Bir teras fotoğraf ile Tek katlı ev

Ekli teraslı tek katlı evlerin Fotoğraf

Her yıl, modern özel evlerde yaşamak büyüyen bir eğilim. Bu özgürlük duygusu, tam bağımsızlık, doğanın güzelliğinin tadını temiz ve taze havayı solumak için büyük bir fırsat. Bir ev satın almak, çoğumuz binayı nasıl seçileceği merak ediyor.

Şu kalmak için en uygun seçeneklerden biri teraslı tek katlı ev olarak kabul edilir. Bu evler iyi görünüyor, başarılı planlama, ilginç mimari çözümler ve konforlu yaşam koşulları birleştirmek.

teraslı tek katlı evler Özellikler

Bu evin temel ayırt edici özelliği olarak adlandırılabilir teraslar varlığı, o evin kişiliği, konfor ve ekstra konfor sağlar. Teras bir yaz mutfak, doğada vakit geçirmek için büyük bir fırsat olarak kullanılabilir.

 • Çoğu zaman, teras dikildi Güney tarafında, nerede daha fazla ışık ve ısı yoktur. Teras kısmen vb perdeleri kayar ve, rulo kullanarak, kapak önerilir yaz döneminde kış için mükemmel bir çözümdür.
 • Nokta zorunludur Ön kapı varlığı Bir teras ve büyük, güzel pencereler.
 • Çoğu zaman terasa yerleştirmek rüzgarsız tarafında.
 • Evin ve teraslarda temeli inşa ediliyor aynı seviyede.
 • teras neredeyse olduğu ile tek katlı ev inşa etmek herhangi bir inşaat malzemeleri.

teraslı tek katlı evlerin Türleri

Çoğu zaman, bu evleri iki tip olabilir: ahşap ve tuğla. Ahşap evler bir ülke ikamet için idealdir. Böyle inşaat çevre dostu, dayanıklılık yeterli düzeyde ve mükemmel bir görünüme sahip. Malzeme sağlayan orijinal konu teras yanı sıra evin iç ve dış.

Tek katlı tuğla ev, Bir teras var ki, güvenilir ve dayanıklı konut vardır. Teras, tüm inşaat da tuğladan yapılmış gibi. planı oluşturmakla, en çeşitli ve karmaşık seçenekler ve teras uygulayabilirsiniz mükemmel uyum böylece kemerler, balkonlar, cumbalı ve şeklinde çeşitli mimari tekniklerle birlikte. d.

Alternatif olarak, inşaat şirketleri ve teklif Çerçeve tek katlı ev teras. Bu oldukça makul ve ekonomik bir seçenektir. Bu binalar mimari fikirlerin gerçekleştirilmesi için mükemmel teknik özelliklere fırsatlara sahip.

Buna ek olarak, tek katlı ev olabilir Açık ve kapalı teras hem. Açık teras - yaz aile toplantıları için ideal evde özel rahatlık ve sıcaklık verir. Özellikle kış aylarında yararlı korunaklı teras. Çeşitli malzemeler ile yapılan çeşitlendirilmiş tasarımları çit için kullanılır.

Avantajları ve teraslı evlerin dezavantajları

Tabii ki, teraslı ev yeterli avantajlara sahip, ama aynı zamanda bazı küçük kusurları vardır.

 1. büyük binalar ile karşılaştırıldığında tek katlı evlerin Ereksiyon çok sürer az zaman ve nakit.
 2. ikamet ülkesi için mükemmel bir konaklama, çok olduğu iyi görünüyor küçük bir alanda. Ortalama gelirli insanlar için idealdir.
 3. teraslar boyutu ve şekli, Seçebilirsiniz irade ve tat. Birbirine farklı malzeme ve stilleri ile birleştirmek mümkündür.
 4. vakıf kolay, Yerde küçük bir yük oluşturur.
 5. kolaylık Evin etrafında hareketi.
 6. Teras - harika bir yer aileler için.
 7. teras alanını arttırır ev. Mükemmel manzara tasarımı tamamlayıcı onun layık süs olacak.
 8. mükemmel rahatlatıcı bir alternatif Doğada.
 9. teraslı ve Ev daha estetik olması Rahat bir bakış.
 1. Binaların ereksiyon önce, gerekli dikkatle düşünün Özellikle toprak, istenen seçenek yapısı seçmek için.
 2. Bu binalar çok uygun değil kuzey bölgelerinde.
 3. bazen yeterli alan Çok sayıda davetli.
 4. bir gölgelik olmadan Teras Hava tamamen bağımlı, ve gölgelik terasında ise, gölgelik bazen özellikle kış aylarında, çevredeki alanlarda gölge verir.

