Dikdörtgen bez kanca

En ilginç dikdörtgen bez kanca!

dikdörtgen bez tığ, burada örgü düzeni onları!

ilginç Modeller arayın bez kanca? 10 en iyi, en güzel ve farklı dikdörtgen peçeteler tığ işi ve düzen Onların örgü burada bulabilirsiniz.

İnternet deniz desen üzerinde, grafikler, dergiler. Bu 🙂 aksi takdirde mendil olmadan gidebilir, seçiminizi durma zamanı.

Örme güzel bir şey örgü, iki kat eğlenceli, eğlenceli. peçete iyi bir ülke tarzında, senin Shebby Chik Rachel Ashwell peçete seviyorum Provence tarzında, Viktorya tarzında tasarlanmış odasında konumlandırılmıştır. Her yerde alışık Peçete sıcaklık, güzellik ve dantel çekicilik için teşekkür ederiz.

Peçeteler ticari ilgi online müzayedeler eserler olarak el yapımı bez sunuyoruz oldular.

Bir arkadaşım, bir iç tasarımcı Ben düğün, tören ve ziyafetler için peçete büyük popülerlik, tığ işi tasarım hakkında ilginç bilgiler keşfetti.

O meslektaşları needlewomen aramak ve iç dekorasyon düğün kutlamaları için onların peçeteler ve yolları sipariş zorlandı dava hatırlar. Yine de, ev konforu, arıtma ve beyaz dantel güzelliğini ortaya çıktığı el yapımı cazibesi, sihirli tasarımcıları genellikle düğün yapmak Provence, şimdi popüler tarzı gelir. Yani eğer tutun ve çok fazla peçete bağlamak ve kendi evi dekore ve onların arkadaşları ve akrabalarının evler, sen evliliklerin kayıt üzerinde şirkette işlerini sunabilir yoktur.

Ama büyükannemden bana geldi onun hazineleri, ben sahile.

1

Dikdörtgen kumaş kanca ve onlara şemaları.

Bu birleşme diyagramı peçete açıklık istekli. grafik üzerinde Dip kare örgü 12 dikiş, aşağıdaki dizi başlıyor: 16polustolbikov, yani polustolbik, hava döngü, polustolbik, hava döngü hava döngü içinde. Tek bir sc iki 3 hava döngü, İkinci satır 32 sütun yani - .. Tek bir sc, 3 hava döngü, tek sc ile iki sütun, 3 hava döngü, vb sadece barlar örme ihtiyaç Air altında kanca girmek için İki sütun önceki satırın döngü. 3 aralığı: üç Nakida vb bir tepeye ve bir taban 7 dikiş, bir üst ve bir tabanı 7 dikiş sahip olan bir yarım üç Nakida sütun sahip tamamlanmamış kolon, orta döngüye bir kanca sokulmasıyla sütun örgü için gerekli olan önceki satırın üç döngüler bir zincir. Satır 4: 9 dikiş Zincir. Ben görmek için kolaylaştırmak için yün iplik örneği bağladı.

nüans var karenin örgü içinde, bir örnek yardımcı olabilir temasa geçti.

Değerli arkadaşlar! Hep yorumlarınızı okumaktan zevk. o daha iyi ve daha ilginç hale siteyi yardımcı olduğu, deneyimlerinizi ve istekleri hakkında yazın. Eğer yazı için teşekkür etmek istiyorum eğer, bu çok basit olabilir - arkadaşlarıyla sevdikleri sosyal ağlar, paylaşmak makalelerin düğmelerini tıklayın.

harika bir seçim şemaları için teşekkür ederiz. Özellikle kelebekli ikinci ve peçete sevdim.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

sitede herhangi formu göndererek, gizlilik politikasını kabul

Sürüş peçeteler başlayanlar için tığ: yuvarlak, dikdörtgen

Manuel iş her zaman, tığ diye istisna ve sanat değerini edildi olmuştur. Bu teknik ile yapılan ürünler, herhangi bir iç süslemeleri olacak. İlk defa bu teknikle karşı karşıya olmadığını nereden başlayacaksınız? Sadece karmaşık ürünlerin arkasında tutmayın basit şeması başlayanlar tığ peçeteler için uygundur başlatın. Başlamak için, örgü bazı özelliklerini öğrenmemiz gerekiyor.

