Bu kurtulmak için banyoda kanalizasyon kokuyor

Banyoda kanalizasyon kokusu Neden, nasıl koku kurtulmak için

Neden önemlidir kanalizasyon kokusu kurtulmak için olduğu

banyodan Hoş olmayan koku kanalizasyon bazı sorunlar olduğunu göstermektedir. Genellikle banyoda düzgün tasarlanmış ve işletilen bir, yabancı koku (: "kanalizasyon kokusu özel nasıl kaldırılacağı ev ve neden oluşur içinde" da okuyun) vardır. koku görünümü herhangi bir sorun varlığını gösterir. Kuşkusuz, kanalizasyon banyoda kokuyor anlamaya, ama kokusu sağlığı için çok kötü olduğunu unutmayın önemlidir.

Banyo ortak kanalizasyon esnek boru bağlı. Bu kavisli ve döndürülmez kirli su için yeterli diferansiyel sahip olmalıdır. Bu tüp, mevcut olmalı ve sorunları kaydedilecektir (resimde gösterildiği gibi) bir su tutucu, banyoda zaman kanalizasyon kokuyor. engel bir sümüklü böcek olarak kaybolursa, koku tuvalete sınırsız erişim alır.

Banyoda kanalizasyon kokusu hatalı banyolu kanalizasyon borularının bağlantı veya kurulum hataları için onaylanmış olan en yaygın nedeni (okuyun: "tuvalet lağım kokusu Neden, koku kurtulmak"). Hoş olmayan kokusu genellikle kuralları kırık bir işletim sistemi olan veya hidrolik kilit ile ilgili bir sorun, bu yerlerde ortaya çıkar.

Banyo, genellikle çamaşır makinesi ayarlanır. Tahliye hortumunun bir çerçeve gerçekleştirmek için önemlidir. Taze hava gerçekleştirilir, böylece Ayrıca, banyoda, orada delik. Nedeni sorun havalandırma kanalına saklanıyor olabilir.

Banyoda Havalandırma sadece gerekmez koku ortadan kaldırmak için değil, aynı zamanda hava kurutma için. Banyoda kanalizasyon kokuyor nedenle, sen havalandırma sisteminin durumunu kontrol etmek gerekir - bu iyi çalışmıyorsa, koku aşırı neme oluşabilir. Buna ek olarak, yüksek nem kalıp neden olabilir. Ayrıca bakınız: "Nasıl kanalizasyon kokusu mevcut demektir ortadan kaldırmak."

Neden kanalizasyon kokuyor - tıkanıklığı ortaya çıkmasını

Başka neden niçin banyoda kanalizasyon kokusu - tıkanmalar oluşumu. kir, gres, saça gidiyor boru Duvarlarda. Bu nedenle, periyodik olarak temizlenmelidir.

Tüp normal konumuna geri olmalıdır ve istenilen yüksekliğe özel bir eki düzeltmek için. bir su mühür yeniden çalışmaya olabilmek için, borudaki su atlamalısınız. Kolboobrazny sifon sökülüp yıkanmalıdır. Uzun bir süre kimse için banyo kullandıysanız, yeterli drenaj suyu çekmek için. ciddi tıkanmalara durumunda boruları veya sıhhi ipi temizliği için özel kimyasallar kullanabilirsiniz. Ayrıca bakınız: "Mole Kanalizasyon temizleme için - seçenekler ve kuralların kullanımı."

1

borularına baskını - kanalizasyon banyoda kokuyor

kanalizasyon boruları Mevduat de hoş olmayan bir koku neden olabilir. Çünkü bunların düşük iç lümen tüpler ve hidrolik kilit çalışma. Bu durumda, drenaj temizleyin. Çok sık büyük bir problem döküm borularda ortaya çıkar.

boru ve tesisat hatalarının Yanlış seçim

Banyoda kanalizasyon kokusu tamirden sonra hemen gözlenir yaygın görülen nedenlerinden - montaj bileşenleri ve hataların yanlış seçim.

Aynı zamanda, tahliye hortumu su contası sonra iç kısma yerleştirilmiş ise, çamaşır makinesi olabilir koku kaynağıdır. Bu durumda, hoş olmayan koku stiralki tamburun içinden geçer.

