bir köpük boyutu

yalıtım için köpük. Özellikleri, boyut, fiyat

Gazlı köpük hücrelerin dış materyali temsil eden plastik köpüklerin sınıfına aittir. Bu sınıfa, üretim ve uygulanan polimer teknolojisine bağlı uygulama farklı alanlara sahip malzemelerden birkaç çeşit bulunmaktadır. Hepsi yalıtım özelliklerine sahip ve toksik değildir. izolasyon PSB-S-25 için popüler ön köpük hijyenik gereksinimleri karşılayan ve sıva her türlü evrensel temelidir.

enerji maliyetlerini artırarak ile acil sorun dışarıya ısı dökülüp saçılmasına karşı duvar binayı korumaktır. Köpük malzemesinin düşük yoğunluklu, yüksek ısı yalıtım performansı sağlar. Bu nedenle cephe izolasyon köpüğü Enerji tasarrufu için gelişmiş bir çözümdür. Bu bu malzemenin tek alan olmamasına rağmen.

Aynı zamanda kullanılır:

 • dolgu kaplar bölmelerin, bunların batmaz yapma gibi;
 • can yelekleri, şamandıralar ve yüzen üretiminde;
 • donör organların taşınması için kullanılan tıbbi katran, üretimi için bir malzeme olarak;
 • Kırılgan malların korunması gibi;
 • buzdolapları ve diğer ev aletleri içinde bir termal yalıtkan olarak.

Bir istatistik herhangi düzenlemeler teyit değildir, yok ki çatıdan% 40'a kadar duvarlardan ısı kaybı -% 25. izolasyon mümkündür duvarlarıdır boyunca Bu nedenle, ısı kaybına karşı özelliğinin korunması maksimize etmek.

iki şekilde nem ve soğuk hava akımları girişine gelen odayı izole: dıştan ve içten. Gövde, dış yalıtım iç alanını korunarak donmasını duvar korumak için olduğuna inanılmaktadır. Ve korumak için binanın cephesi bir başka avantajı, - iç yalıtım ve destek duvarı arasında yoğunlaştırma bölgesi oluşturulur gerçektir. Bu kalıp ve küf gelişimi için ideal bir ortamdır. Ve bu dış duvardan korunduğu uzun ısıyı korur ve soğutmalı edilmez.

durumlar olmasına rağmen, güzel bir ev dekorasyon veya asansör boşluğunun durumunda örneğin dışarıdan köpük yalıtım teknik imkansız olduğunda. Sonra kendini koruma duvarları kullanın. köpüğe ek olarak, kurucu maddeler, diğer malzemeler kullanılmaktadır.

Popüler yalıtım: mineral yün, polistiren ve poliüretan köpük. Mineral yün ancak o zaman alçı levha, dış cephe kaplaması ya da diğer kaplama malzemesi kılıf gereken metal çerçeve, üzerine monte edilmektedir. spreyi ile, otomatik bir şekilde uygulanan poliüretan köpük zamansal bir avantaja sahiptir. Tüm malzeme, monolitik bir kaplama oluşturarak, çerçeve içinde çatlak doldurur. Ancak, yalıtım için kullanılan köpük daha pahalı olacak şekilde duvarları korumak için.

1

Orada bespressovanny ve parçalar ve böylece genleşmiş polistiren köpük, iki yolla yapılır. PS-1 tanımlanması köpük kiremit üretim basına anlamına gelir ve PSB-S - Kendi kendine söndürme yeteneği ile bir malzeme. Bu, düşük alev ile polistiren kullanılarak kendi üretiminde vardır.

Cephe izolasyon köpük malzemesinin seçimi ile başlar. İhtiyacınız ana özellikleri bir ısıtıcı satın, bilmek - bu plakalar, yoğunluk ve kalınlık boyutudur. nominal ebatlar levhalar olabilir GOST 15.588-86 göre:

 • kalınlığı 10 mm fark: 20-500 mm;
 • 50 mm 900-5000 mm uzunlukta artışlarla;
 • 50 mm 500-1300 mm'lik artışlarla genişliği.

