Buhar bariyer çeper çerçeve ev

Contents

Çerçeve evde Buhar bariyeri

Ahşap bir evde Buhar bariyeri. ilk etapta bu konuda sorulan bir tuğla ahşap ev edinen herkes! Zaten buhar bariyeri ve su yalıtımı hakkında yazdı, ama buhar bariyerleri hatalar evin geleceği için çok kritik olduğundan ayrı ayrı, buharla mücadele temasını ifşa etmeye karar verdi.

Buhar bariyeri - bir çift, bir ısıtıcı içine almak ve sabit bir yaş ile ilgili ikinci tutmak elde etmemek için, içinden bir çerçeve evin içine monte edilmiş, düşük buhar geçirgenliği, herhangi bir film anlamına gelmektedir.

dışında yerleştirilir su yalıtımı ve nemden ahşap çerçeve korumak için ihtiyacı ile karıştırmayın! Bu özel bir membran kullanır.

Ben bir buhar bariyeri çerçeve evini gerekiyor mu

Evet. Teknoloji çerçeve gövde zorunlu duvar, zemin ve tavan buhar engel malzemelerin varlığını gerektirir! Biz tam bir döngü buhar bariyeri, bu yüzden sık sık denilen karkasniki "termos evler" oluşturmanız gerekir.

buhar bariyeri film nedir:

 • Islak izolasyon malzemesinin almaz (buna nemin olan)
 • İklim çerçeve evini stabilize

Bu amaçla, özel bir buhar bariyeri malzemesi, dokuma olmayan ve diğer filmler uymaz.

koymak için hangi tarafı bir buhar bariyeri (koydu)?

Ve her zamanki buhar bariyeri filmi almak ve ardından yan izlemek zorunda olmayacaktır. Zaten uzman paroplenku varsa Ama talimatına bakın. Her şey yazılır. Sadece tembel olmak ya da inşaatçılar yok.

Üretiminin bir buhar bariyeri koymak nasıl üreticiye ek olarak, hiç kimse bunlardan her biri kendi notları için bilir. Ama onun markası ile içindeydi ayrılmaya mantıklıdır ve bunu, onlar da bize çalıştı gördüm!

içinde IZOSPAN-B çok basit. iç pürüzlü yüzeyi, hala ıslak, paroplenki düz tarafı bir ısıtıcı koymak.

Bariyer biten bir buhar bırakmaya nasıl bu soru üzerine. Sen üretici izole filmin sitesine tırmanmaya ve site Yutafol olarak doğru bilgi, (IZOSPAN normal hiçbir site var) nerede görebilirsiniz.

1

Buhar bariyer çeper çerçeve ev

ahşap ya da çerçeve Evin duvarları duvardan çiftlerinin izole edilmesi içinde, bu içinde. Dışarıda, değil kilitlenebilir, duvar çürüyecek olabilir.

Bir çerçeve evi Buhar bariyeri duvarları

Islak odalar - Bölme istisnalar hariç, gerek paroizolirovat. Orada gerçekten içeride PE filmi koymak için daha iyidir! Ama duvarın her iki tarafında.

Eğer yalıtım toz olduğundan endişe ediyor ve kolay size alırsanız - her iki tarafta bölümleri koymak - içine buhar geçirgen zar!

Zemin buhar ve tavan çerçevesi ev

Paroizolirovat kat, bir film (standart) olabilir, ama bu mümkün ve daha kolay biraz - bir laminat + katta bir kontrplak veya OSB astar iyi bir sonuç verir. Hatta linoluem. Seks - orada aslında buhar buhar büyük bir parçasıdır çoğunlukla yukarı giden bir yer!

Tavanda daha zordur. tüm buhar geliyor çünkü Tavan doğru filmi paroizolirovat gerekmez. Tahta sandık Kurulum tavan - Evimin nasıl göründüğü konusunda bir metin var.

tavan çerçevesi evde Buhar bariyeri

Sıcak hava, üst ve alt olarak gerekli değildir paroizolirovat katlar arasında üst üste binmektedir. Ama üst kat ayrı bir konu olduğunu ve orada bir tavan olarak çalışmaktadır.

SSS. buhar bariyeri çerçeve evin üzerine Sıkça Sorulan Sorular

Buhar bariyeri. İç ve dış?

Elbette içeride! buhar, sıcak soğuk gider.

Hangi bir buhar bariyeri duvar çerçeve evini seçmek için

duvarları ve buhar çerçevesi bir ev için genellikle daha iyi için - bu 200 mikron kalınlıkta (ince) ortak bir polietilen filmidir.

