diferansiyel PTO ile Motoblok

Contents

Diferansiyel ile Motoblok: onlar hakkında en iyi modelleri ve değerlendirmeleri

ciddiye bir mutfak bahçesi ve bahçe yapan kişiler Eskişehirspor, eli kaliteli arazi işlemek mümkün olmadığı için özel ekipman olmadan bazı işleri yürüten, yapamaz bilinmektedir. Aksi takdirde, artış olmayacak bu zaman ve çaba ve sağlık harcamak olacaktır.

Yani insanlar genellikle, bu amaçla kullanılabilecek hangi teknikler, mal hangi hangi özellikleri olmalıdır biz işinizi kolaylaştırabilir nasıl hakkında çok fazla düşünmek nedeni budur. aksi takdirde beklentilerini karşılamayan ekipman satın alabilirsiniz, çünkü dükkana giderek önce düşünmeye değer bu konularda.

İlk yardımcısı olsa, hangi pahalı, traktörün arkasında yürümek, ancak büyük bir şiddetle satın haklı, toprağın işlenmesini gerçekleştirebileceği ile fonksiyonların çok sayıda var olabilir. Ama önce gerçekten ne gerek işlevselliği anlamak ve bu maliyetini azaltacaktır reddetme ne gelen gerekir.

diferansiyel ile Motoblok yeterince sık, modern bahçıvanlar avcılık konusu haline gelir. Diferansiyel da dönüm yarıçapı azaltmak için gerekli olan dönme engelleme uzantıları olarak adlandırılır, bu, daha spesifik iz genişliği ve lastikleri dingil mesafesi artırmak ve benzeri. Böylece, yürüyüş arkasında daha manevra kabiliyeti, viraj rollover hariç hale gelir.

Sonuç rahat dönmeyi sağlamak için tekerlekler bağımsız hareketini elde edilebilir olarak, tekerleklerin birini bloke edebilen Fark. Yürüme sayesinde diferansiyel ile traktör fiziksel çaba kullanılmadan dağıtılabilir ve bu yetenek bağlantı olması veya olmaması ile etkilenmez. Silindirik delik bir sabitleme cıvatası içine manşonun oluktan yeniden düzenlenmiş, fark dingil mesafesini arttırmak için gerekli olan bir basit bir uzantısı olarak kullanılabilir.

Diferansiyel ekipman çıkış şaftları üzerine monte edilir ve çapı 30 mm olan yuvarlak çıkış mili, makineler için uygundur. o itilir-sürülür diferansiyel ile traktörün, en popüler modellerinden bazıları düşünebilirsiniz ne netleşti Şimdi, kendi özellikleri ve karakteristikleri aşağıda ele alınacaktır. değerlendirmeleri okuduktan sonra, seçim mümkün olacak.

marka Motoblok CROSSER CR-M8E ana özellikleri hakkında yorumlar

fiyat 80 300 ruble, ancak ekipman profesyonel birim olduğu için maliyet haklı .. - Bu model, müşteri görüşüne göre, oldukça pahalı Bu 3 hektar toprak tedavisi için kullanılır. Alıcılar ekipmanın ekipmanın avantajlarından biri kimin gücü oldukça etkileyici ve 5.2 kW olan tek silindirli dört zamanlı motoru gerçekleştirir olarak göz önünde bulundurun.

1

Ön PTO sizi tipi biçme olası tüm ekleri bağlanmasına olanak sağlar. Bir diferansiyel kilidi vardır. dizel motor elektrikli marş ile donatılmış olup bir dişli redüktör ölçüde ekipmanın kullanım ömrünü arttırır. Alıcılar kolay üzerinde uzun mesafelere taşınması için yapım bu modelin diferansiyel ile yürüyüş arkasında traktör düz dolu geliyor işaret. Ancak, birim oluşturmak için fırsat alabilir.

Model CROSSER CR-M8E teknik özellikleri hakkında yorumlar

İlginizi tillers PTO ve diferansiyel varsa, o zaman yukarıda açıklanan modelini düşünebilirsiniz. Bu 75 cm sürme genişliği sağlayarak çalışır. Müşteriler birimi, elektrik başlangıç, aynı zamanda bir kayış kavrama sahip olması gibi. Cihazın kompakt boyut ve 2170h845h1150 mm'dir.

Skor itilir-sürülür 573 cm 3 olmaktadır nedeniyle motoru. çiftçilik derinliği 18 cm eşdeğerdir iken Beygir gücü, 8'dir. Müşteriler özellikle traktörün arkasına geri hareket ettirmek için ileri ve iki hızları taşımak mümkün olacak hangi birinde, 6 hıza sahip olduğunu vurgulamak. Cihaz 255 kg ağırlığındadır, ve yakıt tankı kapasitesi 5.5 litredir.

Modelin ana avantajları hakkında yorumlar

Yukarıdaki ağır yürüyüş arkasında diferansiyel ile traktöre, alıcılara göre, aralarında pek çok olumlu özelliklere sahiptir:

 • uygun kullanım;
 • güvenilir santrali;
 • mükemmel geçirgenlik;
 • verimlilik.

Konfor ayarlanabilir sap tarafından sağlanır. Ancak güvenilirliği kolaylıkla bir toprak özellikleri işlenmesi başa bir dizel motoru ile garanti edilmektedir. Hatta ana toprak üzerinde can motorlu blok çalışmalarına göre.

