bir apartmanın iç Bitkiler

Evin iç Saksı bitkileri

Kapalı bitkiler olmadan modern bir ev hayal etmek imkansızdır. Doğanın Yaşayan parçacıklar, tamamen eşit en sıradışı ve benzersiz tasarımı tamamlayıcı. Eviniz, oldukça sıkıcı bakacağız olsa değilse, sıradan kil tencerede küçük çalı olurdu.

ev bitkileri düzenlemenin tüm kuralları süsleyen eğer, evin rahat ve davetkar olacaktır. Konaklamanızdan kadar yalnızca istediğiniz gibi üzerinde dönüştürülecektir.

Ama optimum ekim konut ev bitkileri konusunda yazılı olmayan kuralları olduğunu hatırlamak emin olun, İdeal ev yaratmak istiyorsanız, dinlemek için gereklidir.

Tecrübeli yetiştiricileri bitkiler önerilir

raflar, pencere eşikleri, kat, tek bitkilerde saksılara Çiçek ve gruplar halinde dikildi - Evinizin modern ev aletleri, dava ve döşemeli mobilya bolluğu arasında küçük yeşil ada eşitlemek için minnettar olacağım.

Tecrübeli yetiştiriciler kolayca ve çok akıllıca onlar her türlü iç mekana mükemmel şekilde yüksek kalitede yetiştirmek için iyi şartlarda ve olacağı şekilde yerli bitkilerin kompozisyonunu yapabilir yapabilirsiniz:

  • kapalı bitkiler kendileri için açıkça belirlenmiş bir yerde bulunan zaman, en basit kompozisyon evin tasarımında şık görünecek;
  • Bakım kolaylığı için, grup doğal koşullar iyi komşu olan sadece bu bitkiler seçilmelidir;
  • Bu küçük bir odada saçma iki metre palmiye ağacı bakmak, bu yüzden oda büyüklüğüne bitkinin küçültmeyi deneyecek;
  • kesinlikle iç tasarım daireler var seçilirse tüm bitkiler doğal bakacağız.

ev bitkileri hakkında İç tasarımcılar

konut tarzı gerçekten oda çiçekleri, sonsuz birçok isimle olarak hissedilecek etkiler. evcil karanlık ayrılırsa, arka plan üzerinde ışık çok daha şık görünecektir kağıdı.

Japon tarzı dekoratif bambu veya bonsai olmadan iç odalara hayal etmek imkansız olduğunda. mermer, lake ahşap, çelik mobilya varsa, bitkiler ayrıca iş tarzı birlik ayrı şekillerle, çok basit olması gerekir.

Sarmaşık, yasemin, orkide ve hasır rattan mobilya bir günün ardından dinlenmek için harika bir yer yaratmak.

İngiliz klasisizm ya da Amerikan ülke gür çiçekli bitkiler gerektirir ve yüksek teknoloji tarzı daha uygun olağandışı egzotik bitkiler için.

1

bitkilerle sunulan iç fotoğraflara bir göz atın: Önerilen tüm önerileri açıkça tüm bitkiler odanın seçilen stille uyum içinde veya tamamen ona karşı gerektiğini anlamak için verilen. Bu durumda maksimum her şey mükemmel maçlar ve anlaşıyor evinizdeki, rahat bir ortam ulaşılır.

Oda bitkiler iyi koşulları gerek

Biz beslemek ve su gerekir canlılara ilgileniyor unutmamalıyız her durumda bir iç daire bitkiler yaratmak. Ve onlar için elverişli koşullarda sadece yaşayacaktır.

Tüm kalp ile kapalı bitkiler önem, bu mutlaka endişelerinizi fevkalade şiddetli çiçekli, yeni yeşil filizler yanıt verecektir.

Oda çiçekleri için yeterli bakım o yeşil hayvan getirdi yerden, iklim kuşağında kıyasla ona yakın durumlardır.

