Çamaşır makinesi samsung de E4 hata

4E hataları, Samsung çamaşır makinesi üzerinde 4C, E1

Son Güncelleme Tarihi: 2017/12/22

 • ana
 • destek
 • Tüm makaleler
 • 4E hataları, Samsung ekranda çamaşır makinesi üzerinde 4C veya E1

çamaşır makinesinin bir hata mesajı ekran

Ekran ışık olmadan modellerde yıkama tüm modları aydınlatmak + sıcaklık göstergesini düşürmektedir.

makineye su dökmeyin.

Hataların nedenleri çeşitli olabilir:

 • makineye Su musluk;
 • ev veya basınç yok soğuk su çok düşük;
 • Bükülmüş veya sıkışmış doldurma hortumu - makine bunun suyu toplar;
 • Dolgu tıkanmış filtre ağı;
 • Arabadan çık tek başına su boşaltılır.

Bir kez daha, aynı anda çamaşır makinesi çalıştırmak ve Körfez suyun hacmi makine başladıktan sonra duyulur olmadığını kontrol edin.

1

Eğer körfez su sesi duymak ama araba hala, sonra bir hata veriyor:

veya arabada çok fazla çamaşır, seçilen mod yıkamak

Her yıkama kursu için azami yük ile ilgili bilgiler, kullanıcının el kitabında, "Ekspluatatsiya9raquo bölümünde listelenen; ya da "Nasıl çamaşır yıkamak için."

veya tambura doldurulur şeyler çok su emer: yastık, battaniye, vb

Çamaşır makinesi için belirli bir su miktarı ile doldurulmuştur. planlanandan daha işler fazla su absorbe edecek olursa, onun düzey arabada azalır. Sensör bunu algılar ve makine bir hata görüntüler.

şeyler yüklenip çok su emer küçük şeyler varsa, giriş hortumu yoluyla su basıncını kontrol edin. Basınç zayıfsa, bir hata görünür. Bu durumda, sıhhi tesisat bakın.

Eğer yıkama başlarsan, Körfez su sesi duyamıyorum ve makine daha sonra bir hata gösteriyor:

su musluğu çamaşır makinesi için açık olduğundan emin olun.

Evin bir soğuk su olduğundan emin olun. Soğuk su musluğunu açarak. hiçbir su veya zayıf basınç varsa - sıhhi tesisat bakın. Çamaşır makinesi su olmadan yıkama başlamak mümkün olmayacaktır.

valf açılır ve evde su ise, giriş hortumu üzerinden su basıncını kontrol edin.

+ Eğer güçlü bir basınç

- Eğer güçlü bir basınç

Çıkarın ve filtre örgü dolguyu temizleyin.

Tahliye hortumunun doğru bağlanmış olduğundan emin olun: o arabadan hemen inmek gerekir. Hortum düzgün konumda değilse, su arabadan tahliye olacak ve bir hata gösterecektir.

15 dakika kontrol ünitesi sıfırlamak için duvar çıkışından makine çıkarın.

prize araba çevirip aynı yıkama yapınız.

Hata görünmüyorsa - her şey yolunda, makineyi kullanmak.

Bu hata tekrarlanırsa - Destek ile iletişime geçin.

+ Eğer zayıf basınç

- Basınç zayıfsa

sıhhi tesisat bakın. Çamaşır makinesi, zayıf su basıncı ile yıkama başlamaz.

+ herhangi bir baskı varsa

- herhangi bir baskı varsa

su borusundan hortumun ikinci ucu kapatma ve burada su dökün.

su hortumu geçtiğinde su tedarik musluğunu ve bir su borusu kontrol için sıhhi tesisat bakın.

su hortumu içinden geçemezse - bu tıkanmış. Yeni bir hortum satın alabilir veya su güçlü bir akımı ile yıkayın.

Bu öğeyi değerlendirin

S1. yararlı Malzeme?

S2. materyal bakınız

 • ">

Q3. değerlendirmesine yorumlarınızı giriniz. malzemeyi artırabilmesi için bu gereklidir

Çünkü mutlu değilim

 • ∙ benim sorum / problem üzerinde bilgi bulunamadı etmeyin
 • ∙ bu maddede belirtilen bilgi anlaşılmış etmeyin
 • ∙ çok zaman sitedeki bilgilerin aldı bulma
 • hiçbir görsel veya bağlantılar çalışmıyor sayfada ∙
 • ∙ doğru bilgi buldum ama sorun / sorunu gidermek yardım etmedi

Hala sorularınız mı var? aşağıdaki simgeleri tıklayın

Copyright © 1995-2017 SAMSUNG. Tüm hakları saklıdır.

çamaşır makineleri Samsung hata kodunu 4E ne yapar

Kendinden teşhis sistemi mincer ve blender sürece yoktur. Daha sofistike bir teknik zaten kendi başarısızlığını belirleyebilir. arızanın doğası dijital ekran veya göstergeler görüntülenen çeşitli kodları ile şifrelenmektedir. Kendi kendine tanı Modern çamaşır makinelerinde bulunur. Ünite herhangi arıza veya arızası tespit ederse, size haber verilecektir. Örneğin, bir çamaşır makinesinde 4E böcek Samsung su bir dizi anlamına gelir - daha yıkama mümkün değildir.

