boncuk gelen Paskalya yumurtaları

Biz boncuklar ile Paskalya yumurtaları örgü tekniği öğreniyoruz

Paskalya büyük bayram gelişi beklentisiyle, ben boncuklardan Paskalya yumurtaları yapmak için davet etmek istiyorum. kutlama için hazırlanıyor yumurta şeklinde Bu geleneksel hediyeler muska ve zarafet sembollerini bulabilirsiniz. kendi elleriyle yarattığı bu güzel eser, mutlaka sevdiklerinize ve arkadaşları için özgün ve unutulmaz bir hediye aslında, bahsetmiyorum, Paskalya masaya özel bir yer kaplamalıdır.

boncuk gelen Paskalya yumurta yapmak için, boncuk çok zaman alıcı bir süreç olduğu için, çok çalışmak gereklidir. Önerilen atölye başlayanlar ustaları için faydalı olacaktır fotoğraf örnekleri ile yumurta iç içe olmaları adım adım gösterecektir.

boncuklar Paskalya yumurta ile örülmesi süreci

yumurta oplesti olabilir kolay yollardan biri elle dokuma tekniğidir. Düzenleri onu öğrenmek oldukça basit dokuma, ancak pratik uygulamada zaman alıcı. Bu prosese göre, birer birer sürüklemek için gereken tüm yumurta tamamen kapalı boncuklar,. Fakat bu yöntem sayesinde, boncuklar birbirlerine düzgün çizgilerle yatıyor. Benzer bir tuval üzerinde, çok farklı bir desen oluşturabilir, ancak yeni başlayanlar için en kolay şey renkli boncuk iç içe olmaları yumurta, dokuma serisi öğrenmek için.

Eğer ikizli ve master class başlamadan önce Yani, en biz hazırlamak için yapmanız gerekenleri malzemeler ve aletler görelim:

1
 • Uygun renklerde altında 1 № boncuk (bu uygulamada kullanılmaktadır (RC), portakal (ORB), yeşil (ST), pembe (RB) ve mor (FB) tonu sarı);
 • yumurta şeklinde ahşap boş;
 • tek filamanlı iplik;
 • İğne.

Uzun bir metre bir iplikle dokuma sürecini başlatın. o tükenmeye başlar durumda hatlar bir çift üzerinden zikzak yaparak, boncuklar arasında düzeltin. Yeni ve iyi boncuklar arasında onun dokusuna atın.

dokuma ilk aşamasında tanecikleri içerir kayış bir tür, iki sıra halinde bir uzunluğunu yapmak için gereklidir. Sonraki bu hatlara kademeli olarak bir sonraki sürükler.

başlamış ve boncuk ve master class başlamak Başlarken. İki ISB RC üzerinde bir iş parçacığı üzerinde sinirli. Biz (iğne dahil değildir) iplik ucundan on santimetre mesafe boyunca taşıyın. Zihin sonra boncuklar sayılan: İlk iki sırasıyla birinci ve ikinci, turuncudur. Aşağıdaki iki sarı - bu üçüncü ve (resimde gibi) dördüncü.

Şimdi, gerek resimde gösterildiği gibi serbest dişe sahip bir iğne ucu tanıtarak, birinci ve ikinci boncuklar yoluyla iğne iplik.

iplik sıkılır ve sarı tanecikler ilk üzerinde, yani, turuncu üzerinde yer alır - Üçüncü - İkinci ile, dördüncü.

izleyen bir ORB üzerinde sinirli ve RC, sırasıyla numara beş ve altı olacak. Bir iğne (üçüncü) ve daha sonra ORB (ikinci ve beşinci) RC'nin geçirilir. Büzülebilir dokuma. Geçen alınmıştır Boncuk, önceki yakın yalan. Boncuk turuncu renk tonu alt satırında, sarı görünür - üst.

