Boyutlar standardını Gazbeton

Gazbeton blokları

inşaat

mühendislik hizmetleri

iç mimari

konut

1

havalandırılmış beton blokları, özellikleri ve boyutları

gaz beton - ev, evler, villalar duvarlarının yapımı için kullanılan modern gözenekli yapı malzemesidir. Ne için havalandırılır? Çimento ve kireç farklı oranlarda aynı zamanda kum ve kurum - ana bileşeni, havalandırılmış çimentolu malzemedir.

kum oranı artan bir yüksek mukavemet ve toz halindeki karbon karasının varlığını elde etmek için gaz beton gri verir. Alüminyum tozu, kireç ile kimyasal reaksiyona giren, mikroskobik hücreler oluşturan gaz üretir. Elde edilen malzeme olarak adlandırılır hücresel beton.

hücresel beton blok oluşturulduğu bir belirli boyut, kalıplar içine dökülür. Hücresel beton formlar yüksek sıcaklıkta gaz beton bloklar haline olgunlaşıp bir otoklav içine yerleştirilmiştir. havalandırılmış beton bloklar da mükemmel yalıtım özelliklerinin yanısıra evin duvarlarının ereksiyon için yeterli mukavemete sahip olan gözenekli bir yapıya sahiptir. Hücresel beton dizide hava gözeneklerinden miktarına gücünün bağlıdır.

havalandırılmış beton bloklar marka ve mektupla "D9rdquo ile gösterilen yoğunluğa bölünür; (Kg / m3). Gözenekli beton Marka D500 yoğunluğu metreküp gaz beton blok katı 500 kg kapasiteli belirtir ve geri kalan boşluk, havanın, gözeneklerin işgal edilir. termal yalıtım özellikleri alt hücresel beton yoğunluk, daha yüksek.

Hücresel beton yapı taşları ayrılır:

Yoğunluğu D1200-D1000 (7,5-15 bir direnç) olduğu 1. yapısal birimleri;

2. Yapısal yalıtkan blok yoğunluk D900-D400 ve 2,0-10 bir mukavemeti;

3. Isı yalıtım blokları (yoğunluk D300-D400; gücü 0,5 V B 2.0)

gaz beton blokları. Hücresel beton temel teknik özellikleri:

Basınç mukavemeti MPa

testereleme, delme ve planya - gaz beton işlemi kolaydır. Gazbeton bir ev inşa hızla büyük biçimli elemanlarına ve atık minimum sayesinde gerçekleştirilir.

bloklar kolayca gaz beton blokların taşıma sırasında zarar görebilir Ancak, dikkat, dikkatli olunmalıdır.

gözenekli bir yapıya sahip olan, gaz blokları kolayca yüzden de çökelme depolama blokları sırasında korunur ve ev inşa sıva, dış cephe kaplaması ya da tuğla bakan bir tabakayı korumak için gerekli olan olmalıdır, nem (ama aynı zamanda vermek için kolay) emer.

1. beton blokların boyutları. Blok beton pürüzsüz gazlı.

Fotoğraf 1. Pürüzsüz beton blok.

Beton bloklar 2. boyutları. bölme duvarları için gaz beton blok.

Fotoğraf 2. duvarlar için gaz beton blok.

Beton bloklar 3. boyutları. jumperlar için gaz beton blok.

Resim 3 köprü yapımı için havalandırılmış beton blok U-şekillidir.

VİDEO: Gazbeton evlerin yapımı için adım adım talimatlar

blokların evin inşaat VİDEO:

Copyright © evin 2010 İnşaat. sitemize doğrudan bağlantılar yerleştirirken Baskılar sadece izin verdi.

Türleri ve Boyutları gazoblokov

Gaz beton - hücresel beton bir tür. bileşimde, normal betona fakat kireç ve alüminyum macununun eklenmesi ile çok benzer. Alüminyum sırasında hava ile gözenekler vardır, bir kimyasal reaksiyon çalıştırmak için gerekli olan, yani bloklar bir selüler yapıya sahiptir. gözenekler için onlar iyi yalıtım özelliklerine sahip sebebiyle hava düşük ısı iletkenliği biri olması nedeniyle onun olduğunu.