Ev bitkisi satın almadan önce, çok ciddiye olacak o olacak yerde düşünmek ve nasıl onlardan sonra arıyor olacak gerekmektedir. gerekli bilgiler kapalı bitkilerin taraftarlar hep seninle bakımı için birçok tekniklerini paylaşmak birçok sitelerinde bulmak kolaydır.

Elizabeth Konstantinidi: Yaratıcı proje Hazırlayan "bitki bir apartmanın iç, içindedir". Uchenitsaa 6 "B" sınıfı. Lider: Öğretmen MBOU teknolojisi. - sunum

sunum polzovatelemKlara Evseicheva 3 yıl önce yayınlandı

": Elizabeth Konstantinidi Uchenitsaa 6 Hazırlayan." B bitki "yaratıcı proje" üzerinde "Teknoloji" nin 6. sınıf sunumu bir apartman, iç kısmında ise "Sınıf Lider :. MBOU teknoloji öğretmeni.". ücretsiz ve kayıt olmadan indirin. - Transkript:

1 Yaratıcı proje Hazırlayan "bir apartmanın iç, bitki": Elizabeth Konstantinidi. Uchenitsaa 6 "B" sınıfı. Lider: Öğretmen teknolojisi MBOU SOSH17 Tarabarko minopurin

2 1.Problemnaya durum Ailem yeni bir ev inşa bitirdi. Gerçekten istediğimiz ev. O her aile üyesi kendi odası var, bir geniştir. Hayal kırıklığı henüz bir şey: çok rahat değil. teknoloji dersleri ben iç bitkilerin kullanımı hakkında çok şey öğrendim ve rol phytodesigners kendini denemeye karar verdik.

3 2.Tsel proje ev dekorasyon için bitkilerin kullanılması sorununu araştırmak ve bitki, evimizin sootvestsvuyuschee iç satın alın. Bunun için gerekenler: Bir houseplant satan 1.Posetit dükkanı,. 2. satın alma, biyolojik adını ilerletmek amacıyla bitkilerin sayısını seçin. Bu bitkilerin yetiştirme teknolojisi ile internet kaynakları kullanarak 3.Oznakomitsya. çalışılan bitkilerin 4.Vybrat evimizin koşulları için en uygun olandır. 5.To seçilen bitkinin daha fazla bakım için yaptığı araştırmanın verileri kullanır.

4 3.Issledovanie Bir çiçek dükkanı ziyaret etti. Güzel bitkilerin çeşitli şaşırdım. Orada dekorativnotsvetuschie - Saintpaulia, açalyalar begonyaların vb Birçok tsiklament derokativnolistnyh ve iyi ben dekorativnotsvetuschie bitki menekşe aporokaktus, orkide ve glaksiniya sevdim vb En önemlisi -maranta, ficus, sansevieriya, dieffenbachia, Dracaena, iç süslemeleri bitkiler ... Bilgisayar başında Evde, ben araştırmalarına devam houseplants ilgili web sitelerini ziyaret etti. Bunlar hangi boyutta ulaşabilir Ne kapsama ihtiyaç bu bitkilerin, bakıma ihtiyacı olması nedeniyle tür: Onlardan, ben yararlı bilgiler çok şey öğrendim.

5 5.The Şartlar ve bitkilerin Koşulları içeriği. Peki, ne bu bitkinin yaklaşık internetten öğrendik.

6 Tanım Gloksinya. Gloksinya (Gloksinya) veya Sinning (Sinningia) - uzun ömürlü bir yumrulu bitkiler. aile Gesneriaceae. Gloksinya doğum yeri - Güney Amerika. Bu gündüz saatlerinde ve koşullarında uzunluğuna bağlı olarak, Nisan ile Ekim açan. Bir kış uyuyan dönemi vardır. Gloksinya - gramofon - narin çiçekleri ile bu şaşırtıcı bir bitki. Bu bitkinin bir diğer adı - Sinning. Bir diğer isim botanikçi ve doktor Gloksinya Sinning kökenlerine borçluyum. Bizim için isim daha tanıdık sesler gloksinya olduğunu.

