Barut dalga boyutu 8

Boyut 7-ve 8-dalga arduvaz GOST standartlarına

Bugün, yerli gayrimenkul geliştiricileri tercihleri ​​kayrak tarafında kalır. Birçok nesnel nedenleri vardır That - malzeme veya işlevselliği en az değerini almak. Böyle bir çatı doğru bir hesaplaması için asbestli çimento tabakası olası boyutlar bilmek gereklidir.

Barut tabaka boyutu, bunun uzunluk, genişlik olarak parametrelerinin değerlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve türler hem de kalınlığı olabilir.

asbestli çimento levha nelerdir ↑

ATSL düz ve dalgalı. İlk olarak, bir kural olarak, nadiren çatı cihazda kullanılmaktadır. Bunlar cihazın duvarlar ve bölmeler için daha uygundur. Dalgalı - 12⁰ en az bir eğim ile çatı kaplama için tavsiye edilir. Bunun neredeyse bir çatı kaplaması olarak kullanımını engelleyecek herhangi bir neden yoktur söylemeliyim.

Gerçek şu ki kayrak dalganın boyutu - evrensel. Diğer bir deyişle, malzemenin genişliği ve uzunluğu, mükemmel modern paten çatıların tasarım, atık küçük bir miktarı ile ekonomik olma bu kaplamaya aynı.

devlet standartlarına 3034095 aşağıdaki ATSL açıklaması, üretim süreci üreticilerin kendileri tarafından geliştirilen kendi özellikleri içinde standartlarından bazı sapmalar, olanak tanımasına karşın. Böylece, malzemeler çatı hesaplanırken dikkate alınmalıdır önemli farklılıklar olabilir açıktır.

Geniş şapka ile altı ve dokuz özel çivi arasındaki profil kullanımını düzeltmek için. sabitleme elemanının yüksekliği göz önüne alındığında, bir dalga içine sürülür.

Böyle bir çatı zaten önemli ömrü, daha boyanmış kaplama örneğin, silikat boyalar uzatılabilir. Ayrıca, kaplamanın su direncini arttırır, koruyucu tabaka temin oluşturulmaktadır ki, bu atmosfere zararlı emisyonları.

Modern teknolojiyi kullanarak bir renk malzemeyi elde etmesini sağlar. renk düzeni - parlak kiraz standart griden yeterince geniştir.

1

Çatının üst kısmı asbest veya bir polimer kaplamaya sahip, galvanizli çelik kısımlar dekore.

Barut Boyutu: 6, 7 ve E 8 ↑ dalga

Yetkili çatı büyük bir öneme sahiptir dalgalı ATSL (uzunluk, genişlik ve kalınlık) temel boyutları yanında dalgaların bir zift ve yüksekliğe sahiptir. Onlara göre madde miktarı 7 Barut th, sekiz ve shestivolnovoy ayrılmıştır. Levha büyüklüğü, fiyat Barut dalga birbiriyle. Fiyat gibi parametreler dikkate alınarak belirlenir:

 • büyüklüğü;
 • dalgaların sayısı;
 • rengi.

Rus GOST yani mm, kesit olarak dalga yüksekliği / zift parametrelere uygun olarak iki marka asbest çimento malzemenin tanımlar: 40/150 ve 54/200. Hesap ATSL dikdörtgen profil alınarak istenen çatı malzeme hesaplanırken.

En yaygın - aşağıdadır:

 • , Çatı kaplaması için en ekonomik şekilde görece olarak daha büyük göstergelerine 1750/1125 mm, bir - uzunluk / genişlik standartlarına birleşik
 • Sıradan (IN) - 1120/680 mm;
 • amplifiye (RT) - 2800/1000 mm.

Barut dalga: fiyat tabakanın boyutu

kalınlıkları 8 mm, özellikle çünkü talep düzgün profillerinde gövde en maddeleri takviye için daha uygundur.

Son Dalga - azalttı. Bu daha küçük bir yarıçap ve daha düşük bir yüksekliğe sahip olmasıdır. Aşırı kaldırım dizi örtüşür yani zaman, üst üste kabul edilir.