Ama standart dışı boyutlarda panoları üretmek için önceden üzerinde anlaşmaya izin verdi. Aşağıdaki göstergeler yoğunluğu ile üretilen köpükten imal edilmiş levhalar 15, 25, 35 ve 50 kg / m3. malzeme daha güçlü, bu endeks daha büyük ve nemi absorbe etme kabiliyeti aşağıda. yoğunluğu 35 kg Sac / m3 ila 50 mm kalınlığında m3, 25 kg / bir yoğunluk ve 100 mm arasında bir kalınlığa sahip bir malzemeden fizikokimyasal özellikleri açısından benzerdir. Bununla birlikte, köpüğün maliyeti yalıtım yoğunluğu daha yüksek, daha yüksektir.

yalıtım belirli kalınlığı seçmek için bir dizi faktörü göz önünde bulundurun ve basit bir hesaplama yapmak gereklidir.

malzemenin doğru kalınlığının seçimi

yalıtım kalınlığı farklı iklim bölgeleri için sabit olan ısı transfer direnci düzenleyici dış duvar, ve yapı malzemesi duvarlarının kalınlığına bağlıdır.

Örneğin, St. Petersburg duvarlarının izin verilen minimum ısı direnci 3.08 m2 * K / V. Duvarları bir buçuk seramik içi boş tuğla inşa edilmiş bir tuğla ev vardır. Böyle bir yapının Isı direnci 1.06 m, 2 x R / W olduğu Sen yalıtımı için köpük almak ne kadar kalın hesaplamak gerekir.

3,08-1,06 = 2,02 m, 2 x R / W: elde etmek için bir değer 3.08 ısıl direnç ve mevcut düzenlemeler arasındaki fark için gerekli olan Bu, bir köpük olması gereken değeri bilinir hale gelir vardır. İzolasyon DPM-25 süper (GOST uygun olarak) bir termal iletkenliğe 0,039 W / (m · K) sahiptir.

ısı yalıtım malzemesi ısı iletkenlik katmanın belirli bir kalınlığı formüle göre, elimizdeki :. * 0.039 2.02 = 0.078 m Bu durumda, köpük DPM-25 80 mm kalınlığında sahip olması gerekmektedir. dikkate bina içinde ve dışında hem de sahiptir sıva katmanı, termal direnci almaz bu hesaplama ile. Bu nedenle, gerçekte, köpük kalınlığı şartları 80 cm'den az olacaktır.

Başka ne köpük ile izole edilebilir?

Malzemenin su emme katsayısı düşük, çoğu zaman yüksek nem alanlarda kullanılmaktadır. köpük tabakalarının, ev bezpodvalnyh yapımında kullanılan, temel yapısı yatmaktadır.

o evin temeli donmasını önlemek amacıyla yatay ve dikey kısmında petek ısıtıcı döşenmesi tavsiye edilir. ses yalıtımı köpük olarak odalar arasındaki kukla duvarda döşenebilir. zemin, balkon, sundurmalar ısı yalıtımı ve kullanılan strafor için. Isı kaybına karşı yapıların korunmasına ek olarak, malzeme soğutma sistemlerinde kullanılan.

Bu bölüm Kasım 2015 fiyatları üzerindeki köpük yalıtım sınıfına maliyetini açıklar.

ekstrüzyon yoluyla üretilen polistiren PENOPLEKS adı. Bu kurullar köpük daha dayanıklıdır ve onların fiyat çok daha yüksektir. Bir plakanın (1200h600h50 mm) maliyeti m3 1 5080 ruble göre 183 ruble vardır.

Bir köpük gibi ısıtıcılar 50 mm Ürünün ortak adını satan web sitelerinde. boyutları 1000h2000 mm Bu, geleneksel tabaka malzemesi. bir plakanın fiyatı - 180 ruble. Şimdi Penoplex ile karşılaştırıldığında, geleneksel küp köpük 50 mm kalınlığında, değer 1800 ruble gösterir ve bu 3200 ruble ucuz ekstrüde polistiren olmaktadır.

Yani, her zamankinden daha köpük küp, yoğunluğa bağlı olarak, bu gereklidir:

zararlı yalıtımı için köpük hakkında Mitler

"Nefes duvar" buluş ile ilgili olan birinci terim icat. köpük yalıtım özelliği, böylece bir mikro oluşturulur ve yüksek nem kapalı bozulan, su buharının nüfuz etmesini azaltan bir öneri yoktur. Bina dönem "nefes duvar" değildir ve aslında çok küçük duvarı aracılığıyla cadde ve evin arasına dolaşan su buharı akışları. havalandırması bir sonucudur - duvarların köpük yalıtım sonra oda küf oluşumu.

