daire koridorunda Onarım

Tek başına koridorda onarım yapar olanlar için 8 ipucu

Sen bir onarım yapmak istiyorum? Bu oldukça mümkündür. Birlikte hizmet tasarımı onarımı ile "Quadra" Biz yetkili Döşeme salonu olmasına yardımcı olacak yönergeler hazırladık

onarım başlamadan YAPMAYIN, ayrıntılı bir plan olmayacak

Çizim kesin yarda koridor bilerek bağımsız yapılabilir. askı, ayna, dolap ya da bir kağıt tabaka ile Başyapıtların yerleştirin. İdeali, internette mevcuttur sihirbazları kullanarak bir projeyi çizebilirsiniz. Yani aydınlatma ve mobilya dağıtmak için ayrıntılı bir tebliğ sunma fırsatı bulacak.

Malzemeler pratik olmalı

Salon en dış çevre tarafından etkilendiği için · malzemeler, suya dayanıklı olmalıdır;

· Odaya, hiçbir doğal ışık kaynağı olduğu gibi, daha hafif tonlarda tercih vermek daha iyidir;

· Karmaşık bakım gerektirmeyen ve uzun bir zaman sürecek aşınmaya dayanıklı malzeme seçimi gereklidir.

Unutmayın: Bir ışık karanlıkta hemen görünür toz - toprak. Eğer çıkmak ve gün boyunca istediği yapamıyorsanız, malzemelerin pratikliği dikkate emin olun.

1

Daha iyi satın almak iç kapılar tek üreticinin dizisidir. Ön kapı salonunun iç ile çok iyi uyum için, kendi iç astar transoms iç kapılar yapılabilir.

Ayrıca aynı koleksiyonundan iç kapılar üreticisinden kapı iç panelde koyabilirsiniz.

dairenizin kapılarını açıyor hangi sistem düşünün. Kurulum sürgülü sistemler oldukça küçük bir alanda yer kaydedin.

koridorda duvarları kaplayan şık değil, aynı zamanda pratik olmalı sadece. Eğer duvar kağıdı pokleit karar verirseniz, vinil üzerine seçiminizi durdurmak için daha iyidir. Bunlar dayanıklı ve temizlenmesi kolaydır.

duvar kaplama Bütçe seçeneği - bu resim. Biri renkli ya da iki ton olabilir. İkinci bir düzenlemede, seçilen bir renk yelpazesi veya tek bir renk tonu, ancak farklı doygunluk içinde. Duvarın alt kısmı üst kısmından daha koyudur.

en güvenilir seçenek - granit yerden bir metre kadar bitirmek koridor duvarları. Bu malzeme zengin bir palet ve katı doku vardır, bu nedenle kendi seçtikleri memnun olacaktır.

temel kural koridorda duvarların rengini ve dokusunu seçerken - görsel alanı büyütmek için denemek için. Bu beyaz ve pastel renkler ile kolaylaştırılır. Düz duvarlar size sıkıcı görünüyor Ama eğer tasarım hileler kullanabilirsiniz. Salonun bir duvara dikey çizgiler görsel olarak yukarıda yapacaktır, ancak birkaç yatay çubuklar alanı artacak ve özgünlük katacak. salon için şık çözüm duvarlarda dekoratif taş olacak. Bir bütçe seçeneği daha fazla - bir taklit taş veya tuğla ile duvar kağıdı.

DÖŞEME - TEK DÖNGÜ UZAY

Tek bir tarzda bağlı kalın. salonda zeminler diğer odalarda kaplama ile birleştirilmelidir.

· Aynı Laminat zemin ya da etek daire boyunca ortak bir yer sağlanmış olur, ancak, bu malzemeler, nem ve sokak tuzundan bozulabilir ve sürekli bakım gerektirir;

· Çini daha güvenilir. Başlıca dezavantajı - bu travmatik;

· İyi bir çözüm granit zemin kaplı olacaktır. Bu malzeme, dayanıklı ve bakımı kolaydır.

o kapı ve mobilya aksine, kaldırdı eğer koridorda zemin, uyumlu ve şık görünüyor. Parlak zemin koyu mobilya ile küçük koridorları için uygundur.

TAVAN - basit malzemelerden tasarım buluntular için

İlk bakışta koridorda tavan tasarımı seçenekleri fazla değil gibi görünüyor. Ama bu kadar değil.

