Bir kafeste duvar kağıdı

hücredeki Duvar kağıdı: Hücre tipleri, tasarım kullanımı, farklı odalarda için seçeneklerin seçimi ve dekor ile uyum

iç kafese duvar kağıdı oldukça avantajlı görünüyor. Açıkçası, bu tasarım klasik olarak sınıflandırılır ve bu nedenle kullanımı şekiller, dokular ve renkler birleştirerek konusunda geleneksel fikirlerin rehberliğinde, gereklidir.

Bizim yazıda hücresel halıları çeşitleri hakkında söyleyecektir yanı sıra kendi apartmanda yerleştirme ve diğer dekoratif elemanları ile kombinasyon için bazı ipuçları vermek.

Böyle kafes mükemmel mimik karo

hücredeki için duvar kağıdı çok farklı malzemelerden yapılabilir. Tabii ki, en yaygın kağıt modelleri vardır, ama bugüne kadar, satış bulunabilir ve karakteristik desenli tekstil ve dokuma olmayan goblen (aynı zamanda "Kruşçev için Duvar kağıdı - doğru seçim yapmak için nasıl" makalesine bakınız).

Dikkat! En yüksek fiyat doku temelinde malzemeler için tipik bir örneğidir. Aynı zamanda, bu duvar kağıtları en kaliteli, bu yüzden güvenle paranın değer olduğunu söyleyebiliriz.

Çok daha ilginç desenler sınıflandırma kendisi.

Tasarım alanında süsler bu çeşitlerin ayırt:

 • dama tahtası - En basit çizim. Kontrast kareler dizisidir. Klasik dama siyah ve beyaz gerçekleştiriliyor ama duvar kağıdı üretiminde sıklıkla kullanılan ve diğer renkler vardır.

Klasik duvar kağıdı: İskoç hücre kopya En popüler tartans

1
 • Tartan (İskoç kafes) - Farklı kalınlıkta örülmüş dik çizgilerin muhtemelen en popüler süsler. En sık kullanılan kırmızı, mavi, yeşil ve kahverengi renkler.
 • ülke - tartan bir tür. Daha az kontrast ve pastel tonları baskın farklı.
 • Tavuk (bazen kaz) Pençe - köşeler kısa vuruş genişletilmiş rhombuses desen.

Doku "tavuk ayağı"

 • nova - süs dört renkten oluşan. Ağırlıklı olarak kırmızı, siyah, bej ve beyaz tonlarını kullandı.
 • Glenchek - ince şeritler, açık ve koyu tangle'lı gri taban.

Dikkat! Birçok terimler moda tarihinin iç tasarım içine göç etmiş. şey duvarların döşeme giysiler için aynı kumaş olan daha önce kullanılmış olmasıdır.

Tabii ki, bu çeşitlerin ekose duvar kağıdı burada bitmiyor değişir. Bu segmentte, parlak, bazen "asit" renklerde farklı boyutlarda kareleri oluşur ve yapılan modern tasarımlar bulabilirsiniz. Gelecekte biz hala geleneksel renkler üzerinde durulacak Ancak, bu tür nadir duvar kağıdı vardır.

Farklı odalar için varyantları seçimi

Yani, daha fazla veya daha az belirgin çeşitli. Ama kendi ellerini bitirmek için planı olanlar ne?

Yakın kontrast model mutfaklar için idealdir

Test tarifleri orada hücresel Çardaklı kullanıyoruz ve onlara verecektir aşağıda:

 • Mutfak ve banyo büyük, zıt dama tahtası deseni ile ince malzemeler olmalıdır için. Bu gibi kafes fayans döşenmesi taklit, böylece onları bu döşeme, uygulandığı benimsediği kullanın.

Dikkat! yüksek nem dekorasyon için iyi tolere edilen ve deterjanlar ile sıvı alımı temizlik sağlamak olan türler seçilmelidir.

 • İskoç hücre duvarındaki duvar kağıdı klasik iç mekanlarda uygun olacaktır. Geleneksel olarak, hem de koridorlarda ve koridorlar odalar ve ofisler yaşayan bunları tutkal. Bu dekorasyon seçimi, detaylar geri kalanı için çok dikkatli, "tartan" geçmişe dönüyor ve bu nedenle yüksek teknoloji ya da modern mutlaka genel izlenimin bir bozulmaya yol tarzında aksesuar durumu.
 • Hücre "ülke" ve türevleri mutfak, teras, balkon, oturma odaları, vb dekorasyon için uygundur Bu çözüm Provence tarzında bir av köşkü ve yaz ikamet dekorasyonu için idealdir. duvarlarda Unobtrusive süsleme sadece işlenmemiş panolardan iç ve kârlı yola mobilya parlak renkler vurgulamak.
 • Yatak odası - bu oda süslemeleri için yeterli zordur. Küçük bir figür ile bir kafes tasarımını kullanmak gereklidir olduğunda: küçük kareler, elmas, "kareli" veya "tavuk ayağı" uygun. Süsleme de daha koyu zemin üzerine koyu dekor seçmeliyim ideal zıt ve olmadığını arzu edilir.

