Buhar bariyeri tavan

Tavan ahşap tavanlar için Buhar bariyeri: malzemeler, montaj, yorumlar

dikme zaman evin ilk soru buharı bariyeri örtüşme ortaya çıkmaz. Bu konuda ev sahibi odanın ısı yalıtımı gelince düşünmeye başlar. Her şey yerli ustalar bir buhar bariyeri donatmak için nasıl bilmiyorum çıkıyor. Amaçla kullanmak ne malzeme karar vermek de önemlidir. Sonuçta, basit bir film, örneğin, bugün daha az sıklıkla kullanılmaktadır.

Tavan üst üste binecek şekilde, bir buhar engelleyiciye yönelik olan ihtiyacı

Tavan ahşap tavanlar için Buhar bariyeri gereklidir. Bu yalıtım tabakası içine buharının nüfuz etmesini önler. Malzeme nem zarar verici etkilerine karşı korunmuş olacaktır. Bu nemli hava ısıtıcı ile temasını engellemek olacaktır. Biz bu kuralları göz ardı ederse, bu küf ve mantara ile kaplanacaktır. Tüm bina çok daha az sürecek. Sonuçta, tasarım olumsuz etkisine karşı korumak gerekir.

bir buhar engelleyici tabakanın bulunmasının, sadece su malzemeleri korumak değil, aynı zamanda ısı kaybı azaltamaz. uygulanan kaplama tabakası folyolu, bunlar odasına geri gönderme, ısının çoğunu yansıtırlar. Ama nemli hava serbestçe dışarıya kaçabilir. kapağın ana görevi, içinde nem yalıtım koruma birikimi çıkıntı yapar.

Eğer tavan parke zemin için buhar bariyeri içinde yapılacaktır önce, hedefleri yanı sıra, hesaba işin bütçesini alarak malzemeyi satın almalısınız. Buna dayanarak, malzemeler aşağıdadır:

 • polietilen;
 • Membran etkisi film;
 • asfalt;
 • cilalar;
 • macunlar;
 • Folyo malzemeleri.

Bir zar etkisi ile filmler söz konusu olduğunda, bunlar kurum içinde nem izin vermeyecektir. Diğer şeylerin yanı sıra, onlar onu dışarı çıkan engeller. Cila ve Macun aynı etkiye sahiptir. Ve burada en ucuz malzemeden bir asfalt olmasıdır. Çoğu zaman, uzmanlar montajı için konvansiyonel bir polietilen film buhar bariyeri kullanmak için tavsiye. Sadece en aşırı durumlarda kullanılır. Bu gibi bir kaplama, bir kapalı kutu inşaatı yapmak, hava geçmez. Bu durumda, havalandırılmış değil odası, yoğuşma filmin yüzeyinde toplar. Sonuç olarak - nem küf ve mantarların çıkmasına katkıda binanın içinde birikir.

Diyelim ki sen parke zemin tavan için bir buhar bariyeri ihtiyacım karar diyelim. Bu durumda, asfalt para yüksek kaliteli malzeme için yeterli değildir yalnızca kullanılabilir. O dayanıklı değildir. o da az masraflı bir nedenle çoğunlukla bunu seçin. Uzmanlara göre, en iyi çözüm sıvı macun veya membran film bazında bir buhar engeldir. Bunlar güvenilir dışarıya çıkış rutubet buharı sağlayan üst üste korumak için de kullanılabilir.

Montaj buhar bariyeri için öneriler

Tavan parke zemin için Buhar bariyeri sadece uygun seçilmiş ve monte ve teknoloji değildir edilmelidir. Kural olarak, malzeme tesislerinde içine yerleştirilir. Sıcaklık yeterince soğuk büyük damlaları ve sıcaklıklar 30 ° C altında bir noktaya ise, buhar bariyeri her iki tarafta da yüklenir. Bu yalıtım yoğunlaşma oluşumunu önlemek ve daha fazla ısı içeride muhafaza edecektir. Ancak hepsi bu değil. Size bir yalıtım katmanı donatmak kadar buhar bariyeri tavana koydu gerektiği unutulmamalıdır. Tuval sarkma ve kırışıklıklar gerilmesini. Yakın adet üst üste çakışmaktadır. Tüm eklemler havanın geçişine izin veren bant yapımı ile yapıştırılır.

