Banyo için plastik bordür

Banyo için bir kaldırım olabilir, nasıl monte edilir

Banyo, duş teknesi, lavabo veya lavabo taktıktan sonra, stan-teplopribor'un kenarı ile duvar arasında bir boşluk var. Bazen sadece birkaç milimetredir ancak su hala orada kalır, duvardaki zemine akar ve yeterince sızdırmazlık derecesi ile komşuları tavandan karanlık bir leke ile aşağıdan "memnun" edebilir. Zemin katta veya özel bir evde yaşıyor olsanız bile banyo altındaki rutubet iyi bir şey getirmiyor - kalıp ve mantar, küf kokusu. Çünkü bu boşluklar kapanmaya çalışıyor. Bu boşluğu kapatan banyo için çok sayıda ve çeşitli kaldırımlar mevcut. Onları sadece banyoların üzerine değil, aynı zamanda duş odasındaki veya lavaboların yakınındaki paletlere koydular. Sadece farklı bir profil ve boyutu seçin. Ve kurulum prensipleri aynı kalıyor.

Banyo ve duvar arasındaki iyi tasarlanmış boşluk

Duvar ve banyo arasındaki boşluk ve kaldırım seçimi

Banyo duvarlar bittikten sonra kurulduysa, yan ve duvar arasında kaçınılmaz olarak bir boşluk oluşacaktır. Büyük ya da değil - duvarların seviyesine ve banyoyn maruz kalmasına bağlıdır. Her durumda, bu boşluğu gidermek daha iyidir. Öncelikle banyoda nem kalmayacak ve ikincisi, görünüm daha iyi.

Banyo için bir kaldırım seçmek için yarık genişliğinden devam etmelidir. Duvara olan mesafeye bağlı olarak yükleme sırası değişir:

 • Banyo ile duvar arasındaki mesafe 3 cm'ye kadar çıkarsa kenarı derhal yükleyebilirsiniz. Sadece alt raf geniş olmalıdır - yarıktan 3 kat daha geniş olmalıdır. Yine de - bu durumda sadece sert köşeler uygundur - seramik veya plastik. Sınır şeridi, birkaç milimetrelik küçük bir aralıkla tutkal uygulamak ya da çimento-kum karışımı ile önceden mühürlemek için daha iyidir.
 • Yan taraftan banyoya olan mesafe 3 cm'den fazla ise, önce mühürlenmelidir. Üç seçenek var:
  • Alttaki kalıpları takın, beton dökün, kavrayarak (minimum üç veya dört gün), çalışmaya devam edin.
  • İki katmandaki neme dayanıklı bir alçıpan ile aralığı kapatın. Dübel üzerindeki duvara ve banyoda - köpük veya sıvı çivi montajında ​​- takılmış bir çerçeve mevcut. Raf büyükse, dik duran destekleri koyun. Genel olarak, eksiksiz bir çerçeve topluyorlar. Sabit sabit alçıpan üzerinde, boşluk çok geniş ve köşe genişliği onu kapatmak için yeterli değilse, bir köşe veya seramik karo monte edebilirsiniz.
  • Duvarların kapladığı aynı döşemenin bir yanını yapın. Varyant geçen yıl tanıdık, ancak bugün zaten popüler değil.

  Çerçeveyi metal profilden monte edin ve neme dayanıklı plasterboard ile örtün. Banyo altındaki ekran çerçevesi ile birleştirebilirsiniz

  Aralığı kapatma teknolojisi ile belirlenirse, banyo için bir kaldırım seçebilirsiniz. Göründüğü kadar basit değil - birçok farklı seçenek, böylece kaybolabilirsiniz.

  Banyolar için bordür türleri ve montajı

  Tuvalete ait tüm bordürler iki büyük kategoriye ayrılabilir; her birinde birkaç alttür bulunur:

  • polimer ve PVC:
   • banyolar için plastik (PVC) frenler;
   • plastik köşeler;
   • kendinden yapışkanlı bant;
   • köpük veya poliüretan (tavan) raylar.

   Banyo için plastik bordürlerin çeşitli profilleri

   İlk gruptan daha uygun fiyatlı ürünler daha uygun fiyatlıdır, kurulumu daha kolaydır. Seramik, mermer veya granit bordürleri yerleştirmek daha pahalı ve zor ancak aynı zamanda çok daha renkli görünüyorlar. Bununla birlikte, banyoların tasarımı da uygun olmalıdır.

   Bunlar seramik veya mermer olabilir

   Plastik bordürlerin ve köşelerin montajı

   Banyo için plastik bordürler hakkında konuşursak, fayansın altına ve fayansın (veya başka bir duvar dekorasyonunun) altına yerleştirilebilirler. Banyo zeminlerindeki kenarlıklar, duvarları bitirme sürecine yerleştirilir - üst kenarı döşemenin altına yerleştirilir. Bu seçenek iyidir, ancak bitişi yok etmeden banyoyu yerinden oynatamaz / değiştiremezsiniz.

   Banyo karoları için plastik çerçeve

   İkinci tip perdeler, finisaj işlemlerini tamamladıktan sonra monte edilir. Bu durumda, banyo sadece duvara yapıştırılır ve mevcut boşluk plastik veya polimer köşelerinden biriyle kapatılır.

