Dairede normal nem

Dairedeki nem. Odadaki nemin nasıl ayarlanır

Dairede nem normu nedir? Çoğu insan oturma odasındaki sıcaklığa kolayca cevap vereceksin, ancak nem sorunu onları bir çıkmaza sokacaktır. Ve sadece birimler doğru numaraların adını verebilecek. Bu arada, nem evdeki mikro iklimin ana göstergelerinden biridir.

Odadaki nem, özel bir cihaz - bir higrometre - ile ölçülür. Tasarımda (dijital, saç, kablosuz) ve ölçüm aralığından farklıdır, ancak bunların her biri kullanımı çok kolaydır. Her durumda, geleneksel bir termometreye kıyasla daha karışık değil.

Nem oranı oda türüne bağlıdır. Örneğin, fırınlarda, fermantasyon salonlarında, kanatlı evlerde, gıda depolarında soğuk depolarda% 70-80'dir. Lale büyüyen seralarda% 95'e ulaşabilir ve bu norm olarak kabul edilir. Ancak, bilgisayar bulunan odalarda telefon düğümleri ve ofis ekipmanı göstergeleri% 50'yi geçmemelidir.

Daire içindeki nem de tesislerin türüne bağlıdır. Ortalama olarak, rakamlar% 40-60 arasında değişiyor. Hijyen kurallarına göre, oturma odalarında ve iç koridorda, soğuk mevsimdeki optimum nem oranı% 30-45 olmalıdır. Bu tür binalar için kabul edilebilir göstergeler% 60'a kadar çıkmaktadır.

Yılın sıcak döneminde, daire içindeki optimum nem oranı% 30-60'dır. İzin verilebilir -% 65'e kadar. Bununla birlikte, hava nemi yüksek bölgelerde (sokakta% 75'in üzerinde) izin verilen rakamlar% 75'e yükseltilir.

Mutfak, tuvalet, banyo, kombine banyo, lobide, merdiven boşluğunda ve kilerde bu gösterge standart değildir.

Farklı göstergeler ve özel araçları kullanma ihtiyacı - tüm bunlar ortalama bir kişi için çok karmaşık görünebilir. Bu nedenle, daire içindeki artan veya azalmış nemi bulmak için bir cam deney yapabilirsin. Bir bardak ya da kazık (herhangi bir cam kap) alıyoruz, içine su döktükten sonra buzdolabında 3-4 ° C'ye soğutuyoruz. O zaman gemiyi odaya koymanız ve gözlemlemeniz gerekiyor:

 • teknenin duvarları puslu hale geldi ve sonra 5 dakika içinde kurutuldu - nem indirildi, hava kurudu;
 • 5 dakika sonra duvarlar ıslaktır - optimal;
 • Geminin duvarları boyunca 5 dakika sonra akar akar - yüksek nem.

Odadaki mikro iklimin nasıl kolayca bulunabileceğini, ancak deneyin saflığı için camın ısıtma cihazlarından uzak durması gerekir.

1

Zararlı olan artan nem

Yüksek rutubet - pencere kusurluyor, birkaç gün iç çamaşırını kurutuyor, hoş olmayan bir küf kokusu, mantar ve kalıp giysileri var. Sadece bu faktörler evin yaşam için uygun olmamasına neden oluyor. Ve bu mikrolimlemenin insan sağlığı üzerinde çok iyi bir etkiye sahip olmadığını da eklemeniz gerekir: mantar sporları

yemeğe girmek zehirlenmeye ve alerjilere neden olabilir, ısı alışverişi süreçleri ihlal edilir, enfeksiyon riski artar. Yüksek rutubetli bir evde yaşayan bir kişi daha sık ve daha uzun süre hasta olur.