İkinci efsane - bu çevre dostu bir malzemedir. Polistiren zararlı kimyasal olmayan malzemeleri belirtir. Bu% 98 hava ve% 2 polistiren içerir. Hiç radyoaktiviteye sahip ve% 100 kullanımı tabi tutulabilir. Çalışma sıcaklığı: -200 ... + 80 derece. Ama EPS aseton, benzen maruz nedenle cephe bitirme için renk seçerken bu gerçeği dikkate almalıdır.

Neden köpük panoları boyutlarını bilmek gerekir?

O başlamanın zamanı. Ama neden? Tabii ki, hesaplamalar, bu yazma eşyaları için veya bilgisayarda silahlı. ısı yalıtım bölgesinin geometrik boyutlarının bilinmesi, gerekli malzeme miktarının hesaplanması için devam edebilir. Ancak bunu yapmak için, sen köpük boyutunu bilmek gerekir. Bu bilgi yalıtımlı malzemeden doğru miktarda satın almak ve budanması ve gereksiz atıklar için gereksiz çalışmayı önlemek için yardımcı olacaktır.

Polistiren köpük yalıtım (köpük), bir ısıtıcı olarak oldukça uzun bir zaman kullanılır. tespit GOST buna özellikleri (ekstrüde polistiren köpük özellikleri temelinde yapılır). köpüğün ayırma levhasının bunun uygun olarak ve yapılan boyutu gerekli.

Bu gösterge hesaplamalarında önemli. Büyük plaka uzunluğu cephe izolasyon için kullanılır ve kapalı bir alanda ısıtılması ile çalışırken malzeme daha kısa kullanmak daha iyi olabilir. plakanın olası uzunluğunu bilerek ulaşım için bir araba gerektirecektir yanı sıra bağlantı elemanları gerekli sayıda belirlemek için kendi kurulum için gerekli olan kaç kişi belirlemek mümkündür.

Düzenleyici belge polistiren levha 5 cm (0,05 m) artışlarla 500 cm (5 m) uzunluk 90 cm (0.9 m) boyutları sahip olduğu belirlenmiştir.

sabit uzunlukta sapma aşmamalıdır:

1 m tabakanın uzunluğu 5 mm

Gösterge uzunluğundan daha az önemli değildir. Ve aynı nedenlerle. Büyük bir kütük genişliği ile bord genişliği çatı kirişleri arasındaki mesafeden daha büyük olduğu zaman, kapalı veya çatı üzerinde çalışmak için uygun değildir. materyalin küçük genişlikte Uygulama yükleme ve sabitleme elemanlarının sayısının artırılması için işgücü maliyeti arttırır. Yüksekte çalışma güvenliği ile ilgili unutmayın. Bunun bir sonucu olarak, köpükteki düşük mekanik stabilitesine tabakanın kopması oluşabilir.

İzolasyon artan doğrusal boyutları esas montajcılar rüzgar yükü artırır.

polistiren levha genişlik boyutu 130 cm (1.3 m) 50 cm (0.5 m) aralığındadır. Standart grubu aralığı 5 cm (0.05 m). genişliğinde toleransları şunlardır:

5 mm ile 1 m bir genişlik,

Bu parametre bilgisi eksikliği yapı yüzeylerinin yetersiz yalıtım veya yalıtım aşırı kalınlık elde edilmesi için taşması ya neden olabilir. Norm 500 mm (50 cm) 20 mm (2 cm) bord kalınlığını tanımlanır. Her bir sonraki kalınlığı 10 mm (1 cm) öncekine göre daha büyüktür. Bu kalınlık aralığı henüz geliştirilememiştir yalıtım malzemesi mevcut bulunmaktadır. GOST kalınlığına göre daha fazla değişmemelidir:

5 cm ila 2 mm arasında bir kalınlığa sahip olduğu;

kalem yazılır Ne, balta ile kesmek olmaz. Ama 1200 x 1200 x 50 mm tabak boyutunu bulmak kolay, mağazaya girer umutlu olmayın. yalıtım köpük üreticileri seri üretim maliyetini azaltmak için belirli bir boyuttaki levha üretmek. köpük tabakanın en yaygın boyutlar:

20, 30, 40, 50 ve 100 mm: kalınlığı 20 ila 100 arasında değişir.

doğrusal boyutlarının bu tür bir dizi herhangi bir nesne üzerinde yalıtım işleri için izin verir. Isı yalıtımı, belirli bir durum standart istenilen büyüklükte yaprak üretebilir, üreticinin önceden anlaşma ile, bu durumda, uzunluk, genişlik ve kalınlık boyunca izolasyon farklı boyutlarda olabilir büyük bir nesne, olması halinde. Bu durumda, yükleme sırasında strafor kesme gerekli değildir.