Agresif sırt deseni ile geniş tekerlekler ve lastikler ile sağlanan ünitesinde İyi açıklık. Varlığı pulluk kesmek ve yoğun toprağın üst tabakası açmak için izin verir. PTO ve diferansiyel ile bu sürgünler bugün oldukça yaygındır. Tüketiciler su soğutma pulluk standart, aynı zamanda, düşük gürültü seviyesi olarak dahil nedeniyle seçilir.

yeterince büyük sözü alışveriş gibi Motoresurs ve 3100 saat ulaşır. Motorun çalıştırılması gevşetici tarafından kolaylaştırılır. Bir saat ziraat Eğer 105 cm genişliğinde üstesinden gelebilir., Makinenin kararlı halde emin hissediyor birimi üreticisi kararlı konumu, özel bir vurgu sağlamıştır için.

motor bloğu işareti "OKA-MB 1D2M teknik özellikleri Yorumlar&9raquo;

Motoblok "Oka9raquo; Diferansiyel, altyazı söz edilmiştir markası ile, 38.500 ruble olan müşterilerin görüşüne, demokratik değere göre. Güç birimi 6.5 litredir. s., ve tüm dört hızları sayısı. önce - ileri, iki hareket ettirmek için iki tane.

Sürülmesi genişliği 72 ila 113 cm arasında değişebilir, ve sürme derinliği 30 cm. Bahsedilen alıcı gibi bu anlamlar, sadece birden fazla geçiş elde edilebilir. Ekipman çift hızlı mekanik vites kutusu ve şanzıman yağı miktarı, 1.5 ila 2 litre arasında değişen bir zincire sahiptir. Pakette:

Ugra NMB-1H" çapaların markasının Yorumlar&9raquo;

Ugra9raquo" diferansiyel ile tillers; tüketiciler arasında büyük bir popülerlik kazandı. Bu 54 000 ruble nedeniyle o kadar yüksek maliyetidir. Metal tankı yüklü ekipman, bir redüksiyon dişlisi ve yerden yükseklik 170 cm'dir.

Tüketicilerin görüşüne göre üst hız, yeterince büyüktür. birinci vitese Bu durumda biz, pnevmokolesah bahsediyoruz, 3.61 km / saat hızla hareket edebilir set kulpları, daha sonra hızı 3.5 km / saat düşecektir eğer oysa. tırnağına - 8.25 km / saate 8.52 km / s ve pnevmokolesah üçüncü vitese itilir-sürülür hız artar.

Güç ekipman 6 litredir. s., ve yakıt tankı 3,6 litredir. İletim manuel şanzıman ve bir dişli redüktör sundu. Tartı cihaz ağırlığı sadece 85 kg, çok müşteriler gibi değil.

marka Motoblok fermer FM 1309MD özellikleri hakkında yorumlar

Bu cihaz, çok fonksiyonlu ve toprağın her türlü işlemek için dizayn edilmiştir. ekipman direksiyon ve vites kutusu entegre diferansiyeli üzerinde kumanda kolları vardır. bir benzinli motor Motoblok 175 kg arasında bir ağırlığa sahiptir, ve motor hacmi 389 cm3'tür. Alıcılar görüşüne göre Yakıt tankı oldukça etkileyici ve 6.5 litredir. Genişlik yetiştirme 1350 cm ulaşır. Sistemi motor ekici çarkı üzerinde bulunan tek bir kolunun, kullanımı ile diferansiyel ters ve dönme sağlar.

diğer avantajlar da heybetli tekerlek çapı ayırt edebilirsiniz gibi, geçirgenliğini artırmak için izin vermesini. Tüketiciler özellikle tekerlekler 60 cm arasında evrensel bir bağlantı varlığını ve mesafesini not edin. Paketi işlevselliği ile ilgileneceğiz Rus traktör, lastik tekerleği, kesici ve öğretim, arkasında kendisini içerir. Motor gücü yeteri kadar yüksekse ve 13 litredir. a. ya da 9, 6 kW. bağlı dört zamanlı motor aracı ve 150 ila 300 mm arasında tedavi aralıkları maksimum derinliği.

Motoblok "Neva9raquo diferansiyeller; veya türdeki markaları "Oka9raquo;" Kaskad9raquo; "Ugra9raquo; Eğer 2500 ruble satın alabilirsiniz. fiyat set başına olduğunu. Bununla beraber, ekipman engelleme dönüşler sağlamak mümkün olacaktır. Bu ekleme birimi ile birlikte veya olmadan ekleri yapmak mümkündür, 240 ° dönme sağlamaktadır.

En çapaların PTO değerlendirmesi: fotoğraflar, özellikler, fiyat, yorumlar

Biz iyi çapaların kuyruk mili derecelendirmeye fotoğraflar, teknik özellikleri, fiyatları ve yorumlara topladık.

 • el traktörü
 • Dört zamanlı 205 cc benzin. bkz
 • Güç: 4,80 kW / 6.53 hp
 • Dönme hızı: 20-160 devir / dakika
 • İşlem genişliği: 86-127 cm

37900 ruble. 44.990 ruble.

haysiyet

sooo güçlü, çok yönlü, güvenilir akıllı.

gaz ayarlama az garip söylemek için yapılır.

Bahçıvanlara vazgeçilmez bir şey! Beş yıldır bir iç motor ile MB-2 kullanın. kendini römork tonluk gemi Pişmiş - kolayca çeker, bahçe kazmak - mükemmel. Bir yıl sonra, kullanım motorunu sökmeye ve vana, yani yeniden yerleştirilmesine zorunda kaldı. Motor öksürük ve kötü bir başlangıç ​​ateş etmeye başladılar.. Yay gaz regülatörü kırdı ve sıkı bir şekilde bağlı olan tel çekme, hemen kayboldu - kullanma. Çok fazla benzin yiyor. Genellikle ben bu küçük şeyler rağmen memnun.

eksiklikler

tillers Satın alınan, seçim üzerine düşmüş. Yaklaşık 4 hız bu hata, sen kasnak üzerindeki kemer çevirmek gerekir.

operasyon ceza olduğunu kanıtladı, bir freze bıçağı iyi kanatlarının kadar kazılır; o yedek güç eksikliği yoktur. Bu kilidi yetiştirilmesi konusunda uygun bir şey. Bazen gelecekte dahil kötü şanzıman vites kolunu uzatacaktır. Biz Hiller işe Borovkov kesmeye çalıştı, ama bunu ayrı olarak asmak yüklemeniz gerekir. Ile treyler çok iyi gidiyor.

