Banyo plastik paneller dış kılıfı

Nasıl banyo plastik paneller kınına dolu - brifing

PVC paneli - bir dayanıklı, güvenilir ve pratik bir malzemedir. Onlar zorlu ortamlarda kullanım için idealdir. boyut ve doku çeşitli özgün tasarım iç modern ve şık bir yapmanızı sağlar. Buna ek olarak, pek güçlük çekmezler Yükleme bittikten, herhangi acemi webmaster için çok uygundur.

Avantajları ve plastik paneller dezavantajları

Modern PVC şeritler pazar mümkün bile en titiz müşterilerin uygun bir model bulmak mümkün kılar. Ancak, yeni başlayanlar genellikle belirlemek zor olabilir. hatalardan kaçınmak için, çubukların özellikleri ve çeşitlerini okuyun. ucuz seçenekler gerekli mukavemeti farklı ve çok hızlı bir şekilde rengini kaybetmez olarak, kalite belgesi ile sadece ürünlerini düşünmelisiniz.

PVC çıtalar aşağıdaki avantajları daha fazladır:

 • neme karşı direnci yükseltilmiş;
 • kurulum kolaylığı;
 • yangın güvenliği;
 • hijyen;
 • hayat boyu terimler;
 • zararlı mikroorganizmaların direnç.

Dayanıklılık plastik paneller kalınlığı ve kaburga miktarlarına bağlıdır

Bu materyalin bir ciddi bir sakınca, çünkü çok dikkatli bir şekilde paneli taşımak için gerekli olan şeyleri, şoka instabilitedir. tesisine uygulandığı gibi, kaplama panelleri parlak veya mat olabilir. desenleme teknoloji ürünlerinin üretiminde kullanıldığı şekliyle basılan veya film yapılabilir. Pazarda belli bir standart boyutlarına sahip malzemeler vardır. 27-30 cm, genişlik - - 2-3.5 cm bu plakalar kalınlığı 8-10 mm uzunlukta olabilir.

malzemenin mukavemeti esas olarak kalınlığı, ve bunun içine yerleştirilir kenarların oranından etkilenir. Ürün taşıyabilecek olmasını sağlamak için, parmak yüzeyinde tıklayın. Bu şerit sarkmaya başlayan Eğer bu kadar uzun hizmet etmek mümkün olmayacaktır. Onların kaburga bir atılım veya deformasyon bulursanız, banyo bitirme için plastik duvar panelleri almayın. Ayrıca, yüzeyde bulanık desenli malzeme satın gerekmez. Bunu bulursanız ürünü almayın barda biraz farklı renk farklı yerlerinde kapsama. Aynı ön tarafta çizilme ve plakalar boyutlarda tutarsızlık olan ürünler için geçerlidir.

Ne hesaplamalar kırpmak gerekecek?

Değil fazladan ödeme ve mağaza etrafında birkaç kez çalışmaz, senin için gerekli malzeme miktarını hesaplamak. Slats çeşitli pozisyonlarda sabitlenebilir. Dikey, sabitleme için, odanın çevre uzunluğunu ölçmek açıklıkların genişliği toplamına uzak almak ve panellerden birinin genişliği ile bölmek gerekir. sonuca göre 3-4 fazla yedek ürünlerini eklemeyi unutmayın.

malzemeyi almadan önce doğru miktarını hesaplamak gerekir

1

Banyoda kaplama yatay montaj yapılır, binanın alanını ölçmek kapı ve pencere açıklıkları alanını çıkarmak ve bir kayış alana göre bölmenizdir gereklidir. o keserken epey alacak olarak Rezerv, malzemenin en az% 10'unu satın almak için gereklidir. plastik ile duvarları süslemek için, sandık üretimi için komponentlerin ve bağlantı elemanları sayısı tahminlerini yapmak gerekir. Bunu yapmak için, duvarlar adım sandıklar ayrılır - genellikle yarısından fazla olmayan bir metredir. Elde edilen sayı oda çevre ile çarpılır. sayısına sonucu açıları yüksekliğini ölçmek ve çarpılması sonra istenen görüntüleri açısal profilleri olsun.