7 hastalıklar: virüsler, bakteriler. Mantar hastalıkları vb: Bakımı yumru kök, yaprak yanıklığı, geç yanıklık, gri küf, külleme,. Derece yeterince yaz izin verilen sıcaklık geceleri azaltılması ve 18 derece - sıcaklık rejimi izlenecek büyüyen zaman. Kışın yaklaşık 12 santigrat derece ve Gloksinya houseplants çiçekli periyodik giyinme gübre gerektirir. Ağustos ayları arasında dönemde, paket üzerinde yarım doz kullanılarak, haftada bir onu besledi. Ama dormansi dönemi gloksinya içinde döller olmamalıdır.

8 Tanım. ailesinden Violet (menekşegiller) ait otsu bitkilerin Violet (lat. Viola) cinsi. Menekşe kıllı yapraklar silnoopushennyh bir rozet taşıyan kısa kök vardır. yaprak kenarı dalgalanmaları da genel olarak oval veya yuvarlak şekilli çeşitli bağlı olarak değişir vardır. Farklı sınıflarda çıkış çapı 7 ile 40 cm veya daha fazla arasında değişebilir edebilmektedir. çeşitli renklerde, basit beş-elemanlı ya da çift çiçekler, 2-7 adet sap üzerine monte edilmiştir.

Hastalıklar 9: geç küfü, Fusarium, küf, gri küf, vb Bakımı. Sprey menekşe küçük parça su ve çiçekler üzerinde düşmemeye çalışırken, ihtiyatlı gereklidir. tavadan - menekşe sulama için idealdir. çürüme çiçeklerden ve ölmek - sen pota doğrudan su dökün Ama eğer yapraklar üzerinde ve çıkış merkezinde düşmez, ince bir akış içinde dök deneyin. Gübreler ayda bir defadan fazla kullanmak tavsiye edilir. Büst yapraklar üzerinde etkisi gübreleme demektir - bunlar sarı dönüp düşene.

10 Tanım Orkide. Orkide sanat, zevk eserleri gibidir ve onların güzelliği ile bizi zenginleştirmektedir. Ve bu renkler en güzel oluştururlar. Onlar kuşlar, kelebekler, kertenkele, kuğu benzerler. bu renklerin Narin lezzetleri kamaştırdı. Belki orkide - şaşırtıcı doğanın en mükemmel eserlerinden biri değil, birçok diyoruz "aristokratlar" bitkiler arasında. Orkide dünyanın her yerinde yetişmektedir. Ama kuzeyde onlar mütevazı ve mütevazi. Çoğu orkide en sık onlar epifitlerdir tropik, büyür ve diğer bitkiler üzerinde yerleşmek, ama onların suları beslemeyin. orkide Birçok - sarmaşıklar, onların sapları yukarı büyük bir yüksekliğe ağacı. ağaç tarafından onlar bıyık tüyleri bağlı ve böylece çiçekler ışık hale edilir. Ağaçların ile bazen güzel büyük kokulu çiçekler çiçeklenme girlyandy- lüks asın.

Hastalıklar 11: sarkık (gevşek) (paylaşılan ven için) tabakanın Bakım ortasında bir çatlak bırakır. Bir transferi ile, acele edemez iki yıldır büyüyen onun alt tabakadaki orkide yetenekli çünkü. Ev ortamına uyum döneminde, bitki düzenli beslenmek gerekir. Derhal değişim çiçek satışı yosun Sphagnum büyüyen durumda gereklidir. Evde orkide bakımı bir özelliği, substrat ve yüksek neme yetersiz nem alışkanlıktır. Bu nedenle, çiçek kök sistemi hızla emer ve uzun bir süre yeterli nem koruyabilirsiniz.