Motor çalışıyor, tek şey bir yay karbüratör içinde çıktı idi yüzmek xx oldu.

Genel olarak, bu sadece yeni daha güvenilir motoru ile, eski güzel Neva olduğunu. Lom motor yağı 10W40 yarı sentetik Zeke. içerik satın alın.

 • el traktörü
 • Benzin dört zamanlı motor 196 cu. bkz
 • Güç: 4,80 kW / 6.53 hp 3600 devir / dakika ile
 • İşlem genişliği: 35-89 cm
 • ekleri desteği

28.950 ruble. 34500 ruble.

haysiyet

Yüksek tork. Ekonomik. Kolay bir başlangıç.

Tugovato dişli anahtarlama. kolları kaldırma Küçük açısı.

Ben bakire topraklara onları yükseltmek için çalıştı. çünkü Yeni makine, nasıl talimatlarda, fazla polgaza ve sadece küçük bir oluklu üzerinde. Prensip olarak, çok hızlı bir şekilde yeni bir zemin yükseltir. kendini yormak etmemek için, düzgün (benim durumumda bu sondan bir önceki deliğe yükseltildi) açacağı ayarlamak için gereklidir. Sonra zemine çok derinden kazmak olmaz. yaklaşık 8 geçer ana toprak tüylü topraktan elde edildikten sonra (paralel yardımcısı (eşim) ile rizomlar ters seçer).

motor ile özellikle memnun. Hatta eşi sessizce çalıştırmak başardı.

Manevra kabiliyeti, tamamlayıcı dışa yokluğunda ışığı. sanki kolu, düşük yakıt tüketimi, iyi çekiş, motorun sessiz çalışmasını tersine, o kadar rüzgar kolaydır yarısı yerli sürüş ile örnek aldım Motoblok neva için (yaşlı insanlar için uygundur) bir mızrak. imkansız çünkü çünkü yaşa bağlı güçlerin eksikliği yaşlı babam için kullanılan olmamalıdır

Diğer kardeş gibi kultviatsii bakire arazi için olsa da, 3 örgü bakire arazi kabartmak (yıllardır bir ot büyümek vermedi hangi arazi) perepotroshil dikkat çekici sily.Lichno ben 5 saat gerekli yüz tencere indi. Egzoz destek ön kullanışlı bir şey, ama-ah, çok sıkı.

Diğer motorlu bloklarına layık bir rakip geldi. Ülkede gelişimi için arazi kira aldı. Hatta bu motor bloğu bırakmak istemediklerini beklemeyin.

 • el traktörü
 • Dört zamanlı 270 cc benzin. bkz
 • Güç: 6.90 kW / 9.38 hp 3600 devir / dakika ile
 • İşlem genişliği: 45-70 cm
 • Plaka kavramalı

74500 ruble. 106.800 ruble kadar.

 • el traktörü
 • Dört zamanlı 208 cc benzin. bkz
 • Güç: 7.50 hp
 • İşlem genişliği: 85 cm
 • ekleri desteği

38.559 ruble. 56.300 ruble.

 • el traktörü
 • Dört zamanlı 270 cc benzin. bkz
 • Güç: 6,70 kW / 9.11 hp
 • İşlem genişliği: 105 cm
 • yetiştirme derinliği: 28 cm

51000 ruble. 75018 ruble.

 • el traktörü
 • Dört zamanlı 169 cc benzin. bkz
 • Güç: 6 hp 3400 devir / dakika ile
 • İşlem genişliği: 90 cm,
 • yetiştirilmesi derinliği: 32 cm

44.990 ruble. 80.990 ruble.

haysiyet

Mükemmel yürüyüş arkasında traktör. yönetmek kolay, hepsi açıkça değiştirdi. Motor mükemmel.

Onlar para için değil

Ben ekimi için satın aldı. Hepsi çok memnun. Bakire her bir tarafına bir değirmen üzerinde mükemmel kazar ve ardından her üç, kabartmak biler koydu. Birçok mantar ve çilek ormanda geziler için römork kullandı. Bir çocuk sevinç demet ve nuzhen artık spor salonu denetleyen bir. DİFERANSİYEL NO.

 • el traktörü
 • Dizel, dört zamanlı 296 cc. bkz
 • Güç: 6.50 hp
 • İşlem genişliği: 90 cm,
 • bir kayış kavrama

26500 ruble. 36990 ruble.

 • el traktörü
 • Benzin dört zamanlı motor 196 cu. bkz
 • Güç: 6.50 hp
 • İşlem genişliği: 90 cm,
 • yetiştirme derinliği: 30 cm

39.990 ruble. 49.990 ruble.

haysiyet

bir kelime Honda ve tek Bond. Yarım halatlar ile başlar

Çin bir paten vardır.

değirmenler ve rv boşlukları tüm eksen tepki için, büyük

Muhtemelen uzun hayatta kalamaz redüktör yağının seviyesinin olsa shkrebet vızıldıyoe

 • el traktörü
 • benzinli motor 208 cc. bkz
 • Güç: 7 hp
 • İşlem genişliği: 36-80 cm
 • yetiştirilmesi derinliği: 32 cm

28.990 ruble. 34.990 ruble.

 • el traktörü
 • benzinli motor
 • Güç: 6.50 hp 2500 devir / dakika ile
 • İşlem genişliği: 72-113 cm
 • bir kayış kavrama

28.500 ruble. 30990 ruble.

haysiyet

Güvenilir motoru. Ve bu doğru - Normal, dürüst Çin'i değil, Honda kullanılmış bir 2108 gibi bir fiyat etiketi ile.

Katı redüktör normal kapasitesine vererek Sovyet üretiminin en iyi gelenekleri yaptı.

toprak tedavisi için Dövme bıçaklar kesme. Güzel hatta ellerinde tutmak - damgalama ve ciddi şeyler kötü değil.

açıklama

Kemerler için değilse hepsi iyi olurdu

2 (!) Çok yönlü kemerlerle Kayış sistemi. Kalınlığı ve şekli değişen. C2 gergiler, iki yay. Tüm sonsuza sarkmalar ve sonları. haberi bu mucizenin üreticisi, en azından "zayıf noktası" doğrudan kit yedek kemer yatırım demek. Onlar bir kez daha patlama edilir ve motor blokları alanın ortasında sıkışmış 100 pound ağırlığında Ama eğer yardımcı olmuyor.