Eğer gerçekten istiyorsan, sen bir buhar bariyeri veya IZOSPAN Yutafol satın alabilirsiniz, ama benim için - bu para kaybıdır. Amerikalılar genellikle herhangi polietilen ve markalar olmadan kullanabilirsiniz.

Bir buhar bariyeri olmayan bir ev çerçeve mümkün mü?

Böyle güneye gibi bazı iklimlerde, olarak, filmi izole etmeden çerçeve evler inşa etmek gerçekten mümkün. Ama bu seçenekler eşsizdir ve turta ve çiy noktası güvenmek çok açık olmalıdır. Öyle deneme olmaz

Ben buhar ve nasıl prokleivat gerekiyor mu?

Evet! Boyutlandırma filmi özel bir bütil kauçuk yapışkan bant veya tutkal olarak olabilir. Bu şekilde doğru Sadece içinde, buhar bariyeri prokleivat değil imkansızdır.

Nasıl videoda bir buhar bariyeri yapmak:

kaydını değerlendirmek için, sitenin kayıtlı kullanıcı olmanız gerekir.

Maxim Kazakov

Bağımsız tasarlanmış ve kendi elleri çerçeve evi ile çerçeve konut tüm kuralları oluşturmak. Ben Kanada ve İskandinav teknolojiye doğru karkasostroenii hakkında blogging ediyorum. Ben inşa ve tasarım çerçeveli evlerde. iletişim için Posta: [email protected]

Mahkemede yasadışı inşaat gibi çerçeve evini Kayıt

Bir çerçeve evin yapımı için Onaylar

(Sadece kendi elleriyle) çerçeve evde pencerelerin montajı

Geçen yıl bir aptal gibi, çerçeve evini inşa Eylül ve Aralık sırasında oldu, bütün, DSP OSB kınına içine bir kere sordum.

1. kiriş, dış duvarlar, döşemeler - 200x50, bölmeler - 100 * 50

2. Tüm hava boşluğu olmadan vb içine, duvarlar ve kirişleri / saplamaların tavan OSB 9 mm bir buhar bariyeri ile kaplanmış

3. Isıtıcı 150 tamamen herkes veya 200 mm ile doldurulur.

4. aşağıdaki gibi seks cihaz: en 18mm OSB 3-4 cm aralarında bir boşluk, vb 150h40 tahta döşeme kirişleri Yatağın üstünden, buhar, ilgili .. ve (su için) gösteren bir DSP

Okuyucularımızdan Sorular: Aşağıdaki sorun yaşıyorum. panoları doğal nem vardı, artı onların hala ognebiozaschitoy hepsi zaten serin / ıslak, ıslak dönemde inşa kaplı olduğundan, görünüşe göre yatak tahtaları (150h40) ıslak olduğu ortaya çıktı ve hemen (zemin) kapattı. Alt buhar, ayrıca nem iletmez üst OSB,: Sonuç bir termos oldu.

Ben tırmandım ve panoları kalıp / mantar girdim kontrol etmeye geldim. Şimdi ek olarak alt düzlem işlenmez çünkü kurulu koparmak gerekir, iki sıvı (dış Neomid ağartıcı ve biyogüvenliği) OSB / DSP işleme kartını çekmek zorunda. ister buhar bariyeri tutmak veya kaldırmak ya da örnek IZOSPAN A, buhar geçirgenlik zarı ile değiştirmek: Bu soruyla bağlantılı olarak? günlükleri veya üç katlı olan kalasların üzerine bir buhar bariyeri veya membran lay için, üst soğuktur. Buna göre, benim sorum birinci kat ve ikinci katlarda dokunur.

İkinci soru. Nasıl panoları arasında ve gerekli olup olmadığı mesafeyi havalandırmak için? Belki anlamda sadece (üst veya OSB / DSP aşağıya) zemine buhar bariyeri duvar getirmek ve sonra duvar / bölme içinde panoları (150h40) arasındaki havalandırma boşluğu havayı sirküle etmek terk etmek yapar? Şimdi yere geçişin duvarlarından buhar. herhangi bir boşluk yoktur.

İkinci katın kat - film var gerekli değildir. Birinci katın filmi - Bir film lazım. tahta tedavi ve kötü bir şey sonuçta onlarla olmamalı, bence, nem aşındıracak izin vermedi ve tekrar kapatın uzan edilebilir. zemin havalandırmak gerekli değildir, çerçeve ev kendisini germitichnym edilmeli ve havalandırma havalandırılır.