plastik paneller ile banyo Dekorasyon birçok popüler şekillerde yapılır: tutkal, vida ve özel uzun klyaymerami üzerinde. Birinci yöntem, sadece durumlarda oda duvar yüzeyi tamamen düz ve pürüzsüz burada uygundur. çözüm için, evrensel bir araç özel yapışkan kullanın Moment-montaj ya da sıradan sıvı çivi.

tutkal kullanarak önemli ölçüde yapmanız gerekmez çünkü, kurulum maliyetini azaltmak ve sandık güçlendirmek. Buna ek olarak, hatta yeni bir yaklaşım plastik paneller, terbiye bu yöntem. Ancak, çeşitli dezavantajları vardır - oldukça zor olacaktır ürünü sökmeye ayrıca tamirat ile Hasarlı öğeyi yerini alamaz.

vidalarla montaj çok uygun ve güvenilir bir yöntem olarak kendini kanıtladı. O mükemmel bir şekilde düz bir duvar anlamına gelmez. onarım işlemleri bir tornavida gerektirir için, onsuz çünkü, montaj çok uzun zaman alabilir. sakıncaları arasında dayanıklı ahşap çerçeve üretmek için ihtiyaç vurgulanmıştır. Nedenle odanın etrafında ışın satın alımı ve kurulumunda para harcamak gerekir.

En optimum üçüncü bir seçenek olarak kabul edilir. Klyaymery hızlı ve güvenli bir çıta yüzey ve yüzey üzerinde şerit tutmak için uzun bir süre için panelini eklemesine olanak tanır. Metal profil malzemesi olarak tutma yapısını yapmak için alınır. Böyle bir ihtiyaç varsa, hızlı bir kırık veya çizik paneli yerini alabilir. onarım söküm bitirmek ve çok zaman almayacaktır.

Hazırlama araçları ve çalışma yüzeyleri

banyo astar önce plastik paneller çalışmaları için gerekli olan her şeyi hazırlar. İhtiyacınız olanlar:

 • bant ve bir kalem ölçülmesi;
 • kare ve seviyesi;
 • Plastik profil veya ray;
 • tornavida ve çekiç;
 • Antiseptik yağlayıcı;
 • tavan pervaz ve mastik.

Duvarlar eski kaplamaların temizlenir ilk şey

Başlamak için, eski kaplamanın duvarlarını temizlemek için emin olun. Mümkün en küçük boşluğu mühür yüzeyi hizalamak ve antifungal astar onları tedavi emin olun. Genellikle, yüksek nem oranı olan yerlerde ortaya çıkar küf oluşumunu önler.

düzeyine göre kesinlikle yapısını koruyarak takın. Her ray ölçmek için değil, duvar yüzeyindeki işaretler koyun. çıtaları daha az sayıda 2 cm zemin üzerinde bulunduğu için. Bu yükseklikte ve üzerinde seviye harcaması bir yatay çizgi olan bir kalem noktasına yerleştirin. Duvarın üstündeki de yapın. Üst çizgi tavandan 2 cm bir mesafede bulunması gerekir. Bundan sonra, bu konum işaret ayarlanır, alt satırında 40 cm ölçmek ve en kalan işaretleri yerleştirin. Onların sayesinde çevre duvarları etrafında paralel çizgiler gerçekleştirin.

kayışı sandık kesinlikle dik konuma takın. Yatay çerçeve tersi dikey kılıf ve gerekmektedir.

sandıkları ve plastik paneller yükleme

Banyoda onarım için bir tahta sandık kullanırsanız, o zaman tüm ahşap çıtalar antiseptik tedavi yüklemeden önce. 50 cm mesafe ile matkap delikleri markalama ve ardından raf uygulamak ve yatay olarak aynı hizaya doğrultuda. dübel ile bağlı raf sonunda. duvar kablolama varsa o demiryolu üzerinde çıkıntı kalmaması, bu kelepçeler ile güvence altına alınmalıdır.

