buhar-geçiren zarı

Buhar geçirgen su yalıtım membranı: tipleri, uygulamalar ve yorumlar

Eğer ucuz amyant, seçildi oluşabilir bir sorun duvarların bazı alanlarda kırmak gerçeği olduğu evin duvarlarını, ısındı sonra. Bu olumsuz sonuçlarını önlemek için, bir hava-geçirgen bir zar kullanılması gereklidir.

Proses duvarların izolasyonu ve çatı düzeneği gibi filmlerin kullanılması mineral yün tabakası altında dizilir içerir. Görevi ısınma önce içeride ise, su buharına karşı bir bariyer sağlamak için gereklidir. Perforasyon veya gözeneklere sahip bir malzemenin kullanılması tavsiye edilmez. Bu tabakanın su buharı geçirgenlik katsayısı en az düzeyde olmalıdır. Takviye edilebilir polietilen bir film, kullanılması tercih edilir.

Ve alüminyum bazlı gereksiz folyo kaplama olmayacaktır. Biz bir buhar bariyeri kullanırken havalandırma sisteminin varlığı düşünmek gerekli olduğunu unutmamak gerekir. yoğunlaşma önleyici kaplama tatbik edilir ticari olarak temin edilebilir ve özel film bulunmaktadır. Bu tür bir buhar geçirgen zar yüzeyi üzerinde yoğunlaşma meydana gelebilir. Malzeme, genellikle aşınmaya karşı hassas tabakaların altına yerleştirilmiştir. Bu galvanizli sac karo ve zemin kaplaması (ikinci koruyucu iç kaplamaya sahiptir) yer alır.

Film nemli buhar metale erişmesine izin vermez. Bu amaçla, arka tarafında nem toplamak için gerekli olan bir kaba kumaş tabakası vardır. mineral yün tabakasından, yaklaşık 2-6 cm adım, aşağı buğu önleyici bir kaplama gerekir doku tarafı ile bir film yığını. buharlaşma geçebilir bir zar oluşturmak olanlar, dış duvarların izolasyonu için kullanılır, bunlar, rüzgar malzemelerin korunması ve eğimli çatıların yapımında döşenebilir. Bunların kullanımı uygun olan ve sızan cephelerinde neme karşı koruyucu bir tabaka bırakmak için gerekli. Filmin su buharı geçirgenliği için deliklere ve mikroskopik gözeneklerin sahiptir. izolasyon biriken nem, havalandırma sistemi üzerinden geçmesi gerekir.

buhar geçirgen su geçirmez zarlar ana tip

Buhar geçirgen zar birkaç türde olduğunu. Bunlar:

 • presvdodiffuzionnogo tipi malzeme;
 • Difüzyon membranı;
 • superdiffuzionnaya zar.

Birinci tip, günde buhar 300 g geçme yeteneğine sahiptir. Bu gösterge, her metrekaresi için geçerlidir. Bir difüzyon membranıdır ise, su buharı geçirgenlik katsayısı 300 ile 1000 g / m2 arasında değişebilir. Bu şekilde, Superdiffuzionnaya daha büyük 1000 g / m2 membranlar. Membran prevdodiffuzionnye nemden korunan nedenle, dış tabaka biçiminde bir çatı altında kullanılabilir. yalıtım ve film arasında bir hava boşluğu olması gerekir.

cephe izolasyon bu malzemeler kullanılamaz, bunlar buhar geçiş olmadığı. toz gözeneklerine havadan yeterince kuru olduğunda Sonuçta, girebilirsiniz. Bu, o filmi "Nefes" olmaktan çıkar nedeni olacak ve kondens yalıtım katmanı üzerinde yerleşir.

1

buhar geçirgen zarın Yorumlar

Buhar geçirgen zar özel teknoloji üzerinde önemle durulmalıdır. difüzyon veya Superdiffuzionnaya zarına geldiğinde, gözenekler yeterince büyüktür, bu yüzden çok yakında tıkayabilir. Bu alt tarafında havalandırma için hava boşluğunun varlığı gerektirir. kullanıcılarına göre, yükleme ve karşı-lathing ile rahatsız etmek zorunda değildir. Satış filmin difüzyon ancak bunların da üç boyutlu varyasyonu sadece bulunabilir. tüketiciler tarafından işaret ettiği gibi, havalandırma için bir katman onlar içinde bulunur. Bundan dolayı yoğuşma bir metal çatının içine girmek mümkün değildir. Bu tür bir malzemenin çalışma prensibi, anti-kondensat filmin aynı. Ancak, farklılıklar vardır. yalıtım nemi almak mümkün sivri ev ana hacimsel zarı gibi. metal çatı 3 ila 15 ° aralığında hafif bir eğime sahiptir, gerçekten de, alt tarafından kondensat aşağı sızmayacaktır. Çinko kaplama zayıflatmak ve sonunda tamamen yok edecektir.

yalıtım iç veya dış tarafı ile - Nasıl bir zar yüklemek için?