1

Buhar bariyeri - folyo, geniş şapka ile özel çivilerle sabittir. Değiştir böyle donanım zımba tabancası zımbalanabilir. Bu altında, film bozulmasını önlemek için, karton veya başka herhangi bir benzer malzemeden mamul conta içine gerekir. Taslak film planı hem üst üste binme, metal profiller veya çıta elemanları vasıtasıyla sabitlerken, bağlantı noktaları arasındaki bir adım. 30 cm olmalıdır.

Oldukça sık Tamirci düzgün bir buhar bariyeri yükleme hakkında düşünme. malzemeyi bırakmaya hangi tarafı, işin başlamasından önce karar vermek önemlidir. Bu durumda, filmin düzgün yanı sert levha doğru dışa doğru bakması amaçlanan. karıştı, o zaman ters etki alabilirsiniz. Bu su buharı izolasyon içerisinde çökecektir gerçeğinde yatar. Bu kaçınılmaz olarak malzemenin tahrip olmasına neden olur. Buhar bariyeri ve çatı malzemeleri arasında küçük bir boşluk bırakmak gerekir. her iki tarafta da bir buhar bariyeri bırakmaya planlandığı zaman bu geçerlidir. Bu yaklaşım nemli hava serbestçe dolaşmasına ve dışarıya çıkmak için izin verecektir.

Kurulum için uzman tavsiyeleri

bir buhar bariyeri döşerken ağ arasındaki delikler ve boşluklar mevcudiyetini hariç tutmak için gereklidir. Bu, termal yalıtım ve bina yapı elemanlarının koruma sağlayacaktır. Eğer bir buhar bariyeri sayfası uygulamak, yükleme çatıdan gerçekleştirilir. Bu da tam yükleme sonra, yalıtım malzeme tabakası altında bulunur. Dış bir buhar bariyerinin bir katman daha olmalıdır. Bu yalıtımı için daha iyi korunmasını sağlayacaktır. Sıvı tavan buhar daha önce hazırlanmış bir tasarım dışarıdan tatbik edilir. birinci katman kurutulduktan sonra tam kuruma için aralıklı iki koymak gerekmektedir. Sıcak havalarda bu işler daha iyidir. Yağmur kadar beklemek önemlidir.

Herhangi bir evin yapımı sırasında bir buhar bariyeri gerektirir. malzemeyi bırakmaya Hangi tarafa, sen işin başında sormak gerekir. Örneğin, folyo ağ-yapılar çok aktif su buharı geciktirici tabaka için günümüzde kullanılan. Bunlar ısı kaybını azaltmak için yeteneği bir avantaj var. Bunu yapmak için, ısıya odasına bakan folyo tarafı eve geri kaçar.

tavan için standart buhar bariyerinin Yorumlar

Hala düşünüyorsanız, tavan ev için bir buhar bariyeri seçmek ne, mülk sahiplerinin görüşüne dinlemeliyiz. Onlar kapsayan yapının iç tarafına yerleştirin eğer standart düzgün çalışmayacaktır savunuyorlar. Su buharı tavan ve yalıtım içine akmaz. Bu tip en yaygın malzemelerdir: "Tehnonikol9raquo;" Izospan9raquo; ve "Ekolayf9raquo;.

refleks buhar bariyeri yorum

Buhar bariyeri - bir grup birleştirilebilir malzemeler. bir alttür refleks katmanla varyantları seçtikçe. kullanıcılarına göre, bir yansıtıcı etkisi vardır. radyant ısı odasına gider buhar kaçırmayın. Bunlar ek izolasyon hareket ederler. Bunların kullanımı, Ev ustalar tarafından talep edilen, yüksek bir buhar belirtilen en etkili olduğunda. En yaygın olarak kullanılan "Penofol9raquo; ve "Alukraft9raquo;.