İnsan vücudu düşük nem oranını nasıl etkiler

Düşük nem de bir takım problemlere neden olur. Su içeren her şeyden buharlaşmanın yoğunluğunu arttırır: insan derisinden, bitkilerden. En son kurur ve deride elastikiyeti ve yaşı kaybolur. Burun mukozası kurur, bu da akıcı bir burun ve ARİ riski taşıdığı anlamına gelir. Özellikle astım ve alerjilerde solunum sistemine acı çekin.

Daire içindeki nem soyut bir kavram değildir. Bunlar, kapalı iklimin ne kadar güvenli olduğunu anlamayı mümkün kılan gerçek sayılardır. Ve eğer havanın nemi büyük oranda azaltılır veya arttırılırsa, normal değerlere karşılık geldiğinden emin olmanız gerekir.

Havayı nemden arındırmanın iki ana yöntemi vardır.

 1. Yüksek nemin nedenini bulun ve ortadan kaldırın. Pişirme, duş veya kurutma işlemleri, güneş ışığının olmaması, havalandırma eksikliği, mühürlü PVC pencereler vb. Nedeniyle geçici bir performans artışı olabilir. Her nedenle, havalandırma işlemini iyi yapmanız, odaları daha havalandırmanız için yolu seçebilirsiniz. , piller oluşturun vb.
 2. Özel nemli nem alma cihazlarıyla zorla boşaltma, nemi emen kimyasallar ve iklimsel tesisatlar.

İdeal olarak, yalnızca ilk yöntemi kullanmanız gerekir, ancak ciddi mali masrafları yüklemek veya yapmak imkansızsa, ikincisini kullanabilirsiniz.

Çoğu zaman, odada kuru hava, ısıtma cihazlarının yoğun şekilde çalıştığı kış döneminde oluşur ve tesisler nadiren havalandırılır. Ancak, bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kuru havadaki bir dairedeki nem aşağıdaki önlemlerle sağlanır:

 1. Bir akvaryum veya dekoratif fıskiyenin odasında varlığı.
 2. Çok sayıda bitki varlığı.
 3. Ev nemlendiricisi kurulumu.
 4. Herhangi bir ev eşyası, özellikle de ısıtma cihazlarının kullanım sıklığını azaltmak.
 5. Sık sık havalandırma.

Dairedeki optimum nem, sağlığınızın güvenliğini garanti etmek ve evde gerekli rahatlığı sağlamaktır. Ve sağlığınızdan kurtulmanız gerekmez. Bu nedenle, zorla olsa bile normal nemi korumaya çalışın.

Nemin normal olduğu kabul edilir - parametrenin önemi ve normları

Evdeki havanın parametrelerini tahmin ederek, çoğu insan öncelikle sıcaklığına dikkat ederek nem gibi önemli bir göstergeyi unutuyor. Sübjektif duygusal ısı veya soğuk hissi, genel sağlık durumu, bitki koşulları ve birçok ev eşyasının güvenliği bağlıdır. Anlayacağız, apartmandaki rutubet norm nedir ve etkisinin ne olduğunu buluruz.

Eksiklik / aşırı nem nedeniyle sorunlar

Nem göstergesi havanın su buharı ile doygunluğunu gösterir. Mutlak ve göreli olabilir. Birinci durumda, 1 m3 hava miktarında ne kadar gram nem bulunduğunu belirledi. İkincisinde, atmosferdeki gerçek su miktarının yüzdesi (mutlak değer) ve belirli bir sıcaklıkta mümkün olan maksimum değer hesaplanır.

Bir apartmandaki nem oranı gibi bir konsepti kullanırken, görece bir gösterge ima edilir. Bu parametre, odadaki mikro iklimin konforunu büyük ölçüde belirler. Hem kişi hem de ev ortamı, aşırı yüksek veya çok düşük nemden muzdariptir.