İşten bir gün sonra geri teslim var.

Daha iyi bir seçenek veya bir kutu ve debriyaj ile tek (maalesef KaDVI eksik) reverser olmadan kemer veya daha pahalı, ama bu almak.

Teknolojinin bu tip iyi fiyatlar, yorumlar ve özelliklerini Motoblok neler

Günümüzde tarımsal alanda daha vazgeçilmez yardımcısı bir tekniktir haline gelir. Bu verimli ve hızlı bir şekilde görevleri ile başa çıkmak için geniş alanları tedavisinde ve aynı zamanda zaman ve emek tasarrufu sağlar. Genel olarak, bu amaçlar için tillers seçilir. makale hakkında bilgi açığa çıkacak nasıl amacınız modeli için en uygun uygun seçme konusunda fiyatlar, yorumlar ve ipuçları Motoblok daha iyi.

işleme tarım arsa için Motoblok

El traktörü veya ekici: ne seçilir

fiyatlar, yorumlar, ne iyi modeli, vb: Eğer bahçe aletleri satın almadan önce, motor bloğu ve kültivatörle arasındaki farkı anlamak gerekir Bazı çiftçiler genel yutturmaca yatkın olan, hatta ekipman bu iki tip karıştırırlar. Aslında, yürüyüş el traktörü ve kültivatörle - İki farklı cihazlar kendi amacına ve işlevsellik farklıdır.

Walk-arkasında ekleri için özel bir sürücü ile donatılmış traktör

kültivatörler ve kardeş temel özellikleri

Özellikler ve kültivatörle amacı şu şekilde:

 • Adından göre uygulayıcı tek işlevi - toprağın yetiştirme;
 • cultivator sonucu - yumuşak zemin ve taşlama ot kökleri;
 • ekici motoru benzinli veya elektrikli olabilir;
 • Kültivatörler tohum toprağın işlenmesi ek olarak başka özellikler ve işlevler vardır;
 • kültivatörler çok daha ucuz sürgünler vardır.

bir el kültivatör kullanılarak toprak yetiştirme

Tillers - teknik daha karmaşık ve çok yönlüdür:

 • Motoblok işlevselliği kendisine eklerin kümesine bağlıdır;
 • itilir-sürülür yeke, Hiller, pulluk ve diğer araçlar üzerinde monte edilebilir;
 • Tekniğin bu tür de malların taşınması için kullanılan ve römork tekerlekleri ayar olabilir - böylece, gömme arkasında mini traktör dönüştürülür. İnternette sizi elleriyle traktör yürüyen traktörün bir video bulabilirsiniz;
 • buna traktör ve eki yürüyen edinimi, hemen makineyi, su pompası ve bu birim hareket edebilir ki gibi diğer cihazlarda çok sayıda biçme, elektrikli sektörde elde;
 • ekipmanın yedek basittir ve 15 dakikadan fazla sürmez;

Yüksek güç ile traktörün arkasındaki Profesyonel

 • Standart ekipman tekerli ve yeke içerdiğinden, diğer donanımların ev aletleri sadece iyi seçerek, ayrı ayrı satın alınmalıdır;
 • Günümüz pazarında hem traktör yürüyen yerli ve ithal modellerinin yanı sıra hibrit versiyonları, yerel üretimin durdurulması ile kombine güç kardeş Japon veya Çin motorları bulunmaktadır.

çekme çubuğu bu teknik gerçekten evrensel yapar çünkü Böylece, güç kardeş fiyatları ise birinci teklif kıyaslanamayacak fazla fırsat olağan kültivatörler daha yüksek PTO. Bu nedenle, çoğu insan bu kültivatörler cihazı tercih ederim. senin tek hedef makineleri kazanılması ise, ancak - Toprak ekimi yazılımı, paradan tasarruf ederken, basit kültivatör satınalmak tavsiye edilir.

içten yanmalı motor ile traktörün arkasındaki Güçlü

Faydalı İpucu! güç kardeş çok yönlülük onların uygulama kapsamı uzanır unutmayın. Örneğin, el traktörü rahatlıkla bir serada kullanılabilir nerede mini traktör çalışır.

Traktörün arkasına nedir

bu sanat türünün adı kendisi için konuşur. Mekanik ünite benzin veya dizel olabilir motor temelinde çalışır. Mil dişli sağ takviye ve motoru sol - bu cihazın işlevselliğini genişletmek sorumlu ekleri monte edilir.

Yürüme traktörün hareketi esnasında güçlü tekerlek lastikleri uygundur. kiri doğru kendi dönüş yönüne göre monte zemin üzerinde hareket sırasında tekerleklerin bağımsız olarak temizlenir. talimatları kardeş olabilir tekerlekleri ayarlamayı öğrenin.

traktör motoru yürüyen bir benzinli veya dizel olabilir

Kaldırma yüksekliğini ayarlamak ve direksiyon açısı özel bir kolu vardır belirleyin. Pil eylemleri gibi kendinden yüklemeli pili katlanır değil.

Türleri ve bunlara güç kardeş fiyat ve ekleri

o çeşitli görevleri gerçekleştirmek için sorumlu olduğundan İşlevsellik Motoblok, eklerin sayısına bağlıdır. Bu tür cihazlar standart ekipman olarak dahil veya ayrı olarak satın alabilirsiniz.

Tabii ki, başlangıçta ek öğeler yeniden satın almak için gerektiği gibi o zaman hemen ihtiyaç köylüye eklemeleri ve karar vermek tavsiye edilir böylece daha çok yönlü ve fonksiyonel cihaz, yüksek fiyatı.