Kontrollü geçirgenliği ile buhar bariyerinin Yorumlar

Eğer tavan buhar bariyeri olarak kullanmak merak ediyorsanız, sınırlı geçirgenliği ile malzemeleri görebilirsiniz. müşteriler tarafından belirttiği gibi, bu yaklaşım konut sürekli işletilmeyen durumunda rasyoneldir. Bu ülke evler içerebilir. burada buharlaştırma döngüsü stabil değildir. Ve sınırlı geçirgenlik buharı ile buhar bariyeri yenilenmesine ana ayrılmasından sonra dışarıya kaçacaktır. alıcı göre, bu tür membranlar nem bariyeri istenen düzeyde tutmak için mümkün bulunmaktadır. Bunların geçirgenlik Sd = 2-4 m kadardır.

Değişken geçirgenliği ile buhar bariyerinin Yorumlar

tadilat Garret katında yer alıyor, bu tip kullanılabilir. Bu yaklaşımda, sadece buhar çökeltme olmadan üst havalandırma boşluğu üzerinde koyabilir. Bu durumda geçirgenlik katsayısı kuru zar için de geçerlidir 5 m'lik bir aralık içinde değişir; nemli bir malzeme ise, bahsedilen parametre, 0.2 m'dir. Çoğu zaman tüketici ortalama buhar bariyeri ile ilgilidir Delta-Sd Flexx seçin.

Zarlar buhar bariyeri malzemeleri yeni bir tür olarak kabul edilir. alıcılara göre, buhar ve Gidrobarer sağlarlar. filmlerle karşılaştırıldığında, ikinci yönüne bağlı değildir su ve buhar, geçmez. Biz membranlar bahsediyoruz, bunlar tek yönlü geçirgenliği ile karakterizedir. Bu yerleştirildikleri yan umurunuzda olmadığını gösterir. Mülkiyet sahipleri su sızıntısı karşılamak mümkün olmayacaktır ederken buhar, malzemenin geçecek vurgulamak. Membranlar, tek, çift ya da çok tabakalı olabilir, dikkat çekicidir. en ekonomik ikinci seçenektir. kilometre taşları durumlarda etkinliği aynı seviyede kalır.

Buhar bariyeri malzeme maliyeti

Buhar bariyeri - farklı şirketler tarafından imal edilebilen bir filmi. o maddi gidroparoizolyatsionnom şirketi "Izospan9raquo gelince; tür mektup B 1000 ruble tüketici maliyeti ile temsil etti. Eğer vetrovlagozaschitnuyu zarı "Izospan Bir" seçmek istiyorsanız, o zaman 1500 ruble ödemek zorunda kalacak. Satışta daha ürünü bulabilir ve buhar ve sudan malzemeyi korumak için. o adı "Izospan D» varsa, 1400 ruble ödemek zorunda kalacak. ahşap tavan tavan için Buhar bariyeri, fiyatı 1300 ruble olduğunu., Ayrıca takviye filmi temsil edilebilir. 2x25 metre: Bu tür tercih ederseniz, o zaman aşağıdaki boyutlara sahiptir Polinet Lux, düşünebilirsiniz.

Biz tavan için buhar bariyeri türlerini inceledik. Bütçenize ve hedeflerinize bağlı olarak, bunlardan birini seçebilir. örneğin, sıradan bir film görevlerini yerine getiremeyen, çünkü her zaman kazanmak için tavsiye edilmez.

Tavan buhar bariyeri

Modern evlerin tavanı oldukça karmaşık bir çok tabakalı yapıdadır. Odanın her zaman en iyi nemi muhafaza etmek ve izolasyon üzerinde patojen bakteri, mantar ve küf oluşumunu ortadan kaldırmak amacı ile işlemeye yönelik tüm tedbirleri sağlamak ve yerine getirmek çok önemlidir. Bu amaçla tavanın buhar bariyeri gereklidir. İstiflenen materyallerin bazı kuralları ve teknolojileri izlediğine dikkat edin, aksi halde herhangi bir hata ek korumayı faydasız kılacaktır.

Tavanın buhar bariyerinin amacı nedir?