12 Tanımı. Aporokaktus (Aporocactus) Meksika'ya özgü ailesi Cactaceae (Cactaceae), epifitik bitkiler, kudretli genellikle asılı çalılıkları oluşturan, çıkıntılar taşları, çalılar ve ağaçlar dallarını tutunmuş, kayalık yamaçlarda yetişir. Aporokaktus kök bir yüksek dereceden kısa sivri olan ince, hafif sert kıllı kaburga ile kaplı, uzunluğu 1 metre ve çapı 1.5-3 cm, dallı. Genç tesislerde kök büyür ve daha sonra kırbaç şeklinde iner. Parlak hale yeşil parlak ama yaşla birlikte gri-yeşil belası. Çiçekler 10 cm, pembe veya kestane kadar, tüp şeklindedir. Meyve yuvarlak kıllarla kaplı kırmızı meyveler olduğunu.

13 Bakım. Bitki biraz gölgede ihtiyacı vardır. Direkt güneş ışığından korunmalıdır. Yaz döneminde açık havaya alınabilir. Yaz aylarında optimum sıcaklık - 20 °-25º. Başarılı çiçeklenme için 8º-10º bir sıcaklıkla serin bir kış sağlanması gereklidir. , Çiçek hazırlanıyor Bitkiler rahatsız ve yeniden düzenlemek için tavsiye etmiyoruz. Hastalık: tomurcukları bırakarak, çürümesine kaynaklanıyor. Zararlılar: örümcek akarları

14 6.Vyvod Bu bitkiler tamamen bizim odaların durumuna uygundur. Onları almaya karar vermeye gereklidir. Sen, satın birisi yumru veya yaprak sapı sorabilirsiniz. Bir yumru elde etmek için, kişinin bu bitkileri oturacağı kadar beklemek gereklidir. Bütün arkadaşlarım bu bitki var. Onlar düzgün toprak karışımı koyun edeceğiz ve daha fazla bitki büyüyecek, nakli için bana yumrular vermek için söz verdi.

15 7.Samootsenka ve değerlendirme. Ben kapalı bitkiler hakkında okurken zevk ve onların çeşitlilik ve özelikleri hakkında öğrenirler. veliler Ben seçeneği ile yanlış olmadığını söylendi. Şimdi her şey doğru bakımı bağlıdır. menekşeler yumru, aporokaktusy, orkide ve gloksinya ürünler sıcak oturma odasında güney penceresinde yüklü. aile, kendimi su çiçekler, sadece o aşırı nemden her ve mor, aporokaktus, orkide ve gloksinya hasta dökmek alamadım gerekecek kabul etti. Umarım, gelecekte, bizim çiçek fotoğrafın olduğu gibi ambiyans gibi görünecektir.

projesi Eğitimi 1. "Teknoloji yürütülmesinde kullanılan 16 8.Istochniki bilgiler. 6. Sınıf öğrencileri için" ev teknolojisi yapıyor. 2. İnternet kaynaklar.

iç" iğne yapraklılar. "Bir öğrenci 6 Sınıf B MBOUSOSH 17 Valery Ivanov, Valery Semenchenko Başkanı Hazırlayan: öğretmen Tarabarko teknolojisi.

Bu en yaygın ev bitkileri biridir. Vatan incir - tropikal Asya. doğal koşullar altında, ficus bitki 1000 türü bulunmaktadır.

E ilk eğitim kaynakları inci anaokulunda saksı bitkileri, EV Smirnova geliştirmek

Chlorophytum büyüme ve gelişme üzerine dış koşulların etkisi.

En popüler ev bitkilerinin. Büyük yaprakları ve çok güzel uzun boylu bitkidir. Uzun bizim Dieffenbachia kök almıştır.

Sitnikova Elena: yayılma monstera Yazar yöntemleri.

MBDOU 9 "Huş" AMA Aleksandrovsk Snezhnogorsk oldu.