Benzer bir şekilde iki özellik boncukların ilave işlemi dokuma devam giderek daha önce kenarında bulunan girilmiştir boncuklara bunların podpletaya. Aynı zamanda diş Turuncu sinirli boncuk finalinde görüntülenir. Bu sürecin fotoğrafta oluyor nasıl görüyoruz.

Bu şemaya göre, biz örgü için seçilen yumurta medyan çevresinin uzunluğuna uzunlukta bir kemer eşit yapmak gerekir.

Bir sonraki adım. Usta Sınıfı kemer bağlantı uçlarına gider. bir numara altında ilk şerit (ORB) iğne iplik geçirme. Bundan sonra, (bu ilk bütün seti arasında son ORB olduğu) ucunun karşısında kayışın kenarına ve kenar olan iki ORB içine yerleştirilmiş (dördüncü boncuk) üzerinde yer almaktadır RC, daha sonra RC, gidin. Büzülebilir iki boncuk hatları oluşur bir kısır döngü, dokuma.

Başlangıç ​​hattı turuncu boncuk oluşur, örgü ipliğinin devamında RC aracılığıyla üstüne göstermelidir. Bu nedenle, takip eden bir üçüncü hat sarı tane hat üzerine yerleştirilir.

Bu ana sınıfı boncuk olarak başlangıç ​​aşaması tamamlanır.

Biz bunun içinde tanelerin sayısının korunması ile boncuklu hatları eklenmesidir ikinci, geçin. Bu eylem, bant, arzu edilen genişlik ve örgü üretilen yumurta bir orta kısım benimsemesi mümkün genişletmek sağlayacaktır.

Bu düzeyde dokuma Hepsi (periyodik ürünün uygun dokuma parçaları yürütmektedir) bir şekilde yumurta kullanılmadan yer alır ve iş parçası kendisi olabilir.

şöyle Örgü düzenidir: sonraki satıra ve yeni bir kordon üstünde bulunan bir önceki hattı, kordon boyunca ters yönde dişli iğneye boncuk çekimi. Daha sonra, yine bir yazılı boncuk iğne eksik. Sonuç olarak, biz alt satırında kendisine karşılık geldiğini bu ayrıntıyı priplesti var. fotoğraf detaylı olarak bu süreci görüntülenir.

şirketinden içine - geçen üzerinde bulunan ve daha sonra bir önceki satırda boncuk zıt yönde başında iğne çizim, bu boncuklar ekleme.

Serinin bitmeden boncuk sürükleyin.

Yeni çizgi tamamladıktan sonra bunları ele geçirmek mümkün amacıyla, tüm boncuklar ile daire ürün bilgisinde kendi elleriyle yapılması gerekmektedir. Bu yüzden çok yoğun twining yumurta olsun.

Benzer bir şekilde, dördüncü, beşinci ve sonraki satır dokuma yapmak.

nedeniyle boyut ve seçilen yumurta hazırlanan boncuk kalibresine, bu aşamada örgü için gerekli çizgi sayısı. Açılan web sıkıca yerleştirir Ürün daralma ulaşmak için taraflarla herhangi yumurtanın ortasına sığmalı kemer şeklindedir. Bu ana olarak sınıf onbir tür dizi geldi.

Bir sonraki üçüncü aşamada, bu kendi elleriyle gerekli oplesti üst boşlukları olduğunu. Burada, çizgilerin her birinin taban malzemenin bir azalma vardır.

Şema son aşamasında, daha önce kullanılan benzer örgü. Twining pripleteniya boncuk tarafından, her zamanki gibi önceki satırda kordon üzerinde birer birer başlar. Eğer boncuk indirim yapmak istediğiniz yerde, sen dizesine bir iğne ihtiyaç ve önceki iki seride gidin.

yenilemek ve bir kez daha kesim yapmak zorunda nereye noktaya önceki hattın ilgili boncuk üstünde birer boncuk tek iç içe olmaları sürüklemeye başlar şeyler azalma yapma.

