buzdolabı kapatmayın

Neden buzdolabını kapatmaz. buzdolabı tamir

Buzdolabı - Bu medeniyet faydalarından biridir, hangisinin o kimse onsuz yapabileceğini hayal etmek zor o kadar çok kullanılır için. o iddiasız ve operasyon sırasında hemen hemen hiç bakım gerektirmez, modern cihazlarla söz konusu olduğunda. Makine aniden kırar veya düzgün çalışması başlarsa nedenle, hemen bu sıcak mevsimde meydana özellikle ürünlerin tazeliğinin korunması ile ilgili rahatsızlık birçok gerektirir.

Uyarı için sebeplerinden biri buzdolabı sürekli çalışıyor ve sökülmemiş oluşur. iş ve kısa süreli kapatma 20 dakika: Cihazın arızalandığı durumlarda, o zaman döngüleri çalışır. Hatta buzdolabının ısı saat başına en az bir kez kapatılmalıdır. Bu kesintileri olmadan cihazın durum, uzun süreli çalışma değilse genellikle fark hızlı ve soru ortaya çıkıyor: Neden buzdolabı kapatmaz?

iç cihazın ve bunları ortadan kaldırmak için yollar kesintisiz çalışması için sebepler bakalım.

Hızlı dondurma Etkin

Ilk şey kontrol etmek - bu birimle donuyor nasıl zor. buzdolabı sıcaklığı yani buzdolabı don, normalden daha açıkça düşüktür, ancak yolculuk etmezse, neden en bayağı donma modu dahil edilebilir. buzdolaplarının yeni modeller böyle bir işlevi var. Anlaşılan, bir şekilde dahil oldu. Bu durumda, cihazın kullanım kılavuzu ile kendilerini kol gerekir, bu davranışı devre dışı bırakmayı deneyin ve sorun çözülecektir.

Belki o kadar basit değildir ve başka bir nedenden dolayı buzdolabı kapatmaz. Soğutma ünitesi ayarlanan sıcaklığı ulaştı ve kesintisiz çalışmaya devam edildiğini "anlamıyor" ise, sorunun koruma rölesi veya sıcaklık sensörü başlatabilir mümkündür. İlk durumda, istenilen sıcaklık aranır zaman rölesi olup açık devre yapar ve kompresör çalışmaya devam eder. İkinci durumda ise, termostat kendisi nedeniyle hatalar, motorunu kapatmak için bir sinyal vermez. Bu durumlarda, sensör ve röle değiştirilmelidir. Evde yapmak oldukça mümkündür.

Hatalı kontrol modülü

buzdolapları mevcut modellerinde sürekli çalışma doğru sinyalleri işlemek için kesildiğinde, elektronik kontrol ünitesi kırmak için bir neden olabilir. Cihaz bir stabilizatör olmadan çalıştırılır, bu, elektrik kesilmesi sonucu ortaya çıkabilir. Sadece bir uzmana çıkarma yetisine elektronik kart Başarısızlıkları.

odasının sızıntı

Çoğu zaman, ev aletinin odasındaki sıcaklık neredeyse donuyor olduğunu çok yüksek, ama buzdolabı kapatılmaz. Bu nedenleri tam olarak bir sonucu olarak, sıcak hava sürekli bir akışı olarak, buzdolabının kapısı kapalı olup edilebilir. sıkıca kapağını kapatın falan karışır - muhtemelen tava sapı veya bazı şişe - ve sonra kolay kaldırabilir veya hasarlı kapı mühür kendisi. Ünite eski ise, bu sıklıkla oluşur. Değiştir yıpranmış mühür kolay ve ucuzdur.

