Boncuklu Ağaçların Dokunuşu

Boncuklardan ağaçlar: dokuma desenleri. Sakura, para ağacı, huş ağacı boncuklarından bonsai

Örgü şablonundaki boncuklardan ağaçlar yaratmaya yardım edecektir. Onları izlerseniz ve eserleri tarif ederseniz, huş ağacı, sakura ve diğer ağaçlar alışılmadık derecede güzel, pitoresk görünür.

Belostvolnaya güzellik - yaratıcılığın başlangıcı

Bir huş yapmak istiyorsanız, bunu yapmanız gerekecek:

 • bakır tel 0.3 kalın; 1 mm;
 • koyu, açık yeşil, turkuaz renkli boncuklar;
 • 3 mm kalınlığında alüminyum tel;
 • ahşap stand - kase, tencere;
 • fırçalar, tutkal PVA;
 • floristik kurdele;
 • çift ​​taraflı yapışkan bant;
 • akrilik veya pencere boyası beyazdır.

Size boncuklardan ağaç yapmayı, örgü şemalarını anlatacaklar. Önce tüm renklerin boncuklarını uygun bir kapta döşeyin, karıştırın. Çember atarken kaotik bir sıraya gireceksin.

İlk şubenin bilinci ile başlıyoruz. Bir yandan, tel kalınlığı 0,3 mm olan bir bobin var, diğerinde - boncukların ilk parçası. Telin ucundan gerin, bir miktar daha çekin, ardından ikinci boncuğu delik ile alın. Bu yüzden 12 boncuk toplayın. Birincisini en sonuna bağlayın, altındaki teli bükün; böylece bir "ayak altı"; 1 cm yüksekliğindedir.

Geri adım atın ve içi boş olan ve 12 boncuktan oluşan ikinci yaprağı yapın. Bu 5 broşür, dalın bir tarafında olacak. Dalın ucunu oluşturacak 3 yaprak daha yapın, daha sonra 5 döngü daha yürütün. Şube diğer tarafında olacaklar.

Böylece boncuklardan ağaçlar yapmaya başlarlar. Dokuma şemaları o kadar basit ki siz onlardan yapabileceğinizden. Sonuç olarak, sol ve sağ tarafta beş yapraktan oluşan bir dalı vardır ve 3 yaprak apikaldir.

Ayrıntıları tek bir bütün halinde oluşturacağız

Aynı teknikte, 49 şube daha oluşturun. Şimdi beşe gruplandırılmaları gerekiyor. Bunu yapmak için, telin ucunu serbest bırakın, şimdi her birinin beş parçadan oluşması için dalların bu kısımlarını çevirin.

1 mm kalınlığında, 10 cm uzunluğunda bir tel kesin, dalların serbest kısmına yapıştırın, çiçek bandıyla sabitleyin. Her biri beş küçük lokasyondan oluşan 10 büyük dalınız var.

1

Çiçek bandını beyaz boya ile örtün. Kuruduğunda, üstte siyah bir fırça yapın. Kuruyuncaya kadar huş ağacını toplamaya başlayın.

Bunu yapmak için, kesiti 3 mm olan alüminyum bir telden bir parça kesin. Dalları ona bağlamak için iki taraflı bant ve çiçek bandıyla başlayın. Bagajın altına kalınlaşma yapın. Bunu yapmak için, önce bandajı sarın ve sonra çiçekçilik için bandı bantlayın.

Huş ağacını ve diğer ağaçları düzeltmek için

Huş ağacını bir kaseye koyup düzeltin. Aynı şekilde, diğer ağaçlar boncuklardan yapılmıştır, dokumanın desenleri o kadar basittir ki acemi ustalar tarafından dahi çoğaltılabilirler.

Namluyu çamurla düzeltebilir veya önce uygun bir çapta bir kalın polistiren parçasını kesebilir, bir tencereye koyup alüminyum telin ucuna sokabilirsiniz.