girişinde köşe en uzak yer alan ilk bar. Burası en belirgin olarak kabul edilir. Gerekirse, panel uzunluğu boyunca testere ile kesilmesi gerekir. Bir kenar yan kalıp köşe uygulanır içine sokulur ve kasanın arka tarafına tespit edilir. ikinci parça, birinci, yoğun presin montaj yuvasına yerleştirilir ve çerçeve raylarına sabıtlenmiştır. eklem silikon yağı ile yan kenarlarının kayışları montajından önce, kapatıldı maksimize etmek. Tüm ürünler aynı bağlama vardır.

bir delik şeritler ve kurulumdan sonra priz ve anahtarların altında, bu alanlar plastik kutularını kapatmak gerekir. son panel çoğu zaman genişlik Döşeme gerekir. Başlamak için, duvara karşı onu denemek bir kalemle çizgi işaretlemek ve demir testeresi ile tüm fazlalığı kesti. PVC paneller bitirme sonunda pervaz yüklemeniz gerekir. Bunlar yüzey pürüzsüz hale ve paneller arasındaki dikişleri çatlaklar gizlemek için yardımcı olacaktır. Kalıplar bitirme malzemeden birlikte veya ayrı olarak satılabilir. Onların basit tasarımı oda daha çekici ve düzgün yapar yuvaları, iki panelin kenarları eklemek sağlar.

elleriyle tavana tüm çevresi sonunda dekoratif kalıp set ve zemin çevre üzerinde plastik pervaz ekleyin. Bu çalışmada, banyo tamamlanır. Sağlanan dikkatli operasyon uzun süre duvar onların çekici bir görünüm korur.

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

kendi elleriyle banyo plastik lüzümler (adım adım talimatları)

Geleneksel dekor banyo karo ile birlikte, daha da cazip plastik paneller ile kaplı hale gelir.

Bunlar yüksek mukavemet, uzun ömür, pratiklik ve kurulum kolaylığı ile karakterize edilir.

kendi elleriyle banyo plastik lüzümler - Mümkün hızlı ve ekonomik dışarıdan yardım katılımı olmaksızın binayı donatmak için yapacak karlı bir seçenek.

PVC panellerin üzerine giderse, böyle bir malzeme ile aşina olmayan müşteriler, onun anahtar yararları hakkında bilgi edinmek için ilginç olacak:

 • nem ve sıcaklık değişimlerine karşı yüksek direnç;
 • mukavemet ve aşınma direnci;
 • Çevre dostu;
 • yangın güvenliği;
 • renkler ve dokular Geniş seçenekte;
 • Kolay ve uygun fiyatlı montaj;
 • düşük fiyat

Böyle bir malzeme kullanılması, onlara ücretsiz erişim sağlarken, odadaki tüm iç iletişimi gizlemek için daha kolaydır.

Gerekirse, montajdan önce, banyo ek izole edilebilir ve ses geçirmez, bu seramik karo ile her zaman mümkün değildir.

Dahası, hasarlı parçalar kolayca servis yerini alabilir.

Aşağıdaki parametrelere özel önem vermelisiniz satın bir kalite ve güvenilir malzeme seçin.

Yivlerin sayısı. Daha büyük bir sayı, ürünün arttırılmış mukavemet temin etmektedir. Kaburga herhangi bir bozulma ya da başka mekanik hasar yok.

Ön yüzeyi. O dalgaları veya düzensizlikler olmayabilir. berrak ve parlak - Buna ek olarak, tüm öğeleri pürüzsüz renk ve desen olmalıdır.

Boyutlar. Tüm ürünler aynı uzunluk ve genişliğe sahip olması gerekir. Ne zaman satın tüm paneller aynı partiye ait olduğunu kontrol ediniz olmalıdır.

banyo astar plastik sırları seçim. bakınız:

Bir kumaş seçtikten sonra kurulum aşamasına geçebilirsiniz.

Hazırlık araçları, hammaddeler

Orijinal dekorasyon malzemesi zaten satın aldıysanız, o zaman gerekli araçları hazırlamak sadece kalır.

gerekecektir çalışma bu tip gerçekleştirmek için:

 • Perforator veya elektrikli matkap;
 • tornavida;
 • İnşaat zımba;
 • seviye;
 • rulet
 • Elektrikli jig;
 • Sıvı Çiviler veya yapıştırıcı karışımı ile gerçekleştirilmektedir.