   Plastik sınırlar, karo üzerine kurulmuş olup, farklı profiller ve farklı raf boyutlarına sahiptir. Bu ürünlerin çok kenarları esnektir ve duvara ve sağlık gereçlerine tam olarak otururlar. Normal finisaj plastik köşesi daha katıdır. Hermetik olarak montaj sadece düz bir duvarda yapılabilir - fayans üzerinde değil, özellikle kabartma döşemede değil. Bu gibi durumlarda, kauçuk boncuklarla banyo PVC üzerine bir kaidesi vardır. Bu sınırın kauçuk kenarları, döşeme arasındaki boşluklara ve kabartmaya bile sıkıca oturuyordu. Tutulmanın yeterince sıkı olmadığı yerlerde, tutkal veya dolgu macunu "çalışır".

   Hangi yapıştırıcı macunu kullanacak

   Çoğu durumda, banyo için silikon bir macun içeren bir kaldırım takın. Fakat sonra sorunlar ortaya çıkar: bir süre sonra dikiş koyu hale gelir - kalıp gelişir. Herşeyi alıp, dezenfekte etmeli, yağdan çıkar ve yerine koymalıyız. Normal durum ile kalıp görünümü arasındaki uçurum bir yıldan birkaç aya kadar herkes için farklıdır. Çalışma yoğunluğuna, ancak banyoda yeterli havalandırma olup olmadığına bağlı olarak değişir. Havalandırma kötü ise, çiçek birkaç ay sonra olabilir.

   Akvaryumlar için bazı dolgu macunları türleri

   Bir çıkış yolu var. Ve bir tane bile değil:

   1. Akvaryumlar için kullanım hermetik olabilir. Hiçbir koşulda çiçek açmaz (bileşimin antibakteriyel bileşenleri ihtiva etmesi mümkündür). Her zamanki gibi sıhhi tesisatta olduğu gibi, akvaryum macunu beyaz, şeffaf bir dolap var. Sadece ambalaj genellikle küçük ve fiyatı daha yüksektir. Ama buna değdi.
   2. Su geçirmez tutkal. Herkes, ancak iyi ve güvenilir. Bir örnek lazımsanız - Anlık Kristal. Ucuz, güvenilir. Fakat bir şey: kesinlikle talimatlara uygun olarak kullanın. Sonra uzun süre tutar ve üzerinde mantar ve küf dikilmemiştir.
   3. MS-polimerleri esas alan iyi (okunaklı, markalı) macun. Gerçekten hidrofobiktir ve akan akrilik 4-6 ay sonra akmaya başlarken yıllar sonra suyunu püskürtür. MC polimerik sızdırmazlık maddeleri arasında mantar ve küf oluşumunu önleyen antibakteriyel bileşenler bulunmaktadır. Kurumadan sonra elastik kalırlar, bu nedenle dökme demir veya metal banyolarda hafif bir değişiklikle sorunsuz hareket eder.

   Tutkalın nasıl düşmeyecek şekilde tutturulması

   Birçoğu zaten banyoda kaldırım maddesini birden fazla kullanmış, ancak her seferinde sorunlar var - bir süre sonra köşe veya süpürge duvardan düşüyor. Bu, banyo, duş kullanırken - biraz, ama hareket ettikleri için olur. Tanka giriyorsunuz, biraz hareket ediyor, dışarı çıkıyorsunuz - tekrar asgari seviyede, ancak hareket ettirin, banyo kenarına yaslanmış - tekrar hareket ettirin. Ve her seferinde. Doğal olarak, sınırı banyoda sıkı bir şekilde uygularsanız er ya da geç düşecektir. Akrilik küvetler ve duş tepsilerindeki hareket genişliği, küçük - çelik ve dökme demir için. Buna göre, akrilik kaplardan süpürgelik daha hızlı düşerken diğerleri daha uzun sürer.

   İyi seçeneklerden biri - duvara güvenli bir bağlantı sağlar

   Bu problemin olmaması için, banyo veya duş teknesi için PVC kenarlığı sadece duvara yapıştırılmalıdır. Bu özellikle akrilik kaplar için geçerlidir. Bu kurulum yöntemiyle, yukarıdaki yapışkan tabaka, banyo ve duvar arasındaki boşluğa su akmasına izin vermez. Köşenin alt kısmı, kenardan suyu hariç tutarak jantı sıkıştırır (takarken iyice bastırılmalıdır). Bu durumda, tüm hareketler malzemenin elastikiyeti ile sessiz bir şekilde telafi edilir ve süpürge duvarda tutulur.

   Böyle bir kaldırım, akrilik bir banyoyla iyi çalışacaktır - aşağı tutkallamanız gerekmez

   Bu seçeneği beğenmiyorsanız, kurutulduktan sonra mühürlü kalmış bir dolgu macunu arayın, özellikle bunlar MS polimerlerini esas alan aynı macunlardır. Dökme demir ve çelik banyolar için, sığacak, bordür için bordür tutacak. Akrilik için maalesef bir seçenek değil - çok büyük bir kayma.

   Banyo için bir PVC kaldırım takıldıktan sonra sıklıkla görülen hoş olmayan bir başka an var - plastikten hoş olmayan bir koku. Bağlantının% 100 mühürlenememesi, hatta mikroskobik çatlaklar olmasına rağmen kalır. Su kalır nerede onlara sızar. Bir süre sonra su kaybolur, aynı kokuyu sızmaya başlar. Bu, rayların tuvalete montajı için benimsenen teknolojiye bağlıdır - önce banyo ve duvar sızdırmazlığı arasındaki boşluğu doldurmak ve ardından santrali takmak önerilir. Fikir açıktır - sarnıç altına giren suyun banyoda sızmadığı düşünülmektedir. Öyle oluyor - su, kalan kuyuda "kokuyor" kalır.