her doku için, amaçlanan kullanıma uygun filamanlar belli kalınlığına bağlı olarak değişir. Tercih her zaman saf pamuk, ideal bir lif tipi iris veya kar tanesi seçimi verilmiştir. Aynı zamanda çok yaygın akrilik elyaf kullanılmaktadır. Konuları hep bir ünitede gram ve metre sayısını bulmak hangi bobinler veya bobinler olabilir. Bu seçenekler, özel bir iş için gerekli olan bobinlerin sayısının belirlenmesine yardımcı olabilir. Kanca boyutu daha ince, seçilen iplik kalınlığına iplik, daha az sayıda bağlı olacaktır. İlk aşamada, ve test örneklerinin iplik kancası ortalama kalınlığı seçer. Eğer basit unsurları hakim olacak sonra, herhangi bir kalınlıkta iplik kullanılması mümkün olacaktır.

Yeni başlayanlar için herhangi bir şema peçeteler tığ şöyle deşifre bazı simgeler oluşur:

Oval - bir hava köprüsü, bir önceki ile ipliğin çekilmesi ile elde edilir;

Çubuk - aşağıdaki gibi sc olmadan çubuğudur: kancaya giymiş döngü, yerinde kalır, bir sütun gerçekleştirmek için gerekli olan önceki satırın, döngü enjekte kanca. çalışma iplik ve streç geçirilmiştir. kanca iki hava döngüler döner. Sonra tekrar iplik tutar ve sadece bir tane sonuç olarak, halkanın içinden çekilir.

Çapraz veya siyah bir nokta - bir bağlantı çubuğu, seriyi tamamlamak için tasarlanmış.

Eğik bir çizgiyle beraber uzun sopa - sc ile sütun.

Bu da eğitimin ilk aşamasında yeterli olacaktır, en basit element olduğunu. Genellikle anların düzeni anlamaya kafa karıştırıcı olabilir düzeni peçete tığ açıklamasına eşlik eder. devreler diğer işaretler bulacaksınız, bu daha zor olacaktır. daha iyidir ilk sahnede başlayanlar daha basit bir sürümünü tercih etme.

Her düzen peçete Starter kanca bakılmaksızın başka çizim, aynı başlangıç ​​varsayar. örgü dikiş zinciri sayısı, ürün yoğunluğu ile tespit edilir. Eğer bez Openwork istiyorsanız, sekiz döngüler zinciri uyacak. Ürün yeterince yoğun ise, beş adet için yeterlidir.

kapalı olmalıdır çıkan zincir, bu bağlantı polustolbik için kullanılır. Aynı şekilde sonlandırılır ve örme sonraki tüm satırlar.

Eğer birleştirme işlemi sırasında oluşan Yüzük, birlikte veya ona sc olmadan tüm çevresi sütunlar etrafına sarılır. Bu öğe tarafından yürütülecek her satır başında bunun için döngüler kaldırma ile çalışmaya başlamak gerekir, üç hava döngü provyazyvaetsya.

Gerekli sütun ikinci sıra bu yüzden de örgü ilmekleri, sayısı üç ile beş arasında değişecektir gereken hava kaldırma gibi Nakida gerçekleştirmek için. Provyazyvat hava ilmek taban bileşiklerden izler. Daha sonra, önceki satırın bir ilmek bulunan sc kolon. Daha sonra iki hava döngü provyazyvayutsya ve bu teknoloji tekrarlama elemanları gerçekleştirilir. Şema peçete Starter kanca ikinci sıranın farklı bir kombinasyon olabilir.

