Baskı makaleler kağıttan yapılmış

renkli kağıt üzerinden renkli el

senin evinde Okulu sergi, doğum günü ya da diğer festival partisi - renkli kağıt el sanatları daima yardım! Kolayca orijinal bir hediye, zeki iç dekorasyon veya sınıfta ana cazibe haline gelebilir.

Yaz tatili - mükemmel oluşturmak için zamanı. Renkli kağıt - Yaratıcılık için sınırsız bir alan. Öyleyse neden kağıt renkli başyapıtları ile evi dekore değil, ya da belki beklenmedik bir sürpriz anne olmak istiyorum?

Senin için hazırladık Herhangi çocuklar için renkli kağıt ürünü imalat şeması En basitten karmaşık ve sofistike için, tat.

Yaz - güneş, çiçek, kelebekler, böcek ve balık, baştan sonra eşsiz etrafında güzellik, hafif ve havadar bu. haydi Biz okul öncesi için renkli kağıttan parlak yaz zanaat üretmek ve doğanın güzelliği, sokakta değil, aynı zamanda evde sadece keyfine varacaksınız.

İhtiyacınız olanlar: renkli kağıt ve karton, flamalar, makas, yapıştırıcı, bant.

Ben kağıttan yapılmış renkli balık, tavşan, horoz ve diğer çocuk makaleleri yapmak için teklif. Çok kolay! Ve ipuçları resimlerde bulacaksınız. Mutlu yaratıcılık!

Sarı karton üzerine renkli kağıt hamuru daire ve kontur boyunca kesilir. Yani güneş güçlü ve dayanıklıdır. Tutkal serpantin gelen güneş ışınlarının arkasına (kağıt şeritler yerini alabilir). kartona Scotch Tutkal Stick güneşi kullanma.

1

renkli kağıt Şema balık üretim

Şablon ayrıntılarını balık kesin. Kağıt şerit bir döngü yapmak ve balık pulları tutkal. kafanızı. yavru çevirin ve serpantin kuyruk yapıştırın.

tavşan, balık, güneş ve kelebekler yapmak için şablonlar

Ama nasıl bitmiş el sanatları görünecektir:

Renkli kağıda dışında bir cockerel ve yusufçuk yapın

İlk desenler ayrıntıları oyma, bir cockerel ve renkli kağıttan yapılmış bir yusufçuk yapmak için.

doğru yerlere şeritler bölüme kesin bir döngü yapmak. Ana detaylara yapıştırın. Sadece kanatları - Petushki kanatları ve kuyruğu ve bir yusufçuk tutkal gerekecektir. eserler hazır olduğunda, karton destek tutkal onları.

harika el sanatları, biz size ne çevirdiler, bak!

Bu el sanatları kesinlikle ilkokul yaş veya anaokulu öğrencilerin çocuklara hitap edecek. "Neden?" - Sen sor. Evet, bunları yaparken her zamankinden daha kolay çünkü!

beyaz veya renkli kağıt üzerine Baskı kalıpları, doğru yerlerde sevdiğiniz küçük hayvan, viraj oyma, ve ileri - kendi hayvanat bahçesi hayvanları ile oynamak için.

Oh, sevimli nelerdir! renkli kağıt herkes yapılır Bu oyuncaklar mest daldı. Aksine, en seçkin el sanatları el sanatları ve sevdiklerini memnun etmek küçük hediyeler!

Baskı ve şablon ayrıntıları kesin.

beyaz çizgi üzerinde büyük koni Yapıştırma. koni (siyah çizgilerin bölümleri) alt kısmındaki saçak olun. Küçük koni ayrıca kesim hatları, büyük taktı.

kafa ve her iki tarafında - - küçük elleri beyaz çizgili üzerinde büyük koni içinde bacaklar üst tutkal. Dalları masanın kenarına yuvarlak ve arı ekleyin. İşte bu kadar!

Baskı ve şablon ayrıntıları kesin.

Umnichka! Ve şimdi koni yapıştırarak. Siyah hatlar için kuyruklar şablonları kesin ve koni eklemek. İlk - mavi ve sonra - kırmızı.