Huş ağacını veya diğer ağacını ayrı bir kapta sıkıca tutmak için iki parça alabaster olan PVA tutkalın bir bölümünü karıştırın. Sıvı süzme peynirine benzer bir çözüm yapmak için çok fazla su ekleyin.

Alçıtaşı çok çabuk sertleştiği için, önceden nemlendirilmiş bir ağaç gövdesine uygulayın. Kalan çözelti, huşu bu konumda sabitlemek için bir ağaç olan kasede yerleştirilir.

Kuruduğunda, 2-3 kat beyaz boya ile örtün. Her biri kuruyunca, huş ağacından gerçek gibi görünmesini sağlamak için birkaç siyah vuruş yapın. Boya ve alabaster yüzeyini bir kapta kaplayın, renkli taşlarla süsleyin.

Kendi hayal gücünüzü kullanarak bu ağaç için dallar oluşturun. Boncuklu dokuma ile huş ağacıyla aynı olabilir. Ağaçlar (sakura) şeması çok güzel olmanızı sağlar. Bir yutardaki boncuk sayısı, yeni yaratılan bir huş ağacı ile aynı olabilir. Ancak yeşil olmayan bir boncuğa ihtiyacınız olacak, ancak pembe, biraz beyaz alınız. Bu küçük boncukları karıştırın, bir yaprak oluşturmak için onlara 12 parça sıkın.

İlk örnekte olduğu gibi, dalları 5'e sabitleyin, gövdeyi 2 taraflı bant ve floristik bantla oluşturun. Dalların, gövde düzensizliklerinin kasıtlı olarak yapılması, böylece dokuma bittikten sonra ağacın doğal görünmesi sağlanır.

Oluşturma şeması çok basit olan ağaçlar (sakura), bir kabın içinde düzeltilmesi gereklidir. Bu alabasterın su ve tutkal PVA'ya karışmasına yardımcı olacaktır. Ağacın büyümeye başlamasını sağlamak için, yosunu etrafına yaymak. Bazen nemlendirmek yeterlidir ve bu doğal malzeme uzunca bir süre yeşil renkte olur ve üzerinde sakura daha da güzel görünür.

Hemen hemen aynı teknoloji yapılır ve boncuk ağaçları yapılır. İlk başlayanlar için dokuma planları aşağıda sunulacaktır.

Fotoğrafda da görebileceğiniz gibi, önce ince ince bir tel üzerine 5 ince boncuk bağlamanız gerekir. Daha sonra bükün, onu sondan bir önceki dördüncü boncuğa, sonra da üçüncü, ikinci ve öne itin. Bundan sonra, aynı tel üzerinde 45 ° açı ile öne eğilmiş, yine 5 boncuk tel, dördünden telin ucunu tekrar geçirin.

Bu şekilde toplandıktan sonra, her biri beş boncuk içeren 3 parça, aşağıda iki tane daha yaparlar. Her biri delikli 7 boncuktan oluşacak. Örnek, boncuklarla dokumayı kolaylaştıracaktır. Tam olarak bunun için olabileceği dal yaprakları yaratma planı olan para ağacı da çok ilginç.

Üzerindeki broşürler fotoğrafta olduğu gibi olabilir. Merkez şemada levha yedi çubuktan oluşur ve her biri 10 boncuk üzerinde uzanır. Son diyagramda görüldüğü gibi 22 parça tel yapabilirsin.

Dallar hazır olduğunda, delik açılan birkaç parayı onlara bağlayın. Altın renkli kâğıttan halkaları kesebilir, çiftleri yapıştırabilir ve aynı zamanda ip veya ince şerit ile dallara sabitleyebilirsiniz.

İsterseniz, daha kolay bir yol kullanın ve yalnızca para değil boncuklardan diğer ağaçları da yapın. Bonsai dokuma desenleri de basittir.

0,3-0,4 mm kalınlığındaki telden 45 cm uzunluğunda dilimler kesin ve her biri yakında bir dala dönüşecektir. 200 gr'dan biraz fazla yeşil boncuk alın ve sarı renkte bir kutu içinde karıştırın.

