bir stüdyo dairede aydınlatma

Aydınlatma stüdyo

İyi günler. bir stüdyo dairede aydınlatma planlamaya yardımcı olun. Oda zonlu bölümleri geçici plan bir gardırop neredeyse odasınagitmeni koridor attırır mutfakta olmayacaktır. montajcılar gerginlik potolka- ile görüşmeler önerdiği spot çok sayıda karıştı sonra. Lütfen tavsiye veya deneyimlerinizi paylaşın.

en iyi yanıt

Büyüklüğü göz önüne alındığında herhangi bir çok basit programda planı dağıtmak için daha iyidir. Bazı Planlayıcısı 5D. Ve şimdi bir yemek masası 40x60 cm var. Sonuç olarak, çok dar ve zor geçitler olacağını ortaya çıkabilir.

Mutfak olmalıdır ortam ışığı: Avize veya tavan armatürü. Eğer 2 alanları varsa, her bölge için bir lamba için olabilir.

olmalı çalışma ışığı mutfak birimleri çalışma yüzeyi üzerinde.

İsteğe bağlı olarak, ekleyebilir dekoratif ışık yemek masası ve duvarın üzerinden bir aplik kanepe üzerinde lambaları.

Aynı Yatak odasında. Dresser masa lambası + y lamba sandalyeye kabinede Toplam ışık (armatür) başucu lambaları + + ışıklar.

Aynanın (veya yerleşik aydınlatma ile bir ayna) üzerinde + iyi genel aydınlatma ışığı: tuvaletinde. Banyoda tüm ışıkları tek anahtarı ile açılabilir - kolaylık sağlıyor.

31 Ağustos 2016

1

Büyüklüğü göz önüne alındığında herhangi bir çok basit programda planı dağıtmak için daha iyidir. Bazı Planlayıcısı 5D. Ve şimdi bir yemek masası 40x60 cm var. Sonuç olarak, çok dar ve zor geçitler olacağını ortaya çıkabilir.

Mutfak olmalıdır ortam ışığı: Avize veya tavan armatürü. Eğer 2 alanları varsa, her bölge için bir lamba için olabilir.

olmalı çalışma ışığı mutfak birimleri çalışma yüzeyi üzerinde.

İsteğe bağlı olarak, ekleyebilir dekoratif ışık yemek masası ve duvarın üzerinden bir aplik kanepe üzerinde lambaları.

Aynı Yatak odasında. Dresser masa lambası + y lamba sandalyeye kabinede Toplam ışık (armatür) başucu lambaları + + ışıklar.

Aynanın (veya yerleşik aydınlatma ile bir ayna) üzerinde + iyi genel aydınlatma ışığı: tuvaletinde. Banyoda tüm ışıkları tek anahtarı ile açılabilir - kolaylık sağlıyor.

Bunun yerine tuvalet önünde odasına kapıyı hareket etmek için bir seçenek ve daha sonra giyinme odası dikkate bile daha geniş olsun, ve oda kabine kurtulmuş olması gerekir.

soyunma odasına giriş bu blog gibi (günlük kullanım öğeleri depolayarak olan) kabine içinden yapılabilir: http://ideas.vdolevke.ru/posts/8032/

Bu konuyla ilgili diğer sorular

Söyle, lütfen. Nasıl karanlık Ertofta http://www.ikea.com/ru/ru/catalog/products/90245569/#/90245569 ikeevskaya aydınlatma armatür açısından utandım tek feneri. Ben mutfakta (10 m) üzerine koymak için düşünüyorum, ama korkarım. karanlık olacak.

Kısa bir süre içinde size hemen dairede aydınlatma seçmeliyim böylece, tavan çekmeniz gerekmektedir. tavsiye yardım edin. Toplam alan 50 metrekarelik Gostinna- 13 odalı -11, -9 mutfak, banyo -2.7, -1.5 tuvalet, koridor -11. Tüm odalarda.

İyi günler! Beni, ST luce avizeler Çin veya İtalya'da yapılan lütfen söyle? Internet üzerinde bilgi değişir. Görünüşe göre, hepsi aynı Çin, kimse olmadığı için)). Onlar kaliteden nelerdir? Kristal küpeli ilgileniyor lambaları. Ve belki.

fotoğrafın veya benzer planında olduğu gibi. sağol

Ben blog birini gördüm. Birisi bana markasını ve modelini söyleyebilir. teşekkür ederiz.

 • Satılamaz. 82 metrekarelik alan

  Başka balkon. Evlerin Bu tip yaygındır o tuğla ve sağlam.

  Bu proje çoğunlukla iç bulunmayan bir tarzda yapılır.

  Yani bazen sadece olarak enterasan olaylar zincirini gelişir: Moskova'da bir ev satın.