   Hamamın bordürü nasıl düzgün bir şekilde kurulur

   Böyle bir sıkıntıyı önlemek için, boşluğu doldurmadan derhal banyolu kaldırım borusunu duvara monte etmek daha iyidir. Evet, bu kurulumda, birkaç damla su küvetin altına sızabilir. Ancak bu miktar herhangi bir zarar vermez, yeterli havalandırma ile bir süre sonra nem tamamen kurur.

   Banyo için plastik sınırların montaj sırası

   Farklı tip profillerin monte edilmesi yolundaki tüm farklılıklar gözlemlenir ve iyi sonuçlara yol açan belirli bir dizi işlem yapılır. Genel olarak, şu şekilde hareket etmeniz gerekir:

   • Eski bir süpürgelik veya kaldırım varsa, kaldırılır. Duvarlardan ve yanlardan sızdırmazlık maddesi veya tutkalın çıkarılması. Bunu yapmak için, genellikle bir bıçak kullanın, duvar kağıdı yapabilirsiniz.

   Eski süpürgeyi ve tutkalın kalıntılarını çıkarın

   Yağ giderme aşamalardan biridir

   Aşırı miktarı yumuşak bir bezle silin

   Hepsi bu kadar. Küvet sınırı takılmıştır. Şimdi kompozisyon donup kapana kadar biraz beklemek zorundasın. Kesin süre kullanılan tutkal / yapışkan türüne bağlıdır ve birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir.

   Bu teknikle, banyo ve duvar bağlantısını bitirmek için kendinden yapışkanlı (sınır) bir bant yerleştirilir. Küçük bir aralığı kapatmanın ucuz ve hızlı bir yoludur. Böyle bir finiş sadece bir plastikten biraz daha az hizmet edebilir, ancak hazırlık çalışmalarının tüm aşamalarının yürürlükte kalmasına rağmen, bununla birlikte daha az telaş vardır.

   Hamam için kenar bantların yapışması

   Bir bordür akrilik banyosuna yerleştirilirse hatırlanması gereken bir nokta vardır. Banyoyu yapıştırmadan önce yarısından fazlası su ile doldurulur ve bu şekilde sızdırmazlık maddesi polimerleşene kadar bırakılır.

   kanal bant ve esnek (kauçuk) kenarı ile kaldırım bağlanması yöntemleri

   Sadece tek bir yapışkan tabaka ile plastik şerit yüklemek gibi görünüyor. Hiç de değil: kaide gerçekçi hareket etmek gibi hemen yerine ayarlamak için gereklidir. Yapıştırıcının parçası kiremit ve boncuk banyo / duş teknesi üzerinde kalır - bir girişim en iyi çözüm de değilken ayırmak. Genel olarak, ilk koruyucu bandı çıkarmadan çalışmak gerekir.

   hemen süpürgelik bu tip tüm çok iyi değil, yerinde bir sınır koymak mümkün olsa bile. bantın, oldukça kalın bağlı ve hatta duvara sıkıca preslenir ve bitişik kenarların kenarları vardır olduğu gerçeği çok sıkı değildir. Özellikle dikişleri de, bazı yerlerde oldukça mümkündür kaçak olduğunu.

   esnek kenarlı nasıl İyi süpürgelik

   Eğer çok bir banyo için bir kaide vardır, bu tutkal / tecrit takılıp edilebilir. Bu amaçla yapışkan bant, yerine koymak, yapıştırıcı kompozisyonu yanlış tarafında koymak çok iyi ebeveyn soyulur. Bir yapıştırıcı tabakası, çok sıkı bir şekilde süpürgeliğin bastırılır, ince elde edilir, sızıntı hemen hemen ortadan kaldırılır.

   Ve başka nokta - yapışkan uygulamak için banyoya bağlı diğer tarafta, üzerinde kaldırıma bırakmadı (yukarıda açıklanmıştır) gerekli değildir.

   seramik banyo kaldırım montaj teknolojisi

   Seramik bordürler, düz köşeli ve mekanik elemanlardan oluşur. Düz elemanların sayısı, banyo / duş teknesi boyutlarından açıları başlayarak kabul edilir ve biri olabilir köşe duş teknesi için iki kişi gerektiren bir standart banyo odaları ile sona erer. Doğrudan üye sayısı küçük bir farkla almak - kırpmaya.

   Tüm öğeleri incelemek için arzu döşeme önce. Gerekirse, arka tarafı biraz dosyasını kazanabilirsiniz (kalınlık, vb farklılıklar, yanlış katıldı). Bulgar kullanmak daha iyi değil - tedaviden daha çok zarar çok büyük bir şans.

   Seramiğin yükleme yöntemi boş duvara bağlıdır ve boşluk boyutunun tamamlanır. Bu karo ise, su geçirmez tutkal kullanabilirsiniz. fayans kabartmalı ya da sadece duvar sıvalı, yükleme yapıştırıcı gerginlik tarihleri ​​seviyesini gerekli değildir. Bu durumda ıslak odalar için özel seramik yapıştırıcı bir banyo için seramik sınır monte. Bu bazıları tek yapılı olana kadar su ile karışır kullanımdan önce, kuru durumda torbalarda satılmaktadır.

