Buhar bariyeri duvarları

Ağaç ev duvarları için Buhar bariyeri

Konfor konut ısısı ve nemi bağlıdır. Isıtma ve izolasyon kalitesi elde edilebilir ahşap ev içinde. Buna ek olarak, duvarlar, zemin ve çatı nemin olumsuz etkilerini azaltmak için, sen buhar bariyeri miktarını kontrol etmek gerekir ve bu zor bir iştir.

Aşırı nem olumsuz evin ahşap yapıyı etkilemektedir. Odanın bir çıkış yolu için ideal duş, pişirme, yıkama, ıslak temizleme çiftler kullanılarak ayrılan. atmosferik basınçta çok daha fazla olduğundan, sıcaklık farkı ile kondensat oluşmasını teşvik eder tavan, duvar, döşeme, buhar basıncı. Yavaşça ahşap çerçeve emprenye ve su bozan mühürleme ve onları yok eder: malzemeler küflü, rot, performansları düşüyor.

Çatı ve duvarlar için Levhaların hazırlanma sürecinde buhar ve su yalıtım malzemeleri gerçekleştirildiği takdirde gecikme ve zemin tahtaları bu korumayı yok için. Buna ek olarak, üzerinde nemin olumsuz etkilerini artırır zemin üzerinde yerleşme evin birinci katında cinsel döşeme. ahşap ev yapımı imha sürecini önlemek için, güvenilir bir buhar bariyerinin dikkat etmelisiniz. Koruyucu tabaka yalıtım ve serbest mekanın gelen havayı, bir ağaç nem temasını önler. Evde bu operasyonel ömrü sayesinde önemli ölçüde artacaktır.

buhar bariyeri ahşap evlerin avantajları

(Hatta tedavi edilmemiş) Ağaç ısı yalıtımı ve iyi yüksek bir geçirgenlik derecesine sahiptir. Bu malzemenin doğallık zararlı buharlar kapalı havaya salınan korkusu olmadan evler inşa etmek için bir fırsat sağlamaktadır. avantajlara ek olarak, ağaç önemli dezavantajları vardır. nem toplama özelliğini ısı direnci seviyesinin bir düşüş anlamına gelir ve genişletme kereste kışkırtır. Evin duvarları ve diğer parçaların küf görünüm konut estetik özelliklerini bozulur ve çeşitli hastalıklar kiracı neden olabilir.

air-durulanmış haline böylece tahta yapının normal ıslatma ve kurutma sonucunda bozulan eklemleri sızdırmaz kılınması. Ahşap bir ev için buhar bariyer çeper sağlanmazsa, malzeme içinden nemli havanın geçirilmesi ve içerdiği nemi muhafaza eder. duvar ve kereste diğer elemanlarının çalışma koşullarını iyileştirmek için, sıcak hava ve soğuk duvarların kavşakta parogidroizolyatsionny bariyer yerleştirilmelidir.

Yapı malzemeleri pazarında mükemmel özelliklere sahip Hydro çeşitli sunmaktadır. Tipik olarak, nem nefes mebrany ve filmlerin kullanımı ile ahşap evlerin duvarlarını korumak için, ancak, diğer tür parogidroizolyatsii vardır. Hangi malzemeler ısı izolasyonu ve buhar bariyeri konut için uygundur:

 1. Çatı malzemesi. Su yalıtımı için malzeme bu tip avantajı - ahşap evlerin duvarlarını korumak için yerine, çatı kaplama malzemesi daha uygun çiftlik binalarının çatılarında montajı için düşük maliyetli, ama olmaz. Buna ek olarak, bu tür araçlar, ana buhar bariyeri olarak kullanmak için uygun değildir, ancak daha etkili malzemeler için ek bir tabaka olarak kullanılır.
 2. Alüminyum folyo. bir tarafı filmin diğer bir takviye ızgaraya sahip, metalle kaplanmış. Bu düzenleme içeride buhar bariyeri ve ısı yansıtan bir katman oluşturmak için yardımcı olur. ahşap ev izole etmek için, folyo buhar bariyeri dışarıya metalik kaplamayı sürünür. onun bütünlüğüne zarar vermemeye dikkat olmalıdır tür malzemenin duvarlarda koymak için. Eğer evini bozmak için karar verirseniz, konut sadece korozyona karşı korunmalıdır, aynı zamanda yalıtılmış olmayacaktır.
 3. Difüzyon membran. buhar geçirgen materyal, (iki veya bir yanı ile) hava geçirecek şekilde yeteneğine bağlı olarak, onun bir miktarını düzenleyen nemden mahfaza korur. Buhar bariyer membranı malzemesinin mikro neden olduğu yüksek bir buhar geçirgenlik katsayısı vardır. Önemli bir avantajı, izolasyon ve membran havalandırma lümeni arasında yaygın bir film olmaması alanı maksimum etkin kullanımını sağlamaktadır. Ağaç ev duvarları için bu tür bir buhar bariyeri oda iyi bir yalıtım sağlar. Buhar bariyeri, diğer türlerinden farklı olarak, membran yüksek bir fiyat sahiptir - bu, sadece dezavantajı.
 4. Polietilen veya polipropilen film. Polietilen ile karşılaştırıldığında, polipropilen daha dayanıklı atmosferik olayların dayanıklıdır. Bununla birlikte, önemli bir dezavantaja sahiptir için kullanılan malzemenin buhar bariyeri film, - izolasyonu Bu tür bir buhar bariyeri duvarının performansının hızlı kaybına yol açan, bu yoğuşma. malzemenin modern tip viskoz selüloz içeriğinin özel bir tabakası vardır. Bu yavaş yavaş, büyük miktarda rutubet emer havalandırma altında kurur. ahşap binaların duvarları için filmlerin ana avantajları demokratik maliyet, dayanıklılık, montaj kolaylığıdır.

Ağaç ev duvarları için bir buhar bariyeri kurulumunu Özellikleri

Buhar bariyeri nemden ev duvarlarını korumak için değil, aynı zamanda oda ısınma amacıyla sadece takılır. Montaj Teknolojisi malzeme uygulaması yerinde bağlıdır. Üreticileri bu kayıtlarda, diğer faktörler gibi, binanın durumuna bağlı olarak, duvarın dış ve iç tarafı üzerinde bir buhar bariyeri koyabilir. iç ya da dış malzemeyi tespit de yükleme Parobarer bazı özellikleri vardır.

Evin duvarları kütüklerden yapılırsa, havalandırma boşlukları bırakılamaz: kendi işlev kurullarının kavşakta boşluklar tarafından gerçekleştirilir. Bu buhar çıkışına zorluğu yol açacaktır - yapısının bir dikdörtgen ya da kare kesitli düz ahşap ise, olamaz doğrudan duvara bir buhar bariyeri koydu. Bu durumda, ilk ahşap raf (aşama aralarında 1 cm) 2.5 cm içine doldurulmuş. yüklü sandık kez hangi yalıtım yatıyordu. Su yalıtımı filmi fazla alana yayılmış ve ancak bundan sonra dekorasyon duvar başlayabilirsiniz.

1

Doğru şekilde yapılırsa, o kütük evler türü için değil, aynı zamanda çerçeve yapılar için sadece idealdir Normal iklim, içinde kalmıştır odasında çalışır. duvar dış buhar bariyeri montaj tanımlanan metot basit olup, bu nedenle yeterli yapıcıların katılımı olmadan, bağımsız bir şekilde, yapılabilir.

Ahşap bir evin iç yalıtım için

İç ambalaj ilk aşaması, bir antiseptik ile işlenmesi ve bunu takiben buhar bariyeri duvar yüzeyi sıyırma ifade eder. Ayrıca, çıtalı sandık belirtilen talimatlara göre. çivi veya zımba buhar bariyeri bağlandığı fazla lümen raylar yerleştirilen ısıtıcı (örneğin, mineral yün). Bu amaç için yalıtkan bir malzemeden ya da 5 cm lümeninde izolasyonu ve buhar bariyeri arasında ayrılan doğrudan difüzyon membran olarak, stelini seçilir için. filmin gergin olmalıdır, aksi takdirde, koruyucu özellikleri zayıftır.