teraslı proje tek katlı ev nasıl seçilir

Bu evlerin Şu anda, popülerlik artar Her gün, onlar ülke şehirlerinden ayrılmaz bir parçası haline gelir. Her zevke ve bütçeye uygun - Bugün binalar gibi farklı projeleri vardır. O kadar olabilir Kompakt, rahat ve küçük bir ev ve birçok oda ve geniş bir terasa sahip oldukça büyük bir bina. projeler oluştururken, hemen hemen tüm uzmanlar müşterilerinin tüm isteklerine dikkate almak, bireysel bir yaklaşım uygulamak, hayalleri ve fikirleri somutlaştırmak müşteriler.

Küçük bir alana sahip olan kadar kompakt bir ev seçmek için tavsiye edilir siteyi aşırı değil, ve bahçe için yer ve diğer ek binalar bırakın. Büyük bir site için, etkileyici boyutlarda bir tek katlı bina alabilirsiniz. Ayrıca, bir proje seçiminde dikkate alınmalıdır aile üyelerinin sayısı, Eğer yatak odası, misafir odası ve daha olması gerekir ne kadar düşünün. Buna ek olarak, karar vermelisiniz malzeme ile evin yapımı için, güvenilir tuğla ev veya görünümünü vuracak ve onlarca yıl sürecek özgün ahşap yapı, olup olmadığı. herhangi bir proje için Opt, kesinlikle, rahat, pratik ve konforlu konaklama alacak.

1

teraslı Olağandışı fikirler kat ev

Modern teknolojiler, ilginç ve özgün mimari çözümler mümkün evlerin yapımında sıradışı fikirleri uygulamak olun.

Standart tek katlı evler, genellikle hangi bir teras var bir çatı altında Tüm yapı. Daha orijinal fikirler için isnat edilebilir cam Alternatif olarak, kış için idealdir. Ayrıca bazen daha da ayarlayarak, tamamen açık teras yapmak şemsiye veya saçaklar. İki teraslar inşa etmek - Evin büyükse, ilginç bir fikir gerçekleştirmek mümkündür. Bazı mimarlar bahçe ya da açık yüzme havuzuna doğrudan girişi olan bir terasa sahiptir.

Genellikle terasa giriş aracılığıyla düzenlenir kanatlı kapı mutfak veya oturma odası. Bazen teras evine bağımsız giriş olarak kullanılır.

en biridir - Kesinlikle bir terasa sahip tek katlı ev olduğunu söyleyebiliriz çekici ve başarılı konaklama seçenekleri. Mükemmel bir şans eve çıkmadan doğada dinlenmek için.

teraslı katlı ev

o düşünülemez tatil yaz ve sonbahar başlarında, olduğu olmadan çünkü sahipleri, kendi sağlık ve konfor önemsediğimi bir göstergesi olarak kabul uzun süre bir terasa sahip modern bir ev bina tek katlı evin dünyasında zaman kavurucu yaz sıcağında kaydedilen ahşap içten tasarımı. teraslı alanlar, seçme uzun süre kendi tasarım düzenleme kapsamında evinde yerleştirin ve vakıf kutusu ve tek katlı evin tasarım aşamasında hala yatıyordu.

rekreasyon için site yapım

Varyantlar ve teraslar teraslı zeminler kendi avantajları ve özellikleri koydu cihazda her durumda büyük bir set devre düzenlemesi,. temeli en sık kullanılan şema teraslı tek katlı evidir. Ama her durumda, teraslı alan yapımında gerekli unsurların bir takım her zaman:

 • Düşük ışık temele Ahşap döşeme;
 • Korkuluk ve merdivenler;
 • güneş ya da yağmur bir ara kapatma gölgelik veya tente.

gölgelik varlığı ile, ya gölgelik teras, evin inşa, teras çoğu olarak sınıflandırılan çıkarılabilir veya katlanabilir tente gölgelik sahip değildir. teraslı ev alanının Dahili kutu bazen hızlı ve kolayca bir kumaş tenteye dağıtabilir gölgelik, bir iskelet veya çerçeve var. Akşam, ya da bir tente ile büyük bir bulut teraslar açık sürümüne alanı çevirerek dağıtılabilmesidir zaman. Bu yapı olduğunda kesinlikle binanın güzel dış mimarisini bozmaz.