Buhar geçirgen su geçirmezlik zarı mutlaka belirli bir tekniğe döşenmelidir. Eğer cephe ısı yalıtımı için, çiftin kaldırılması için filmin dış yerleştirilmelidir. çatılar, mineral yünden yapılma üzerine istiflenmiş bir anti-kondensat veya toplu difüzyon tipindeki ile kaplanmış bir film izole eğer ise. Havalandırma cephelerin rejenerasyon kullanılan teknolojiyi takip etmek gereklidir. Çatı bir ısıtıcı yoksa film tabakası kirişleri altında, altta olmalıdır. tavan buhar geçirgen zarın altında oda üst katlarda ısı yalıtım yalıtımı altına monte edilmesi için zaman. Buhar geçirgen su geçirmezlik zarı, iç duvar yalıtımı için kullanılmalıdır. Bu durumda, delikli ve oda içinde maden yünü üstünde olması gerekiyor koydu edilmemelidir.

Nasıl diyafram stil - yanlış tarafı veya yüzü?

Uygulamada görüldüğü gibi, birçok insan için bir gizem hangi tarafta yığın buhar geçirgen zar kalır. Film aynı ön ve Dikişli tarafı olacaksa, soru hemen kaldırılır. Ancak, her zaman satış iki taraflı bant bulmak şansına sahip değildir. içten dışa anti-kondensat türleri söz konusu olduğunda, kumaş tarafı ve montaj sırasında odanın içine çevrilmelidir. Burada folyo zarı üzerinde metal kaplamaya çizmek gerekmektedir.

o geçirgen su buharı difüzyon membranı tarafından elde edilmişse, o zaman talimatları okumak gerekir. Genellikle malzeme teknolojisi ambalaj üreticisi gösterir. Ancak, tek ve aynı şirkete tek taraflı ve iki taraflı bant üretebilir. dış tanımlayın ve iç tarafları renkte olabilir. Membran iki tarafı ise, bir tanesi bir parlak bir renk tonu, tipik olarak dış yan malzeme ile renklendirilmiştir.

Bir rüzgar su geçirmez buhar geçirgen zar gerekiyorsa, o zaman çatı alanı yerleştirmek için tasarlanmıştır en sık alıcılar tarafından satın seçeneği "Izospan Bir", dikkat edebilirsiniz. Binanın inşaatı boyunca duvarlar ve çatılar yoğunlaşma ve rüzgar koşullarına karşı korumak için kullanılır. Membran dış yalıtım bakan çatı kaplaması veya duvar bulunması gerekir. Dış yan - dahili anti kondensat sert bir yapıya sahip ise, su-itici düz bir yüzeydir. Hava akımı içinde buharlaştırma ile takip nem geciktirmek için tasarlanmıştır. Bu rüzgar geçirmez buhar geçirgen zar kullanımında bir kolaylık olan, yüksek mekanik mukavemet ve çevre güvenliği bulunmaktadır. buharlar zararlı maddelerdir ve malzemenin özellikleri uzun bir süre muhafaza edilebilir. Malzeme bakteri ve kimyasal etkilerine karşı dirençlidir.

Özellikler yığma malzemesi "Izospan Bir"

açı en az 35 ° olmamalıdır rejenerasyon ısı yalıtımlı çatılarda bir rüzgar zar olarak kullanılan rüzgar geçirmez buhar geçirgen zar "Izospan Bir". Dış kaplama levhalar ya da zona hareket gibi.

zarı "Megafleks9raquo Özellikleri;

Bir buhar geçirgen zar gerek? Hangisi daha iyi, alışveriş önce ele alınması gerekir. Bu malzemenin bir türü, "Megafleks9raquo olduğu;, üç katmanlı bir yapısı olan. İki dış katman - mikro-ve bir iç tabaka - güçlendirilmiş film. Çift taraflı laminasyon yalıtım özellikleri sağlarken takviye ağ gözü, malzeme gücü verir.

Malzeme iç gelen su buharının havalandırma sağlayan bir mikro delik vardır. Bu su geçirmez buhar geçirgen zar, iç ve dış neme yoğunlaşmasından malzemelerin korunması için, nem, toz ve is gibi çatı alanı koruma yeteneğine sahiptir. Eğer rüzgardan korur gerekiyorsa, 15 cm üst üste yatay panelin haddelenir "standart Megafleks D 110", bir tür kullanmalıdır.

Hidro-buharı geçirgen, su geçirmez zar nem, rüzgar ve buhar karşı malzemeyi korur yalıtılmış çatılar ve havalandırmalı cephelerde mevcut olması gerekmektedir. cephe izolasyon boşluğu yatay profiller ya da dikmeleri monte edilmesi ile elde edilebilir oysa Birinci durumda, boşluk, yöntem kontrobreshetki yapıları yerleşme.

Filmler ve membranlar, hidrolik rüzgar geçirmez, buhar bariyeri.

Rulo sistemi buhar Su yalıtım, yapı inşaatlarında kullanılan. Örneğin, malzeme marka Izospan yerli üreticilerin bir sistem düşünün.

Izospan - Bu bina ve yapıların inşasında sonuçlanan nemli ve nem koruma zemin, çatı ve duvarlar ile tüm sorunları çözer malzeme sistemi, çeşitli markaların entegre bir uygulamadır.

Herhangi bir marka Izospan sisteminin Her birey malzeme rulo kullanımı ve basit montaj şeması için ayrıntılı talimatlar vardır.

Izospan sistem malzemeleri ithal analogları (Tyvek, Yutafol) daha düşük iki kat yarısında fiyat var.

Buhar geçirgen zarlar rüzgara karşı koruma, su damlacıkları, kar çatı yapısı, zemin ve duvarlarında (çatı veya kaplama altında söndürebilir) kullanılmaktadır.

