Çocukların 3-4 yaş Noel el sanatları

elleri ile Noel el sanatları

çeşitli malzemeden yeni yıl için El ilginç ve keyifli bir tatil için hazırlık sürecini yapacaktır. Çocuğunuz yeni bir şeyle geliyor, hayal gücünü göstermesine izin ver. Evde göze çarpan bir yere Yeni kesmek bir süs değil, aynı zamanda çocuğunuz için bir gurur kaynağı sadece olacaktır.

(3-7 yıl) - 1. "Boots Kartpostallar" Hack

malzeme: Kağıt; Işaretçileri boya; Yün ya da çay poşetleri ambalaj.

(Bir fotoğraftan görülen) "ikili çizme" bir parça çizin. aklınıza ne gelirse - İçinde Noel ağacı, bir kardan adam veya Noel Baba çizin.

Şimdi, onun istediği gibi çocuk botları boyayalım. botlar pamuk bu tutkal sonra veya çay poşetleri ambalaj küçük parçalar halinde kesilmiş. kontur üzerinde "çift çizme" kesin ve bir kartpostal haline katlayın.

Slavik yeni yıl için kendi dedesi kartlarını vermeye karar verdi. 🙂

2. "Baba Frost, Kar kızlık ve Noel ağacı" Hack (3-7 yıl)

malzeme- renkli karton; yün; Toprak (Santa Claus, Noel ağaçları ve Maiden'ın);

- renkli kağıt; Sütün şişe kapağı; (Torba) hediye paketinin sapından dantel.

Ben Noel Baba örneğini söylüyorum. (Bir zamanlar tohumlar için yaptığı gibi) kırmızı karton bir çanta yapın. sabit çıktı altındaki zımbalanmış, kesme ve keskin kenarlar elde edin. Noel Baba bu irade ceket.

1

Noel Baba başını - Farklı renkteki mukavva daire kesip. hamuru yardımıyla gözleri, ağzı ve burnu olun. Pamuk yün sakal ve kafasına bir hamur yapın. kaba bir üçgende karton şapkadan kesilmiş ve pamuk yünü ile süsleyin.

Onun kürk Noel Baba başını Tutkal. Noel Baba hazır. Aynı prensip olarak Pamuk Prenses ve Noel ağacı yapmak.

Nasıl Noel Baba için bir çanta yapmak için:

Renkli kağıda bir kare kesin. , Kapağın içinden karenin merkezinde koyun meydanına ve güvenli kordon uçlarını yukarı kaldırın.

Not; bazen bir kil gres etrafında oluşturulabilir unutmayın ve çirkin kesmek olur. Belki hamuru olarak bu.

3 Hack. "Kartpostal - Asma topları" (2-3 yıl)

Bu kesmek çok basittir. küçük çocuklar için sadece uygun.

malzeme: kağıt ve bebeğin bir levha ölür veya basın (Eğer herhangi bir çocuk mağazasında satın alabilirsiniz).

devre, levha katlayın. birinde yarım hafifçe kurşun kalemle birkaç topları çizin.

Çocuğunuz Noel topları damgalarını dolduralım. tabakanın bu bölümünde altında bir şey, t içine alın. K. Pullar ikinci yarısında yazdırabilirsiniz. Çay poşetleri ambalaj hışırtısından kart kupürleri süsleyin.

hamuru topları ile 4. Noel el (1-2 yıl)

oyunda "plastisin boncuklar" Ben ince motor becerilerinin gelişimi için kil nasıl kullanılacağı hakkında konuştuk. Şimdi, çocuk sadece bir Noel tema üzerinde, aynı şeyi yapalım. Örneğin, bir torba dede Frost renkli "şeker." doldurmak Noel ağacı ile dekore edilebilir "Yılbaşı topları." kardan adam, etrafında "Çocuklar sokakta kamaştırdı," Prilep "kar taneleri" let ve büyük yılbaşı balonlar üzerine sağlayacak "çok renkli desenler."

Yeni kesmek 5. - "koni bezemesi (3-7 yıl)

Yeni Yıl için el sanatları yapmak - Birçok anaokulları çocuk evine iş vermek gerekir.

