daire fotoğrafta salonu duvar kağıtları örnekleri

Contents

salon için 50 güzel duvar kağıdı fikirler

 • Duvar kağıtları - Bu iç oturma odası yükseltmek için hızlı ve nispeten ucuz bir yoldur. Nedeniyle renkler, desenler ve dokular çok çeşitli, onlar oda dönüşümü, görsel genişletmek ve rahat ve şık hale getirmek için kullanılabilir. Yapı marketlerde temsil dev aralık arasında kaybolmak kalmamak için, size, duvar tipleri özelliğini tanımasına her malzemenin avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenmek, bunların kullanımı ile tasarım oturma odaları en iyi örneklerinden fotoğrafları öneriler okumak ve görmek sunuyoruz.

  salon için duvar kağıdı çeşitleri, avantaj ve dezavantajları

  Bu duvar en uygun türüdür. Düşük maliyet ile, yenileri için her iki üç yılda bir değiştirilmesi yeterlidir kiralanan daire, yurt dekorasyon için kullanılabilir veya yapılabilir. kullanılan kağıdın türüne bağlı olarak, mat ve parlak makaleler ayırt eder.

  çift ​​yönlü - ince tabaka duvar katı substrat ile dekor ön tarafı oluşan, tek ve çift katmanlı olarak adlandırılır. İkincisi çok tutkallama sırasında acele ve daha duvarların düzensizlikleri gizlemek değil, ıslanmaya karşı daha dayanıklıdır.

  duvar avantajları grafikler ve renklerin düşük maliyetli, (hava-geçirgen depo ve buhar mikroparçacık), çevresel, büyük bir kısmıdır. dezavantaj kırılganlığı, mekanik hasarlara karşı savunma, güneş yakmak, hem de toz toplama, bunlar temizleme ıslak uygun değildir, gerçektir.

  Kağıt duvar kağıdı duvar yapıştırılması ile mükemmel pürüzsüz olmalıdır.

  Bu tür duvar kağıdı veya dokuma baz sentetik malzemeye uygulayarak yapılır - PVC. Bu köpük, ya da (ekran) kabartma, pürüzsüz, katı olabilir. neme PVC stabilitesi bu malzeme boyama için optimal bir baz hale getirir ve küçük bir ağırlık ve mekanik mukavemeti kolayca duvara monte edilmesi mümkündür. 10 ila 20 yaş ve bunun yanı sıra - - Yüksek fiyat uzun ömürlü haklı fırsat (en fazla 5 kez) yeniden boyamak için.

  duvarların küçük düzensizlikler gizlemek mümkün, neme dayanıklı oldukça elastik ve dayanıklı vinil duvar kağıtları,. Volumetrik görüntüler ve güzel doku onları çok estetik görünüm Döşeme olun. cons tarafından vinil duvar plastik hoş olmayan bir koku (sonunda yok olmalıdır) ve duvara, havanın ve buharın sızıntı yoktur gerçeğini içermelidir, bunları "nefes" izin vermez.

  Odada duvarlar için kumaşlar kullanma - hoş görünümünü ucuz değil, ama onlar buna değer. Keten, saten, şaşırtıcı desenli örgü ile ipek, kadife, - bunlar içerideki gerçekten lüks olun.

  Kumaş duvar kağıdı çok dikkatli bakım gerektirmez - fırça nazikçe nem ve UV ışığı girişine karşı kapatılmalıdır. Çevre dostu bu tür bitirme ama genelde iyi nefes tekstil, seçilen malzemeye bağlıdır.

  Çok ince cam ipliklerini dokuma ile yapılır. Sonuç kabartma deseni ile çok güçlü bir yarı saydam bir kumaştır. Bu duvar kağıtları sıkıca nişasta macunu sıva üstünde sabit ve yeniden kullanılabilir bir boya elde edilir.

  fiberglas avantajları ile ilgilidir ekolojik (bileşimlerinde - kuvars kum, kireç taşı, soda, kil sadece doğal malzemeler), ateş (erime noktası, cam iplikler +600 ° C), uzun ömürlü (işleminin en fazla 30 yıl).

  Dezavantajları vardır - nispeten yüksek ağırlık ve dokuların kötü bir seçim.

  Ayrıca, dekoratif sıva atfedilebilir sıvı duvar için -, özünde, doğal lifler (selüloz, talaş, pamuk, ipek) ve pigment ilavesi ile bir akrilik çözelti içinde.

  trim Bu tür ilginç bir doku oluşturmak için, ilk pürüzlülük gizlemek duvarları bir renk gradyanı boya. Sıvı duvar kağıdı uygulamak ve kaldırmak kolaydır, duvarların yüzeyini döşeyen, güzel bir rahatlama var. karışımın bileşimi pul, küçük çakıl ilave edilebilir.