Bütün bu yöntemler yardımcı olmazsa ve banyoda kanalizasyon kokusu kurtulmak için nasıl hala belirsiz ise, sızıntı ve yoğunlaşma birikimlerin varlığı olasılığını dışlamak olmamalıdır. Su çürümeye ve kötü bir koku yayabilir. damlacıklar, su ısıtıcı musluk düşebilir. Su kozmetik rafta çamaşır sepetinde içine alırsa kontrol etmek gereklidir.

Kaçaklar oluşan ve zor yerlerde olabilir - Bir çamaşır makinesi, banyo için bir lavabo. Buna ek olarak hoş olmayan koku oluşumu, su sonunda yer kaplaması, zemin, tavan, taban komşular berbat.

ayrıca bu tür sorunları önlemek için, düzenli banyo temizliğini korumak için, havalandırma durumunu takip boruları temizlemek gerekir. o sık sık olur, ve daire sahiplerinin hatası olmadan olarak Tabii ki, bu tamamen koku riskini ortadan kaldırmaz, ancak büyük ölçüde azaltmak (ayrıca okudu: "kanalizasyon kokusu kurtulmak için nasıl bir dairede") olacaktır.

Banyoda kanalizasyon kokusu: Nedenler ve Çözümler

, Gerek tütsü ve banyo aksesuarlarının kokuları hover hangi oda kanalizasyon kokusu dağıtıldığı zaman değil çok güzel Katılıyorum. Bu, herhangi bir daire veya evin içinde olabilir ve mahalle tamiratlar, bahtsız komşuları suçlarlar önce koşullarda, bunu anlamak gerekir. vannaja.net sitesinden Bu yazıda, bunu ortadan kaldırmak için, tabii ki, durumu açıklığa kavuşturmak temel nedenini bulup çalışın.

Neden banyoda kanalizasyon kokusu

Banyoda kanalizasyon kokusu: nasıl ve neden orada

daha kolay banyoda kanalizasyon kokusu var olduğu nedenlerini anlamak yapmak için, ünite çok aile evleri drenaj sistemine biraz gezi geçirirler. Ee, ne var? Banyonuzda tüm cihazlara bağlı tüm daire ve apartman düzeni kanalizasyon, atık su toplayan Kalkan,. Onlar sadece bu yüzden değil bağlanır ve bir su sızdırmazlık sağlayarak, sifonun içinden - bu görev odasına kanalizasyon kokuşmuş kokusu kaçırmak değil üzerinde bahşeder. Herhangi bir nedenle su kapağın kayboldu burada bu noktada, hariç olmak üzere, koku sadece kapatılmamış eklem kanalizasyon boruları ile oluşabilir.

Banyoda kanalizasyon kokusu nasıl kaldırılır

Ama bu kök neden değil - bir şey kokusu gelişiyle önce olmuş olmalı. Sifon kapısı su yok olması ve delici dikişlerden koku - daha büyük bir sahnenin sadece bir sonucudur. kök neden anlamak için, atık suyun toplanması, yükselticisi çalışmasını anlamak gerekir. Bu sayede su ve kanalizasyon yeraltı drenaj gider? boru düzeneğinin seviyesindeki farktan dolayı yerçekimi ile, büyük bir su miktarı hızlı ve etkili bir şekilde daire grubu kaldırılır mümkün olmayacaktır. hızlı yüzeysel akışı sağlamak için, kanalizasyon yükseltici onun nefeste emmek için fırsat verildi çatı, yayınlandı. Bu alan, basitçe havalandırma koymak için, kanalizasyon veya kanalizasyon boruları denir.

Şimdi, herhangi bir nedenle, eğer tamamen veya yarıda tıkanmış bu kanalizasyon borusu ne olabileceğini düşünün? Nerede drenaj yabancı maddelerin hızlı kaldırılması için havayı almaktır? Doğal olarak, bunun nedeni sifonun çok başarılı bir tasarıma değil ev ya da su mühür, boruların arasındaki eklemler sadece boşa emdi da olabilir boru hattı zayıf noktaları, aramaya başlayacaktır. hepsi altında bulunan ve acı nedenle ilk - bu fenomen sadece banyo tuzağı ile oluştuğunu unutmayın.

Nasıl havalandırma kanalizasyon fotoğrafını yapar

tüm talihsizlikler nedeni için çok fazla. Hemen hemen her durumda, "kanalizasyon borusu" başlıklı banyoda kanalizasyon kokusu yükseltici üstünde veya bunların parçası tıkanmış neden sorusunun cevabı.