Gazbeton olumlu nitelikler:

 • Uzun kullanım ömrü;
 • kurulum kolaylığı;
 • Hızlı duvarcılık;
 • hafif;
 • yüksek mukavemetli ve ses yalıtımı;
 • O küçültmek değildir;
 • Bu küf ve mantarların büyümesini desteklemez;
 • Bu yakmak ve ogneustoychiv etmez.

Doğal malzemelerin üretimi için bu yana, Gaz beton insanlar ve çevre için güvenli elde edilmiştir. Bu gaz beton geliştiricilerin sayısız değerlendirmeleri ile doğrulanmıştır.

Gaz beton - En yaygın inşaat malzemelerinden biridir. Ancak sağlam bir yapı oluşturmak için, doğru bir volan hesabı ve dökme teknolojisi belirlenmesi gereklidir. Sen elemanların boyutlarını bilmemiz gerekir.

Bunlar dikdörtgen bloklar halinde yapılır ve U-şekillidir. Taşıyıcı yapıların yapımı için kullanılan standart. Dar (bölme) - duvarlar inşa veya sahne oluşturmak için.

 • uzunluk - 625 mm (daha az 600);
 • Genişlik (kalınlık) - 100 ila 500;
 • yüksekliği - 250 mm (yaklaşık 200).

20 cm'den az bölmeler, daha büyük bir kalınlık için kullanılan bir genişliğe sahip havalandırılmış beton - yapıları 30 cm yatak için en uygun olarak kabul edilir.

Boyut amacı ve iklim sınırı bağlı olarak seçilir. iklim soğuk, daha büyük genişlik, havalandırılmış gerektirir. yapısal ve ısıl yalıtım - Alternatif olarak, duvarlar, örneğin iki blok tipleri inşa edilmiştir.

fiyat aşağıdaki faktörlerden etkilenir:

 • üretici;
 • havalandırılmış beton blok boyutu (daha büyük, bunun üretimi için gerekli olan daha fazla hammadde);
 • Tip (yapısal, yalıtım, inşaat izolasyon);
 • güç (daha yüksek, daha pahalı bir malzeme) sınıfı.

Otomatik fabrikalarda üretilen İnşaat malzemesi fazlasına mal olacak. bu durum, insan faktör ortadan kaldırdığı tamamen aynı her parti için dozaj bileşenleri, yani, kuşkusuz, tüm blokların kimlik vardır. Ayrıca, maliyet kullanılan ham maddelerin kalitesine bağlıdır.

En ünlü markalar H + H Aeroc Yutong, Drauber ve Bonolit vardır. V2,5, 1 m3 maliyeti - - 1 adet 625h250h300 Yutong şirket için fiyat sınıfının gücüne, 195 ruble olan bir palet üzerinde 4150 30 adet, 1.406 m3 toplam hacmi olduğunu. Bonolit D-300 B, 1,5 (duvar) 1 m3 birim başına fiyat 3000 ruble m3 başına aynı boyutta maliyetinin 126. Gazoblok Bonolit D-500 B 2,5-3,5 (duvar) olacaktır başına 600h200h300 değer 3400 ruble, 1 birim maliyeti 110 eşittir.

Diğer üreticilerin m3 başına Tablo fiyatları:

Öneriler Satın almadan önce

Eğer bölümleri, duvarlar veya diğer yapılar için gazoblok satın almadan önce, tam gerekli sayıda hesaplar. , malzemenin taşınması sırasında, toplam en az% 10 eklemek için gerekli olan elde edilen hesaplamalar için zarar görebilir. ve çizik olan elemanlar inşaat için kullanılamaz. Yük altında, daha büyük çaplı ve pahalı onarım gerektirecek, yıkmak başlayacaktır.

Birçok profesyonel inşaatçılar küçük perakende satış noktalarında ya da kalite sertifikası sağlayamaz yerlerde ürünleri satın almak tavsiye etmiyoruz. Bu teknolojiler bozukluğu olan üretilmiş fakir gaz beton bir göstergesi olabilir. bir birim kesebilecek kadar kontrol etmeye. ufalanıyorsa ise, o için altı anlamına gelir.

maliyeti diğer benzer ürünlere göre çok düşükse, beton almayın. Yüksek kaliteli yapı malzemesi gibi durumlarda, düşük mukavemet özelliklerini verilir.