  Eksi kaplama düşük nem direnci sıvı duvar kağıdı ifade eder.

  Duvar kağıdı çeşitleri, çok sayıdaki herhangi bir iç stil için ideal bir çözüm bulmanızı sağlar. Bazıları ile ilgili ipuçları, okumaya devam edin.

  Modern bir tarzda oturma odası için duvar kağıdı

  Modern tasarım monokrom renklerde ölçülü kapsar. Bu tarzda oturma odası düz uyacak veya grafik desen (elmaslar, çevrelerinde, çizgiler, soyutlama), cilalı mermer taklidi, metal ile duvar kağıdı açıp kapatabilirler için. İlginç bir toplama, görsel bir bakış açısı yaratarak, duvar kağıtları olabilir.

  Klasik tarzda oturma odası için duvar kağıdı

  Salonun klasik iç mekanında altın veya gümüş çiçek süs ile uyumlu bir görünüm parlak duvar kağıdı, pahalı kumaşlar (saten, brokar, kadife), doğal taş, kumtaşı, maun, yumuşak deri dokusunu tekrar olacaktır.

  Provence tarzında oturma odası için duvar kağıdı

  Provence tarzında oturma odası tasarımı için küçük bir çiçek baskı ile mat pastel duvar kağıdı seçin daha iyidir. Onlara sürekli bir ağın tutkal olamaz ve renk tekrar eden kendinden renkli kakmalar çerçeveye.

  İskandinav tarzı oturma odası için duvar kağıdı

  Bir karla kaplı kayalar ve şeffaf mavi fiyortlardan - - İskandinav tarzı temel güdüsü duvarlarının dekorasyonunda yansıtılmalıdır. Duvar kağıtları soyut desenli, beyaz, açık mavi ve gri olabilir.

  Görme oturma odası da Duvar kış dağ manzara veya bir şelale betimleyen yardımcı olacaktır genişletmek.

  Bir kır evi tarzında oturma odası için duvar kağıdı

  Bu tür esas olarak doğal malzemelere ile karakterize edilir. İmitasyon duvarcılık, tahta levhalar ve günlükleri, saman, saman - ülke için temel seçenek.

  Rahat köy atmosfer hayvanlar, kuşlar, kelebekler, pastoral sahneler görüntülerle, bir kafes içinde, çiçek desenleri olan bir duvar oluşturmak için yardımcı olacaktır. güneş, gökyüzü, yeşil ağaçlar, sonsuz alanları ve atların bir sürü: Fotovstavki da kırsal kesimde yaşam hatırlatılmalıdır.

  beyaz duvar kağıtları

  Odada Beyaz duvar kağıdı - parlak bir dekor ve mobilyalar için zarif, mütevazi arka plan. Bunlar görsel alanı genişletmek ve bir yumuşak bir parıltı verir, her zaman geçerlidir.

  grafit için gümüş nötr bir renk paleti tek renkli bir tasarımı ve parlak vurgular hafifletmek için yaratmak için idealdir. gri renkte Yaşayan her zaman modern ve sofistike bakacağız.

  güneş ağartılmış, ağartılmış renkler gibi, Mat çok huzurlu bir atmosfer yaratır. Açık mavi, mor, kum, bej, pembe, yeşil - onlar birbirleriyle mükemmel bir araya getirilmiştir.

  Böyle bir görsel duvar kağıdı ile yaşamak daha geniş görünecek.

  kahverengi tonları rahat bir ev ortamı için idealdir. sarı yumuşak bir ışıltı, şenlikli saf beyaz, hayatın yeşil, bahar aşk ile mükemmel bir uyum içinde kahve ve çikolata rengi, hem de gök yükseklik turkuaz.

  Sarı renk odası, kuzey-batı tarafına bakan pencerelerin duvarlarını düzenlemek için mantıklı. Muz, limon, portakal duvar kağıdı sıcaklık ve ışık ile oturma odası dolduracaktır ve sakinleri iyi bir ruh hali verecektir.

  oturma odasında duvar kağıdı kombinasyonu

  monotonluk yorgun olmak Living, duvarlar için farklı unsurları uygulamak gereklidir. düz ve desenli duvar kağıtları başarılı kombinasyonu güzel koyu köşeleri aydınlatmak, tavan yüksekliğini artırmak genişletmek veya belirli alanlarda, uzay zonlu olacaktır.