Cihazın Yanlış montaj

1

Bu buzdolabını kapatmaz en belirgin nedenlerinden biridir. Belki oda sıcaklığı çok yüksek veya buzdolabı buzdolabının arka duvarına radyatör yakın ya da sadece zor havalandırma yüklenir. Bu düzeltme zor değildir: Ya hava akımını sağlayan duvardan uzağa cihazı taşımak gerekir, ya da başka bir yere bırakarak yeniden düzenleyin.

buzdolabı bağlantısı nedenlerden ararken kötü, bağlı kontur mekanik hasara soğutucu sızıntısı keşfedilmesine yol açmıştır. Soğutucu azalma onun miktarı odasında gerekli sıcaklığı sağlamak amacıyla kaçırılmaması gereken basitçe olmadığı gerçeği yol açacağı açıktır. Ama kompresör buzdolabı kapatmaz açıklıyor freon, enjekte etmeye boşuna zorunda kalacak. Gaz renksiz ve kokusuz olan - freon beri Görme, sorun çalışmıyor belirlemek. Orada bir sızıntı olup freon doldurun geçtiği bir tanı ve sonra delik veya çatlak kaldırılmasını gerekir.

Bu nedenle kapı sıkıca kapalı ise, ek bir özellik kazayla veya kasıtlı olarak dahil değildir ve nedenleri buharlaştırıcı tüpünün kılcal kanallar tıkanmış olabilir, oda sıcaklığı olarak kabul edilebilir olduğu ve soğutma kapatılmaz. Bunun yerine, boru buz ya da herhangi bir yabancı parçacıkların birikimi ile tıkanmıştır. Sen Cihazı etkisiz hale getirmek için sadece deneyebilirsiniz, ama bu yardım etmezse, bir uzman yardımı olmadan ve hatta bir servis merkezine birim taşıma olamaz.

"Serdtsa9raquo ihlali; enstrüman

Belki kompresörün büyük harcama irade bozulması veya kötüleşmesinden yol açacaktır buzdolabı, kırılması. Bu durumda da tüp içinde basıncını gerekli stabil çalışmanın sağlanması mümkün değildir, bu nedenle ön ısıtma sıcaklığı ulaşmamış ve bu soğutma kapatılmaz olduğu gerçeğini açıklar. Tipik olarak, kompresör onarım - karmaşık bir süreç ve değiştirmek için en kolay yolu.

Maliyet kompresör ünitesi modeline bağlıdır, ancak buzdolabının fiyatının genellikle neredeyse dörtte. Bu çalışmalar yalnızca profesyoneller yapılabilir Freon ile sızıntı olup olmadığını sistemin restorasyonu ve onu dolduran, içerir çünkü Bağımsız, işe yaramaz hale. Uzun zaman buzdolabı durmadan çalışıyor gerçeğini görmezden Bu arada, eğer, bu kompresör aşınma ve değiştirmek için müteakip ihtiyaca bunu sağlayacaktır.

Yukarıdaki buzdolabı sürekli çalışıyor ve kopuk olmadığını en yaygın nedenidir. Sıcaklık sensörü, başlatma koruma röleleri, motor-kompresör ve bir mekanik sistem hatası veya cihaz operasyon hasar - Bu, belirli parçalarının arıza nedeniyle olabilir. Her durumda, böyle bir buzdolabı gibi mesela ev aletleri başarısızlığı, değil henüz süresi dolmuş garanti var, özellikle sorunu kendi başınıza çözmeye çalışmayın. Sihirbazı arayarak geciktirmek için daha iyi değil.

Buzdolabı kapanmıyor ve sürekli çalışıyoruz

Neden buzdolabını kapatmaz ve sürekli çalışıyor, ne yapmalı? - Bir soru genellikle ev aletleri birçok sahipleri arasında ortaya çıkar. Bu davranışın nedeni sayısız teknikler vardır ve bunlardan bazıları operasyonda Basit hatalar ve bazı - Ciddi hasar. en deneyimli profesyonel yardımı olmadan bir sorun bağımsız olarak çözülebilir hangi durum ve ne zaman düşünelim - yapamaz.

Eğer buzdolabı sürekli çalışıyor ve uzun süre kapatılmaması gerektiğini fark ettiyseniz, üç ana nedenlerinden dikkat etmelidir bu neden oluştuğu:

 1. Yanlış montaj. Cihazın arka duvarının arkasında her zaman iyi havalandırma için 10-15 sm bir boşluk olması gerekmektedir. Aksi takdirde, kompresör ısıtılacaktır ve normal modda devre dışı değildir. soğutma radyatörün yakınında, pencere olan ısıtıcılar yakın bir arka duvar güneş de, vs., yüksek sıcaklıktaki bir odada takılı ise benzer koşullar ortaya çıkabilir
 2. devre dışı ve kalıcı eski buzdolabı donuyor Değilse, o zaman hatalı termostat giymek olasılıkla kaynaklanmaktadır. Bu kopma, tamamen doğal ve kolayca madde değiştirilmesi ile ortadan kaldırılabilir.
 3. termostat, maksimum olarak ayarlanmışsa, buzdolabı, uzun bir süre için bir düşük sıcaklık muhafaza edebilir. Bazı modellerde aynı şekilde kendim superzamorozki fonksiyonunu "açar" - bu sürekli bir soğutma moduna cihazı açmak için izin verir.