Ayrıca bloklar depolandığı şekilde dikkat edilmelidir. Ahşap paletler üzerinde istiflenmiş ve folyo ile kaplı olmalıdır. Gaz beton su emme kapasitesine sahiptir. Bu donduğunda su genleşir, çünkü için kışın aşırı nemin bu çatlak başlayabilir. Bir marka seçerken, boyut olarak az hata var yapımcı, tercih vermek daha iyidir.

Bu malzemenin konut binaları için sağlam bir temel veya hareketlilik toprağa yanıt vermez, diğer taban donatmak için gereklidir. Gazoblok düşük bükülme mukavemetine sahiptir. Hatta duvarlarda ufak bir hareket çatlar.

Onların bitirme malzemesi kapatmalısınız blokları döşeme sonra. Büyük bir yük oluşturmamalıdır Dekorasyon. En yaygın seçenek astar evlerin sıva olduğunu. İlk çift astarlanmış beton yapı, gazlı. sıva yüzey çatlakları üzerinde Yani ızgaraya yerleştirilir, görünmez.

Zaten bu malzeme ile deneyime sahip olmadığını gazbeton sadece durumda olmalıdır bağımsız duvarcılık yürütün. Değilse, profesyonel bir ekip tutmayı en iyisidir.

havalandırılmış beton bloklar seçildiği özelliklerinden biri - termal iletkenliğidir.

özelliklerine uygun olarak bu havalandırılmış beton duvar yük taşıyan yapılar için uygundur.

kenarında koydu özel inşaat Gazbeton boyut 20h30h60 talebi.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Beton markaların Bakış

çimento harçları için Oranlar

keramsit arasındaki evlerin Projeler

© 2018 stroitel laboratuvar

Eğer güncellemeleri almak ister misiniz?

Yeni yayınları kaçırmayın abone

taşıyıcı duvarlar için Gaz bloklar ne boyutta olmalıdır

Gaz beton yapılar bugünün inşaat piyasasında giderek yaygındır. Bu hafif, sağlam malzeme geleneksel beton veya tuğla ile karşılaştırıldığında çeşitli avantajlara sahiptir. Her şeyden önce bu küçük hava kabarcıklarının bileşime doyurarak nedeniyle alüminyum parçacıkları, plastikleştiricilerin ilavesi mükemmel ısı yalıtım özellikleri kayda değerdir. Aynı avantaj ters yönde olduğunu - Gaz bloklar nispeten daha düşük bir kuvvet vardır. Bu nedenle bu hesaba ısı iletkenliğini değil, aynı zamanda mukavemet sadece alarak, beton bloklar uygun boyutunun kesin seçimi gerektirir.

60 cm, yükseklik - - Boyu 20-30 cm ve genişliği bina gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir - 7.5 ila 50 cm arasında ..: beton blokların boyutları tarafından üretilen, genellikle standart

yüksek değeri, tuğla az gözeneklidir ancak daha dayanıklı bir yapıya ve termal iletkenlik artışları - Yoğunluk Gaz beton derecelerine ayrılır. marka D300-D1200 vardır.

tuğla ayrılır mukavemet özelliklerine göre:

 • Yapısı - yüksek dereceli malzeme D00-D1200;
 • inşaat ve ısı yalıtım - Güçlü tuğla üç kata kadar binaların yapımında kullanılan D500-D900, işaretler;
 • Cihaz duvarlarına daha uygun bir yoğunluk D350-D500, - ısı yalıtımı.

formu altında havalandırılmış beton bloklar ayırt:

 • Dikdörtgen klasik;
 • T-şeklinde, gaz beton döşeme kirişleri takviyeli
 • U-şekilli - Kapı ve pencere açıklıklarının yapımında;
 • varyasyonlar - bir yay şekli, kabartmalarla ve diğerleri ile.

Bu onların uygulamanın siteye bağlı olarak gazoblokov bazı türlerin dikkati çekiyor:

1. bariyer - en fazla 15 cm ince blok genişliğinde, kolayca iç duvarlar, iletişim tertibatının yapımında kullanılmaktadır. Kullanımı kolay ve bitirme.

2. Hücresel - destek yapıları cihaz için yeterli bir yapışkanlığa sahip olurlar. Tüm sayıları, sismik direnci üzerinde STO maç.