Dokuma işlemi kendileri için sayısını azaltmak için gereken malzeme miktarını tespit etmek doğru edebilmek için yumurta yapılmalıdır. Bu sayı, sırasıyla koşullar geçerli belirlenen boncuk olabilir. hiç boşluk olmadığını - Bir tarafta, sıkıca yumurtaya uygun ve ikinci yaptığınız bir numara yaptı inanıyoruz. Bu durumda, geçiş sayısı başlangıç ​​olarak iki sürükleme üstünde bir sonra geleneksel bir şekilde dokuz boncuklar. yenisini toplamak için - Böylece, önceki çizgide on bir şeyler on olmalıdır. Aşağıdaki satırlarda, azaltma daha hızlı gerçekleşir.

bir numara tamamlayan tüm boncuklar üzerinden kendi elleri halka firmware yapmak gerekir. Bu işlemlerin sonucu olarak, yumurta örgünün yoğun bir yapı elde.

üst ucu oldukça farklı olabilir. son numara taban malzemesinin beş ya da altı adet çıktığında sadece bir pripletenie boncuk üretmek için içinde mümkündür. bu ana sınıfında, yeşil boncuk son dokuz numara boncuk oluşur, bu nedenle üç küçük kalibreli içine dokunmuş boncuklar.

İlk apeks dokuma bitirdiğinizde, bir sonraki adım, başka eylem aynı şemaya göre oplesti etmektir. Biz aslında üzerinde dikkatini o boncuk arasına örerek, gizlemek istediğiniz başlangıç ​​bölgesi (uzunluğu on santimetre) kadar gider ilk satırında, ayrı bir sonu. Ve dokuma Yeni segment kullanmak yenilemek.

Bu ana sınıfı tamamlandıktan olarak, Paskalya Yumurtası Boncuk hazır. Böylece, taban malzemesinin rengini değiştirerek, size arkadaş ve akrabaları için daha parlak bir tatil Paskalya tablo veya hatıra olarak dekore etmek için yararlı olacağını Paskalya tatili, kendi elleri çok güzel el sanatları yapabilirsiniz.

Paskalya yumurtaları örmek için Düzenleri

Daha deneyimli kullanışlı için, desen çeşitli boncuklardan Paskalya yumurtaları yapmak için yardımcı olacaktır dokumaya şemaları, öneriyoruz.

Size Paskalya yumurtaları örmek için güzel çiçek desenli dikkate ilginç bir seçenek sunar.

Bu tür programlar ahşap sıradan kütük üzerinde kullanım için, boyutları krupnovat göre, esas olarak işleme için tasarlanmıştır. Biz bu iş için büyük ahşap veya plastik parçaların yanı sıra boncuklar Çek üretim (o Çince daha küçük kalibreli vardır) yararlanmak önerilir.

hepsi çok elle dokuma tekniği örgü.

Bu nedenle, iş parçası ve zevk düzeni kullanılmak üzere seçilir. ilerlemeden önce, gerekli ise, bir ayarlama devresi bandın uzunluk ve genişliğine hesaplamak için gereklidir. Resimdeki renk paletine göre, boncuk seçimini gerçekleştirecek ve işlemine başlamak için gereklidir.

Başlangıçta, kemer dokuma. Sonra, yumurta üzerinde deneyin ve memnun iseniz, dikiş ve iş parçası üzerinde elbise.

Gerekirse, satır dokuma üst ve alt kısımlarını ve simetrik taşınan azalma başladıktan sonra.

örülerek yapılan altında açık düşebilir çünkü iki bölümden plastik preform seçilmesi, yapışkan bant ile sabitleyin.

Sen shnurochek için özel bir Paskalya yumurtası yapmak ve plastik elemanın üstündeki lümenine ilginç ince ip veya sicim yapıştırabilirsiniz. Ünitenin üstünü ve altını örerken önce yapılmalıdır.