"Koni Dekorasyon" anaokulunda orijinal el sanatları ve oyun odası dönüştürecek.

malzeme: diken (bunlar ormanda bulunabilir, bahçesinde park); ladin dallar; sedef boya (I kırtasiye satın ucuz aldı - geliyorlar); bankalar; Büyük plaka; mum.

farklı bir renkte bir çocukla konileri boyayın. 2-3 gün kurumaya verin. Sonra çocuk renkli kozalaklar ve ladin dalları ile kavanoz doldurmak sağlar. Bu bankalar raflar veya denizlikler dekore edebilirsiniz. Bankalar kapaklarını kapatmak için gerek yoktur.

konileri yapılabilir ve bir ev yılbaşı tablo için dekorasyon: bir tabak koniler ve dalları üzerinde koyun ve ortasında bir mum koydu. Dekorasyon hazır!

P.S.. Ladin veya çam dalları daha iyi yılbaşına kadar veya bahçede matine, t 1-2 gün ekleyin. Belirleyin. Hızla çökmeye olabilir.

6. Noel El Sanatları kil ve tahıllar (3-7 yaş)

Çocuklar tahıllar ile oynamak ve kil heykel gibi. Biz bu iki sınıf birleştirip üç boyutlu el sanatları olsun - harika bir hediye yeni yıl!

malzeme: Toprak; tahıllar; Karton (I tahıl kutuları üzerinden kesmek); kürdan.

dikdörtgen şeklindeki karton üzerine kil yayılır. Bir kürdan Noel ağaçları ve Noel oyuncaklar konturları ile üzerine çizin. dolguları çizimleri izin bebek tahılları verin.

hamuru kalan yerlerde bir kar tanesi çizmek için bir kürdan olabilir. eser hazır olduğunda, yıldız işaretleri veya olağandışı yazıt ile süsleyin.

Noel el sanatları 7. - "eldivenler" (3-6 yaş)

Onun kış eldiven çocuğunuzla bak. Elbette, bunlar en yaygın ve normaldir. Biz aynıdır. 🙂 Ve biz başka kamu kimse yok istediğiniz şekilde! Yani çocuğun kendisi izin ve kendiniz ve arkadaşlarınız için parlak, alışılmadık ve komik Noel eldiveni olun!

malzeme: renkli karton; çubuk (macun veya kapatıcı - Beyaz sıvı macun yazıt); oje; irmik; yün; renkli kağıt kesilir; sakız.

karton kesip ve eldiven ile süslenmiş. Bazı eldivenler, lak kaplanmış ve konturları kar taneleri, Noel topları balıksırtı çizim prime. Diğer dekore mitten irmik. Kil yıldız, çizgili, zikzaklar boyalı ve irmik serpin.

yün ve kar taneleri ile yeşil ve mavi eldiven ve sarı ve kırmızı eldiveni yapıştırıldığını renkli kağıt budama dekore var.

Şimdi çocuk bu eldiven takabilirim emin olmak zorunda! Bunu yapmak için, eldivenleri altındaki (sm.fotografiyu) her iki tarafta da bir zımba sakız ekleyin. Eldivenler hazır.

Yeni kesmek 8. - "Peri kış bahçesinde" (4-7 yaş)

öyle bizim için "gerçek, canlı" Bu eser özellikle ilginçtir. İlk olarak, bu ince dalları ve kozalakları inşa ve sonra eğlenmek, bir daire içinde dans ve bu muhteşem mahkemede yaşamak sadece favori oyuncakları ekleyin.

malzeme: çikolata ya da bir ayakkabının kutu; dalları; yumru; Toprak; renkli karton; Kinder (hayvanlar / erkek) gelen oyuncaklar; yünü.

