Boy için yeni yıl maydanoz kıyafeti Fotoğraf

Kostümü "Petrushka" yapmaya yönelik rehber

Matine'deki çocuğa Maydanoz gibi giyinmişti, birkaç saat içinde kendi ellerinle bir Yılbaşı kıyafeti yapılabilir. Her zaman şaka yapan ve holiganlar olan bu karakter, çeşitli tatillerin en neşeli ve popüler kahramanlarından biridir.

Maceraları, tehlikeli durumları bile şaka haline getiren Petrushka'nın neredeyse her zaman kazananı olduğu efsanelerle büyüdü.

Şimdi 21. yüzyılda olmasına rağmen, bu jokerin Yılbaşı Kostümleri, onlarca yıl önce aynı popülariteden hoşlanıyor. Bu giysi, karnavallar için herhangi bir aksesuar satan mağazalarda serbestçe satın alınabilir, ancak kendiniz yaparsanız, bu çocuğa ve ailesine daha fazla sevinç katacaktır.

Petrushka'nın kıyafetini dikmek ve süslemek için başlangıçta gerekli malzemeleri ve aksesuarları ve araçları toplamak gerekecektir. Gerekli bilgilerin tamamının bir listesi aşağıda sunulmuştur.

Kıyafet oluşturmak için bir bez gerekir. Peri masalları ve efsanelerin kahramanı, bir şakacı, beyaz veya iki renkli Rus gömlek giymiş. Üzerinde mavi, yeşil, mor veya diğer parlak renk maddelerinden yapılmış renkli pantolonlar (şişeler) bulunur.

Arzulanan efekti elde etmek için, Ivanovo calico veya farklı renkli madde parçalarını kullanabilirsiniz.

Süslemeleri için giysileri hala çanlara, örgülü, brokar, payetler gerekir.

Bir çocuk için maydanoz kıyafeti nasıl dikilir?

Malzeme ve aletler toplanıyor, şimdi siz de çalışmaya başlayabilirsiniz.

1

Bunun için, adım adım talimatları izlemek en iyisidir:

 1. İlk aşamada, çocuğunuzdan ölçümler yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, kalça ve bel alanını, bacağın uzunluğunu (pantolon için) ölçün.
 2. Daha sonra elde edilen veriler üzerinde kağıt üzerine tam boyutlu desen çizimi çizmeliyiz. Bundan sonra, desenin her iki yanında dikiş için 2-3 cm ekleyin.
 3. Eskiyi meseleye transfer edin ve pantolonların ayrıntılarını kesin. Onları tek renk yapabilir ve sonra farklı renklerde bir bezle süsleyebilirsiniz. Fakat bir olasılık varsa, bir bacak daha yapılır, örneğin kırmızı, bir sarı daha. Renk ölçeği herhangi bir renk seçilebilir.
 4. Pantolon dikmek ve çocuğa onları denemek. Gerekirse boyut ayarlanır.
 5. Bundan sonra pantolon ve paçalı bezlerle dizin üzerine süslemeniz gerekiyor.
 6. Şerovar'ı diktikten sonra bir gömlek yaratmaya geçmek gerekiyor. Sarı veya beyaz kumaştan yapılmalıdır. Kılıflar parlak renk veya güzel dantelli bir saten şerit ile süslenmelidir. Gömlek tek renkli veya pantolon gibi iki renkli olabilir. Birinci formda, gömlek üzerine dikilmiş mavi veya kırmızı kumaştan oluşan küçük dairelerle süslenebilir. İki renkli versiyonda, gövdenin yarısından farklı renkte bir malzeme tabana dikilir.
 7. Daha kolay bir yol gidebilirsiniz. Bunu yapmak için, çocuğun ihtiyaç duyduğu boyuttan biraz daha büyük bir tişört al. Sarı veya beyaz olmalı. Bundan sonra, çok renkli malzeme, örgü ve payetler yamaları konur.

Bundan sonra kıyafetlerin yaratılması bitmiştir. Şimdi bir joker dikmek için gitmek zorundayız.

Maydanoz için şapka nasıl hazırlanır?

Bu, kahramanın sade bir şekilde düşünülmemesi gereken tüm kıyafetlerin en önemli ayrıntısıdır.