Yatak odasında elmas ve meydanlarda teması üzerine çeşitlemeler

 • genellikle diyagonal geniş hücreler, modern iç mekan iyi görünüyor. Böyle bir daire için düzgün bir yapıya ve parlak, kontrast renkler ile duvar kağıdı satın almak değer.

Tabii ki, bu açıklama bir dogma değildir: Bana tarzı bir anlamda söylemek gibi, deneme özgürdür. Yine antik süs ile uğraşırken dikkatli olun ve zaman içinde test edilmiş tarifleri dinlemeliyiz.

Çok fazla ışık, çiçek motifleri ve büyük süslemeleri

diğer unsurları ile kombinasyonları ile ilgili olarak, hücre yeterince "moody" resmidir:

 • Öncelikle, aynı bina içinde bir süs fazla kullanılmamalıdır. Sen ikisini birleştirebilirsiniz, ancak bu durumda onlar formda ve renkte benzer olmalıdır.
 • İkinci olarak, bu tür uygun tek tek renkli tekstil oda duvar kağıdı. Özellikle kontrast Herhangi desenler, gereksiz çeşitlilik yaratacak ve gözlerin hatları titreyen yorgun alacak.
 • küçük bir arka plan duvar kağıdı üzerinde kaybolur, çünkü Üçüncüsü, büyük bir masif aksesuarları kullanmak arzu edilir. Ama önemli boyutta olması durumunda görsel "bulaşmış" olarak renk veya desen kenar, vazolar veya heykeller zıt dekora seçilmelidir.
 • Aynı zamanda bu tip goblen iyi çiçek motifleri ile birleştirilir. Belki de bu oyma ahşap mobilya ile neden bu kadar popüler dernek damalı bitirmek mi?

Ülkenin tarzında iç Fotoğraflar: hücresi, basit kumaşlar, doğal ahşap

Gördüğünüz gibi, sırlar hala orada hücresel duvar halıları kullanmak. Eğer temel kuralları anladığınızda Ancak, belirli bir duruma gidin size çok daha kolay olacaktır.

Klasik bir tasarım çözümleri, yaş bitirme teknolojilerinin yaşına karşılaştırılabilir - oturma odasında ya da ofiste mutfakta bir kafes içinde duvar kağıdı. Onlar bu güne kadar alaka kaybetmez Aynı zamanda, (eğer köpük üzerine tutkal duvar kağıdı eğer buradan öğrenebilirsiniz) çünkü klasik iç planlamasında bunları kullanmak için çekinmeyin.

Zamanla uygulamaya konabilir hangi önemsiz olmayan birkaç örnek bulacaksınız İçinde: Bu konuda ilgileniyorsanız, dikkatle bu makalede videoyu gözden emin olun.

Hücre iç duvar kullanımı

Modern tasarımcılar yeni iç duvarlar için hemen hemen her duvar gelişiminde kullanabilirsiniz. Renkler çok çok farklı, ve çizimler yapabilirsiniz. Ancak bunların çoğu hala bir kafese duvar kağıdı güvenmek ve onların projelerinde kullanabilirsiniz.

Bugün biz onların kullanımda inceliklerini olmak, hem de hazır çözümler örnekler verebilir hücre içi, için duvar kağıdı nasıl uygulanacağını anlamaya çalışıyoruz.

Küçük bir rahat oturma odası

Günümüzde, farklı tasarımlara sahip duvar kağıtları vardır: çiçek süsleri, geometrik şekiller, fotoğraflar ve soyutlamalar, ancak devam eden popülaritesi hala damalı bez memnun. Bu rakam, sadeliği rağmen, odanızın tasarım son derece çekici güzel ve düzgün olmasını yapabilmektedir.

Duvar kağıdı aynı damalı desen de klasikleri net bir bağlılık gösterir, bu nedenle oda tasarımında geri kalanı bu uymalıdır. Bir tasarımcı bir kafese duvar kağıdı kullandığında Basit, iddiasız motifler, sıkı hatları ve temel renkler, bu tür çözümler çoğunlukla bulunur. Bu desen kolayca tamamen farklı renklerde oluşturulabilir rağmen.

onlar yerinde da eğlence yerlerinde, ülkede, apartmanda sopa, özel ev için iyi olmalı, her yerde olabilir duvarlar için hücresel seçenekleri kullanın. Örneğin, bir aydınlık ve neşeli İngiliz ve İskoç kafes yaygın barlar, restoranlar, farklı temalı kafede kullandı.

