dekoratif sıva ile çalışma

dekoratif sıva ile çalışmanın nüansları nelerdir?

Ne dekoratif sıva ile çalışırken dikkat etmelidir? uymalıdır teknolojinin uygulama nedir? sıva mevcut uygulama adımları nelerdir?

sıva yüzeyi uygulamadan kuru, temiz ve hiçbir çatlak olması gerekir önce, mutlaka tamamen düz, küçük kusurları izin verilmez. tercihen bütün yüzeyi üzerinde, özellikle de köşelerde, antiseptik uygulanır.

dekoratif sıva için ayrıca haline exfoliate, yüzey özel bir astar uygulanır emin yapmaz. sıva alçı pano ya da alçı sıvası uygulanırsa, zemin yüzeyi derin nüfuz ile muamele edilmektedir. astar tam kurutma için en az 4 saat için zaman tanımak için emin olun.

İlk duvar yüzeyine sıva iyi bir yapışma için kum ile boya tabakası alt-tabakanın uygulanması tercih edilir.

dekoratif sıva "Koroed9quot; düşük bir sıcaklıkta yüzeye tatbik edilemez, sıcaklıklar +30 +5 ​​daha iyi işlem üretmek için kuru sorunlar vardır. Neme oda, sıcaklık değişiklikleri ve maruz kalma koruyunuz. Alçı 3. gün boyunca, su bazlı mürekkepler (bu gerekli olmadıkça) boyanmış ve organik çözücü bazlı olabilir - bir hafta.

dekoratif sıva yüzeyine uygulanırsa, yağlı boya veya plastik ile boyanmış, örneğin, gözenekli beton, daha uzun bir süre kuru olacaktır.

su bazlı bir yonga, ahşap veya kontrplak sıvanması zaman, yüzey deforme olabilir. Ve pas lekeleri yürümek olabilir kurutulduktan sonra, demir içeren metal kaplamanın uygulandığı takdirde.

Dekoratif sıva ışıklı değildir, ancak bir sıcaklıkta yukarıdaki 140 toksik maddelerin kapalı derece.

Ve burada kısaca nasıl dekoratif sıva ile çalışmak:

1

dokulu sıva ile uğraşırken gerçekten nihayet iyi, yüksek kaliteli sonuçlar elde etmek için, belli nüansları uymak gerekir.

Yapılacak ilk şey - sıva yeni bir katman uygulanması engelleyebilir eski duvar kağıdı, boya, sıva, çiviler ve diğer nesneler ve inşaat toz, duvarını temizlemek. Uygulama öncesi duvar yüzeyi, büyük ve küçük çatlaklar ile, temiz ve kuru bir ön-kenetlenmiş olmalıdır duvara varsa.

yüzeyinin duvarları temizlendikten sonra antiseptik akrilik primer ile kaplıdır. gözenekli malzeme duvarları, işlem onların toprak derin nüfuz seçmek için daha iyidir. duvara astar uygulandıktan sonra duvar dokulu sıva üzerinde birikmesi gerekli yapışma ulaşılır.

bir toprak son kat kurur olabilir sonra sıvı solüsyon sprey başlayın.

Bu bileşimin uygulanmasından sonra bir duvar yüzeyi olması gerekir etki (doku) tipine bağlı olarak, bir spatula, rulo ya da özel bir sünger ile uygulanabilir.

birinci tabaka doku (yaklaşık 3 mm kalınlığında) uygulandı. Bu durumda görünür sınır bağlantıları olacak - çözeltisi uygulamasıyla alanının kenar kuruyacak kadar beklemek zorunda kalmadan gerekmez hızlı bir şekilde bu bileşim uygulanır. Daha sonra, taban tabakası uygulanır.

doku bit kapmak yaklaşık 20-25 dakika sonra, hangi seviyeleri yüzeyi özel yumuşatma mala adıma geçin zaman. yumuşatma önce o suya batırılmış edilmelidir.