· Macun - en tanıdık basit ve ucuz, ancak eski yöntem. odanın tarzını korur çünkü çoğu uyumlu bir tavan eski evlerde bakar;

· Tavan Boyası renk ve dekor kapağını seçmenize olanak tanır. Ancak, boya onun sakıncaları vurgular olduğunu hatırlamakta yarar var, bu nedenle sıva yüzeyi kaliteli ön istiyorum;

· Doku düzensizlikler ile dekoratif sıva veya boya silindiri maske;

· Tavan duvar kağıdı yapıştırma küçük bir odada bakmak için avantajlıdır. Düzgün seçilen desen ve doku görsel alanı büyütmek ve iç ayrıntıları vurgulamak;

ek yüzey hazırlığı gerektirmez, çünkü · Tavan karoları, güzel bir tavan oluşturmak için en kısa sürede sağlar. Ancak, bu salonun yüksekliğini azaltır olduğunu hatırlamakta yarar var.

apartmanda tavan düşükse, o parlak renklerde düzenlemek için daha iyidir. yüksek tavanlı dairede, daha sonra koyu tonlarda olabilir koridorda dekore, bu alanda sayesinde görsel olarak daha orantılı ve rahat olacaktır.

IŞIK - gölgesiz ve saran

Aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmalıdır böylece koridor sık ​​sık, doğal ışık kaynağından izole.

· Koridorda aydınlatma seviyesi ahenkli alan bakmak için diğer odalarda aynı olmalıdır;

· Siz ve misafirleriniz rahatsızlık hissetmez böylece ışık, çok parlak ya da loş olmamalıdır;

· İdeal - dağınık, gölgesiz ışık. Bu opak abajurlar veya yönlü ýþýnlamadan kullanımı yoluyla elde edilir;

· Koridor aydınlatma çok ışık kaynağı varlığı her an aynı seviyede hakkında tutar. Buna ek olarak, vurgu aydınlatması özgün tasarım katacaktır.

Arkadaşlarınızla ilginç bilgiler ile paylaş!

koridor fotoğraf fikirler ipuçları Modern onarım

beyaz ve parlak duvar kağıdı kullanarak duvarlar, açık renklerde yapılabilir veya duvarlar parlak boya - Buna ek olarak, fikirlerin bir koridorun onarmak.

Buna ek olarak, apartmanda koridorun onarım sırasında, sen özel bir kaplama ile duvar kağıdı ıslak temizlik dayanabilir olacak sayesinde duvar kağıdı kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

koridorda Diğer seçenek duvarlar:

 • dekoratif sıva
 • Suni dekoratif taş, tuğla
 • Döşeme panelleri
 • tuğla
 • duvar lambri

dekoratif taş

Duvarlar çimento taşı ile süslenmiş ise, avantajlarından biri herhangi bir yabancı maddenin kolaylığıdır. Ürünün hasar yüzeyi kolayca boyama ile elde edilebilir. Buna ek olarak, bu dekorasyon malzemesi, kolayca çizik edilemez yanma tabi değildir. Olumsuz her öğe ve yüksek fiyatın heybetli kütlesidir.

Taş sıva çoğunlukla ağır yüklere maruz edilemez alçı levha duvarlar, kullanılır. Avantajları: kullanım kolaylığı, küçük fiyat, renk ve doku büyük bir seçim. Negatif özellikleri - bu duvarların bolca su ile yüzeye zarar verebilir gayretli sürtünme bez ile yıkandı edilemez. Bu tür bir malzeme, montaj Bu nedenle, özel olarak emprenye edilebilir veya bir cila ile kaplanmıştır ile muamele edilmektedir.

Kalıplı

Neden ranza seçin? Doğal ahşap - daha ne güzel olabilir? Doku neredeyse herhangi biri olabilir. Ayrıca basit ve pratik bir malzemenin kendisinde kurulum astar.

uzay karanlık ve dar ise apartmanda Finish koridor, o parlak renklerde gerçekleştirmek için arzu edilir.

mavi, bej, açık gri - marka renkleri olmalı, tercih tür renklerde verilmelidir.

Eğer dar bir koridor bir iç oluşturmak, bu daha da az olacaktır yüzden ek alan gerektiren malzemeler terk etmelidir.