Yüksek kaliteli boncuklar yapılmış bu el sanatları, pahalı bakmak ve köpüklü mücevherleri andırır. Eğer boncuk gelen Paskalya yumurtaları oluşturulması gibi ilginç el sanatları ile ilgilenen varsa, ilk silindirler şeklinde birkaç ana sınıfları incelemek tavsiye edilir, yazarları sen kendi ellerini kenar Paskalya çarpıcı boncuklu en önemli simgelerinden biri yapmak için nasıl anlamaya yardımcı olacaktır.

boncuk gelen Paskalya yumurtaları oluşturun

Asit boyama paskalya yumurtaları, ya da transfer ütüyle kimse için sürpriz olmalıdır sahiptir. dikkatle ve herhangi esthete dikkatini çekmek için hayal gücüyle yapılırsa Ama boncuklar, ahşap yumurta dekore. Böyle bir hediye, bunu kendi yaparsanız, hoş bir Paskalya hatıra olacaktır.

Eğer herhangi bir boncuk yapılır, ama ellerinizle boncuklardan Paskalya yumurtaları yapmak istiyorum hiç bile, "tembel için" Kayıt 2 tip süreci öngörülmemiştir olarak dokuma olduğunu vardır. Menşei - Boş boncuk iplik sarma. Biz gerekir:

 • çok renkli boncuklar;
 • dikiş ipliği (tam olarak sopa daha zor olduğu için olta daha iyi, almamak);
 • Ahşap boş yumurta (tercihen bir baz);
 • örneğin "saniye" veya "an" evrensel tutkal
 • Bir sivri ucuyla ahşap sopa.

"Dokuma" mekanizması çok basittir: üst ucundan iş parçasının yüzeyi (küçük kısımlar halinde) yapıştırıcı uygulamak için ve üzerine sarmal sargı bobini sonra, bir iplik üzerine sinirli boncuklar yerleştirilir. dönüşler sorunsuz gitti için, doğru boncuk keskin sopa ucu iplik. Ayrıca iş parçasının yüzeyi üzerine dağıtılır yapışkan çubuk. sırayla boncuk renkleri Alternatif gelecekteki el sanatları için bir model (bkz. Videoyu 3) oluştururlar.

yapıştırma çalıştırın dekorasyon paskalya yumurtası tekniği zor değildir, ancak bu işlemi hızlı başarısız yapmak. boşluklar ve çubuğun (özellikle iş parçası geniş kısmında), her bir dönüş düzeltmek dikkatli olmalıdır yapıştırıcı çıkıntı yapan darbe olmadan düzgün çıktı Twining için. 7-8 saat ortalama bir hatıra tamamen mümkün olun.

tanecikler veya boncuklar bir kalıp ile işlenmiştir kayışlar çizim boşlukları, - başka bir yolu, dokuma olmayan boncuklar ile yumurta süslemeleri. Bunlara ek olarak, dar ön kalıbı (1 cm), dekoratif bant, boncuklar, iğne ve iplik gerektirir.

 • İlk adım - sarma yumurta kurdele saten. Nasıl, bükmeden, mümkün olduğu kadar dikkatli bir yapıştırma gerçekleştirmek sır sabit gerilim bandı içindedir 4. videoya bakmak için.
 • İkinci adım - teybe boncuk dikiş. işlemin tüm nüansları, herhangi bir tasarım boncuk, edilebilir bant temelinde, ilke olarak bir video 4'e bakın - basit kompleks geometrisi ve bileşime, tüm ana yeteneklerine bağlıdır. En kolay yolu boş boncuklar saten süslemek için - döşeme bantlar çizgisinde dikmek.

Akrobasi tamamen boncuklu örgü süslü boncuklar gelen Paskalya yumurtaları, kabul edilir. zor ve zaman alıcı prosedür, ancak yeni başlayanlar için basit bir tekniği var - İlk bakışta, bu şekilde yumurtaların katlanması görünebilir. En önemlisi, hatta bir acemi, bunun kendi elleri örgü Run Video yönergeleri izleyin.