Nerede sipariş ve ne kadar buhar bariyeri duvar için

izolasyon ve buhar bariyeri ahşap duvarlar için malzeme DIY mağazalarında satın alınabilir. En geniş seçim ihtisas hipermarketlerde sundu. Buna ek olarak, buhar bariyeri çevrimiçi sipariş, ama emin şahsen sadece aldıktan sonra satın alabilecekleri bir ürün olarak yapmak edilebilir. Ağaç ev duvarları için bir buhar bariyeri ne kadardır? Aşağıda farklı üreticilerin malzemeler için fiyat örneklerle bir tablodur.

Bir tuğla evin Buhar bariyeri duvarları

Herhangi bir tuğla ev için, buhar istenmeyen nem duvarlar ve yalıtımı koruma tasarımı, önemli ve gerekli bir elementtir. O, bu kadar dikili olduğu kalıp, küf ve diğer sorunlar gibi birçok nüanslar, oluşumunu önler. Uygun malzemelerin döşenmesi hiçbir özel çaba gerektirir unutulmamalıdır. Ana nokta evin duvarlarının yeterli hazırlık olarak kabul edilir. Bunun yanında iş için gerekli olan yapı elemanlarının seçimi ile karşı karşıya kalacaktır.

Tipik olarak, buhar sıkıştırma elemanları sadece yatay yüzeye sabitlenmiş ve yukarıya doğru dışarı alınır. Malzeme tabakası dikey olarak değil düzenlenir, fakat yatay edilir. Bunlar galvaniz ve ahşap plakalar kullanılarak monte edilmiştir.

Şu anda buhar tuğla evin duvarlarının ısı yalıtımı için yalıtım malzemeleri de bilinmektedir:

 • - Sıradan bir polietilen film;
 • - zift, asfalt, çatı ve buhar bariyeri malzemeleri;
 • - alüminyum folyo;
 • - sıvı kauçuk
 • - IZOSPAN, megaizol ve diğerleri;
 • - poliüretan köpük.

Klasik buhar bariyeri, hala bir polietilen filmi olarak kabul edilir. materyal kolayca kurulum sırasında hasar beri kullanılması bu özel gereksinimleri koydu. Bu eleman tabanını perfore olması gerektiğini unutmayın, aksi takdirde buhar ile birlikte geciktirecek ve hava hala. Böyle bir durumda binanın içinde optimum mikroklima olun, büyük olasılıkla, o işe yaramaz.

kendi buhar bariyeri membran perforasyonu yapmak için izin verdi. Bu amaçlar, keskin sivri ya da çivi var olan çalışma yüzeyi üzerinde özel bir silindir gerektirir için dövülmüş.

Geleneksel film ile yalıtım malzemesi membran yatmaktadır aksine, özel bir işlevi yerine getirir, her biri birçok katmandan oluşur.

Isı yalıtımı ve ısı izolasyonu sağlamak zımba tabancası veya elle, çivi galvaniz kaplama ile meydana gelir. Evin boşluğa nem nüfuz etmesini önlemek için, hem de duvar olarak, bu taban önceden oluşturulmuş işaretlerin aşağıda belirtilen buhar bariyeri alt kenarına önerilir. zorunlu 50 mm ya da daha fazla önceki tabaka üst üste ile üst üste yürütülen, tabaka malzemesinin yerleştirilmesi. Firmalar, ayrıca kendisinin buhar bariyeri özel yapışkan bant ya da yapışkan bandın sızdırmazlık araçlarının su itici hale. İyi yapıştırılmış olmalıdır Tüm dikişler, boşluklar olmamalıdır.