çatı tabakalarının miktarı hesaplanırken, aşağıdaki gibi devam edin:

 • 7-dalga - çatı alanı 1,5 ile ayrılır;
 • 1.3 - vosmivolnovogo için.

parametreleri GOST ↑ göre: 6, sekiz, yedi Barut dalga

malzeme ve dalgalar ve birbiriyle normalize GOST sayısı tipik boyutları. Örneğin, arduvaz 8 dalgalar ve 7 boyutları dalgasını nitel farklılıklar ürünleri tanımlar.

Daha büyük kalınlık daha fazla güç ve çatı dayanıklılık katkıda bulunur. Ancak, ağır dolu veya rüzgarın çok ani gusts yani ATSL kırılgan ve dağıtılmamış yüklerle iyi başa yok, yok edilebilir.

Geçen yüzyılın 50-ler çatılar inşa zaman 8-dalga ATSL yaygın olarak kullanılan ve onların popülerlik bu güne kadar düşmüş değil. Bunlar eşit olarak geleneksel geliştiriciler ve profesyoneller değerlenen ve. performansında böyle bir talebin, uygun fiyat Slate 8 öküz sırrı. Özellikle malzemenin ağırlığını belirler 0.5, 0.52 ya da 0.58 cm kalınlığında, en 1,750h1,130 m. Örneğin, ince 20 kg ağırlığındadır.

Bu asbest çimento profilleri - yangın ve suya dayanıklı, düşük gürültü, sıcaklık değişikliklerine karşı dirençli. Çoğu zaman özel ve endüstriyel inşaat çatıların cihazda kullandı.

7 dalgaları için tipik. . 1.75 Yığın m, 0.98 kolay 8'den arduvaz dalga: büyüklüğü ve ağırlığı önemli ölçüde daha düşüktür. Bu tür ürünler, 0.52 ve 0.58 sm bir kalınlığa sahip ve sırasıyla 18.5 ve 23 kg ağırlığında. bağlantı elemanları tüketimi yaklaşık yüzde on beşi artırır.

6 dalga esas olarak sanayi binaları ve depolar için bir kaplama olarak kullanılır 1,125h1,75 m boyutlarında olan asbest çimento levha. Nedeniyle malzeme tüketimi büyük örtüşme için oldukça büyük ve kullanışlı alan nominal değerin çok farklıdır.

daha okuyun:

Sitemizde yayınlanan görüntüler açık kaynaklardan alınmıştır. Görüntünün yazarı iseniz, iletişim formu aracılığıyla bize ulaşın ve biz hızla meseleyi çözecektir lütfen.

Asbest çimento barut: Nominal ve faydalı büyüklüğü

Farklı çatı malzemeleri geniş rağmen başlangıçlageri Rus gayrimenkul geliştiricileri ilgi azalmaz. Bu fiyat avantajı kayrak yaprak, yanı sıra bunların teknik özellikleri nedeniyle. Barut çatı malzemesi boyutları, uzunluk, genişlik ve levhaların kalınlığı değişir sahiptir.

Eğer kafes sistemi üzerinde barut yüklemeye başlamadan önce hazırlık adımlardan biri hesap örtüşme ve perde deklanşör dikkate alarak, yamaçlarda malzeme miktarını hesaplamak için kabul edilir.

Slate: boyut oluklu levha

Düz ve dalgalı: asbestli çimento levha iki tipi vardır. Düz levhalar çatılar cihaz için uygun değildir. Bu malzemenin çoğu duvar kaplamaları, duvar montajı için kullanılır. minimum eğim 12 ° ile oluklu levha çatı örtüsü.

çatı herhangi bir sınırlama bu barut gibi bir çatı kaplama malzemesi içinde pratik vardır: boyutları elde düşük atık kesme arduvaz çatı kullanırken yaprak ışınları uygun uzunluk ve genişlik seçmek için olanak tanır.