 • ahşap yumurta (boyut standardı). Ayrıca kindera- "dev" dan plastik kasa kullanabilirsiniz, ancak tecrübe başlayanlar ahşaptan yapılmış iş parçaları ile çalışmak için en uygun olduğunu göstermektedir.
 • gümüş boncuklar №10 - 1 paket (25 gr)
 • mavi boncuk 3x4 mm - 230 parça;
 • gümüş boncuklar rr 3x4 mm - 100 adet;
 • monofilament balık d 0,25 mm - 1 çile;
 • Boncuklar için ince bir iğne;
 • makas;
 • Çakmak ipuçları yakma.

Bu plan üzerinde yumurta twining iş parçasının üst ve alt için uygun şekilde, evrenseldir. Bir kayış ve yumurta boncukların örülerek oluşturulduğu iki kapakları - örgü için el üç temel elementler gerekir.

örgü düzeni şapka ayrıntılı açıklaması aşağıda. (Satır asmak olmamalıdır iç renginden oluşan boncuklar) aynı dokuma yoğunluğunu izlemek için, ancak deneyin ön kalıp düz olmalı, kenarları bükülmüş edilmemelidir.

dokuma kemer detaylı şeması aşağıda fotoğrafına bakın. Teknik benzer - twining yuvarlak boncuk.

Her üç bileşen örmek için hazır olduğunda, küçük için durum - bunların olta birleştirmek. Sen birkaç saat içinde oluşturulan enfes bir hatıra, alacak.

Biraz daha karmaşık ama Peyote (peyot) olarak adlandırılan boncuklar gelen yumurta "odezhek" dokuma tekniğinin geliştirilmesi için kullanılabilir. ajur aksine birbirlerine rahat bir uyum boncuk (- "tuğla" dikiş teknolojisi için başka bir isim) sağlar örgü. Üzerinde çalışma süreci içinde, ahşap üzerinde doğrudan üretilmektedir yumurta twining anlamıyla (Şekil 1-8) boncuk odezhka büyür.

Yeni başlayanlar için boncuk ile teknoloji Paskalya yumurtaları örgü

boyama geleneği, zamanın sisleri arasında Paskalya yumurta haşlanmış kökleri boya. dirilmiş İsa, Hıristiyan tatil masa süslemeleri ve birbirlerine boyalı yumurta verince yeni bir hayat, iyilik, lütuf, zenginlik ve refah sembolü olarak bunları algılayan, günü işaretleniyor. Paskalya yumurtaları ana Ortodoks tatil için harika bir hediye kendi elleriyle yapılmış bir boncuk olabilir.

boncuk işi yapan hiç edenler, sabır ve sıfırdan beceri öğrenirler. tutkallama yöntemini - Ya boncuklar ile Paskalya yumurtaları dekorasyon basit bir sürümünü seçin.

 • gerçek yumurta, gıda boyası, tuz ve sirke PVA yapıştırıcı, kürdan, ince olta (naylon iplik), boncuk, boncuk mi çalışmak. haşlanmış her zamanki gibi pişirmeye dekorasyon önce yumurta.

boncuk ve boncuk sirke tuz

Arka arkaya Boncuk dize sadece yumurta üzerine vidalanmış, yapıştırıcı ile önceden yağlanmış. yapıştırarak bir amaç olarak mümkündür ve yumurta ortasından başlayın. Önemli olan - İyi bir düzeltme ve ipliğin ucunu tutkal.

Fenichka geniş olursa, kapalı formda çapı en geniş kısmında yumurta çapı tam olarak eşleşmelidir. ortada yumurta kabuğuna sıkıca koymak ve gümrük bitmiş bir desenle soyun. Daha sonra, konik uçlara "kemer" adlı, yumurta tek boncuklu ya da bağlanmış uzun bir satır boncuklu bantlar üzerine yapıştırın.