Gemi ürünlere Hazır plastik torbalarda sunulmaktadır. paketin uzunluğu ve genişliği bitmiş ürüne karşılık geliyorsa, paketin yüksekliği GOST belirlenir. Bu 0.9 m işareti geçmemelidir. Bunun tek istisnası, 0.5 m'lik bir köpük içindir. Paket 2 levhalar söz konusu olabilir.

Depolama ve taşıma dayatılan genel koşullara tabi Olası depolama ve nakil ambalajsız levhalar. Araç panelinde Gömülü çok çaba uygulamadan geniş bant düzeltmek için gereklidir.

pakette kaç tabak bulmak için mm kalınlığında paketi (900) yüksekliğini bölmek yeterlidir. Bu tabakanın boyutu bilerek kare tabakalarının sayısı çarpılarak alan izole etmek mümkündür sağlar. Kolayca paketin bir alan üzerinde izolasyon kaplama üzerinde alanı bölünerek mi kaç paket hesaplayabilir elde edilen sayıyı kullanarak. Ve ancak o zaman işin yere köpük sunmak için gerekli, taşıma karar verirler.

Küp panellerin sayısını bilmek için, genişlik ve yükseklik ile, uzunluğu çarpılarak belirlenir panelin hacmi birimi parçalanmalı.

köpüğün Kübik boyutu, yeterli hacimde araç gövdesinin boyutunu belirlemek için gereklidir. Malzemenin bütünlüğünü sağlamak için bir kapalı taşıma kullanımı tercih edilir.

Eğer renk, yoğunluk, çarşaf ve ambalaj bütünlüğü için bir köpük ödeme dikkat satın aldığınızda. Değil daha az dikkat boyutunu kontrol etmek için ödenmesi gerekmektedir. malzemenin maliyetinin daha küçük bir miktarı ile az olmalıdır.

alınan tabakaların kalınlığı aynı parti olmalıdır. uzunluk, genişlik ve kalınlık sınırlamakta toleransları dikkate alınmalıdır.

Dolgu kenarları ve yakalamak tepe noktasından en fazla 1 cm bir mesafede gözlenebilir. Konik taraf küt açılar az 8 cm olmalıdır. köpük tabaka çıkıntılara sahip olabilir ve girintiler 5 mm'den daha büyük bir fazla 3 mm ve yüksekliği (derinlik) genişliği.

köpük panoları "geometri" dikdörtgen şekilleri karşılamak için yapılmış olmalıdır. Farklılıklar diyagonallere aşağıdaki geçmemelidir:

1 m plaka uzunluğu 5 mm;

Yüksek kaliteli köpük toplama, yükleme sırasında birçok sorundan kaçınmak olacaktır.

alış önce, birçok kişi kurulumu ve hangi irtifada, çizgi boyutu ve odadaki köşegenlerinin boyutlarını yürütecek nasıl arzu edilir. Çatı yalıtımı gerekli olduğunda çatı kirişleri arasındaki mesafeyi dikkate almak. Bu tamamen bir köpük tabakasının gerekli boyutunu belirleyecektir.

Bazı durumlarda 0,5 m ila 0,5 panellerin kullanılması daha yüksek bir akış tutturma oranı ve sızdırmazlık malzemeleri bile, farklı boyutta yüzeylerinden daha uygundur. Daha büyük parçalar önlenebilir ile ama sonra başka zorluklar bulunmaktadır. Veya yeterli yer boyutlara veya tek bir kişi döşeme güçlük yoktur. Yani boyutunun seçimi çok dikkatli ele alınmalıdır.

çözünürlükte köpüğün kesilmesi için gerekli olan yalıtım çıkıntılar pencere açıklıkları olan boşluklar ve artıklarını doldurun. Bu soru oldu: "Nasıl kesmek ve hangi kesmek için" ortaya çıkmaz. Kırpma bıçakla ince diş, mekanik ya da termal kesici ile testere ile inşaat yapılabilir.

polistiren köpük ve işin sonunda büyüklüğü özelliklerini hesaplanmasında bilgiyi kullanarak, bazı atık ve sol fark edebilirsiniz. Her ruble ısıtma maliyetlerinde azalma ödemek için harcadı.