çeşitli işleme bölümünün için fonksiyonel birimi

parçaların çoğu örneğin, Motoblok kendi elleriyle için çizimler video ekici bulmak kolaydır, bağımsız yapılabilir. Eğer kardeş kendi elleri gelen motosikletleri yaparsanız Veya, cihazı değiştirebilirsiniz. Böylece, mali tasarruf ve motor bloklarına kar motosikleti konsolları fiyatlarının daha elverişli bağımsız eserler olarak ideal olarak ihtiyaçlarına uygun tekniği alacak.

eklerin aşağıdaki türü vardır:

 • Biçme: Yardım çim ve hasat saman bakımı, üstleri biçmek ile, ön veya döner orada monte edilmiştir. Sen Motoblok kendi elleriyle için biçme yapmak veya 8500 ruble veya daha yüksek bir fabrika sistemini satın alabileceği;
 • Kökten filiz: ikiz, tek, disk, saban demiri vardır. Onların yardımı, hilling bitkilerle ve otlar kaldırmak toprak Mezhuyev satırları gevşetin. fiyat 400 ruble bir işareti başlar;

Motor-blokları için Ek

 • kültivatörler: toprağın kültivasyonu için kullanılan, aynı zamanda üzücü verimli toprak için kullanılabilir. o Motoblok kendi elleri için özel bir meme Video tırmıklar yapmak mümkün olsa fabrika modelinin maliyeti yaklaşık 3500 ruble olduğunu .;
 • kızak modülü: Sitenin süreci büyük alan, gerekirse böyle bir modül bir kişinin oturmak için izin verir. ekilebilir binme vagonun maliyeti 10.300 ruble başlar;
 • Fragmanlar: eşya taşınması için kullanılan, geleneksel ya da devirme vücuda sahip olabilir. Kendi elleriyle yapılabilir, internette bulunan Motoblok çizimleri için Fragman zor değildir. 13,700 ruble olabilir deposunda ürünü satın alın. ve üzeri.

El traktörü bir römork ile mahsulün nakli için

Benzin veya dizel: motorun optimum tip seçimi

benzin, dizel ve elektrikli motor tipi çoğu dizel seçildi. benzinli modelleri ucuzdur çünkü benzin filiz seçimi 9 lt genellikle satın tasarruf arzusu ile tahrik. Ancak, dizel ekipman bir dizi avantaj vardır:

 • Yukarıda çalışması etkinliği;
 • Bu tür cihazların operasyon benzinli muadillerine göre daha düşük yakıt tüketimine sahip olma eğilimi, bu yüzden güvenle kısa bir süre içinde dizel ünite edinimi daha yürümek arkada benzin 9 l alırsanız daha kurtaracak iddia edebilir;
 • Dayanıklılık: dizel motor daha dayanıklı ve güvenilir parçalar kullanılır;

Walk-arkasında traktör dizel su soğutmalı: tekniklerin çeşitleri ve ipuçlarını seçimi konusunda. Ana özellikleri ve bu tür sanat avantajları. kardeş Çeşitler, modellerin karşılaştırılması ve seçme kılavuzu sağlar.

 • ideal olarak, yüksek çekme kuvveti düşük hızlarda çalıştırmak için yeteneği ile, yetiştirme ve hilling sürmek için uygundur;
 • Kullanım kolaylığı: hayır karbüratör ekipmanın sürekli ayarlama ihtiyacını ortadan kaldırır;
 • hava ya da su soğutma varlığı.

Motoblok için dört zamanlı benzinli motor

Ne satın almak için traktör motoru arkası yürümek: hacim ve güç seçin

o ekipmanın performansını etkiler yürüyüş traktörü motor ve güç fiyatına bağlı olduğu ana parametresi, bir güç derecesini seçerken.

Sınıflandırma tillers: Ağır, hafif ve orta

motor gücü ve teçhizat ağırlığına bağlı olarak, sürgünler üç kategoriye ayrılır:

ağır motorlu ekici ağırlığı 100 kg aşan ve gücü 10 hp Bu süreçte motorlu ekici hareket hızı bu etkilenmez ve fiyat bağlı değildir - Böyle bir teknik, bir güç çıkış şaftı kesici tork aktarılır vardır. Ne yeke daha iyi? Yorumlar ağırlık bakire kara veya ekleri altında taş veya kökleri yanlışlıkla yutulması işlenmesinde önemli olan cihazın, işleyişinde hiç ani gerizekalı sağlar çünkü ağır ekipman maliyeti tamamen etkinliği kanıtlandığı söylerler.

Motoblok için Dizel motor

bu mekanizmalar, günde 20 saat kadar çalışabilir, çünkü bu tillers tamamlanması çok önemlidir, performans kaybı, yüksek aşınma direnci ve uzun kullanım ömrü ile karakterize edilir.

Fiyatlar ağır ancak sürgünler her zaman daha yüksek, ve onların özellikleri diğer kategorilerin tekniği ile karşılaştırılabilir değildir. ABD firmaları tarafından takip edilen, ağır makine şampiyonluk Alman üreticileri tutulan kardeş arasında sıralaması. Yurtiçi modeller daha az evrensel, ama onun yabancı analogları güvenilirliği biraz aşağı değildir. uygun fiyatlar ve güç kardeş kullanılabilirliği piyasada onları layık rakipler bugün yapar rağmen.

Faydalı İpucu! Ekipman satın alırken dikkate kendisine bileşenlerin durumunu almak gerektiğini anlamak önemlidir. Sadece fiyat köylüye eki izlenmez, aynı zamanda ithal ürünlerin herhangi bir başka parça daha yüksek olacaktır. Buna ek olarak, bir hizmet üssü rol oynar: yabancı üreticilerin parçaları sipariş etmek varken hangi herhangi bir aciliyet hakkında hiçbir soru olabilir anlamına gelir.