Orijinal duvar kağıdı deseni çekici bir iç oluşturmak için yardımcı olur ve bu ifade kesinlikle teyit edecektir kafese duvar kağıdı olduğuna inanılmaktadır.

mükemmel onunla temas halinde Modern stilleri Çoğu zaman, hücreler klasik iç mekanlarda kullanılan, aynı zamanda pek. Ancak, bazı kendini kısıtlama ve damalı desen titizlik rahat ve sıcak bir atmosfer yaratmak için müdahale etmez. Bu model, büyük ölçüde ev ortamında daha rahat ve keyifli bir hale getirmek için çalışıyor odaklanmıştır.

Özel bir evde Geniş konforlu yatak odası

oluşturulduktan Damalı desen hep aynıdır, ama nasıl görünüyor iki faktörden etkilenmektedir:

 • Her şeyden önce, rengi tüm renklerin herhangi biri olabilir. Şu anda popüler, kahverengi, kırmızı, mavi, gri, siyah ve sarı renkler vardır.
 • hücre boyutu, hem de değişebilir, hatta İskoç versiyonda, bu büyük ve küçük olabilir.

Bu nedenle, evinizin duvarlarına için böyle bir duvar kağıdı seçimi, sadece iki kriterlerini karar vermek zorunda.

Yüksek popülerliğine rağmen, ekose duvar kağıdı varyantları konvansiyonel monokrom tuval talebi seviyesine ulaştı asla. Bu gerçek duvar kağıdı arkadaşı, renkleri, mobilya, perde, ev eşyaları ve aksesuarları seçiminde zorluklar kaynaklanıyor. Ancak, onların odalarında benzer seçeneklerin duvarları tercih edenler, kendi orijinal seçimi için dilek asla.

yüksek kaliteli iç almak ve dengeli için, güzel görünmek tam bir resmini elde etmek için duvar kağıdı ve oda mobilya ve diğer öğelerini düzenlemek amacıyla seçmelidir. Bu nedenle, benzer bir desen ile duvar kağıdı satın almadan önce, böyle bir kararın "artıları" ve "eksileri" tartmak arzu edilir.

Amacıyla duvar kağıdı üzerinde çizim böyle bir savurgan tür kullanımında aşağıdaki özelliklere dikkat edebilirsiniz, daha kolay karar yapmak.

Taze yatak odası iç

Bir damalı desen ile duvar kağıdı en önemli kriter hücrenin kendisinin boyutta olacaktır. Bir büyük, orta ve küçük süsler tahsis etmek şartlı mümkündür ve her biri farklı şekillerde kullanılabilir:

 • Küçük hücreli o geometri şirin ve güzel görünüyor bozmaz, herhangi bir odayı seçmek için izin verilir. Çoğu zaman bu odanın renk varyasyonu vurgulamak için tasarlanmış ek bir arka plan olarak kullanılır. Aynı accentual duvar kağıdı duvar kağıdı At diğer geometrik tasarımları ile hareket edebilir. oturma odaları, yemek odaları, yatak odaları, mutfaklarda duvarlar için kullanılan duvar kağıdı üzerine Küçük süsler.
 • Ortalama cezası benzer özellikler için hücre, bu nedenle uygun olarak uygulama tarzı, ama harika bir seçenek farklı kullanılır.
 • Büyük hücreli onun cazibesini kaybeder ve odanın görsel algı üzerinde kötü bir etkisi vardır, küçük, sadece büyük odalarda iyi görünüyor. küçük bir mutfak, küçük bir koridor ya da dar bir koridor bir desen kullanımı kabul edilemez.

Klasik tarzın takipçileri için mükemmel bir çözüm İngilizce veya İskoç kafesi. Bu rakam oturma odası veya ev ofis muhafazakar ve sıkı iç iyi arka olacaktır.

Modern, moda trendleri için bile egzotik bir ölçüde özgün boyama uygun hücre, olacaktır. Böyle bir desen iç önemli olabilir ve bu diğer önemli elemanları almak için sahip olacaktır.

Evin güney tarafında oturma odasında Canlandırıcı renkler

Boyama resim ve oluşumu üslup yönü seçimi için başlangıç ​​noktası olabilir ve hücre klasik tasarımın modern eşit iyi çalışır. bazen modernizm görülebilir rağmen Çoğu zaman, bir İngiliz hücre, klasik, çatı, ülke, hi-tech gibi tarzlarda kullandı. Ancak, sadece profesyonel tasarımcılar yeteneğine özel bir iç özgün bir çizim, hem de uygun.

Renk tartan genellikle koyu renk tabanına sahip olduğunu unutmayın. Klasik İskoç renkler daima hakim: siyah, kırmızı, mavi, sarı ve kahverengi renkler. Bütün bu renkler büyük bir ülkenin belirli bölgelerde sembolleriydiler, doğal kaynaklıdır.