Çerçeve evde Buhar bariyeri

Çerçeve evde Buhar bariyeri kapalı onları etkileyebilir nemden ısı yalıtım malzemelerinin korunması için gerçekleştirilir. Bu yalıtımın herhangi tesisatın temel gereksinimi kalite ve duvarlara maksimum rahat uyum ve zemin çerçeve olduğunu belirtmekte fayda vardır. onun iyi malzeme özelliklerini kaybeder suyla temas etmesi halinde, şekli ve etkinliğini değiştirir.

Doğal olarak evin toplam izolasyon da yaşayacaktır. Bu tür durumlardan kaçınmak için yalnızca doğru ve makul bir çözüm bir buhar bariyeri uygulamaktır. makale stilini nasıl ayrıntı, özellikle inşaat işlerinde açıklar ve bu, aslında, bu bileşenidir.

Buhar bariyeri malzemesinin karakteristiklerine hakkında

Buhar bariyeri ölçüde su buharı nüfuz etme hızı ve termal yalıtıcı üzerindeki etkisini azaltmak ve böylece mümkün olan, gözenekli bir yapıya sahip olan bir özel bileşimi olarak adlandırılır. O malzeme önemli ölçüde azaltır, fakat negatif süreci ortadan kaldırmaz sadece yapabiliyor anlamak önemlidir. Bu yüklerken son derece önemli olan bir düz ve kaba tarafında, "polariteli" olan bir membrana sahiptir. ikinci ekran ve nem buharlaşması için tasarlanmıştır.

bir sabitleme izolatör uygulayarak, kural tarafından yönlendirilmelidir: kaba yan odasına gönderilir, ve bileşen izole etmek pürüzsüzdür. Tüm bileşenleri birbirlerine sıkıca ve duvar veya zemin yapıştırılmış olması tercih edilir.

gözenekli tabakanın varlığı ve edebilir tüm çerçeve evlerin yüzeyine bağlı "nefes". Bu nedenle, alan bir hava gerekli olan havalandırma, dolaşım ortadan kaldırılır ve sera etkisi gözlenmiştir. Havalandırma açık kapı veya pencereler, ama zemin ve evin duvarlarından sadece gerçekleştirilir. Bir günlük yapısında uzman,% 35 hava kadar iletebilen dikey yapısal elemanlar araştırmasına göre.

kategorik olarak yasak Çerçeve evin içinde genellikle tek parça polietilen zemin ve duvarlara döşeme ile birlikte kullanılır. Bu bağlar arasında böyle bir durum en sonunda oluşan ve durgun nem edilecek olması. Bu ille pernisiyöz çürüklüğü ve ev tasarımları yıkımına yol açacaktır. Ayrıca beton duvarlar hem de bir nem, hava geçirilir gerçeği hakkında söylüyor.

Bir buhar bariyeri bir çok delik ile polietilen bileşeni ve gözenekli bir yapıya sahip bir çok katmanlı paketi anlaşılması etmez olduğunu vurgulamaktadır. Onların yetenekleri ve performansta Mevcut membranlar ciddiye hesaplanması ve çalışmalarını planlarken dikkate alınır, hangi birbirinden farklı olabilir.

konut ve konut dışı alanlarda kullanılabilir Bugün paroizolyatory özellikleri. Buna ek olarak, en az, ortalama ve yüksek nem içeren tesislerinde tip kullanımında farklılık gösterir. nihai malzeme seçimi yapısı, mevsim, özellikle klima bölgesi, nem, vs. çalışma frekansına dayalı olmalıdır

Önceki anlatılanlardan anlaşılacağı gibi duvarlar, zemin ve çatı da dahil olmak üzere, bu membran koruması kısmen ev yapısında nem ve su buharı önlemek için gereklidir görülmektedir. Tamamen bu şekilde süreç ne yazık ki, mümkün değildir, yeter.

buhar bariyerleri çerçeve evler hakkında

sıradan evlerde bir buhar bariyeri duvarlarla buhar bariyeri çerçeve duvarı bir ısıtıcı sekme ahşap bileşenler veya profillerden oluşan, düz bir yüzey üzerinde değil, ve kasanın üzerinde olması ile farklıdır. enine kesitte yapısına benzer, aşağıdaki gibi görünebilir:

 • 1 - dış kaplama yüzeyleri, cephe kaplaması veya OSB plakalarının tedavisi;
 • 2 - nem ve rüzgara karşı yalıtımı;
 • 3 - taşıyıcı elemanlar;
 • 4 - buhar bariyeri malzemesi;
 • 5 - ısı tasarrufu sağlayan bileşenleri;
 • 6 - sandık;
 • 7 - İç dekorasyon ev.