Odadaki kuru hava cildi ve solunum yollarından nem kaybını arttırır. Bu, böyle tatsız sonuçlar doğurabilir:

 • saç, tırnak ve cildin elastikiyetinde azalma, mikro çatlaklar, kırışıklıklar, soyma, dermatit eşlik ediyor;
 • semptomları kaşıntı, kızarıklık, "kum" hissi olan gözlerin mukoza zarının kurutulması;
 • kan dolaşımının yavaşlaması, halsizlik, baş ağrısı, azalmış etkinlik, kalpte artan strese yol açan kanın kalınlaşması;
 • gastrik ve bağırsak meyve sularının viskozitesinin artması, sindirim yavaşlamasını provoke eder;
 • solunum yolunun mukoza zarlarının kurutulması, bunun sonucunda yerel bağışıklığın zayıflaması ve SARS sıklığının artması;
 • normalde sıvı damlaları ile bağlanacak atmosferdeki solunum alerjenleri sayısında bir artış.

Havada fazla nem kalıp, mantar, bakteri üremesi için kabul edilebilir koşullar yaratır. Sonuç olarak, ev sakinleri karşılaşabilir:

 • solunum yolu hastalıkları - kronik soğuk algınlığı, bronşit, astım, alerji;
 • Odada tıkanıklık hissi veya nemlendirme hissi;
 • patojenik mikroorganizmaların çoğalmasına bağlı hoş olmayan bir koku;
 • yıkanmış çamaşırların kuruma süresinde bir artış.

Aşırı veya yetersiz miktarda nem, ev eşyalarının durumu için kötüdür. Bitkiler kurur veya çürüme başlar, ahşap mobilya ve parke deforme olur veya "kürek", resimler solur, kağıt ürünleri yapısını kaybeder.

Nemi etkileyen ana faktör sıcaklığıdır. Daha sıcak olduğu sürece, içerdiği su buharı o kadar fazla olur ve tam tersi olur. Ancak nispi nemi değerlendirirken, ters ilişki, havanın sıcak olması halinde, içerdiği su buharı hacmiyle bağıl nemi o kadar az olacaktır. Bu nedenle, kışın havalandırma, havayı daha taze, ancak daha nemli hale getirir. Optimum sıcaklık 18-22 ºC'dir.

Odadaki havadaki su buharı "uzaklaştı":

 • herhangi bir ısıtma cihazları;
 • klima;
 • iç mekan eşyaları, özellikle yumuşak mobilyalar, oyuncaklar, halılar.

Herhangi bir su ve buhar kaynağı, bağıl nemin artmasına neden olabilir:

 • bir akvaryum;
 • ev bitkileri;
 • ıslak elbise;
 • kaynar su bulunan kaplar (tencere, su ısıtıcısı);
 • sızdıran tavan;
 • hatalı su boruları ve sıhhi tesisat.

Pencerelerde sabit yoğunlaşma, dairede nem seviyesinin arttığını gösterir

Bir dairede havanın nem oranının normal olduğunu anlayacağız. Tesisin amacına ve yılın zamanına bağlıdır.

Konutun nemi standartları:

 • sıcak periyot% 30-60, maksimum izin verilebilir -% 65 (yüksek nem oranı olan bazı bölgeler için bu standart% 75'e kadar artırılabilir);
 • soğuk periyot% 30-45, izin verilen maksimum -% 60'tır.

Bağıl hava nemi yardımcı odalarda - banyo, tuvalet, koridor, kiler ve diğerlerinde standart değildir.

Bitki ve iç dekorasyon standartları:

 • mobilya ve antikalar için -% 40-60;
 • mühendislik için -% 45-60
 • kitaplar için -% 30-65;
 • bitkiler için - tropik -% 80-95, subtropikal -% 75-80, diğerleri -% 40-70.

Çocuğun yaşadığı evdeki nispi nemin normu nedir? Küçük çocuklarda ısı alışverişi süreçlerinin yoğunluğu arttığından özellikle mikroklima parametrelerinin uyulmaması hassasiyetindedir. Çocuk odalarında ideal hava nem oranı% 50-70. Çocuğa ARVI veya bulaşıcı patoloji hastasıysa, bu parametrenin% 60'ın altına düşmesine izin verilmemelidir.