Temeli teraslı inşaat - Bir tahta düz alanı, ışık üzerinde yerden kaldırdı vakıf izledi. inşaat binanın temelinin yağış sonrasında bitmiş olan ancak teraslı tek katlı ev ortak temel zemini sahip olduğunda daha uygundur.

Bu yaklaşım teras üzerinde bir gölgelik düzenlenmesi için evin makas sisteminin kullanılmasını sağlar ve binanın duvarları çekik yağmur, öğle güneşten ve rüzgardan korunmuş olacaktır.

Nasıl bir plan teras kat ev seçmek için

Düzgün inşaat tek katlı ev teraslar takılı ilk bakışta göründüğü kadar kolay değildir. Biz bir terasa sahip tek katlı evin düzenini etkileyen birkaç temel koşullarını dikkate almak gerekir:

 1. Evin planına göre Oryantasyon teraslı alanı. Bir yer her zaman başarıyla oda yatak odası veya çocuk odası ile birlikte bulunur dinlenmek için;
 2. gökyüzünde güneşin hareketine teras düzenlemesi Bağlama ve sonuç olarak farklı zamanlarda aydınlatma alanları;
 3. açık su veya zamokshem zeminde çalılıkları alanına yakın bulunması. Bu durumda, tatil böcekler ve üzerlerinde yırtıcı kuşlar tarafından şımarık edilebilir ve bir veranda için daha uygundur.

istikrarlı tek katlı evin temeli üzerine inşa aynı nedenlerden, teras, için, herhangi bitişik seçeneklerden daha uzun Büyüklük bakımından bir hizmet edebilmektedir.

teras tasarım kat evin Uygun oryantasyon

güneş ışığı onun tam kapsama uzakta öğleden gidiş böylece Dahili teras yerleştirilmelidir. Genellikle bu durumda, inşaat teraslı evin tek katlı cephe fotoğrafta olduğu gibi, batı-kuzey-batısında yer alır.

Kural olarak, bu yüzden hangi çevreleyen alanın büyük bir bölümü kapalı ağaçlar, küçük tek katlı evler yapmak. Derin bir sıcak ahşap platform için yeterli ısı ve ışık, akşam rahat bir dinlenme sağlayan.

yönlendirmek "litso9raquo ise; güneydoğu yönünde teras, oturma alanı kızgın duruma ısıtılmış olacak. Gün boyunca zemin hafifçe skvoznyachkom üflenir yalnızca görünebilir ve gölgelik güvenilir, en az bir buçuk metre dış çitin üzerinden bir çökme vardır yansıtır ve güneş ışınlarını en dağıtır.

Bazı durumlarda, teras düzen tasarımı ile fotoğrafın olduğu gibi özel olarak ayrı bir çatı sistemi olarak platformun üzerine çatı inşa etmek vardır.

kuzey tarafında tek katlı binanın terasta çıkarılması hiç de mantıklı değil. Birincisi, kutunun evin kuzey kısmı en soğuk ve ıslak. Orada yosun büyür genellikle ve hızlı bir şekilde ahşap çürür. rüzgar şişmiş duvarlar ve aşırı nemin bu kısmı kaldırılmış olsa bile, bir gölgelik teraslar kurulumu böcekler nedeniyle çok sayıda bir hata olur. İkinci olarak, teraslı platformu üzerinde gölgelik ışık azaltmak ve ıslak kaide ev duvarı dönecek.