Kurutma işleminden sonra, duvar tüm fazla çözelti parçacıkların çıkarılması, zımparalanabilir.

Bu alçı duvar üzerine uygulanmasından önce renkli olabilir, ya da doğrudan bir duvara boya uygulanmasından sonra olabilir.

Şekil sıva bunun dokulu alçı ve eşsiz desenler elde kullanılarak, kabartma sahip olacak şekilde özel dokulu silindirler uygulanır. sıva lekeleri dişli mala, fırça ile yapılabilir gibi.

, Küf yapışma yüzeylerini geliştirmek ve kalıp geliştirilmesini önlemek için, zemine uygulanır yağlayıcı sıva duvarı pişirme. Bundan başka, tüm sadece örnek kabuğu veya Shub alçı karışımının türü ve bitmiş bir yüzeye, seçin ve duvara sıva karışımı neden olur. Akrilik bazlı veya silikon hazır karışımlar kullanmak daha iyidir. Onlar kullanımı kolay, çünkü Akrilik dekoratif dokulu sıva hızla kurumasını, çok popüler ve bunlar nedeniyle bazı durumlarda asgari tane büyüklüğüne düşük akış hızı ve dekorasyon yüksek derecede var. Tabii ki, dekoratif etkisi (bu yüzden mermer yongaları ve) bileşime dahil yardımcı maddeler, aynı zamanda duvar ürün yaratacak heykel smear smear master tecrübeli üzerinde daha büyük bir ölçüde de bağlı olacaktır. Birincisi, rahatlama ardından ayrıntılar, arka plan oluşturur.

Aşağıdaki videoda - anlatmak ve dekoratif sıva ile çalışan tüm sırlarını göstermek için iki saat boyunca, klip. Kırktan fazla konseyleri.

Nasıl dekoratif sıva uygulama

Sıvı duvar kağıdı, flok, duvar taklit eden bileşiklerin (ahşap türü) günümüzde çok popülerdir. Bütün bu modaya dış ve iç mekan için yöntemi ifade eder. Bu nasıl bir karışımıdır dekoratif sıva, uygulanacak? kompozisyonun hazırlanması kuralları, sen sunulan özetten öğrenecektir. Bu seçenek sorunsuz bitirmek - duvar kağıdı ve diğer malzemelerin mükemmel bir yedek.

imalat teknolojisine Finish üç tipe ayrılır:

 1. dokulu yapı kaba yüksek bir viskozitesi vardır.
 2. düz granül yüzey - kaba mermer cips, uygulamanın sonuçları ihtiva eder. alçıpan ve diğer mineral yüzeylere iyi bir uygulama.
 3. Venedikli - bir kayanın altında dekoratif sıva, düzgün bir dokuya sahiptir. Sonuç olarak, uygulama doğal bir misket gibi, mükemmel pürüzsüz bir yüzey oluşturur.

Elde edilen yüzey topografisi bağlı olarak, dokulu alçı birkaç alt tipe ayrılmıştır:

 1. Kuzu duvar yüzeyi eşit taneli hale getirir.
 2. Ağaçkurdu. Bir sıva ile muamele edilen yüzey, ahşap güvesi hatırlatır.
 3. Shuba duvar pürüzlü ve iplikleri yapar.
 4. Traverten - bir taklit duvarcılık.
 5. Paneller - hacimsel görüntüsü.

bağlayıcı Sınıflandırılması:

 • Akrilik (akrilik reçine);
 • Mineral (çimento bazlı);
 • Silikon (sentetik reçinesi);
 • Silikat. (Cı-su camı).