   Renkler farklı olabilir, ama genellikle beyaz kullanabilir - Renkli bir banyo

   Bütün işlem çeşitli adımlardan oluşur:

   • baskın ve toz temizlenmiş yüzey tarafından. kalıp ise, kuru izin duvar antibakteriyel bileşiği tedavi çıkarın.
   • küvet ve duvarın mevcut sınırın yarısından fazlasını genişliği arasındaki fark, ilk onarılması gerekir. Daha - alt kalıp yapmak ve çimento harcını dökün. İkinci yol - iki tabaka halinde su geçirmez giposkarton ekleyin. alay büyük (daha fazla 5 cm) alırsa, bir önyargı ile yapılmalıdır. Yaklaşık% 5 olabilir. Raf kullanılacak ve (o şey koymak) ve üzerine su durgunlaşır olmaz. (Sınır hepsini kapsamaz ise) ilk duvarlarını süsleyen karolar serilir Gerekirse, bir banyo için seramik sınırın kurulumdan sonra devam ediyor.
   • köşelerden birinden başlayın. Ayar açısı, daha sonra iki bitişik düz parça. frenlemek arka tarafında yapışkan tabaka uygulanır üzerinde düzlenir. Bu standartlara uyumlu, preslenmiş, yerinde ayarlanır.
   • Daha sonra bir tarafa koyarak devam edin. Yan duvarlar uç elemanlarının yüklü.

   Bir banyo için seramik pervaz yüzden olabilir

   bir seramik friz banyo montaj süreci fayans döşenmesi çok farklı değildir. Eylemler aynıdır. ve kenar ve düzlem düzgünce ve herhangi bir değişiklik olmadan gitti - iki yönde gerekli elemanları Tesviye.

   Sınırlar Banyo

   kapanış ve küvet ve duvar arasındaki boşluğu sızdırmazlık için tasarlanmış banyolar için Sınırlar. Bu kusur kalıp oluşumunu başlatmak için çok tehlikeli bir eğilimdir. Bu nedenle, küvet ve duvara sadece arasındaki boşluğu ortadan kaldırılması, daha zarif bir görünüm verir, ama aynı zamanda iç iklimi normalleştirmek için yardımcı olur.

   Birkaç Seramik banyoları için sınırların türleri :. plastik, kendinden yapışkanlı ve diğer örnekler vardır Fotoğrafı görmek.

   Neden bir boşluk ve daha dolu olduğunu

   banyo ve duvar arasındaki boşluk iki durumda oluşturulmaktadır: kazıklı duvarlar (duvarların eklemlerde bir dik açı) ya da kırık bitirme sekansı.

   Klasik sürümü, aşağıdaki diziyi tanımlar:

   Bu dizide, çini, mozaik (veya duvar için kullanılan diğer malzeme), bir küvet kenarı üzerinde uzanacaktır. Ve hiç boşluk olmasını sağlar.

   Ancak bazı durumlarda, duvarlar bittikten sonra banyo değiştirmeniz gerekebilir ve daha sonra boşluklar vardır.

   küvet altında Havalandırma son derece zayıftır. Durgunluk olumlu bir mikro kalıpları gelişmeye başlar gerçeğine götürür. Kalıp, küvet ve duvara sadece arasındaki boşlukta onun karanlığın görünümünü bozar, aynı zamanda odadaki havayı bozar. Karanlık ve sümüksü plak gözle hemen görünür değil, ama hatta zorla havalandırma ile nemli ve çürüme kokusu her zaman hissedilecektir. Özellikle sıcaklık odasında yükseldiğinde. Ve koku ek olarak, kalıp kendilerini vücuda girer ve bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir sporlar.

   Bu açıklama yeterli olacaktır, ama estetik faktör vardır. merhem bir sinek olarak banyo çevre üzerinde dekor olmadan yarık, güzel yenileme izlenimi bozar.

   Evet, eski moda yolu, böyle bir boşluk basitçe harç geçiştirmeye edilebilir. Bunun Kuruduktan sonra, baskın bir renk boyayın. Ama bir sınır kullanmanın fizibilite kimse sorguya böylece çirkin.

   Birçok önerileri arasında seçme güzellik ve incelik için arzu değil, aynı zamanda materyallerin geçerli bir kombinasyonu ve kaldırımın duvarla sadece dikte edilmelidir. Duvarlar plastik astar, hatta son derece güzel ve zarif granit kaldırım süslenmiştir Örneğin, bir inek bir eyer gibi görünecektir.

   Bunun için ilk önce sınırların her türlü derecelendirilmesi yürütmek gerekiyor. Aynı zamanda, en objektif değerlendirme, sınırın malzeme olacak bölümü. Ve böylece, hepsi iki geniş kategoriye ayrılır:

   kauçuk ve paslanmaz çelik (paslanmaz çelik) sınırları sıyrılın. ayrıntıları dikkate alınmayacaktır çünkü onları Montaj, profilin diğer türlerinden temelde farklı değil.

   Bütün sınırların olan ortak bir özellik son derece düşük su emme olduğunu. Ayrı ayrı, sen maden türlerinin bordür esneklik yok, ama polimer herhangi bir açıda bükülebilir söyleyebiliriz. Bunu yapmak için, sadece kaynar su içinde ısıtılması gerekir.

   Bu arada, belirli bir banyo için sınır seçimi sorusu özel estetik uyumluluk ve duvar ile küvet arasındaki boşluğun boyutları neden oldu. tabanına sınırı tespit açısından farklı malzemelerin uyumluluğu, kabul edilmez. Tutkal gerekenleri herhangi bir şey olabilir. Bu nedenle, sınır esasına her tür düşünün.

   boşluk boyutuna bağlı olarak, boşluğu kapatmak için birkaç farklı yolu vardır.