Başlık oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Çok renkli kumaşlardan birkaç yama kesilmelidir. Boyları aynı olmalıdır.
 2. Çocuğun şapkasını kaldırın ve çevresi üzerinde yama yapın.
 3. Ardından, dikiş yerindeki boşlukları olan bir üçgen biçiminde bir desen oluşturmanız ve kağıttan kumaşa aktarmanız gerekir.
 4. Sonra, çok renkli bir malzeme almanız ve elde edilen desenlerden 4 üçgen boşluk elde etmeniz gerekir.
 5. Kenarlarını dikin. Arzu edilen şekli tutan sıkı bir koni kapağı elde etmek için pamukla doldurulur.
 6. Ortaya çıkan üçgenler birlikte dikilir. Sonra yamaları ile kapağa dikilmelidirler.
 7. Oluşan kapak, pailletlerle süslenmiştir.
 8. Davlumbazın ana kısmı çan. Maddeden yapılabilirler. Bunu yapmak için, farklı renkte kumaştan, 4 kupayı kesin. İkiye dikilirler ve pamukla doldurulur ve kapağın uçlarına dikilirler.
 9. Bez zımparalar yerine, gerçek metal ürünleri kullanmak daha iyi. Bunun için Petrushka başlığının kenarlarına dikilirler.
 10. Elbiseler neredeyse hazır. Şakacı, gömleğini kemerli kemer ile örtüyor. Onun için, uzunluğu çocuğun bel çevresi 40 cm'den fazla olan şekilde bir kemer dikmek için saten kumaştan gereklidir. Kanat pabucu ve örgü ile süslenmiştir. Böyle bir ürün yapamıyorsanız, sen örgü örgü gereken dar bir kemer, memnun olabilir.

Uygulanan malzemeler ve araçlar:

 1. Saten kumaş parlak renk.
 2. Beyaz madde.
 3. T-shirt sarı veya beyaz.
 4. Bir şapka.
 5. Çok renkli atıklar veya Ivanovo calico.
 6. Kızak Bells.
 7. Bant ve dantel.
 8. İpek şerit veya bağcıklar (kemer için).
 9. Vata (bir kapakla doludur).
 10. İğneler, iplik.
 11. Makas.
 12. Kağıt, kurşunkalem, markör.
 13. Cetvel ve yumuşak ölçme bandı.

Bir çocuk yukarıdaki pantolonların, bir başlığın ve bir tişörün yaratılmasında yer alırsa, hepsi tatil yapacak, yaratıcı süreç eğlenceli bir aile ortamında gerçekleşecektir.

Maydanmarın kutlu kıyafetleri çocuğa hazır olduğunda, giyip Yeni Yılın karnavalına gidebilirsiniz.

Bu makaleyi değerlendirin: (1 oy, ortalama skor: 4.00 5)

Kendi elleriyle oğlan için Petrushka kostümü - basit seçenekler. Erkekler için Maydanoz kostümleri kendi elleriyle nasıl dikilir

Petrushka'nın kostümü, komik bir tıraş ve bir buffoon jester. Anne-baba ya da öğretmenler çocuk için bu imajı seçtiğinde, neşeli bir adam görmek isterler, esprili ve kelimelerle adroit olmalılar. Kostümün parlak renkleri ve beklenmedik kombinasyonlarıyla mümkün olan her şekilde karşılık gelmesi gerekir.

Bu nedenle bu kahramanın çoğu aynı rengi olan bir pantolonu vardır ve diğeri tamamen farklı. Ayaklarımız üzerinde çok renkli ayakkabılar giyiliyor ve kap çok renkli iki koni ile taçlandırılıyor. Maydanoz ellerinden gelen en iyi şekilde dekore edilmiştir. Kostüm yaka, çanlar ve komik ayakkabılara ekleyin.

Kendi elleriyle bir çocuk için Petrushka kostümü: kaftan ve pantolon

Ayrı bir ceket ve pantolon şeklinde bir takım birbirleriyle birleştirilmelidir. İki renk seçeneği seçin:

- bir renkte bir ceket ve bir pantolon;

- Aynı renkte bir tarafta ve diğer tarafta bir ceket ve pantolon.

Birinci ve ikinci varyant için desen aynı olacaktır.