Normal modda, kompresör yaklaşık her 10-20 dakikada bir kapalı olmalıdır. Eğer çalışma modu standardından çok farklı olduğunu fark ederse, yukarıda açıklanan nedenlerle kontrol. Çoğu durumda, bu sorunu çözmek için yeterlidir.

Yani, açık / kapalı kompresör üzerindeki görev döngüsü standart 10-20 dakika karşılık gelmez, ya da belki buzdolabı ve bütün gün kapatmayın fark ettik. Buna ek olarak, o çok güçlü frost. Bu neden oluştuğu için iki açıklaması vardır:

 1. Sen donma modu dahil veya mümkün olan en düşük sıcaklık koydu. Fonksiyon kesintisiz soğutma sadece aktif akım modellerinde yayılmaya başlıyor ve bu kapatılabilir. Ama buzdolapları daha eski bir yayın bu modda doğrudan geçiş için sağlar, ancak en düşük sıcaklığını ayarlamak sanki davranmaz.
 2. Kompresör nedeniyle arıza kapatılmaz. Çoğu zaman bu bir hata kesici anahtarı gösterir. Tüm birbirine temas güçlü sevme, soğutma odalarında havayı soğutur ama kompresör devresini açmak için fiziksel olarak imkansızdır, çünkü donmaya kesilmiş değildir.
 3. Sensör çalışmıyor. Çok basit - donuyor sürekli cihaz kompresör devre arızalı yolculuk için bir sinyal gönderir ve daha sonra kompresör, sırasıyla kapanmaz ve eğer. genellikle "sin" elektronik panolar, buzdolapları, Modern modellerinde kimin yönetimini çıkılır mı.

kesintisiz tüm açık soğutma ise buzdolabı ara vermeden çalışır ve neden odalarına sıcaklığı çok düşük değil mi? Bu davranış ekipman istenilen düzeye odasını soğutmak çünkü kompresör, kapalı olmadığını söylüyor. Bu, aşağıdaki nedenlerle oluşabilir:

 • Kapı sıkıca kapatıldığında Dışarıdan gelen buzdolabı sıcak hava içeri düşer. Sorunun kökü sızdırmazlık için hizmet veren çevre boyunca yer alan kauçuk conta, bozulma yatıyor.
 • Freon olarak bilinen sızıntı soğutucu. Aslında, buzdolabının içinde nesnelerden ısıyı "seçer" ve dışarı doğru "gönderir" çünkü bu malzeme büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, düşük sıcaklık kompresör düzenli sisteminde Freon enjekte gerekir korumak için. Bununla birlikte, soğutucu kompresör performans yetersizliği azalır ve sıcaklık seviyesi veri koşullarda mümkün değildir azaltmaya çalışan her zaman.
 • buzdolabı sıcak bir odada olabilir istenilen sıcaklığa çevirememesini nedenlerinden biri. Bazen sorunlar üreticileri bu tür durumların etkilerinden ekipman korumaya çalışıyoruz olmasına rağmen, hatta 30˚C sıcaklıkta ortaya çıkar.

Buzdolabının normal çalışma sadece ısı önleyebilir düşünmeyin. Garip ama canım, çevre de cihaza zararlı olduğunu görünüyor. teknik belgelerinde bakın ve + 5˚C daha düşük olmayan bir sıcaklıkta (en azından çalışacak şekilde tasarlanmıştır) modellerin çoğu çalışan göreceksiniz. Bu nedenle, Açık balkonlarda koydu ya olamaz kış sezonunda ısıtılmamış eşyalar üzerinde sola.

arıza durumunda ne gibi önlemler alınır?