Ancak, bu tür renkler her zaman koyu renkler koyu ve rahatsız iç yaratacak böyle küçük odalarda olduğu gibi, evde uygun olmayacaktır. Bu nedenle renklerin bir arada kullanın, ya da hafif tonları açmak için en iyisidir. Tabii ki, daha hafif gölgeler mutfakta ya da koridorda örneğin, her zaman uygun değildir, ancak özel seçenekler bulunuyor.

evde odaların birinde rahat bir atmosfer

geleneksel İskoç renklerin yardımıyla En iyisi doğru odaklamayı ayarlamak ve ona sunulan paletinin hafif tonu yardım desteği. orijinal, benzersiz desen sayesinde bu tür kumaşlar hızla ilgi odağı haline gelir ancak sadece arka plan miras duvarlarının sonuna kadar kalacağı.

Dediğimiz gibi, profesyonel bir tasarımcı hücre ile çalışma fırsatı vermek en iyisidir, ama bizim emrinde değilse, bir İskoç temalı duvar kağıdı temel kurallara dayalı iç oluşturmak için deneyebilirsiniz.

İncelikleri ve İngiliz ekose duvar kağıdı boldur ile çalışmanın nüansları. Tür ahşap, demir, taş gibi doğal malzemelerin aprelenmesinde kullanılması arzu edilir. Doğru perdeler, ahşap mobilya asil ırklar için dekoratif öğeler, yüksek kaliteli tekstil seçmek önemlidir. Eğer tartan renklerinde yer açmak ne zaman İdeal, İskoçya'da ve kafes hakkında en azından bir uzak fikir olması gerekir. Bu arada, tartan ve tam anlamıyla bir terimdir "İskoç kafes."

Antik çağda tartan desen ve renk gösterileri İskoçya'nın sakini belli klan ait. Tasarımı ve renkleriyle gurur bu ülkenin her sakini, açıkça zengin bölgesi, sahip olduğu doğal kaynaklar ne gösterir çünkü. O günlerde, sadece renkler doğal olduğunu ve herkesin hazırlanır bilir.

Küçük bir yatak odası iç Kontrast

ülkenin belirli bir bölgenin renklerde yapılmış geleneksel İskoç kilts, bugüne kadar aşınmış, ama zaten kendi gelenek bir hediyedir. Eski çağlardan beri çok şey değişti ve İskoçya artık bağımsız dağ ülkesidir. Ancak, klasik desen sanat dünyasında hak ettiği yeri almıştır, bu baskı artık, tabii ki, duvar kağıdı giyim, mobilyalarda kullanılan ve kapanır.

İlginç bir detay, birçok insanın zevkine göre İskoç kafes, aksi nasıl country müzik gibi bu Amerikan tarzı görünümünü, açıklayabilirim. Bu stil kaydı zhilish kanıtlanmış yöntemler uygulandığında, kökleri çok eskilere gitmek, aynı zamanda yeni değil.

kır tarzında kullanılan hücre karanlık ve açık renkli çiçekler hem yapılabilir unutmayın.

Burada daha yumuşak ve parlak renkler kullanıldığı gibi prim İngiliz iç aksine, atmosfer, çok rahat bir ülke tarzıdır. Aynı zamanda klasik aksesuarları büyük sayıda bu tarz uzun bir geleneğe işaret ediyor.

Bu arada, kareli duvar seçenekleri ekler, çerçeveli çerçeveleri ve baget şeklinde bir iç kısmı içine gömülü olabilir. orijinal karar resminin çerçevede duvar parçalarını eklemek ve duvara asmak için.

Orijinal hücrede için duvar kağıdı, doymuş ve parlak ve bir zar zor fark deseni ile yıkanabilir edilebilir. Uzaktan bakıldığında onlar ova gibi görünür, ama yaklaşım desen tezahür edecektir. Bu etki, örneğin, kahverengi, kahverengi ve bej kombinasyonu çok özgün görünecek, aynı rengin farklı tonlar kullanılarak elde edilir.

Tanınmış marka Modern Alman duvar kağıdı

Hücrelerin bir desen ile bir duvar kağıdı seçerken, iç temel renk düzeni rehberlik. Çoğunlukla döşeme dükkanlarda, mavi, yeşil, kırmızı klasik siyah ve beyaz renklerde, ve kahverengi tonların süsler bulunabilir. Bu durumda, çeşitli renklerde en sık kombinasyonu.

Orijinal çekme sadece estetik olarak çekici olan, ama pratikte bir çok avantaj vardır, örneğin, oda geometrisini vurgular unutmayın, duvarların küçük kusurları gizler.

Zengin renkler ve ilginç figür hemen dikkat çekiyor ve minör noktalara dikkat yapar. Eğer en kaliteli eğitim duvarlar duvar kağıdı altında olmayan nedenle, o zaman çizim seçeneği düşünebilirsiniz.

Yani duvar kağıdı için damalı desen herhangi bir odada, ana şey doğru bütün içini, hoşsohbet seçim duvar kağıdı, mobilya ve aksesuar inşa olabilir.