Bilimsel - Pratik konferans Yön "Gelecek adımınızı": "Etrafımızdaki dünya" Konu: "Tüm tropikal bitkiler bizim yeşil kök yapmayız Neden.

Kapalı çiçek. Orkide - bitkilerin büyük gruplarından biri. Aralarında ağaçlarda yaşayan karasal bitkiler, sarmaşıklar ve epiphytes vardır.

Dünyada Grade 2 Smolyakova NV İlköğretim okulu öğretmeni MBOU "Okul 12" Biysk dersine Oda bitkiler Sunum.

Benim Houseplants yerine: 7 "B" sınıfı Nugmanova Arina öğrenci.

biyoloji sunumu. kaktüsler bir kaktüs kaktüs katalog Hayattan kaktüs Büyüyen kaktüs büyüdüğü yerde Hakkında.

"Büyüyen Sardunya" konulu proje ile sınıf 9 öğrenci MBOU OCS yapılır. Topley 2012

Natalia Peshkina 636 grubu gerçekleştirilir. Impatiens Sultan (aile Bal'zaminova). Anavatan - Afrika'nın tropik. Iddiasız, zengin çiçekli bitki.

renklerle aşinalık öğrenci grubu 43 tamamlanmış çalışır: Kochurina Natalia.

Çiçek, insanlar, iyi, cömert ihale ve biraz sıcak yangınları olarak, onlar çiçek, ısıtma kalbini veren cömert insanlar için. cömert iyi çiçekleri, insanlar,

Proje çalışması Ekaterina Makeeva, Baş 3. Sınıf Mikheev NN yapılır Herald 2013 MKOU Biryuchenskaya OCS.

soğanlı ve yumrulu bitkilerin (en dikkate değer: İlk kalan bir devlet sokulabilirdi Avrupa en iddiasız örneklerin, kıyılarını ulaşmak için.

BİTKİLER - modern insanın eksik olan doğanın bir parçasıdır. Renk - Güzellik ve sıcaklık getirmek için en iyi yoldur, alan yarattık,

KAKTÜS -KOLYUCHY "Çevremizdeki dünya" kurstaki diğer eğitim projesi "RPS", "Hitabet" Yazarlar: Arseniy Highlander İskoçyalı Valery MBOU Okulu 3, Başkanı ile 2 "B" sınıfı:

arşivimizde başka benzer sunumlar:

MyShared.ru - önizlenebilecek hazır sunumların büyük veritabanı. Yükleyin ve ücretsiz olarak sunumunu indirmek!

biyoloji sunumu. kaktüsler bir kaktüs kaktüs katalog Hayattan kaktüs Büyüyen kaktüs büyüdüğü yerde Hakkında.

Yaratıcı proje "bitki bir apartmanın iç olduğunu"

Geçenlerde oturma odasında yeni bir pencere yüklü ve şimdi geniş bir pencere pervazına var, ama hiçbir renk yoktur. teknoloji dersleri ben iç (Çiçek dekorasyonu) bitkilerin kullanımı hakkında çok şey öğrendim ve rol phytodesigners kendini denemeye karar verdik.

dekorasyon ve ev proibresti bitki evimizin iç tekabül için bitki kullanımını keşfedin.

  1. Eğer bitkiler satın alabilirsiniz Internet, üzerinde bulduk.
  2. Onların başka edinimi, biyolojik adı için birkaç bitki pick up.
  3. İnternet üzerinden paylaşılan - kaynaklar, bu bitkilerin ekimi teknolojisi.
  4. çalışılan tesislerinden biri evimizin koşulları için en uygun seçim.
  5. Bitkinin daha ileri tedavi için benim araştırma verileri kullanır.

Bir çiçekçi dükkanı ziyaret etti. Güzel bitkilerin çeşitli şaşırdım. dekorativnotsvetuschie vardır:

Çiçeklerin çeşitli Afrika menekşesi veya menekşe,

açelya veya rhododendron,

siklamen veya dağ menekşe ve diğerleri.