Şimdi peçete anlamaya başlayabilirsiniz.

rakam küçük bez kanca bir şemasını göstermektedir 2. akrilik iplik ve bir kanca numarasına ihtiyacım gerçekleştirmek için. aşağıdaki gibi operasyon dizisi şöyledir:

Provyazyvaem 6, hava döngüsünün zincir ve halka bağlanabilir.

İlk sıra. 4 döngüler tarafından kaldırılmasını gerçekleştirin ve sc ile 30 sütun oluşur ilk satırı, başlar.

İkinci sıra sc ile iki sütun örme 4 dikiş uygulanması ile başlar. Sonra iki hava döngüler ve sc ile aşağıdaki iki sütun yok. Onlar komşu sütununun üzerine değil provyazyvayutsya ve ondan sonra gelecek üzerine. işlem sırasının sonuna kadar tekrarlanır. bir desen gerçekleştirdikten sonra bir bağlantı sütunu örgü olun.

Bu gibi kombinasyonların içinde sarılı bir önceki satırın üçüncü sıra hava döngüde: 2 sütun 2 hava döngü ve 2 sc bir sütun ile sc. Daha sonra diğer bir 2 yan hava döngü örme gerçekleştirilmektedir ve kombine tekrarlanır.

Dördüncü satır aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir: adet kaldırma halkası, sc 2 sütunu bulunmaktadır. önceki satırın yan döngüler üzerinde kolon bağlantı gerçekleştirilir. İkincil bir hava sütunu bağlayan iki menteşe ve sc 3 kolonu ile provyazyvaetsya 3 Nakida sütun menteşe. Tekrarlama serisinin bitmeden gerçekleşir.

Beşinci satırda yerine sütun 3 bağlantı gerçekleştirilir hava döngü dışında, özdeş dördüncü örülmektedir.

Altıncı satırda küçük kanca bağı devre peçetenin çapında bir artışa yol açacak, ek elemanları içerir. 3 sc çubuklar ve bağlantı kolonun her iki tarafında artan dördüncü devre üzerinde örülmüş Çeşitli 2 hava döngü açılır.

Bu aşamada, örgü bitirmek daha büyük bir ürün gerekirse küçük bir bez almak mümkündür. Bu sc ve iki hava gevreksiz sadece her satır bir sütunun desen eklenir 5 ve 6 serileri, tekrar olmalıdır.

peçeteler mümkün olduğunca ince bir iplik seçmek gerekir güzel bir ajur gerçekleştirmek için, daha sonra rafine ürün almak. ajur kroşe peçeteler Sürüş özelliklere sahip değildir. Böyle bir ürün için,% 100 pamuklu yapılmış iplik 50 gram gerekir ve 1.5 bir maksimum kanca.

hava bir dizi kazanma, halkaya bağlanabilir, 8 halkaları burada 15 provyazyvaem Nakida sonraki satıra kolonların. Bir sonraki sıra sonra şemada gösterilen bir modele örme devam çekirdek 32 sayısını arttırmak için. Bütün desen dantel peçete 9 satır oluşur.

Bu ürünlerin Teknoloji uygulaması farklıdır. Hemen bütün bez örme edebilir ve parçaları ayrı ayrı veya modülleri üretmek ve sonra tek bir birim haline birleştirmek mümkündür. Önceki uygulamada olduğu Tartışılan devre dairesel peçeteler kroşe örgü teknolojisi bir daire içinde meydana. Bu durumda, alternatif sağ yönü sol ve ters yönde için. iki seçeneği göz önünde bulundurun.

Basit bir dikdörtgen bez

Bitmiş ürünün boyutu. 15x20 cm olmak size orta kalınlıkta ve kanca №1,5 pamuk ipliği gerekecektir Çalışacak. İkinci adımda uygulanmasına ilişkin tam çalışma, bir kare peçete alırsanız dantelli peçete Sürüş, onun teklik vardır. , Devre elemanlarının gösterilen sayıda durdurmak sayılarının artması değil, istenen boyuta ürünün uzunluğu artırılacaktır. Çalışma 64 hava ve ana desen resme uygun oklarla gösterilen kumaş örme değiştirme yön gerçekleştirilir döngü başlar.