Değil asılsız olduğu, en farklı bir yönde binalarında bu tür ağların kullanımı bakalım.

sıklıkla renk tartan duvar kağıdı bulabilirsiniz değildir oturma odasında, bu kuraldan ziyade istisna olduğunu. Ancak, bu duvar kağıtları kullanılabilecek bir lüks klasik bir iç yaşam oluşturulmasında vurgu ana alanları vurgulamak için. Bu durumda, çoğu kendi algı zor olduğundan, mobilya yukarı kalabalık etmez ve resimleri, televizyon asmak yok bir duvar yayarlar.

İç açıkça İngiliz konular görülüyor

Yatak odası damalı renkleri daha tanıdık. Bu duvar kağıdı değil, aynı zamanda bu tür yumuşak bir halı gibi tekstil, mobilya, aksesuar, içinde sadece kullanılabilir. Ancak, renk yerine tahriş daha sakin şekilde tasarlanmış daha yumuşak ve rahat bu alana yönelik seçilmelidir. Böyle bir ahenkli bir ortam kolay ve olmaya rahat olacaktır.

parlak renklerde rahat bir yatak odası

Ben yatak odasına parlak renkler eklemek istiyorsanız, örneğin, İskoç boyama başucu sahası konusunda yapıştırma ve duvarların geri kalanı için nötr bir arka plan seçmek, bu yüzden parçalı yapabilirsiniz. Sadece çağımızın ruhu içinde, büyük bir kontrast iç olsun. Bir neşeli odasına gider ve rahat bir ortamda uyuyacak.

çocuk odası oyun alanının hücrede bulunabilir. İşte nedeniyle parlak renkler, aynı zamanda açıkça oda alanı imarlı yardımcı olur sadece ilgili değildir. oyun alanında duvar kağıdı üzerine damalı desen renkleri değil özellikle önemlidir, ancak odanın temel arka plan için seks ve çocuğun niteliğine göre tonunu seçmek en iyisidir. Bu yüzden aktif çocuklar için zengin sessiz renkler parlak paleti seçin arzu ve içindir.

Tavan arasında çocuk odası

Mutfakta, hücre birçok grafik tasarımcıların favori, nadir değildir. sıkıca aklımızda kökleşmiş bir kareli masa örtüsü ile birlikte burada önemli bir rol oynaması olasıdır. Her durumda, bu süsleme mutfak için idealdir ve birçok uzman bile iştah uyandırır savunuyorlar.

İster beğenin ister beğenmeyin, her zaman bir damalı desen ile besin ağlarının kabulü alanında, pokleit kendin söylersin. Aynı motifli dekoratif unsurlar eklenmesi, hatta daha dengeli ve uyumlu odanın içini yapacaktır.

Mutfakta yeşil renkleri kullanma

evinde duvar kağıdı üzerine ilginç desen ofis çok uygundur. Önce, o çalışan bir ruh hali oluşturur ve ikinci olarak, ciddiyetle ve titizlik doğal malzemelerden yapılmış nesneler ve mobilya ile mükemmel bir uyum içinde üçüncü olarak hoş dernekler seviyesine konforunu getiriyor ve: ahşap, ipek, taş, demir. Böyle duvar kağıdı ile iyi gelenekleri klasik bir İngiliz iç oluşturmak kolaydır.

ölçülü renklerde Ana çalışma

Uzun bir süre için, kafesin iç koridorlar ve koridorlar lider bir konumda tutar. Orijinal duvar yapıştırma oldukça uygun ders yüzden bu odada genellikle penceresiz, tekstil, mobilya en az sayıda ve vardır. Buna ek olarak, uzayın aydınlatma özellikle, her zaman duvar kağıdının rengi, herhangi seçmekte özgür olduğu anlamına gelir, daha fazla aydınlatma cihazlarını kullanabilir endişelenmenize gerek yoktur.

geçiş alanlarında bu tür, yani tek bir seçim modeli ile dikkatli olmalıdır, daha fazla alan dar temel arka planı olarak kullanılır dar bir koridor hücrelerinde unutmayın.

zamanımızda duvar iyi bir seçenek damalı bez alıp onlar daha fiziksel mağazaları ve çevrimiçi bu varyasyonları bol, çok kolaydır. Ancak, yapmadan önce böyle bir karar içini oluşturan güçleştirmekte deneyimli tasarımcı danışmak gereklidir öneririz.

Bunu özetleme bu duvar kağıtları ana plan zorlukla uygun, ama bir çekici ve özgün vurgu olarak son derece uygun gibi unutulmamalıdır. Onların yardımı ile her zaman sadece güzel ve çok özgün herhangi bir odanın, alanını çizebilir.

Başka özgün ve benzersiz süsleme: orkide ile duvar.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

© 2014-2018 Oboyman - duvarlar için saha duvar kağıdı uzman görüşü. Kopyalama malzemesi yetki verilmemiş. Sonra kaynağına malzemelerdir aktif doğrudan bağlantı kopyalayarak üzerine, kes yoksa. Site haritası

Dairelerin iç kafese duvar kağıdı

iç dekorasyon en sıradışı biri için ama aynı zamanda seçeneklerin çeşitliliği arasında etkili bir çözüm kafese duvar kağıdı. Odanızın çevresi yapabilir resimler, renkler ve desenlerin çeşitli versiyonları sadece bireysel değil, aynı zamanda çok cazip değildir.