Nadir olmakla birlikte, yine de onlarla dikkat edilmesi gereken - hoş olmayan bir koku var başka nedenleri vardır. Örneğin, dren sifonundan, daha ziyade ilgili üst ağız diğer organik ve inorganik maddeler yerleşmek insan saçı, birikebilir. Bu kümeler uzun kaldırmazsanız, o zaman, sonuç olarak, onlar kokusu terlemek başlayabilir.

Bu video banyoda hoş olmayan bir kokuya neden olabilir borularından tıkanıklığı verilmektedir.

Böyle sonuçlar odasında yüksek nem neden olabilir hatta - Sonunda, koku banyosu altında biriken artıkları veya düşmüş bez çürümeye başlayacaktır gerçeği gelebilir. yükselticine düz gitmez tuvalet sifon suyu, bu durumda, birinci nahoş koku dikişleri sızan veya drenaj banyonuzu fiş sıkma, boru düzeni akar - Ayrıca, tıkalı Salon daire düzenini haline gelebilir.

Banyoda kanalizasyon kokusu nedenleri

Nasıl banyo boruları gelen koku kaldırmak için: Çareleri

İlk kokusu borusundan direkt çıkmakla emin olmak gerekir, ancak değil banyodan veya başka bir yerde - Yani, banyo kanalizasyon gibi kokuyor bulmak için, kaynak aramak için devam edin. Sifon suyu valfi çekilmiş olması halinde, örneğin, hava hareketi ile hissedilebilir - bu drenaj deliği içine çekilecektir. Öyle değilse, o zaman kanalizasyon borularının eklem dikkat edin. Bunların üzerinde daha ayrıntılı olarak konuşmak.

Bir dökme demir eskimiş varsa - bu tek bir şey kırılabilir dikişler sızdırmazlık zamanıdır ve tüp bazı yerlerde çürümeye başladı. Başka bir şey - tabii ki, ağızda kauçuk conta yüklemeye unutmadı, sürece prensip olarak, dikişleri de bir sifon olmamalı Modern plastik boru.

Neden banyoda kanalizasyon gibi kokuyor

Boruların eklemler tek nedeni kurtulabileceği - Eğer "Mole" denilen dışarı kolay bir şekilde ve temiz kanalizasyon tıkanıklıkları aracı arıyorsanız. o onun görevi, ancak birlikte tıkanmış ve kauçuk takviyelerle aşınmış ile başediyor rağmen. Defalarca sadece tahrip bunun sonucunda, lastik elastik özelliklerini inkar değil, hızlı bir şekilde, ama yöntemli. Bu bakımdan, daha iyi kullanım piston - suyla tüm sıhhi cihazlarını doldurmak ve aktif bu cihazı çalışmaya başlar. Sadece su itme ve emmek yok - olduğunca verimli ve hızlı bir şekilde tıkanıklıkları ortadan kaldırır.

drene fotoğraflar pistonu unclog nasıl

Ama geri sorusuna, kanalizasyon neden banyoda kokusuna. kokusu kaynağını ve kökenini tanımladıktan sonra, bunu ortadan kaldırmak için adımlar atabilirsiniz.

Eylem Planı izler.

 1. Su sızdırmazlık banyosu sifon içerisinde kayboldu varsa yerel konut ofisine başvurun ve acilen kanalizasyon borusunda tıkanıklık ortadan kaldırmak için acil tedbirler almaya Gdansk liderlik gerektirir ediniz. Gelecekte bu tür durumlara karşı kendinizi korumak için şu anda Kendilerini biz nalbur dükkanına gidip başka tasarım tuzak satın alın. Bir yay boru kavisli bir parça, ve vida bir sayıda açısal yapı olan bir kompleks, Resim - basit, daha iyi su sızdırmazlığı muhafaza, bundan başka, arada yerine göre temizlenmesi daha kolay olur.
 2. Bu hoş olmayan bir fenomen korunmak için Yol boyunca% 100 kazanç sıhhi silikon balon ve buna bir silah. Bununla beraber kanalizasyon borusu birleşim yerlerinde üretmek zorunda kalacaktır. İyi olarak, daha iyi tamamen sistem üzerinden gidin ve tüm kauçuk conta yerine - Aynı zamanda kapsamlı temiz diğer drenaj tıkanmasını. ve odnoperevye dvuhperevye - Su drenaj borusu sistemi için contalar iki tipi vardır. Son mühürlü dikiş çok daha güvenilir olmakla birlikte, toplamak daha zordur. tembel olmak ve etmeyin böyle bir conta koydu.
 3. Dökme demir boru durumunda, eklemler su çimento ile seyreltilmiş belirsiz - Eğer hamuru biraz olsun yoğurmak ve çevresinde bunlardan yuvarlak tüm eklemleri sopa gerekir.