içeride buhar herhangi penetrasyon mutlak dışlama olarak ev ve yalıtım söz konusu koruma duvarları almayın. membran genellikle kullanılmaktadır, belirli bir hava hacmi geçme yeteneğine sahip her şeye rağmen bu,. Aksi takdirde, binanın iç evin tuğla duvarların ıslak yalıtım ve inşaat alma çok daha kötü sonuçları olan sera etkisi, oluşturacaktır. Nem niteliksel ve böylece artık ana bileşenler içinden hareket hava akımı geçen ayrılmış. Islak besleme akımının, bir iç "kat" ile özel bir yalıtım kullanıldığında emmeli havalandırma ile garanti edilmektedir.

bir buhar bariyeri bileşenleri olarak Uzmanları giderek olağan macunu tercih ediyor. Bu mükemmel, katılaşma ve performansı kazanılmasından sonra, yeterli miktarlarda hava akarken sahip nemi olan. Evin tuğla duvarlar işlenmesi genellikle binanın son bitirme önce gerçekleştirilir.

a. Çok katmanlı anti-kondens buhar «Brane D Süper»;

b. Izospan RS yalıtım Güçlendirilmiş ettirilmesi;

içinde. yansıtıcı ısıya hidro-buhar Izospan FX;

Katı Buhar geçirgenliği Tyvek malzemeyi su yalıtımı tek bir tabaka.

tuğla iç duvarında bir buhar bariyeri özellikleri

yüklemek için Niteliksel ve zor, buhar banyoları pahalı elit tuğla gerektirir. Cihaz, bir buhar bariyeri, yapıları oldukça karmaşık olmasıdır. Buna ek olarak, buhar çoklu bölgeye alanı bölmek birden bölme duvarları büyük modern evleri gerekebilir. Genellikle, fiberglas ya da mineral yünü gibi bir ses-emici malzeme ile muamele edilir, nem korkar. o uyarmak etmezse, o zaman bu bileşenler kısa sürede olumlu özellikleri ve şekli kaybederler. Bu nedenle, buhar bariyerinin üstüne yığılmış ek içindir. Onun kurulum antiseptik kompozisyon ile tedavi geleneksel ahşap kaburgalar kullanılarak yapılabilir.

bölme duvarları işlenmesi daima iki yönlüdür. eklemler az 30 mm aralıklarla üst üste gerekir. Nuance onlar her iki tarafta aynı olmamalı ve başka daha yakın 500mm biri göreceli olarak o, önemli ve hatta bir andır. ideal bir çözüm, bir folyo tabakası ile bir filmden kullanılması olacaktır. parlak taraf dışa yönlendirilir.

Tuğla duvar ana kaplama daha sonra işlenmesi durumunda, buhar bariyeri inşaat başlangıç ​​aşamasında düşünmek gerekir. Ve bu durumda, folyo filmi mükemmel bir seçim olacaktır. yalıtım su geçirmez bant ile eklemleri sızdırmaz hale ile, bir ahşap çerçeve üzerine yerleştirilir.

Evin buhar bariyeri tuğla duvarlar nasıl?

Buhar avantajları, özellikleri ve özgüllüğü her biri çeşitli yollarla yapılabilir.

Bunun için, bir polietilen film ve kalınlığı 1 mm geçmeyen bir difüzyon membranı kullanılarak, içeriden duvarlarının istenen korumayı gerçekleştirir. Yani gerçekten buhar uzay ısıtıcının penetrasyonu en aza indirmek. Ve ayrıca tasarım daha dayanıklı hale getirir termal direncini artırmak. içeriden tuğla evin buhar bariyeri duvar yüzeyleri bodrum ve çatı dikkate dahil, tek bir döngü olması gerektiğini unutmayın.

Genellikle ısı yansıtıcı yeteneği ile folyo temelinde özel bir malzeme kullanılır. Herhangi bir yüzey ya da bir metal ürün veya yapışkan çözeltiye düzeltmek için kolaydır. Doğru yansıtıcı tarafını konumlandırmak için özen gösterin. Onun yönü odanın içinde olmalıdır.