  Bu tekniği kullanarak, tablonun tonlarının kombinasyonu ile yönlendirilmelidir. En uyumlu bir ışık zemin üzerine renkli resimlerde üniforma ve tekrarlanabilir bir temel görünüyor. Parlak baskılar otzerkalivayut ışık ve dikkat çekmek; çizgi görsel oda çekme; önemli unsurlar boşluk çok büyük salonları olan doldurun.

  Salonda duvar kağıdı boyama, dekoratif sıva, seramik karo, tuğla veya taş, ahşap kaplama, mantar döşeme ve plastik paneller ile de birleştirilebilir. En ilginç siteler oyma ahşap çerçeveler, pervaz (veya poliüretan onun taklit), alçıpan niş yardımcı seçin.

  Kruşçev de küçük bir oturma odası / salon için duvar kağıtları

  Kruşçev küçük ölçekli oturma odası tasarımının ana görevi - oda daha geniş görünüyor yapmak için. Bu duvar kağıdı küçük düzgün desen ve dikey desenli, hafif kendinden renkli olmalıdır için. derinlik eklersen optik fotovstavok ve 3D-efektleri için kullanabilirsiniz.

  duvar yansıtıcı elemanlar (pul, ipek desenler, floresan boya) mevcut ise, iyi aydınlatma sağlamak için gerekli olan - ve oda ilave bir parlaklık verir.

  Büyük görüntülerin, küçük bir oda duvarlarında kabartma hacmi ve çarpıcı kontrastlar reddetme daha iyidir.

  Bizim fotoğraf galerileri size o salonun iç için farklı bir duvar kağıdı nasıl göründüğünü görebilirsiniz. En iyi tasarımlar açıklayıcı örnekleri hızla seçim belirlemek ve nefis tadı ile en küçük bir oturma odası düzenlemek için yardımcı olacaktır.

  Oda için güzel duvar kağıtları: resim, iç tasarım fikirleri ve seçeneklerinden oluşmakta

  kartvizitin bir tür - her evin bir oda ana banyo olarak kabul edilir apartmanda veya özel bir evde ana oda olduğu, çünkü salon için duvar kağıtları, çok dikkatli seçilmelidir. Bu sahipleri onun nitel dönüşümün dikkat etmelisiniz sık sık ziyaret edecek, bu odada oldu. Rahat ve konforlu bir ortam yaratmak için duvarlar, mobilya ve diğer öğe kombinasyonu yoluyla, böylece hesaba iç özelliklerini almak önemlidir.

  seçmek en iyisidir tarzı oda için duvar kağıdı

  salona süslemek için şimdiki zamanda, çeşitli stiller kullanabilirsiniz. Ve odanın tasarım sahibinin dairenin tercihlerine tamamen bağımlıdır.

  İyi seçilmiş duvar kağıdı Altı çizili salon tarzı, o kişilik vermek

  Bazı tasarımcılar görünüşte tamamen birleştirerek stil ve sonuç olarak yeni yönler karıştırmak tercih dikkati çekiyor.

  Odada şık duvar kağıdı toplarken, her şeyden önce iç tesislerinde dikkate almak.

  Ama duvar kaplamaları seçimine başlamadan önce, resmin tür tüm bitirme çalışmalarının tamamlanmasından sonra konukların önünde görünür ne olacağını belirlemek gerekir. Bu nedenle, çok sayıda stilin arasında (yüksek teknoloji Empire veya Rococo ve diğ.) En uygun olduğunu gereklidir.

  estetik ve aristokrat güzellik tüm yeni model yollar tercih İnsanlar, klasik tarzda bir durağı değer. Sonuçta, böyle bir yönde tasarlanmış duvar dekor, herhangi bir ev süslüyor olacak ve eski moda olarak kabul edilmeyecektir.

  apartmanda salonu Duvar Kağıtları: Tasarımcı İpuçları

  Modern tasarımcılar dairenin duvarlarını süsleyen için birçok seçenek sunar. Dahası, çok dikkat bu bir mutfak, kreş, spor salonu ya da salon olsun, kesinlikle tüm odalara ödenir.

  Moda tasarımcısı duvar kağıtları ve iyi renk kombinasyonu odanın benzersiz bir resim yaratacak

  onların yardımıyla, tanınmayacak salonun bir dönüşümdür çünkü Giderek, sahipleri, moda deney korkmuyoruz. Bu nedenle, doğru bir yaklaşım Kruşçev görsel oda artırmak ve benzersiz bir görüntü yaratmak bile, çok basittir.

  salonun modern bir dekorasyon için en etkili seçenek takip ediyor.

