Dahili bulaşık makinesi boyutları

Bulaşık makinelerinin boyutları

Modern bir mutfakta bulaşık makinesi artık lüks değil, gerekli bir asistandır. Özellikle aile büyükse ve kirli bulaşıkları bir anda birikirse. Bulaşık makinesinde yıkanacak günlük bulaşık yıkama makinelerinin sahiplerinin rahatlamasına ilaveten su tasarrufu yapmanız da çok önemlidir.

Bulaşık makinelerinin standart ebatları

Alıcıların seçim yapabileceği iki boyut vardır. Küçük bir bulaşık makinesi. Boyutu, daha doğrusu 45 cm genişliğe sahiptir derinliği ve ekipmanın yüksekliği, standart ve genellikle, rakamlar sırasıyla 82 ve 60 bulunmaktadır. Ancak teknik pasaport veya talimatlarda körü körüne yazılmış yazılıma güvenmeyin. O kadar pratikte birimi boyutları milimetre sadece birkaç belirttiği farklılık, bu gerçekleşirse, ancak yüklendiğinde, bu milimetre çok önemli bir rol oynayabilir.

Satın almadan önce, bulaşık makinesinin bulunduğu yeri dikkatle ölçmelisiniz. Makineyi yerine takacak olan efendiye emanet etmeniz önerilir. Bundan sonra, bir santimetre kaset ile silahlanarak, bir milimetreye kadar birimin tam boyutlarını bulmak için mağazaya gidin.

Sonuçta, gömülü bulaşık makinelerinin iddia edilen boyut gerçek 3-5 mm farklıdır ve bu birkaç milimetre bazen mutfak ünitelerinin kaderini belirleyecek olduğunu.

Tam boy bulaşık makinesinin ölçüsü 60x55x82'dir, burada birinci hanenin genişliği, ikincisi derinlik ve son da yüksekliktir. Aileler için, beşten fazla hanehalkı sayısı için uygundur. Bazı modeller 15 set kirli bulaşık için tasarlanmıştır.

Gömülü bir teknik satın almadan önce, nerede bulunacağını düşünmelisiniz. İdeal - yeni mobilyalar dahili ekipmanın boyutuna göre ayarlandığında. Mutfak herhangi bir değişiklik mümkün değilse, bulaşık makinesi menteşeli kapılar, uygun boyutta boş bir dolapta bir gerçekleşir.

Bulasik makinenin asgari ebatlari

. Sıradan insanlar arasında çok ev aletlerinden, orada bir bulaşık makinesi satış aramaya anlamsız aslında 30 cm'yi aşmayan hangi boyut (genişlik) sahiptir efsane bir tür - O var olmamış ve buna yakında olacak olası değildir, Şu an sadece bir efsane.

Fakat düşük, yaklaşık 45 cm uzunluğunda makine satılıktır. Bazı üreticilerin benzer modelleri vardır. Bir masaya veya kabine yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır, ancak dolap kapılarını kaydırmak veya döndürmek için de yerleşik olabilir. Bu model, 1-2 kişilik bir aile için ve sadece 5-6 takım yemekler için tasarlandı.

1

Bilginin kopyalanmasına ancak doğrudan ve endekslenmiş kaynak referansa izin verilir.

Dahili bulaşık makinesi boyutları

Gömme mutfak estetik bir görünüm sağlamak için tasarlanmıştır. Dolapın kapısı tarafından gizlenen bulaşık makinesi neredeyse hiç farkedilmez,% 100 işlevseldir. Kurulum çoğunlukla mobilya tedarikçisi (ekipmanla birlikte satılır) tarafından yönetilir, krupiyenin omuzları kurulum inceliklerine uygunluk ölçüsündedir. Gerçekten de, diğerleri hizmetlerini ve ortaklarını empoze etmekten mutluluk duyuyorlar. Dahili bulaşık makinesinin boyutları, üreticilerden üreticilere ve modeller arasında değişir. Hızlı değerlendirme için Yandex-Market'in elektronik kataloglarını kullanın.

SSCB, bulaşık makinelerinin boyutlarını düzenleyen standart GOST 27454'ü kabul etti. Belge, sınıflara göre cihazların bölünmesini sağlamış, su deşarjının normlarını belirlemiştir. Bugün, figürler harika görünüyordu. Grup A bulaşık makineleri döngüsü başına 42 litre sıvıya ihtiyaç duyar.