ParoyaklaşıkNitzan membran hep dışarıdan yüklü olan, tesislerinde harici, yalıtım kenarlarına ısıtılacak.

bir Izospan ve UED Izospan A - su geçirmez bir pürüzsüz bir yüzeye sahip olan bir mikro-polipropilen film bir tarafı.

İç yan sert bir yapı anticondensate sahip, hava akımı içinde damlacıkların buharlaşması, ardından kondensatın geciktirmek için tasarlanmıştır. Geçirimsiz malzeme filmi herhangi yüzeylere temas etmez koşul altında korunur.

çatı eğimi açıları ile çatılar kullanılan bir Izospan 35 ° 'den daha büyüktür. bir zar kullanılarak çatı takarken Izospan bir zarın her iki tarafında da bir havalandırma boşluğu sağlamak gerekir. Gerilen filmin diğer yüzeylere temas etmemelidir.

inşaat maliyetini arttıran ek hava kanalları oluşturmak için ihtiyacı, bu malzemenin bir dezavantaj. Çatı film yapılarında Yükleme sırasında yağışlardan yüzeyleri yatan korumaz.

Bir Izospan 1.4 ya da 1.6 m rulo halinde üretir., Bir silindir 35 veya 70m2 üzerinde. 1500 roubles - Fiyat Izospan bir 70m2 döndürün. 1700 ruble değerinde Rulo Izospan Ve UED. (2012 Eylül ayında Tahmini)

Izospan AM ve Izospan AS - üç katmanlı buhar geçirgen difüzyon membranıdır.

Membran Izospan AM (AS) atmosferik nem ve kondensat değil, aynı zamanda rüzgar sadece, çatı veya cephe yapısını korur. Membran Izospan AM (AS) Izospan A'ya göre dirençli suyun en iyi performansa sahip

difüzyon membranların bu tip önemli avantajları arasında taşımak için gerekli olan membran ve bu tabaka arasında havalandırma boşluğu olmadan, yalıtım tabakasının üstüne direkt olarak döşeme imkanı. Bu tür bir boşluk oluşturulması, bilindiği gibi, ilave zaman, ekipman ve malzeme ve gerekli bir difüzyon membran bültenleri varlığını gerektirir. Bu sayede bütün yapının maliyetini azaltmak için, hem de basitleştirmek ve kurulumu hızlandırmak için yapar.

Yükleme malzemesi Izospan AM (AS), çeşitli duvar ve çatı yapıları üzerinde herhangi bir hava altında gerçekleştirilebilir - örneğin eğimli bir çatı ve tavan çerçeve duvarları, dış yalıtım ve havalandırmalı cephe sistemleri ile duvar. Aynı zamanda, difüzyon membranı bağımsız çatı malzemesi değildir ve yasaktır geçici çatı imalatı için kullanırlar.

Difüzyon membran Izospan AM (AS), normal olarak -60 ile + 80 derece arasında değişen sıcaklıklarda çalışır ve bunların fonksiyonel özelliklere kaybı olmadan 50 yıl ya da daha fazla hizmet edebilir.

Malzeme genişliği Izospan PM -. 1.6 m bir silindir 35 veya 70m2 ile. Fiyat Rulo 70m2 - 2000 ruble. (2012 Eylül ayında Tahmini)

Malzeme genişliği Izospan AS -. 1,6 m, 70m2 rulo halinde. Fiyat Rulo 3000 ruble. (2012 Eylül ayında Tahmini)

Buhar geçirmez su yalıtım malzemeleri

"In Izospan" - konstrüksiyon su buharı doygunluk engelleyen bir kaba bir yüzey ile hidro-buhar bariyeri malzemesi içeriden (Düşük negatif sıcaklıklar için değil). Bu bodrum ve ara katlar, bölmeler ve zemin, çatı ve bir buhar bariyeri duvarları, tavan araları yalıtımı (tavan araları) için kullanılır.

"With Izospan" - rüzgar hidro ve buhar. Çiftin çatısını ve çatı zemini korumak için kullanılır. underroof kondensat ve atmosferik nem, ve cihazın en beton ve çimento şap döşeme bir su geçirmez tabaka olarak kullanılır. Malzeme, bir iki tabakalı bir yapıya sahip olan bir yüzü düz ve diğeri, - yoğuşma damlacıkları ve sonraki ayrışma tutmak için kaba bir yüzey ile.

"Izospan D» - Su buharı ve kondensat nüfuz çatı yapıların korunması için kullanılan yüksek dayanımlı polipropilen dokuma kumaş, temel iki tabakalı bir rüzgar hidro-buhar bariyeri malzemeleri. Malzemenin artan gücüne kar yükü taşıyabilir, kurulum ve işletim sırasında önemli mekanik zorlamalara dayanıklı yapabiliyor.

"Izospan D» olarak geçici walling hizmet edebilir.

"Izospan DM" - yüzey, anti-kondensat ile yüksek dokuma polipropilen kumaş göre üç katmanlı hidro rüzgar buhar bariyeri lamine malzeme, atmosferik nem, rüzgar ve kardan korunması için örtü filmi olarak kullanılmasıdır. "Izospan DM" da geçici koruyucu tasarım olarak hizmet edebilir. Izospanom DM ve yalıtım ve çatı arasındaki yalıtımlı çatı yapısı, membranın her iki tarafındaki boşluklar havalandırılmalıdır.