Yüklemeye başlamadan önce, hammadde gerekli miktarın bir hesaplama yapmak gerekir. hesaplamalar dikkate banyo alanı ve bar alanı alarak yürütülmektedir.

Bir elemanın alanı genişlik x uzunluk (örneğin, 0.35 m genişlik, uzunluk - 2,5 m, bölge - 0.87 metre kare). malzeme miktarı, aynı panel alanı üzerinde taban alanı bölünmesiyle belirlenebilir (örneğin, (4.5 / 0.87) 5.1 U m² =). Bu durumda, biz 5 birimleri gerekir.

iki şekilde kullanılır kendi elleriyle bir bitirme banyosu plastik paneller gerçekleştirmek için:

 • Çerçeve - kasalar kullanılarak;
 • Yapıştırıcı - sıvı çivi veya yapışkan bileşim ile.

Duvarların hazırlanmasını ve gizli iletişim kurulum gerektirmeyen ilk yöntemde izin verilir.

Büyük tesisler için uygundur. İkinci yöntem, duvar hazırlanabilir ve aynı hizada olacak gerektirir. Bu tuvalet küçük banyo veya banyo için daha uygundur.

Mümkün yükleme yöntemini hem dikkate alacaktır, ancak her durumda, seçim sizin.

duvar yüzey hazırlanması. Bu yöntem duvarlar ve tavanlar hazırlanmasını gerektirmez için, eski boyayı sökmeye sadece kılavuz rayları tamirinde yüzey sertliğine temizlemek için yeterlidir.

Daha sonra duvar küf oluşumunu önlemek için özel mantar karşıtı bir madde ile tedavi edilmelidir.

Kurulum pas şeritler. Banyo daha pratik bir seçenek metal profil kullanmaktır. Çubukları aynı mesafede aynı düzlemde yer almalıdır.

duvar ve tavan gibi duvar ve zemin arasındaki eklemlerde de küçük bir boşluk (3-3.5 mm) olması gerekir. en az 30 cm - duvar şeritler arasındaki bir mesafe, tavan arasında en az 40 cm olmalıdır.

Bant şeritler zemine paralel bir vaziyette yerleştirilir.

Banyo yükleme PVC paneller dikey yöntemini kullanmak önerilir, bu görsel olarak oda genişletmek ve nem giderme işlemi uzatmak için kullanılır.

Yükleme tamamlandıktan sonra kaplama yüklemesini tiriz ile başlayabilir. başlangıç ​​ve bitiş - Kurulum başlayan profil şeritler ile başlar, bu köşelerde 2 tür gerektirecektir.

birinci panelin açı sabitleme oluğu başladıktan sonra bunun içine sokulur. Bundan sonra sandık ürünün kurulumu.

vida veya çivi ile yapılan kaplama panelleri kurulması.

Bir sonraki ürünün kendi oluk dar tarafına yerleştirilmiş olan birinci elemanı, ve bir son türü geniş bir yan oluk açısına montajı yapıldıktan sonra. Diğer tüm parçaları montaj benzer prensiplere yapılır.

unsurları arasındaki bağlantı pek fark eklemlerle, çatlak ve boşluklar olmadan, derli toplu olmalı.

kapı, pencere ve baştan başlamak tarafından gerçekleştirilen panellerin sıhhi tesisat montaj siteleri kurulumu civarında.

Son aşamada bağlantıları gizlemek için izin tavan ve süpürgelik, montajı anda.

Bu yöntem ön hazırlık ve duvarların terbiye gerçekleştirmeden önce yüzeyi tesviye içerir. Bu durumda, tüm yüzeyleri tamamen toz, kir, leke ve enkaz temizlenir. Yapıştırıcı bileşimi, ya da sıvı çivi düzgün duvara monte edilir kumaşın tüm yüzeyine uygulanır.

elemanların montajı saat yönünde banyo köşelerinden birine arasında gerçekleştirilir.