  Bu seçenek parlak mobilya ile bir odada kullanılması önerilir. Buna karşılık daha canlı ve aynı zamanda rahat hale güzelce oturma odası süslemeleri yönetir. Ama herhangi birine siteyi tahsis karanlık duvar kağıdı üzerinde bütün bir oda yapıştırmak, ancak bunun yerine daha iyi gerekmez.

  Onlar da karanlık mobilya uygundur.

  Arkaplan ışık pastel tonlar ve odada karanlık mobilya - klasik bir tasarım sanatı

  pokleit web malzemesi yumuşak ve "sessiz" ise odasında aristokrasi ve konfor ortamı yaratan bu sayede, kontrast ortaya seslerdir.

  Mükemmel renkli mobilyalar ile birleştirdi. Günümüzde giderek daha fazla bir oda bulmak hangi parlak renklerle farklı bir ev mobilyası çeşitliliği.

  Başarıyla İdeal duvar kağıdı sessiz sesleri olurdu oturma odasında böyle mobilya kapalı olarak ayarlamak için.

  salon için duvar kağıdı Türleri: nasıl doğru seçim yapmak için

  Hiçbir silindir bıçakları sakıncaları yok olduğunu anlamak önemlidir. Ancak bu malzemenin çeşitliliği nedeniyle kolayca tüketicinin temel gereksinimlerini karşılayacak duvar kağıdı seçebilirsiniz.

  En pahalı tekstil duvar çoğunlukla klasik tarzda iç dekorasyon için kullanılan

  1. Kağıt. bütçe kategorisine bakın ve ek olarak malzeme kolayca yapıştırılır. Ancak, bozukluklar yüzeyleri gizlemek ve düşük aşınma direncine sahip değildir.
  2. Post. kabul edilebilir bir maliyet ile karakterize, ek olarak ortalama bir ısı ve ses yalıtımı bulunmaktadır. Duvarların küçük düzensizlikler gizlemek yardımcı olun.
  3. Duvar. çeşitliliği ve uygun fiyatlı resimler duvar yüzeylerinde iyi görünüyor. Bununla birlikte, kullanımları yapıştırma mesleki becerilerini önerilir.
  4. Vinil. Bu yükseltilmiş ve suya karşı dayanıklı, yüksek dayanıklılık. Ama bu kadar herkes bu duvar kağıdını gelemez, pahalı malzemeler içerirler.
  5. Tekstil. Bu duvarlarda doğal malzemeler kullanın, bunlar eklem yoktur. Ama duvar kağıdı bu tür çok pahalı olarak kabul edilir.

  Buna ek olarak, duvar kağıdı örnekleri olacaktır iyi asistanlar seçimini kolaylaştırmak için.

  dikkat etmek önemlidir ne: Küçük bir kitle için Duvar Kağıtları

  Genellikle apartmanda yeterli yer küçük bir boyutu vardır.

  Duvar kağıdı açık renkler görsel küçük salon alanının sınırlarını genişletmek

  Bu nedenle, düzgün duvar kağıdı seçiminde belirli kurallara uymalıdır küçük odanın duvarlarını süslemek için:

  1. Mat duvar kağıdı. Alacalı renkler görsel yarda azaltmak, böylece parlak renkler vazgeçmelidir.
  2. Monokromatik. Resimler ve desenler iyi tekstil kumaşlar kullanılmaktadır.
  3. Rölyef. Küçük bir oturma odasında bir nötr renk duvar kağıdı üzerine kabartma yardımıyla sıcak bir ortam elde etmek mümkündür. Ancak, çok müdahaleci rölyef desenini kaçınmalıdır.

  görsel küçük bir oda büyütmek ve iç vurgular için, koyu renkler duvar kağıdı kullanmayın. Bunun yerine, mükemmel bir çözüm pastel aralığı ve nazik açık renkler olacaktır.

  salon için dokunmamış duvar kağıdı seçmek için zaman

  Dokuma olmayan duvar yapısı duvar dayanıklı ve kullanımı kolay hale kombine selüloz malzeme ve sentetik liflerden oluşur. Bu nedenle, şu anda odaların çoğunda duvarları süslemek için flizilinovye duvar kağıdı gereklidir.

  Nedeniyle uygulama ve mükemmel performans dokunmamış duvar kağıtlarının basitliği salonlarının dekorasyonu çok popülerdir

  tamircilerin malzeme olduğunu söylemek:

  • Odada tamiratlar vardır Farklı çevre dostu kompozisyon, başkalarının sağlığı hakkında endişe olamaz;
  • Sakla duvar kusurları yardımcı olur;
  • İyi temiz;
  • Bu resim için kullanılabilir.