"Izospan RS»- kondensat damlacıkları ve bunların daha sonraki buharlaştırma tutmak için kaba bir yüzey ile bir taraftan üç katmanlı hidro rüzgar buhar bariyeri malzemesi. kuvvetini arttırmak için, bir polipropilen ağ ile takviye edilir. underroof ve atmosferik nem buhar yoğunlaşma tavanı korumak için (ısıtılmaması) ısıtılmış ve soğuk havalandırılmış kullanılır ve duvar buhar bariyeri, çatılar ve ara katlar ısı yalıtımı.

"Izospan RM» - üç katmanlı hidro rüzgar buhar bariyeri malzemesi bir polipropilen ağ takviye. hidro-çatı ve tavan buhar bariyeri, hem de beton zeminler, toprak bazlar ve diğer sıvı geçirgen ve ıslak alanlarda cihazda su geçirmez tabaka olarak kullanılır.

ısı yansıtıcı tabaka ile buhar yalıtım malzemeleri

"Izospan FD» - Karmaşık hidro-buhar bariyeri malzemesi ve polipropilen dokuma kumaş, bu şekilde ısı yalıtımı ve çatılar ve içindeki buhar çeperlerinin iç elemanların korunması işlevini yerine, ısı radyasyonu yansıtmak için yeteneğine sahip, metalize polipropilen film iki katına çıktı. Bu ısıtma sistemi için ısı akışı yansıtan bir ekran olarak kullanılabilir.

"Izospan FS» - Karmaşık hidro-buhar bariyeri malzemesi polipropilen dokuma olmayan kumaştan yapılır, ısı radyasyonu yansıtmak ve iç buharından çatı yalıtım ve iç duvar elemanlarının korunması için yeteneğine sahip, metalize polipropilen film iki katına çıktı. Bu ısıtma sistemi için ısı akışı yansıtan bir ekran olarak kullanılabilir.

"Izospan FX" - 2 ila 10 mm arasında bir polietilen köpük materyali kalınlığı kompleks hidro-buhar bariyeri, bir yan metalleşmiş Mylar filmin iki katına çıktı. "Izospan FX" çatılar, duvarlar ve binalar ve yapılar tavanlarda hidro buhar bariyeri ısıtmak için kullanılır. malzeme herhangi bir zemin kaplaması için bir alt-tabaka ve odaya yönlendirilen ısı yansıtmak için sistem "sıcak kat" olarak da kullanılabilir. Bu ısıtma sistemi için ısı akışı yansıtan bir ekran olarak kullanılabilir.

"Izospan FB» - Birleşik bir hidro ve kraft kağıdı göre buhar, metalize Mylar filmin adlandırılan. alanlarında yüksek çalışma sıcaklıkları (kadar 140 ° C), saunalar vb bir buhar bariyeri olarak kullanılan Yapısı gereği "Izospan FB» bir buhar bariyeri ve ısı düşünce yeteneği özelliklerini birleştirir.

Sızdırmazlık bandı ve bağlantı

Bantlar çatı veya duvar diğer elemanlarına "Izospan" malzeme dayanma ağ-kapatılması için "Izospan" malzeme ağ-, ve koltuk arasında güvenilir bir bağ için uygulanır.

Aşağıdaki markalar kullanılmalıdır:

"Izospan SL» - bir bağlantı parçası buhar-bütil kauçuk yalıtım - (5772-002-25687015-99 TU) alanında sızdırmaz ağ-hidro buhar bariyeri "Izospan" yapıştırılması için materiala.Imeet yapışkan tabaka taraflı üst üste kullanılır.

SL bant Izospan Özellikler:

Nem absorpsiyonu: 0-0,2%

Çalışma sıcaklık aralığı: -40 ° C ila + 80 ° C Yükleme sıcaklığı düşük + 5 ° C'den daha

Genişlik 15 mm kalınlık, 45 mm uzunluğu 1 m

"Izospan KL» - Malzeme örtüşme alanında hidro buhar bariyeri "Izospan" malzemenin bağlama panelleri için tasarlanmış çift taraflı yapışkan ile kanal bant bağlantısı.

Özellikler Izospan KL bant

Bileşim: modifiye edilmiş akrilik solvent içermeyen su bazlı dispersiyon yapışkan tabaka ile dokunmamış kumaş;

Koruyucu tabaka: silikonlu kağıt

Isı dayanımı: -40 ° C ile + 100 ° C

(: 1 saat temas süresi) Genişlik 15 mm Uzunluk 100 mm Kalınlık 50 lm 21 N / 25 mm dakika (AFERA ​​5001 göre) Yapışma

"Izospan FL» - yapışkan katman ve metalize kaplama "Izospan" marka «FS», «FD», «YP» malzeme ağ-bağlamak için tasarlanmıştır taraflı yapışkan bant bağlantısı. "Izospan FL» termal sürekli bir yüzey oluşturur.

Izospan FL de ince malzeme ağ-hasarı Izospan FS, FD YP çıkarmak için de kullanılabilir.