Çocuk odalarında en uygun nem seviyesini korumak için sık sık nemlendiricilerin kurulması önerilir

Önemli: Isıtma mevsiminde hava nemi% 15-20'ye düşer. Özellikle evin çocukları, astımı ve alerjileri varsa, yetiştirilmelidir.

Nasıl bağıl nemi ölçmek için?

apartmanda optimum nem ne olması gerektiğini bilerek, buna nasıl ölçülebileceği belirlenmesi gerekir. en etkili yolu - özel bir cihaz kullanılarak - hygrometer.

elektrik, kimyasal, yoğunlaştırma, saç çizgisi ve diğerleri - cihazın çeşitli türleri vardır. daireler için pahalı profesyonel ekipman satın değil. % 3-5 arasında bir sapma ile basit bir higrometre ile Memnun. Genellikle saat ve termometre ile birleştirilmiştir. Nem ve sıcaktan uzak higrometre koymak önemlidir.

su, ASSMAN tablo ve köknar konilerin Cam - alternatif yöntemler kullanılarak nem muhtevasının belirlenmesi.

Bir bardak su içine dökün ve 3-5 ° C'ye soğutmak Bunu yapmak için, buzdolabında 3 saat boyunca bir gemi göndermek. Sonra uzakta aküden masaya bir bardak koymak ve ona 5 dakika izlemek gerekiyor. Bu nedenle sıcaklık farkı yoğunlaştırmaya nedeniyle duvarlarda. Olası sonuçlar:

 • kurutuldu, birkaç dakika için cam - nem indirilir;
 • Duvarlar buğulanıyor edildi - norm mikro klima parametreleri;
 • Hava çok fazla nem - bir cam suyu akışı aktı.

Geleneksel ve nemlendirme cihazı - Cihaz iki termometre oluşan - Tablo Assmann psychrometer aracılığıyla nemi saptamak için tasarlanmıştır. Onun benzerlik evde yapılabilir. Önce oda sıradan alkol termometre sıcaklığı ölçmek ve değer kaydetmek gerekir. Sonra nemli bir bezle sarmak için son geliyor. 5 dakika sonra, sıcaklık yeniden ölçüm için gerekli zamandır. Bu azaltılmalıdır.

Sonra, masa ASSMAN bak. Dikey yatay endikasyonlar "kuru" termometre yerleştirilmiş - sıcaklık fark. İstenilen değerlere gören onların kavşak bulmalıyız. Bu bağıl nem ölçüsü olacaktır.

Bir odada ısıtıcılardan gelen bir köknar koni koymak gerekir. onun pul Birkaç saat içinde ya (kuru havada) açık veya (yüksek nem) daha sıkı daraltabilir.

Not: salonunda düşük nem Dolaylı işaretler kurutma tesisi yaprak ucu ve sentetik giysiler yayılan elektrik deşarj olarak kabul edilir.

Herhangi bir zamanda, apartmanda normal nem en az% 30-40 ve yüksek olmayan 65 den% olmalıdır. Nasıl kontrol edilir?

Nem azaltma yöntemleri:

 • binanın sık havalandırma;
 • çıkış fanlarının montajı;
 • Hava kurutma makinesi ve klima kontrol sistemlerini kullanır;
 • Su boruları ve sıhhi tesisat armatürleri zamanında tamir;
 • ısıtıcılar ve klimaların kullanımının;
 • Odaya elbise kurutma reddi;
 • Mutfakta davlumbaz montaj.

artan nem Yöntem:

 • bir akvaryum veya süs çeşme satın almak;
 • ısıtıcı ve klima minimal kullanımı;
 • pil ile ıslak havlu koyarak;
 • bir sprey püskürtme Periyodik su;
 • nemlendirici kullanarak - ultrasonik veya geleneksel buhar;
 • normal ıslak temizlik;
 • İç mekan bitkilerinin çok sayıda yetiştirilmesi.