GOST 30.340-95 göre dalgalı barut üretilmiştir. üretim için bireysel özellikleri geliştirmek mümkündür, çünkü, kendisine değil tüm bitkilerin kalın. Bu durumda, barut boyutunda bir fark olabilir.

barut Oluklu Parametreler - tabakanın genişlik, uzunluk ve kalınlık, dalga ve dalga boyu arasındaki mesafe. yüzeyinde dalgalar toplam sayısına bağlı olarak 5-, 6-, 7-ve 8-mivolnovoy barut ayırt eder.

Rusya GOST Slate 2 marka düzenler:

 • 40 mm'lik bir dalga yüksekliği ile 40/150 sınıf barut; 150 mm sahayı dalga boyu;
 • 54 mm'lik bir dalga yüksekliği 54/200 sınıf barut; 200 mm bir adım dalga.

çatı ürünleri de Barut dalga boyutları profil tipine bağlı olarak farklılık gösterir.

profiller Oluklu barut dikdörtgen şeklinde türleri sınıflandırma:

 1. Üniforma profili. tabakaların standart genişlik - 1125 mm, tabakalar uzunluğu - 1750 mm. Bu büyüklükteki diğer tür kıyasla nedeniyle büyük yakıp aza indirir.
 2. Ortalama profili (VO). tabakaların standart genişlik - 680 mm, levha uzunluğu - 1120 mm.
 3. Güçlendirilmiş profili (TR). tabakaların standart genişlik - 1000 mm arasında, boyu 2800 mm levha.

birleşik profilin Sayfaları çoğunlukla konut yapımında kullanılır. 8 mm kalınlıkta yoluyla profili Amplified, bu endüstriyel binalar için tavsiye edilir.

7-ve 8-dalga Barut Ölçüler

7 ve 8 dalgalar, çatılarda 1-2 katlı Evler yapımında en popüler orada olduğu Slate levhalar. Slate böyle çiftlik binaları banyosu ile kaplı. Daha az yaygın, ama yine çitler için barut kullanırlar.

Levha büyüklüğü barut sırası ile, malzeme, ağırlığına kadar bir değere sahiptir, ve yük değişir, yaprak kafes sisteminde farklıdır ve yatak duvarlar yükleyin.

Kurulum sırasında y listesi içinde üst üste binme genişliği 1 ya da 2 dalgalar. Yedi ve vosmivolnovogo barut, nominal ve geliştiriciler çeken diğer sayfaları daha kullanışlı alanı arasında çok az fark olduğunu.

slate boyutları yaprak

Biz Barut küçük yarıçaplı ve daha düşük bir yükseklikte dalga. Bu tip bir azalma binmesi için, şu tabaka parametreleri geçersiz kılmak için gerekmektedir.

Önemli! slate boyutları ve ağırlığı çatı en az 3 kişiyi katılımını ima ve slate montajı için mertek sistemi ilave takviye ile inşa edilmelidir.

Dalga plakası 8 Konusu örtüşme 16 cm etkin alan 1.57 Metrekare olduğu Nominal tabaka alanı - 1,978 Metrekare standart bir levha ağırlığı - 26,1 kg.

Standart Boyut 8 Barut dalga:

 • levha genişliği 1130 mm;
 • tabaka uzunluğu 1750 mm;
 • 5.8 mm levha kalınlığı.

dalga plakası nominal alan 7 1.715 Metrekare olduğu Alan kullanışlı levha - 1336 Metrekare 23.2 kg - Standart tabakanın ağırlığı.

Standart boyutlu arduvaz dalga 7:

 • lista980 mm genişliği;
 • tabaka uzunluğu 1750 mm;
 • 5.8 mm levha kalınlığı.

GOST 30.340-95 ile düzenlenir dalga Seçenekli aşama 7 ve 8'de dalga boyu ve dalga:

 • dalga yüksekliği - 40 mm;
 • dalga boyu basamak - 150 mm;
 • sac kalınlığı - 5.2 veya 5.8 mm.