Güneş hâlâ pişiren temiz havada doğu severler sabah çay için Oryantasyon ama sabah geri kalanı için yeterli ısı.

teraslar Uygun düzenlemesi tek katlı bir evde yatıyordu

Güneşin doğru yönde ek olarak, çoğu kez düzgün binanın içinde düzen alanı teraslar bağlamak için bir yol bulmalıyız. Doğru planlama komplikasyonsuz inşaat karmaşık hale veya yaşamı kolaylaştırabilir.

Örneğin, bazı durumlarda tek katlı teras ev tasarımı özel olarak en ışıklı tarafı ile ayarlayın. tek katlı ev, boyut 9x12 m, üç yatak odası, yatak odası dış tarafında batı kanadındaki yatak odası konumlandırmak yardımcı olacak 3 m minimum genişliğe sahip bir kapalı teraslı alanı sağlar.

Üç yatak odası ile sabah ve öğleden sonra kanat Odaya sabah serin tutmak için izin kapsamında değildir. Akşam, gölgelik düşük güneş kısmen yatak odası ve onların iyi havalandırılan bir ısı sağlayacaktır. Kış düşük güneş yaz aylarında daha uzun odanın duvarlarını ısıtacaktır.

Buna ek olarak, teras Alanı ses yalıtım yatak içine nüfuz etmesini önler artar polikarbonat dekoratif paneller, tırmanma bitkiler, kumaş perde ve tente ile kapatılabilir. Yağmur akışları pencereden uzak üç veya dört metre çatıdan aşağı akış halinde bir şey, diğer yağmur pencerenin altında geldiğinde, ve.

planlama ile küçük ve orta ölçekli tek katlı binalarda için kullanılması terasın hesap kolaylığı içine almalıdır. teras alanı en yaygın kullanımı - fotoğrafta olduğu gibi evin girişinde kombinasyonu.

Yaz mutfağa bitişik açık yemek alanı olarak teras kullanımı çok uygundur. Bu teraslı siteye yakın plan mutfak alanı gerektirecektir. Bu seçenek 6 metre evin 6 için çok uygun olacaktır.

uzmanların bir diğer öneri - siteye girişinde bir maksimum mesafe teras tek katlı evi var. Birincisi, size göre yayaları ve izleyicilerden dikkatini çekmeden, yazlıklar, yemek tesisleri, sınıflar, çocuk oyun ve sadece temiz havada rahatlatıcı olarak binayı kullanmaya olanak verir.

uzay ve formun planlamasında rasyonel yaklaşıma ek olarak barındıran en rahat açık eğlence için her şeyden önce teraslı alanı inşa zaman, öznel bir yaklaşım yoktur, tek katlı bir evin teraslar. Bu vakalar gölet üzerinde teraslı alanının inşası veya nehir, ya da güzel kırsal bakan için seçenekler içerir. Belki de böyle bir kararda rasyonel çekirdek biraz, ama bir teras olumlu duygular getirmelidir ve bu da doğru çözümdür.

terasların yapımı bir kural -terrasnaya oyun alanı çok büyük olabilir, bu yüzden konumunu ve boyutunu seçerken büyüklüğünde güverte ve tente boyutunu yapmak asla yoktur. Aslında, bu öncül organik tek katlı evlerin iç düzeni ve daha fazla alan ek sağlar, daha rahat kalacak.

Str. En Dorogomilovskaya 10

Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

tek kat ve teras evlerden Hazır projeler

teraslı tek katlı evlerin Projeler geçenlerde büyük bir popülerlik kazandı. Bu tür yapıların pek çok avantajı nedeniyle. Ve, evin kullanım alanı, estetik görünümü bir uzantısı, her şeyden önce.

Proje içeriğine Geri teraslı tek katlı ev

Özel konut yapımı için bir proje seçimi, onun işlevselliğini, tamlık tesislerinde düşünmelisin. Tek katlı evlerin bir dizi özellik vardır:

 1. alanda. Bu şekil ve büyüklüğüne bağlıdır. Bu çalışmada arazi planı için ve vakıf cihaz için düz bir alana seçildi. İki katlı yazlık bulunan odalardan bir dizi benzer daha taşınabilir bir kat daha az olan ev.
 2. yapı malzemeleri üzerine kaydetme. 150 metrekare için binalar için en etkilidir. m. Büyük tesisler çoğu onarım gerektirecek devam edecek daha büyük bir alanı, çatı karmaşık bir cihazın, temeli dolayı toprakta uyum gerektirir. Bu nedenle, bu durumda tasarruf görecelidir.