  Selamlar, sevgili okuyucular! Bugün yeni uygulamaya bizim bahsetmek.

  sergiler

  • yeniden geliştirme anlamı var mı?18
  • yasal olarak bir tuvalet banyo takas mümkün mü?3
  • Genç bir aile için rublenin yüzde biri parça28
  • '' Dalgalar Braving.44
  • çıkmaz: Yardım Kurulu57
  • İki farklı hikayeleri: Çocuk erkek ve kız26
  • Bizim eski evler için sonraki bir değişiklik ya da mobilya16
  • Ranza çekmeceli3
  • Merhaba Yeniden geliştirme 1 oda daire ile yardım edin.6
  • Svet_laya daire. Yılbaşı.40

  Web sitesi yönetim tablolar ve sitenin tüm sayfalarında sitenin yanı sıra kendilerine verdiği bilgilerin doğruluğu kullanıcıların hareketlerinden sorumlu tutulamaz.

  Başarılı aydınlatma: Küçük bir dairem var olanlar için 7 ipucu

  Günde tek en çok okunan makaleler kez postaneye alın. Facebook ve VKontakte bize katılın.

  Işık kaynakları tek yatak odalı daireler ve stüdyo daireler imar unsuru olarak hareket edebilir. Birkaç kolye yemek alanı ile tayin edilebilir.

  Spot ışıkları ayrıca uzay ayrılması için yararlıdır, hem de iç farklı bir ruh hali yaratmak. Örneğin, oturma odasında aydınlatma koşulları bir oda ulaşmak için yardımcı olacak ve küçük bir mutfak ek dolgu ışığı için yardımcı olacaktır.

  görsel küçük bir mutfak daha yapmak için o ışıkla doldurulmalıdır. Sadece bir merkez avize veya tavan yerleşik ışıklar olmamalıdır. Eh, mutfak böyle asılı dolapları altındaki gizli aydınlatma gibi ek aydınlatma, eğer. Bu uzay daha havadar hale getirecek ve hostes damak tadına hitap eden çalışmaları kolaylaştıracaktır.

  yatak odası da birkaç aydınlatma senaryoları dikkate almalıdır. Bu, ana lamba ve birkaç gece lambası olabilir. Eğer iç daha değişik ve ilginç yapmak istiyorsanız Ancak, şık sutyen monte yatak veya LED duvar kafasını donatmak gerekir.

  Ayaklı lamba küçük bir oturma odasında gerekli ev mobilyası vardır. Onlar fazla yer kaplar alan ilginç ve aydınlık ve iyi zonlu uzay yapmak izin vermez.

  Ve tabii ki, iç oluşumunda önemli rol avize oynarlar. Bu vurgu olarak genel tarzı eylemleri belirtir ve ana ışık kaynağı olarak işlev görür. Bunu seçerek, özlü içine sığacak bir avize için uzay ve renk skalası genel tarzını dikkate almak gerekir.

  Her zaman küçük bir banyoda ışık kaynaklarının çok yerleştirmek için fırsat yoktur. Bu nedenle, ek aydınlatma ile donatılmış ayna, dikkatinizi vermelisiniz. Bunlar çok orijinal görünüm ve görsel genişleme alanı üzerinde çalışırlar.

  Böyle mi? Sonra bize destek, PUSH:

  örgütün seçenekleri, tasarım, fotoğraf, şemalar, teknikleri ve kuralları - Bütün daire aydınlatma hakkında

  Işık ölçüde kör edici bir ışık faaliyet gösteren bir cerrahın neşteri gibi keskin kadar ona yumuşak alacakaranlık bayan yatak odalarını romantik ruh yaratarak, aynı alanı dönüştürebilir. Bu olay aktif sahnenin atmosferini, sahne değil bir değişiklik değiştirmek için ışık kullanan sanatçılar tarafından tiyatro dünyasında kullanılmaktadır. Daire kuyu aydınlatma masal saraya dönüştürün ve acımasızca eksikliklerini başarısızlığını açığa çıkarabilir. Yani, hikaye tıpkı düzenlenen elektrik ışıkta Zoshchenko ortak sakinleri hep karanlık köşeler gizlenmektedir onun manastırın, zavallılığını bulundu. ışık kaynağının seçimi tavana yalnız avize olur ve bir zemin lamba ışık ve gölge harika bir tiyatro haline daire açabilirsiniz ışık yardımıyla şimdi, masanın üzerinde bir bir sandalyede sonu ve okuma lambasını her geldiğinde günler artık geride kaldı. Eğer elleriyle daire aydınlatma kurmak niyetinde eğer, mucizeler yaratmak için, bu alandaki tasarım sırlarını tanıyın.