Evde Nem - sakinlerinin sağlığını ve iç hem etkileyen önemli bir parametredir. Normal olarak, bu parametre, 40-60% aralığındadır. Çocukların solunum hastalıkları ile zamanlarının çoğunu yanı sıra harcıyorum odalarda nemi izlemek için özellikle önemlidir. iç nemlendiriciler ve kurutucu kullanılır havadaki nem konsantrasyonu ayarlamak için.

Banyoda Artıları ve asma tavan eksileri

bir seçim yapmak daha iyidir - kanepeler dönüşümün mekanizmaları?

sular altında komşuları yukarıda ve nerede olursa edelim, ne için?

En kritik durum ısıtma sezonu. dondurma hava az nem, yani bir tek daire hava nemi optimum havalandırma elde edemez.

Kışın Havalandırma nemlendirir ve tersi değil - kuru hava

Nem apartmanda olması gerekenler

oturma odasında Bağıl nem - Optimum insan yaşam sağlamak amacıyla evde mikroklima belirleyen bir faktör, bu norm değerler hesaplanır.

% 60 - GOST 30.494-96 ile uyumlu olarak, daire bağıl nem oranı, işyeri kabul edilebilir değerler aralığına karşılık gelmelidir, 40.

Odada Nem tesislerinde için (% olarak) normal aralığın dışına gitmek insanlar için optimal olması ve olmamalıdır:

 • yemek odası - 40-60;
 • Yatak - 40-50;
 • ofis malzemeleri, bilgisayarlar evler dolabı, - 30-50;
 • Çocuk - 45-60%
 • mutfak, banyo, tuvalet - 40-60.

Bir binada Yaz nem% 30-65 geçmemelidir. bir apartman dairesinde, yaşam için en uygun olan 18-22 0 C, normal sıcaklıkta konut en rahat kapalı nem bir kişi için kabul edilir 45% 'dir.

daire zamanından önce doğan bir göğüs bebeği, varsa bunun 24-25 0 C sıcaklık gerektirir ve onun odasında önerilen nem% 50'nin altına düşmemelidir.

bağıl nem çeşitli şekillerde ölçülebilir:

 • hygrometers cihazlar kullanarak:
  • ince çizgi;
  • yoğunlaştırılması;
  • seramikler;
  • ağırlığı;
  • film;
 • termometre ve ASSMAN psikometrik tablo;
 • İnsanlar zekâ.

Bu listeden belirlemek için en doğru yolu hygrometers bulunmaktadır. Cihaz el altında değilse Ama, aynı zamanda alternatif yöntem kullanabilirsiniz.

Bir aygıt seçildiğinde kullanıcı ilk aşağıdaki enstrüman parametrelerine dikkat etmeleri gerekmektedir:

 • Ölçüm hatası - genellikle% 1-5 aralığındadır;
 • ölçüm aralığı - kapalı higrometre için yeterli 10 - % 0;
 • koruma cihazının derecesi - bu sınıfta 4 daha düşük olmamalıdır.

Evde yüksek hassasiyetle parametre değeri hesaplamak için gerek yoktur. Tüm ev higrometre, kural olarak, yeterli duyarlılığa sahip ve bir cihazı seçerek sen varlığına da odaklanmak gerekir:

psychrometric tabloyu nasıl kullanılır

Satışta iki termometrelerin okumalarında farka dayanmaktadır tıbbi psikometrik hygrometers şöyledir:

 • "Kuru" - hava sıcaklığı göstermektedir;
 • "Islak" - nemlendirilmiş fitil termometre sıcaklığını gösterir ve hava daha kuru ve daha nem buharlaşır ve alt okuma.

Şu anda apartmanda nem olduğunu ve norm nasıl farklı tek başına hesaplanabilir hangi psikometrik masa ASSMAN, ile donatılmış Tıbbi higrometre.