  Ancak, dokunmamış duvar kağıtları bazı dezavantajları vardır. Nedeniyle renklerin sınırlı aralığına istenilen seçeneği seçmek için bazen zordur. Ek olarak malzeme, bir düşük ses ve ısı yalıtımına sahiptir.

  Odada Sıvı duvar kağıdı: resim, avantajları ve dezavantajları

  Modern tasarımcıları genellikle duvarları sıvı duvar (dekoratif sıva alt türleri), dekorasyon için kullanılır.

  sıvı duvar kağıdı kullanarak, odanın duvarları görsel hacmi ve kabartma verebilir

  yüzey işlem Böyle bir yöntem hızlı ve özgün duvarları süslemek için izin verir.

  Sıvı duvar yapısı ve böylece doku kapsayan doğru bir duvar oluşturmak, selüloz ve özel ipek liflerinden oluşur.

  Bazı sahipleri kendi duvarlarına bir sıvı kaplama yapmak için tercih ediyor. Hangi odada özel bir efekt için izin verir. Bu malzeme kullanmanın bir başka avantajı, uygulama ve hızlı kurutma kolaylığı olarak kabul edilir.

  Bununla birlikte, sıvı duvar çeşitli dezavantajları vardır:

  1. Onlar kolayca zarar görebilir. duvar kağıdı diğer türleri ile karşılaştırıldığında, hasarlı alan bir yama yapmak gerekecektir geri yükleyin.
  2. Bunlar higroskopiktir. Yüksek nem daire ise, dekorasyon yüzeylerinin bu yöntem kabul edilemez.
  3. Onlar yıkamak için izin verilmedi. Nedeniyle sıvı duvar kağıdı malzeme dekoratif sıva ve yıkmak yapabiliyor suyun etkisiyle doğaçlama yapmak gerçeğine.

  Ne kadar güzel pokleit duvar kağıdı odasında: tavsiyeler ustaları

  Bugün, salonda duvar kağıdı için birçok haddelenmiş malzemelerin çeşitli birleştirir.

  duvar kağıdı desenli kombine salonun İç dekorasyon vurgulamak ve oda zarif hale getirmek

  duvar kağıdı birleştirmek için üç yol vardır, oturma odası güzel ve sıradışı olmasını sağlar.

  Aşağıdaki duvar birleştirme yolu vardır.

  Dikey çizgiler şeklinde temel bir arka plan ve özel takviyeleri olmalı. Ayrıca, ana arka monoton seçilebilir, ancak çizimlerle aksine fragmanları üzerinde edilir.

  Iyi bir çözüm duvarının alt üçte ayrılması olacaktır. Bu seçenek, bir klasik olarak kabul edilir ve genellikle duvarların dekorasyonunda kullanılır.

  döşeme ekler yardımıyla daha dinamik iç monokromatik yer açmak için yönetir.

  Ama odada çok tür kalıntılar kaçınılmalıdır.

  Özel bir evde odasında duvar kağıdı: ne fark

  Bu bir apartman dairesinde veya özel bir evde taşıyan duvar kağıdı arasında anlamlı farklar olduğunu belirtmekte fayda vardır.

  bir oda yapın ve duvar rengi ve dokusu farklı özel ev yardımı bölgelendirmeye geçirmek

  mükemmel bir çözüm duvar kağıdı bir arada kullanmaktır böylece Ama bazen evlerde odalar, büyüktür.

  Birçok tasarımcı doğal malzemeler duvar kağıdı (bambu veya keten) kullanmak için büyük bir oda dekore etmek önerilir.

  Biz en iyi çözüm iç kısmında doğal bir yol oluşturmaktır böylece özel ev, doğaya yakın, doğal bir ortamda yer aldığını unutmamak gerekir. tasarımlarından birinden bir örnek - bir odun dokusuna sahip özel bir duvar kağıdı, kullanmaktır. Bu oda süslemeleri ve ahenkli bir atmosfer sağlamak için yardımcı olacaktır.

  salon Türleri ve duvar kağıdı tasarımı (video)

  Teşekkür Doğru seçilmiş duvar kağıdı tanınmayacak herhangi bir odayı dönüştürebilir için. Bu nedenle, oda duvarları yapıştırmak için, malzemenin istenen sonuca bağlı olarak seçilir. Birisi diğerleri daha canlı renkler tercih ederken, hafif ve dinlendirici renkler daha yakın. Ama bu odada durum rahat ve sıcak olması gerektiğini unutmayın ve bir daire veya misafirleri sahipleri olduğu rahat hissedebilirsiniz.