Dahası, bu bitirme malzemenin belirli türde vurgulamak gerekir:

 1. 15 renk tonları gösterir. iç ve dış olarak kullanılır.
 2. Silindir bileşimi mineral dolgu maddesi içerir.
 3. Lateks plastik yüzey pürüzsüz ve parlak bir görünüm verir.
 4. "Islak ipek" yüzey veya duvar pololka bağlı sedef parçacıklar parlak doku görüntülemek içerir.
 5. "Sea Breeze" ince kum içeren, sadece iç dekorasyon için kullanılır.

dekoratif sıva nasıl yapılır

duvarlarda astar uygulandıktan sonra dekorasyon kompozisyon yapmaya başlamak gerekir. Nasıl bir dekoratif sıva nedir? Bu konuda karmaşık bir şey yok, talimatlara göre yetiştirilen kuru bir karışım şeklinde malzemeyi fark etti. Eğer katı bileşenler eklerseniz (çakıl, fayans parçaları), yüzey alışılmadık bir resim elde edebilirsiniz. yapmak için istenen renk 1/10 oranında boya eklenir.

Geleneksel dolgu maddelerinin Dekoratif sıva evde kendiniz hazırlanabilir. Bu seçenek dairede tamirat yaparak tasarruf isteyenler için geçerlidir. alçı bir kovada hazırlandı: karışık macun yüzen ve su için araçlarla herhangi üreticisi ( "Ceresit», Dufa). Tamamlayıcı bileşimin diğer boya ve dekoratif elemanlar seçilir.

Önemli katılmadan önce araçların hazırlanması bakmak. Aşağıdaki gerekir:

 • karşılık gelen bir meme ile Matkap;
 • kepçe;
 • Yapısal silindir;
 • spatula;
 • yapısına ütü masası;
 • yumuşatma için, rendeleme veya zımpara kağıdı;
 • fırça ve süngerler.

bileşimin hazırlanması için malzemeler seçenek seçilen dolgu bağlı olarak kullanılır. kullanılabilir:

dekoratif sıva Tekniği - özel bir yetenek gerektirmez yaratıcı bir süreç. Herkes bu malzeme ile dekore odasını yapıyor usta ressam rolünü kalabilirler. Çalışmaya başlamadan önce, duvarlar hizalanmış ve astar işlenir. spatula, mala veya rulo ile 2-5 mm bileşim tabakası uygulanır. Daha büyük bir alanı yakalamaya yarayan bir aracı seçmek için tavsiye edilir.

duvarları karışımın bileşimine ve kıvamına bağlı olarak farklı şekillerde yapılmış dekoratif sıva yapma:

 1. Yöntem mala. bileşimi veya yukarı ve aşağı dairesel bir hareket duvar ya da tavan boyunca dağıtılır.
 2. Bu dalga biçiminde büyük bir fırça dağıtım seyrini verir olacaktır.
 3. Dişli silindir, mala veya pul kabartma deseni tekrar eklenmiş.
 4. buruşmuş polietilen kullanılması alışılmadık bir topografyasını sağlayacaktır.

karışımın dağılımı tamamlayan tam kuruma (8-48 saat) bir süre önce olacaktır. Zamanla duvarlar hizalanır ve zımpara bir tabaka vasıtasıyla tozundan temizlenir. Bundan sonra, bir koruyucu katman yüzeyi üzerine uygulanır ya da balmumu olması için gereklidir. Bunun bir sonucu olarak, sıvı nem ve kir erken bozulmaya karşı korunacaktır.

Mümkün olup olmadığı karışımın tipine ve yapıya bağlı olarak, sıva üzerinde dekoratif sıva uygulamak. o kaba ise, astar doğrudan bileşimini uygulamak için izin verilebilir. İnce taneli dekoratif sıva rulo ile uygulanabilir için, geleneksel sıvaların bir ilâve katı daha gerektirir. O (birkaç gün sürebilir) uygulamadan önce tamamen kuruyana kadar beklemek önemlidir.