 • twining boncuk - Paskalya yumurtaları dekorasyon ilişkin daha sofistike bir yol.

teknik boncuklu örgü veya bez örgü yumurtalar farklı olabilir. dikiş desenini ve temasını seçme sadece hayal gücü ve beceri ustaları ile sınırlıdır. Ama her durumda bu tür sembolik hatıra, büyük bayram ve çok şık görünüyor.

başlayanlar ustaları için yumurta örgü Basit deseni - video eğitici

dikiş geçmeden önce, boncuklu Paskalya yumurtaları yapmak için malzeme satın almak için gereklidir. Onlar ne olursa olsun seçilen boncuk tekniklerinden aynıdır. el sanatları üzerinde çalışmaya gerekecektir In:

 • yumurta şeklinde boşlukları.
 • Farklı renk ve boyutlarda Boncuk.
 • Clay.
 • İğne meme ve desen boncuk toplanması.
 • İnce naylon iplik veya misina.

boncuk gelen Paskalya yumurta yapmak için yumurta bütün kabuk tarafından kullanılabilir:

 1. Bunu yapmak için, çiğ yumurta içeriğini uçlarına içine delinmiş minik deliklerden üflenir.
 2. Kabuk kartonpiyer yumuşak kağıt (gazete, peçete) onun obkleivaya parçalarını "güçlendirmek".

İş parçası bir yumurta şeklini vererek, tamamen kartonpiyer imal edilebilir. "Yumurta" düz iş tabanının kolaylık sağlamak için sabitti. güzellik ve estetik tabakalar kurutuldu için, kağıt ince zımpara kağıdı ile hizalanır ve bir akrilik boya ile kaplanır.

kabuklar, güçlendirilmiş gazete kartonpiyer içinde gazetesinden boş yumurta oluşturma

 • Paskalya yumurtaları dekorasyon için Boncuk herhangi satın alınabilir. Daha kaliteli bir Çek cam, ama bu yoksa, oldukça uygun ve Çinli.
 • Renk paleti, hem de boncuk büyüklüğü seçilen devre desen, desen göre belirlenir.
 • arka plan için genellikle beyaz, krem, mavi boncuk, tüm pastel tonlar kullanın. Parlak çok renkli, birden çok yolla - model için.
 • boncukları satın alarak, bunu bireysel olarak ve ağırlık olarak satılmadığı unutmamalıyız. Bu nedenle, özel bir masada boncuk sağ miktarını belirlemek için en kolay yolu seçili olan gelecek devre desen (pattern).
 • Konu ve Boncuk işi hobi iğneler aynı mağazalarda bulunabilir. İplikler boncuk deliklerin büyüklüğüne uygun bir kesitli, çok ince, ancak sağlam seçilmelidir. Özel bir ihtiyacı için İğne - Bir minyatür kulakla, esnek, çok ince.

Makine elmas örgü boncuk dokuma

Eğer kısa sürede öğrenebilir dokuma Oldukça basit bir yolu. Oplesti Paskalya Yumurtası bile acemi mümkün dikişçi "elması" örgü.

 1. iş hattı kapalı serisinin çapı en geniş kısmında yumurta çapına uygun şekilde bir miktarda boncuk kazanıyor gerçeği ile başlar. taneciklerin sayısının çok 6 m katları. E. 24, 30, 36, 42 ve olmalıdır. G., ön kalıbın ve tanelerin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Kısa zincirli birinci boncuk olta bir iğneye sahip.
 2. Ayrıca boncuk 5, bitmiş zincirinde 6 sayılan ve onun iğne doğuracak kazanıyor. Bu elmas döner. Aynı şekilde birinci kordonun bir dizi bitiş kalan elmas arka.
 3. rhombuses ızgarasına ikinci satır, orta üçte boncuk ile elmas iğne geçen verim dönmeye başlar. İplik 5 İğne üncü boncuk bitişik eşkenar dörtgen içine bırakılır, boncuk itilir. aşağıdaki adımları takiben, yumurta orta parçasını çaprazlama geçecek rhombuses bir ızgara, bir ikinci ve diğer takip eden satırlar oluşturmak.
 4. Hazır kayış iş parçası üzerine koymak ve konik kısımları örgü başlar edilir. boncuk ve tutturma Set 2 örgü sayısı ile aynı şekilde gerçekleştirilir, ancak iğnenin 5 ve 3 boncuk itilir. azaltarak, iş parçasının çapı sadece bir boncuk alır.