Şimdi yapılanmanın oldukça sıkı ve klasik olduğu unutulmamalıdır. O bu tip iç mekanlarında mükemmel bir uyum, bu nedenle içindir. Ne bu resimde kişi çekiyor? tartan popülerlik kazanıyor ile ne kadar duvar kağıdı? en inceleyelim.

Ekose duvar kağıdı: nedenleri çeşitliliği

iç tasarım Birçok uzman herhangi bir odanın çekici ve özgün iç temeli, bu olsun, bir mutfak, kreş veya koridor parlak ve sıradışı desen, detaylı desen veya görüntü kontrastı olduğuna inanıyoruz. Bu renklerin en geniş kullanımına izin verir bu nedenle bu hücre, içindir ve optimal bir kır evi, bir şehir daire, evler ve bu tür barlar ve restoranlar gibi hatta böyle konut dışı binalarda iç kısmında tahsil edilecektir çözüm olabilir. Özellikle popüler İngilizce veya İskoç duvar kağıdı pub, bar ve tema restoran tasarımında bulunmaktadır.

Onlar modern ile aynı şekilde kullanılabilir, ama aynı zamanda, basit iç en yanı sıra daha klasik bir ortamda yapılabilir. Belli bir kısıtlama ve hatta kemer sıkma, karışmaz, ancak, odanın iç görüntüsü daha "sıcak" ve dost haline gelmiştir ki iç ve odada atmosferde bir kafes kullanmak - daha ev ve rahat. seçimler çeşitliliği ile ilgili olarak, her şeyden önce, desen gibi parametrelere göre değişebilir:

 1. Renk. Bu kahverengi, mavi, gri, kırmızı olabilir, yeşil, vb kafese duvar kağıdı (. fotoğrafta Örneklere bakınız).
 2. Boyutu. Tartan kendisi küçük ve yeterince büyük ikisi de olabilir.

İskoç kafes duvar kağıtları: Bir seçerken bilmek gereklidir

Kafes içinde duvar kağıdı birçok avantajı vardır gibi görünüyor. Ancak, bugün itibariyle, onların tek renkli veya daha geleneksel karşıtları aynı popülerlik elde etmek mümkün değildi. Sorun nedir? kendi evlerinde bu çözümleri kullanmaya çalıştı, hem de iç tasarımında birçok uzman iddiaların göre gelmiş olanlardan referansları gibi, temel nedeni odası duvarları tasarımında doğru kombinasyonları bulmakta zorluğudur. Üstelik, oldukça bir meydan okuma ve uygun aksesuarlar yanı sıra perde ve mobilya seçimi haline gelir.

o müşteri veya tasarımcı istediği için iç her ayrıntı kullanılmamalıdır gerçeği. Mükemmel iç uyması gerekmektedir. Hücre duvarındaki Duvar kağıdı - istisna değildir. Sadece satın almak ve bu tür kaplamalar pokleit için yeterli değildir. Doğru seçim önce, bu kaplamanın özelliği olabilecek bazı özellikler dikkate alınması gerekmektedir:

 • Duvar kağıdı üzerinde hangi hücre boyutuna dikkat gereken ilk şey Odaya pokleit istiyorum. Sadece Yukarıda belirtildiği gibi, desen bu tip büyük ve yeterince küçük ikisi de olabilir. Aynı zamanda, biz orta, orta boyutu hakkında unutmamalıyız. Ve bunların her uygulama için kendi olasılıklar vardır. Yani, küçük kareli desenler hemen her odada kullanılabilir, büyüklüğü bakmıyor. Aynı zamanda, bir kontrast ve çok renkli tonlarda olması, sadece odanın duvarlarının ana rengini tamamlayacak, ama aynı zamanda, hiçbir egemen bir çözüm anlamına tarafından olduğu kağıdı arkadaşı olarak münhasıran böyle bir bira bardağı kullanmak arzu edilir. küçük bir mutfak, küçük bir koridor ve dar bir oda için - Aynı zamanda, bir büyük hücreli oldukça serbest ve büyük duvar ve başarısızlık için optimal bir çözüm olabilir.
 • Şeffaf model yapılandırması ve ikinci renk skalası de belirleyici bir faktör olabilir. Örneğin, klasik bir İskoç veya İngilizce desen mükemmel sessiz muhafazakar iç sığdırmak için muhtemeldir. Aynı zamanda, parlak egzotik seçenekler daha çağdaş iç tasarım çözümleri için ideal bir seçimdir.
 • ekoseli duvar kağıdı kullanılır Renk tartan, aynı zamanda indirimli olamaz. Onlar, oluşturma konut değil, aynı zamanda işyerlerinde değil iyi bir atmosfer sadece hafif koymak gibi herhangi bir durumda, kasvetli ve karanlık gölgeler önlemek için daha iyidir. Aynı zamanda, belli ki parlak renk seçenekleri böyle bir mutfak, yemek odası ya da koridor gibi yerlerde için idealdir. Aynı çocuk odası hakkında söylenebilir. Bu alanların hepsinde duvarları sık kirliliğine maruz kalması. Bu nedenle, en iyi çözüm veya yıkanabilir parlak renkler veya duvar kağıdı alımı, reddi olabilir.