Uzmanları bu tasarım projesi diyoruz. Kağıt üzerinde ayrıntılı olarak istediğiniz sonucu elde etmek için uygulamayı planladığınız tüm adımları açıklamak gerekir. Sonra da plana göre adım adım hareket edersek, onun planı mümkün olduğunu biliyoruz.

resimler onarım eğlenceli ve kolay görünüyor, ama gerçekte karmaşıklık çok ve tozlu bir çok gazete gerçekleştirmek için bir ihtiyaç vardır.

Eski kat sökülmesi başlamak için. Bu durumda, aşağıdaki kullanabilirsiniz:

 • Su. yüzey ıslak ve malzeme bunu ile doyurulur bir süre beklemek gerekir. Duvar yapıştırıcılar nem tahammül ve ıslak su duvar durumunda, bu duvar gerisinde kolay olacaktır;
 • duvar sökülmesi için özel bir sıvının kullanılması. DIY mağazalarında Bugün söküm için farklı araçlar sunuyoruz. Bunlar eylemin aynı ilkeyi var, ama bu durumda, duvar kağıdı duvarın arkasında daha hızlıdır.

Adım 1 - eski kaplamaları Çıkarma

yeni duvar kağıdı yapıştırılır zaman bunu Örneğin, ardından çalışma sırasında da toz ve alçı ile kaplanacaktır.

Sonunda, yüzey tamamen düz bırakmalısınız.

Eğer koridor veya menteşeli sistemde gerginlik yüklemeyi planlıyorsanız, tavan o astar devlet kalmalıdır, bir şey yapmak zorunda değildir.

taban her durumda, bu tavana monte veya gerilme yapıları kapalıysa, boya veya badana temizlenmelidir. Eski sıva kalıntıları dökülmek ve gözyaşı neden olan bir streç tavan, yüzeyine düşecek gibi.

görsel küçük koridorda odanın boyutunu büyütmek için, vernik veya parlak tavan kullanabilirsiniz.

Adım 4 - Inter koridor

Tüm güzel yenileme!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(1 oy, ortalama: 5 5 üzerinden)

Yorum bırakmak Cevabı iptal

Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağına aktif link ile izin verilir.

küçük bir koridor tamiri

Tipik olarak, evde veya bir apartmanda onarım çalışmaları sırasında son sırayla yapılan bir koridor girişme. Ve iyi bir nedenle, koridor - çünkü işçiler gitmek geçtiği bir geçit alanı, transfer inşaat malzemeleri ve enkaz. İlk kez bir onarım gerçekleştirirseniz, o zaman bütün çabalar boşa gelebilir. Bu tüm diğer odalar zaten yenilenmiş küçük koridorda onarım yapmalıdır bu nedenle içindir.

Odanın küçük boyutuna rağmen sorumsuz ve anlamsız onarmak için alınmamalıdır. Sonuçta, koridor - onlar evinize gelen ziyaretçiler ilk gördükleri şeydir. Şaşmamalı bazı onun ticari marka sahibine çağrıda bulunuyorlar. Yani bir koridor layık olmak için her türlü çabayı gerekir. Bu yazıda, profesyonellerin yardımı olmadan yapılabilir koridorda onarımlar dikkate alacaktır. Yani, tasarruf ve bir işçi olarak kendini deneyebilirsiniz.

Boş duvarı ile Dressing

Koridor - hep devam etmeden önce dikkate alınmalıdır kendi özellikleri ile spesifik bir oda. Bu, özellikle onlar çok küçük koridorlar, dar olarak, Kruşçev yaşayan insanları anlamak ve doğal ışık mahrumdur. Alabileceğiniz duvarlarda yağmurda özel bir evde yaşıyorsanız sprey, ya da kirli erime kar olabilir. Bu sokaklara getirmek tüm kiri çözeceğine koridorda oldu.

Biz koridor çürüklüğü meydana gelebilir, böylece çeşitli sıcaklık değişimlerine maruz ve hatta kalıp gerçeği göz ardı edilmemelidir. Bu sonuçları önlemek için, bunları göz önünde önemlidir ve net bir şekilde çalışması ve malzemelerin kapsamı kullanılması planlanmıştır.