  Işık: pragmatizm ve sihirli ↑

  konut binalarında, aşağıdaki aydınlatma armatürleri modern iç mekanda aydınlatma için:

  • Akkor lamba;
  • floresan lambalar;
  • halojen ve metal halid ışık kaynakları;
  • LED'ler;
  • Işık kabloları "İp";
  • optik elyaf.

  akkor spektrumu görüntülemek için en rahat lambaları, ancak bir ışık oluşturmak için güç tüketiminin sadece yaklaşık% 10'u, geri kalan ısı enerjisine dönüştürülür. Bu nedenle, çok fazla akkor ampuller ile odasında her zaman sıcak ve bir fotoğraf veya televizyon stüdyosunda olarak tıkalı olacaktır.

  Floresan lambalar ısıtmak yok, ama yakın zamana kadar onlar isteksizce nedeniyle rahatsız mavimsi-beyaz ışık, hoş olmayan bir uğultu ve bağlamak için ek tetikleyiciler gereğine konut aydınlatma için kullandı. Bu dezavantajları özgür ve onlar akkor lambaların yerine kullanılabilecek enerji tasarruflu floresan lambaların şimdiki nesil.

  vb resim, heykel grupları, sütunlar, nişlerin, - halojen ve metal halid lambalar iç temel unsurları tek tek bölgelerin aydınlatma için nispeten dar bir yönlü ışık demetini, ve bu nedenle daha uygun yayan ya da vurgulamak

  LED'ler onların çok geniş spektrumlu kızılötesi ve morötesi radyasyon insan sağlığına zararlı değildir, ısınmaz, uzun ömürlüdür. LED'lerin dayanıklılık akkor lambalar kaynak 80'den kat daha yüksektir. Ama LED'lerin ışık çıkışı bağımsız ışık kaynağı olarak ve bu yüzden dekoratif aydınlatma için veya bir gece lambası olarak daha sık kullanıldığı iç mekanda kullanmak üzere büyük değil. Işık kabloları "Halat" - LED'ler dayalı bir minyatür ışık kaynakları yaygın iç elemanların aydınlatma tasarımı için kullanılan ya da açık sokak aydınlatma edilir.

  Optik fiberler büyülü fantastik ışık efektleri oluşturabilir, sadece uçlarında ışık yayarlar, ancak ana ışık kaynağından onları uzun mesafeler kaldırarak ve özel bir memeyi kullanarak.

  Kurallar ve aydınlatma tasarımının sırları ↑

  Mimarlar ve tasarımcılar uzun başarısız bir uzay geometrinin görsel düzeltilmesi için etkili bir araç olarak bir daire veya evin iç kısmında aydınlatma kullandık.

  tasarımının temel kuralları bir parlak bir ışık görsel duvarlar ve yansıtıcı malzeme kullanılan tavan alanı genişler gerçeğinde yatar. görsel çok fazla odaya yüzey gölge düşürmek istiyorsanız.

  yukarı yönlü reflektör lambalar "asansör" çok alçak tavanlı olduğunu görsel olarak. onun gölge aşağı abajurlar ışık kaynakları kullanılarak eğer çok yüksek tavan düşük görünebilir.

  Yetkili aydınlatma tasarım daireleri, örneğin, tavana esas avize genel aydınlatma kaynağı orkestra ve yerel aydınlatma noktasının lambaları olmalıdır. Durumda bir apartmanda aydınlatma kontrol, her türün veya armatür grubunun bağımsız çalışmasını sağlar çok önemlidir.

  hedefine odası ve kolay iletişim sakinleri serbest yönünü sağlamaktır çünkü genel oda aydınlatma, biraz boğuk olabilir. Yerel bir ışıkla rolü - sekreter masası, mutfakta çalışma alanı ve yemek odası ya da oturma odasında yemek masası vardır işler aydınlatıyor.

  örgütleri aydınlatma Kurallar alan için televizyon veya bilgisayar monitörü arkasında duvar aydınlatmak da tavsiye ediyoruz: resepsiyon ekran aydınlatmasını bozmadan, stres ve göz yorgunluğunu azaltır.

  yatak odası toplam ışık hafifçe tavan yüksekliğini düşürerek, dağınık yapmak daha iyidir, ve ayna ve başucu dolapları daha parlak aydınlatma armatürleri veya lambalar sağlarlar. Işığın kullanımı için büyük bir ev listelenen kuralların iç doğada danışma ise, stüdyo aydınlatma sadece aracı imar aynı anda oturma odası, çalışma odası, yatak odası ve hatta yemek olarak hizmet veren çok fazla mekan olmayan sıklığıdır.

  Banyo ek far makyaj aynası aydınlatmak genellikle, ve ortam aydınlatması noktası halojen lambalar rolüdür. Ama ayakkabı, doğru makyaj koymak, giyineceğim gerekli olduğunda, her zaman parlak ortam ışığı açmak için fırsat vardı bir yol planı gerekiyor bu yüzden apartmanda koridor aydınlatması.