3. otoklava -, performans birimlerinde güçlü dona karşı dayanıklıdır, iyi yalıtım özellikleri ile. otoklav işlemine sayesinde, bu malzeme maliyeti artmaktadır.

yük taşıyan yapılar için kullanılan birim nedir?

Hücresel, standart dikdörtgen şekli, boyutu 20h30h60 cm kullanarak Evrensel Gaz bloklar duvar duvar taşıyan duvar.

Karkas yapısına, gaz beton basınç kuvvetinin büyüklüğü, binanın farklı yükseklikleri farklı sınıfları için kullanılır:

 • V3,5 - 4-5 katlı evlerin taşıyıcı duvarlar için uygundur;
 • V2,5 - Evin yüksekliği 3 katlı aşmadığı takdirde geçerlidir;
 • V2,0 - 2 katlı daha yüksek binaların inşası için.

- Birim sınıfı V2,5 gücü, 3 kata varan - B2 üçten fazla katlı bir duvar yüksekliği: kendinden destekli duvarlar ve bölmeler gelince, diğer bazı şartlar vardır.

Evlerin Taşıyıcı duvarları genellikle gazbeton yoğunluk D400-D600 inşa edilir. Bu şekil, gerekli gücü, ısı koruması ve ses yalıtım sağlamak için yeterlidir.

Genellikle herhangi bir marka Gaz bloklar dışı otoklavda yapımında kullanılan. Bunların maliyet otoklav, hem de bağlı özel işlem olmadığı için mukavemet özellikleri, bu göreceli olarak daha düşüktür, azaltılır. Bundan başka, yüksek bir özgül ağırlığa sahiptir.

Sigara gazbeton sıklıkla açıklıklar bakın iç bölümleri için bir yapı malzemesi olarak kullanılır, evin dış çevresinde izolasyon. Bu bloklar yük taşıyan yapılara göre kullanım için izin verilmektedir, ancak daha sonra yapı bir değer, birden fazla kat olmalıdır.

gaz beton duvarların ağır temelin inşası tasarruf için yardımcı olacaktır benzer malzemelerden daha hafiftir.

takviye edici kayış değil -, havalandırılmış beton yüksek mukavemete sahip olduğu için, birçok şarj maddeleri yapı takviye her katta dik kirişler arasında önerilir.

o 501-52-01-2007 istasyonları - hücresel gaz beton inşaat kurallarını tanımlayan temel belge. gaz beton yapının bu standart doküman büyüklüklerine göre duvarların taşıma kapasitesini, birbirleri ile etkileşim dikkate alınarak hesaplanır. binaların gazoblokov yukarıdaki beş katlı veya 20 m inşasına izin verilmez.

duvar kalınlığı gücü ve tasarım uygulanan ısıl direnç gereksinimlerine bağlıdır. kabul kural ve düzenlemelere göre, kalınlık değeri yapısı düzenlemesi iklim bölgeleri türü dikkate alınarak seçilir:

1. Sıcak hava, örneğin bir garaj, genişliği 20 cm kullanımını içerir gazoblokov bir yaz mutfak olarak hafif yapı. Onlar ısıtıcılar olarak kullanılmaktadır.

2. Yapısal çerçeveleme ve 30 cm blokların bölüm boyutu için evlerde bizim bant genişliği kullanımının iklim ile ilgili olarak en uygun.

10-15 cm, yoğunluk D300 bir malzeme genişliği dikilmiş 3. Bölme duvarları, çünkü burada temel bir rol oynadığı ısıtmaya.

4. mezhkvartirnye yapı tuğlaları 20-30 cm kalınlığı kullanılır.

Ortalama kış sıcaklığı dayalı ev yaşam ile ilgili olarak, basitleştirilmiş bir şekilde Bölme, duvar minimum kalınlığı seçilir:

Nadiren bugün kendi evlerinde hayal değil, insanlarla tanışabilirsiniz.

(Gazlı) popüler bina taş üretimi daha önce sadece mümkündü.

yaklaşık bir on yıl bir buçuk Modern iç yapımında kullanılır.

Ne iyi köpük ya da gaz beton?

inşaat DSP'nin Uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70 − 65 =