çok dar bir koridor varsa

Ne tür planlamaya dahil edilir? Bunlar aşağıdaki adımları şunlardır:

 1. uzayın Organizasyon, görsel küçük koridorunu genişletmek için.
 2. Duvarlar yüzey Dekorasyon. Nasıl yürütmek için ve bu kaplama malzemesi olarak seçilebilir.
 3. aydınlatma ve tavan tamir üzerinde çalışın.
 4. Zemin cihazı.
 5. Seçme ve mobilya montajı.

kapıların dolu Koridorda

koridorlar ihtar kaplama malzeme aralığı. Ne istiyorsan onu yapabilirsiniz. Ama malzeme seçimi önemli ölçüde düzeni, tavan, duvar ve zemin toplam alanı ve tabii ki, zevkinizi etkiler. Ve şimdi tüm detaylar.

küçük bir koridor, o zaman yapabileceğiniz bir şey yoktur (onun isteği üzerine, elbette, ama sadece özel bir evde, uzatılabilir). Bu sadece görsel olarak daha yapılabilir. Nasıl yapmalı? Modern teknolojiler oda harika görünüyordu anlaşılması için, duvarlar ve tavan süslemeleri için izin verir.

İlk yöntem - parlak tavan gerginlik ayarı. O görsel çünkü tüm öğeleri yansıtacak onun parlak yüzey, koridorun küçük boyutunu büyütmek edebilmektedir. zemin alanı küçük olduğundan, tavan montajı güçlükler olmamalıdır.

Set parlak streç tavan

İkinci yöntem - duvarlara büyük ayna montajı. Bu şekilde çok büyük bir koridorun etkisi yaratmak mümkün olacaktır. büyük popülerlik dolaplar kazanmaktadır, kapıları sağlam cam ile donatılmıştır. Kapılar dışarı doğru açmayın ve birbirinden hareket ettirilebilir çünkü Tasarımlanna bağlı, bunlar oldukça küçük boyutlara sahip. Ayrıca, bir taşla iki kuş vurmak olabilir: sadece alanını artırmak değil, aynı zamanda askı ile anlaşma olacak, yer kazanmak. Orada ayakkabılarını koymak ve elbiselerini asmak.

aynalarla alanını artırma

Tasarımcılar koridor tasarımında parlak renkler kullanmak için tavsiye edilir. Onların görüşüne göre, parlak renkler tersine odası ve karanlık, büyütmek edebiliyoruz, azalmıştır. Bu nedenle, bir kaplama malzemesi seçerken, bu gerçeği göz önünde bulundurun. Başka küçük bir hile - aydınlatma. Ne daha iyi, daha oda görünüyor.

aynalı dolap

Tüm bunlar sizin için gerekli olduğunu - bu noktalardan geçen düşünmek uygun malzemeyi satın almak ve hayatta her şeyi getirmektir.

duvar ve malzemeler için yöntemler

Ruhunuz çok bitirilmiş koridor duvarları gibi, bu yönde gidip gelebilir. duvarlara güzelleştirilmesi üzerinde çalışmaya başlamadan önce, tamamen tamir son izleri kurtulmak gerekir. Bunlar arasında:

 • duvarlardan eski kağıdı ya da diğer kaplama materyalinin soyulması;
 • tabanına kısmının temizlenmesi;
 • Gerektiğinde sıva problem alanları ise.

koridorda duvarları Dekorasyon

onarım kalitesi yeterli seviyede olduğunu, böylece hazırlık çalışmalarını gerçekleştirmek için emin olun. an El Konulması, kablolama, izolasyon yerde hasar görmemesine düzgün çalıştığından ve değiştirilmesini gerektirmez emin olun. Onarım tamamlandıktan sonra Nitekim, yeni dekorasyon malzemesi çekmek zorunda çünkü, sorunu ortadan kaldırmak için zor olacak ve bütün çabalar boşa gidecek.

Kapıyı değiştirmeyi planladığını varsa, önceden bunu. Ama bu eğitim üssü biter. temizledikten sonra Duvarlar onları pürüzsüz hale proshpaklevat gerekir. duvar, iç iş için örgü takviye yapıştırılabilir çatlak oluşumunu önlemek için. Genellikle başlangıç ​​macun yumuşak şamandıra utaplivajut. surlarının güzel dekorasyon bakmak için pürüzsüz olmalıdır. Eğer bir duvar aynası üzerine asmak için planlıyorsanız bu özellikle önemlidir. her seviyede kontrol tabakası ile duvar hizalama tabakasına bu karışım uygulamak. Duvarların hazırlanır, artık materyal bitirme meşgul olabilir. Diyelim ki duvarı yükseltebilir nasıl bakalım.