Herhangi bir ılık kapalı alana buhar oluşur, bu da odada yüksek bir nemle sonuçlanır. Hava koşullarındaki ve sıcaklık koşullarındaki değişiklikler odadaki nem miktarını önemli derecede etkiler. Ek olarak, ısıtma mevsiminin başlangıcından sonra, sıcak buharın oluşumuyla sonuçlanan soğuk hava ile bir sıcak hava karışımı vardır.

Basıncı atmosferik seviyenin üstünde olan buhar çıkmaya çalışıyor. Böylece tavan düzenli olarak neme maruz kalır.

Bir taraftaki yüzey sıcak havayla, diğer taraftan da soğuk hava ile buhar bariyerinin döşenmesi gerekir. Buharlı yalıtım her zaman çatının yanı sıra bodrum izole edildiğinde yapılır. Isıtılmamış bir çatı katı (soğuk çatı) ile özel evler inşa ederken, tavanın buhar bariyeri basitçe gereklidir.

Tavana buhar bariyerini yerleştirmek pek çok sorundan kaçınacaktır. Buharın, yapıların yapılarına erişmesini imkansız hale getirecek ve aynı zamanda uzayda mikro klimayı doğru biçimde oluşturacaktır.

Tavanın buhar bariyerinin evinizin gereksiz ve görünmez seçeneği gibi görünmesine rağmen, evin en uygun iç mekan atmosferini sağlar, bütünlüğünü ve dayanıklılığını korur.

Özel evin tavanı, çatısı gibi çok katmanlı bir yapıya sahiptir. Her spesifik katmanın kendi amacı vardır:

 • 1. İlk üst kat, alt odalara toz ve kirin nüfuz etmesine karşı koruyucu bir işlev gören çatı katıdır.
 • 2. Zemin montajı, enine kirişler ve çubuklar - çapraz çubuklar üzerinde gerçekleştirilir. Gelecekteki buhar bariyeri zarının temelini oluştururlar ve gerekli boşlukları sağlarlar.
 • 3. Ayrıca izolasyon yapılır ve köpük izolasyonu veya mineral yün ısı yalıtım bileşenleri olarak kullanılır. Mineral yününün higroskopik olmasına rağmen, yangın güvenliğinin artan gereksinimlerini karşılar. Polyfoam pratik olarak nemi emmez, ancak bazı tür yanmayı destekleyebilir.
 • 4. Kiriş üzerindeki boşluğun içinden, aşağıda, buhar bariyeri membranının döşenmesine yardımcı olacak kaba bir tavan sabitlenir.
 • 5. Son işlemin alçı levha kullanılarak yapılması durumunda, buhar bariyerinin montajı, raylar ve çubuklar vasıtasıyla taslak tavanına sağlanır.
 • 6. Son işlem, astar, raylar, tahta plakalar vb. Kullanılarak yapılır.

Buhar bariyer malzemelerine genel bakış

Şu anda tavan buhar bariyeri için malzeme seçin oldukça basittir. Yerli ve yabancı üreticilerin ürün yelpazesinde her biri özel dikkat ve ayrı bir yazı hak eden birkaç düzine teklif var. Bununla birlikte, fonksiyonel bileşenlerindeki her bileşenin diğerlerinden önemli ölçüde farklı olabileceğini bilmelidir. Bu nedenle, buharlı yalıtım bileşenlerinin seçimini sorumluluk sahibi ve doğru bir şekilde, çatı tipine ve yapıların özgüllüğüne atıfta bulunarak yaklaşması önerilir.

Bir buhar bariyeri seçerken, inşaat işleminin tüm nüanslarını hesaba katmak gerekir. Geleneksel filmin yapısından dolayı kullanılması, çatı katındaki kondensatın yok edilmesine izin vermeyeceğini unutmayın. Bu nedenle, gözenekli bir yapıya sahip bileşenlerin kullanılması uygundur.

Dokumasız Çatı Malzemeleri

Buhar bariyerini tavan üzerine yerleştirmek, takviye edici ağla takviye veya yapının mükemmel bir mukavemetini sağlayan yoğun bir kumaş eşlik eder. Çeşitli çatı altı parabarrier bileşenlerin kullanılması yasaktır.

