoğunlaşır. Askılı damlacıklar film ve kaplama arasında geçen hava akımı ile kurutuldu. Eğer doğru orada çürüme hiçbir sorun bitti.

ve buhar bariyeri arasındaki boşluk kaplama kalıplar sağlamamaktadır kontrobreshetki

En iyi buhar buhar için bariyer malzeme folyo malzemeleri içerir. Bunlar aynı anda buhar geçti ve ısı kaybını azaltmak nedeniyle termal dalgalara odaya geri yansıtır değildir. bitirme maliyeti dışında olursa olsun folyo etkilenmez şeyin numara satıcıları, ama aslında - Bazıları olduğuna inanıyoruz. Ancak uygulamada, folyo ya da folyo malzemeleri koymak özellikle tercih edilir.

İnce folyo Basit kullanımı zordur: kolayca gözyaşları. kağıt temelinde çok daha uygun inşaat folyo. İşte birkaç malzemelerdir:

 • su geçirmez kraft kağıdı sabitlenmiş RufIzol S. folyosu. -60 ° C ile + 120 ° C Çalışma sıcaklık aralığı

Yani malzemeler kraft kağıdı bakmak

fiberglas dayalı folyolar vardır. Daha dayanıklı, daha az yanıcı, ancak daha pahalıdır. Üreticiye göre, + 450 ° C (+ 600 ° tepe yükü, bu malzemenin kadar dayanabilir. Bu da baca yakınında kullanım için yeterli fazla. Bu malzeme, aynı zamanda, ısı yalıtım özellikleri buhardan sahip korunur. Bu, bu demek değildir yalıtım vazgeçilebilir, ancak daha küçük tabaka kullanmak - kolayca.

üreticilerine göre, olabilir, banyolarında kullanın: zararlı maddeler yaymaz. fiyat için: Tahmini maliyet kraft kağıt göre 3 kat daha fazladır.

markası ile: Hemen hemen tüm malzemeler isimsiz. adına sadece birkaç vardır:

 • Termofol Aalst - + 400 ° C sıcaklık rejimi;
 • Folyo yalıtım - ısıya dayanıklı ısı izolatörleri;
 • ARMOFOL - + 150 ° C'ye kadar dayanıklı, hatta bir kendi kendine yapışan bir baz ile, çeşitli türleri vardır.

Eğer arama çalışmalarında "isimsiz" çekiç açıklamasını ve özelliklerini görmek istiyorsanız "camına folyo." Ve zaten seçilmiş olduğunu

Bu cam esasına dayanan maddelerdir. Buna ek olarak bir buhar bariyeri hala ısı yalıtımı oldukça önemli özellikler olan bilgisi

folyo ile kaplanmış bir ısıl yalıtıcı bir kombinasyonu bulunmaktadır. Bu geleneksel bir yalıtkan olarak uyuyor - çubuklar arasındaki vrasporku kasalar ve eklemler bandı engellendi kalas edilir. Böyle bir malzeme tasarrufu kurulum süresini kullanarak. Bu sizin için önemli ise, bu tür malzemeyi kullanabilirsiniz. materyal, oldukça yenidir burada fazlasını sunuyor olmasına rağmen:

 • Isover (Isover) sauna;
 • ABD'den temin (Ayı) folyo;
 • ROCKWOOL` dan HAMAMI Yarasalar.

Bu - folyo ile kaplanmış ısı yalıtımı,

önemli bir nüans bulunuyor: malzemeyi seçerken, tutuşma dikkat edin. Seçmek istenir ya da hali hazırda yanıcı veya yanıcı maddelerdir. Banyodan sonra - Bir bina yangın riski ve daha iyi perestahovatsya yoktur.

Şekil ısı tavan buhar buhar bariyeri genel şemasını gösterir. duvar ve tavan malzemesi buhar bariyerinin eklemlerde duvara bir "sunset" ile belirtilen unutmayın. Bu buhar penetrasyonu en aza indirir. güvenilirlik için, malzemenin kenarları mümkün gerginlik sağlayarak düzeltilmesi gerekiyor: eğer çalışırsa, sen sıkıca duvar çubuğunun malzemeye aynı çift taraflı bant veya basın kullanabilirsiniz.

Şema tavan buhar izolasyon buhar banyosu veya sauna

Genellikle parçası tavan (ya da ikinci döşeme) yalıtım malzemesi bir katman yatırılır. Orada aslında gerekli: bir termal yalıtkan, ikinci katının, zemininin dökülen gelen sızabilir çökeltme, çatı damlayabilir yoğuşma korumak için. Ne olursa olsun. daha iyidir Bu seçeneklerden biri güvenli olmak. Ancak bu kez, buhar geçirgen su yalıtımı gerekir. Bu buharlaşması zaten orada altı çatı alanı ulaşmak ve olabilir yalıtımında hala yakalanmış buhar vardır.