Başlangıçta, çalışma alanı tanımlamak gereklidir. Buhar bariyeri koruma döşenecek yüzey alanı, hesaplayın ve 0.1-0.15 çarpın (toplam alanın% 10-15 eklemek gerekir). Örneğin, binaların yalıtım taşyünlü yapılacaktır varsayalım. Mineral yün iki taraftan korunmalıdır: duvarlarından - buhardan - kondensat ve binanın iç tarafından.

alyufom, penoterm veya penofol: paroizolyatora gibi uzmanlarımız kompozit folyo yansıtıcı malzemelerin birini seçmek öneririz.

malzeme seçiminden sonra buhar bariyeri döşenmesi için yüzey hazırlamak için gereklidir. Bu tür malzemeler, son derece düşük bir mukavemete sahip olduğundan, dikkatli bir şekilde duvar yüzeyini incelemek için gerekli - çıkıntılar kolayca yalıtkan zarar verebilir. toz ve kirden yalıtım etkinliğini ve temiz azaltabilir şey çıkarın.

Bundan başka su geçirmez yalıtım soğuk tarafına tespit edilmelidir. Bu maddenin teması su geçirmez değildir olduğu için, tuğla duvar pahalı nem ve yüksek kaliteli mikro-çimento enjeksiyon yöntemi, akrilat ya da metakrilat jelleri korunmuş olduğu varsayılacaktır.

Daha sonra, mineral yün yalıtım raylar arasındaki itme mineral yün yerleştirilerek monte edilir.

Bir sonraki adım, yalıtım fazla bir buhar bariyeri döşeme ve kaburgalar ile sabitlenir. Bezi birbirlerine sıkıca uygun olmalıdır, ve eklemler bir buhar bariyeri için metalize bant yapıştırılmış olmalıdır.

bitirme sonunda bir banyo inşa olsaydı, astar, örneğin, yapılır.

o evin içinde bir buhar bariyeri tuğla duvarlar olmadan yapmak mümkün olduğunda?

Aşağıdaki durumlarda yüzey koruması yürütmek için zorunludur:

 • uygulanan yalıtım iç duvarları 1.. Bir nefes etkiyi sağlar çünkü çoğu durumda, amyant olduğunu. Bu yöntemin önemli bir dezavantajı, imha sonuçlanan malzemenin yüksek higroskopiklikleridir. tek yolu üzerinden bir buhar bariyeri oluşturmaktır.
 • 2. Bu alana istenen bir mikro bakımını yapmak için istendiği zaman. Ek koruma duvarları, güvenilir, etkili ve verimli nem bariyeri ve yeterli havalandırma oluşturmak için yardımcı olacaktır.
 • Özellikle havalandırmalı cephelerde güçlü ön camlarının sağlayan 3. Gerekirse,. aslında birincil izolasyon için yükü azaltmak ve bir "nefes etki" bir sonucu olarak. Bu aşırı nem görüntülenecektir geçtiği havalandırma boşluğu uygulanmasına ilişkin hatırlamakta yarar var.

Sonuç olarak, herhangi buhar kontrol aygıtı yalıtım malzemelerinin yerleştirme konumu arasında, güvenilir ve etkili bir sızdırmazlık sağlar gerektiği söylenebilir. Uygun bileşenlerin uygulanması amacı - neme karşı yalıtım korunması, doğal olarak, son derece uzun ve son derece etkili görünen. Bu sorunu göz ardı edilmesi evinizin tuğla duvarların birkaç yıl sonra içeride termal koruma olumlu niteliklerini kaybeder ve değersiz hale gelecektir gerçeği yol açacaktır.