çit: 4 kısa şube ve 4 uzun hazırlayın. hamuru yardımıyla kutunun köşelerine 4 kısa kol (kazıklar) sıkıştırın. İki biriyle peg ve iki çit sağlayacak şekilde diğer tarafı uzun dalların 2 kol demiri yok. Uzun dalları da hamuru bağlıdırlar. Parmaklıklar hazır.

yazlık: Renkli karton geniş bir şerit kesin 3 kat ona eşit hale getirmek ve bant ile biter mühür. Bir dikdörtgen veya kare içinden alın. Sonraki evin diğer şeridin çatısını yapmak. ikiye katlayın ve yapışkan bant 2 karşıt iç yüzlü "ev" ekleyin. İki çitler arasındaki kutuyu bantla ev sabitleyin.

balıksırtı: plastisin topları rulo, yeşil koni Boya ve Noel ağacı sonuçlanan onlara tutunmaya edecektir. o evin önünde kutuyu oyun hamuru düzelt.

pamukla kutuyu boş koltukların doldurun ve Noel ağacının etrafında lümen yün içinde Kinder gelen oyuncaklar koydu. Bir daire içinde dans edelim. 🙂

Noel el sanatları 9. - "Üç boyutlu kar taneleri" (4-7 yaş)

Çocukluğumdan Bu kesmek. Aydınlık kolaydır ve çok az zaman alır.

malzeme: renkli / beyaz kağıt

Nasıl yapmak: Akordiyon kağıt kat. akordeon şekli uçlarını verin: yarım daire veya çapraz onları kesti.

yarı-dairesel ya da üçgen kesitler üzerinde bir akordeon kat olun. Hafif Fan akordeon ve bir ve diğer karşıt uçlarına tutkal. Kar tanesi hazır. Bu yüzden, parçalamak değil kar tanesi merkezinde bir araya kıvrımlar tutkal.

Yeni kesmek 10. - "Fantezi Yılbaşı Ağacı" (4-7 yaş)

Önceki zanaatlerden "Üç boyutlu kar taneleri" gerçekleştirmek için bize ilham "iyi giyimli Noel ağaçları."

malzeme: renkli kağıt; mukavva, yün; Noel ağacı için süslemeleri - renkli kağıt, pasta küçük yapıştırıcı ya da dekorasyonlar budama.

Nasıl yapmak: Farklı genişliklerde dört yeşil yaprak hazırlayın. her tabaka akordeon kıvrımı ve ayrı ayrı her körük karşıt uçlarını tutkal. Sonuç olarak, bir yılbaşı el yapımı makale sayısı 9'da 4 yeşil kar taneleri kek veya renkli kağıt parçalarına için kar tanesi küçük etiketler, dekorasyon dekore olsun.

karton daire kesip - bu Noel ağacının altında duracak. Stand (pamuktan yapılmış) kar için bir yer olacak edelim. Şimdi, yeşil bir kar tanesi arasındaki yapıştırma, Noel ağacı standı üzerinde onlardan toplamak. balıksırtı için Noel ağaçları her katmanında arasındaki tutkal noktalı küçük yuvarlak karton üzerinde daha güçlü tutkal oldu.

Karton Stand-tutkal pamuk kalan alanı - kar olacak. Noel ağaçları üstündeki yıldız işareti unutmayın.

Yeni kesmek 11. - "Garland" (4-7 yaş)

Biz kullanılanyaklaşıkodası ve kendi elleriyle yapılan Noel ağacı oyuncak süslemek için mutlu lshim. Yani hafif ve çelenk taşıyan hızlı, biz tablonun kreş bizim duvarını süslüyor.

Nasıl yapmak: Kesme 10x1 cm boyutlarında şeritler halinde renkli kağıt. Bir halka ve birbirlerine göre bir halka bağlama her bir şeridin katlanmasıyla, bir zincir olun. Garland hazırdır.

Yeni hack 12 - "Noel dekorasyon" (4-7 yaş)

Biz darbe ve bunların ana zanaat boyamak için seviyorum. biz uzun zamandır yapmak istediği ve bunu almaya karar Bu kesmek, arkadaşlarımız bir konuk yapılmış olan. Çok sehpa üzerindeki Noel süsleri sevdim. Ancak, kendi başına bunu yaptı.

malzeme: şişlikler; kartonpiyer; yeşil pulları; hediye kurdeleler.

Nasıl yapmak: İlk koniler Guvaş boya. Yaklaşık 1 gün kuruyacak. Daha sonra merkezi bir deliği olan bir karton daire kesin. karton rengine hediye kurdele çemberini sarın az fark oldu. Ardından - cicili.

karton daire konisinin boşluklar kaldığı hakkında böylece pullar sarın. Sıvı yapıştırıcı üzerinde diken diken uymak en iyisidir, böylece sıkı üzerinde tutacaktır. Noel dekorasyonu hazır. Bir kapıya asılacak ya da masa dekore edebilirsiniz. Santa Claus, bir kardan adam ve Noel ağacı - süslemeleri ortasında bir Noel oyuncak koyabilirsiniz.