Birden fazla boncuk ilk telin üzerine 15 cm kadar örtün, ahşap bir suşi çubuğu alın ve boncuklarla kaplanmış bir tel sarın. Ortaya çıkan halkaları birer birinden itin ve diğer taraftan telin ikinci ucunu itin, sıkın.

Aynı şekilde, resimde gösterildiği gibi 2 şube daha süsleyip onları birbirine katlayın. Bir çiçek bandı kullanarak, 3-4 dalları bağlayın. Sonra 4 tane boşluk alın, onları bantlayın.

Dalları bağlamak ve asimetri gözlemlemek için bonsai tankı sabit kalır. Bu şekilde boncuk ağaçları yaparlar, dokumanın kalıpları basit ve anlaşılır.

Bir boncuk ağacı nasıl yapılır

Basitçe tel ile bazı boncuklar bağlayarak, herhangi bir el işi yarattırabilirsiniz - bir bilezik, küpeler ve basit bir hediyelik eşya - küçük bir ağaca. Veshchitsy, özel dikkat ve özen gerektirmez, uzun yıllardır görünümlerini korurlar. Aşağıda, boncuklardan en güzel ağaçları yaratan birkaç master sınıfı bulacaksınız.

Boncuk işleri çok zor, bu nedenle küçük boncuk dekoratif ağaçlar oluşturmak daha da zor. Bu, el işleri yapmanın ilke ve tekniklerini biliyorsanız mümkündür. Bütün süreç birkaç aşamadan oluşur. Bunlar:

 1. gerekli malzemelerin hazırlanması;
 2. cam boncuklar ve boncuklar dizilimi;
 3. farklı biçim döngülerinin yaratılması;
 4. Yapraklar, çiçekler ve dallar oluşumu;
 5. gövde ve taç dekorasyonu.

Yeni başlayanlar için hazırlanan boncuk ağacı, her aşamada ayrıntılı olarak açıklanan özel tasarım şemaları ile daha kolaydır. Önce malzemeleri hazırlamanız gerekir:

 • Bugles ve boncukların farklı renkleri;
 • farklı kalınlıklarda tel;
 • çift ​​taraflı yapışkan bant;
 • boncuk işi için iğne;
 • iplik;
 • floristik bant;
 • bir ağacın "dikilmesi" için form;
 • tabanı sabitlemek için sıva, alabaster veya jips;
 • bagajın çalıştırılması için güçlü tel veya sert çubuk;
 • taşlar, yapraklar, paralar gibi ek dekor elementleri.

Talimatların ilki, boncuklardan bir ağaç nasıl yapılacağı, kiraz çiçeği yaratmak için ana sınıf olacak. Japonya'da wisteria ile eşittir. Asıl önemli olan maddenin rengi. Yaz bitkisi yeşil tonlardan gelecek. Boncuklardan bir sonbahar ağacı oluşturmak için kırmızı tonlar gerekecektir. Dokuma şeması şöyledir:

 1. Orta boy ve kalınlıkta bir tel alın. 5-6 boncukla gerin ve bir yaprak oluşturmak için bükün.
 2. Aralarında aralarında 1 cm'lik bir mesafe gözlemlenen bu yapraklardan 11'i yapın.
 3. Bu telin yarısına katlayın ve taç yaprakları gibi bükün.
 4. Yemyeşil bir sakura elde etmek için, bu boşlukları yaklaşık 50-70 örtün.
 5. Küçük küçük dallardan şekiller büyük, 3-4 parça bağlar.
 6. Büyük dallar tacın içine örgü yapar.
 7. Kalın bir çubuk veya telefondan, üst dalları bantla veya floristik bantla tutturun ve gerisini bırakırken bırakın.
 8. Nihai ürünün kirlenmesini önleyecek şekilde koruyun.
 9. Ağacın gövdesini kalıba koyun ve alçıpan veya alabaster ile doldurun. Aynı zamanda açık parçaları da ele alıyor.
 10. Kurumadan sonra vernikle boyayın ve örtün.
 11. Çakılların, boncukların veya yosun gövdesinin çevresindeki Zadekoriruyte bölgesi.