İçte ve dışta ahşap evlerin duvarları için Buhar bariyeri

Evlerin yapımı için geleneksel malzeme - bir ağaç. Hatta uzak geçmişte kullanmaya başladı. çevre dostu konaklama almak için bir çaba, modern insanlar giderek bu malzemeye dikkat vardır. Ama yükleme işlemi hala değişti. Ve bu nedenle bugün ek inşaat malzemeleri kullanmak zorunda. Bunlar buhar içerir ve ahşap evin duvarına için. kız, ne bu makalede kullanılıyor olması, konuşalım.

Eskiden ağacın ev ek izolasyon veya dekorasyon gerek yoktu. Onun yalıtım özellikleri odası ve dış arasındaki hava sirkülasyonu sağlamak için yeterli idi. Ahşap basitçe "dyshala9raquo; ve bu yeterliydi.

Bugün, bütün eserleri belirli koşullarla ve hesaplamalar doğrultusunda yürütülmektedir. Bu nedenle, çevresel uyum ve ahşap evin çekicilik ek olarak yine enerji verimliliği standartlarına uygun olmalıdır. Ve bu kavramı bir değişikliğe yol açmıştır "ahşaptan yapılmış evi." Şu anda, onun altında sık sık "pirog9raquo anlama; Yapı malzemelerinin çeşitli katmanları.

Tabii ki, hava tüm bu katmanları geçmek zordur. Onun kırık serbest dolaşımı. Buhar bu "piroga9raquo içine gecikir;. içinde biriken yoğunlaşma neticesinde. Sonuç izolasyon katmanı ıslak olmasıdır.

nemin etkisi altında, ev ısı yalıtımı için kullanılan malzemeler özelliklerini kaybederler deformasyona. Buna ek olarak, yoğuşma ağaç kalıp ve küf neden olur. Sonuç olarak, malzemenin rahatsız yapısı. Ahşap vykruchivatsya9raquo" başlar;, eklemler ihlal günlükleri.

Yukarıdaki işlem anlama koruyucu tabakanın kullanımını gerektirmiştir. Bu uç, buhar için, ve ahşap bir evin duvarları için kullandı.

Bir duvarla "pirog9raquo benziyor; çerçeve tipi

buhar ahşap bir evin duvarları için kullanılan neden tam anlayabilmek için, piroga9raquo" tüm katmanları içine bakmak en iyisidir;. Evin çerçeve tipi inşa edilirse, "pirog9raquo benziyor; aşağıdaki gibi:

 • tesisleri bitirme;
 • buhar, ahşap evlerin iç duvarları;
 • çerçeve;
 • Isı yalıtımı;
 • bir yalıtım tabakası (rüzgardan, nem);
 • Evin dış trim.

Ahşap bir evin dış duvarları için Buhar bariyeri de rüzgar, neme karşı binaların korunması için yapılır.

Bütün günlüklerinin binanın inşaatı

dosyaları kullanarak çerçeve tipi binaların yapı malzemeleri özelliği sabitleme sırasını değiştirir. Bu durumlarda, oldukça içeride daha dışarıdan Ağaç ev duvarları için buhar bariyeri uyuyor.

kereste Üstü bir izolasyon tabakası ile kaplıdır. Sonraki kare yalıtımı için inşa edilir. En yaygın olarak kullanılan tahta Bunu yapmak için. Bundan başka yalıtım katmanı eklenmiş. Üstü bütün bu bitirme tabakası serilir. herhangi bir uygun inşaat malzemeleri olarak ikinci olarak da kullanılabilir. Onların seçim bugün çok büyük. Bu, tüm tercihleri ​​ve bina sahiplerinin mali yeteneklerine bağlıdır. Örneğin, bu şekilde buhar bariyeri kaplama altında tahta bir evin duvarlarının bağlanmış.

Yapı malzemelerinin bazı tiplerinde bir buhar bariyeri olarak kullanılabilir:

 • bir milimetrelik bir kalınlığa sahip olan polietilen film. Bu en kolay ve en ucuz seçenektir. Ama bir büyük dezavantajı var. Film tamamen normal hava dolaşımını kapsar gerçeği. Sonuç olarak, duvarlar "dyshat9raquo olamaz;. çok dikkatli olmalı malzemenin bu tür kullanın. O kolayca yırtılmış. Çok zor çekmek için gerekli değildir. Aksi takdirde malzemelerin kaçınılmaz mevsimsel genişleme filme zarar verebilir.