   1. 3 mm yarık genişliği ilk olarak bir silikon dolgu ile doldurulur ve kurutmadan sonra, yer, bir sınır süslemek için zaten mümkündür.
   2. 25 mm'ye yarık kadar doğru sınır derhal kapatın. Ama aynı zamanda, banyoya kaldırıma seçerek, unutma: Banyo için sınır genişliği yarığın genişliğinden daha üç kat daha fazla olmalı! Bu kural sınır küvet etrafında kenarında 2/3 olmasını sağlar. Bu düzenleme kuvvetlendirmek sağlayacaktır.
   3. en fazla 3 cm'lik boşluk, ilke olarak, artık bir boşluktur. Bu çözüm dökülerek uzaklaştırılmalıdır. Bu amaçla, banyo altında çözelti ile doldurulmuş kalıp ve çentikler bir cameo yapar. Bu durumda, epoksi reçine esaslı bir çözüm kullanmak en iyisidir. Bunlar çimento-jips karışımlarından ayırt özellikler sergiler. Ve bu çözümün kurutulduktan sonra, kaldırıma döşeme yürütmek mümkündür.

   ufuk kaldırıma yerleştirilen edildiği açısı - bir ihtar bu çalışmada yoktur nedir? 45 ° net bir açı bileşiminde şiddetini vurgulamak ve suyun daha iyi bir drenaj katkıda kazanacağı açıktır. boşluk yeterince büyükse, o zaman koydu dekoratif sınır sıhhi aksesuarlar için raf olarak hizmet verebilir. Ve böyle bir dik yüzeye üzerinde olmayacak tutmak için bir şey değildir. Bu nedenle, en fazla 5 ° 'den bir açıyı, "bir taşla iki kuş vurmak." Olabilir İlk olarak, su haddeleme damla bu açı yeterlidir, ve ikinci olarak, kayma hijyen bu açı küçük olacaktır. Teknolojinin Yachnoe daha anlayışlı video izleme ile elde edilebilir.

   Seramik, mermer ve granit özellikleri aynı frenlemek. Ama kolaylık, en sık dikkate alacaktır - kiremitli.

   Seramik sınırları olarak, yaygın iki özellikleri vardır. Birinci - ikinci dayanıklılık - kırılganlık. Ve tüm bu nispeten yüksek bir fiyata. Bitirme malzeme bu segmentteki fiyatlarındaki hızlanma inanılmaz geniş olmasına rağmen! Yani, 30-35 cm 6 ölçme, yerli üreticileri engellediğini 30 ruble / parça için satın alınabilir. Ve İtalyan üretiminin aynı bölümü, 24.000 (!) Ruble / parça mal olacak. Seramik Boncuk profili Corda Platin yaklaşık 180 p / pc mal olur.

   Seramik friz ihtiyacını yüklemek için:

   • Seramik sınır (boyut 35x35 mm can, uzay izin verirse).
   • Clay.
   • Temiz bir bez.
   • Beyaz ispirto.
   • Lastik spatula.
   • Lazer seviyesi.
   • Gönye.
   • (Bir kesici disk veya bolgarka) Seramik.

   Gerçek bir fırsat, ev yapımı vekil veya seramik karo sınır koymak yoktur. Bunlar banyoda duvarlarını süsleyen çinileri, yapılabilir. Ama rezerv cetvel, kalem ve zımpara bezi içinde çini ve (kesme tekerleği ile öğütücü) kiremit kesici yeterli sayıda olması gerekir.

   elleri banyo için bir sınır koymak için, kiremit gerekli mesafeye dikkat edilmelidir, bir çizgi çizin ve istenilen bölümünü kesti. kesik kenar zımpara işlenecek.

   Hazır her şey var, o zaman başlayabilir. Önce banyoda direkt lazer seviyesini yüklemelisiniz. duvara bitişik pervaz kenarı 5 mm yükseltilmiştir, böylece yatay kiriş ayarlayın. Zaman 5-6 cm boş genişliği, sadece 5-8 ° lik bir açı yapacak. Şimdi smear tutkal frenlemek ve dikkatlice yerine ayarlayın. Dikey lazer ışını düzeyini korumak için yardımcı olacaktır. ilk taşı yükledikten sonra, benzer bir ikinci ve daha sonraki devam etmek.

   açısal fayans hakkında söylemek gerekir. unsurları İstenirse indirimde bulamazsınız, ancak banyoda köşeyi alabilirsiniz: oluk kendi ellerini frenlemek yapmak. Bu karo işaretler gerektirir ve bir gönye kutusu kullanılarak bir 45 ° 'lik açılı taşlama yıkanmış.

   Kuruduktan sonra, yapışkan enjeksiyon başlayabilir. Bu karolar arasında enjeksiyon yanı sıra yapılmalıdır. Ama burada derz dolgu bileşimini satın alma lateks bazlı bir karışımını seçmeye çalışın. Bu mükemmel su itici özellikleri ve mükemmel yapışır.

   hayal göstererek Banyoya tek bir kompozisyon oluşturarak, çerçeveli ayna yapabilirsiniz.

   ucuz bitirme malzemeleri olmak, plastik bordür banyo daha geniş bir aralığı vardır. Özellikle, onlar:

   • İç (karo ile birlikte monte edilmiş).
   • Dış (fayans sonra yüklenir).
   • İki parça (ikili profil) oluşan.

   Bu sınırlar her kendinden yapışkanlı olabilir. Genişlik 30-50 mm 'ye kadar değişir. Bu ürünler için Tek standart uzunluk yok. grubu bordür ya da uzun 1.8 m, 3 m olabilir. Bu elemanın yüksekliği tabii ki küvetin yüksekliğine bağlı olarak değişir. Bu nedenle şeritlerin toplam uzunluğuna bir ödeme kulak alma. durum fiyatları ile benzerdir. kaldırımdan ayrı içeren bu tür bir kit, banyosunun minimum değer ve bir saplama köşeli elemanlar, 250 p başlayan. En basit çıkışında. Bu kategori, birçok ustalar tarafından takdir edilmiş olan "kırlangıç" kolaylık ve güzellik profiline de geçerlidir. En popüler firmalarının profil plast, profiller ve kolpa san, MAKROPLAST ilerleme olduğunu.

   kurulum için gerekli:

   • Bir banyo için plastik sınır.
   • Silikon mastik.
   • Demir Testere (onun küçük dişler).
   • Gönye.
   • Kalem.
   • Rulet.
   • Aseton (çözücü).