Önemli! bir tarafı kaplama ve diğer kaplama: barut çatı aşırı dalgalar sayılan tabakaları hesaplanırken. üst üste binme, çatı ve çatı yapısı bütünlüğü su yalıtımı sağlar.

kayrak yaprak Diğer çeşitler

Daha az yaygın olarak özel çatı 5 ve dalga levhasının 6 yerleşme kullanılan. Temelde bunlar endüstriyel binalar, depolar görev yaptı.

Dalga barut 5 8 geometrik boyutları dalga plakaları boyutlarına tekabül eder. Nominal ve kullanım alanı arasında 5 arduvaz dalga büyük fark olarak, dalgalar az, gereken uyum örtüşme önemli hacim artışı malzemelerine yol açar, böylece.

Boyutlar dalga levhası 6:

 • genişlik - 1125 mm;
 • uzunluk - 1750 mm;
 • sac kalınlığı - 0.6 0.75 mm;
 • dalga aralığı - 200 mm.

7.5 mm kalınlıkta Barut levha bükme büyük bir yüke dayanıklı, mekanik hasarlara karşı dirençlidir. Darbe direnci ve 2 kez analogları daha düşük bir tabaka kalınlığına sahip barut donma direnci.

aşağıdaki yararları sebebiyle Popülarite barut:

 • ucuz maliyeti;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • nem direnci;
 • yangın direnci;
 • düşük ısı iletkenliği;
 • don.

malzemenin hazine başka artı asbestli çimento tabakaların çatı elle yapılabileceğini ve fabrika lekeli barut sayesinde bu üretim gri ve sıradan bir olmaktan çıkmıştır.

Boyut 8 arduvaz levha dalga. malzeme hesaplanması

8-dalga kayrak 100'den fazla yıldır çatıyı dekorasyon için bir malzeme olarak popülerliğini kaybetmemiştir. büyüklüğü bilerek, bunların gerekli miktarını hesaplamak mümkündür. sayfaları da kalınlık, ağırlık ve diğer özellikleri farklıdır. Bu çatı yapımında önce düşünülmelidir. Boyut 8 arduvaz levha dalga GOST hesaplar. Zastilaya çatı yalnız, sürecin tüm nüansları aşina olmalıdır.

Belirli bir boyutta levhalar 8 barut dalga çatı kullanılır. Bu tür uygulamalar için, düz bir malzeme türü uygun değildir.

Barut 8-dalgası, satın alma Asbest önce dikkate alınması gereken tabakanın boyutu. Bir narin, henüz çok dayanıklı kaplamadır. Düşük maliyetli, uzun çalışma ömrü ile birlikte inşaat sektöründe popüler olun.

düzgün bir çatı için gerekli malzeme miktarını hesaplamak için, tabaka 8 dalga barut, ağırlığı ve kalınlığı boyutunu bilmek gereklidir. Aynı zamanda satın almadan önce dikkate tur ve perde asıllı sayısını almalıdır. Doğru hesaplamalar fazla ya da eksiklik olmaksızın, çatı levhalarının vosmivolnovogo barut tekabül eden boyutlarda istenen sayıda kazanacaklardır.

1-2 katlı binaların inşası için önemli Boyut 8-dalga plakası Slate. Bu alanda, çok popülerdir. Evlerin ve yaz yanı sıra, malzemenin sunumu Bazen çit düzenlenmesi için kullanılan çiftlik binaları, banyo ve böyle devam eder. G. kaplamak için kullanılan.

ellerinizle bir çatı makas sistemine kurulum için binanın hangi hesaplanan temel üzerine yük Tür yük taşıyan yapılara bilmemiz gerekir. Yukarıdaki parametrelerin görülebileceği Gerçekten de, arduvaz nispeten ağır bir malzemedir.

Bütün yapı çatının ilgili ağırlığı için tasarlanmış ise sadece kullanılmalıdır. Aksi takdirde daha hafif, ama pahalı malzemeye dikkat etmek gerekir.

kayrak çatı düzenlemenin Boyut

çatı kaplama önemli olduğunda tabaka 8 barut dalgasının büyüklüğü bilmek. Benzer bir malzeme en az 12 derecelik bir açı ile çatı donatmak unutmayın.