Kanalizasyon havalandırma fotoğraf için Hava valfi

Başka ne gelecekte banyo boruları gelen kokuları önlemek amacıyla, bu tür durumlarda yapılabilir? Hava vanası olarak kanalizasyon sistemleri için bir cihaz yok. Aslında, bu kanalizasyon borusu ile aynı işlevi yerine getirir. O kanalizasyon sistemine hava itiraf ve önce kokuları serbest bırakmıyor. yükseltici mümkün olduğunca yakın böyle bir cihaz yüklerseniz Temel olarak, bu tuzaktan su mühür boşalmasını izin vermez.

Belki de bu görünmedi banyoda kanalizasyon kokusu için yapılabilecek hepsi bu kadar. Bütün bu yöntemler aksi takdirde eylemleri bu konuya geçici bir çözüm olacak ve yakın gelecekte tekrar ve tekrar görünür, kompleks içinde bu soruna iyi çözümleridir.

"..Pozhaluy, ortaya çıkmadı banyoda kanalizasyon kokusu için yapılabilecek hepsi bu .."

Ah arkadaşlar ... benim durumumda, merkezi drenaj borusu kanat kapağı temizleme sistemi körleme kurulmamıştır. Sadece yükseltici kapalı dekoratif çerçeve çünkü görmek ve ben üst katta yaşayamazdı. "Yardım etti" onarım yükseltici komşular. Ben sökmeye ve benim Döşeme yükseltici ve ancak o zaman sabit kokusu nedenini keşfetmek zorunda kaldı. Bir gelen montaj tamamen sorunu çözmek.

Nasıl tuvalet ve banyoda kanalizasyon kokusunu ortadan kaldırmak için: 5 Neden koku ve giderilmesi

Kendi evinde Hoş kokusu bile en hasta kişinin hayatını mahvedebilir. Banyoda veya mutfakta görünür ve daha sonra hızlı bir şekilde tüm odalar yayıldı. Hiçbir modern oda spreyleri, oda kalıcı havalandırma bu sorunu çözmez. kanalizasyon kokusu banyoda veya mutfakta olsaydı, bunu neden olmuştur nedenlerini anlamalıdır. , Büyük olasılıkla, iğrenç "lezzet" oluşma sırrı tıkanmış veya yanlış monte sıhhi tesisat olduğundan, korkma. apartmanda hayat çekilmez hale neden beş ana nedenleri düşünün ve bu nedenleri ortadan kaldırmak için alınması gereken önlemlerin ne inceleyin.

Kanalizasyon borularının Yanlış montaj

Banyoda kanalizasyon kokusu yeni bir eve veya daireye taşındıktan hemen sonra göründüyse - nedeni doğru toplanan kanalizasyon sisteminde aranmalıdır.

sistemin düzgün çalışması için vazgeçilmez olan ihlal kanalizasyon boruları döşenmesi belirli kurallar vardır. Bu kanalizasyon sistemi ise, ne yazık ki, boru hattının kurulumunu yeniden yapmak zorunda ve bu önemli maliyetlere yol açmaktadır.

kanalizasyon borularının döşenmesi mühendislik standartlarını karşılamalıdır

tüplerin doğru olmayan şekilde konumlandınlması, atık suyun durmasına neden için, yani eğim açısı, bu nedenle, sürekli bir koku görünümü. Doğru yamacında ağlar ve boruların montajı yalnızca tam sökülmesi Will. plastik ürünler kullanıldığında en kolay yolu, sıkılır sızan boru bağlantıları onarmak için. ped değiştirmek veya özel mühürleri yüklemek için yeterli.

Evin öz yapı ile daha da yanlış anlamalar programları proje bir uzman tarafından olmalıdır önlemek için.

Sifon (su sızdırmazlık) lavabo ve diğer sıhhi cihazları altındadır. Pis su koku için engel olan suyun biriktiği bu kıvrık boru. sifon ihlallerini oluşursa, daire drene kokusu kalıcı olacaktır.

kanalizasyon gelen hoş olmayan kokuların görünümünü önlemek için sifon yükleyin

arıza Hydroseal nedenleri:

 • sifon borusu boşaltma boru bölümüne ve bu nedenle suyun tamamen dolgu çıkarılır ve boş hale;
 • kanalizasyon basınç atmosfer basıncından daha yüksektir: küçük kabarcıklar veya su sıçramalarına şeklinde hava odasına nüfuz eder.