   Eğer incelemeleri görüntülemek, bu tür bordürler çok kolay sopa çıkıyor. İlk toz ve nemin kuru işyeri sildi gerekli temizleyiniz. Daha sonra, plastik üzerine koymak ve 45 ° 'de olan stuslo üzerinde bir kaldırım kesmek, istenen uzunluğunu ölçmek için gereklidir. Ne olursa olsun kendinden yapışkanlı kaldırımın kenarında olup olmadıklarını nedeniyle, silikon dolgu macunu ek kullanılmasını öneririz. Bu bağ gücünü artırmak ve su direnci ek garantisi olarak hizmet edecektir. Daha sonra banyo için sınırına silikonu uygulamak ve yuvaya da sokabilir.

   Aksesuarlar ve bordür inşaat malzemeleri satan herhangi bir mağazada satın alınabilir. Eğer köşelerine bir kenar plastik satın almış, sonra yer bu öğeleri yüklemek, bağlantı şeritler. Eğer değilse, iki plakalar arasındaki ortak ek silikon dolgu ile yapıştırılmış. İkinci durumda, başarısız eleman mastik kavramış değil yalnızca kullanılabilir yinelemek.

   Esnek sızdırmazlık yapışkan bant

   Bu küvet ve duvar arasındaki boşluğu kapamak için en ucuz ve en kolay yoludur. Bu sızdırmaz etiket 150 mikron kalınlığında yüksek yoğunluklu polietilenden imal edilir. Bu bantlar üreticisi arkasında butil yapıştırıcı yaşadı. 2 yıl fasya kurdele Raf ömrü. Bu seramik sınırına göre çok az olduğunu, ancak bu düşük bir fiyata tarafından tazmin edilir. Bu tür bantlar maliyeti uzunluğu rulo, 3.5 m 100 ruble başlar.

   Esnek sızdırmazlık yapışkan bant yapıştırılması için, ihtiyacınız olacaktır:

   • bant kendisi.
   • Silikon mastik.
   • Aseton (ya da herhangi bir çözücü).
   • Temiz bir bez.
   • Bir bıçak oluşturma.
   • Kalem.

   yapıştırılması önce, işyeri hazırlamak için gereklidir. boş bant yapışacaktır Yüzey, iyice temizlenmiş ve bir çözücü ile yağı alınmış. Sonra çizgi şiddeti uymak için yatay bir çizgi çizmek gerekiyor. Silikon mastik yuvası boyunca yürüyüş ve boşluğu doldururlar. Ancak bundan sonra, sen kurdele kaldırıma yapıştırma başlayabilirsiniz.

   Küvet kenarına başlangıcını Yapıştırma 15 cm'den fazla. olmamalıdır yapışkan tabakadan alt-tabakanın çıkarın. bandın bir tarafında karşı basıldığında çok sıkı olduğunu ve (göründükleri varsa) herhangi bir hava kabarcığı sıkmak. Önemli: bandı germeyin! Tuvalete köşesini ulaştığında, yavaşça bandı eğilip yapıştırılmak üzere devam ediyor. O küvet kenarına ulaştığında, şerit kesilir ve silikon dolgu ile kenarlarını işlemek.

   Köşelerde katlama görünmelidir. Bir bıçak yapısıyla kesilmelidir. dolgu malzemesinden ince bir tabaka ile kesilmiş yağ yerleştirin ve 2 cm Kurdele genişliğinin bir şerit kesilir., dikiş kapatın.

   çalışmadan sonra, tedavi için günlük bütil yapışkan sağlar.

   Bu malzeme, lavabolar için kullanılabilir. Bu durumda önemli bir avantajı unsuru çıkmak kendinden tutkal olasılık

   Köpük süpürgelik küvet ve duvar arasındaki boşluğu sızdırmazlık için tasarlanmış, ancak olmasa da başarılı oldukları ve bu görevi yönetmek. Onların avantajı:

   • Düşük fiyat (15 p / MP.).
   • Yaygın kullanılabilirlik.
   • performans Kolaylığı.

   Tabii ki, köpük ve olumsuz nitelikleri bölüm vardır:

   • Kırılgan.
   • şok ve çökme yükleri (sıkıştırma) dayanamazlar.

   Ama tüm bunlara, yerini aldıkları kolaydır, bu yüzden isterseniz, küvet ve duvar arasındaki boşluğa onları koyabilirsiniz.

   Gerekli çalışmak için:

   • Köpük köşesi.
   • Silikon mastik.
   • Bir bıçak oluşturma.
   • Gönye.
   • Kalem.
   • Rulet.
   • Aseton (çözücü).
   • Temiz bir bez.

   Çalışmaya başlamadan önce, banyo işlem görmüş yüzey ve duvar toz, nem temizlenir ve aseton ile yağı alınmış. Sonra istenilen uzunlukta şeritler dışarı ölçmek ve bir bıçak yapımı ile kesmek gerekir. Banyoya kenarında tutkal başlarsanız, odanın köşesinde, kesim 45 ° 'lik bir açıyla olmalıdır. Bu görev ile başa çıkmak için size gönye kutusunu kullanabilirsiniz. Uyarı: ilk öğeyi yapışmasını önce, ikincisini hazırlamak emin olun. aşağı yıkadı ve bağlantı doğru olduğundan emin olun.