Bir huş ağacı oluşturma konusunda adım adım talimat aşağıdaki gibidir:

 1. Telin 0.3 mm kalınlığını alın, üzerine 7 boncuk koyun. Döngüyü bükün - merkezileşecektir.
 2. Orta döngü sağında ve solunda 1 cm sonra farklı tonlarda yeşil renk kullanan bir tane daha yapın.
 3. Her iki tarafta da 5 tane daha döngü yapın.
 4. Orta döngü üst kısmında bırakarak telin yarısı kadar bükün. Uçlar bükülür - bir dal olmalıdır.
 5. Tacın tepesine gidecek olan 9 döngüden 57 şubeye, ancak geri kalan dallar için 11 döngüden 15 şube yapın.
 6. Birlikte büküm 3 gözlerle 9 ile ince dallar. Aynı şey 11-ilmek dalları ile oldu.
 7. dalları sayın - Üst 19 5 ve geri kalanını sahip olmalıdır.
 8. konuyu 19 şubesi kullanılarak 1 mm tel kalınlığı primotat için.
 9. Daha küçük döngüler var dallarının, üst 2 ağaç gövdeleri 2 oluştururlar. Sadece primotat tel iplik, ancak 3 mm kalınlığında.
 10. dalları 12 primotat dallar ucu 3, bir ana sondaj kuyusu için.
 11. Yan dalları için, uç olan primotat parça kalan iki bölümden oluşmaktadır.
 12. Temel biraz daha yüksek hale namlunun 2 birleştirin.
 13. Dal folyo kadar yeniden paketleme.
 14. bunu arzu kalınlığını vermek gövde maskeleme bandı sarın.
 15. Önceki talimatlarda olduğu gibi, bir tencereye veya başka formda ağaç sabitleyin.
 16. gövde ve PVA boya ve alçı karışımı dalları.
 17. 12 saat sonra beyaz boya ile boyamak ve sonra da bu huş gibi üst siyah noktalar yok.

nasıl boncuk bir para ağacı yapmak için Talimatlar, çok aşamadan oluşur:

 1. tel 10-12 boncuklar üzerinde dize. Birkaç kez bir döngü oluşturmak için kendi ekseni etrafında çevirin.
 2. Hiçbir girinti yapan bir doymuş dalına yaklaşık 7-8 döngüler yapmak.
 3. gür ağaç için yaklaşık 60 gibi dalları örgü.
 4. Ayrı olarak, sikke ile yaklaşık 20 şubesi olun. Son tel döngü yapıştırıcı ekleyin.
 5. 3-4 boncuklu dal ve 1 jeton olacak, her biri 3 demetleri, birden fazla bileşimler oluşturur.
 6. Ortaya çıkan dallar çiçek bandı sarın, altın boya ile bunları kapatın.
 7. boya kurur, bütün kolları birbirine büküm ve bant veya çift taraflı yapışkan bantla emniyete topladığınızda.
 8. tel, yayılma alt uçları, şekil olarak ağaç koymak. kil, kalın bir sıva ya da alçı ile elde edin.

boncuklar arasında ağaç yin yang renkleri sadece siyah ve beyaz kullanılır. aşağıdaki gibi imalat sekansıdır:

 1. Önceki atölyelerinde olduğu gibi, her yaprak için 8 boncuklar kullanılarak, bir ağaç dalına olun. İlk tek siyah renk almak ve 1-2 cm döngü arasındaki mesafe yapmak.
 2. Bu dalların 100 Form ve sonra başka 70, ama beyaz renkten.
 3. kalın tel kullanılması büyük için tek renkli dalı birleştirir.
 4. uçları birbirine kalınlığında tel 2 yarım daire şeklinde, ve büküm kaynaktan.
 5. bir yarım daire beyaz dalları ekleyebilir ve diğer etmek için - siyah.
 6. Gövde sıva tedavi ve sonra forma ya formu köklerinin tel uçlarını vererek yapıştırın.
 7. Kuru bir fırça kullanılarak, siyah namlunun çıkıntılı kısmını Dekore.