tek kat ve teras ev

Bunlar bir sundurma ile evlere ilişkin temel karışıklıklar vardır. Ama popülerlik aşağıdaki avantajlardan aldık:

 1. Bir teras, manzara içine uyum karışımı ile tek katlı ev.
 2. teraslar varlığı - evin kullanım alanı genişlemesi. Açık hava etkinlikleri için bir yer hazırlanıyor, bu yüzden gazebo inşaatı ekarte edebilirsiniz. Terasta genellikle bir yaz mutfak donatmak. Böyle uzantısı yerleştirme güney tarafında gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Özellikle ilginç bir camlı yapısı içindir. otomatik ısıtma için enerji maliyetlerini düşürür beri.
 3. rahat koşullar Çalışma. küçük çocuklu yaşlı ve aileler için özellikle önemlidir. Yaralanma artan bir tehlike kaynağı olarak - İki katlı evler seviyeleri arasında hareket etmek merdiven projesi ima. Ve zemin kattaki tüm odaların yerleşimi merdivenlerde sürekli hareket gerektirmez.
 4. temele Tasarım yükü altında sırasıyla karmaşık taban gerektirmez. Bu basitleştiren ve inşaat sürecini hızlandırır. Aynı duvarlar için de geçerli. Azaltılmış yük ve kullanılan malzeme miktarı.
 5. Ses Yalıtımı. Bir terasa sahip tek katlı evin taslak versiyonu

İkinci kat olmaması otomatik olarak ilgili adımlar gürültü ve titreşimi ortadan kaldırır.

 • Proje teraslı tek katlı ev kısıtlı mali kaynakları olan aileler için uygun olmasıdır. yapı malzemelerinin satın tasarruf yana esastır.
 • inceliklerini bir dizi olmasına rağmen, özel konut popülaritesi artıyor. Bu bitmiş projelerin geniş bir yelpazede etkiler.

  Modern piyasa bireysel konut inşaatı için malzeme tamamlayıcı aralığıdır. Bugüne kadar dört ana tipi vardır:

  1. bir teras ile tamamlanmaktadır kirişler yapılmış tek katlı evler projeler - doğa ile birleştirme maksimize etmek isteyenler için iyi bir seçenek. Bu yapı tuğla evler kıyaslandığında düşük maliyet farklıdır. Çevre dostu, estetik, ahşap yapıların ısı kapasitesi şüphe yoktur. Yüksek kaliteli hammadde yapılmış nesneler, düşük büzülme ve yüzde kapatma inşaat hemen sonra bitirme için hazır. Ve bir çözüm sağlamasını kısa bir süre verir. teraslı bir bardan Ev da tedavi edici ve sağlık özelliklere sahip. reçine (antiseptik doğal) ve uçucu yağlar (doğal antidepresan) büyük miktarlarda içeren iğne yapraklı ağaçları, - bu tür yapılar için en yaygın malzeme. teraslı bir bar Tasarım ve evin düzeni

  Bir Rus ahşap konakta Konaklama hızlı stres ve yoğun iş gününün gelen geri verir. Doğal antiseptikler soğuk algınlığı önlenmesi için elverişli özel bir mikroklima oluşturun. Aynı avantajlar teraslı ahşap evlerin sahipleri övünebilir.

 • Tuğla ev, peyzajlı teras - güvenilirlik ve dayanıklılık garantör. veranda yanında o hafiflik ve zarafet bu tür yapıların etkisini verir. uygun bakım ile Tuğla binalar 100-150 yıl sürecek. Bir ücret karşılığında bu en pahalı seçenek olduğuna inanıyordu. Böyle evlerde teraslar sürgülü kapılar cam tercih ediyoruz. Yani evin kullanışlı alanını genişletir. cam rüzgar, yağmur karşı koruma oluşturur ve ısı korur gibi tasarımlar, yılın herhangi bir zamanında kullanılır.