   Şimdi kaldırım banyo mastik köpük yayma ve koltuk takmak için gereklidir. Nazikçe ama sıkı bir temiz bir bezle silme konuşan macunu basın.

   Benzer şekilde, tüm elemanlar yapışmasını gerçekleştirilir. işi bittikten sonra, mastik tedavi olmak için zaman izin verin. İPUCU: Kuruduktan sonra, mastik köpük lateks sınır boyanabilir. Bu, tüm dekoratif tasarım düzgün bir kaplama verecektir.

   akrilik kullanımı da dahil, bir banyo için herhangi sınırında çalışırken, biz silikon dolgu macunu kullanılması tavsiye edilir. Kişisel deneyim, biz bu işi almak için tavsiye edebilir Akvaryum silikon. Çok iyi küvet ve duvar arasındaki boşluğu sızdırmaz kullanılabilen özellikler sahiptir.

   Faydalı makale? Hızı ve benim sık kullanılanlara ekleyin!

   Nasıl Bir banyo için plastik bir sınır yüklemek için?

   Bir banyo için plastik bir sınırı olarak iç Bu gizli detay, çok dikkat çekici değil. Bu arada, çok önemli bir işlevi yerine getirir. Sonuçta, bu sınırlar dekoratif amaçlı değil, aynı zamanda banyo kenarına ve duvarın oluşturduğu boşluğa akan suyu engellemek amacıyla sadece kurar. Yani bordürler odadaki nem seviyesini azaltmak ve kalıp yayılma riskini azaltmak için yüklü.

   Banyo - Oda çok özeldir. Burada hava nemli ve kaplamalar genellikle su spreyi almak Ardından her zaman su kullanmayın. Bu koşullar, kalıp içeren çeşitli mikroorganizmalar, gelişimi için en müsaittir.

   Banyoda onarım yaparken nedenle, nem seviyesini azaltmak için her şeyi yapmaya çalışıyor. Bu amaçla, suya dayanıklı yapı malzemeleri, farklı nem itici emprenye kullanan tüm eklem ve kavşaklar mühür. Sitesi koruma banyo duvar bağlantısı, tuvalete plastik süpürgelik kullanabilirsiniz.

   plastik kenar banyo tipleri

   Üreticiler polimer kerbs birkaç çeşit üretmek:

   • Bir köşeye olarak yapılandırılmış PVC veya akrilik Sert sınır.
   • şeritler şeklinde kullanılabilir bir banyo için yumuşak Silikon sınır, bir rulo içine yuvarlandı.

   polimerik bordür büyük avantajı - onların su direnci ve uygun fiyat.

   İpucu! plastik sınırını yüklemeden önce silikon dolgu ile boşluğu doldurmak için tavsiye edilir.

   yazı tipini yüklerken dayanak alan mühürleme en popüler seçenek banyo için plastik bir sınırdır. seçeneklerin avantajları içermelidir:

   • Çok yönlülük. Takma plastik braketler duvar dekorasyonu her türlü olabilir. Bu karo yapıştırılmış olabilir ama duvarlar plastik paneller ile dekore eğer özellikle uyum kenar bu tür bakacağız.

   • Kolay kurulum. karo sınırın kurulum ise - değil kolay bir görev, plastik montaj aparatı İnşaat aletlerin elinde tutulan olmamıştı oldukça yetenekli bir adam. kendinden yapışkanlı süpürgelik yüklemek için bile kolay.
   • İyi performans. Sınır su korkmuyorum plastikten yapılmış, o banyoda nem ve sıcaklık dalgalanmaları tolere etmek kolaydır. Buna ek olarak, plastik kalıp geliştirme dayanıklıdır.
   • Kolay bakım. Plastik köşe neredeyse bakım gerektirmez. Sabun plak ve kir kaynaktan kolaylıkla su ve deterjan ile temizlenebilir. Ancak, plastik sert (metalik) temizlemek için önerilen ya da Keseler kaba aşındırıcı parçacıkları içeren anlamına gelir değildir.
   • Ekonomik. Bu malzemeler demokratik fiyata sahip olarak zaman banyoda bütçe onarım, kendinden yapışkanlı esnek kaldırıma veya sert plastik köşe seçmelisiniz.

   Banyoda plastik sınırını takma

   PVC banyo bir sınır nasıl ayarlanacağını düşünün.

   Bunu iki şekilde sınır ayarlayabilirsiniz:

   • karo altında, bir kaidenin montaj duvarlarında bitirme işten önce yapılır yani.
   • fayans üzerine. Bu durumda, dolap kurulum duvarları üzerinde nihai bir kaplama üretir.

   İpucu! Eğer süpürgelik özel bir türü satın almanız gerekir, çünkü hemen yükleme işlemi karar vermeniz gerekir. bir kiremit kurarken bir delikli üst duvar ile bölgeyi elde edilir.

   Kaide montajı için yapıştırıcı aşağıdaki gereksinimleri karşılaması önemlidir:

   • Tutkal yapıştırma plastik için uygun olmalıdır.
   • bileşim, hızlı bir şekilde kavramak gerekiyor. Birincil yapışkan katılaşma 10 dakikadan fazla gerekiyorsa yükleyici uzun süre duvara bastırdı kaide tutmak zorunda kalacak, çünkü montaj aparatı, karmaşık bir girişim olur.
   • bileşim, şeffaf olmalıdır. Biz yüzeylerine parçaları basıldığında yapıştırıcı parçası gerçekleştirecek olasılığını ortadan kaldıramaz. renk kompozisyonunun kullanımı büyük ölçüde dış yüzeyine zarar verebilir.