Kanatlar hafifçe üssünde tutkal smazh ve vücuda ekleyin. İlk - o zaman bordo ve - sarı-kırmızı.

gözleri, fakat sadece yarısını Tutkal. Böylece daha gerçekçi bakacağız. Ve nihayet, patlama ekleyebilir ve doğru yerlerde eğilme sonra, tutkal bacaklar.

Gerekli tüm ayrıntıları kesin ve montaj oyuncaklar başlayın.

altta küçük bir açıklık bırakarak koni Yapıştırma. Tutkal memesi (iç konisi) ve bıyık. Ve şimdi, simetri chanterelle aşağıdaki gözler, ayak ve kulaklarını Tutkal. tutkal ve kuyruk konisinin altına takmak ve yukarı yapışmasını sevmeye koni üstüne kravat iplik - O hiçbir şey bırakmadı.

Burada renkli kağıt görünüm dışına Daha da ilginç çocuk el sanatları:

renkli kağıt üzerinden renkli el

Yorum bırakmak için giriş yapın

© 2010-2018, «Pustunchyk". Ulusal Bilgi ve eğlence

çocuk portalı. geliştirme, eğitim ve çocuğun Rekreasyon için.

Kullanım malzemesi portalı "Pustunchyk" girmeyecektir

yayıncının izni ile ve aktif link ile

kağıttan yapılmış Makaleler

Özet: kendi elleriyle çocuklara Kağıt Meslekler. Nasıl Çocuğunuzla kağıttan el sanatları yapmak. Çocuklar renkli kağıttan yaratmaktadır.

Kağıt - haberler kadar popüler kağıttan yapılmış yüzden çocuklarla yaratıcı etkinlikler için en ulaşılabilir malzeme. Bu yazıda, çocuklar için kağıttan en ilginç el sanatları hakkında bilgi verecektir. Kendi elleriyle kağıttan yapılmış el sanatları üretiminde, çocuk ince motor becerileri, doğruluk, sabır geliştirir, makasla çalışmayı öğrenir. yapıştırıcı ile çalışma aynı zamanda belirli beceri yürümeye başlayan gerektirir. Her zaman değil her şey bizim istediğimiz gibi öylesine güzel ve düzenli ilk seferde gider. Çocukların Kendinizi veya bir yetişkinin küçük bir yardım ile idare edebilmek için sahip olduğu ile kağıt sadece bu makaleler, seçmeye çalıştınız.

kağıt üzerinden 1. zanaat. Makaleler kendi elleriyle kağıttan yapılmış

Hatta küçük çocukları yapabilirsiniz kağıdın en temel zanaat ile başlayacağız. yaş 4 ederek, çoğu çocuk zaten makas basit şekillerle kağıdı kesmek için biliyorum. elleri ile kağıt "leverets" dışında el sanatları yapmak için, bebek aynı genişlikte kağıt birkaç şeritler kesilmelidir. Tavşan kafası kağıt yapıştırılmış halkanın bir şerit oluşur. Kulakları üstte ayrı yapıştırılır. bacaklar yapmak için, küçük kesiler her iki tarafını yapmak, vücut için tasarlanmış şerit üzerinde gereklidir. "Ot" - kağıttan yapılmış bitmiş eşyalar yeşil bir kağıt şerit üzerine yapıştırılması gerekir.

Krokotak.com site eller, "tavşan", "kuş" ve "tavuk" ile kağıttan el sanatları yapmak için önceden hazırlanmış şablonları sunuyor.

şablonu yazdırmak, kağıt bitti favori bebek el sanatları seçin. (Gerektiğinde) daha sonra bunları renklendirmek, Çocuğunuza el sanatları birinci kesip tüm ayrıntıları verin. Bundan sonra elleriyle kağıt el sanatları tutkal ona yardım et.

renkli kağıt 2. El. Çocuklar için kağıttan yapılmış Makaleler

Kağıt şeritler elleri ile orijinal kağıt el sanatları hatta birçok yapılabilir. İşte çocuklar için kağıttan yapılmış ürünlerin sadece bazı örnekleridir.

kağıt tırtıl. Gusenichka halkaları yapıştırılmış eşit genişlikte şeritlerin renkli bir kağıttan oluşur, resimde. Yeşil kağıt yaprakları yapıştırılmış Hazır el sanatları. Onları yaptım delik yumruk delikleri kullanılarak, böcekler "yeme" yaprakları görünümünü yaratmak. Renkli kağıda dışına el sanatları Eric Carle ünlü kitabı "Aç Tırtıl" okuduktan sonra bebekle yapmak özellikle ilginç olmaktır.