Yani, istenilen seviyeye sıcaklığını düşürmek olamaz sadece soğutma sonra kapatın veya olmamalıdır daha buzdolabı farklı çalışır bulmak. Ne yapmalı? Hiçbir durumda sorunu göz ardı etmeyin. Birisi sürekli don büyük zorluk görünmüyor olabilir, ama tedbirsiz olduğunu. bozulmuş durumda çalışmasını herhangi bir cihaz, yakında sızıntı başlayacaktır. Atlas veya Indesit gibi bir kompresör buzdolapları birçok model, değerinin dörtte birinden daha az değildir.

o kendi onarımlar yapmak mümkün mü? ki, fakat biz objektif bilgi ve becerilerini değerlendirmek gerekir, tabii ki, karar verin: Gerçekten kırık parçaları tamir veya değiştirme edebilmek, ve ne kadar sonra çalışacak olacaktır garanti ne olduğunu. İşte kendi elleriyle düzeltilebilir sorunların bir listesi:

 1. Kapının için yedek conta. Burada önemli olan şey - senin belirli bir model veya modellerin gelen ailesi için yedek parçasını bulmak için. Bilgi teknik dokümantasyon, hizmet merkezlerinde veya internette bulunabilir. Başlamadan önce, hataları önlemek için, yeni bir conta yüklemek için bir video talimatlarını görmek için arzu edilir.
 2. Eğer elektrik tesisatı ve elektronik onarım deneyimi, el hatalı sensör veya termostat değiştirebilir. şema multimetre ping ve değiştirilebilir elemanların özellikleri hakkında bilgi bulmak için unutmayın.
 3. Eğer, eserlerinin fikir sahibi teknik özelliklerini anlamak ve yeterli deneyime sahip olmadığını kompresörün Öz yedek da mümkündür.
 4. Elleri soğutucu eksikliği ortadan kaldırabilir. Ancak, bu süreç dikkatle düşünülmelidir nüansları bir yeri vardır.

Ve cihazda garanti hâlâ yürürlüktedir zaman inisiyatif caiz değildir unutmayın.

özel bir atölye veya onarım merkezinde Tedavi en güvenilir seçenektir. Uzmanlar, teşhis buzdolabı düzgün çalışmıyorsa tam olarak neden belirlemek ve profesyonel onarım yürütecek. Bir kez daha, garanti not - bu iyi hizmet tasarruf sağlar. Özellikle eğer pahalı bir modeli var.

kurumsal hizmet merkezine başvurun verimli ve en etkili onarım için uygun. Bilinen üreticileri (Bosch, Atlanta Indesit vd.), Neredeyse her büyük kenti Aç.

"Zayıf Yönler" bilinen yerli modeller

Cihaz üreticileri sürekli buzdolabı en güvenilir ve arızalanmasına dayanıklıdır reklamlarda emin bulunmaktadır. Ancak, uygulama, her marka kendi karakteristik açıkları olduğunu göstermektedir:

 1. Atlant. uygunsuz operasyon yaygın bir nedeni, başarısızlık termostat donma olur. Ayrıca, genellikle sorun kolayca yerine dönüş borusu düzeltilir. Yaşlı modelleri yaz sıcağından tahammül yok, bu yüzden havalı köşe taşımak gerekir.
 2. Biryusa. Bu markanın Buzdolapları kadar + 'ya 16C + 32C sıcaklıkta optimum çalışır. Sık anahtarı, termostat ile ilgili sorunlar, hem de kompresörün çalışma ihlalleri.
 3. Nord. Bu modellerde sıklıkla marş rölesi ve bu cihazları değiştirmeye karar verir termostat başarısız olur. Daha karlı onların 5 yıl garanti süresi söyledi.

7 Ana nedenleri buzdolabı sürekli çalışan ve devre dışı değildir

Bir buzdolabı sürekli çalışan ve engelli vatandaşlar sık ​​sık merak buzdolabı sürekli çalışıyor neden ve hatta birkaç saat sonra kapatmaz birçok nedeni vardır. Bunun nedeni fabrika evliliği, uzun harici fiziksel etki ve teçhizatın operasyon kurallarının ihlali olabilir. Bundan bağımsız olarak, aksi kaynaklanan değişiklikler geri döndürülemez hale gelecektir, hızlı hareket etmek gereklidir. Öncelikle buzdolabının çalışmasını azaltmak ve onları incelenecek tutmak gerekir.