  © 2017, homeli.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

  Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

  salon için duvar kağıtları: 50 fotoğrafı, 7 fikirler

  Odaya (oturma odası) iç Düşünme - bu sorumludur. Sonuçta bu oda evin damgasını çağrılabilir. Sonuçta, misafirler sadece bu odada. İşte aile TV izlerken sırasında zaman geçiriyor. Birisi salonun için - ve yatak odası - aynı zamanda bir kütüphane, çalışma ve bazen. oda için iç seçimine Yaklaşım çok düşünceli olmak. Duvar kağıdı - Bu duvarlar için giyim dahil olmak üzere tüm tasarım detayları için geçerlidir.

  Duvar kağıdı çeşitleri, avantaj ve dezavantajları

  Modern duvar kağıdı seçimi etkileyici. Sen durmadan son seçeneği, çok duvar kağıdı renkleri çeşit belirlenebilir.

  Öncelikle, duvar kağıdı türünü belirlemek gerekir. Aşağıdaki tablo duvar kağıdı ana türleri gösterilmektedir ve bunların kısa bir açıklama verilmiştir. onlarla tanışmış ve bir sonraki aşamaya katılmak mümkün olacak duvar kağıdı belirli bir türü için tercih alın - renk seçimi.

  Bir kağıt baz ve bir vinil üst duvar kağıdı. Bunlar üç tiptir: serigrafi baskı (ipek ipliği)

  vinil köpüklü (gözenekli)

  Dayanıklı vinil duvar kağıdı, neme dayanıklı. mekanik hasar ve solmaya karşı da dayanıklıdır.

  Bunlara karşın sopa vinil duvar örneği, kağıt, daha karmaşık olması. Eğer profesyonellere emanet Ancak, sorun kolayca çözülür.

  1

  Bu duvar kağıtları fiyatı kağıdın daha yüksek olmakla birlikte, onu öder.

  Güçlü, kalın, uzun ömürlü. Bunlar dikkat değer avantajları vardır. Nedeniyle bu nitelikleri, dokunmamış duvar kağıtları bazı düzensizliklere sahip duvarlar için idealdir. Çoğu zaman, duvar genişliği değil - 50 santimetre, ve 100, duvarlarda eklem sayısını azaltır.

  renklerin çeşitliliği arasında boyama için amaçlanan dokunmamış duvar kağıdı beyaz bulabilirsiniz. Yeniden boyamak, bu arada, onlar bir emülsiyon veya akrilik boya kullanarak on kat olabilir. Kendi kendine boyama imkanı - kişilik açısından odanın tasarımına uygun olanlar için kesin bir artı.

  Duvar kağıdı dış tabakası - bir dokuma iç - polar veya kağıt. duvar Artıları: Doğal, yüksek itiraz.

  Eksileri: Yüksek fiyat, zamk içinde zorluk.

  Oda (oturma odası) 'de duvar kağıdı seçimi ile ilgili genel tavsiyeler

  seçimin sonucu için düzen ve size mutlu duvar kağıdı olarak, basit ama önemli kurallara tutmak:

  • Ürünün sertifikasyon dikkat edin. Kalite seçilen duvar kağıdı biz oturma odasında bahsediyoruz, ilgili gereklilikler olmalı! Satıcıya sertifika sormak ve onu incelemek için zaman ayırın.
  • Duvar kağıdı manzaralı odada aynı olmalıdır. Bu makale odası (salon) hakkında olduğundan, tavsiye tekstil, kağıt veya dokunmamış duvar kağıdı seçmektir.
  • tarzını gözlemleyin. oda tasarımın genel konseptinin aldı edilirse - de etrafında onu takip ve duvar kağıdı seçiminde. Klasik stili modern ya da yüksek teknoloji bazı renkleri ve desenleri gerektirir - kesinlikle başka bir şeydir.
  • Farklı duvar kağıtları birleştirmek karar verirseniz - Tek bir koleksiyon seçimi dayanır. "Iskalamak" So az olasıdır.
  • Duvar kağıdını seçerken, bunları genişletmek ve muhtemelen duvarlara uygulanır. Rulo duvara yerleştirilen 1-2 metre bez çok farklı görünüyor, paten kenarından bir parça sıvadı.

  renk eşleme ile ilgili olarak, tavsiye çok olabilir. En önemli şudur: renklerin seçiminde binanın iç uyması, öncelikle kişisel tercihleri ​​tarafından yönlendirilir.

  salon için duvar kağıtları: uygulamak için 7 fikirler

  birbirleriyle kombine Farklı duvar kağıdı, - bu sıra dışı, şık, şık.

  duvar dekorasyonu bu yöntemin popülaritesi artıyor. Bu üreticileri sunan koleksiyonları, görülebilir. Birçoğu büyük ölçüde tüketicilerin seçim kolaylaştırır zaten seçilmiş formda, böyle bir kombinasyonunu üretirler. Bu satın alma ve pokleit kombinasyonuna karar vermek sadece kalır!