öz ev için köpük yalıtım seçimi

yalıtım soğuktan binayı nasıl koruyacağını seçerken, genellikle köpük polistiren kalır. Bu malzeme, düşük maliyet ve kurulum sırasında tecrübe gerektirmez. Ama, yalıtım için köpük kullanarak, çeşitli şartlara uymak zorundadır. Bu malzeme işlevsel özelliklerinden kaynaklanır.

evin içinde yalıtım ile, aşağıdaki yapılardan ısı yalıtımı arttırmak için gerekli olan:

 • zeminde bodrum katı yapısında, bodrum ısıtıldığında;
 • Aygıt altı bodrum veya soğuk birinci katın kat kek;
 • dış duvarlar;
 • Cihaz, soğuk tavan son kat üst üste;
 • Sıcak bir çatı kaplama tertibatı;
 • tavan arası.

Yalıtım ev için polistiren tüm parçaların duvarların yapımında en çok kullanılan olduğunu. köpük katlar zemin, mobilyadan yük yükünü almak ve böyle devam eder. noktası Strafor yoğunluğu yüksek basınçlar altındaki yüklere dayanıklı izin olmamasıdır edecek gecikme, sadece birlikte kullanılmalıdır. . Çatı katı, vb şap altında yüksek kalitede sıcak zemin istiyorsanız - - yalıtım iyi seçenek - ekstrüde polistiren olduğu Bununla birlikte, gecikme olmadan köpükle örtüşme teknik amaçlarla kullanılabilir. İzolasyon kapağı üst tabaka şap ek takviye kalınlığında 50 mm çimento gerekir. çapı hasırlı 3-4 mm kullanımını arttırmak için.

köpüğün bir diğer uygulama alanı - beton için sürekli kalıp üretimi. Bu tür bir ısıtıcı Şerit temellerin yapımında kullanılır. monolit ev dökme üzerindeki çalışmaların aşamalarının sayısını azaltır ve aynı zamanda yalıtım tasarımını gerçekleştirmek. Strafor üstünde sağlanmalıdır su yalıtımı sabitlemek için zorunludur.

evleri yalıtmak için köpük çeşitleri

Özel iş türleri için Polistiren gerekenleri anlamak için dikkatle materyallerin çeşitliliğini incelemek gerekir. duvarları ve aşağıdaki özellikler ile gerçekleştirilir evin zemin ısı yalıtım sınıflandırılması:

Ham materyal türlerine bağlı olarak, bir poliüretan köpüğü, polivinil klorür (PVC) ve polietilen gibi iyileşti. Orijin, yüksek esnekliğe sahip ve bir köpük olduğu, aktif mobilya endüstrisinde kullanılır. Bu tür bir köpük yapı köpüğü üretilir.

Polietilen köpük levha şeklinde mevcuttur ve kırılgan öğeleri ambalaj kullanılmaktadır. Tanıdık bina köpük - PVC olduğunu. içinde ve dışında polistiren uygun bir izolasyon ev Bu tür.

köpüğün yoğunluğu, önemli bir göstergedir. O (o duvarlar, zemin, temelin inşaat ve benzeri kullanılabilir değilse) bir materyal alanı kullanarak bağlıdır. ev için köpük yalıtım satın almadan önce, o, incelenmekte olan özelliğin bağlı okumak daha iyidir:

 1. BCOP 50 yüksek yoğunluklu bir malzemedir. yapımında ekonomik sorunlar nedeniyle maliyetleri düşürmek için müşterilerin isteğine nadirdir. iç ve dış yalıtım ve benzeri gibi uygun bu gibi bir madde içerir. Bu tür malzemeler mobilya ve donanım yönünden sürekli insanların varlığı, konumu ile binanın zemin kısmında ortaya konabilir.
 2. PSB 35 içinde ve dışında evin duvarlarının izolasyonu için uygundur. Bu tür yalıtım aynı zamanda güçlü bir beton şap olan mesafede bir tavan döşeme kek yerleştirilebilir. genleşmiş polistiren 35 yoğunluğu en yaygın olanıdır.
 3. PSB 25. malzemenin yoğunluğu mümkün odanın duvarlarından yalıtımı olarak kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Gerekli döşerken ısı yalıtkan ve son malzeme arasında bir boşluk temin etmek. şiddetle zemin ve dış yalıtımı için kullanılması tavsiye edilmez.
 4. PSB 15 - yapımında kullanılan asgari yoğunluğu. Yalıtım geçici yapılar (örneğin, bytovok) konteyner ve araçların bu türü için uygundur.