Boya dekoratif sıva

dekoratif sıva ile duvarları Dekorasyon bazen ek boya gerektirmez. duvarları süsleyen hangi bağlı olarak (iç veya dış tasarım, mutfak koridor ya) tasarım yeni gölgeler veya bütün resimlerinde tamamlanmaktadır. dolgulu - Nedeniyle sıvalı yüzey hacmi ve iç görülebilir hale gelir. Düzgün seçip boya uygulamak önemlidir.

Cephe ve iç boyalar akrilik, silikat, su ya da silikon bazında yapılır. boya seçmenin yanı sıra o ambalaj üzerinde belirtilir, akış bilmek önemlidir. Kural olarak, yüzey topografyasının yüksekliği önemli ölçüde tüketimini arttırır. dekoratif sıva boya uygulanan yöntemler yüzey topografisi tipine ve sıvı karışımına bağlı olarak farklılık gösterir.

dekoratif sıva için duvarları nasıl hazırlanır

karışımın yüzeye uygulanması başlamadan önce, dikkatli bir şekilde hazırlanır. duvar duvar kalıntıları, eski bitirmek ve diğer şeylerin gevşek tabakaların temizlenir. Buna ek olarak, tesviye ve kullanıma hazır hazırlanmış yüzeyine uygulanan dekoratif sıva önce. duvar tedavisi için uygulama yönteminde, sadece farklı ortak primer ve emprenye, uygun.

Ellerinizle dekoratif sıva eğitim videoları uygulaması

dekoratif sıva ile çalışmak nasıl Şeffaf video talimat onun daire onarmak için bu tekniği kullanacak herkese faydalı olacaktır. binanın kendi kendine kayıt Aşamaları ve sonunu örnek aşağıdaki videoda göreceksiniz sonuçlanır. Onları gördükten sonra, herkesin seçim bitirilmiş hangi tip karar vermek mümkün olacak.

Nasıl dekoratif sıva uygulama

Yolları evin çok süslemeleri, ancak son yıllarda giderek daha popüler dekoratif sıva olma. Bunlar, çok çeşitlidir Eğer duvarlar, tavanlar için benzersiz bir görünüm oluşturmasını sağlar. Farklı türleri farklı etkiler üretmek artı dekoratif sıva uygulaması da farklı olabilir. Sonuç - Herhangi bir tarzda herhangi bir iç için varyasyonların büyük bir sayı.

Dekoratif sıva - muhteşem iç dekorasyon

odası, binaların cephelerinde duvar ve tavanlar terbiye için kullanılan dekoratif sıva. Baz, doğal (alçı, çimento, mermer tozu) ve suni (akrilik, silikon, silikat) kökenli çeşitli maddeler olabilir. mermer Venedik sıva gibi yumuşak gelen kabartma taş kadar ya da "kat altında" - farklı olan yüzeysel çekici dokulu yüzeyi oluşturur çünkü böylece denir. dekoratif sıva yaratıcı süreç uygulanması ve doğru bir o başarılı olmak mümkün değildir tekrarlamak - seçeneklerin sayısı sonsuzdur. Bu bitirmek bu tür başka bir avantajdır.

dekoratif sıva türleri aşağıdaki türü oluşmuş bir yüzeye ile:

 • Rölyef. Bu tür formülasyonların uygulanması çoğu zaman bir rölyef oluşturma, bir heterojenliği ve pürüzlülük, yani yüzeyi üzerinde oluşturulur sonra. Onların avantajı - tabanının hazırlanması düşük gereksinimleri. Bu çökmeye olmamalıdır, güçlü olmalı. Ayrıca, orada hiçbir önemli değişiklikler olmalı, ama ideal bir pürüzsüzlük gereklidir.
  • Doku. vb kum farklı tane taş tozu, mika plateletleri, - Tahliye çeşitli emprenye ile oluşturulmaktadır Bu tür sıva uygulanması - spatula (metal, plastik, lastik - bileşimine bağlı olarak). Genellikle, herhangi bir başka özel aletler kullanılmaktadır.