Bu ana olarak sınıf aşk boncuk bir ağaç yapmak açıklamaktadır. Tüm talimat sadece birkaç adım içerir:

 1. Yine, bir 5-6 elde her Petal boncuklar üzerinde dallar olun. Renk kırmızı ya da pembe kullanmak daha iyidir.
 2. Birkaç büyük dalları Form.
 3. 2 kalın tel çekme. tek büküm onları sonuna ve diğer yarım kemer şekline bir kalp elde etmek için.
 4. iplik kullanarak ve maskeleme bandı, "kalp" tüm dalları takın.
 5. Böyle bir saksı olarak herhangi bir biçimde, alçı ya da alçı ile güvenli bir temel namlu.
 6. taneciklerin renkte varil Dekore.

boncuk Sonraki mutluluk Ağacı - Bu bonsai. Bu cüce bitkilerin herhangi bir kopyasıdır. Bu tür el şu şekilde üretilmesi için talimatlar:

 1. tel nanizhite birçok boncuk yeşil.
 2. boncuk 8 ayrılması ve tel büküm her dalda 8 delikli yapın.
 3. Her dal üzerinde 3 tomurcukları Form.
 4. 50 gibi tomurcuklar Zagotovte.
 5. sargı iplik kullanarak içine ilk 3 tomurcuğu birleştirme, ağaçların üst Form.
 6. Sonra kalın bir telin gövdenin tek tek satırların dağıtmaya, hep birlikte kümeler tomurcukları sıkın.
 7. Gövde, maskeleme bandı sarın sıva ve boya ile süsleyin.
 8. Güvenli ağaç sıva veya alçı kullanılarak şekillendirilmiş.

boncuklar gibi el sanatları için bu malzeme uzun süre kullanılmıştır. Bu süre boyunca, bunu yapmak sadece gelen - kolye, bilezik ve diğer takı. Günümüzde giderek daha fazla da boncuk tekniği yürütülür moda mini bitkiler haline. Dokuma, bir palmiye ağacı veya meşe olsun, her şey olabilir. Bunlardan biri için ilham Eğer hazır ürünlerin örneklerle fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Video: elleriyle boncuklardan ağaçlar

el sanatları boncuk işi her türlü arasında özellikle zordur, bu yüzden sık sık aşağıda bir kaç adım yazarlardan oluşturun. Bu durumda, çok daha kolay hale videolar, yardımına tüm aşamalarını yürütmek için. Bir nesne ders için genellikle yetenekli ustalar başlayanlar için değil, aynı zamanda sadece kullandı. Yani video talimatlarına bakın neden, nasıl boncuk bir ağaç yapmaktır.

Yeni başlayanlar için boncuk ağaçla Temelleri netleştirme

Boncuk Dokuma - günümüzün en yaygın hobilerinden biri. Çoğu zaman, bu teknik güzel takı ve örgü deseni oluşturur. Ancak hepsi bu değil. Popüler bir hedef - çiçek ve boncuk ağaçlar. neredeyse küçük parlak orijinal elde boncuk ve Dan "canlı" ağaçlar herhangi bir iç güzelleştirme veya harika bir hediye yapabilirsiniz. gerekli materyalleri hazırlayarak deseni takip etmek yeterli - Bu örgü içinde kendi elleriyle bir ağaç o kadar zor değildir.

Nerede boncuk ağaç şeması bulabilirsiniz

o başlayanlar craftswomen için zor olacaktır düzeni olmadan bir peri ağacı Weave. netleştirme sadece yeni başlayanlar için bilinmeyen "Sorunlar" bir sürü olabilir, ama önemli ölçüde işi karmaşık hale getirebilir. Bu nedenle devresi tarafından yönlendirilmelidir en iyisidir.

Web sitemizde işin düzenini bulun. İşte - adım fotoğrafları adım ile video eğitimlerini ve ustalık sınıfları işin bazı zor anlar başa çıkmaya yönelik.