Birçok dekorativnolistvennye ve kuyunun iç süslemeleri bitkiler.

Bunlar, ararot, ficus gibi bitkiler

sansevieriya (çok yararlı bitki)

Dracaena ve diğerleri.

En önemlisi ben dekorativnotsvetuschie bitkiler sevdim.

Bilgisayar başında Evde, araştırmama devam etti. Ben çeşitli siteleri ziyaret etti. Aldığım bilgilerden öğrenilen bazı bakım onlar boyutunu ulaşabilir ne kapsama ne gerek bu bitkilerin, için gereklidir.

Ailemle beraber, bizim oturma odası için nasıl bitki en uygun tartıştılar.

çözüm: dekorativnotsvetuschie bitki odamızda süsleyecek.

Belirli bir bitkinin seçimi.

Bizim oturma odası kuzeye bakan pencere, güneş odasında, orada ışık biraz gerçekleşmez. Bütün bunlar düşük gölge toleransını seçmenize olanak sağlar.

Araştırmalarım aksi takdirde Saintpaulia (menekşeler) olarak adlandırılır, bu şartların Menekşe oda karşılandığını göstermiştir.

İşte internetten öğrendim budur. mor bitki rozet toplanan oval yaprakları (bazen pürüzlü) sahiptir. Çiçekler basit veya Terry saf beyaz kırmızı mavi mor, rengi var. Kök sistemi sığ, böylece menekşe saksı küçük ve düşük olmalıdır.

Üreme. Çoğu zaman yaprak kesimler tarafından yayılır senpolii. Bunu yapmak için, yaprak yetiştirilen bitkiler seçin. Bu tabaka, sap uzunluğu en fazla 5 cm değildir bırakarak keskin bir bıçakla kesilmiştir. sac kendisi yere temas etmeyecek şekilde hangi sonra ıslak kum üzerinde yerleştirildi. kesmeler küçük ram etrafında Dünya.

polietilen kaplı kullanılan teplichku veya bitki dikim zaman. kök salması için kesme ve genç sürgünler büyüyecek, bu ayrılmış ve her bitki ayrı bir tencerede dikilir.

bakım. Menekşe sıcaklık ve taslaklar hızlı değişiklikler sevmediğim. Optimum sıcaklık 18 ... + 24 derece. Bunlar parlak ışık tercih ederim ama doğrudan güneş ışığı sevmiyorum.

menekşe Sulama tepside dikkatli olmalıdır. toprağın yüzey tabakası nemli tutulmalıdır, ama bitki doldurmak için değil. hazneden Fazla su drene edilmelidir. bitkinin yaprakları püskürtme tolere etmez.

Kara menekşeler gevşek olmalıdır, iyi nefes alma ve kolayca su emer. Menekşe için hazır toprak karışımı satın almak daha iyidir. Menekşe iyice büyümüş ve çiçek edilir için, bir zamanlar gübreleri beslemek için haftada olmalıdır.

Menekşe bizim yaşam koşullarına tamamen uygundur. Bitkiyi almaya karar vermeye gereklidir. Genç bir bitki satın veya yaprak sapı birine sorabilirsiniz. Farklı renklerde menekşeler sahip arkadaşlarım var. Bana her bitkiden bir yaprak vermek için söz verdi. Ben kuma bunları koyacağım ve birkaç bitki büyüyecek.

Ben kapalı bitkiler hakkında okurken zevk ve onların çeşitlilik ve özelikleri hakkında öğrenirler. veliler Ben seçeneği ile yanlış olmadığını söylendi. Şimdi her şey doğru bakımı bağlıdır.

Gelecekte benim bitkiler pencere pervazına yanı sıra kitapta ve internette fotoğraflarda ortaya çıkar umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50 − = 45