Yeni hack 13 - "Bell" (3-7 yaş)

Bu kesmek çocuğun bir yetişkin yardımı olmadan yapabilir ve en önemlisi - ne istediğini olarak aynı yapmak!

malzeme: beyaz kağıt kap veya ekşi krema plastik, cam, boya; renkli şeritler; renk şerit; tutkal; çıkartmalar.

Nasıl yapmak: Baş aşağı fincan çevirin fincanların dibine kurdeleyi bir döngü yapmak, bu yüzden bir çan gibi olacaktır. Çocuğunuza sahip tüm malzemeleri verin ve onu dekore edelim. Bell bir Noel ağacı veya bir kapı kolu asılabilir.

Yeni hack 14 - "hediyeler ile Kızak" (4-7 yaş)

Biz kendi elleriyle ailesi için hediyeler yapmaya bayılırlar. şeker ile bir kızak - biz işe babamız bekliyorlardı Bir akşam, onun için tatlı bir sürpriz yapmaya karar verdi.

malzeme: küçük kutu 2 Beyaz bir kâğıt kırmızı kalem, renkli kağıt, küçük çıkartmalar, bant, tatlılar ve şişlikler.

Nasıl yapmak: 1) Kayak kızak. beyaz bir kare iki yaprak üzerinde sadece her bir plakanın iki bitişik iki kırmızı cer şeklinde. sayfaların diğer iki kenarı beyazdır.

tabaka getirin ve tüp bunları yayın. beyaz kırmızı köşesine, bir kalemle aşağı kayar. Sonra kalem çıkarıp seloteyp sabitleyin. Bir kurşun kalem ile her borunun bir ucu katlayın. Kayaklar hazır kızak.

2) Sani. kutu bir geniş taraftan kesin. kare veya dikdörtgen fincan alın. o, tutkal bandın yanlarının tüm kırdı olmadığını söyledi. Sen bunun doğru resim gibi bir kızak benzer bir şekil verebilirsiniz.

3) renkli kağıt ile Obkleyte kutu ve beğeninize süsleyin. başaşağı kutuyu açın ve kayak yapışkan bant 2 izleyerek takın. hazır Kızak.

Şimdi en önemli şey - atlı kızak ve şeker konileri doldurmak!

Yeni Noel el sanatları her hafta görünecektir.

"Evde oynamak" hoş geldiniz!

Burada sürekli beni çevreleyen çocuklarla çalışan benim kişisel deneyime dayalı oyunlar bulacaksınız.

çocuklu Basit Noel zanaat: ilham fikirler ve master sınıfları

o Make a yılbaşı sağlam daha kolay. Web sitesi "Anne her şeyi yapabilirsiniz!" Tatil için çocuklarla yapmak kolay basit ama çok muhteşem ve güzel el sanatları koleksiyonu toplandı. Ve açıklama ve fotoğraf master class sayesinde bunları basit hale getirecektir. Onlar tatil için ev dekore edecek ve aynı zamanda anaokulu veya okula Noel el sanatları olarak taşımak mümkün olacaktır.

Beş dakika içinde küçük bir Noel ağacı.

 1. Çift taraflı bant her iki tarafta Okleyte karton.
 2. o eşkenar üçgenlerden kesin.
 3. Yapışkan bant koruyucu şeridi çıkarın ve iplik balıksırtı kaydırılır.
 4. boncuk ve kancası dikin. Noel ağacı hazır!

 1. karton yıldızları kesin.
 2. Farklı boyutlarda tutkal ve tutkal boncuklar gibi küçük bir döngü yüzeyi üzerinde uygulanır.

çocuklarla yapılan basit bir kart.

Hepimiz kalem keskinleştirmek zorunda kaldı, ama azımız temizlik çubukları da el sanatları üretimi için kullanılabilecek neler biliyorum. Noel ağaçları şeklinde kağıda Tutkal bir sapı ve bir yıldız eklemek - kart hazır!