Ürünlerin kanunlara göre boyutları katı bir şekilde tahsis edildi. Gömülü modeller için aşağıdaki parametreler verilmiştir:

Kısıtlamalar katı bir şekilde belirlendi. Alt tarafta tolerans 5 mm idi. Özellikle mobilya donanımları kolayca donatılmış yapmak için yapılmıştır. Gerçek, üreticilerin ürünlerin uyumluluğundan çok az düşünmelerine izin verdi.

Bulaşık makinesinin belgelerinin boyutlarına ek olarak:

 • Dolum ve boşaltma hortumunun uzunlukları sırasıyla 1,5 m ve 1,3 m'den daha az değildir, bunun nedeni minimum eğme yarıçapının varlığından kaynaklanmaktadır.
 • Su besleme boruları 3/4 inç büyüklüğündeydi. Önemli bir figür. Ülkenin topraklarında kabul edilen SI birimleri sistemi, sayaçların, elde edilen birimlerin kullanımını öngörür. Perestroika tarafından zaman zaman tasarlanan bulaşık makinelerinin standardı başlangıçta uluslararası işbirliğine odaklanmaktadır. Gemi infla etmede baz> basamaklara rastlanmaktad> r. Dünya inç uzaklıkları ölçmek için kullanıyor, denizciler - özgür yorumları özür diler - gerçeği hesaba katmalıyız. Bulaşık makinelerinin durumu benzerdir. Geliştiriciler, uluslararası işbirliğinin ısınmasına neden olan faktörleri hesaba katarak yakın işbirliği içinde olmayı umuyorlardı.
 • Bulaşık makinesinin drenaj ucu, kenar için lavabo ve banyoların emniyete alınması için yapılmış olmalıdır. Eleman, evsel atık su sistemine doğrudan bağlanabilir. Bugünkü çözümün otomatik çamaşır makinelerinin kullanıcılarını şaşırttığı söylenemez, Sovyet halkı yenilikten meraklanmış gibiydi.
 • Elektrik kablosu 2 metreden az değildir. Gereklilik yerleşik bulaşık makineleri ile ilgili olup, nispeten basit bir şekilde açıklanmaktadır. Genellikle cihazın yerini seçme fırsatından yoksun olarak, mutfağın görünümüne zarar vermeden uzatma kablosunu gerdirmek kolay değildir. Bulaşık makinesinde nispeten uzun bir güç kablosu (veya ayrıca satın alınan kablo yoluyla voltaj kaynağı) bulunur. Diğer ekipman genellikle uygun uzunlukta bir kablo bağlamak için terminallerle donatılmıştır. Samsung bulaşık makineleri bir kablo, çatal ile birlikte gelir. Uzmanlar, keyfi uzunluğa sahip tellerin nadir ürünler olduğunu söylüyorlar.
 • Duvar ve bulaşık makinesinin arka duvarı arasındaki boşluk ayarlanır. Duruma uygunluk, uygun havalandırmayı garanti eder. Boşluk 50 mm'den az değildir. Hatasız bir gerçek montajcılar, mobilya üreticileri tarafından dikkate alınarak ekipmanın tasarlanan bölmeye sığması sağlanır. Durum bulaşık makinesinin tüm yüksekliği boyunca korunur.
 • Ayrı öngörülen: lavabonun altına gizlenmiş ekipman, arka duvar yüksekliğinin alt çıkış borusu altında bir girinti, en az 15 cm derinlik içerir.

Resmen, bulaşık makinesi standardının süresi 1 Ocak 1994 ile sınırlıydı. Metin uzatılmadı, yerleşik bulutların boyutları hakkında tam bir fikir verdi. Modern modeller uzak değildir.

Günümüzde üreticiler çok sayıda bulasik makinasi sunmaktadir. Yukarıda bahsedilen GOST 27454, tek bir boyut kümesi sunuyorsa, modern dahili ürünler boyutu daha çeşitlidir.

Bulaşık makinesinin yüksekliği ve derinliği sırasıyla 82 ve 55 cm olarak sabit tutulmuştur. Dahili bulaşık makinelerinin ebatları değişir:

Ve nominal kesinlikle korunmaz. Her üreticinin değerinden milimetre alması, cihazın kurulum yuvasını güvenli bir şekilde kullanmasını sağlar.