El traktörü ortalama tarım arazisi için

Işık ve orta tillers: seçenekleri ve özellikleri

Ağırlık ortalama cihazı 80 ile 100 kg arasındadır. Motor gücü genellikle - 5-6 hp Onlar 500 kg yük taşımak için kullanılabilir. Ağır modellerinde olduğu gibi, ortalama sürgünler kolayca büyük ölçüde işlevlerini daha da artıran ek tarafından desteklenmiştir. Pompa su pompalamak için kullanılabilir edin.

Hafif tillers 80 kg kadar tartın. Motor gücü bu tür ekipmanlar 4 hp aşmadığı traktör hamlelerle çalışır Onlar modeli seçiminde 15 cm derinliğe kadar toprağa aracılığıyla çalışabilecek durumda, bunlar ana toprağa veya ağır toprak işlenmesi için uygun değildir unutmayın :. arkasında Walk-, çiftçilik ve el değmemiş arazi adaları heterojenliği huzurunda sonuçlanacaktır.

Ama turba gibi hafif topraklar için, hafif modeller optimal uygun. Minimal direnç zemin ile traktörün arkasına kolaylıkla ve etkili gevşek, çiftçilik ve zemin çapalamak.

El traktörü bir dizel motor ile

kara alanının motor gücüne dayalı hesaplamalar

Motor bloğu, belirli bir kısmının işlemden geçirilmesi için gerekli motor, boyut ve güç emarelerin alanına bağlıdır.

Kepçe (genişlik) ve sitenin alana bağlı olarak traktör motorunu yürüyen miktarı:

Güç ekipman doğrudan mukavemet özellikleri ve dayanıklılığı etkiler. Bu nedenle, iyi güce sahip bir yürüyüş arkasında traktör seçiminde, cihazın dayanıklılık ve güvenilirliğinden emin olabilir.

arazi alanı ve güç ekipmanları bilerek, geçiş sayısını, hem de bunun üzerinde çalışırken genel bir yol hesaplayabilir. Ayrıca bu tür hesaplamaların yardımıyla, kendi alanı Motoblok için gerekli gücü tahmin edebilir.

Motoblok kullanarak kısmını temizleme

Örnek: parsel büyüklüğü motoru CULTIVATOR 60 cm yakalama ve bu sayı, bir yan kısmını bölme 55 cm üst üste 5 cm fiili çalışma genişliği gitmek zorunda olduğunda 100x100 m eşittir 1 m olduğu için, elde 182 - bunun için gerekli geçiş sayısı .. işlenmesi. Bu 18.2 km'lik yol uzunluğu çıkıyor. Neredeyse kesintisiz ve dolum ekipman olmadan 6 vardiya - işlemenin o kısmı üzerinden 0,4 km / h hızda çalışma 44,5 saat önceden bildirilmesi gerekmektedir. Böylece, kolay bir yürüyüş-arkasında 1 hektarlık bir arsa ile baş ve daha güçlü donanım gerekmez olduğu açıktır.

Bu tip cihaz küçük yakıt tüketimi, tipik olarak 0.9-2.5 litre / saattir kullanır. yakıt Bir kutu genellikle iş ekipmanı için 8-22 saat sürer.

Daha iyi fiyatlar, yorumlar ve seçim için önemli parametreler Motoblok neler

tillers seçerken yakıt tüketimi bir sırayla, daha büyük bir genişliği ile karakterize edilir ve daha kısa bir miktarda aynı bölgede işlenmesi kısmı ile başa çıkmak için, büyük bir yakıt tüketimi ile daha güçlü bir model için, parametrelerin saptanması değildir.

Kolay yürüyüş arkasında yerli üretim

Faydalı İpucu! İthal motorlu imalat (örneğin Ugra Honda motoru ile tillers) yerli üretimin sürgünler tamamen yerli muadillerine kıyasla daha kaliteli yakıt kullanımını gerektiren unutmayın.

traktör yürüyen sahiplerinin görüşüne göre, makine yerli üretim Japon ve Alman meslektaşlarının daha güvenilirlik biraz daha düşük seviyesine sahiptir. Bu nedenle, zaman zaman bu ekipmanın çalışması kırılmış olabileceğini unutmayın.

Ağır yürüyüş traktörü güçlü motoru ile

Genellikle bu tür Honda motoru ile kardeş olarak motorların, yabancı üretimle yerli üretimin cihazları ile ilgilidir. Bu dişli ile motor blok motorları için özellikle doğrudur. Sorun vites kutusu ve debriyaj ile pulluktan için motorlar genellikle hassas redüktör başarısız olmasıdır - kayış tahrik kullanımı ile bu başarısızlık özellikle ilişkilidir.

Periyodik kesinti teknikleri sizin için kritik değilse Böylece, pahalı bir model satın tasarruf edebilirsiniz. en ufak Ekipman arızaları mali kayıplara tehdit ederlerse, en güvenilir tekniğe dikkat.

Çeşitli üreticilerin traktör yürüyen bazı modeller için yaklaşık fiyatları:

ucuz ve güvenilir yürüyüş arkasında traktör nasıl seçilir: edinimi konusunda tavsiye

birçok önemli nüansları tespit edebilirsiniz tüketici yorumları, dayanarak, en iyi karşılayan araç seçmek mümkün olacak hangi dikkat:

 • o eklenti özelliği tekniklerini belirler nedeniyle değerlendirme göre, fiyatların yapılandırmasına doğrudan bağlıdır tillers. Kural olarak, daha fazla cihaz paketleme ünitesinin, cihazın evrenselliğinin ilgilenen kullanıcılardan daha pahalı ve daha iyi geri besleme dahil;
 • Tamamen farklı bir donanım ile donatılmış olabilir aynı fiyat kardeş de modellerinde standart faiz satın alma aşamasında;
 • Eğer öncelikle ilgi Motoblok özellikleri ve temel yapılandırma teknolojisini seçerken onlardan çıkacak bir karar;

Faydalı İpucu! Kural olarak, ilk etapta bölgede çalışmak ve toprak ekimi için bir tekerlek kesici ihtiyacı için. Cihazın geri kalanı uygun olarak, zamanı gelince satın almak kolaydır.