 • dondurma bir sopa al;
 • Üzerinde yapışkan uygulanır, arka kenarından adım;
 • Farklı uzunluklarda tutkal dallar, böylece küçük bir Noel ağacı olurdu.
 • süslemeleri ve küçük bir döngü ekleyin.

pamuk disklerinden Kardan adam.

 1. İki parça pamuğu alın ve kenarları iplik dikmek.
 2. Kullanarak yapıştırıcı birbirine tutturmak.
 3. parçacığı itibaren eşarp olun.
 4. düğmelerini Tutkal.
 5. Tel moda kalem.
 6. üçgen burun ekleyin.
 7. gözler ve ağız çizin, boyayın.
 8. kartondan yapılmış şapka Tutkal.

Oluklu karton yılbaşı süsleri.

Farklı renklerin Oluklu mukavva kolayca Noel ağacı orijinal süslemeler yapmak. Büyük yıldızlar, Noel ağaçları, farklı boyutlarda çevreleri bakacağız.

Böyle bir orman, sadece beş dakika olun. Sadece kağıt, ahşap şiş, delik açma ve alt gerekir. Baz olarak, ahşap çevreleri kullanın kum ile pota plasteins.

Noel el sanatları için birkaç fazla fikir

Çocuklar ve hayvanlar: ilham için sevimli fotoğraflar

masa oğlu Organizasyon çekmece (öncesi ve sonrası fotoğrafları)

Çok güzel bir fikir! Kartpostal tüm serin kalemler dan (adlandırmak başka nasıl bilmiyorum) temizlik dan!

ben ne gerek yoktur

değil tüm resimleri nasıl tanımıdır

Yorum bırakmak Cevabı iptal

 • Nasıl evde topuklu cildi temizlemek için: hamam, sıkıştırır, masaj, maske

  Birçok kadın sık sık ne kadar temiz cilt topuk ev ilaçları merak ediyorum. Çatlaklar ve (devamı ...)

  Çocukların gecesi Şiirler: En uykulu 20

  Web sitesi "Anne her şeyi yapabilirsiniz!" O çocuklar için geceleri en uykulu şiirler topladı. Herkes bilir (devamı ...)

 • Çocuklar için şehir hakkında Şiirler: 14 iyi

  Web sitesi "Anne her şeyi yapabilirsiniz!" Çocuklar için şehir hakkında güzel şiirler Toplanan. Bunlar kullanılabilir (devamı ...)

 • çeviri ile çocuklar için İngilizce şiirler

  İngiliz şiir çocuklar için çok yararlıdır. Onların yardımı ile çocukların kolayca öğrenirler yeni kelimeler (devamı ...)

 • Grigory Oster tarafından ayet çocuklar için kötü danışma

  okumak için İtaatkar çocuklar yasaktır! Son zamanlarda, bilim adamları dünyadaki tüm (devamı ...) olan yaramaz çocuklar olduğunu keşfettiler

 • Kışın hakkında İngilizce Tekerlemeler

  Web sitesi "Anne her şeyi yapabilirsiniz!" O çeviri ile kışın hakkında İngilizce dilinde çocuklara kısa şiirler toplandı. (Devamı ...)

  Copyright © 2018 | MH Temalar Tema tarafından WordPress

  Bir çocukla Noel el sanatları 3 yıl

  Bütün çocuklar bu sevecen ve şefkatli ebeveynlerinin yardımcı oluyor, özellikle elleri çeşitli el sanatları ile ilgisi seviyorum. hazır malzemelerden yapılmış Güzel ve sevimli küçük şeyler, tatil için evi dekore edebilir, ya da akrabaları ve arkadaşları için bir hediye olarak hareket etmek.

  bu muhteşem sürede sihirli ruh hissetmek ve başkalarına vermek istiyorum çünkü yeni yıl ve Noel el sanatları arifesinde, özellikle ilgili gibidir. Bu yazıda, sevdiklerini vermek veya oda süslemeleri 3-4 yıl çocuklarla neler yapabileceğini Noel el sanatları söyleyecektir.