.. sayı ve (gram belirtilen) boncuk sayısı, tel kalınlığı, vb de tam işin ilerlemesini Orada ifşa ediyor: diyagramlar gerekli tüm malzemeler hakkında en eksiksiz bilgi gösterir. şema dalları üretmek için detaylı bir yöntem boyalı, kaç tanesinin belirli bir model için yapmak zorundayız.

Başlamadan önce, küçük boncukların bir süs ağacı nasıl ayrıntılı olarak açıklar fotoğrafları ve video ana sınıfları görebilirsiniz. Gerekli tüm malzemeler ile önceden stok daha iyidir. boncuk çeşitliliği, renk ve büyüklük hazır ağaç gibi görünmelidir nasıl bağlıdır. Biz Noel ağacı yapmak gerekir - küçük yeşil, portakal ağacı sığacak - büyük turuncu boncuk ile küçük yeşil boncuklar birleştirmek. Charm ahşap yapmak için, boncuklar Çin paraları, doğal taş ya da Türk kameshkami- ile kombine edilebilir "gözlerin."

Ayrıca kabloya ihtiyacım çözüm için. Kolayca dize boncuk yeterince iyi şekil alabilecek kadar sıkı ama ince olmalıdır.

bitirmek için, Çiçek kağıdı lazım - bu teli gizler. Böyle bazı durumlarda oldukça yaygın iplik elde etmek için hiçbir fırsatı varsa.

dokuma ağaçlar, temel teknik

Fotoğraflarda bitmiş ağacın çarpıcı görüntüsüne rağmen, bu ağaç yeni başlayanlar için bile çok zor değil olun. boncuklu ağaçları Dokuma - bu sabır ve azim gerektirir olarak o kadar çok zor değil. kalbinde - temel düzeni, tanıdık hatta craftswomen, sadece yaratıcılık bu tür öğrenmeye başladığı.

dokuma dalları - Boncuk Dokuma ağacı en önemli başlar. ahşap teknikleri türüne bağlı olarak değişir, ancak her durumda, onlar usta kolay olacaktır.

bükerek dalları Dokuma

En kolay yolu Dallar örmeye - "twist". rengini istenen bir tel gerilmiş boncuklar üzerine Bunu yapmak için. Bu normal bir zincir almalısınız. Biz, tel kenarından geri adım 3 boncuk ölçülmüş ve büküm yapılacak. Telin uçları ile ve onları aynı düzeyde olacak olmadan yaprakları ise, yaklaşık 5 mm uzunluğunda sonra curling tekrarlayın.

Bundan sonra, kalan boş tel çalışması etrafında onu bükülmüş - sonuç fişleri üzerinde bir zikzak olmalıdır.

şeklinde serbest tel ortalarında bükülmüş Bunu yapmak için mektup Y. anımsatan dal, biz boncuk zincir toplamak ve çalışmaya devam böylece - ağaç biz dokunabilirsiniz, daha gür oldu.

Sonuç minik yaprakları olan bir daldır. Bu şekilde örneğin, huş dal, yapılabilir.

Döngüler. O curling ile tam olarak aynı şekilde gerçekleştirilir. esas olarak fark - miktarda. 3 yerine 6 boncuk alın - Eğer küçük bir döngü alacak. O (sayı modeline göre değişir) daha uzun sürebilir. Buna ek olarak, boncuk sayısı aynı olabilir, ama bir boncuklu "Wisteria" ağaç farklı boyutlarda bir dal yapraklar üzerinde yapmanız gerekir yapmak - 6 ve 14.