Hücreleri duvar kağıdı arkadaşlarından bir arada kullanarak ve uygulayarak seçenekleri duvarların Bağımsız bölümler için bir malzeme olarak belirtilen beri arada, o, eşsiz özellikleri sayesinde odanın belli bir alana odaklanan bir kaplama olarak çok iyi kullanılan olabilir söylemek gerekir ve sıradışı.

Biz hatırlamak gerekir! Geleneksel İngiliz tarzında bir kareli desenli duvar kağıdı klasik iç dekorasyon için en uygun olduğu varsayılır. Bir yandan, bu doğrudur. Yine de profesyonel olarak tanınır üst düzey tasarımcı, her zaman bile bu tür çatı veya yüksek teknoloji olarak, daha modern stilleri için doğru çözümü seçmek mümkün olacak unutmamalıyız.

ilgi çekici çevreyi nasıl oluşturulur

Deneyimli tasarımcılar - iyi. Ama bu veya başka nedenlerden dolayı, onların yardımıyla ne sayamazsınız olur? İskoç tarzı duvar kağıdı ile oda tasarlarken dikkate alınması gereken bazı temel ilkeler bakalım.

Aslında, iç planlarken dikkate almanız gereken özellikler - oldukça çok. Bunlardan biri, bir İngiliz ve İskoç temalı duvar kağıdı, sadece hücre ile İç mekanlarda kullanılması, aynı zamanda içerideki ek öğeler, dekoratif öğeler, tekstil ve hatta perde gelir. Biz kapı ve hatta pencereler gibi yapısal unsurlar hakkında unutmamalıyız. Onların PVC ve benzeri malzemelerin ve doğal ahşaptan yapılmış olmadığı çok arzu edilir.

Böyle bir iç sorunu isteyen herkes, rezil tartan hakkında birkaç gerçekleri bilmek gerekir. Başlangıçta tartan (İskoç hücre) belli bir modeli temsil Tarihsel olarak, bir ya da başka bir klan, bu ağırlıklı olarak dağlık, ülke ait bir kişiyi ifade eder. Tipik olarak, hücre dekoratif bir desen değil, aynı zamanda gurur ve ayrım kaynağı değildir adildir. Örneğin, ünlü İskoç kilts giyen geleneği günümüze kadar korunmuş. Antik zaman yıllar geçti. İskoçya uzun bağımsız bir krallık olmayı bırakıp abd parçası haline geldi - Büyük Britanya. Değiştirilen ve hücre hedefi. o kumaşların üzerinde kullanılan ve giysiler, bugün giyilen önce ise, kural olarak, bu süsler duvar kağıdı gibi dekoratif durumlarda, kullanılır.

ayrıca "önemli" kullanımına izin stilleri, biri - bu ülke. Kökleri de yüzyıllar geri dönün ve halk konut düzenlemesinin geleneğinde. İlginç olan şu ki, hücre ışık ve karanlık unsurların hem oluşabilir. Ayrıca bu tarz vb mobilya, ev tekstili, dekoratif öğeler gibi diğer topikal öğelerin kullanımını önerir ülke tarzı popüler olan temel renkler, daha yumuşak ve hafif sesleri vardır.

İpucu! dekoratif unsurlar bir hücreye duvar kağıdı resmi ile kullanılabildiği gibi. Ve bu sadece yukarıdaki klasik uygulanır, aynı zamanda iç tasarım bazı modern stilleri.

Bu arada, bu duvar kağıdı üzerine hücre zar zor görülebilir, belirgin değildir. Böyle duvar kağıdı neredeyse tek renkli benziyor ve üzerlerinde desen monokrom renkler kullanılarak yapılır. Diğer bir deyişle, renk skalası oluşturan elemanların farklı renkler ve bir ve aynı renge ait sesleri uygulanabilir, ancak daha fazla veya daha az parlak ve canlı olan değil gibi. Örneğin: kahverengi, açık bej ve kahverengi - aynı şemaya ait tüm renkleri var.

Her iç tarzı, aslında, belirli bir renk kullanımını gerektirir. Bir hücreye duvar kağıdı satın almadan önce nedenle, bunun farkında olmak gerekir. Hücre siyah ve kahverengi, kırmızı, vb mavi tonlar ile beyaz olabilir Ayrıca, çok sık yeşil kullanımı ile birleştirdi. Hücre iç tasarımdan duvar kağıdı uygulaması ilginç bir özelliği iç duvarlar ve bölmeler bazı zayıflıklarını gizlemek yardımcı olabilir estetik bir tamamlayıcısı, ama aynı zamanda çok pratik bir çözüm sadece olabileceğidir. Bu tür bir çeşit çeşit Şekil hafif düzensizlik, çizilme ve duvara olabilecek diğer zarar göz yönlendirir olması.