  Farklı boyutlarda kapanım yarattığı dokulu sıva rahatlama. Daha fazla çeşitlilik hareket spatula yönünü değiştirerek eklenebilir

  Yapısal sıva varyantları. Sonra uygulamanın tüm tekniğini vurgular. aynı bileşim varyantları görünüm sonsuz sayıda olabilir

  Venedik sıva yardımıyla elde edilebilir Etkileri

  Aynı takımda farklı teknikler kullanabilir olarak hemen ben sıva ve plastik doku ayırmak çoğu zaman zor olduğunu söylemek gerekir. Aşağıdaki fotoğrafta sıva tek türünün varyasyonları gösterir - İki farklı uygulama teknikleri sıva yüzeyinin çok farklı bir görünüm elde etmek için izin verir.

  Farklı uygulama teknikleri kullanılarak tek bir bileşim ile yapılabilir Mevcut yüzeyler

  dekoratif sıva bazıları sanat eseri yaratmak için kullanılabilir, böylece plastik. Çok güzel ve özgün panelleri çıkıyor.

  basitten karmaşığa - dekoratif sıva uygulaması değiştirilmesi, bütün bu değişik arazi olsun.

  Aynı zamanda onların başvurunun bölünmesi düşünmelisiniz. iç ve dış kullanım için - iki büyük gruplar vardır. Jenerik formülasyonlar ancak nadiren de vardır. Hemen hemen tüm yukarıda tartışılan bileşimlerin - iç işler için. Bu, daha iç çözümdür. Bazıları aşınmaya dayanıklı, bazı deterjanlar ve hatta fırçalar, ama sert dış koşullara temizlenebilir, onlar sayılmayacak.

  örneğin kabuk böceği, - dış mekan kullanımı dokulu sıva bazı türleri için uygundur. Kumaşın Bu tür sadece evrensel ilgilidir. Odaya, cephesinde görülebilir. Daireler genellikle koridorlar ve koridorlar, ofisler ve ajanslar böylece koridorlar veya ofisleri dekore edilebilir olduğunu.

  evin dışında Örnek dekoratif sıva bitirir: Yukarıdaki taban taşı sıva üzerine - duvarlarda - woodworm

  açık çalışma için dolgu maddeleri, çoğunlukla, bir pürüzlü bir yapıya sahip, UV direncini ve diğer iklim etkileri arttırmak bileşenler içerir. Taş - Bu kategoride belirli sıva vardır. Bu bağlayıcı çözelti içinde doğal taş küçük parçalar oluşur. paslanmaz spatula veya mala - Bu tip sıva sürmasi. Nadiren diğer elemanları kullanılır. iyi bir fikir değil - - kabartmaların cepheleri ve çitler yaratılış üzerinde toz tıkayabilir ve görünümünü bozan ve yıkamak için kolay değildir edecektir.

  dekoratif sıva farklı türleri için yüzey hazırlama değişen derecelerde gerektirir. Ama açıkça bunu düşebilir şey kaldırmak için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Yüzey çökmeye olmamalıdır, dayanıklı, temiz ve kuru olmalıdır. Ayrıca, zorunlu adım - astar. Ve bir kaba bir kaplama oluşturarak, herhangi bir bileşim ve özel ile. Bu yapışma (adhezyon) artar.

  kabartma için (yapısal ve dokusal)

  kabartma tüm olabilir altında duvar ya da tavan özellikle seslendirme değildir. bileşim, oldukça iyi bir tabaka uygulanır - 1 cm kadar, deri 8-9 mm düşer, böylece. Ama ucuz değil personel sayısını azaltmaya amacıyla, büyük darbe kaldırmak için hepsi aynı önerilir. Projeksiyonlar, çukur karanlık uygun sıva ortadan kalkar. Daha sonra, gerekli bir adım - astar kaplama. Kurutma sonra, sıva uygulayarak başlayabilirsiniz.