  Çocukların 3-4 yaş için en basit Noel el sanatları

  Bebek bazı sofistike aksesuarları yapmak için yeterli beceri sahip henüz değil ve bazı malzemelerle çalışmayabilir çünkü 3 yaşındaki çocukla yapılabilir Noel el sanatları, çok basit olmalı.

  Bir çocuk Noel el sanatları yapmanın 3 yıl olan bir kural olarak, ana unsurları olan rakamlar ve aplike vardır. Parmak boyalar veya guaj yardımıyla Noel ağacı - Örneğin, kağıt sıradan bir kağıda ana yılbaşı sembolü çizebilirsiniz. böylece küçük renkli topların, yıldızlar, güneş, ay ve - Boya kuruduğunda kadar, renkli kağıt, çeşitli süslemeleri dışında kesmek gerekir.

  Bütün bu unsurlar aplike tekniği kullanılarak, desenin üzerine yapıştırmak gerekir. Buna ek olarak, bu tür benzeri parlak düğmeler, makarna, fındık ve diğer nesneleri kullanabilirsiniz. Noel ağacı "dekore" olacak sonra, kırtasiye tutkal yeniden yağlayın ve bizim güzel orman kar yağışı dair bir simülasyonu yaratmak için irmik serpin gereklidir.

  Benzer bir şekilde, kağıt veya mukavva Şekil kardan adam renkli tabaka gerçekleştirmek için. Onun gövde tabanı veya boya renkleri beyaz kağıt ve tutkal dışarı kesilebilir. Bunlar için genellikle pamuk veya pamuk pedleri kullanmayın. kesmek ile garnitür herhangi bir yöntem olabilir.

  Ayrıca 3 yaşında çocuklarla, sen çamurdan Noel zanaat çeşitli yapabilirsiniz. Bu ve tüm Noel ağaçları çeşitleri, ve Santa Claus ve Kar Maiden ve parlak Noel süslemeleri komik figürler. İkincisi, tesadüfen, mutlaka kendi başlarına yapmıyor. zevkle Üç veya dört yıllık çocuklar boya kalemi, boya, kil, tutkal ve küçük öğelerin çeşitli kullanarak, kendi elleri renkli Noel topları süsleyin.

  Çocuklar için daha fazla sofistike Noel el sanatları 3-4 yaş arası

  4 yaşından itibaren çocuk yapmak ve daha sofistike Noel el sanatları, ama o ille ebeveynlerin ihtiyaç yapmak yapabilirsiniz. Özel olarak, uygulamaların oluşturulması için bu tür oluklu kağıt gibi kompleks bir malzeme kullanılabilir. Dikkatli bir kullanım için çağırır, böylece bebek kendi başlarına bir şeyler yapmaya çalışacağız, eğer başarısız muhtemeldir.

  Çocuk 4 yaşında ise, onunla Noel ağaçları şeklinde Noel el sanatları herhangi mevcut malzemelerden yapılabilir. Örneğin, bir koni şeklinde bir sayfa kağıt rulo ve yapıştırıcı ile yerine sabitleyin. Bir Noel ağacının dış yüzeyi konileri, renkli düğmeler ve diğer nesneler ve üst boya yeşil boya yapıştırılabilir.

  Buna ek olarak, ebeveynlerin favori bebek yardımıyla zahmetsizce elemanları Quilling ve scrapbooking kullandığı çeşitli el sanatları yaratma, başa. Böyle eğlence bebek eğlenceli teslim etmek değil, aynı zamanda zorunlu olarak onun kelime genişleme yansıyacak parmaklarını ince motor becerilerinin gelişmesine katkıda bulunacak ibaret değildir.

  Buna ek olarak, bugün satış, sen topları çeşitli bulabilirsiniz, biz akrilik boya, glitter, yapıştırıcı kullanarak, ev için kendi oyuncaklarını ve süslemeler oluşturabileceğiniz yeni yılın köpük veya ahşap, gelen kütükler şeklinde Noel ağaçları ve diğer özelliklerini kar taneleri. Ayrıca bu tür hazırlıkların yardımıyla Noel çizim ve sıradan PVA ile güzel peçete hazırlamak, dekupaj tekniği Noel süsleri yapılabilir.

  bilgi kopyalama Sadece kaynak doğrudan ve endeksli atfen izin verilir

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 74 = 83