mantar duvar kağıdı Mantar duvar kağıdı. adı kendisi için konuşur - malzeme mantar yapılır. Onları gözden geçirdikten sonra, mantar ince bir tabaka yapıştırılmış üzerine kağıt göreceksiniz. Bu duvar kağıtları birçok avantajı vardır: hipoalerjeniktir, onlar için bakım kolay ve yıkamak için kolay toz, toplamıyoruz. Ama bir dezavantajı var - onlar karanlık. senin koridor küçükse, başka bir malzeme seçin. kimin salonu yeterince geniş ve aydınlık olan ev sahipleri için, mantar duvar kağıdı mükemmel uyum. Yapmanız gereken tek şey - rulolar, tutkal ve fırça içinde duvar kağıdı satın almak ve kendi pokleit için.

vinil duvar

Vinil duvar kağıdı. Birçok geçmişte kullanılan vinil kayıtlar, hatırlıyorum. Ama bu günlerde vinil hala iyi malzemedir. vinil duvar kağıtları bir bez veya fırça kullanılarak temizlenebilir, uzun ömürlüdürler. onarım salonu nerede çoğu kir yapılır, çünkü bu durum çok önemlidir.

malzemenin özelliği, bir kumaş ve PVC ile kaplanmış olan bir kağıt tabakasına sahip olabilir. duvar yüzeyi değişik desenler, tasarımlar, desenler ile bezenmiştir. Eğer zevkinize göre seçebilir renk düzeni. PVC tabakası sayesinde, duvar yüzeyi kir ve nemden korunur. Ve küf ortaya çıkmasını önlemek amacıyla, bunlar özel bir kimyasal bileşime ilave edildi. vinil türlerinden biri duvarında mükemmel görünecek serigrafi baskı vardır. Eksi - sentetik malzeme, örneğin duvar kağıdı hava sızdırmaz nedeniyle meydana getirmektedir.

sıvı duvar kağıdı

Sıvı duvar kağıdı. Alçı ve konvansiyonel duvar arasındaki "geliştirilmesi" sıkışmış bir materyal. Sen ipek, kağıt ve keten gevreği dahil bir hazır beton ve kuru olarak satın alabilirsiniz. Bu tür duvar uygulamak çok kolay: bileşim, üretici tarafından belirtilen ve yaklaşık 2 mm kalınlığında ince bir tabaka ile duvara uygulanan oranlarda bazında karıştırılır. Bu yöntem duvarların tedaviden sonra kalan tüm düzensizlikler, kolayca gizleyebilir olması. onlar yıkanabilir Yani, yüzey vernik ile kaplanmış olmalıdır. Eğer bitirme sıkılırlar, ya da tekrar tamir zateet değilse, bu tür duvar kağıdı zor değildir kaldırın.

Dekoratif sıva

Dekoratif sıva. Aslında bir sıva farklı şekilde olabilir uygulanan içinde bu duvarlar çok asil bakacağız. Bu teknoloji sayesinde yaşayan bir manzara, farklı desen ve hatta resimlerin duvarını süslemek için mümkündür.

Eğer uncreative kitlenin türünü, hatta sadece kaba bir duvar iseniz, da bayağı olağanüstü bakacağız. Ama malzemenin fiyatı oldukça büyük dikkat etmek önemlidir. Bu nedenle, maliyetleri önceden hesaplamak ve kalması için gerekli araçlara sahip olmadığını tahmin ediyoruz. Bazı karışımlar ev genel tasarımında salona girecek farklı renk ve tonlarının mıcır, bir kısmını oluşturmaktadır. sıva avantajı, pratik, estetik görünüm ve yüzeyin temizlenmesi ve yıkama yeteneğidir. Eksi - Kendinizi kolay değildir tarafından duvara karışımı uygulayın.

Sen latalar veya plastik paneller kullanabilirsiniz

süsleme malzemeleri diğer türleri. Yukarıdaki malzemeler koridorunu astar için kullanılabilecek hepsi değil. Örneğin, sadece istenilen renk, önceden sıvalı duvarları ve zemin duvarları boyayabilirsiniz. Başka bir seçenek - duvara resim için pokleit duvar kağıdı belli bir doku elde etti. Bu gibi durumlarda, yıkanabilir boya davada. Duvarların Ayrı bölümleri dekoratif taş döşenebilir. Kalıplı - Duvarları kınına kolay ve hızlı yolu. Ayrıca, bu maddelerin hepsi bitirme için çeşitli seçenekler birleştirerek birleştirilebilir. Bir fantezi ol, ya da sadece sonunda fotoğraf bak. Elinizde Tümü.