FL bant Izospan Özellikleri

Kompozisyon: Devre 100 N / 25 mm Kopma esnemesi:: metalize polipropilen yapışkan tabaka (akrilik) gücü Kazanç 140% Sıcaklık stabilitesi: -40 ° C ile + 80 ° C

çelik 6.5 N yapışkanlık / 25 mm

Genişlik 50 mm kalınlığı 51 mm Uzunluk 50 metre

"Izospan FL Termo» - ağ-bağlantı için amaçlanan tek taraflı yapışkan tabakası ile yüksek termal kararlılığı ile yapışkan bir alüminyum şeridin bağlantı "Izospan" malzemeler işaretleri «FB», hem de «FS», «FD», «FX» olarak. materyal şeridi katılmadan "Izospan" Termal olarak sürekli bir yüzey oluşturur.

Nedeniyle bileşimine "Izospan FL Termo» yüksek sıcaklıklarda kullanılan ortamlarda da kullanılabilir: banyoları, saunalar vs.

Izospan FL Termo da küçük lezyonlar resimlerinde Izospan FB malzemeleri yanı sıra Izospan FS, FD, FX kaldırmak için kullanılabilir.

FL Termo Izospan Malzeme özellikleri

Malzemeler: Alüminyum folyo, bir yapıştırıcı madde tabakası, silikon kağıdı

ara% 6 Sıcaklık stabilitesi 200 N / 25 mm Kopma esnemesi:: mukavemeti kazanır + 180 ° C, -40 ° C ile

çeliğe yapışkanlık: 3.8 N / 25 mm'dir

Genişlik 50 mm kalınlık, 50 mm uzunluk 40 m,

"Izospan ML proff» - polietilen bazlı fiber üzerinde çift taraflı yapışkan bant ağ takviye. Uygulama: birleştirme ve ağların birarada yapıştırılması için zaman vnugrennih ve dış mekan uygulamaları, çatı pencereleri ve pencere açıklıkları için boru adjacency için bitişiklik sızdırmazlık (beton için, kontrplak, ahşap, alçı, alçı elyaf ve sıvı yüzeyler için) kapaklara panelleri tespit edilmesi için, kapağa.

Bant Izospan ML proff kullandı:

ağ-yapı arasında bir bağlantı ve bağlama için, 1. Izospan iç ve dış yer almaktadır.

Beton, kontrplak, ahşap, alçı ve alçı elyaf levha yüzeyleri: 2. etraf düzeltmek için.

3. boru bitişik.

çatı penceresi ve pencere açma 4. Bağlantı.

kapağa 5. Bağlantı.

Izospan ML proff çevre sıcaklığında ve düşük sıcaklıklarda, hem yüksek bir başlangıç ​​yapışma sergiler. Bu büyük yapıştırıcılar ve PE-PP film, aynı zamanda, yüksek ölçüde gözenekli ve sert malzemedir.

Malzeme özellikleri Izospan ML proff

Bileşim: modifiye edilmiş akrilik, çözücü içermeyen, sulu dispersiyon esaslı bir yapıştırıcı tabakası ile PE ilişkin A / PVA diyagonal bir ağ

Koruyucu tabaka: silikonlu kağıt

Isı dayanımı: -40 ° C ile + 100 ° C

23.3 N / 25 mm dakika (AFERA ​​5001 göre) Yapışma

60 mm., Kalınlığı 300 m. Uzunluk 25 lm * - Izospan FB hariç

"Kendinden yapışkanlı sızdırmazlık bandı" - bir yapışkan tabaka ile polietilen köpüğün bir bant. Bant kirişleri ya da yağmur nüfuz katı döşeme koruma ve koltuk montaj karşı çivi yoluyla su eritmek için tasarlanmıştır. çatı kirişleri ve karşı monte edilmeden önce diğer yapısal elemanlar boyunca su geçirmez filmin üzerine yapıştırılır. küçük bir açı ile çatılar için özellikle uygundur (en az 22 °).

kendinden yapışkanlı sızdırmazlık bandı teknik özellikleri

Boyutlar 3 ± 0.35 mm genişlik, 50 mm uzunluk, kalınlık, 30 m + 0,3

0.1 ± 0.05 kg / m2 yüzey yoğunluğu

düzgün ayrılması, kg / sm, en az 5 Sıcaklık uygulama modu çekme mukavemeti, -40 ° C ile + 100 için

Rüzgar geçirmez buhar hidrokoruyucu yalıtımlı çatı zar

Beton bloklar, dış duvar oluşumu

İyi Tatiller, sevgili okuyucu!

Bu komik videoyu izleyin

yorumlarında makalenin yararlılığını değerlendirmek.

netleştirmek veya yazar itiraz, makale, konuya, ek hakkında soru sor.

Parogidroizolyatsiya Izospan: teknik özellikleri ve uygulama özellikleri

2001 yılından bu yana iç piyasada temsil Marka "IZOSPAN", Tver Rus şirketi Hexa tarafından üretilen ürünler. İçsel marka Izospan malzemeler özellikler, yüksek kalite ve dayanıklılık mümkün Avrupa'da yabancı meslektaşları ile eşit Tver yapımı için ürünler sunmak için yapmak. Izospan profesyonel inşaatçılar ve ülke evlerin sahipleri arasında yerli markanın devam popülerlik sağlar ucuz olduğunu iken değer. Film yüksek mukavemet yapımı da dahil olmak üzere, buhar bariyerinin su geçirmez bir Izospan arasındaki farklar ürün yelpazesini düşünün. Bir tuhaf Izospan teknik özellikleri geçici çatı kaplaması olarak malzemenin kullanılmasını sağlar.