  Salonun faydacı rolüne ek olarak hala daireye sunuma hazır kartvizit işlevini yerine getirir ve bir dar koridor ışık kullanılarak, bir ortaçağ kalesi bir zindan benziyordu, tesis genişletme ve artış mümkündür. Son olarak, koridor aydınlatma sonraki oda loş eğer parlak, oturma odası, koridor yaktı ve parlak havai ışık dahil ve onu boğmak eğer bitişik alanlar, aydınlatma ile uyum olmalıdır. Bütün bu sorunlar yerel armatürleri tarafından çözülür.

  projelerin fotoğrafları, çizimler, resimler: Evrensel tarifleri herkes tasarım kavramını seçer ve evlerini yakarak, ama resimli dergilere bakmak ve profesyoneller apartmanda aydınlatma oluşturmak görmek istemem hataları önlemek amacıyla değil, ışıkla çalışır.

  daire aydınlatma proje hazırlanması ↑

  Proje tasarım daire iç aydınlatma tasarımı genellikle dikkate odaları, tavan yapılandırması, zemin sınırları ve tavan kaplama malzemeleri, kırtasiye elemanların mobilya ve yerin düzenini alarak ayrı bir bölümde gerçekleştirilir.

  Sözde aydınlatma senaryolarını - tavana ve zemine dayanarak bunu türleri ve aydınlatma yerleri, çıkışları ve anahtarları, hem tavan ve duvar belirterek, daire aydınlatma planı geliştirmeyi planlamaktadır.

  güç ve lambaların sayısı Standartları ↑

  rahat bir yaşam alanı aydınlatma şartlardan en önemlisi doğru güç oranı, ışık sayısı ve ışıklı alanları olduğunu. aydınlatma alanında uzman her 5 Metrekare için kullanımını tavsiye 60-75 kW kapasiteli aydınlatma cihazları.

  Böylece, bağımsız aşağıdaki kuralları dairesinin her odasını aydınlatmak veya kullanmak aydınlatma optimum tutarı hesaplayabilirsiniz:

  • 30-40 metrekarelik bir stüdyo daire için örneğin üç tavan lambası, avize, iki aplikler, zemin lamba, masa lambası, en fazla sekiz demirbaşlar gerektirir;
  • Dokuz armatürleri en iyi kümesi için tek odalı daire şu cihazlar tarafından temsil edilebilir: iki avizeler, üç tavan ışıkları, zemin lamba, masa lambası ve iki lamba;
  • iki odalı daire için on bir demirbaşlar gerektirecektir - dairede avize ve aplikler ekleyebilir tek yatak odası için cihazların setine;
  • Üç yatak odası için daire onbir demirbaşlar gerekli: Bir önceki seti tavan lambası ve başka lamba ile tamamlanabilir.

  planına uygun olarak dikkate kablolama her enstrümanın şemaları ve takımlarını yanı sıra aydınlatma kontrol cihazları alarak detaylı aydınlatma planı daire geliştirdi.

  Çizimde, dikkate sayı tuşları gösteren her anahtarın görüş almak ve oklar amaçlanan bir aydınlatma aygıtı veya cihazı grubuna işaret etmektedir. Çok büyük odaları veya uzun koridorlar için odasında farklı noktalarda onları ayarlayarak, aynı cihaz için gereksiz anahtarları sağlayabilir. şema üzerindeki tüm duvar ve tavan aydınlatma armatürleri duvara veya en yakın kapı, bir kapı veya pencere uygun tanımlamaları bağlanmalıdır.

  Benzer bir şekilde, anahtarlar ve aydınlatma sistemi içinde yer alan diğer cihazların devre yerleri yerleştirilmesi üzerine yerleştirilmiş en yakın duvar ya da açıklıkların referansla.

  elinde hazır tasarım sayesinde, aydınlatma armatürleri montajı ve kablolama için hazır ve nihayet tasarımcının bu zahmetli işin maddi sonucunu uygulamak. Ama ödül senin güzel prenses haline daire Külkedisi ve yeni renklerle fantastik ışıltı etrafında hayat.

  ipuçları için teşekkürler !! çok serin bakmak, zemin lambaları. Özellikle özgün tasarım

  Düzeltme her 5 metrekare, bu 60-75 kW ve 60-75 watt gerekli değildir. makale çok iyi ve net.

  Ah, benim için evde aydınlatma - ayrı peri hikaye. Bu konfor ortamı yaratır ve ben apartmanda bu konuya dikkatli yaklaşım değilim. makul bir fiyata lüks öğeler için baktığımızda, ve bu durumda Avito basitçe şeyle karşılaştırılamaz. indirimli özel yeni ürünlerin kütle.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  49 + = 50