Böyle yaprak kullanımı ile ilgili kısıtlamalar pratikte hayır. Boyutları herhangi bir baz için uygundur. yaprak genişliği ve uzunluğu en az miktarda kafes sisteminde görüntüleri düzenleme sağlar. uygulama malzemenin minimum atık ile kesme işlemini düzenlemenize olanak sağlar.

GOST sayılı 30.340-95 Barut 8-dalga gibi ürünlerin üretimini düzenler. Levha boyutu, ağırlığı ve diğer özellikleri, bazen kurulmuş standart parametreler farklıdır. Bu sahtekarlık veya levha işyerinde kendi teknik koşullar kullanarak kaynaklanıyor olabilir.

şirket çatı barut üretimi için bireysel teknik koşulların üretiminde hiçbir üretim varsa, yaprak GOST parametrelerinden farklı olmamalıdır. Aksi takdirde, bu tür ürünlerin arızalı yapı malzemeleri olarak kabul edilecektir.

Üreticiler standart 8 dalga barut göre yapmıştır durumda, tabaka boyutu 175 cm ve genişliği olan bir uzunluğa sahip olacaktır - 113 cm kalınlığı asbest çimento materyali olarak 5 .; olabilir 5.2; 5,8 mm.

ürünün ağırlığı, önceki şekle bağlı olarak değişecektir. Bunlar sırasıyla 20, 20.6 ve 26 kg ağırlığındadır.

malzemenin doğru hesaplanması için çatıda beklenen yükü bilmek gereklidir.

GOST göre, yerli üreticilerin belirli bir dalga boyu ve son üretiminde çözünürlüğü vosmivolnovogo arduvaz tabaka temin etmektedir. profilin iki tip vardır. ilk pulu ise ikinci, arduvaz 40/150 - grubunu ifade etmektedir 54/200. İlk durumda, dalga yüksekliği 40 mm ve 150 mm'ye eşit bir dalga zifttir. İkinci bir düzenlemede, bu parametreler sırasıyla 54 mm ve 200 mm için hesap.

sunulan ürünlerde Profili (IN), birleşik ya da güçlendirilmiş (VU) sıradan olabilir. Bunların her biri nesnelerin belirli türleri için kullanılır. aynı profil (117,5h112,5 cm) atık küçük miktar ise. Mark İÇİNDE (112h68 cm) özel yapım ve TDM (280h100 cm) kullanılır - Endüstriyel tesisler için.

Boyut 8 arduvaz levha dalga malzemenin gerekli miktarın doğru hesaplama gerçekleştirecektir. Genişliği örtüşme farklı olabileceğini belirtmek gerekir. O, 1 ya da 2 dalgalar bulunmaktadır.

çatı malzeme hesaplamak için birinci ölçülmüş uzunluğudur. Sonuç tabakanın genişliği ile bölünür ve% 10 örtüşme ilave edilir. Bu geliştiriciye 1-dizi malzeme miktarını hesaplamak olanağı verir.

Daha sonra mesafe saçak alt sırt tabanından ölçülür. Sonuç uzunluğuna bölünür. stok yaklaşık% 13 olarak kabul edilmelidir. Bu satır sayısını almak için izin verir. Sonraki basitçe malzemenin gerekli miktarda hesaplar.

Yukarıdaki değerden daha fazla bir kaç sayfa alırken sürer. Bir arıza durumunda, bu yüzden yeterince kırılgan Malzeme tekrar mağazaya gitmek için gerekli değildir.

yaprak boyutu arduvaz 8-dalga duyan doğru gerekli malzeme miktarını hesaplayabilecektir. O, nominal ve kullanım alanı arasında küçük bir fark vardır. slate bu tip özellikleri inşaatçılar arasında popüler olun. Düşük seviyeli atıklar, dayanıklılık ve popülerliğinin zirvesinde çatı için her şeyi tutulan asbestli çimento levhalar nispeten düşük maliyetli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

27 + = 28