Bunun yerine bitmiş cihazın, internette bulmak kolaydır bir alkol termometre, ASSMAN masa ve ıslak bir gazlı bez ile normal oda kullanabilirsiniz. doğru neyi Odadaki nemi belirleyebilir basit manipülasyonlara yardımıyla ve nasıl birlikte olması gerektiği olanı farklıdır.

bir higrometre kendi verme kullanmak için yapmanız gerekenler:

 • kuru iç termometre kayıt okuma;
 • ıslak bir gazlı sarın ve 10 dakika bekleyin;
 • kayıt okuma yaş termometre sıcaklığı;
 • fark değerlerini belirlemek;
 • Tabloda nemin bu farka karşılık gelen değerini bulmak için.

bardak su buzdolabına koyun ve suyun sıcaklığı, içinde 3-5 0 ° C'ye düştüğü zaman, tablo üzerine transfer edilir ve gözlemlenen uzaklaştırılır.

 1. yoğunlaşma 5 dakika sonra kuru duvarlar oluşur, bu iç mekan hava çok kuru olduğu anlamına gelir.
 2. yoğunlaşma kurudu ise, hava, normal.
 3. cam duvarlar üzerinde yoğunlaşma akışlarının durumda iç hava çok nemli olduğu sonucuna varılabilir.

Evde, bu oda içinde olması gereken normal geçmeyen nem belirlemek için başka bir yol, bir kuru ladin koniler kullanılarak bir yöntemdir.

Merkezi ısıtma radyatörlerden uzağa yerleştirilir yumru için gözlenir.

 1. Dağıtılan ölçekler apartmanda kuruluk demek
 2. Sıkıca sıralı gevreği topaklar normal veya yüksek nem anlamına

Bir başka yolu oda veya daire nem bir stand bir ucunda sabit olmalıdır higrometre ladin dalları, yerine kullanmaktır ne olduğunu öğrenmek için. yaklaşık 25 cm uzunluğunda bir genç dalı seçilir.

ekli bir dalı olan, dik duran, duvardan uzağa ısı kaynağından uzağa yerleştirilir yedi. dalların üst Kalem işareti konumu. Kabaca, odadaki nemlilik seviyesini tahmin parçacığı eğim derecesine göre belirlenmesi için olup daire ya da özel bir oda içinde, normal nem.

apartmanda havanın kuruluğu Hakkında da ipuçları kurudu bitkiler, ev aletlerinde birikimi ve statik elektriğin giyim konuşur.

Mukozal kritik üs nem% 35 olduğu. değerleri bu değerin, sağlık ve insan sağlığı etkilenen devlet düşükse.

nem% 30 altında olduğunda bir çoğu kez hasta, burun kuruluğu hissediyor. Çocuklar hızla evin kuru ise, SARS tahammül enfeksiyon ve sert aldı.

Ne dairelerde sağlıklı yaşam, nem sağlayan optimum olmalıdır?

Anaokulunda ve apartmanda çocukların normal nem% 50'dir. Ve Dr. Komarovsky göre - akut solunum hastalığı olan çocuklar için bilinen çocuk doktoru% 60 normal nem kabul edilir.

daire havadaki nem yüzdesini ne olması gerektiği konusunda ünlü çocuk doktoru Tavsiyesi, bebek için en uygun olduğu zaman bu konuda konuk görüşleri ile uyuşmuyorsa.

Örneğin, Dr. Komorowski o kadar havalandırma eksikliğinden çok, ama yüksek sıcaklıklardan dolayı değil olması gerektiği gibi apartmanda nem, azaltılmış ve normal farklı olduğuna inanmaktadır. ebeveynlerin arzusu bebek aşırı ısınmaya gerçeği ve kurutucu Sıcaklık arttıkça havanın soğuk potansiyel müşterilerin çocuğu korumak için.