Izospan: bu nedir? ↑

Izospan - filmler, membranlar ve esen rüzgar ve sudan elyaf yalıtım ve ahşap yapıların korunması için şeritler, hem sıvı ve buhar formunda bir yapı. Kapsam - çok katmanlı yapılar, özellikle dış. Bu eğimli çatı, bina (ventilasyon cephe) dış yalıtım sistemi içerir. Modern çerçeve evin yapımında filmler ve zarlar olmadan yapamaz. Ve ahşap zemin deste cihazın içindeki kullanımları. Bize aralığını düşünün ve Izospan özellikleri edelim, özel yazlık inşaat belirli koşullar altında ürünlerin özellikleri hakkında konuşalım.

Çok katmanlı yapılar ve nem ↑

Düzgün Izospan nasıl kullanılacağını anlamak için, bina teknolojilerinin bazı sorunları çözmek için vardır:

Modern yapı teknolojileri çeşitli çok katmanlı yapılar bulunur. En popüler onlar haklı ve az katlı inşaat edilmektedir. Bu çerçeve duvarlar, çatılar, zeminler, havalandırılmış cephe perdeli. yapısının taşıyıcı kısmı - direğine, çatı, vb, genellikle ahşaptan yapılmıştır. bunların arasındaki aralıklar verimli bir ısı yalıtıcı ile doldurulmuştur. Tipik haliyle, elyaflı malzemeler kullanılmıştır: mineral yün Eko pamuk (kırpıntı özü).

Bu tür yararlı özellikleri ile birlikte ısıtıcıları ve dezavantajları vardır: rüzgarın etkisi altında şişmiş ve nemli bir ortamda ıslak olsun. izolasyon özelliği bir sonucu olarak önemli ölçüde azaltılmıştır. Ahşap çerçeve, su çok "korkuyor". Su buharı olarak hava, gözenekli bir malzemeden girer. Evin nem Yılın en sokakta çok daha fazladır. Bu duruma göre, evin içinde çok katmanlı bir yapı halinde buharının nüfuz etmesini önlemek için gereklidir. çiftten yalıtılmıştır. Bina dışında hava, kuru izolasyon havalandırmak için izin veren, genel olarak daha az nemli.

İyi havalandırma, ısıtıcı ve ahşap çerçeveden serbest nem çıkışında ise onların nem az. Bu duruma göre, bir sandviç yapısı içinde buhar geçirgen malzemelerin dışında yerleştirilmelidir. Yukarıdaki ısıtma evler için de geçerlidir. olmayan ısıtmalı ve iyi havalandırılmış binalarda için su buharı önemli değildir.

dış PAROZASCHITA - ve - içine çok tabakalı, ısı yalıtımlı yapıda su buharı: edin. Herhangi bir durumda tam tersi. örneğin, Izospan Izospan A ve B şaşırtmak, varsa, bir duvar veya bir tavan kaçınılmaz bina hasar verir, su dolu.

İçinde nem buharı engel film tabakası (buhar) onları korur, ve buhar geçirgen bir zar (ön cam) dışında havalandırma sağlar. damın ile temas etmemesi gerektiğini vetroizolyatsionnaya zarı unutmayın. Su buharı duvarların ve çatının alt ve üst delikler ile aralarında havalandırma boşluğu konumlandırılmalıdır türetmek.

Buhar bariyeri filmlerden farklar buhar geçirgen zar ↑

okolostroitelnyh siteleri ve forumlarda okunabilir ve inşaatçılar ve özel geliştiricilerin ağız böyle "Izospan su yalıtımı", "Izospan parogidroizolyatsiya" ve terimleri duymak "Izospan filmi." Ve yapı malzemelerinin satıcıları hala "superdiffuzionnye zar Izospan" bahsediyor.

Hoparlörler kendileri malzeme veya yanlış terminoloji kullanılır arasındaki farkı anlayamıyorum olur. Genellikle bu karışıklık bir bozulma ısı performansı yapı zarf içinde elde edilen, malzeme yanlış bir seçim yol açar ve ömürlerini azaltır. Bu tür hataları önlemek için, kullanım amacına açıkça malzemeler Izospan ve bunların analogları arasındaki farkları anlamak, hem de gerekir. amaca uygun olarak iki gruba ayrılırlar: buhar bariyeri film ve buhar geçirgen zar:

su, su buharı ve rüzgar geçirmeyen Buhar filmi. Yani, neredeyse hava geçirmez. mukavemetini iyileştirmek için genellikle polietilen ve daha dayanıklı polipropilen imal takviye edilebilir. Onlar da "parogidroizolyatsiya Izospan" olarak adlandırılan, ancak bu tanım sadece belli bir ölçüde doğrudur edilir. Gerçekten de, filmin su geçirmezdir.

Bu "pasta" kullanılırsa tavan içine nüfuz edecek sızan bir kaplamadan çatı, su yoğunlaşması veya sızıntı perdeli. Ancak yeraltı yapıları ve düz çatılar, iyi değil Izospan su yalıtımı için standart film için, yeterince güçlü ve hava koşullarına değildir. Ancak, en ucuz filmde Izospan özellikleri, düşük, beton zeminlerin su yalıtımı için kullanılabilecek en iyi malzemeler var. Ama daha fazla.