Şimdi rezervasyon yaptırmanın vakti geldi: İki tip dahili bulaşık makinesi üretin:

 • bölmenin içine yerleştirilmiş (raflar) kapının arkasında;
 • komidin tezgahı görünümünü taklit eder.

Her iki çözümün de avantajları, dezavantajları vardır. Açıkçası, el ile kurulum basit çözümler sunmaz, ancak bulaşık makinesi gerçekten yerleşiktir. Kapı tarafından kapanır, göze görünmez. Dikkat edilmesi gereken bazı modeller için kontrol elemanları ön düzlemde alınır. Çoğu kapının üst kenarını kullanmasına rağmen. Bulaşık makinesinin bulunduğu dolapları açarsanız dokunmatik panel yerleşik olur.

Yükleme yönteminde bir takım sorunlar var:

 1. Güç kaynağı karmaşıktır.
 2. Bazen mobilyaların duvarlarına delikler açılması gerekiyor.
 3. Bulaşık makinesinin konumlandırılması önerilerine dayanmak, çalışma ekipmanının uygun şekilde ısı dağılımını sağlamak için gereklidir.

Uzmanlar, her bir modele ekipmanı kurmak için ayrıntılı talimatlar verilir diyorlar. Kağıt eksik - bir danışman deneyin, Internet'te bir yerini bulun.

Kabinin bölümlerini taklit eden bulafl> k makineleri gelince, ekipman sadece özel bir nifle geçiyor. Bazıları, montaj işlemini kolaylaştıran tekerleklerle donatılmıştır. Tahliye borularının ve su alımının, güç kablolarının kurulumunu hatırlayın. Açıkçası, bileşenler, bulaşık makinesinin hareketliliğini garantilemek için yeterli bir boyut sınırı ile birlikte esnek olmalıdır.

Dahili bulaşık makinesinin seçimi

Kulaklığın tamamını satın almaya gelince, genellikle kurulum yüklenici (satıcı) tarafından yapılacaktır seçilmesine gerek yoktur. Bu durumda, gerçekleştirilen işin kalitesini açıkça kontrol edin ve hiçbir durumda, kusurlar bulunursa, ürünün kabul belgesini imzalamayın.

Dahası bulaşık makinesinin boyutunu seçme konusunda, daha sıklıkla, mevcut durumda yeni ekipman girilmesi gerektiği düşünülmektedir. Bir santimetrede konuşmaya gerek yok, burada birinin daha sağduyulu olduğu söylenebilir. Bilinen gerçek yukarıda belirtilmişti: Bulaşık makinesinin herhangi bir modeline kurulumu düzenleyen ayrıntılı bir çizim eşlik ediyor. Kurulum için tasarlanan sitenin boyutunu kaydetmek, titizlikle kontrol etmek ve ürünü yerleştirmeyi planladığı yere yerleştirmek gereklidir.

Çoğu model aynı yüksekliğe, derinliğe ve araştırmaya değer, standart dışı ürünler bulma şansınız olacak. Yer yetersizliği sorunu bazen dolabın arka duvarının sökülmesi ile çözülür. Mobilyaları duvardan biraz iterek boşluk hortumlarını, elektrik tesisatını boşaltabilirsiniz. Büyük iletişim delikleri açmaya istekli olmadığınızda fayda var. Bazı mutfak mobilyalarında bir kaidesi vardır. Set eski, bulaşık makinesinde satın almak istiyor, yüksekliğe sığmıyor - bölmenin alt kısmında ürün için dikdörtgen bir delik açılıyor. Alınan ek 10 cm'lik bir yükleme yeterlidir.

Söylenilen şey, gündelik kurnazla sınırlı değildir. Diğer başucu masaları çekmecelerle donatılmıştır; üstü, bölmenin yüksekliğini hafifçe arttırarak tabanı çıkartarak çalışabilirsiniz. Birlikte, hileler, bazı ekipmanların kalkmasını reddeden bir bulaşık makinesini kurmaya yardımcı olur.

Bu nedenle, ölçüm kurulumu için alan, bulaşık makinesi boyutları montaj toleransları ile ilişkilidir. duvar tembelliğe değiştirirken Bu mantıklı. Aksi takdirde, yukarıda bahsedilen sorunlar satıcı tarafından karşılanır.