Şimdi ikinci bir düzenlemesini göz önünde bulundurun. İki resimlerle gösterilen Şema dikdörtgen peçete kanca. fragman peçete yerine bir model uyarınca.

örme düzeni altında sıra değişim açısı ve yönü ile başlar. Elde edilen kare sonra, fragmanlar imal parçalarının sayısına bağlı olacaktır, tek bir ürün boyutu peçeteye birleştirildiği ile çevre kaemochnym yakın, etrafına sarılmıştır. modüllerin gerekli sayısından sonra montaj başlatmak mümkündür. bağlantı şemasına oklarla gösterilmiştir. elde edilen web devresinin çevresinde Döşeme üç sıra ile tie olmalıdır.

Şimdi ilk el yapımı, bir kanca yapılmış olması ve düzgün sonra baktım gerekir. sonra bitmiş ürün düzeltti ve elimden çiftleştirılmesini. Yeni başlayanlar için Peçete tığ biraz nişasta olduğu takdirde, gerekli şekil tutacak. Uzun süreli kullanımdan sonra temizlenmesi ihtiyaç vardır, bu şu sırayla yapılabilir:

onu sallar için, birikmiş toz doku bırakın.

Sabun çözeltisi hazırlama, bir şampuan ya da sıvı deterjan kullanmak en iyisidir.

ürün bazı zamanda sabun çözeltisi açığa çıkarmaktadır. Hiçbir durumda bezleri ovmak gerekir.

Biz saf suda ve sürtünme olmadan süspansiyon durulama yürütmek.

Sıkma bir peçete yerleştirildiği havlu, kullanılarak gerçekleştirilir.

iki şekilde ürünü kurutmak. Yeni başlayanlar için doily tığ presin altına bir havlu üzerine serilir Doğal seçeneği. Aynı zamanda, kurutma süreci büyük ölçüde hızlandırır ki, demir kullanılarak da gerçekleştirilebilir.

Peçeteler şemalar ve açıklama ile kanca: desen fikrini

Modern örgü iplikleri çeşitlilik ışık hava, güzel boncuk ve kurdele eklenmesi. Delikli onun devre karmaşıklığı, renk seçimlerini ve oluşturulmasını süslemek için yollar büyüleyecek. Bu makale tığ peçete düzenleri ve açıklama fikirler sağlar.

yıldız ve kar taneleri, çiçek alanı şeklinde Tığ kare, oval, yuvarlak peçete, tığ işi çiçekler ve yaprakları, kelebekler ve diğer örme hayvancılık ekleyin. Crocheting - hayır karmaşık bir görev. Öncelikle, bir desen istenilen örneğini bulmak, şemalar, semboller değerlerini anlamak kanca seçmek gerekir.

Güzel peçeteler sıcak bir ev konforunu yaratarak dekore edilmiş oda, masa ve diğer mobilya yüzeylerini korurlar.

Başlangıç ​​Örgü karmaşık kalıplarını almamalıdır, önemlidir iplik seçimi pamuk ipliği veya iris ince iplik elde edilen hassas ajur, kanca kalın iplik hacmi iki kat olması gerektiğini bilmek.

Oval kadın bağı boyutu 77 cm 28.5 cm. Gerekli iplik 80 gr (% 100 pamuk), kanca 0,6 №.

Provyazyvaem 6 ilmek zinciri ve şemaya göre, oval (53 adet) üç halka Nakida sonra örgü zinciri ile bir kolon içinde örme. serinin yerine kaldırma döngü 1 döngü örme belirtilen sayının başında. bağlayan bir sütun serisini tamamlamak. Gerekirse, bir sonraki serinin başlangıcına bağlantı sütunu taşımak. Sonra düzeni örgü. kullanıcı üst karakter bağlı takdirde ilmikler, bileşik, bir ortak baz ile grubunu örme ilmeklerin alt ortak tepe bağlanır.