Kuşlar-sarmal. Ayrıca çocuklar için kağıttan çok basit el sanatları olduğunu. eşit genişlikte ancak farklı uzunluklarda renkli kağıt şeritler yapılmış kuşlar gövde ve baş. kağıt Her şerit birlikte bir halka, daha sonra halka birbiri içine sokulur ve bir yerde bir araya tutkallı. Çocuklar için Bu yazıda el sanatları hatta küçük bir çocuk yapmak mümkün olacak.

İşte renkli kağıttan tür el sanatları bir başka versiyonu. Bu kuşlar kuyrukları bir kalem onları sarma, bükülmüş. Detaylı yönergeler, kağıt cm bu el yapımı yazı yazmak için. Referans ile.

Renkli kağıda "Leo" mamuller. Bu sevimli, renkli aslan da bir kalemle bükülmüş renkli kağıt şeritler, yapılır.

Benzer şekilde, bir kağıt Noel Baba sakal yapabilirsiniz.

3. Nasıl kağıttan el sanatları yapmak. Çocuklar kağıdı bitmiş el sanatları

Biz kağıt şeritler yapılmış renkler, bahsetmek istiyoruz. Önceki eserler olduğu gibi kağıt şeritler kesmek için çocuğu emanet. Bu görev kolayca 3-4 yıl çocuk başa çıkabilir. Bundan sonra, onu yarı yolda kesilmiş çiçekler ve yapraklarla kaynaklanıyor yardımcı olur. İlk olarak, ayrı bir yapıştırıcı "ilmek" şeklinde her bir kağıt şeridi (bu çiçek yaprakları geleceği olacaktır). Sonra doğru sırayla mukavva substrata uygulama tüm ayrıntılarını tutkal.

4. El kağıt ambalaj. dokuma Kağıt

Dokuma - sanatın en eski biçimlerinden biri. Bununla beraber, ek olarak vb kitaplar, paspaslar, sepetleri, için faydalı şeyler :. Bookmarks bir çok şey yapabilir, kağıt örgü azim, titizlik, sabır, dikkat geliştirir, iyi bir göze, hareketlerin koordinasyonunu getiriyor. Kağıt dokuma çeşitli türleri vardır. Kağıdın direkt dokumayı - Bu yazıda, bu nedenle dokuma en popüler formu en basit anlatmak ve edecektir.

Kağıt "mat" dışında el sanatları yapmak için, ihtiyacınız olacaktır:

- renkli kağıt kontrast renkler iki yaprak

- cetvel, bir kalem, makas, yapıştırıcı

tabakanın arka tarafında bir cetvel ile bir kalem ile uygulanır biçimlendirme yapılmalıdır. Bunu yapmak için, 1 cm geri her tarafta kenarından çekme - bu saçak olacaktır. Bir yatay çizgi her 1-1.5 cm çizin. dışarı içinde genişliği (uzunluk) taban katlayın ve sınır, boş dağıtma işaretleme çizgileri boyunca insizyon yapmak.

- farklı bir renk şerit kes (şeritlerin genişliği yarıklar arasında mesafeye eşittir).

- 1 şeritteki yanlış tarafında dokuma başlatın: şeridi ördek, ortaya, gizli vb arka tarafında yapışkan şeridin ucu.

Bu teknikte, Olağandışı zanaat kağıt çok yapabilirsiniz. İşte bunlardan sadece bazı örnekleridir.