Biz aslında ısı yalıtımı "pasta" bu konuda% 65 dikkat çekmek. onun gelişmesine azami dikkat, uyum istifleme teknoloji, yüksek kaliteli buhar bariyeri kullanımı ve malzemeden tasarruf sağlayacak ve evde çerçeve elemanları.

bir buhar bariyeri döşeme spesifikliği

Basit herşey, dikey bir yüzey üzerinde savunma düzeltmek ve odanın iç boşluğuna o göreceli açmak için hangi yolu kontrol etmek yalnızca gerekli olduğunu görünebilir. Sabitleme, bir zımba yapı ile gerçekleştirilir, ve eklem bant ile sızdırmaz hale getirilmiştir. Aslında, dikkate alınması gereken nüanslar bir dizi vardır. Çalışma sırasında izin verilmeyen yaygın hataları şunlardır:

 • - daha az yalıtım boşluklarının göz ardı;
 • - en az katlarla bileşeni döşenmesi;
 • - Kötü yapıştırma ve sızdırmazlık eklemler;
 • - Çalışma partinin yanlış seçim;
 • - bina ve paketleme bandı değil kullanımı.

değersiz hale gelecektir zaten yıllar yalıtım birkaç nedir yol açabilir en az bir verilen yanlış hesap varlığı, nemi emer ve birincil işlevi yerine sona erecek. Sonunda, duvarlar, zemin ve çatılar da dahil evin, yeniden izolasyon gerekecektir. Tabii ki bu önemli bir finansal yatırım ile sonuçlanacaktır.

üstten alta yüzeyine tatbik teknoloji buhar bariyeri olan membranın monte göre ve şeritler halinde kesilir. Bu kenarları en az 100 mm üst üste önerilir. sızıntı koruma sağlayan, buhar bariyeri için bu yerlerin özel bant boyutlandırma yaptığınızdan emin olun.

duvar, ahşap elemanları ve taban malzemenin bitişik çok yakından takip edilir. sarma ve kenarlarda bağlayıcıdır. ahşap çerçeve bileşeni yapı membranın monte edilmesi zımba veya galvanizli çivi ile gerçekleştirilir.

Biz çerçeve evlerde bir buhar bariyeri döşeme dizisi hakkında bilgiler, kurulum ve üretim teknolojisinin operasyon özelliklerini herkes nem bariyeri konusuna davanın bilgisine gelip kendi evini korumak sağlayacak umuyoruz.

Buhar bariyeri duvar çerçeve ev: Nasıl yapmak

Çerçeve evin ömrünü uzatmak için, inşaat aşamasında olan buhar bariyeri özel dikkat etmek önemlidir. Bu yazıda size malzemeler tatsız neme maruz kalmanın sonuçlarını, hem de buhar bariyeri malzemeleri döşeme sürecinde en yaygın hatalardan aşina önlemek için kullanılacak en iyi ne olduğunu bulacaksınız.

bir buhar bariyeri için malzeme seçimi,

belirli örnekler, her malzeme, avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurun.

Daha önce ahşap evlerde bir buhar bariyeri oluşturmak için kullanılan bir iyi bilinen, ancak daha az yaygın materyal. Bugün uygulama pratikte doğru etkisini ve güvenilirliğini vermek değildir.

avantajları arasında sadece malzeme maliyeti ile tespit edilebilir.

 • ambalaj içinde azami özen. Polietilen deformasyon veya gözyaşı önlemek için, streç çekemez. Üstelik ağır kolayca yıllık sıcaklık farkının sırasında fonksiyonel yeteneği ve bütünlüğünü kaybeden gergin.
 • Genellikle filmin buhar banyosunda çerçeve evini açar kötüye, bu duvarlar normal "dyshat9raquo vermez; bunun içinde kalmak yapmak, ev nemli havada içeride biriken rahat ve hoş değil.

dış trim oluşturulması öncesinde evin zemin ve duvarlara uygulanan özel karışımları bulunmaktadır. Bu bir çerçeve evin dış duvarlarında güvenilir buhar bariyeri oluşturmanıza olanak sağlar. Kukersolnaya bitümlü mastik - en popüler biri. uygulaması için çıta duvarlarında oluşturulmasını gerektirmez. Bu çok tabakalı olarak uygulanmaktadır, ancak her biri niteliksel kuru olmalıdır.