Cihaz, güvenli, güzel ve yerden ısıtma olduğunu

koridorda zayıf halka - Zemin, bu büyük stres tabidir çünkü. Ayrıca, kat koridorunda en kirli yer olmasıdır. Nem, kirli ayakkabı, öğeleri, koridor boyunca transfer - Tüm bu çöp bırakır. Bunu bir çok yönlü kolayca yıkanabilir yapmalıdır ve ağır yüklere dayanabilir.

bir zemini bitirme için en iyi seçenek olarak düşünülebilir. Bu malzeme sıfırdan zordur, ancak bunların bakmakta aynı zamanda oldukça basit, uzun ömürlü, dayanıklı. Eğer son bitirilmesi üzerinde çalışmaları yürütmek önce, eski döşeme durumunu kontrol etmek gerekir. Puan görsel, ona dokunun. Eğer içi boş bir ses duyarsınız, o zaman kaldırılması gerekir ve yeni bir kravat yapacaktır. Bağımsız ısıtma ile, sen zemini ısınma seçeneği dikkate çünkü Ama, hatta iyi. Isı ile geleneksel bir şekilde yapılır ve bir elektrik kat ısıtma kullanımı olabilir. İkinci seçenek çok daha mal olacak.

Zemin döşemeleri

Düzgün şap gerçekleştirmek için, fenerler için somut ihtiyacını dökülür. Onların kurulum tabanı hazırlanmalıdır önce: Tüm görünür kusurları, çatlak, ezik ve cips kaldırmak için, onların sıvanmıştır. Tüm kir, toz ve döküntü de zorunlu olarak çıkarılır. Zemin liberal astar ile kaplı olması gerekir. Ancak o zaman işaretleri koymak ve zemin dökmek olabilir. Böyle bir baz herhangi bir malzeme döşeme olabilir. Bu nedir? öğrenelim.

Linolyum. Her gelemez "Ekonomi sınıfı" materyal. Ama maliyeti düşük olmasına rağmen, mükemmel kir ve nemden her türlü baş, onun işlevini yerine getirir, kapak fiyatı üzerinde karar vermeyin. o kiri ve yüzeyi yıkamak çok kolay olduğu için bu koridor için çok önemli bir zevk. desen ve çizimlerin çeşitli varlığı sadece küçük bir oda iç zenginleştirmek. Ama çok laminat veya karo aksine, muşamba kısa ömürlü olduğunu ve kolayca zarar görebilir, olumsuz yanları vardır. Eğer oldukça yoğun ve kalın tabanı ile seçenekler ve daha pahalı, satın çıkarabilirler. Bu muşamba aşınma direnci çok daha yüksektir.

koridorda Linolyum

Çini. Seramik karo haklı zemini kapsayacak şekilde kullanılmaktadır en pratik ve güvenilir malzemelerden biri çağrılabilir. kimyasal ve mekanik etkilere karşı dayanıklılığı ve direnci döşeme için karolar idealdir. Bir çaba ve kendi stil ile tamircilik gerekecektir olmasına rağmen, iyi bir ve kalıcı bir temel yapmak. Ayrıca renk, doku ve desen seçebilir. fayans rengini seçerken, küçük bir koridor artırabilir açık renkli, ancak daha sık yıkanacak olacağı akılda tutmak. Ama koyu renkler kaçınılmazdır kirliliğinin çeşitli gizlemek için yardımcı olur.

laminat

Laminant. tüm malzemeler olduğu gibi, bu avantajları ve dezavantajları vardır. Onun kurulumu çok kolay, daha da önemlisi, düz bir yüzey sağlamak. Dayanıklı 33-34 sınıfının üzerinde Laminat, aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü. Kolay yıkama ve temiz, onlar için bakım. Ancak şimdi, ahşap malzemenin bütün olarak, bu nemi emer. Uzun nem koruyucu tabaka neme karşı güvenilir bir koruma sağlar var olan yapısı, bir laminat, görülmemesi bu, büyük bir sorun değildir, ancak. onun topukları veya diğer ayakkabılar oynar, çünkü böyle bir kaplama ile sessizlik elde etmeyeceğini belirtmek gerekir, onların hamle tüm duyar ve yan odada değil sadece, aynı zamanda başkaları olacaktır.