  Proje teraslı tek katlı tuğla ev

 • ekonomik bir analog tuğla - Köpük beton ev, burada bir veranda eklendiği. cephe izolasyon ve su yalıtımı gerektirir. bitirme malzemelerinin Aralığı sayesinde onlara, binanın eşsiz dış oluşturabilir, harika. Genellikle bu tür tesislerin yapımında evin ve güzel bir tasarım oluşturmak için olanak sağlayan bir teras için farklı malzemelerin bir arada kullanmak ve mevcut peyzaj tasarımının iyi oturuyor. açık havada zevk zaman uyum duygusu oluşmaz.
 • doğru dış dekorasyon bitirme seçilmiş ise büyük bir terasa sahip Çerçeve evi, yukarıdaki yapıların her türlü ve organik olarak estetik vermeyecektir. Böyle inşaat maliyeti hoş şaşıracaksınız. Evet ve inşaat süresi (1 ila 3 ay) ile memnun olacaktır. Bireysel konut çerçevesinin İnşaat sırasında gelişmiş enerji koruma teknolojisi içermektedir. bir tavan ve teras Katlı çerçeve ev

  bir kat vardır bir camlı bir terasa sahip Kare kare ev, İskandinav motiflerde bir peyzaj tasarımı yapacaktır. Onların barınma çevresindeki peyzaj içine karışımları sade basitlik, farklılık çok eski zamanlardan beri İskandinav halkları, doğa ile birleştirmek istiyoruz.

 • yapıların fiziksel özellikleri üzerindeki seçilen malzeme etkisi. cephe kaplama tamamlanması nedeniyle geniş ürün yelpazesine farklı versiyonları olabilir.

  İlginç çözeltiler teraslar cihaz

  Proje garaj ile tek katlı evde zaten topraklarının önemli bir bölümünü işgal eder, ve teras donatmak için tercih edilecektir. tür davalar için garaj çatısı yeniden ve onun dinlenme yeri yapmak mümkündür. Artı bu tür projeler: manzara arazi, ek vurgulamak Ekonomisi, garaj güzel bir görünüm çatısından.

  teras ve garaj Proje seçeneği evler

  100 metrekare bir alana sahip bir ev bulmak çok sıradışı 10 dönüm - Daha önce, SGF altında arazi 6 ile izole edildi. m. faydalanabilecek alanın uzatmak için yeniden ve vasat binalar bir tavan ve teras başyapıtlarından dönüşür. Bu yeniden işlemenin önemli bir noktası, varolan temelin yapının ağırlığını arttırmasına izin verip vermeyeceğine bakmaksızın, çatı katı alanının yararlı bir şekilde kullanılmasının teknik imkânıdır. Bir yazlık havuza sahip, içinde büyük bir terasa sahip tek katlı bir ev. Bu tür yapılar kapalı, açık, sırlı olabilir. Her şey sahiplerin arzularına, teknik ve finansal yeteneklerine bağlı.

  Yapıların türü çalışma koşullarını belirler (mevsimlik dinlenme veya yıl boyunca). Bir katta garaj ve teras bulunan büyük bir ev, büyük parsel sahiplerini karşılayabilir.

  Bu yapılar, kural olarak, yapıyı ağırlıksız kılan birçok pencereye sahiptir. Terasta zeminde veya sürgülü kapılardaki vitraylı camlar bulunur ve bu yapıya özel bir cazibe kazandırır.

  Son zamanlarda, kır evi de bir teras ile donatılmıştır. Ancak boyutları küçük bir şekilde atılmıştır, bu da bahçecilik için bir yer kazandırır. Aynı zamanda iki katlı bir gazinoyu inşa etmeyi reddetmektedirler.

  Teraslı tek katlı evlerin tipik projeleri, doğru seçeneği bulmayı kolaylaştırır. Fakat inşaat başlamadan önce, tesisin teknik özellikleriyle donatılmasına ilişkin gerekliliklerin şartları karşıladığından emin olmanız gerekmektedir. Bir tavan veya teras yapımı nedeniyle yaşam alanını genişletmeyi planlıyor mu? Tüm bu nüansları tasarım aşamasında değerlendirirseniz, gelecekte yararlı alanların artmasıyla ilgili sorunlar ortaya çıkmayacaktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  7 + 3 =