Ana buzdolabı sökülmemiş: ne yapacağını

buzdolabı sürekli çalışıyor ve arızalı röle veya termostat sökülmemiş nedenleri listesini açar. Sıcaklık arka plan cihazlar Sorumlu fiziksel olarak objektif hakim sıcaklık koşulları değerlendirmek mümkün değildir. Bu tekniğin bir sonucu olarak başarısızlık soğutma karar verdiği. Diğer nedenler yetmezliği veya fabrika kusuru, ücretler veya termal devre ile ilgilidir.

soğutma sürekli çalışıyorsa, nedeni kompresörün hatalı çalışması yalan veya bir termostat tarafından kontrol edilebilir

Ne olursa olsun üreticinin, her iki birim araç içinde mevcut bulunmaktadır. Amaçları - soğutma ihtiyacını kontrol etmek.

İlk durumda olduğu gibi, onların başarısızlığı, marka makine "Indesit" veya başlar çok fazla üreten "Stinol" ya da biraz soğuk varsa.

Bu nedenlerle ek olarak, soğutma ekipmanları uzmanlarının tamir diğer bir dizi tanımlamak:

 • soğutucu dolaşım yaptığı, ana boru tam ya da kısmi engellenmesi;
 • şiddetli soğuğunda kesinti ve arka duvara olmadan dondurucu don kaplıydı, bu gereklidir, bu durumda suçlu yıpranmış mühürlerin birinde içerisinde arama yapmak;
 • uygunsuz çalışmasıyla ilişkili Kullanıcı hataları - "göz kapağı" cihaz veya Indesit yakın ya da güçlü ısı kaynaklarının içine yerleştirilemez;
 • Çok nadiren gözlemlenen soğutucu (freon) - derhal olmalı böyle bir durumda hareket etmek, aksi birkaç kez o freon zehirlenmesi olasılığını artırır.

Buzdolabının "Donbass" veya "Zil" neden nedenlerden çoğu yüksek durmadan çalışmak için, yani kendini teşhis etmeye çalışmayın başlar. Teknik yardım aramak daha iyi olacaktır, ya da kaybedilen zamanı en iyi şekilde buzdolabının sağlığını etkiler değildir.

sensör hatası: kesilmeyebilir soğutma

Biz dikkate teknik problemlerin ortaya çıkma sıklığını alırsak, ilk iş sihirbazı "dondurarak modu" kontrol edecektir. sensöre aşınma veya hasar sonucu olarak, tek kompresör birimi kapalı ve sürekli soğuk üreten değildir. En basit çözüm - elle normal pozisyonuna geçiş aktarmaya çalışmak. istenilen sonucu elde etmek mümkün değilse, bütün dikkatini termostat veya kompresör geçer.

Kırılma termostat veya sıcaklık sensörü kolayca sensörü değiştirerek çözüldü - basit bir işlem bir ana yerinde gerçekleştirilen

Kompresör karakteristik "yapışkan" rölesine zarar için. Belirli bir sıcaklığa ulaşan sorumlu devre dışı bırakmak için kullanılır.

soğutma yanıt vermiyor Bu durumda, iki rehber "yapışma", bir doğal vardır. Sonuç "Atlant" buzdolabı öylesine tatsız süreç normale moduna geçmek için yeteneği yoktur.

Sorunun potansiyel bir kaynağı olamazdı bulursanız, termostatın kalitesini analiz etmek gerekir:

 • Onun görevi - önceden belirlenmiş bir sıcaklığa ulaşan motoru hakkında bilgilendirmek;
 • Bu olmazsa, buzdolabı "Biryusa" devre dışı;
 • rehber bölmek için fiziksel mevcut sinyali;
 • sorunların bu tür kumandalı ile modellerinde doğasında olan büyük ölçüde;
 • Sonuç olarak, hatta küçük bir yazılım arızası gibi, cihaz motorun çalışmasını sonlandırmak için karar vermek mümkün değildir;

servis merkezi temsilcisini arayın - Bu durumda, tek bir şey yapmak gerekir. Sadece kompresörünün ve termostatın testlerin temelinde neden standart işletim modunu açmak değil, sonucuna varılabilir. Bu durumda, program yönetimi ile donatılmış alt uç modelleri ve buzdolapları fonksiyonu Nou Frost sahipleri, dinlenmek olmamalıdır.