İlk seçenek dikmek çok daha kolaydır, çünkü kolları olan normalde biraz uzatılmış sweatshirt'lerin basit desenlerine dikilmiş geniş bir kaftandır. Pantolon ve birinci ve ikinci versiyonlarda aynı dikilir, fark sadece dokulardır.

Çocuğunuzu ölçün: omuzdan uyluğa kadar ürünün yüksekliği, kolun omuzdan fırça uzunluğuna, yakanın çevresine, göğüs çevresine ve serbest çoraplara verilen ödenek.

ayak bilekleri için belden uzunluğu artı podvorot çevresi ve kalça çevresi ayağın bir üst üste binme ayak bileği kasık bacağın uzunluğu,: açık dikiş pantolonlar için ölçümler de bulunmaktadır.

Ölçüleri kumaşa aktarın, detayları desen boyunca çizin ve kesin.

Ortaya çıkan parçaları birlikte dikin. Kol, kenarı ve kılıfın kesme kenarını tutun ve sıkıştırın. Dikiş makinesinde dikin.

Kemerin sıkışmış kenarındaki pantolon üzerine elastik takın. Pantolonları desteklemeli, düşmeyeceklerdi. Ayak bileğinin alt kısmında, elastik bant istenirse mutlaka dikilir. Ancak kesme kenarını işlemez bırakmayın, aksi takdirde dişler şişer ve dışarı çıkacaktır.

Bluza, bitmiş üründe ayrı olarak yapılır ve dikilir bir yaka ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kazak ve kılıfın alt kısmı düz çizgilerle değil kesilmiş zigzaglar veya üçgenlerle yapılabilir. Bu durumda desende böyle bir süs için, boyuna 10 cm daha ilave edin, aksi takdirde kumaş yeterli olmayacaktır.

Çok renkli beşgenden uzanan çok renkli kumaştan kesilmiş bir yaka yapmak için. Onları birbiri arasındaki yanal çizgiye dikin, renkleri sıralı olarak sırayla değiştirin. Çok renkli detayları içeren bir yarım daire elde edeceksiniz. Katlan ve bileziğin alt kesme kenarı prostrochite, ve dikişli boyun hırka en üst satırında, kesme kenarının içinde sıkışmış.

Bu ceket ve pantolonlar bir rengin yarısında ve diğer yarısında olacak. Bu, işi zorlaştırıyor, ancak fazla değil.

Kazaklar için, aynı kalitede kumaşın iki zıt renk seçin. Aynı kumaş pantolonlar için de kullanılacaktır. Onları yüz yüze katlayın ve bir tarafı dikin. Bu dikiş, bir desen çizerken kumaşın katlanmış kenarının yerini alacaktır. Desen çizgisini dikiş dikişine uygulayın. Ortaya çıkan ayrıntıları kesin. Her parçanın ortasında döndürürken, ceketin çok renkli yanlarını birbiriyle kesen bir dikiş olmalıdır.

Pantolon dikerken, ön yüzün önüne iki renk kumaş katlayın, daha sonra hepsini yarıya katlayın. Deseni uygulayın ve ayrıntıları kesin. Her kumaştan biri olmak üzere iki parçanız olmalıdır.

Birlikte tişörtü ve pantolon ayrıntılarını dikin. Tişörtü dikerken, vücut parçaları önce dikilir ve daha sonra manşon, kol deliğine takılır. Kenarların kesilmesi ve dikilmesi.

Pantolonlar önce kısa bir üst yan dikişle dikilir ve daha sonra pantolonları içeriden kasıktan ayak bileğine doğru uzatırlar. Bel bel kemiğine dikilir ve bacaklarına isteğe bağlı olarak dikilir. Bacaklarınıza sakız dikerseniz, pantolon düz kalır.

İlk verside olduğu gibi, takım, renkli bir yaka ve zikzaklı kollarla ve ceketin aynı kenarıyla tamamlanabilir. Pantolonun altındaki kesim de üçgen şeklinde yapılabilir.

Kendi elleriyle bir çocuk için Petrushka kostümü: tulum

İş tulumu - ceketin pantolonun içine girdiği tek parça bir takım. Tulumlar, bu desendeki bütün ayrıntılarla dikilir.