Başka bir düzeni oval pedi:

Kare örgü peçeteler yanı sıra yuvarlak merkezi.

Eğer havanın provyazyvaetsya halka sc olmadan sütunlu döngüler görebileceğiniz gibi, o zaman döngüler bir dizi sığacak ve hava köşelerinde eklendi. takip eden sayı, hava döngü köşelerine ilave edildi ve bu yüzden bir üst üste olan en Sonra tekrar, sc sütunların çemberini provyazyvaetsya. Bu yüzden yoğun bir tavır ya da pedi bağlamak mümkündür.

İkinci el kare bez ve küçük, ilgili motifler, dairesel veya kare şekli oluşturmak için.

Kare formun motifi:

İlk sıra provyazyvaem, 2 Nakida 5 kolon sc üçüncü bir halka ile 2 sütun, ardından 5 sc bir sütun örme. Daha sonra 5 hava döngüler provyazyvaetsya. Bu 8 kez tekrarlanır. bir daireyi 19 dizi ilişkilendirmek Orada ihtiyaç olacaktır. Fotoğraf ve aşağıdaki diyagram.

ayırımlar ve masalarda Dikdörtgen bez bakış.

Kalın dikdörtgen örgü kumaş.

Başka bir düzeni dikdörtgen mendiller.

Bir ayçiçeği şeklinde Parlak renkli etkileyici orijinal desen kumaş peçeteler. Ayçiçeği uygun bir renk jakar desenin iplik yapılabilir. Kahverengi, sarı, yeşil ve beyaz - 4 renk kullanma.

Desen önemli değilse İplik, akrilik, alınabilir. file sanatı için ince bir iplik almak kesinlikle daha iyidir.

Kahverengi ve siyah iplik orta daireyi örme başlar.

1 satır. 8 dikiş Provyazyvaem. Şimdi tek sc ile darbelere 20 ile halka örme. Tek bir sc kolonların tabanın her döngüde bir sonraki satır bir hava döngü ayrıldı. Üçüncü sıra yine her bir temel döngüde 1 sc bir sütun örme. Ayrıca, her bir baz döngüsü 2 çorba kaşığı. Nakida iki hava spiral yolu ile. önceki yakın oluşturduğu 2, dikişlerin her bir kemer yeni daire, 2 çorba kaşığı provyazyvaem. sc, 2 hava döngüsü, 2 çorba kaşığı ile. sc ile. Sınıf 6 + 2 5 numara VI. Sayı 7 = 5 3 + numara VI. 8 satır numarası = 5 + 4 VI. 9 satır sayısı = 5 + 5 VI. 10 aralık = aralığı + 5 6 VI.

Eğer işin sonunda örme ipliği gizlemek bitiyor. istenirse tamamlanmış peçete buhar için gerekli olan, bu ön nişasta olabilir.

Toplu peçete "Kuğu Gölü" Hatta bir acemi zorlanmadan bunu tekrarlamak mümkün olacak, çok basit sığacak. tığ düzeni ve aşamalarında operasyonun açıklamasını örgü Ekli peçeteler.

Çalışma prensibi örgü ve 1 numaralı en basit düzenleme akciğer azhure crocheting için merkezi daire örgü ince filamanlar iris ya da diğer lifler basit - dalgalarının kemerler nakış dikişlerin bir yoğun ağ gözü ağlar olabilir.

çamurluklar, gövde ve boyun, aşağıdaki fotoğrafta sağlanan devreyi - Kuğular vücut parçaları tığ. bagaja dolgu poliester ya da yün küçük parçalar yemek ve boyun bükme tel gerekir. bunlar, nişasta, kurutuldu ve peçetenin dikilir olabilen sonra geleneksel dikili ipliğin, ayrıntıları.

"Atılmış" Gölde bir peçete iplik kravat, zambak zambak ve diğer çiçekler örme "çimen."

Başka bir seçenek hacmi peçeteler - üzüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 35 = 39