Bir peri ağacı örgü için "don" benzer bir desen kullanabilirsiniz. parçacığı üzerinde 3 boncuk, bir bayan işe. Telin bir ucu kalan 2 boncuk aracılığıyla çizin. Sonra kablo 2 çekimi boncuk bir ucunda, 1, eksik iletken tel. diğer ucunda - Aynı şekilde. Daha sonra telin iki ucu da, bir ankraj boncuk bağlayın. "İğneler" 2 almalıdır. devre için gerekli olduğu kadar çok kez dokuma işlemi tekrar edin. Biz gelen dallar Noel ağacı toplamak için olsun. Çok orijinal boncuklu fern bakacağız - dalları aynı düzeni üzerinde yapılabilir.

artık boncuk temel teknikleri kullanılarak, görebileceğiniz gibi, ağaçlar çabuk ve kolay dokunmuş olabilir. başında ise onları bir fotoğraf atölyeleri ve öğretim videolar oluşturmanıza yardımcı olacak ilk el yapımı ürünlerin üretimi ile zorluklar vardır.

Her bir el için dal sayısı farklı olabilir. Eğer huş dallar 49 yapmak kılmak için, sonra bazı modeller için onlar, 100'den fazla tam sayısı her zaman düzeni veya açıklamasında belirtilen gerekecektir.

Bütün dallar hazır olduğunuzda, el sanatları araya başlayabilir. Bu amaçla iki şube ardından kalan birini ekleyerek, birlikte bükülmüş. Herkes tekrar bir araya Büyük dallar katılmak. Floral bant 2 cm ile sarılmış büyük bir dal var pürüzsüz varil almak için uçuş alanı çizer. Her büyük dal da sağlam bir temel ile birleştirilmelidir. Bu amaçla, sert çekirdekli, bu mümkün değilse birkaç telleri bükmek veya herhangi bir kullanılabilir malzemeler kullanılır? Bir tahta şiş veya kalem. baz, tel yakın çiçek teybe büyük dalları Drum. İstenirse, bu parçacıkları ile değiştirilebilir ve en etkili şekilde ipek bakacağız.

Bazı ustalar alçı gövdesini tedavisinde kullanılan: ağaç daha gerçekçi hale getirmek için kullanılabilir. Ama bu malzemenin kullanılması başlayanlar için değildir deneyim gerektirir. Bu çalışmanın tüm inceliklerini öğrenmek için, adım eğitim videoları veya fotoğraf adım boncuklardan ağaçları yapmaya ana sınıfını görebilirsiniz.

Boncuk ağacı tamamen hazır olduğunda, bu bir normal bir kap ya da başka bir uygun bir kap içine "koymak" ve sıvı, plastik ya da kil ile güvenceye sadece kalır.

Bundan sonra sadece, örneğin, ek unsurlarla dekore gerekli formu bir ağaç vermek alçı boncuk, güzel taşlar kapanacak. Hepsi - boncuklu ağaç hazırdır. Sonuç çaba kesinlikle değer. Hızlı bir bahçe peri ağacı oluşturmak yeteneği var yanında Ve Dokuma işlemi kendisinin sanat basitlik sayesinde çok heyecan verici ve ilginç.

şemaya sıkı sıkıya bağlı kalmanın sonunda alacağı tahmin ediliyor Hatta ile görmek istiyoruz ağaç, değil. Bu durumda, işi vazgeçmek muhtemeldir. Sadece boncuk işi öğrenmeye başlayan craftswomen ruhunu kaybetmemek için özellikle önemlidir.

boncuk sadece o ağacı yapmak için ve hata yapmazlar, internet veya video ana sınıfları adım fotoğrafları adım görebilirsiniz. Ama aynı derecede önemli çalışmaya doğru tutumdur.

Deneyimli vasıflı işçiler, kurs ve öğretim ana sınıfları yazarları sadece dikiş harcanabilir her gün zaman ayırmanız tavsiye edilir. En sevdiğiniz filmleri genellikle hiçbir şey olmaz gerçeğine yol ile günlük faaliyetler arasında veya paralel olarak el sanatları örgü girişimleri. İğne süresiz ertelendi ve ağacın yaratılması sadece planında sütunların biridir. Bu nedenle, işin garibi, hobi o sistemi takip etmek de önemlidir. Hatta 10-15 dakika boyunca, ama bu işi dağıtmak yardımcı olacaktır ve serbest zaman yetersizliğinden atmayın - Her gün en azından biraz zaman ayırabilirim.

boncuklu tree bir akşam örgü çalışmayın. Bu çalışmanın sadelik oldukça monoton olduğunu rağmen, dikkat gerektirir. Buna ek olarak, ne zaman gözlerin üzerinde çok daha kolay uzun boncuklu ile çalışıyor.