 • Bir çerçeve evin İyi nefes alabilen ve izin duvarları "nefes".
 • Ekonomik.
 • macunun geniş ürün yelpazesi.
 • Sakız güvenli nem tutan ve hasardan çerçeve ev ve yalıtım tutar.
 • Uygulama sırasında yüksek hassasiyet kazandırır.
 • ön-muamele duvarlar, parlatılmış yüzey üzerine uygulanmasını gerektirir.
 • düzensiz alanların görünümünü kaçınarak, çok ince bir tabaka halinde uygulayın.

Size güvenilir bir buhar bariyeri oluşturmak için olanak sağlayan modern ve uygun fiyatlı yapı malzemesidir. Harici bir buhar bariyeri duvar çerçeve ev oluşturmak için. tüm duvar çevresi boyunca çubukların ön Çıtalar gerektirir 50 cm, 50 daha büyük değildir.

 • Nispeten düşük maliyetli.
 • malzemenin kullanılabilirliği.
 • sırayla çalışmalarında Doğruluk düzensiz eklemleri ve kusurlu kaynaklar önlemek için.

Buhar bariyeri duvar çerçeve ev için en uygun malzeme. Fonksiyonel özellikler için onlar da buhar bariyeri membran denir. Bunlar güvenilir yalıtımında istenmeyen nem penetrasyonu gelen ve odasında kendisini evi korumak, hem de uzun yıllar ahşap bir binada konforlu konaklama birimleri sunmaktadır.

tek dezavantajı - özel membran film dışından ona neme karşı uzun vadeli bir maksimum koruma sağlayacak çünkü bu malzemenin oldukça yüksek maliyet, ama bir kare evin operasyonda amorti, yalıtım, hem de bütün evin ahşap çerçevenin yıkımını yenilenmesi konusunda endişe etmelerine gerek yoktur ve bir çift yan - iç.

 • Yüksek hizmet ömrü.
 • Kurulumu kolay.
 • Güvenilirlik.
 • Yüksek işlevsellik.
 • bir buhar bariyeri tesisin ana özelliği, dış genellikle ısıtıcı içinde çürümeye karkas ve nem birikimine katkıda çift izolasyon montajı sırasında bozukluklarını kaçınmaktır.

  1. İstifleme ısıtıcı ile duvar arasında yapılır.
  2. Özel bir hava boşluğunun kullanılabilirliğini sağlamak için özellikle önemlidir.
  3. yalıtım iç yüzeyi tarafına yerleştirilmiş özel bir yapıştırıcı tabakası ile filmler. Su geçirmez membran üstünde kalmıştır emin olmak için önemlidir.

  Buhar bariyeri içinde aşamaları

  Buhar bariyeri taşıyıcı çerçeve üzerinde uzman tavsiyesi

  1. güvenle nemi atlayabilirsiniz ve ısıtıcıda tutmayız böylece, dış duvara özel yalıtım rüzgar geçirmez membran kullanmak önemlidir.
  2. Eğer yalıtım her iki tarafında bir buhar bariyeri eklerseniz duvarlar hızla ıslanmasına ve yalıtım yeteneğini kaybeder. materyal ve müteakip kurulum seçerken göz önünde bulundurun.
  3. Eğer kullanılmıyorsa, buhar ve ısı yalıtımı yeterlidir (özellikle pamuk bazında) izolasyon hızla ıslanırsa ve yeteneğini kaybeder muhtemeldir, dış kaplama malzemeleri gömer.

  buhar bariyeri malzemelere Tasarruf gelecekte daha ciddi maddi yatırımlar doludur. Bu faktör göz önünde ve buhar bariyeri duvar çerçeve ev için yüksek kaliteli malzeme seçimi.

  Yazlık için Buhar bariyeri

  Ön cam. klasik sürümü

  Geliştirilmiş ön cam. Uygun geçici çatı

  Sorunu sor

  Eğer bilgi tabanımızda sorunuzun yanıtını bulamazsanız, bize sorabilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıdaki formu doldurunuz.

  Sorunuzu gönderin, lütfen sabırlı olun. Biz soruları mümkün ve çaba olarak geliyor düşünün. Bazı durumlarda bu sorun uzmanları ile daha istişareleri gerektirir. Ama sorunuza cevap verecektir.

  "Gönder" butonuna basarak, kullanım şartlarını kabul edin.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  2 + 6 =