Yöntemin "dede" kullanarak bir buhar bariyeri tavan buhar seçeneği ve genel olarak temin edilebilir malzemeler bulunmaktadır. Bu durumda, tavan kirişleri genellikle buhar bariyeri koydu çatı veya çatı kurullarından, kenar, kalın tahta (az 50-60 mm'den) açtı. uygulamada, bütçe - bu boya, mumlu kağıt, saydam kağıt ya da karşılık gelen özelliklere sahip herhangi bir modern madde ile emprenye edilmiş mukavva olabilir. kenarlar ve eklemler de dikkatli yalıtım gerektirmez. Bu tabakanın üzerine bazen saman ya da talaş eklenen bir macun, batırılmış kil yatırılır - yüksek bir viskoziteye hem de çatlaklar oluşur ya da küçük değil için.

kil, buhar, buhar odası tavan

Toprak katman kurutulduktan sonra, çatlaklar tekrar tekrar kuru malzeme belirsiz bırakıldı ortaya çıktı. Sonra (burada okunan yalıtım banyosu hangi amaçla kullanıldığını malzemeler) ve buhar doldurulmuş tahta döşemeler veya kurullarından yalıtım zaten atılmıştır katmanı.

buhar buhar bariyeri duvarının Şema tavanda "pasta" dan hemen hiçbir farkı yok. ısı yalıtım tabakasının kalınlığı tüm farkı (tavan bu iki kez). Buhar odasında duvarlarında da bir film ya da folyo zarı (o tavanda, tabanda "set" emin olmak için unutmayın) bırakmaya önerilmektedir.

Buhar bariyeri bantla eklemlerde gerekli prokleivat olduğunu

Bu buhar bariyeri malzemesi pencere veya kapı açıklıkları ile birleştirilir da prokleivat yerler, diğer yapısal unsurlar olmalıdır - küçük buhar, filmin altında nüfuz edecek daha iyi onarım ve izolasyon elemanlarının yerine koymadan banyonun koruma ve uzun süreli kullanım ömrü olacak.

Buhar bariyeri banyolar tavan ve duvar için malzeme istifleme dizisi

yıkama bölmesinde Buhar bariyeri

yer açmak için, herhangi bir sorun ve onarım çamaşır odasında bir buhar bariyeri olarak yapılması gereken gerek kalmadan uzun yıllar durdu. Hala koşullar normalin çok yüksek nem, sıcaklık ve kritik olmayan fakat çok değil de sen değilsin: orada buhar şeklinde bir çok nem bazen, ve su şeklinde.

banyo, buhar, yıkama haznesi de gereklidir, ancak folyo malzemesi gerekli değildir kullanılmasıdır. durumda, bir yandan, (membran bir higroskopik kaplamanın iç tarafını varsa) mevcut yalıtım ile kurutma tutmak için yalıtkan malzemesinin içine ve diğer taraftan buhar nüfuz etmesini önlemek difüzyon membran olarak uygulanması tavsiye edilir.

Bu durumda, kendi kaba yan zar, su, bir damla kuru hava akımları kadar kadar geciktirilir. amacıyla bu havalandırma boşluğu olması gerekir buhar bariyeri ve bitirme arasında, çalışması için.

şekillendirilmiş ahşap Şema ısı ve buhar banyoları yalıtkan duvar

Nasıl bir ahşap zemin üzerine monte etmek (ve tavan panelindeki) ve duvardaki video gösterilmiştir. Buhar bariyeri duvarına yerleştirilmiş olan yan edin. Kolayca tarafı karıştı ve bir sonuç şey çalışmaz gibi ve bir süre sonra yedek cildi onarmak için gerekli olacaktır.

Ben başka alanlarda gerekiyor mu

Do veya diğer odalarda banyo bir buhar bariyeri yok - seçim sizin. Ama soyunma odasında nem banyo düzeyine kullanırken daima norm çok daha fazladır. Bir oda ahşaptan inşa var ve içeriden veya dışarıdan ısındı olmayacak, o zaman bu katmana olmadan yapmak mümkün - kurutma nedeniyle odun "nefes", çıkış çiftleri yeteneğine sahiptir gerçeğine meydana gelecektir. Ama bu durumda bile zaten banyoda havalandırma ayrıntılı bir sistem olması arzu edilmektedir.

tuğla veya beton bloklar banyosu, havalandırma ve yalıtım kek / buhar / su geçirmez hale hazırlanmasında her alanda obyazatelna.Prichem buhar bariyeri akılda gerekir ki, kuru izolasyon değil, aynı zamanda higroskopik bir malzeme çok duvarları sadece edecek.

tuğla Şema buhar banyoları

Bu nedenle, su geçirmez tabakanın iç duvarında bir buhar bariyeri bir katmana ek olarak gereklidir. diyagram mutlaka bir buhar bariyeri olarak hizmet eder ve aynı zamanda ısı kaybını azaltan bir folyo malzemesini içermektedir ki burada iki yöntem olup yalıtım tuğla duvarlar banyo gösterir.

buhar bariyeri duvar ve tavan Banyo yeterince olun. duvar ve çatı malzemeleri güvenliğini sağlamak için, aynı zamanda çatı buhar bariyeri gereklidir. En gelen kasanın, uygun buhar bariyeri membran üzerinde bir yalıtım tabakası ile tavan arasında Bunu yapmak için, - kontrobreshetka yapılır su yalıtımı, ve zaten, bağlı olduğu çatı malzemesi.

malzemelerini seçerken, tam da buhar bariyeri ve su yalıtımı arasındaki farkı hayal etmek gereklidir. Bu video anlaşılır ve işlemler ayrıntılı, özellikleri ve farklılıklar ele ve malzeme gereksinimleri ve özellikleri, kullanılan.

 • yayıncılık için teşekkür ederiz, çok iyi yazılmış, her şey!

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  56 + = 65