Neden sıvı borunun komple dolum var mı? Bu çeşitli nedenleri olabilir: pudra tüpler gibi, küçük çaplı bir tüp, ve blokaj görünümünü, ve hatta bir nadir bir durumdur (bir soğuk odada döşenirse). Tüm bu sorunların çözümü kolay: tıkanıklığı, daha büyük çaplı bir boru seçilir ve kolayca buz sıcak su erime edilmelidir.

Gizli ya da aşikar sızıntı ortaya çıkması

Eğitim mutfak veya banyo yoğun mobilya ve sıhhi teçhizat ile kaplı olmadığını hızlı bir şekilde lekeli ve düzeltilmesi ancak edilebilir bariz sızıntı, söz katta küçük su birikintisi, tanımlamak ve sızıntı ve kokuya neden zordur. Tek çıkış yolu - tüm boru ve bağlantıları öğeleri kaldırarak ve bir el feneri kullanarak kontrol etmek. Bir kağıt peçete kullanabilirsiniz emin olmak için: bile görsel uyarı kaçağı durumunda, peçeteye ıslak leke olarak kalacaktır.

Banyoda veya sahipleri, aynı zamanda komşularına sadece mutfak rahatsızlıktan bir sızıntı

Geleneksel bir şekilde sorunu düzeltin: boruyu değiştirmek ve sisteme bağlantı tamamen kapatılmış oldu mühür. Ve böyle hoş olmayan durumları önlemek için, önleyici tedbirler kullanılır:

 • duvarlar ve zemin izlerken;
 • Boru hattı kurulumda eklemlerin az kullanarak;
 • Yer boru bağlantılarının hazır;
 • kazanmak ve kaliteli sıhhi tesisat boruları.

Bu basit önlemlerin ardından kanalizasyon kokusu kurtulmak için nasıl merak etmek gerekmez.

Yetersiz havalandırma

Havalandırma şaftları herhangi evin yapımında sağlanmaktadır. Çok katlı şehir evinde Havalandırma - doğal taslak ile çalışan bir sistemdir. Zaman zaman buna ne kadar iyi çalıştığını kontrol etmek gereklidir.

Yetersiz doğal havalandırma durumunda zorunlu ayarlamak

eski, iyi bilinen tüm yol kullanmak kontrol etmek için: bir parça kağıt alıp havalandırma ızgarası uygulayın. o hava akımı ile korunur ve girmiyorsa - havalandırma amacıyla.

Eğer havalandırma sistemi ile ilgili bir sorun bulursanız, şaftı temizlenmesi gereklidir. Genellikle, bu özel işçileri içeriyordu. Yetersiz havalandırma - hoş olmayan bir koku değil, aynı zamanda sağlığa zararlı mantar ve küf, çeşitli yerlerinde görünüm ibaret değildir.

Bu yabancı "tatlar" en yaygın nedenlerinden biridir. Yeterince tıkanıklık sıradan boru temizleme kaldırmak için: kanalizasyon kokusu ortadan kaldırmak için nasıl basit tanımlar.

Bu amaçla, modern cihazlara modifiye basit kablo birden çok tertibat vardır.

Böyle sorunları önlemek için, iki basit kural hatırlamalıyız:

 • banyo ve yıkamalar kafeste drenaj deliğine ayarlayın.
 • kanalizasyon ekipmanları kağıt, bez, geniş yiyecek atıkları, inşaat atıkları deşarj etmeyiniz.

donanım mağazaları kanalizasyon boruları temizleme kimyasalları çeşitli satmak olarak, bazıları oldukça etkilidir. Seçimi kimyasallar dikkate kanalizasyon borularının malzemesini almalıdır.

Böylece, kanalizasyon kokusu ortadan kaldırarak neyin neden olduğunu bağlıdır. ya kendi başlarına ya da zorla profesyoneller tesisatçılar: Sorunu belirledikten sonra, o çözmek kolaydır.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); İyi günler. Kararsız çalışan Otomatik kazan AOGV 11.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Bu yıl ülkeye taşındı.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Birkaç gün önce ben birkaç hasarlı çatı keşfetti.

iletişim oluşturma hakkında İnternet ansiklopedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + = 14