 • Buhar bariyeri mastik iyi nefes alabilen ve içine girmek için izin vermeyerek, nemi korur. bitirme odasına doğrudan uygulayın.
 • Membran filmi - en iyi seçenek. hava sirkülasyonu koymak ekranında gerçekleştirilir ise yalıtım güvenilir nemden korunmalıdır.

Üçüncü tip ahşap evlerin duvarları için en yaygın buhar bariyeri. Koruyucu zardır. Bu nedenle, onun özelliklerini daha yakından bir bakış.

Buhar bariyeri membran çok uzun zaman önce değil göründü yenilikçi bir malzemedir. Başlıca avantajları şunlardır:

 • nem sızmasına karşı mükemmel koruma sağlar.
 • Hava olarak adlandırılan bir sera etkisini önler membrandan geçer.
 • İnsanlar için Kesinlikle güvenli.
 • Tehlikeli maddeler yaymaz.

yapı malzemelerinin seçimi aşamasında membranın gücüne dikkat edilmelidir. maliyetleri azaltmak için, bazı üreticiler bu rakamı azalttık. uygulanması, bu tür bir zar, kolayca yırtılır. Ve kim Ağaç ev duvarları için hasarlı buhar bariyeri ihtiyacı var?

Hangi membran yığının yan - önemli bir sorun teşkil etmektedir. Kesinlikle üretici tarafından gerekli tam olarak bir buhar bariyeri bırakmaya takip etmelidir. Eğer başka bir tarafa genişletmek, bu istenen etkiyi getirmeyecek.

koruyucu tabaka bağlanması için yöntemler

çeşitli kirişler konutların inşası için kullanılabilir. Ağaç ev duvarları için bu buhar bariyeri bağlı iki yoldan dışına monte edilebilir.

İlk durumlara nerede yuvarlak günlükleri kullanılır. Koruyucu tabaka log doğrudan tutturulabilir.

Benzer bir dikdörtgen veya kare kesitli olan günlükleri için bir seçenek değildir. Bu gibi durumlarda, çok kereste yaklaşık iki raf ve genişliği yarım santimetre doldurulmuş. bir metrelik düzenin Gözlenen aralık aralarında. Buhar bariyeri setine bağlı raylar.

oda içinde bir buhar bariyeri kullanımı

nemden korunması sadece bina dışında değil sağlarlar. Bu içeriden ahşap ev duvarları için bir buhar bariyeri olarak uyuyor. Bu durumda, hem bakacağız Tüm süreç aşağıdaki gibidir:

 • duvarın iç tarafında ahşap sandık monte edilebilir. Bu amaçla, beş santimetre kurullarının genişliği.
 • Bundan başka su yalıtımı katmanı ile kaplı. Böylece duvar ve biçim verilmiş filmin boşluğu arasında. Odanın havalandırılması için gereklidir.
 • su yalıtımı sayesinde Anolamayı kurullarında metal profilleri sabitleyin.
 • hücre profilleri uygun izolasyon arasında oluşturulur.
 • hepsi kapalı buhar bariyeri membranın üzerine. O tur attı. eklemleri sızdırmaz hale getirilir.
 • pirog9raquo" tamamlar; finiş kaplama ile kaplıdır dış deri.

kapalı piroge9raquo" in yoğuşma görünümünü engeller Ağaç ev duvarları için böylece buhar bariyeri Laid;.