  İdeal pürüzsüzlük kabartma sıva gerekli değildir, fakat altında astar hep olmalı

  Yapısal sıvı genellikle iki kat olarak uygulanır. İlk - baz -, düz yatırıldığı ve kurutulur. üretici tarafından belirtilen tabaka kalınlığı bir toleransla genellikle verilir. Bu katman aynı zamanda bir tesviye görevi görür ama yine maliyetleri, daha iyi yüzey ön-align azaltmak için. İkinci katman zaten biraz daha ince uygulanmış ve bu rahatlama oluşmaya başlar.

  Ama yapısal sıva çift katmanın hepsi değil. mümkün olan bir çok baz tabakası olmadan, uygulamadan hemen sonra bir rölyef oluşturulur. Tipik olarak, bu durumda önerilen tabaka biraz daha kalındır.

  Bu grubun bileşimleri mükemmel bir şekilde düz bir yüzey gereklidir. ama neredeyse deyişle, bir resim gibi dümdüz değil. Hafif farklar - metrekare başına en fazla 2-3 mm. Teknoloji, standart hizalama duvarları - birinci duvar sıva katmanında (alışılmış) girintili içinde maskeleme ızgara uygulanır. için, tamamen pürüzsüz bir durumu - düzleştirme katman kurutulduktan sonra uygulanmaktadır. Bundan başka - primer ve bu tabaka kuruduktan sonra - uygulanması Venedik sıva.

  İdeal yüzey Venetian'daki altında zorunlu astar + gerektiriyor

  Farklı ayrıntı ve nüansları bir sürü - olamaz dekoratif sıva uygulama her yöntem hakkında konuşun. En basit durumda - dokulu sıva ile. Onlar sadece mala ile uygulanır. lekeler terk dikenlerin derinlemesine hareket spatula yönünde, fakat renk - Tüm farkı. Ama bu - baz durumda. Hiç kimse bu formülasyonlar üzerinde deney yapmak rahatsız eder. daha fazla plastik bileşimler, - başka bir şey aynı aktivitenin yapısal etkisi daha etkileyici olmasıdır.

  Bu bir dekoratif etki yaratmak için kullanılabilir

  Dekoratif sıva sürmasi çok sayıda araç ve diğer ev malzemeleri ve cihazlar yapılır edilebilir:

  • Mala ve metal rende. bileşimin eşit bir tabaka uygulanması için değil, aynı zamanda, geometrik olarak kaotik kalıpları bunun oluşturulması için sadece kullanılır.

  şamandıra kullanımının bir örneği,

  Sünger ve kağıt - da güzel

  Farklı silindirler - farklı yüzeyler

  Lastik eldiven ve sert kıllara sahip fırçalar

  kabartmaların oluşum İlkeleri

  Eğer benzersiz desen oluşturmanıza olanak sağlar çünkü Dekoratif sıva çekici - kendi hayal gücünü kullanabilir. Bu rakam uyum baktım için bazı genel kuralları bilmek gerekir. Her kompozisyonun açıklamasında iyi üreticileri olarak onlarla çalışmaya orada hükmeder. prosedürleri, uygulama yöntemleri, dekoratif yüzeyler oluşturulması için yöntemler tarif edilmektedir.

  Basit bir şekilde - bir desene sahip bir silindirin, bunun üzerine kalıplanmış

  Büyük firmalar (üreticilere ve perakendecilere) herkes "yerinde" deney yapmak değil, aynı sağlayan özel bir dekoratif sıva, çalışmak için deneyebilirsiniz ana sınıfları, yürütmek. Satın almadan önce, mevcut tüm malzemeyi okumak da sıklıkla sahip video kontrol ediniz ve büyük miktarlarda olmak için - çalışma yöntemleri gerçekten çoktur. kelimeleri açıklayın - zor ve çoğu zaman belirsizdir. Çok daha kolay bir video formatında her şeyi yapmak. Biz kısaca tekniklerini özetlemeye çalışacağım.