Karışıklığı önlemek için, Samsung hatalardan makineleri yıkama kodları hakkında biraz konuşalım. göstergelerini yanlış yorumlandığını gibi bazı kullanıcılar doğru, başarısızlık veya arızanın gerçek nedenini belirlemek mümkün değil. bu kodları Deşifre özel hassasiyet gerektirir:

 • Samsung çamaşır makinesi tamburu içinde hata E4 dengeleme ihlal gösterir - fark, bu unutmayın, sembol dizisinin büyük bir fark oynuyor;
 • Hata 4C ve 4E - bu kodların eşdeğer bir değer. Onlar çamaşır makinesi su temin sistemi içinde düzgün çalışmıyor anlamına gelir.

Böylece, tek bir karakter farkı oldukça ciddi olabilir.

Herhangi bir hata, bir yazılım aksaklık neden olabilir. etkileri cihaz 10-20 dakika elektrik kesilir ortadan kaldırmak ve tekrar açın.

4E stiralka bir hata, hemen panik gitmezseniz - endişelenecek bir şey olmadığını mümkündür. Bu kod cihaz suyun akışını yakalamak anlamına gelir. oluşun en yaygın nedeni sıradan insan unutkanlık olduğunu - besleme vanasını kapatarak, biz onu açık unutabiliriz. Bu zeki tekniğin sonucunda o o bozuldu olduğunu düşünmeye başlar. Ama çözüm basit - Eğer musluk çevirerek suyun akışını kontrol etmek gerekir.

su eksikliği - çamaşır makinesi Samsung Hata 4E başka bir ilgili sorun olduğunu gösterebilir. Genellikle teslimi devre dışı hakkında önceden uyarmak, ama bazen bu kimsenin umurunda önce. Sonuç olarak, masum insanlar haber verilmeksizin acı ve uygun tedbirleri almaz. Bir hata oluşursa mutfakta ya da banyoda musluğu açıp su durumunu kontrol etmek deneyin.

Henüz sona değil su temini sorunları ile - Ama hepsi bu değil. Giriş hortumu onların lümen daraldıkça özelliği tıkanır. Ayrıca burada süzgeçler tıkanmış. Orada suda su, hatta o Samsung tarafından desteklenmektedir akıllı cihazda sonuçlanan çamaşır makinesi ulaşmak bir hata açıkladı etmemesi dışında, tüm ev musluk akar. Teşhis ve basit onarım - giriş hortumunu ayırın ve açıklık olmadığını kontrol edin.

4E Samsung çamaşır makinelerinde hataların aşağıdaki nedenleri daha ciddi vardır:

 • Hatalı giriş valfi - bu da değiştirme ile ilgili ek bir maliyettir. Valf servis merkezi edinimi için, ziyaret etmek veya çevrimiçi mağazalardan yardımını;
 • su içinde dökülür ve bunun bir sonucu olarak oluşan çamaşır makinesi sızıntısı - gerek tamir;
 • Elektromanyetik tesviye vana tedarik bir devrede bir arıza - Samsung Yıkama hata 4E görüntülemeye başlar elde edilmesi;
 • kontrol modülünün bir arıza vardı - o sensörlerin endikasyonları görmedi ya da daha fazla yıkama mümkün değildir bu yüzden dolum vanasını kontrol edemez. Sadece yakın servis merkezinde olabilir bu hasar çözün.

su içinde pas varlığı filtre süzgecinin tıkanmasına yol açabilir. Periyodik olarak, biriken kir yıkanmalıdır.

Çoğu zaman, onarım kontrol modülünün tamamen değiştirilmesi düşürülür.

Hepsinden kötüsü, biz gerçek nedenin ne anlayamıyorum - Birçok düğümleri ve bağlantıları kontrol etmek gerekir. Bazı şeyler bizim yönergeleri kullanarak kendinizi düzeltmek kolaydır, ama bir şey sadece yetkili servis düzeltmek için kullanılabilir.

Şimdi de bir hata sıkma esnasında ortaya çıkarsa ne yapacağını, görelim. Tipik olarak, bu modda, Samsung çamaşır makineleri suya ihtiyacı yoktur. (Stiralka Hata sinyali veren) ekranın üstünde bir kod varsa, o zaman çoğu durumda neden kontrol elektronikte - bu tamir veya değiştirilmesi gerekmektedir.

Başka çok nadir nedeni değil - normal basınç eksikliği. Su beslenmek gibi görünüyor, ama Samsung çamaşır makinesi yeterli değildir. İyi bir kafa sen yoksa, baskıyı arttıran pompa su temin sistemi, ayarlayın. Çok hatanın nadir bir nedeni valfleri yıkama tamburu içine sıvı tüp besleme suyu bağlantısı iç dökümünü - makine görüntüleme 4E kodu göstermeye başlar.