Eğer kesme ürünleri isterseniz önceden gerekli ölçümleri yaptı. Tüm ince işleri montaj çıtasının metoduna özdeş biçimde yürütülür.

Doğru tasarım çalışmaları gerçekleştirmek için nasıl Video raporu:

elleri ile banyo plastik lüzümler - bu sayede büyük ölçüde binanın onarımı için maliyetini azaltarak, herhangi acemi usta etkisiz hale getirebilir kolay ve uygun maliyetli bir süreç.

soc bu makale hakkında Arkadaşına söyle. ağlar!

kaynağına materyalleri kopyalayarak aktif link.

Banyo PVC paneller mantolama

Ben yani biz onun plastik paneller kınına edecek, banyo onarmak için size bir sinema dersi göstermek istiyorum.

Banyo PVC paneller mantolama

Neden PVC panelini tercih ettiniz? Bunlar yani pozitif nitelikleri, bir dizi var:

 • fiyatı. Plastik paneller diğer dekoratif malzemelerden çok daha ucuzdur;
 • deneyimi olmayan hatta bir kişiyi taşıyabilir kolay, hızlı montaj;
 • Modern plastik hijyenik ve ekolojik özellikleri. pürüzsüz bir yüzeye yana hiçbir gözenekler, o zaman mikro-organizmaları geliştirmek değildir;
 • çok çeşitli seçenekler. Bugüne kadar, fazlasıyla, bir tek renkli renk şeması olarak seçebilir, yanı sıra duvarlarda sanat bir bütün çalışmalarını oluşturun.

duvar karosu aksine, paneller karşısındaki ana şey hizalamak için gerekli değildir gelir - duvarların usulsüzlük tekrar edilmeyecektir kalın barlar, almaya ve yeni pürüzsüz bir katman oluşturur.

öncesi ve sonrası Sonuçlar

 1. Ölçüm ve malzeme hesaplanması.
 2. sandık yapımı.
 3. Kaplama.
 4. Headliner ve demirbaşlar yükleme.
 5. Tüm aksesuarları takın.

satın almadan önce, doğru, sandık oluşturmak için paneller ve çubuklar her ikisi de gerekli malzeme miktarını hesaplamak için gereklidir. Yukarıda da belirttiğim gibi Barlar, bu, onlar bükülmüş değildi mağaza seçmek dikkatli kalın en az 25 mm almak ve en iyisidir Duvarlar o zaman da eğrileri olacaktır. şöyle dışında panellerden biz ihtiyacımız ve bunların montajı için malzeme:

 • Profil Başlangıç ​​- ilk ve son kaplama şeritleri;
 • açıları - İç ve dış bir;
 • baza.

Montaj elemanlarının 3 metre uzunluğa sahiptir. PVC paneli 250 x 2700 mm arasında bir boyuta ve yaklaşık 2.5 metrelik bir tavan yüksekliğine sahiptir. Işın farklı olabilir - 1 ila 6 metre. ve Bu hesaplamalardan malzeme miktarını hesaplamak.

çubuklar arasındaki mesafe 40 cm'den büyük olmamalıdır. Tüm duvarlarda aynı yüksekliğe yerleştirilmiş seviyesi üst bar olarak yapmak o tavan tutacak. tavana sabitlenen üst çubuk 40 cm mesafeden çok geleceği, kiriş üzerinde. Yeni tavan yüksekliği dikkate tavan spot olacak ve onların yüksekliği hesaba duvarların kalınlığı almalıdır sandık yapımı sırasında. Genellikle 10-15 cm olduğu gerçeğini alınarak yapılmalıdır ve bir pano evimiz var, özellikle eğer delikler çok derin yapmazlar. Yalnızca bitişik odadaki onarım yapmak ve bu yağma eğer taş delme matkap ile temas ettikten sonra, duvarın bir parça ve duvar kağıdı ile diğer taraftan ikinci kalkıyor hoş olacaktır.

Ardından boru sandıklar için bir çerçeve yapmak gerekir.