 • ekipman ve neye garanti hizmetinin süresi, hem de nerede gibi motorlu ekici onarımı için merkezi olup olmadığını bilmek. Sonuçta, tamir yerine ekipmanın teslim ve sonraki tamir zaman alır ve servis merkezi uzakta bulunduğunuz yerden bulunuyorsa, sen çok fazla zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya veya tamamen ekimi kaçırma;
 • o gücün bol şiddetli ya da aralıklı, seçim aletleri atıfta bile, bahçesinde toprağın durumunu değerlendirmek;
 • şanzıman arızası önemli ölçüde bakım ekipmanlarının maliyeti artırır, tamamen değiştirilmesi gerektiğini ile birçok modellerinde olduğu gibi, kırılma durumunda şanzıman düzeltmek mümkün olup olmadığını kontrol edin.

Motoblok vazgeçilmez bakım banliyö alanı

Farklı üreticilerin pulluklar ve fiyatları

Motoblok en alakalı seçim kriterlerini alırken maliyet ve güç ekipman. Çoğu zaman, tercih yüksek kalite ile ünlü olsa da, en azından yüksek fiyatlar ile karakterize, Japon ve Alman cihaz olarak Çin yerli üretim, tekniği verilir. Çin ve Rus modeller daha erişilebilir.

İlginçtir, Çin sıklıkla tillers, Rus modellerden kopyalanan, bizim piyasada sunulan: MB-1, Neva ve Salute. Birçok fiyat Motoblok Çinli meslektaşı daha yüksek selam söylüyorlar. Ama burada maliyet farkı ucuz Çin'de emek değil, aynı zamanda malzemeler üzerinde cihazın imalatı yanı sıra tasarrufu için daha düşük kalitede ekipmanlarının kullanımını sadece dikte olduğunu hatırlamak önemlidir. Büyük bir fiyat Motoblok Salute 100 ödeyen bir sonucu olarak, yüksek kaliteli, güvenilir birimi olsun hiçbir şekilde güven Çin tekniğinin durumunda iken.

Rus ürünlerin konuşan Rus sanatının en popüler temsilcilerinden daha dikkat etmek, dört çeker Ugra ve Oka tillers.

teknikleri ve sahiplerinin yorumlar Özellikleri ve Ugra Oka tillers

OAO "Kaluga motoru" üretilen yürüme traktör Her iki tür, onların birçok farklılıkların teknik elemanlar. ekipmanın bu tür benzer tek şey - motoru. "Kaluga motoru" pulluktan Lifan Motors, Honda, Subaru ve bu alanda dünya liderlerinin diğer ürünler için kullanılmaktadır.

Böylece, motor Lifan 6.5 ile yürüme traktör arayışı içinde, bir yürüyüş arkasında Oka motoru Lifan 6.5 olarak pick up ve gömme arkasında Ugra motor Lifan ile traktöre bulabilirsiniz. İlk 34.400 ruble mal olacak aynı parametreleri altında, ikinci 27.900 ruble mal olacak.

cihazların teknik bileşenlerinin özelliklerinin kalanı farklıdır ve Ugra diferansiyel ile traktörün arkasındaki sahiplerinin yorum yürüyüş arkasına Oka Lifang 6.5 daha güvenilir ve etkili bir seçenek olarak kendini ortaya koymaktadır.

filiz Ugra PTO ve kök filizleri Oka 6.5 litre arasındaki temel farklar. s.:

 1. kök filizleri Oka 6.5 beygir LIFAN V-kayış sürücü ile donatılmış iken kavrama sürgünler Ugra 9 HP dört çeker bir disk kavrama tarafından temsil edilmektedir. Disk debriyaj daha modern ve güvenilir bir düzenlemesidir.
 2. ağır yüklere karşı daha fazla direnç ile karakterize edilen Ugra dişli redüktör teknolojisi, zincir pulluklar Oka daha uzun sürecektir.
 3. kardeş olarak Oka PTO motor kasnağı ekseninden yükünü kaldırır. İki kadar şaft Ugra shpitsevym bağlantısı ile aletleri durumunda. Bir cihaz, bağımsız diğer parametrenin dönme hızı hızı ile ilgilidir. Sonuç olarak, daha çeşitli ekleri kullanabilirsiniz.
 4. motoru ile Subaru Ugra 61 kg ağırlığında kök filizleri, ve teknik Oka - 87 kg. Ugra cihazı taşıyan çok daha kolay bir sonucu olarak. Ve ihtiyaç durumunda özel ağırlık yararlanabilirsiniz ekipmanın ağırlığını artırmak.

Faydalı İpucu! Ugra Oka, ancak, kuyruk mili Ugra işlemi karmaşık bir yapı ve etkinlik ile karakterize kök filizleri, pulluklar oranları daha yüksek oranları, pulluklar. Bu nedenle, aynı zamanda bununla birlikte, kimin fiyat yüksek olacaktır 7 hp, üzerinde bir yürüyüş geride Ugra satın almak mantıklı arazi geniş alanı, ekipman kendisine verilen tüm görevleri ile başa çıkmak için kolay olduğundan emin olun eğer.

Çin güç kardeş iyi modeller

En çok bütçe Çinli üretici köylüye hitap etmeye karar verirseniz, o zaman burada iyi seçenekleri bulabilirsiniz. Yapılan değerlendirmeye göre, güvenilirlik ve verimlilik ile Centaur seçkin tillers. Özellikle ekipman genişletilmiş iletimini ayıran bunun benzerleri arasından 1080D modeli övün.

yüksek verimlilik ile traktörün arkasındaki Orta

itmeli al traktör Centaur aşağıdaki eserlerini gerçekleştirmek için önerilir:

 • ziraat;
 • hasat etme;
 • çim biçme;
 • çamur ve kar temizlenmesi;
 • bitkileri, çeşitli ekim;
 • 600 kg taşıma yükleri;
 • daha sonra sulama kısmı için suyun pompalanması;
 • kum karışımları tesviye.

pulluktan Centaur ortalama fiyatı (30-40 ths. Rub.) Aşıyor rağmen en ucuz temsilcilerinin maliyeti Çin sanatını Champion (26-44 ths. Rub.) Onlar güç ve üstün performans sahiptir. Bir Centaur 1080D MB-5 ve benzeri tüm modelleri içinde en hızlı motor bloğu olarak tanıdı.

tillers fiyatları Bison (18-73 ths. ovmak.) hoş tekniği yüksek yükleri farklı süreklilik ve adaptasyon, sürpriz. uslu olan bu teknik karmaşık yüzey ve toprak geniş alanlarının işlemini gösterir. Etkileyici ağırlık çekiş mükemmel düzeyde sağlar. Sonuç olarak, yüksek kaliteli çalışma emin olabilirsiniz.