Buhar bariyeri filmlerin kullanılması:

 • Nem tabakalı izoleli yapıların karşı koruma içinde, oda tarafına monte edilebilir. Bu çerçeve duvarlar, bodrumlar olmadan binaların zemin katlarında çatı makas ve ahşap zemin eğimli.
 • yoğunlaşma ve olası sızıntı kirişin karşı koruma tavan havalandırmalı neuteplonnogo. Bu durumda, buhar çatı örtüsü altında, dış tarafında yer almaktadır.

Not: buhar bariyeri "pasta" yerleştirilebilir tavan iyi havalandırılmış yalnızca sokak kırma çatı ve neuteplon.

Buhar geçirgen zarlar en küçük deliklere sahip olan bir tek ya da çok katmanlı örgüsüz ağlar temsil eder. Deliklerin büyüklüğü ve sayısı, membran rüzgar tarafından üflenen değildir böyle olmakla birlikte, filmin iki tarafında bağıl nem farkı ile yan hava kurutucu su buharının bir difüzyon vardır. Bu onları havalandırmak için yapıların bina aşırı nemi görüntülemenize olanak sağlar. sıvı buhar geçirgen zar üzerinde elde bariyerini mümkün değildir, su, yüzey gerilimi önler. Bireysel küçük damlacıklar veya yağmur: Bu, elbette, su ve basınç nispeten az miktarda. yoğun yağış altında korunmasız çatı membranı veya duvar kaplamaları bırakılırsa, suyun içinden içinden düşer.

Buhar bariyeri membran yayılma kullanımı:

 • Havalandırma çok katmanlı duvar ve sıvı su (kondensat) karşı koruma. Cadde tarafında, dışında yer almaktadır. Çerçeve duvarlar, bodrumlar olmadan binaların zemin katlarında çatı kirişleri, ahşap zeminler kurdu.
 • Membran interkom parke zeminler kullanılır, ancak filmin Izospan ucuza edilebilir.

Not: buhar geçirgen membran su buharı geçirmek için buhar bariyeri folyo yeteneği farklıdır. Farkı anlamak önemlidir.

Ne teknik özellikleri zarları ve filmler bina özelliklerini değerlendirmek için önemlidir vardır ↑

Izospan malzemeler arasındaki farklılıkları anlamak, hem de diğer şirketlerin ürünleri ile karşılaştırmak edebilmek için, bina filmlerin özelliklerini değerlendirmek için en önemli olan metrikleri bilmek arzu edilir. Ölçme ve hesaplama formülü, bir şey sıradan tüketicinin yöntemleri, detaya gidin, ancak Izospan önemli özelliklerinden gerektiği için çağrı:

 • Geçirgenlik - Aynı zarın her iki taraftan da atmosferik basınç ve buhar kısmi basıncı çeşitli koşullar altında su buharı geçirgen membranın yeteneği. Özellikleri: - buhar geçirgenlik katsayısı ölçme birimi - mg / (m-h · Pa).
 • Su buharına karşı dayanıklılık - su buharı geciktirmek için filmin özelliği, m2-h · Pa / mg olarak ölçülür.

su buharı geçirgenliği ve malzeme özellikleri ve kalınlığına bağlı su buharı difüzyon direnci de. SP 50.13330.2012 verilen değerleri belirlenmesi ve hesaplanması için yöntemler.

 • Su geçirmez - sızıntı su sütunu milimetre olarak ölçülür kadar ağ-dayanabilen olan suyun basıncı,.
 • Kırma kuvveti ağın kuvvetini karakterize etmektedir. Bu yırtmadan, film ya zarı dayanabilecek maksimum yüktür. centinewton (Y x cm) ölçülmüştür.
 • UV stabilitesi - Zaman (ay) malzeme bozulma olmadan açık havada, morötesi ışımaya maruz kalabilir sırasında.

Menzil ve teknik özellikler Izospan ↑

Uygulama malzemeleri şirketleri Hexa bağlı dört gruba ayrılır.

buharı geçiren difüzyon zarı Atanması biz zaten biliyoruz: Onlar buhar ısıtıcı çıktısını ve ahşap çerçeve sağlayarak, binaların dış rüzgâr ve dış nemden çok katmanlı yapısını korumak. "Hex", "A" harfi içeren kısaltmasını membranlar. Tekrar ediyorum bu zarın inşaat ve film - bir temelde farklı malzemeler. Satıcı veya muhtemel yüklenici veya "su yalıtımı Izospan A" eksik tanımı "Bir filmde Izospan" yanlış bir terim kullanır gelirse, onun nitelikleri şüphe etmeye bir nedendir. üretici Izospan A özellikleri değişiklik buharı geçiren membranların beş türleri üretir. kullanımındaki farklılıklar da vardır:

 • IZOSPAN A - en basit ve pahalı olmayan tek katmanlı zar. Bir harakteristikipo buhar geçirgenlik Izospan düşük suya dayanıklı yapısı eğimli çatılar malzemenin kullanımına izin vermez, bu havalandırılmış cepheler de dahil olmak üzere, dikey duvar yapıları, sadece kullanılır.

 • alev geciktirici katkı maddeleri ile IZOSPAN için uygun değildir. Ac UED Izospan Özellikler işareti A'ya hemen hemen aynı, ancak web yangın özelliklere sahiptir. Ahşap binaların cihaz harici yalıtımında kullanılması tavsiye.