Yükleme sırasında hatırlamak Şeyler

Düzgün ahşap duvar hazırlamak için bir buhar bariyeri sabitleme başlamadan önce çok önemlidir. Bunu yapmak için, tüm eklemleri ve çatlaklar tamamen kapatılması gerekir.

buhar bariyerinin yapı malzemesinin dış tarafında bir ahşap duvarına sıkıca sabitlemek için gerekli değildir. Buhar bariyeri ve bitiş arasındaki boşlukları korumak için gereklidir. Bunlar hava dolaşımı için gereklidir. Onların sayesinde filmden kondens doğal olarak ortadan kalkar.

karkas ev durumunda durum tam tersidir. Isı yalıtımı için sert bir duvara gerekli değildir. Bu çerçeve monte edilmiş olan çubuklar arasında takılır. Bunun bir sonucu olarak, bir ısıtıcı tüm duvar üçte ikisi. Bu nedenle, dikkatli neme karşı korunmalıdır. Aksi takdirde, malzeme yalıtım özellikleri ve diğer tüm özellikleri kaybeder. yalıtım deformasyon boşluklar oluşmasına neden olur.

bir buhar bariyerinin montajı Kuralları

bazı basit kurallara uyulmasını yardımcı olmak için buhar bariyeri membranın kullanımından maksimum etkiyi elde etmek için:

 • zar üzerinde Çizim değil duvara, size çevrilmelidir.
 • yalıtım münferit parçaları tur eklenmiş. Onlar en az on santimetre birbirlerini bulmak zorundadır.
 • sadece yatay doğrultuda malzeme haddeleme.
 • Tüm dikişler mühürlendi. Bunu yapmak için, onlar bandı yapıştırılır, genişliği ondan fazla santimetre olmalıdır.
 • Tasarımında yapıştırılmış bant da karmaşık elementler: böylece köşeler, girintiler, çıkıntılar, pencere ve kapıların açıklıklar, vb. Bant tüm bitişik yüzeyleri yapıştırılmış. Bu gerginlik artıracaktır.
 • pencerelerin civarında izolasyon deformasyon sırasında bozuk olmadığından içinde membran marjını sağlamak için gereklidir. stok kırışıklıkların biçimindedir.
 • materyal tamamen ona güneşin ışınlarına karşı korunmalıdır. Bu pencerelerin yakınında özellikle doğrudur.
 • eklenme yöntemi buhar bariyeri malzemeye bağlıdır. polietilen ve polipropilen filmleri, geleneksel elyaf silah ya da çivi sabitlenir. malzemesinin hasar görmemesi Yani, ahşap kalaslarla tuzağa düşürecek önerilir. Onların yardımı ile buhar sandık bastırılır. Tüm bunların üzerine sabitlenir. Membran daha istikrarlı ve kolayca yırtılmış. Ama benzer bir şekilde düzeltilebilir.

Yükleme işlemi ihlalleri ile yürütülen sürece Buhar bariyeri amaçlanan işlevini gerçekleştirmez. En yaygın hatalar şunlardır:

 • Kurulum düzensiz yapılır. Bu yapılan kötü sızdırmazlık contaları, kıvrımların çok sayıda mekanik olarak materyal hasarı ifade eder.

 • Malzeme seçimi doğru. yalıtımı seçimi, bunun içinde veya dışında monte edilecektir tam olarak dikkate almak gerekmektedir. Örneğin, yaygın membran iç mekan kullanımı için uygundur.
 • Çift buhar bariyeri etkisi. Non-bağlama teknolojisi doğar. Malzemelerin Bazı türleri duvarına sıkıca sabitlenir. Diğerleri için sen sandık toplamak gerekir.

Üreticiler buhar bariyeri malzemeleri

Çok sayıda modern şirket bir buhar bariyeri olarak film üretiyoruz. Bunlardan en popüler şunlardır:

ahşap evde Izospan9raquo duvarları" için Buhar bariyeri; şirketten Gexa ayrı olarak belirtmek gerekir. Bu şirket, buhar bariyeri malzemeleri çeşitli üretir. Bunlar içinde veya "piroga9raquo için tesisler, duvara ya da tavana dışında kullanılabilir; ya da izolasyon olmadan.

Buhar bariyeri ahşap ev binanın ömrünü uzatmak iç ve anlamlı rahat bir ortam tutmaya yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 39 = 41