Boyutlarla bir hata yapmamak son derece önemlidir, bu nedenle bir takım elbise dikerken doğru şekilde çıkarmak ve ölçmeleri aktarmak gereklidir.

için çocuk ölçün: amaçlanan ürün ölçüm yüksekliği 15-20 sm bir yardımı, kol uzunluğu ile ayak bileği omuzdan gider 15-20 bir ödenek ile ayak bileği çevresi kapıları, göğüs çevresinin, kalça ve bacaklar için kasık bilek, ayak uzunluğu omuz. hareket özgürlüğü için bakın.

Tıpkı önceki takımda olduğu gibi, bilezikler ve bileğin kesikleri, uzunlamasına üçgen biçiminde pürüzlü bir kenarla süslenebilir. Kumaşın detaylarını kesmeden önce bu unsurları önceden düşünün. Dekoratif kesime ek olarak kovanın uzunluğunun ve ayağın uzunluğunun ölçülmesine 10-15 cm eklenir.

Farklı bir renkte tek tek renkte vücut yarısında ve diğer gidecek iki renk, kumaş kullanmak önemlidir. Bu etki için, iki iç birbirine yüz bez kat renkli ve dikiş makinesi üzerinde, bir ucunu prostrochite. Bu bölge, kumaş üzerine alt-tabaka devre desenin katlanmış yan olacaktır.

ölçümlerini aktarın ve kumaş üzerine desen çizin. ayrıntıları kesin.

birbirleriyle parçaları diker ve ürünü çıkarmak.

Tuck ve sostrochite kesim kollu, kapılar ve pantolon alt. kesim şeklinde ise, dikiş makinesi üzerinde, şekil, işlem marjı gözlemleyerek.

ayak bileğinde kollu ve pantolon elastik dikin. Daha sonra kaba bir kesim daha zengin ve daha bereketli görünür olabilir kenarı üzerinde bir sakız diker.

dikey üç sıra, yaka takımdan önceki sürümde olduğu gibi yemyeşil renkli önlükler veya beşgen dekore edebilirsiniz karın büyük bir düğme veya pompons dikin.

elleriyle bir çocuk için Maydanoz kostüm: Bir kap

Cap veya şapka Maydanoz zorunlu unsuru uygun. Bu takım elbise ve aynı renklerden oluşur aynı kumaştan, yapılır.

başın baş ve çevresi derinliğini ölçün. Sonuçlar 2 ile ve bir desene uygun olarak bir döngü kumaş Kapak ve kesmek için bölün. Aynı renkteki iki parça, farklı bir renk ve tabanın iki parça olmalıdır.

birlikte kapağı parçaları diker ve taban daire dikin. alt kenarı içine sok ve tarafta küçük bölgelerde hale elle kanadı sıkıştırın.

Kaput pompons kenarında dikmek ya da çan.

elleriyle bir çocuk için Maydanoz kostüm: ayakkabılar

elleriyle bir çocuk için Petrushka kostüm ayakkabıları yapabilirsiniz görüntüyü tamamlamak için. Bunlar keçeden veya elbise ile aynı kumaştan yapılmış. ne olacağını İçin çocuğun ayağı sıcak tabanlık eklenen bot donmaması ya da ayakkabı ikinci çifti üzerinden elbise. botlar ince kumaştan yapılmış, bu özellikle önemlidir.

kumaşta desen parçalarının ana hatlarını çizin.

kısımlarını kesip bunları birbirine dikmek. Akut burunlar çan ve saten bant yapılmış dil yay ile süsleyin.

ayakkabı rengi, hem de kostüm değişebilir. aynı renkteki bir ayak ayakkabı, diğer bacak ise farklı bir renkte üzerinde.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

Maydanoz bir takım yapmak nasıl

Fotoğraf galerisi: Maydanoz bir takım yapmak nasıl

Bu yeni yıl gelmesiyle birlikte çocuk yuvaları ve ortaokul zaman Matinees geliyor. Kural olarak, ebeveynler çeşitli masal karakterlerinin kostümleri çocuklarını elbise. Bu kıyafetler mağazasında satın alınan veya internet üzerinden sipariş ama elleriyle bir takım yapmak için daha kolay ve ucuz olduğunu edilebilir. Bu yazıda bir takım elbise Maydanoz dikmek için nasıl bakacağız.