 • IZOSPAN PM - çok katmanlı bir membran sayesinde sadece yüksek kondensatoobrazovaniem ile kırma çatı ancak boşluklar olmadan izolasyon üzerine doğrudan yerleştirilmiş "kek" uygulamak için hale getiren yüksek suya dayanıklı doğası vardır. Bu para tasarrufu çatı tasarımını kolaylaştırır.

 • IZOSPAN AS önemli bir adım çatı kirişleri ile büyük alanlı çatılar için önemli olan marka AM, biraz daha güçlü, örtüşmesine paropropuskaniya harakteristikikotoroy teknik kısmının.

 • IZOSPAN AQ proff - Yüksek paropropuskaniem ve su geçirmez özellikle dayanıklı membran. Çok katmanlı havalandırılan duvarları ve önemli nesnelerin tüm çatı tipleri için önerilir. En verimli, dayanıklı ve zarlardan ucuz değil.

su, buhar ve rüzgar inşaat filme Geçirimsiz. çok katmanlı duvar ve ısıtılmış binaların çatıları içine monte de hava koşullarına karşı koruma duvarları ve dış ısıtılmamış binaların çatıları için kullanılır.

 • IZOSPAN B - az dayanıklı, ama ucuz buhar. Izospan içinde özellikler değmez, yüksek gerçeğine güvenin. kimin karakteristikleri güç ve dayanıklılık açısından yerli binalar için gayet uygun, zayıf, zemin Izospan yılında. Nesnenin Sorumlu, uzun bir süre yaşamak için gidiyoruz hangi ev, bir daha güvenilir ve daha pahalı filmi uygulamak gereklidir. Örneğin, en Cı Izospan özellikleri daha yüksektir.

 • IZOSPAN Cı - bir buhar bariyeri olarak değil, aynı zamanda bir su geçirmez zeminler gibi sadece kullanılabilir bir film, zaman zemin ve beton temel üzerinde cihazı.

 • IZOSPAN D - çok güçlü çift tabakalı buharı bariyer film. Geçici bir kaplama eğimli çatılar olarak Özellikler Izospan Dpozvolyayut web kullanılabilir, bir kar yükü dayanacak. Ancak hiçbir UV istikrar dönemi daha ve yaz aylarında 3 ay ve 4 kış.

 • gerilme kuvvetini arttırmak cam takviyeli IZOSPAN RS. marka «C» gibi, zeminde Kat cihazda ve hatta düz çatıların su yalıtımı için kullanılabilir. Bununla birlikte, bir kaplama olarak, ama sadece lamine "pasta" altında, su buharı yalıtımı korumak için.

 • IZOSPAN RM - Üç katmanlı takviyeli buhar bariyeri film, çatılar ve zeminler için tasarlanmıştır.

buhar, su, rüzgar ve bina yapılarının termal koruma yalıtımı: - Izospan Yansıtıcı izolasyon bize malzeme dört işlevi birleştiren söylemek için izin filmi özellikleri. tabaka binadan ısı kaybını azaltır folyo Bu kurum içinde kızılötesi ışınlar tam izolasyon görevi, ancak yansıtır olamaz. türler:

 • IZOSPAN FB Hamamlar ve saunalar için, kraft kağıt ve metalize Mylar'a yapılmıştır.

 • IZOSPAN FS polipropilenden üretilmektedir, metalik bir kaplamaya sahiptir. çok katmanlı yapılar ve altı ısıtma şaplar için kullanılır.

 • IZOSPAN FD markasına benzer FS ancak yüksek güce sahiptir.

 • IZOSPAN FX o lavsan metalize tabaka neden polietilen köpükten. Yalıtım Izospan FX ısı yalıtımı açısından oldukça yüksek bir teknik harakteristikikotoroy, çok güçlü değildir. Bu nedenle, Yerden ısıtma için bir alt-tabaka olarak kullanımı daha mantıklıdır.

Bantlar, birlikte çeşitli Izospan ağlarını bağlama filmleri ve membranları kapatılması için tasarlanmıştır, geçici olarak yapısal yapışkan bant vardır. kendinden yapışkanlı sızdırmazlık bandı - Ayrı bir konu JFM olduğunu. O farklı bir işlevi vardır. JFM zaten monte membranın üzerine çatı kirişleri yapıştırılmıştır. bant tutucuların (çivi, vida) üzerinden kereste içine nem girişini önlemek için tasarlanmıştır. az 22º çatı eğimi için önerilir.

Biz sadece genel anlamda yalıtım malzemeleri şirketi Hexa aralığını bahsedilmektedir, onların uygulama hakkında daha fazla üreticinin web sitesinde bulunabilir.

Sonuç olarak, biz başarıyla katmanlı yapı yapılarının kullanımı ile kendi ev inşa etmek bilmeniz gerekenler yalnızca bir kısmını anlattım söylüyorlar. Bu görev reçete bina kodları ve üreticinin önerdiği teknolojilere bir sanatçı belli bilgi ve dikkatli bağlılığı gerektirir. Eğer derinlemesine bu konuyu incelemek ve kendi elleriyle çalışmaları yürütmek üzere yalnız gidiş değildir, yalnızca güvenilen profesyonellere evinin tasarımını ve yapımını emanet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

47 + = 52