   İpucu! Hoparlörler, damlacıklar sadece mekanik olarak birincil kurutma sonrası çıkarılabilir yapışkan. Yani, dikkatli dondurulmuş damla kırtasiye bıçak bıçağı çıkarmak için gereklidir. bunlar plastik yüzeyine zarar gibi bu amaçlar için çözücülerin kullanılması kesinlikle yasaktır.

   küvet ve onarım ve yeni banyo kurulumdan sonra monte duvar arasında sınır, hazırlık faaliyetleri aşağıdaki gibidir ise:

   • Yüzeyler toz temizlenir.
   • Ne zaman bir alkol ya da aseton yüzeyi tercihan yağdan arındırılır.
   • Bir saç kurutma makinesi ile kuru eklem yerinde Ardından veya doğal olarak kurumaya zaman tanımak.
   • boşluk silikon dolgu ile doldurulur.

   İpucu! Ne zaman dolgu maddesinin uygulanmasını sabitleme aracı kullanmak için. dolgu eşit ve ek katmanların ihmal oluşumu olmadan uygulanmalıdır.

   Bu durumda, eğitimin ilk aşamasında, tekrar set kaldırım plastik banyo eski kapağını çıkarmak gerekirse eğer:

   • Eski kaide dikkatlice mala ile ayrılmalıdır.
   • Bunun altında kir varsa, o zaman bıçak veya aynı spatula temizlemek gerekir.
   • Kalıbın iz saptanması üzerine, mekanik işlemleri gerçekleştirdikten sonra depolar stroytovarov satın alınabilir antiseptik çözeltiler ile dayanak ile muamele edilmelidir. Uygulama bir antiseptik ona talimatlara göre yapılmalıdır.
   • eski macunun izleri arasındaki eklem, daha sonra mekanik yollarla bunları kaldırırsanız her zaman mümkün değildir. Bu durumda, özel yıkama kullanılması önerilir.
   • Yağı alınmış ve kurutulmuştur arayüzü temizlendikten sonra.
   • rulet vasıtasıyla ölçümler banyo jant üretin.
   • süpürgelikler ölçülen mesafe ölçülür.
   • metal bir demir testeresi kullanarak bir sınır olarak kesin. bölümlerin uçları 45 derecelik bir açı ile işletilen en kaidenin her iki uçlarında, daha iyi köşelerde frenlemek uygun. gönye kutusu kullanmalıdır düz bir kesim gerçekleştirmek için.
   • Kontrol ölçümü için yerinde plastik küvetler için yığılmış pervaz.

   İpucu! banyo ve baza tutkal üzerinden çıkıntı yapan duvarları korumak için maskeleme bandı şeritlerinin yüzeyi üzerine yapıştırılır. Kontrol ölçümü sırasında rahat olun. sopa bandı - Bir el kaide ve ikinci tutmak gerekir.

   • Tutkal katta tüm yüzeyine uygulanmalıdır. Damlatma yapıştırıcı yanlıştır.
   • tahta yerine koymak ve primer yapıştırıcı yüzeyine doğru bastırılmış Süpürgelik set bekliyor.

   • Daha sonra, ikinci seti kaide gibi.
   • yüzeyler plinthoslu eklemlere yapışkanın tam olarak katılaşmasından sonra, saydam bir silikon bazlı dolgu malzemesinden ince bir tabaka uygulamalıdır.
   • sızdırmazlığı uygulaması bir gün sonra tuvaleti kullanmak için başlayabilir.

   kendinden yapışkanlı bant Curb - bu çok hızlı bir şekilde çevresinde boşluk yama hangi vasıtasıyla, mevcut bir malzeme. frenlemek bu versiyonu esnektir, bu yüzden banyo, örneğin dairesel gibi standart olmayan bir şekle sahip olduğunda bile, mükemmel.

   Fillets bant farklı genişlikteki imal yüzden satın almadan önceki seçilen varyant tamamen banyosunun kenarındaki boşluğu kapatmak mümkün olduğundan emin olun. aşağıdaki gibi kaldırım bant montajı olma:

   • Yüzey katı plastik çerçeve montaj durumunda olduğu gibi aynı şekilde hazırlanır;
   • boşluk (yalıtkan tabaka, izin vermek için gerekli olan) banyo sızdırmazlık kenarında kapatılır;
   • Bant bir yapışkan tabakası, fakat güvenilirliği daha kullanılan yapıştırıcı türü "sıvı çivi" olabilir;
   • Önce bandı istenen uzunlukta ölçülmesi ve daha sonra yavaş yavaş yapışkan kaplama tabakası, koruma şeridinin çıkarılması ile uygulamayı başlatmak için gerekli olan;
   • Bant çok sıkı o plastikten yapılmış bir spatula kullanılması önerilir bir köşe oluşturması duvar ve banyo kuruluna basılması gerekir.
   • bandın köşelerinde üst üste yapıştırılmış.

   Plastik - banyo bitirme için pratik materyal. O nedenle, uygun bir fiyata sahip, su geçirmez iyi görünümlü, yeterince güçlü ve. Bu nedenle, gerekirse, sen plastik pervaz kullanabilirsiniz banyo duvar bağlantısı sızdırmazlık gerçekleştirmek, oldukça bağımsız yükleyebilirsiniz hepsi fazlası.

   Yorumlar kapalıdır.

   © ı Vannoy.ru, 2014-2017 - Bütün banyoda onarım hakkında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 81 = 89