Hepimiz en az kabaca karakterin ne tür düşünün. Maydanoz hep parlak renkli giysiler giyer. Çoğu zaman onun uygun zıt renklerin bir araya getirir - bir kumaş seçerken dikkate alınması gerekmektedir. tek renkli maddeyi kullanmak gerekmez, bu bezelye veya şeritler halinde mevcut olabilir.

Buna ek olarak, birçok yamaların pantolon ve gömlek yapabilirsiniz. yeşil veya sarı böyle bir kombinasyonudur ve Petrushka takımdan bir özelliktir, çünkü - bir bacak kırmızı renge ve ikinci eğer önemli değildir. kumaşları seçimi ile ilgili de unutma: vb renkli düğmeler, çan, kurdeleler, payetler,

Maydanoz pantolon pantolon bu masal kahramanı renkli ve stil hem oldukça farklı olabilir. harem pantolon klasik versiyonu olarak kabul edilen ama her zamanki düz pantolon maydanoz elbise olabilir. Farklı renklerin her yarım pantoIonIarın arzu edilir.

giysi parçası dikin zor değildir:

 1. Çocuğunuzun en yaygın Pijama alın ve onu desen yapmak. dikişleri için 2 cm her iki tarafta eklemeyi unutmayın.
 2. ayrıntıları kesip, seçilen kumaşa desen aktarın.
 3. İlk yan dikişleri çalışan ve daha sonra adım, birbirlerine parçaları bağlayın.
 4. En pantolon küçük bir boşluk bırakarak hafifçe içe doğru sokmak ve dikiş. Bu açıklıktan sakız geri çekin.
 5. Her bacağın alt bir etek olmak ya da sadece bir lastik bant çizebilirsiniz - o zaman pantolon pantolon hatırlatacaktır.

giyim Bu öğe geleneksel olarak kırmızı kumaştan yapılır, ancak diğer parlak renkler deneyebilirsiniz. Sen bezelye içinde gömlek yapmak veya yarıları renginden farklı, hem de pantolon yapabilirsiniz. çan süslemeleri ayrıca edilebilir yıldızlı şeklinde boyun bileziği dikmek unutmayın.

kap masal kahramanı bilgi ve maydanoz onun kaputu olağandışı olabilir. Make Böyle şapkaya, sadece bebeğin kafa ile doğru ölçümler almamaya zor ihtiyaç vardır. kafanın çevresi ve derinlik ölçme, kağıt üzerinde bir desen oluşturmak ve sonra kumaş aktarın. çok renkli paçavra pantolon ve gömlek dikili kahraman beri sonra sınıra genel tarzı ile tutarlı olmalıdır. şapka çıngırtısından çan asmak unutmayın.

Ayakkabı masal kahramanı ancak, kendi ellerinizle yapılabilir çok sıradışı bir şekle sahiptir. Bunu daha ayrıntılı bu süreçte bakalım:

 1. Kalın bir bebek çorap al, kaymayan taban vardır bir model seçmek en iyisidir. Kalın çoraplar tabanlık yerleştirin ve multi-thread dikişlerini sabitlemek iç yılbaşı sabahı bebek ayakları üzerinde Yani, soğuk değildir.

Bu yazıda, nasıl bir kostüm masal kahramanı Petrushka yapmak söylemiştim. Biz önerileri sizin için yararlı olacağını umuyoruz. Teknoloji dikiş çocuk pantolon, videonun ödünç alabilirsiniz:

© 2018 strana-sovetov.com "Ülke Konseyleri"

Makaleler, çeviriler, resimler ve ticari markalar ilgili yazarlara ve sahiplerine aittir. için Dofollow köprü gerekli malzemelerin kısmi yeniden basmak ise "Sovyetler Land." Kopyalama sitesi malzemeleri tam olarak Ülke Konseyleri yasaktır.

Bu şartların ihlal edilmesi bilgilere yasal olarak korunan fikri mülkiyet hakları ve haklarının ihlali olarak kabul edilecektir.

site bir çerez kullanır. Bu web sitesine göz atmak Devam ederek çerezi kullanımını onaylıyorum. Site haritası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 2 =