İzolasyon işleri durumunda perforasyonsuz filmin mükemmel bir şekilde davrandığını da ekliyoruz. Ancak, dezavantajı, polipropilen tekliflerine kıyasla düşük üretim olarak kabul edilebilir.

Yansıtıcı bir yüzeyin varlığı buhar bariyeri izolasyonu için en uygun şekilde uygundur:

Malzeme, güvenilirlik, sıcaklık değişimlerine direnç, ışığa karşı direnç ve ışığa duyarsızlık açısından iyi çalışmaktadır. İnşaat aşaması sırasında dahi, buhar bariyeri filmi, evin ve ahşap yapıların atmosferik yağışın etkilerinden etkili bir şekilde korunacağını ispat edecektir.

Başlangıçta olmayan bir kimsenin, ne zaman izolasyon ve hangi tarafı göndereceği açık değildir. Bu soruların cevabı basittir.

Polipropilen bileşenleri, tek taraflı performansı göz önüne alındığında, alanın içinde kaba bir yüzey ve dışa parlak bir yüzeyle doğru yerleştirilir.

Tavanlarda buhar bariyeri oluştururken bir havalandırma deliği bırakmak zorunludur, böylece aşırı nem etkili bir şekilde çevreye boşalır.

Bu tip zarlar iyi buhar geçirgenliği gösterirler. Genellikle özel yapılı sentetikler üzerine kuruludurlar. Materyal, kondensin odadan mükemmel bir şekilde geri çekilmesini sağlar. Her biri kendi bant genişliği olan birkaç seçenek vardır. Bu, iç sıcaklık ve nem oranlarının farklı olduğu alanlar için avantajlıdır.

Banyoda tavan üzerine buhar bariyeri yerleştirmek

Eğer bir konut evinde bazı durumlarda buhar yalıtımı tedavisi gerekli olmayabilirse, o zaman banyo için son derece gerekli bir inşaat aşamasıdır. Sıcak nemli havanın her zaman yükseldiği, bu nedenle zeminler üzerinde istenmeyen bir etki yarattığı bilinmektedir ve bu kabul edilemez.

Tavan yalıtımının banyoda kurulumu geleneksel ve yenilikçi olmak üzere çeşitli şekillerde yapılabilir:

 • 1. Kütüklerin tavanı, en az 60 mm kalınlıktaki raflar veya levhalar ile birlikte hazırlanacaktır. Buhar izolasyon malzemesi mumlu veya alüminyum folyodur. Tüm tavan düzlemine uygulandıktan sonra ince bir tabaka kilden döşenmelidir. Son aşamada ısı yalıtımı uygulanacaktır.
 • 2. Tavan kirişleri kesilmemiş tahtalarla kesildikten sonra buhar bariyerinin takılması. Önceki versiyondaki gibi tavan kil ile kaplıdır ve ek yalıtım yapılır. Daha sonra çerçeve yapısı astarın altına yerleştirilir. Banyo olması durumunda, tahta veya ıhlamurdan yapılmış ahşap panellere odaklanmak doğru.
 • 3. Modern inşaat, daha ileri teknolojilerin ve bileşenlerin kullanımını içerir. Bu durumda, polietilen film, bitümlü bileşimler, folyo ve zarlardan söz ediyoruz. Diğer binalarda olduğu gibi istiflenmeleri gerekiyor. Aradaki fark sadece izolasyon için ek döşeme materyali ve daha sonra ahşap ile bitirme işleminde geçerlidir.

Tavan üzerindeki buhar bariyeri döşenmesi için yararlı ipuçları

Her şeyden önce, yalıtımın yapıldığı ve nasıl yapıldığı kontrol edilmelidir. Bazı durumlarda, ısıdan korunma elemanları monte etmek için bir temel oluşturacak kaba bir yapı oluşturmak gerekecektir. Bu, tamamlanmış tavan sisteminin gerekli işleyişini sağlayacaktır.