Daha da ağırlaşarak: bulaşık makinelerinin çoğunluğu bir fiş, bir sabit boyutta kablosu ile donatılmıştır. hususlar nelerdir zor tahmin etmektir. Belki tek başına bu. iş o kadar güçlü nem ... şaşmamak aletleri güç kabloları ile olduğundan. Biz ayrı bir soket tutun veya bir güç şeridi yakın cihaz koymak gerekir.

Yerleşik Bulaşık makinesi birkaç milimetreden haricinde standart bir boyut vardır. Bu nedenle, mobilya ölçmek, satın yoktur. Çok daha önemli yükleme talimatlarını görmektir. beyaz koyun sürüsü. karga arasında olağandışı bulaşık makineleri uçarlar. başlangıçta formüle kuralın istisnası aksiyomuna onaylar.

Ne boyutları bulaşık makinesinde inşa edilebilir

Merhaba arkadaşlar.

bir mutfak planlarken, her zaman sık ve bulaşık, edilir dahil ev aletleri için modüller sayın.

Bugün onlar olabilir ne kadar büyük bahsedeceğiz ve modüller mutfakta nasıl yüklenir.

Genellikle, bulaşık makinesi (bu teknikte, inşa edilirse, verilmektedir cepheye için özel bir ekin kapağını açmak için) alt mutfak tabanı doğrudan monte.

Ve istediğim ilk şey söylemek - her zaman ankastre yönergelere bakın. Her zaman, boyutları veya gömülü olduğu nişin boyutu veya gösterilmiştir.

Tüm yerleşik bulaşık dört türlüdür:

Birinci tip bulaşık makinesi 460h450h480 boyutları (mm, milimetre olarak tüm ölçüler) içerir.

Bu tür cihazlar yemekleri 5 set yüklemek için tasarlanmıştır. Onlar (onları daha küçük boyutta mutfakta sorunsuz entegre olanak sağlar) oldukça kompakt ve az elektrik tüketir.

Kabuk üzerinde gömülü bir bulaşık makinesi (bu sınıfı), daha da vardır.

İkinci tip cihazlar 450h550h500 boyutlara sahip olan ve yemekleri 6 takım barındıran ilgilidir.

Bu tür cihazlar ortalamadan daha şimdiden ilkinden daha fazla, ama daha az bulunmaktadır. Bu ikisi arasındaki uzlaşma bir tür.

Ortalama bulaşık makinesi - en sık mutfak setleri dahil edilmek üzere kullanılır. Bunların ölçüleri - 850h450h620 (genişlik 450 ila 600 arasında değişebilir).

Zaten yemekleri 9 setleri işlemek, ancak daha fazla elektrik tüketebilir.

aynı anda yemekler 12 setleri işleyebilir çünkü çoğunlukla büyük aileler (5 kişi veya daha fazla) kullanılan Bulaşık makinesi büyük boy,.

Bunların boyutu - 850x596x620 (genişlik 600 ile 750 arasında olabilir).

Görüldüğü üzere, ankastre ilk iki somut örnek, derinliği 600mm standart üst tabla uygun. orta ve büyük bulaşık için tezgah standardından daha derin olması gerekir.

Ama istisnalar da var.

Ben sadece onları lavabo standart derinlik altında alt taban içine mükemmel bir şekilde entegre sağlayan derinliği olan yemeklerin 9 setleri (orta), içine bu tekniği dahil etmek gerekmez.

bulaşık altında mutfaklar dibe tasarlarken Yani, ilk yapılacak şey - talimatlarına bakın.

Bu arada, gömülü bulaşık makinesi altında bir niş - bitişik kutular mutfak tabanı arasında sadece boş kapı arzu edilen boyutta. açıklığın boyutları sadece gövde plakalar dayanacak yardımcı olur. Eh, açılışında, tabii ki, aynı zamanda cephe tasarlanmış.

Hepsi bu.

İyi makale, okumak ilginçti ...

Ben Siemens ve annemi benim kompakt makine yemekleri 8 setleri bulaşık makinesinde polnovstraivaemaya. Bir zamanlar satın Arabam, onlar yeni bir daire, sipariş üzerine yapılır mutfağa taşındı, bu yüzden tüm mutfak aletleri boyutuna göre seçildi.