7 yaşından büyük çocuklar için kendi elleriyle kağıttan Basit el sanatları. adım fotoğrafları adım Master sınıfı

Yazar: Derkach Anastasia Sergeevna, ek eğitim öğretmeni, MBOUDOD CDT "Commonwealth", Yaratıcı Birliği "Peacock", Novosibirsk

- kağıttan yapılmış üç boyutlu nesneler yapmak öğrenin;

- sanatsal yaratma karşı ilgi;

- Elleri ince motor becerileri, iyi bir göze, hayal gücü, estetik tat, kompozisyon becerilerini geliştirmek;

- intraoral becerilerini geliştirmek;

- iş araçlarının kullanılmasını sağlamak üzere yeteneği - makas, kağıt;

- form, kültürü: doğruluğu, dikkatli ve eser miktarda iş sırasına içerdiği malzeme kullanma yeteneği öğretir;

- bağımsızlık, sabır, sebat, sona erdirecektir için alışkanlığı tatmin duygusu beslemek;

- ebeveynler ve aile için sevgi ve saygı yetiştirmek, arzu onlara kendi elleriyle yapılmış bir hediye öğretmek.

- fotokopi renkli kağıt

- karton yeşil

- siyah işaretleyici

- yaratıcılık için gözler

makasla iş yerinde güvenlik kuralları

iyi ayarlanmış ve bilenmiş makas 1.Rabotay

2.Nozhnitsy küt olmalıdır, uçları yuvarlatılmış

kendisine 3.Nozhnitsy bagaj halkaları

bıçak hareketi 4.Sledi kesme işlemi sırasında

5. açık makas bırakmayın

Önümüzdeki 6.Peredavay halkalar makas

makas oynamak 7.Not,-tutun yüze yok

8.Ispolzuy makas amaçlanan

1. Gerekiyorsa, bir fırça ile zevk yapıştırıcı ile çalışırken

2. Bu aşamada işi gerçekleştirmek için gerekli olan tutkal miktarını almak

3. Yapışkan eşit olan ince bir katman uygulamak için gerekli olan

4. Aşırı yapışkan temiz bir kağıt havlu

5. giysiler alamadım tutkal tutmaya özellikle yüz ve gözlerini deneyin

çalışma sıkıca kapatın tutkal ve mağaza sonra 6.

7. sabun ve suyla ellerinizi ve çalışma alanına yıkayın

Yeşil karton alın

o temizleyerek dışarı Cut

Biz artıkları atma. Bunlar kullanışlı

çayır üzerinde PVA tutkal sürün

Bizim kırpma tutkal

Kızıl saçlı bir kedi. Fotoğraflı Usta Sınıfı

renkli kağıt gerekli tüm ayrıntıları kesip

Silindir kafasına monte edilmiş parçalar.

vücut üzerinde gerekli kesiler sekmeleri koymak ve yapmak

kafasına Tutkal kulaklar

Siyah işaretleyici ağızlık çizmek

gövdenin boş üzerinde yuvarlak bacakları

çayır üzerinde Tutkal parça kedi yavrusu

papatya temizleyerek süsleyin.

Beyaz kağıt kesme çiçek

2 adet Tutkal

Sarı kağıt zımba kesme çevrelerinin

Hacim arttırıcılar renkler

çayır bunları Tutkal

Farklı boyutlarda yeşil kağıt kesme yaprakların ve renkler eklemek

Geri kalan sarı çevreler Tutkal

gerekli tüm ayrıntıları kesip

Silindir kafasına Montajlı parçalar, kulakları toplamak

açıklığa tutkal

Başında gözlerini yapıştırılır

gövdede baş Tutkal

açıklığa süsleyin. Usta karahindiba.

bir daireyi aynı boyutta kesme

4 adet Tutkal

açıklığa tutkal

Bir çiçek çayır üzerinde Tavuklar. Fotoğraflı Usta Sınıfı

tüm ayrıntıları kesip

çayır üzerinde Tutkal tavuklar

çayır çiçekleri süsleyin.

Bunu yapmak için, tutkal onları, renkli kağıt çiçekler boşlukları kesip hacim ekler

çayır çiçekler, yapraklar ve sarı dairelere Tutkal

İşte olanlar

renkli bir yay yapın

Biz bizim küçük hayvanları süslemeleri

yorum için, sana, Julia V. ederiz.

Bizim yaratıcılık senin oyuna ve değerlendirme için teşekkür ederiz!

Selamlar A.

Bu kaynağın kullanımına sadece siteden önceden yazılı izin ile izin verilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 4 =