   • Yapısal schtukaturkami ile çalışırken, (renk kompozisyonuna ilave edilir) kütle renkli, ilk olarak ince bir taban tabakası. Bu, düzgün olabilir olabilir - silindirlerinin bir lamine - hafif desenli. Bu tabaka (üretici bağlı olarak, 6-24 saat) kurumaya bırakılır. Daha sonra, (bir kaç açık tonlarda başına ağırlık elde etmek renksiz bileşimi ilave edilmiş) aynı ya da açıklık bir bileşim kabartmalar tarafından oluşturulur. Diğer seçenekler:
     • sıvı hala ıslak durumda iken hemen oluşturulduktan sonra, çok parçayı hafifçe düz paslanmaz çelik veya plastik mala çıkıntı yapan.
    • tabaka kuruyuncaya kadar bekleyerek. Ahşap bir çubuk veya derzhak bağlı Zımpara, kabartma bir kısmını kazınmalıdır.
   • bir tabakanın tatbik dokulu sıva ile çalışma. kurutma için beklemeden hemen harç almak ve istenen rahatlama oluşturur. Örnek - alçı woodworm ile çalışıyor. Bu kompozisyon yaygın olmakla birlikte, temelde hepsi aynı yüzeye do - dikey çizgiler kapanım kurdu ile. videoda bazı çok ilginç teknikler vardır.
   • Zor uygulama teknikleri Venedik sıvası. Tabakalar çok ince, yarı saydam olan ve bunların bir çok farklı yollarla uygulanır:
     • Birinci düzey, ince taban tabakası uygulanır. Bu kurur.
     • yavaş yavaş yüzey doldurulur Kaotik biriken ince leke. Bu durumda, bazı değil, çok belirgin bir rahatlama çıkıyor - Farklı kalınlık Swabs farklı yönlere elde edilir.
     • Katman 4-5 saat kurumaya bırakıldı.
     • Büyük bir paslanmaz çelik spatula ve mala veya üzerine (demir) yüzeyini atın. Bu biraz keskin kenarlar silinir, yüzey zaman zaman görünen kadife yerlerde, düz hale gelir. Bu "mermer efekti" göstermeye başlar.
     • Bir sonraki tabaka hemen hemen aynı, ama mümkün olduğunca yüzeyini yumuşatmak için gereklidir.
     • Katman 1.5-2 saat kurumaya bırakılır.
     • yuvarlak uçlara sahip çapaklar spatula olmadan yumuşak pürüzsüz (kaza zarar vermemek için). Bu aşamada, yüzey parlak parlak hale gelir.
     • dekoratif mumu kapsayan - adımını tamamlamaya çalışıyor. Bu tabaka kaplamanın nem direnci daha belirgin parlak parlaklık olur geliştirir.

    Dekoratif sıva sürmasi: eğitim videoları

    Değil bitirme çalışmalarının bütün nüansları sözleriyle tarif etmek anlaşılabilir. Daha önce, tüm öğrenci kullanan staj için ustadan geçirildi. eğitim videoları ve master sınıfları çok zor tanımlamak için hangi kelimeleri taşımak için nasıl bir fikir vermek - Modern teknolojiler süreci daha yoğun hale getirmek için izin verir. Bu bölümde sıva rahatlamayla duvar dekorasyonu için ilginç fikirler bir dizi sunuyor.

    Görüldüğü gibi, sıva uygulaması - yaratıcı bir çalışma. Ama tecrübesi olmayan sonuçları eylemlerden birini ya da başka zor yol açacak hayal etmeye. hareketleri kopyalamaya çalışırken, dikkatle bakın. iş tekniği - Birincisi, macun alçıpan parçası üzerinde çalışmak arzu edilir. Sonuçtan memnun olduğunuzda, duvarları süslemek için başlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

95 − 87 =