Başka bir yaygın hata - "eski boncuk boğulmuş." ekonomik stratejisini yeterli, ama her zaman iyi bir sonuç garanti etmez. Boncuk, herhangi yaratıcı materyal gibi, sonuçta formu kaybedebilir, ve sonuç olarak iş en iyi şekilde bakmaz.

Aynı hata oluşur ve üçüncü Gönderen - "Sadece deneyin." Böyle bir kurulum çalışmaları ciddi değil tedavi etmek için yapar. Başlangıçta, hack görünüyor başlar - sadece bir "taslak", ama sonraki başarılı olmak için emin olacaktır. Aslında, elde edilen odun boncuk yolu olmadığı zaman biz kaybolur ruhu mücadele ediyoruz.

Sakura Boncuk kendi elleri

Sonuç olarak - küçük master class: Sakura Bead'i olun. genellikle işe kiraz çiçeklerini almak için pembe boncuk kullanın. Ama bu aksiyomu değildir: kırmızı boncuklar (ağaç düşecek) kullanılan ve yeşil edilebilir. Sadece yaklaşık 200 gram gerekir. Daha gerçekçi ağaç elde etmek için, iki renk boncuk kullanmak mümkündür.

dallar el sanatları dokuma geçin. Tel boncuklar 6 yazılmış 1 sayfa kağıt yapmak için, bükülür. 1 cm bırakarak, 6 tekrar boncuk işe. Tüm 11 döngüler almalısınız, bırakır. üstünde veya altında, uygun gelen Kıvrılma dal.

Aynı model diğer dalları yapmak. daha onlar, daha görkemli bir dönüş Sakura olun. Tipik olarak, tahta boncuklar 70 ile 100 dalcıkların yapılmış.

Daha sonra, 3 dal kütük alıp bunları birlikte büküm. büyük bir dalını alın. Birlikte iki büyük boş Büküm - üst dal delikanlı bakire. 2 olmalıdır.

Bir medyan dal yapmak için, 3 büyük preform birlikte bükülmüş alır. Toplam medyan dalları 3 olacaktır.

Sakura alt dalları 5 preform kıvrılma için 2 ya da 3 olabilir.

Biz montaj ağacına geçin. baz alın - kalınlığında tel ve üst kolu sıkıştırın. çiçek bantla sarılmış.

Sadece aşağıdaki başka tel takmak medial dal ekleyin. Yine gövde kapatma sargıları. alt dalları ile bile alt ankraj taban, çiçek bandı veya şeridi tamamladı.

Ağaç kendisi hazırdır. Şimdi kalıpları, hafifçe bükülmüş, kaymaktaşının formunu doldurup ayarlayın. Aynı solüsyon ağaç gövdesi ile tedavi edildi. yaprakları zarar vermemek için, bunlar folyo ile kapsayabilir. Çözelti tamamen kuruduğunda, namlu kapağı boya, ve daha sonra boya. namlu kuru olduğunda, folyo ve güzel bir şekilde yayılmış dal kaldırabilir.

Kendi elleriyle bir ağaç örgü dikkate olası tüm hataları alarak ve ana sınıfı okuma çok zor değil. Modeller, çok var ağaçları boncuklu - zamanki elma ağaçları, Noel ağaçları, Sakura, vb dokunmuş olabilir Ve bu mümkün - sıradışı ağacın bilimkurgu dünyadan sanki (örneğin aynı fısıltı Eywa ağacı) kendi elleri oluşturun. her durumda netleştirme prensibi paylaşılacak ve bu iş zor değil ile bu nedenle baş. Önemli olan - hayal bağlamak ve deneme korkmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 − 11 =