Gördüğünüz gibi, bu tür modellerin kullanmaları kendi özellikleri var. Ve şimdi farklı yerlerde daireler ile ekose tartan duvar kağıdı örnekleri daha yakından bakalım.

Bir kafeste duvarları ile yatak odası

oda onlardan biri değil gerçeğine rağmen hangi en yaygın olarak kullanılan tartan, biz yatak odasında kullanımı da oldukça kabul edilebilir olduğunu unutmamak gerekir. Bana olanlar en azından, hesaba yatak odası rahatsız etmeyen ve üzülmeyin bir kaplamaya sahip olmalıdır gerçeğini almak gereklidir. Bu nedenle duvar kağıdı daha yumuşak, pastel renkler tutkal en iyisidir. Seçenek olarak ise, daha canlı renkler uygulanması. Ama böyle durumlarda, parçaları kullanılır, ya da odanın sözde imar için dekoratif elementler, sadece biri olmalıdır.

Başka bir deyişle, hücre yatak ikincil unsur iç olmalıdır. perdeleri, yastık örtüleri yoksa kareli tartan kalıplarını kullanacak Aynı zamanda, çok ahenkli olacak.

Hücrenin duvarları ile oturma odası - da oldukça seyrek olduğunu. Öte yandan, tartan çok nadir durumlarda bazı fonksiyonel alanları vurgulamak veya duvarlardan birinin bireysel parçalarını dekorasyon için hiç değildir. optimal çözüm mobilya, zemin lambaları, televizyonlar ve diğer büyük öğeler ve ev aletleri duvara yakın tesisatın bir ret olacaktır.

çocuk odasında bir kafeste duvar kağıdı kullanımının örnekleri - çok değil. Tipik olarak, çocuklar için iç daha geleneksel diğer renkler, çizmek karar verdi. Erkekler iyi mavi ve mavi duvar kağıdı, ve kızlar için seçilen pembe ve mor kombinasyonudur. Öte yandan, bu olabilir pokleit duvar kağıdı tek tek sitelerde olduğunu. Böylece, kreş tasarımına biraz taze fikirler yapabilir ve böylece oldukça ucuz yapmak.

Ancak bu yerler olarak, daha sonra bu tür alanlarda hücre çok daha yaygındır. Bazı renk kombinasyonları iştah neden ve hatta yiyecek daha iyi sindirim katkıda bulunmalarına yardımcı olmak olduğuna inanılmaktadır. En azından, psikoloji alanında uzman bir dizi bu konuda söylenecek. Buna ek olarak, mutfak içi genellikle damalı masa örtüsü ile dekore edilmiştir. Bildiğiniz gibi, aynı ya da çok benzer bir güdü ile birkaç dekoratif öğeler sunacak iç, bu daha "tam" ve uyumlu hale getirecektir.

Koridor ve koridor (ki çoğu zaman tek ve aynı şekilde algılanmaktadır) - bu bu yerlerden biridir, iç hücrelerin kullanımı olan oldukça sıktır. Ne yazık ki, bu yerleri tekstil gibi yardımcı dekoratif öğeler, kullanımına bazı sınırlamalar bulunmaktadır çıkıyor. İç koridor alanı ana dekorasyon rolü sadece hücreyi üstlenebilecek Diğer taraftan, bu, endişe verici için hiçbir neden yoktur.

Tasarım danışma! koridorda kareli duvar kağıdı ile çalışırken benzer desenler aralığında daralma görsel yanılsama yaratabilir için, aşırı coşku aşırıya çalış.

Bu arada, salonun ilgilidir ve aynı önerileri ofis için geçerlidir. , Aksi takdirde bir çalışma ortamı yaratılması için elverişli olmayan bir iç alabilirsiniz çünkü onları takip etmeye çalışın.

Bir özetliyor olarak, ekose duvar kağıdı, nispeten nadir kullanımına rağmen, ancak, dairelerin bazılarının iç mekanlarında yerini bulması olduğunu söyleyebiliriz. Çok sık olarak, bağımsız bir şekilde, kullanılan, ancak değildir, bu arada, dikey, yatay veya sadece imar olabilir birleştirilmiş bir ek eleman olarak. Kafes çok düşük maliyetle özel bir tasarım oluşturmak için yardımcı olur. kafese bugün bir duvar kağıdı seçin - yeterince geniş, onlar özel duvar kağıdı kaplama çevrimiçi mağazalar ve inşaat, onarım ve iyileştirme için ürünlerin büyük zincir süpermarketler olarak sunulmaktadır çünkü.

uzman bulmak

Duvar kağıdı mağazası hesap makinesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 + = 39