% 70 ve daha yüksek - -% 75'e kadar uyarınca Komarovski konaklama çocuklar nem için tavsiye edilen doz, 50 aralığında olmalıdır. Çocuklar için bu parametrenin noktada Doktor% 80 değerini dikkate alır. çocukta sıcaklık olmalıdır 18-19 0 ° C

apartmanda nem oranı rahat nedir, bir yetişkin ve çocuğun iyi koşullar için yer açmak amacıyla, higrometre de yüzde kaçının olmalıdır?

% 60 nem, oda sıcaklığında 22 0 ° C - hijyenik standartlara göre 40 değerler aralığına uygun olmalıdır.

 • sahili yakınında bulunan bölgelerde, büyük rezervleri genellikle odadaki havanın nemini almak ihtiyacı ile karşı karşıya.
 • Bir kıta ve keskin karasal iklim odasında kuvvetli bir kuruluk daha acil sorun bulunan bölgeler için.

Havalandırma yetersiz olduğunu ve en iyi çözüm olumlu iklim binada havalandırma sistemini değiştirmek olacağını oluşturmak için zaman evde Nem görünür. Bu mümkün değilse, bu tür başlık, klima, split sistem olarak hava akış cihazları dolaşımını artırmak için kullanılan.

Su buharını bağlayan bir cihaz - Eğer ısı kontrollü bir sistemi kurmak ve yağmurlu havalarda evde soğuk ve nemli hale olamaz, bir kurutucu kullanabilirsiniz.

Evin kalıp yerleşmiş olmadığını, sen rutubeti mücadele için ev ve yolları kullanabilirsiniz:

 1. Hava sirkülasyonu ihlal kalın perdeleri kullanmayın
 2. Bu kondensat göründüğünde kuru cam bezi silin
 3. Mümkün olduğunda doğal yapı malzemeleri kullanmak daire onarırken
 4. Saksı, püskürtme gerektiren, özellikle türler için aboneliği iptal

nedeniyle oda ısıtma sistemi, su buharı konsantrasyonu işletim Kış Sahra çöl hava göstergeleri tekabül% 20-25, değerlerine düşürülebilir.

Kesinlikle ameliyathane aletleri kurutulmuş. Televizyon, buzdolabı, bilgisayar olumsuz yaşayanların refahını etkileyen statik elektrik, birikimini neden apartmanda sıcaklığını arttırır.

Bu, özel cihazlar yararlanmak için evde olumlu bir mikro oluşturmak en iyisidir havadaki nem konsantrasyonunu arttırır. Onların yardımı ile, apartmanda ideal nem elde edebilirsiniz.

Bir nemlendirici seçtiğinizde taban alanı ve tavan yüksekliğini dikkate almak gerekir. Bir cihaz, normal nem elde yeterli değilse, birden cihazları satın alıp farklı odalarda bunları yüklemeniz gerekir.

Güvenli otomatik nem seviyesini normalleştirmek için yardımcı olur nem duyarlı hava valfi, yükleyin. Ve en iyi parametreleri tutmak için, o evin çocukları yaşadığı, özellikle higormetre satın almak tavsiye edilir.

Modern cihazlar yardımıyla otomatik olarak halk yöntemlerinin tersine, nemi ayarlayabilirsiniz. mantarlar, insanlar değil yaşam koşulları daha uygun olacağı, böylece bir akvaryum, dairenin kuytu köşelerde bir leğen su satın, ıslak giysileri asılı, taze çiçekler nemi artırabilir.

Çocuklarda Enterovirüs enfeksiyonu - belirtileri, teşhis ve tedavi

Yetişkinlerde enterovirüs enfeksiyonu tedavi etmek için nasıl

Ben antibiyotiklerle antiviral ilaçları alabilir miyim

grip ve SARS için Antiviral ilaçlar

burun yukarı dolması Neden, burun akıntısı ve hiçbir

Kompleks burun çocuklar için damla

kendini Buluşturmak, zaman kaybeder ve yaralanmalara neden olabilir!

Malzemelerin kopyalanması sadece siteye aktif link ile izin verilir. Orijinal metinlerde her şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80 − 70 =