birleşen kılavuz dokuma başka bir yolu yoktur. boncuk Set 3 şeyleri yapmaya devam ama iğne yakındaki akan, elmas geçirilir. Criss-geçiş yumurtanın ucunu, şema sopa ve herhangi bir sırada boncuk bağlanamaz.

Aynı şekilde örgü yumurta ikinci bölümünde "elması" örgü olun. Son kordonun kalıbı içine dokuma, düğüm kilit hale iplik ve hayvan postlarının kesilmesi.

İkili kumaşı Tekniği

Yöntem, ideal sadece boncuk mastering olanlar için uygundur. Bu teknik - iki taraflı netleştirme veya el dokuma - hatta deneyimli kalifiye işçiler genellikle boncuk ile Paskalya yumurtaları süslemek için seçin.

En kolay yolu, iki zıt renklerde boncuk üzerine öğrenmek için. Hatta-örgü satırlar, diğer - garip. İlk 2 satır böyle örgü:

 1. Dişli iplik 2 boncuk.
 2. Geri dönüştürülmüş ve 1 boncuk içine iğne enjekte edilir.
 3. Yeni boncuklar 2'nin bir ipe dizilmiş.
 4. Üçüncü şeritteki iğne ve hat taşıyın.
 5. Bu program kapsamında, iki sıra örgü. İlk boncuklar ise

birinci sıranın sabitlenmiş bir ikinci çemberde birbirine bağlanır.

 • Amacıyla boyutu ile yanlış olması değil ve bir sonraki dizi örgü sonra yumurta üzerine koydu ve, örgü kemer 2 ilk satır önerilen boncuklardan iş parçası bez yüzeye yapışık, güzel örgü. kayışın uçları iplik uçlarını bağlayan, birlikte çekmek için sıkıca bağlı olması gerekir.
 • Kayış tam olarak hazırlanmış ve güvenli bir şekilde iş parçasına bağlı olduğu zaman, gittikçe incelen parça örgü başlayabilir. Bu sonraki her satırda boncuk sayısının azaltılması, dikkatle yapılmalıdır. eşit bir bez ayı için, boncuk sayısı önceki sıranın boncuk eşit sayıda ipliğin geçirilmesiyle eşit azaltılmalıdır.

el dokuma tekniği Easter yumurta dekorasyon için de uygundur. Benzer bir düzeni kullanarak, başka herhangi bir el sanatları ve hediyelik eşyalar için güzel bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Örneğin, iç dekorasyon için kullanılabilir veya arkadaşlar, akrabalar, iş arkadaşları için bir hediye olarak sunmak için boncuk dekoratif bir Paskalya olun.

bir mozaik dokuma Çok basit yöntem başlayanlar için idealdir. düzeni olmadan kumaş Dokuma, tüm örgü yumurta boncuklar da gerek yoktu bırakır ne kadar hesaplayın. Seçilen tonlar, ince çizgi ve iğnenin taneler hazırlamak için yeterlidir.

Bu boncuklar yapılmış el sanatları üretiminde ilk deneyim ise, karmaşık bir çok renkli desenleri üzerinde seçim durdurmak için gerekli değildir. Birkaç pastel tonları kısıtlamak için yeterli.