mühür kontrol edin: buzdolabını kapatmayın, nedeni

Buzdolabının "Nord" ya da başka bir marka görevi - hızlı bir şekilde gerekli sıcaklıkları elde etmek. Bunun için dondurucu gerekli kapasite ve bir bütün olarak motoru sağlamak için yeterli değildir.

Buzdolabının kapısı sıkıca kapatın yoksa, bir aşırı ile çalışacaktır motorlu dışarıdan gelen aşırı ısının giderilmesi için

günlük çalışma mühürler tarafından sağlanan neredeyse mükemmel gerginlik gerektiriyordu. Bunlardan hatta küçük bir parçası yıpranacaktır olacaksa, dondurucu fiziksel kendisine verilen sorumlulukları ile baş durdurur.

ihtiyacı yok böyle bir başarısızlık bulmak için uzun.

Sadece zaman zaman uzayın iç yapısını incelemek için:

 • hatta kısa bir süre için buzdolabını açarsanız, arkada aktif don oluşur;
 • Görsel olarak, bir contanın aşınma daha uzun yaprak don bir tabakanın algılayabilir;
 • Yan kanatları üzerinde zaten oluşmuş sorun don tarihinden itibaren Genellikle 4-5 gün;
 • Böyle bir durumda buzdolabını Fix basittir - yıpranmış alanın değişimi gerçekleştirmek için gerekli.

Bir veya daha fazla yalıtım ekler Kaçak - en basit, ben buzdolabı "Codrii" artık verilen görevler ile baş nedeni, söylemeliyim ki. kendin olabilirsin sorunların kurtulun.

Yeni buzdolabı kapanmıyor ve sürekli çalışıyoruz

Genellikle yukarıdaki şartların hiçbiri sadece tek bir cihazda bulunmaz olur. Her zaman tanı süresini, boşuna önemli pratik sonuçları yürüten harcanan çıkıyor. Bu durumda, soğutucu aktığı tüplerin gerginlik dikkat etmek gerekir. o çok küçükse, buzdolabı fiziksel olarak gerekli sıcaklıkları toplamak mümkün değildir.

Tüketicilerin soğutma ekipmanının tamiri için atölye dönüyor en yaygın sorun, soğutucu sızıntı

Bir başka tehlikeli ters proses.

Soğutucu çok fazla verilirse, o zaman buzdolabı birkaç gün kesmek zorunda kalmadan çalışabilir:

 • Buz miktarı tüm hayal sınırlarını aşıyor olmasına rağmen, termostat buzunu gereği konusunda bir sinyal göndermek mümkün değildir;
 • Yüzey sıcaklığı kontrol istenen komutu göndermek için izin vermez, oluşan buz ile hasar görebilir;
 • Böyle bir durumda o dondurucu serbest bırakın ve bunu kapatmak için gereklidir;
 • durduğu daha küçük buz oluşturulur;
 • Bir kez geldi ana yeni buzdolabı, çalışmıyor sıcaklık sensörü kaldırma yapılan sağlamıştır;
 • Buna ek olarak, diğer soğutma miktarını kontrol etmek için yanlış olmayacaktır;
 • Eğer yetersizse, şirketin temsilcisi yakıt ikmali için gereklidir ne kadarını belirleyecektir.

Buzdolabı Nord sökülmemiş: ne (Video)

soğutma ekipmanının çalışma döngüsel olduğunu. mühürler giymek gibi, ihlallerin kaliteli termostat veya röle aktif kullanıcılar buz oluşumunu ve sabit uğultu işaretleyin. Bütün bunlar konuşuyor durumu analiz etme kabiliyeti yoktur. Daha hızlı vatandaş onlar soğutma sisteminde geri dönüşü olmayan değişimlerin az olası geçtiğini gösteren, servis merkezine uygulamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 3 =