Isı yalıtım bileşenlerini korumak için buhar bariyeri için temel gereklilikleri sıralayalım:

 • - Buhar bariyeri iç kısım ile izolasyon arasına yerleştirilmelidir;
 • - Tüm alanın üstündeki çatının tamamen sızdırmaz hale getirilmesi, nemin dışarıya çıkmasını önleyecektir;
 • - film, oda içindeki yansıtıcı kısım tarafından monte edilir ve ısıtıcı ile ısıtıcı arasında bir havalandırma aralığı bırakılır;
 • - Membranın sarkması kabul edilemez, bu nedenle gerekli gerginlikle uygulanması önerilir;
 • - Malzemelerin ahşap bileşenlere tutturulması, geniş bir kaputlu zımba veya çivilerle sağlanır; yapılar beton veya metalden yapılmışsa, özel yapışkan bileşikler ve bantlar seçilmelidir;
 • - film tavanın tüm yüzeyine sürekli bir tabaka ile uygulanır ve yırtılma noktalarında malzeme en az 100 mm taşması gerekir.

Buhar bariyeri için bant Delta-Duo Bant

Tavan üzerine buhar bariyeri filmleri takarken tüm bağlantılar ve boşluklar yapıştırılmalıdır. Poliakrilattan güçlendirilmiş bant Delta-Duo Bant, buhar izolasyonlu film tabakalarının üst üste binen contalarını sağlar. Ayrıca, Delta-Duo Tape, su geçirmez filmlerin ve zarların güvenilir bağlantısı için hizmet eder. Kaset, yüksek bir çekiş gücüne, uzunlamasına yanal takviye ve 38 mm genişliğe sahiptir.

Bu bandın kapsamı, çeşitli çatı membranları bağlantısıdır: buhar bariyeri, su yalıtımı ve rüzgar koruması. Düz ahşap, OSB veya metal yüzeylerde + 5 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda yapıştırabilirsiniz.

Açıklanan işin tüm aşamalarının incelenmesinin, herkesin kendi evinde bir buhar bariyeri üretme imkânı sağladığı söylenebilir. Muameleye tabi tutulacak yüzeyin alanını hesaplamak, tesislerin özelliklerini ve özelliklerini değerlendirmek önemlidir vurguluyoruz. Evde düzgün bir şekilde korunan korumanın sağlıklı ve rahat bir atmosfer yaratacağını unutmayın.

Makaleyi beğendiğinizi, makalenin başında oy kullanacağınızı ve önerilerinize önerilerinizi ve isteklerinizi bıraktığını umuyoruz!

Tavanın doğru buhar bariyeri. Ahşap tavanın buhar izolasyonu

Tavan, çok katmanlı karmaşık bir yapıdadır. Güzel kaplama - kalite ve işlevselliğin bir göstergesi değil. Odadaki optimum nem oranını korumak için, mantar ve küf oluşumunu önlemek için buhar yalıtımlı tavan olmalıdır. İşteki hataları önlemek, malzemenin döşenmesi ile ilgili her yönü ve uygunluğun incelenmesine yardımcı olacaktır.

Neden tavan buhar bariyerine ihtiyacım var?

Her odada bir mikro iklim vardır. Mevsime ve havaya bağlı olarak sıcaklık ve nem periyodik olarak değişir. Isıtma mevsimi boyunca, sıcak hava soğuk ile karışır ve buhar haline dönüşür, yükselir. Neme sürekli maruz kalma tavanı yok eder, nihayetinde yapı çürür ve çürür, kalıp ortaya çıkmaya başlar, bu da insan sağlığına çok zararlıdır. Tavanın buhar izolasyonu zemine buhar girmesine karşı bir bariyer görevi görür. Odanın doğru mikro iklimini oluşturmakta yardımcı olur.

ev boyunca ilk bakışta göze çarpmayan prosedür de, ama doğru atmosfer ve uzun yıllar binanın bütünlüğünü muhafaza edeceğini - izolasyon tavan Buhar.

 • Çatı sistemleri ve zemin çok daha ömrü.
 • küf görünümünü alınmadı.
 • Isı kayıpları asgari tesislerdir.
 • Artan yangın güvenliği.
 • Buhar sızdırmazlık malzemeleri yaşam döngüsü boyunca bakım gerektirmez.

Modern yapıda, buhar-tavan ev malzemelerinin yeterince geniş kullanımına izin verir, ama hepsi değil aynı derecede iyi onların işlevleri yerine getirir. Yani dikkatli seçim düşünmelisiniz. dikkate değil gereğini sadece malzeme almak değil, aynı zamanda bir çatı yapısı vardır.