Boru etrafında Sandık

Başlangıç ​​olarak bir gelecek kutunun sınırlarına dikey çubuklar sıkın geleceğin dikey açı onları bağlayın ve onu açısını kendisi bağlamak zorunda. Gelecekte kutusu boş alan çok içinde, raflarda ve gelecekte her türlü yapabiliyorsa kapağı koymak. tüm deterjanlara ve diğer ev kimyasallar için gizli dolap alın.

kasalar oluşturmak için önemli bilgiler

Şema PVC paneller montaj

Hemen her ayrıntıyı asmak nerede olduğunu hesaplayın. Buralarda da barlar düzeltmek gerekir ve bunlar aksesuar geri kalanı berbat ettin. Eğer yoksa, o zaman, bir şey gelecekte sorunlu olacaktır asmak çünkü duvar ve panel arasındaki mesafe 25 mm'dir.

Sonra sandıklar inşası çok daha hızlı gitmek ve zor olacak den dolayı, sizi ayıracak işlem kolay ve vidalı her panelden sonuçları daha memnun.

Marş profili bağlayın, bu mobilya zımba yardımı ile yapılır.

İç açısı dış açı Süpürgelik tavan

profil yerleştirme

PVC kapak ile giyinmiş ve bizim kasaya sabitleyin. tasarım güçlüydü için paneller kendilerini daha iyi odun küçük vidaları sıkın. Köşeye gelince, yine de, o ilk köşe zımba bağlanır ve sonra, mesafeyi ölçmek boyunca paneli kesip düzelttim. paneli, en az 3-4 mm olmalıdır kesiniz, doldurmak mümkün. İlk açı, daha sonra ikinci bağlantı paneli doldurun ve paneller arasındaki boşluğu hizalamak. Alt yapılan veya kaide veya aynı başlangıç ​​profili edilebilir. Geçen panel daha sonra aynı prensip için taşıma, ilk başlangıç ​​profili bağladıktan sonra zaten son panelle giyinmiş.

, dikiş duvarlar hakkında önemli bilgiler

 1. Eğer böyle benim fotoğrafta kanal bandını gördüğünüz gibi, bir şeyi kutlamak için gitmek gibi bir şey asmak Buralar İhtiyacınız. Bu gerekli, bu nedenle asılı nerede unutma. aynı su sayacı ve havalandırma delikleri için de geçerlidir.
 2. PVC veya petek vs. taşlama veya daire testere kesilebilir, ancak birleştirici gon vasıtasıyla bir bıçak kırtasiye ile kesilebilir, rahatsız etmemelidir. Gerekli uzunluğunu ölçün bir kare koyarak ve sıkıca sonra sadece kırmak ve ikinci duvar dorezaem, bir bıçak tutmak, hatta segmenti döner. kesim boyunca yerine hattının, aynı çubuğu vasıtasıyla mümkündür.
 3. Delikler teknik kapakları ve havalandırma sadece dorezaem bıçak, sonra köşe fazlalığı kesip olurdu köşe dorezaya değil, öğütücü kesmek daha iyidir.

PVC paneller yapılmış asma tavana montajı şeması

İşte aynı prensip - İlk kaide sıkın, o zaman paneli güçlendirmek başlar. Lambalar fotoğrafta görüldüğü gibi o, hareket ettikçe ayarlayın. Elektrik aksamında herhangi bir sorun önlemek için, davanın bilgisi ya da usta güvenle yapılmalıdır. Delik lambaları iyi bir meme ile matkapla yapılır.

Banyo altına ekranlar da panellerden kendi elleriyle yapılabilir. Bar ve kılıfını aynı ilke Bu çerçeveyi yapmak için. ekran aynı zamanda kova ve paspas eklemek, kapakları gömebilirsiniz.

banyo ekranlarının yapılmış paneller

Hepsi bu. elle yapılan onarım, yalnızca para tasarrufu değil, aynı zamanda kendi memnuniyeti ve özgüveni artmış olmadığından, bunun için gidin.

Kaydet, değil kaybetmek!

İyi günler, rutubeti arasında eklemi doldurmayan nasıl söyle? Zamanla, bir cevap bekliyor, teşekkür ederim

Bültene abone

© 2014-2017 - Rusya'nın önde gelen inşaat portalı. Malzemelerin kopyalanması yasaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 76 = 84