Easter yumurta dekorasyon için mozaik boncuk aşağıdaki sırayla yapmaktadır:

 1. merkezinde ve civarında 6 yaprakları ile bir boncuk ile bir çiçek olun.
 2. "Yaprakları" arasındaki Boncuk 2 satır örgü. İkinci ve dokuma ilk satırında, farklı bir renk boncuk kullanılması önerilir nerede daha kolay anlamak için yapmak.
 3. Web alanı genişleterek 3 satır artış boncuk sayısı. Bu nedenle, 2 sıranın boncuklar bir değil 2 boncuk örgü arasındadır. elde edildiği aynı boncuk, üzerinde iplik kaçırma ve birinci kordon üçüncü satırda bir iplik başlatmak için, düz zincirli olmak.
 4. İğne bir boncuk tarafından itilir bir 4 sıralı örgüler mozaik oluşturmak için, bunların mezhdubiserinami önceki zincir propletaya.
 5. Beşinci dize genişletmek için, bu yüzden bir süre için kazanç Eğer 3 boncuk olması gerekir.
 6. İplik 2 boncuklar üzerinde çekimi Altıncı satır dokuma,. çiftleşme üniforma oldu için, iğne 3 boncuk 5 sıranın geçirilir.
 7. Bitmiş 6 zincir mozaik boncuğu olması, örgü yumurta başlayabilirsiniz. Bu amaçla, hazır tam olarak iş parçasının uçlarının birinin merkezinde kuruş kaydetmek için. Montaj bir pim ya da yapıştırıcı ile yapılabilir.
 8. Yedinci serisi genişleyen devam ediyor. Çiftleşme homojenliğini sağlamak için, iğne 6. sıra, tek bir tane üzerinde dizilmiş hattı boncuk 5. satır boyunca her üç iğne üzerinde gerçekleştirilir iki boncuk geçirilir.
 9. 8. zincir kazanma, önceki satıra mesafe ve dokuma örneğine için kullanılan boncuk büyüklüğü odaklanmak için gereklidir. Buna dayanarak, işe 2 ve 3 boncuk döner. iplik önceki satırın her boncuk geçmesine.
 10. Zincir numarası 9 ve 10 aynı sırayla çizilmiş, ancak 9 edilir Konu ile ilgili dizi tek bir boncuk ile asıldı, 10 için, 2 -.
 11. Bitirdi 10 zincir mozaik herhangi bir tasarım veya desende örgü örgü boncuk olabilir. Bu aşamada, bu sınırsız hayal gücü olan - güvenle herhangi şeması seçin ve üzerinde dekorasyon Paskalya yumurta için bir model oluşturabilir.
 12. yumurtanın ortasında geçtikten sonra örgü yavaş yavaş dar gerekir. Seçme ve dokuma boncuklar benzer şekilde üretilmiştir, ancak yavaş. (Pattern) anlamak için 6 taç yapraklı çiçek geçmesine eksende odaklanmalıdır her tarafta simetrik olduğunu.
 13. merkezde boncuk ile tek çiçeğin yaratılması - başladığı gibi aynı şekilde eşleştirme mozaik Paskalya yumurtaları dışarı Yuvarlama. İplik üst zincirin birkaç boncuk, bunun baş sabittir.

boncuk gelen paskalya yumurtası tamamlanır. Ama isteğe bağlı olarak bir hatıra olarak bir tavır yapabilirsiniz. Bu madde aynı boncuklar veya diğer dekoratif malzemelerden olabilir yapmak için - vb boncuk, renkli saten kurdele, folyo, renkli oluklu kağıt, ...

boncuklar ile örgülü Paskalya yumurtaları, ayakta en kolay yolu, karton ve dantel şeritler yapılabilir. Bunu yapmak için, bir karton şerit silindirin içine yapıştırıcı, istenen genişlik ve üst dantel "etek". yapıştırılmaktadır Buna ek olarak, dantel kenar kristalleri, boncuk, payetler, saten çiçekler, tüylü tüyleri ile dekore edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

94 − 91 =