Benim makine lavabonun yanında yer almaktadır. Bu yüzden bir usta kurulan ve benim için çok, çok uygun. Bulaşık makinesi 8 yer ayarlarıyla, SC76M522RU modelinin bir yük vardır. Aşk, onun pomoshnitsa, onunla ben kirli yemekleri unutun çünkü)

İyi günler, ben 38 stoleshku de bulaşık makinesini kurmak istiyorum, söyle, bulaşık makinesi 820 yüksekliğini ve stoleshkoy 860 sahip bir mutfak dibini vardır, bunun üstünde tekne plakalar kurmak mümkün değildir çıkıyor, sadece keyfi açıklığı 600, bırakın veya tekne plakalar yüklemek emin olun çıkıyor

Nicholas set gövde plakalar gerekli değildir. (Tablo üst katta kadar açılış üstte bulaşık makinesini koymak izin verirse) Senin durumunda sadece (aralarında oluşmuş belli büyüklükteki uzayda) bitişik kutuları arasında PM yüklemeniz gerekir.

Sadece bu komşu kutuları doğru yatay olarak ayarlamanız gerekir.

Merhaba bulaşık makinesi çıktı 55-56 cm iç boyutunun 60 cm. Dolap. ne yapmalıyım Bought?

bunu yapmak mümkündür ve 50 cm'ye kadar sürebilir - Senin durumunda mümkünse bulaşık makinesini değiştirmek için.

Değilse - Eğer tekniğini satın aşağıda dibe yeniden planlamak gerekiyor ...

bulaşık makinesi satın alma çeşitli nedenlerden dolayı haklı. Çok daha iyi bu görevin üstesinden geleneksel bir bulaşık yıkama 3-5 kat daha az su tüketir ve size zaman kazandırır. bulaşık boyutları - bu gömülü veya kısmen gömülü bir model satın almak istiyorum, özellikle ana seçim kriterlerinin biridir. boyutları makinelerin farklı türleri için, ve hangi boyuttaki mutfağınızda ve ailesi için en uygun ne olduğunu öğrenelim.

Tabii Satın almadan önce gerçekten yer nereye koymak için ve makinenin boyutunu takdir gerekiyor. Sonra makineyi kurmak için davet ve o sadece benim pratikte kendisi için hazırlanan yerde alamadım dava açılmıştı.

sorusunu edelim: "bulaşık makinesi altında gömülü Niche - bu bitişik kutular mutfak alt kısmı arasında sadece boş kapı istenilen boyutta." Yani, Bu "modülündeki" yan duvarlar değil mi? Sadece yerleşim altında açıklığın üstünde senin çizim üzerinde. ayarlandıkları olarak yıkayıcı, iki şeritler çizilmiş?

Evet, MP altında yer - sadece açıyormuş.

İki kayışlar - Bir tekne plakalar, tasarlanmış komşu modülleri arasında gerekli mesafeyi muhafaza etmek.

Sıradan köşelerinde monte edilir

bulaşık makinesi satın alma çeşitli nedenlerden dolayı haklı. Çok daha iyi bu görevin üstesinden geleneksel bir bulaşık yıkama 3-5 kat daha az su tüketir ve size zaman kazandırır. bulaşık boyutları - bu gömülü veya kısmen gömülü bir model satın almak istiyorum, özellikle ana seçim kriterlerinin biridir. boyutları makinelerin farklı türleri için, ve hangi boyuttaki mutfağınızda ve ailesi için en uygun ne olduğunu öğrenelim.

Merhaba Bu soru şu: duvar ve PM arka duvarı arasında olması gereken minimum boşluk nedir? Bir sorun vardır: duvarın (taşıyıcı sütun) pis su borusu, 60 cm masa üstü bir standart genişlik kaldırmak mümkün değildir - yerleştirilmiş 55 sm.ne derinlikte olağan PM .. (Borular, zemin 34 cm ile 7 cm genişlik)

Catherine PM talimat onun içinde bu PM için önerilen nişler boyutları olduğunu.

Bu boyutlar ve yönü.

Önceden gereklidir! Ana tahliye (gri tüp) arkasında gitmedi - ona böyle bir düzenleme bulaşık planlayan herhangi boru ve ana şey gitmedi. En bulaşık üzerinde iyi boşaltın (değil geri!) Bir kesici olarak bitişik modülünde tarafını gider. İdeal - bulaşık makinesi tahliye hemen lavabonun altında boşalmaya bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 53 = 63