Ahşap bir evde Buhar bariyeri tavan sadece özel malzemeler verir. Yüzey filmi basit bir kondensat birikir olarak, yapı, bir nem çıkışı sağlamaz. İşlenmiş malzeme uygun nem sağlayan gözenekli bir yapıya sahiptir.

Uzman buhar bariyeri polipropilen film

Bu malzemenin büyük avantajı - yüksek mukavemet, yüksek sıcaklık ve ışık direnci. çatı yapımı sırasında, böyle bir filmin kar, yağmur ve diğer doğal etkilerden evi koruyabilir. Bu malzemelerin çalışırken buhar doğrudan tavan üretildiği zaman, çok zorluklar ortaya çıkmaktadır. Hangi yığılmış filmin yan? Bu yeni başlayanlar için ana sorudur. Polipropilen filmin taraflı ve aşağı ve yukarı parlak kaba tarafını tahta. bir buhar bariyeri havalandırma tavan boşluğu tasarımında bırakılmalıdır. Şu anda, malzeme oldukça sık kullanılır. Yüksek buhar geçirgenliği ve uygun fiyat çok popüler olun.

Çatı dokunmamışlar

Buhar bariyeri Bu tür ekstra kuvvet sağlar kumaş veya örgü, takviyeli. Çatı nem buharı bariyeri malzemeleri farklı tipte olabilir.

Sigara delikli film yalıtımı iş için uygundur. Bununla birlikte, bunların özelliği, buhar geçirgenliği, polipropilen dokuma muadillerinin çok daha düşüktür. bir yansıtıcı tabaka ile düzenlemeler de mevcuttur. Artık yaşayan çeyrek için uygundur ve banyoları, yüzme havuzları veya banyolarda kullanılmak üzere.

Mükemmel buhar geçirgenlik özelliklerine sahip. Belirli bir yapı ile sentetik malzemeden imal edilmiştir. Nefes alabilen membran ile Buhar bariyeri ahşap tavan yüksek yoğunlaşma alanı sağlar. Daha yakın zamanlarda, bu tür malzemenin yeni bir tür. kapasite odasında sıcaklık ve neme bağlıdır.

Bir binada tavan bir buhar bariyeri olmadan yapabiliyorsa, banyoda, bu adım gereklidir. Sıcak buhar odasının üstünde esas olarak konsantre edilir, üst üste içine nüfuz izin verilmez.

modern malzemeler kullanılarak, eski, yenilikçi kanıtlanmıştır: banyosunda Buhar bariyeri tavan oldukça farklı yöntemler yapılır:

 1. Tavan panosu veya en az 6 cm dilim kalınlığında kaplamak açın. buhar bariyeri için bir malzeme (mumlu) kağıt ya da alüminyum folyo emprenye uygulanmasıyla karakterize edilmektedir. Seçilen malzemenin monte ettikten sonra tavan tüm çevre kil bir tabaka ile kaplanır, ve yalıtım üzerine serilir.
 2. Diğer bir yöntem sünnetsiz kurullarının kullanımını içerir. Kirişler sonra kil ve yalıtım malzemesi ile kaplı nem buharı bariyeri malzemesini uygun, tavan kurulu kılıflı. Bundan sonra cilt astarı tasarımını monte edilir. bitirmek için saunalar çoğunlukla ahşap çıtalar basswood veya titrek kavak kullanılır.
 3. Modern yapı genellikle eski malzemeler ve kil kullanımı olarak, yeni bir buhar bariyeri malzemeleri ile değiştirilir. Banyo buharı bariyer membranı göre folyo, polietilen ya da zift kullanılır. Montaj işlemi, diğer bitkilerde aynıdır, tek özelliği izolasyon ve daha sonra ahşap kaplama öğütülmesi kalın katmanıdır.

tavanda bir buhar bariyeri koydu önce, bir ısıtıcı veya ısı kalkanı malzemesi içine yerleştirilen bir kaba yapı oluşturmak emin olmak istiyorum. Bu tavan sisteminin düzgün çalışması için gereklidir.