Farklı yoğunluklara sahip köpük özellikleri

Köpük tiplerinin boyutları yaprak. Gerekirse, malzeme arzu edilen şekle kesmek için kolaydır. Boyutlar, uzunluğu ve yüksekliği yüzeyini yalıtmak için alanına bağlı olarak tatbik edilebilir.

Şu boyutlar inşaat piyasasını satılmaktadır:

1000x1000 mm en yaygın boyut. Böyle levhalar, taşıma sırasında sorunlara neden aynı anda yeterince büyük bir alana sahip ve performans hızını artırmak için izin vermez. Ayrıca çok popüler bir boyuttur 1200x600 mm - dış yalıtımı için adım raflar veya sandıklar için harika.

köpük panoların boyutları

malzeme satın gereklidir önce gücünü ve boyutunu almak için değil, aynı zamanda duvar ya da diğer yapılar için gerekli yalıtım kalınlığı hesaplamayı yapmak için sadece. Bir binayı tasarlarken uzmanları elle veya bir saha izolatör boyutları atamak programlar yardımı ile özel bir Termal hesaplama gerçekleştirin.

Kalınlığı özel bina için hesaplamalar yapmadan, alabilirsiniz. Ama bu hesaba arazinin iklim koşulları ve tesisin çalışmasını gerektirir. Çoğu durumda, aşağıdaki boyutlara tavsiye edebilir:

 • izolasyon duvarlarının kalınlığı - 100 mm;
 • tavan zeminler için kalınlık - 150 mm;
 • Kat 1, zemin ve çatı kalınlığı - 200 mm.

Ama her durumda doğru bir ölçü tayin etmek daha iyidir. Nispeten basit programlarla yalıtım kutunun gerekli miktarını hesaplayın. Örneğin, hesaplama "Mansion" yapılabilir. Ücretsiz erişim için internette mevcuttur. Çevrimiçi ve masaüstü uygulaması: İki versiyonu vardır.

duvar yapısına bağlı olarak yalıtım kalınlığı

programında bir hesaplama yapmak için parça yapısının bileşimi ve kullanılan malzemelerin termal iletkenliği bilmek gerekir. Bazı türler veritabanında, ama bir ürünün üreticisi termal iletkenliği açıklığa kavuşturmak için daha iyidir. sadece bu uygulama ile ısı yalıtkan hesaplayın.

o işlerin yürütülmesi için nelerin gerekli olduğunu materyal karar sonra, o teknoloji eserlerin nüansları aşina olmak için önemlidir. sabitlerken dikkate gibi yalıtım gibi özellikleri, almak gereklidir:

 • Düşük mukavemetli;
 • nem ve soğuk (gerekli kalite su geçirmez ve buhar) maruz yok edilmesi;
 • Yangın instabilitesi;
 • binada bir sera etkisi Düşük buhar geçirgenlik, (cihaz mekanik ventilasyon gerektirir).

Malzeme soğuk hava veya iç tarafından eklenebilir. Dışarıdan köpük Isınma daha okuryazar olacaktır. (Evin dekorasyonunu, bir apartmanda bir daire yalıtım çıkarmak mümkün değildir) gerekçe varsa Duvar yalıtım köpüğü içeride sadece yapılabilir. Ayrıca size yalıtım köpüğü katlarda talimatları okumanızı öneririz. tavanların ısı yalıtımı bu malzeme de kendine has özellikleri vardır. Soğuk soğuk havadan ısı izolatörü yerleştirmek daha iyidir korunmayı sağlamak.

tutkal duvara sabitlenmiş ve malzeme çözeltisine ilave sabit dübeller mantarları kurutmadan sonra uygundur. Yaklaşık 3 gün boyunca dübel konsolidasyon, daha iyi bekleme geçmeden önce. Termal hesaplama doğru olarak yapıldığını ve yükleme teknolojisi tehlikeye değilse, köpük, dayanıklı ve güvenilirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

46 + = 48