  Bir seçenek duvar tasarım olarak duvar kağıdı bir arada seçilmesi, akış malzemesinin doğru bir imar ve hesaplama üretmeye başlaması gerekmektedir.

  Karar - Herhangi bir duvar kağıdı tutkal planladığınız. gerekli ne tür kaç sayın. duvar kağıdı yeterli değilse - Satın almak var ama tonda isabetsizlik (parti farklı olacaksa) doludur.

  birkaç çeşit birleştirerek. Genellikle, bu seçim için en yaygın nedeni odası imar ihtiyacıdır. Adanmış özel yemek alanı, örneğin, oturma odasında etkileyici ve sıradışı görünüyor. Ayrıca genellikle TV (ev sineması) altında yer zonlu. o yatak odasına birleştirmek gerekirse Özellikle imar, "kaydeder". Bu durumda, alan üzerinde hiçbir görsel ayrılması sadece yapamaz.

  birleştirme duvar tipi:

  • Dikey. Bant, zeminden tavana ulaşan görsel (düşük tavanlı odalar için çok önemlidir) tavan "yükseltmek". başarılı dikey kombinasyon anahtarı - temel renk üzerine birbirleri ile kombine duvar iki tür kombinasyonu.
  • Yatay. duvar tasarımının İyi seçimi, eğer görev görsel alanı genişletmek. Bu kombinasyon onları daha görsel kare hale uzatılmış odalarda harika görünüyor. Çok yüksek tavanlı yatay iç mekanları bir arada kullanmak da uygundur.
  • Ekler. Ayrıca ilginç bir seçenek - duvarlarda duvar kağıdı parçaları, diğer yapıştırılan. Ekler sıklıkla dekoratif paneller, baget ile dekore edilmiştir. Ekler mobilya veya TV bir parça ayıran duvarda olabilir.
  • Yamalı (kanatlar). Cesur ve oldukça nadir varyant birleştirerek duvar kağıdı. Odasında duvarlarında patchwork fikrini somutlaştırmak istiyorum - kendi (veya en azından ilk kez) üzerinde deney ve deneyimli bir tasarımcı danışmak daha iyi değil. Bu gereksiz karışık ve "lepuhi" önlemeye yardımcı olur.
  • Nişler. Çok Kashiwa düzenleme: arka duvar ana farklılık, duvar kağıdı yapıştırılmış alçı (ya da minyatür raflar, tv), yapılmış niş.

  duvarlarda "Çizgili" teması - Her Zaman, parlak anlamlı ve dinamik. Birleştirilen duvar bölümünde de belirtildiği gibi, - bantlar genellikle odanın (çok yüksek ya da alçak tavanlar, oda uzama) eksikliklerini düzeltmek için kullanılır. Ancak, gerek görsel oda değiştirmek bile olmadan, bir şeritte duvar kağıdı bakmak gerekir.

  çizgili duvar kağıdı "yalnız" gibi güzel ve duvar kağıdı ortağı ile eşleştirilmiş görünüyorsun. başarının sonucu sağ araya gelmesidir.

  Diğer motifleri (kalıplar) ile bir şerit seçimi için öneriler:

  • doygun renk çizgili katı yüzeyler ile birleştirir. Bu bulanık sınırları önlemeye yardımcı olacaktır.
  • duvarlar, zemin, tavan için aynı anda şeridi kullanmayın. Bu açıkça iç aşırı ve rahatsızlık verici bakacağız.
  • bitkisel, geometrik: diğer desenler arasında bir şerit al.

  İç doğal desenli - bu şehir hayatının yorgun olanlar için sık bir seçimdir. Bu amaçla, şunları seçebilirsiniz:

  • Doğal (bambu gibi) Duvar kağıdı
  • Doğal parçacığı görüntü ile duvar kağıdı

  Önemli bir durum doğal temalı duvar kağıdı toplam stioistike tesislerinde karşılık gerektiğidir.