termal yalıtım malzemeleri, uygun koruma için tavan buhar aşağıdaki kurallara uygun olarak gerçekleştirilmelidir:

 • Çatı (baca, havalandırma kanalları) bütün parçalarının sızdırmazlığı üretmelidir yükleme başlamadan önce. Bu dışarıdan nem girmesini önlemektir.
 • Buhar kontrol tabakası izolasyon ve yer arasında yatırılır.
 • Malzemelerin çoğu aynı şekilde bağlıdırlar. Büyük bir şapka ya da zımba ile çivi kullanılan ahşap yapılara monte edilebilmesi için, zımba çakmak için. Betona sabitleme veya metal özel bantlar kullanıldığında.
 • Buhar bariyeri film bir reflektif folyo tabaka varsa, bu tabaka bu oda içinde yer almalıdır. izolasyon ve film Arasında havalandırma için uzağa bırakılmalıdır.
 • Film boşluklar ve ara vermeden tavan bütün çevreyi kapsamalıdır. Döşeme kavşakta (en az 10 cm) bırakılmalıdır. buhar bariyeri malzemesi bağlanmış yapısal yapışkan bant ya da takviye edici şeritlerinin satırlar.
 • Sabit membran boşluk olmadan orta sıkı olması gerekmektedir.

Tavan buhar bariyeri karmaşık bir süreçtir. Çalışmaya başladığınızda size teknolojinin girdisi çıktısı ve yüklemeyi öğrenmek veya nitelikli profesyonellerin hizmetlerini kullanmak gerekir.

Gözden Geçirme, buhar bariyeri

çatı gibi, ahşap ev tavan çok tabakalı bir yapıya sahiptir. Her bir tabaka işlevini yerine getirir:

 • Üst tabaka tavan döşeme vermektedir. Bu kir ve tozun girmesine karşı tüm tavan yapısını korur. Ayrıca kat tavan ısı yalıtım malzemeleri tavan zarar vermeden seyahat mümkün kılar.
 • çubuklarında kirişler arasında tavan tabanlar. Bu çubuklar birinci tabaka paroizoliruyuschey membran bastırılır. Sonuç o ve zemin arasında bir boşluk olduğunu.
 • Mezhuyev kirişleri yalıtım malzemesi yatırılır. rolünde bir mineral yün veya köpük olabilir. Mineral yün nemi emer, ancak avantaj yangın güvenliğidir. Köpük özellikleri tam tersi: o nemi emer, ama iyi yanıcı değildir.
 • kirişin oda tarafında kaba tavan takılır. Bu, buna bağlı, buhar bariyeri membran bitirmek için bir iskele olduğu.
 • nihai kaplama alçı gerçekleştirilirse, buhar bariyeri tamamlanmamış tavan bar ya da raylar takılır.
 • Nihai kaplama her malzeme astarları, çubuklar, alçı ya da ahşap plakalar kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Nihai bitirme paroizolirovannogo tavan ahşap evde yöntemleri

tavan bitirme birkaç yolu vardır:

 • ahşap lambri veya dış cephe kaplaması ile.
 • Asma alçı sistemi.
 • cilalı bar bitirin.
 • Podshivnoy tavan.

Tam olarak düz asma tavan, yaprak OSB, kontrplak ve benzeri tabaka malzemesinin montajı için. Onlar sıkıca hemen yanındaki birbirlerine yapıya sabitlenir. Bağlayıcılar malzeme, esas olarak vida ağırlığına bağlı olarak seçilir. Tüm iletişim nihai bitirmek önce gerçekleştirilir. süspansiyon sistemi monte edilirken, ek bağlantı elemanları donatmak.

tüm hatlarıyla özellikleri ve kilometre taşlarını inceledikten sonra, el ahşap bir evde tavanın bir buhar bariyeri oluşturabilir. Eğer gereksiz harcamaları önlemek için, malzemeyi satın aldığınızda, dördün ölçmek ve bu temelde, doğru miktarda satın almanız gerekir. Uygun buhar evde sağlıklı bir atmosfere anahtarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 85 = 91