İlginç bir şekilde, orijinal ekipman üreticisi Bison sürekli ürünlerini yükseltme ve daha çevre dostu mümkün tillers yapmak için en son teknolojiyi kullanın: akranlarıyla karşılaştırıldığında daha az zararlı maddeler kirletir ve daha az gürültü üretirler.

Motorlu blokları da çim kesebilir

Küçük bir alan kısmı ve hız önceliği tüketiciler ise Çinli tillers seçim Sturm 9 hp Onlar bakım kolaylığı, kullanım ve düşük maliyetli fiyat kolaylığı ile ayırt edilir (yaklaşık 50 bin. Rub.).

Faydalı İpucu! Ne olursa olsun tip ve marka yürüme traktörün sağ özenle olabilir ömrünü uzatmak için. değirmenler ve konut odaklanarak, her kullanımdan, cihazın sonra yıkamayı unutmayın.

Özellikler ve motor bloklar Moto Sich fiyatları

Teknikte bu tür aslında yetiştirilmesi için herhangi bir tipine uyarlanmış bir mini traktörler olup. Bu durumda, yüksek manevra kabiliyeti ve kullanım güvenliği ile ayırt edilir. Ekipman tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Aynı zamanda önemli ölçüde onların maliyetini düşürür Ukrayna fabrikasında, cihazı toplamak. ekipman üreticisi ortalama fiyatı 80-90 bin aralığındadır. ovuşturun.

toprak motor bloğu işlenmesi

Modelleri çeşitli size amaçlar için en iyi seçeneği seçmenize olanak tanır. Bu uygun etiketleme kolay Bu cihazın temel özelliklerini anlamak için yapar. Bununla birlikte, bir model biraz arasındaki yapısal farklar: esas olarak, motorun tipine göre ayırt edilir. Motorlu Sich tarafından üretilen motorlarla donatılmış Benzin tillers MB 6 ve MB-8. şirketin diğer modellerde motorlar Wiema vardır.

Yürüme traktör motoru ve onun konut tarih: İlginçtir, ürün fabrika garantisi iki tam sağlar. Teşekkür motor iddiasız için, doğru çalışma durumunda herhangi bir ek yağ ücret almadan bütün bir sezonu işleyebilir.

Yerden yüksekliği engebeli zeminlerde bile, ekipmanın kesintisiz çalışmasını sağlar. ek bir dizi tekniğin üniversalliği sağlayan.

yeryüzünü gevşetebilir hafif motorlu ekici yardımıyla

traktör yürüyüş arkasında çeşitliliği anlamak için nasıl

Bir iyi düşünülmüş satın alma yapmak için, dikkate almak gerekir:

 • Sorunun toprağın ekimi ile sınırlı değilse, tam bir yürüyüş arkasında kültivatör tercih etmeliyiz: çok daha yönlüdür ve saatler sitesinde günlük işlerini kolaylaştırmak de;
 • Dizel fazla benzin daha pahalı ama kullanımı verimliliğini haklı tillers;
 • hesaba arazi alanı ve toprağın niteliğini almak, güç ekipmanları hesaplanması;
 • paketleme dikkat ve satın alma aşamasında fiyat tillers yürüyüş arkasında traktöre tırtılları ve diğer cihazları kontrol edin: işlevlerinin çoğu bütçe planlı edilemez ilave ekipmana ve değeri bilmeden bağımlıdır;
 • Birçok cihazlar kendiniz yapabilirsiniz: ellerini veya kar aracı Motoblok kendi elleri videolarını ile Motoblok patates için çizimlerin bir yeri vardır;

Fonksiyonel iletim Motoblok

 • Üretici tarafından oynanan önemli rolü. Japon tekniği iyi ve en pahalı, ancak büyük yatırımlar haklı olup olmadığını, seçim için mantıklı. Çin modeli ucuz olduğunu, ama çoğu zaman kendi kalite nedeniyle malzemelerde tasarruf düşük maliyet olarak, tatmin edici bir şekilde bırakır;
 • Yerli markaların ürünleri Japonların kusursuz bir üne övünebilir, ancak, yukarı birçok güncel modeller kalitesine yarışacak. Daha da daha fazla şirketin bu tür Motoblokların Subaru için motorlar olarak ithal parçalar kullanılarak böylece.

Böylece, iyi bir model seçimi seçenekler ve ön hesaplamalar dikkatli bir karşılaştırma gerektirir. Bölgede Motoblok yeri doldurulamaz asistan kazanmak olarak çünkü Ama sonuç, çaba değer.

Walk-arkasında traktör dizel su soğutmalı: tekniklerin çeşitleri ve ipuçlarını seçimi konusunda

şirket daha iyidir Laminant daireler için seçim: Tüketici değerlendirmeleri ve fiyatı

ev için voltaj regülatörleri: İncelemeler. Ne bir dönüştürücü seçmek daha iyidir

Şarj edilebilir tornavidalar: daha iyi bir satın. Türleri ve modellerin özellikleri

vermek biotuvalet nasıl seçilir: fiyatlar, yorumlar, özellikler modeller

sorgulanmak üzere Isıtıcılar: yorumlar iyi cihazı nasıl seçilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 1 =