  Eğer klasik tarzda duvar kağıdı varyant üzerinde durmak, öncelikle kendi seçtikleri uygunluğu düşünmelisin. "Zengin" çiçekli desenler ucuz mobilya ile mahalle garip bakacağız. Klasik stil - bu iddianın içinde statü türüdür.

  klasiklerinin tarzı başlangıçta beklenen ve iç diğer bileşenler duvar kağıdı ile ilgili olarak, şartların stilini eşleşirse burada bazı kurallara uymak gerekir:

  • duvar kağıdı sıcak renkler seçin. Klasik - eski moda kırmızı halı bir ipucu, duvarlar oda rahat arka plan rolü ile uyumlu olmalıdır.
  • Klasik tarzda duvar rengi için en popüler (ve uygun), yeşil, kahverengi, beyaz, bej, altın, gölgeler olduğunu.

  klasik bir tür - duvarlarda çiçekler. Birçok seçenek vardır: bunlar iç bağımsız unsurların rol oynuyor arka plan ve geniş renkli çiçekler olarak hizmet soluk çiçek süsler vardır.

  Genelde, tema çiçekte - En yaygın. Birçok stilleri içine entegre olur. Çiçekler klasik, provence, modern minimalist, Japon tarzı gibi tarzlarda bulunabilir.

  Eğer odaya romantik bir dokunuş vermek istiyorsanız, bir tema rengi seçin ve iç çok fazla titizlik istemiyoruz.

  Yirmi yıl önce duvar kağıtları ülkemizde çok popülerdir. Ancak, onlar (çoğunlukla orman ya da deniz kıyı görüntü idi) çeşitli konuları farklı değildi. oldukça hızlı Duvar yıllardır popüler listesinden gitti - deneklerin azlığı bir rol oynamıştır. Ama şu anda durum değişti. popülerliğinin zirvesinde yine Duvar.

  Modern duvar kağıtları kendi gerçekçilik çarpıcıdır. o zaman genişlemiş görüntüleri (makrokartinki) insanlar, bitkiler, doğal nesneler oluşturmak üzere söz konusu olduğunda.

  Genelde, tema çok farklı olabilir. Çok popüler kentsel konular (gece şehrin kentsel panorama görüntüsü, ünlü simge). Makro-şeklinde çiçek tema - en popüler biri (duvarında kocaman laleler veya gül - o kadar alışılmadık!). ünlü resimlerin görüntü ile duvar kağıdı - arkasında ve üreme kalmayın.

  Yerel renk şık ve sıkıcı hale nasıl stenah-

  Tek renkli duvarlar - stilleri (modern, çatı, yüksek teknoloji, minimalizm) bazılarına bir hediyedir. İç sıkı ve parçaların serbest gerekiyorduysa, tek renkli duvar kağıdı seçin. istenilen tonu verilebilir boya beyaz vinil duvar kağıdı, - İsteğe bağlı olarak.

  Tek renkli bir duvar kağıdı seçerken, hiçbir desenler, kısalık ile aşırıya kaçmayın. renklerde Alçakgönüllülük ilginç bir doku duvar kağıdı telafi edebilir.

  Duvar kağıdı temel kurallar

  Bir kendi montaj almaya karar verirseniz, birkaç temel kuralları takip etmelidir. Bu bazı hataları yapmamasına ve iyi bir sonuç elde etmek için yardımcı olacaktır.

  • önceden envanter özen gösterin. yandan doğru anda tüm gerekli araçları olmalıdır. Çekül, seviye ölçer, bıçak, makas, spatula, fırçalar, süngerler, ayrılmalıdır envanter gerekli bir minimum schetki-.
  • yapıştırmak için duvar hazırlayın. Bu özel dikkat gerektiren çok önemli bir noktadır. Madde ne kadar iyi sürecin duvarlarını hazırlanan nihai sonuca bağlıdır ve duvar kağıdı hatta hayat. Eski duvar kağıdı duvardan uzaklaştırmak için daha kolaydır için - duvar nemlendirin.
  • Odada nem bir göz atın. o kaldırılırsa - Duvarları yapıştırmadan önce odayı havalandırmak gerekir. Bu aşırı nemden duvar kağıdı kurtaracak.
  • talimatlarına göre yapışkan seyreltin. O ve kullanım talimatları ile uyumlu değilse, uzun seyreltilmiş biçimde duran tutkal kullanılması gerekli değildir.
  • kesimindeki hisse senetleri. Oda idealnorovnye ve herhangi bir noktada tavan duvar aynı yükseklik olsa bile - bazı kenar (5-10 santimetre) sahip olan bir şerit kaplama kağıdı kesin.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 34 = 37