Küçük bir koridor tavan ışık olmalı

Bir diğer önemli unsur koridor tavan olduğunu. O işi yapmak zorunda olduğu, yayınlanan ve bunu koridor yüksekliğine bağlıdır yapmak edilecektir. yükseklik izin verirse Örneğin, üst üste farklı şeyler depolanması için nişler ile donatılabilir. Ve bir alçı tavan yapabilir. Bu bittikten en kolay biri, ama oldukça etkilidir. yüksekliği 150 mm ortalama azaltılabilir. Eğer yüksek tavanlı olup stok olduğunda, bu tavan dekorasyon için iyi bir seçenektir. Başlıca avantajı üssü hizalamak zorunda değildir bu yüzden, düz bir yüzey yapabilirsiniz olmasıdır.

Odanızın küçükse Daha önce de belirtildiği gibi, görsel olarak asma tavan alçıpan birleştirerek büyütebilirsiniz. Hatta bazıları daha da ileri giderek, ve ayna tavana monte edilir. Oldukça özgün ve tamamen küçük bir koridor ile sorunu çözmek.

fonlar geliyor bu fikirler uygulamaya izin vermez zaman, boya, örneğin tavan geleneksel duvar kağıdı, ayarlayabilir. Sen daire veya evin genel resmin içine iyi uyacak herhangi bir renk ışığı, seçebilir. Ama tavan bitirme en basit ve ucuz bir seçenek polistiren levhaların çağrılabilir. tavan yüzeyi hizalamak ve özel bir yapıştırıcı ile plaka tutkal.

aydınlatma

koridorda doğal ışık neredeyse hiç yok çünkü sen tavan bitirme için seçim malzemesi tür rağmen, iyi bir aydınlatma sağlamak önemlidir. daha koridor duvar lambaları ayarlanan ışık, tavan lambaları ve aydınlatma için diğer cihazları ekleyin. görsel dar oda genişletmek, böylece alt ışık uygulayabilirsiniz. Ne zaman tavan çalışması, ek aydınlatma montajı ile dikkatli olun.

Asma tavandaki bir vurgu yapmak çok daha kolaydır.

Ayrıca açık aydınlatma veya hafif desen kullanabilir ve koridor modern, mobil kullanım aydınlatma yapmak. Tercihiniz ne olursa olsun, ana görevi unutmayın - karanlık koridorda iyi bir aydınlatma sağlar. duvarlarda asılı ayna, hangi hepsinden ayrılmadan önce genellikle kendileri baktığınızda bu özellikle önemlidir.

küçük ölçekli mobilya alın

senin duvar ve tavan katında dekore edilmiştir kez zaten sağlam bir temel atar ve koridorda ışık çok, o mobilya seçimi ve yükleme işlemini başlatmak için zamanıdır. onarım mantıksal tamamlanmasını tamamlamak için, bu konuya sorumlu bir yaklaşım gerekir. Çok popüler kaydetmek hangi aracılığıyla yerleşik mobilya, ama öyle az alandır. Mobilya yerleştirileceği duvarın, bir niş hazırlamak için bile gerekli onarım çalışmaları aşamasında, bunu yükleyin.

Başka bir seçenek - hazır bir salon satın almak. Bu durumda, mobilya seçerken, zaten yapmış olduğunuz iç tasarım başlamak gerektiğini dikkate almak gerekir. satın önemli bir faktör - kompakt, güvenilirlik ve kolaylık.

özel bir evde koridor dekorasyon

oryantal tarzda salon dizaynı

Kompakt mobilya koridor

rahat bir tezgah ile küçük bir giriş salonu

Gerekli tüm Küçük koridor

Mobilya minimum

Aynanın unutmayın

asma olun

Rahat gardırop barındırmak

Mükemmel makale, ancak belirli bir ürün hakkında soru ilgilenen. LED arka ışık DK LD1 BL mavi lamba izlemekte. üç işlevi vardır gerçeği gibi: üç şekilde anahtarlamalı - Sadece lamba; Sadece ışıklar; Aynı anda ve aydınlatma ve ışık. Eğer buna değer satın almak ister misin?

Ivan! Lambayı Edinme ya da değil, siz karar verin. LED ışıklar sadece bir gece lambası olarak kullanılabilir veya belirli bir atmosfer yaratmak için. sadece bunu gerekiyorsa, iyi bir seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

39 − 35 =