Çamaşır makinesi Sumsung hata 4e

bir elektronik ekran ile otomatik çamaşır makineleri, yeni değildir. küçük bir ekranda çalışırken görünen bilgiler, çok yararlı olabilir. Yıkama süresi ve su sıcaklığı makinesi üreticilerinin yanı sıra hata kodları programlanmış çünkü. Bize böyle bir hatayı inceleyelim - 4 Samsung çamaşır makinesinde hata.

4e hata çamaşır makinesi, bazı nedenlerden dolayı, su almayan demektir. o sesli sesler su kazanmaktadır değildir ve bir tambur penceresi görünür su girişi değildir: Bunu anlamak kolaydır. çamaşır makinesinde hata 4. Samsung yıkama başında ve sabunlu suya boşaltıldıktan durulama sırasında oluşabilir ve temiz suyun akış oluşmaz.

Samsung çamaşır makineleri Bazı modellerde, bir hata kaynağı 4e ve 4c kodu belirtilmemektedir.

Bu tür bir hatanın meydana gelmesi neden olabilir:

 1. Soğuk su eksikliği.
 2. su vanasının Körfezi yabancı nesne sıkışmış.
 3. bir su besleme hatası bağlandığında, sıcak ve soğuk su ile bağlantılı olarak meydana gelmiştir.
 4. Hiçbir su basıncı, su içinde herhangi bir baskı yoktur.
 5. Deterjan kaba bir hortum bağlamayın.

Yapılacak ilk şey - soğuk su musluğunu açın ve devre dışı değildir emin olmaktır.

Su daire yol açarken aynı makine ve ekran hatası 4e işaret ederek, yıkamak başlar ise, gereklidir:

 1. Vincin sızdırmazlık ve su sızıntısı olabilir pompalandığı boyunca bir valf kontrol edilmesi. Tipik olarak, akan su hatanın ana nedenidir.
 2. su hortumu aracılığıyla pompalanır hangi basıncını kontrol edin.

Su basıncı güçlü olduğunda, bunun nedeni, filtrenin dolgu tıkanmış olabilir. Temizlemeye veya değiştirmek ve yeniden çamaşır makinesi Çalıştırmak için yeterlidir. Ekran 4e hata yeniden görünürse, o zaman, bir ana aramayı gerektirdiğinden çamaşır makinesi, iç parça örneği.

Nasıl böcek 4e düzeltmek, zaman su besleme basıncı hiç için. Bu durumda, bu çamaşır makinesi, su giriş hortumu kontrol etmek için gerekli olan, bunu yapmak için, açık bir şekilde, bir diyagram formunda sunulmaktadır.

Eğer makine bir hata 4e verir nedenini öğrenmek, bu mümkün değildi, bir Samsung Servis Merkezi'ne başvurun. Makinenin iç parçalarının başarısızlığın Belki nedeni, ancak yalnızca profesyonel söyleyebiliriz.

4e hata oluştuğunda döngüsü durulamadan önce, eylemler şöyle olması gerektiği adresi:

 1. Düz soğuk su akar mı kontrol edin.
 2. Çamaşır makinesi enerjisini.
 3. tahliye hortumunu bağlamak emin olun.
 4. giriş hortumu aracılığıyla neyi su basıncına bakın.
 5. Makineyi çalıştırın ve "durulayın ve Spin" modunda çalıştırın
 6. Arıza tekrar ortaya çıkarsa, ev aletleri için bir uzmana çağırmak gerekir.

Hataların nedenleri arama çamaşır makinesinde 4E, Internet arama motoru bazı kazanç 4e ve e4 değildir. Bunun nedeni, doğru değil Bu birbirinden tamamen farklı iki hatadır, farklı sebeplerden kaynaklanan. E4 hata tambur makinesinde bir dengesizlik olduğu anlamına gelir. şöyle Bunun nedenleri şunlardır:

 • Çok fazla giysiler, izin hacmi aşıldığı;
 • çok az belki çamaşır;
 • iç çamaşırı bir top haline bağladı ve tambura yapışmış;
 • elektronik kumanda problemleri, makine tahrik bileşenlerinin herhangi kusurlar.

Hata 4e - en sık görülen biri. Bunu ortadan kaldırmak için, özellikle su beslemesine hortumu bağlamak edebilmek için, bazı becerileri olması gerekir. yıkayıcı ciddi hasara bildirilebilir ek hata kodları vardır. Bir makale Hata kodları Samsung makinelerinde onlar hakkında anlatıyor. Ayrıca hata 4e nasıl giderileceği ile ilgili bir video izleyebilirsiniz:

3 Okuyucu Yorumları

E4 ve 4E arasındaki farkı netleştirmek için teşekkür ederiz. Sorun ortadan kaldırdı.

Bir şekilde 4E bu hata sadece (yün) modunda açılır. Diğer tüm modlarda mükemmel çalışıyor! Sorun nedir?

Ben hata yalnızca yıkama programlarında oluşur. durulama suyu olarak harika gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 2